Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (274)Книжкові видання та компакт-диски (306)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИНЬК$<.>+<.>A=ГУЗЕВСЬК$<.>+<.>A=АЛЛА$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Гриньків О.О. 
Застосування заходів безпеки учасників кримінального судочинства: вітчизняна практика та світовий досвід: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / О.О. Гриньків ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано світовий досвід і вітчизняну практику застосування заходів безпеки, узагальнено результати досліджень щодо створення та розвитку інституту забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства в окремих зарубіжних державах і в Україні. На основі аналізу теоретичних концепцій, законодавства та практики розмежовано поняття "захист" і "забезпечення безпеки". Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, а саме щодо внесення змін і доповнень до Конституції України, кримінально-процесуального та Кримінального кодексів України, Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1-30
Шифр НБУВ: РА370678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гринько Я.В. 
Мемуарна творчість І.С.Тургенєва: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Я.В. Гринько ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Вперше здійснено цілісний аналіз мемуарної творчості І.С.Тургенєва, визначено її характерні риси, розкрито своєрідність письменника як мемуариста. Наведено різнобічну характеристику головного мемуарного твору І.С.Тургенєва - "Літературних та житейських спогадів". На підставі вивчення мемуарних нарисів та статей, які містять спогади й автобіографічні відомості, виявлено особливості відображення та переосмислення в них подій та особистостей, збережених у літературній пам'яті І.С.Тургенєва. Виявлено різноманітний мемуарний матеріал у листах письменника, здійснено його класифікацію. Показано особливості художнього вираження спогадів в епістолярній спадщині митця. Більшість розглянутих творів і листів І.С.Тургенєва вперше стали об'єктом спеціального вивчення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Тургенєв, І.С. 534 +
Шифр НБУВ: РА355461

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гринько Є.С. 
Моделювання розсіювання світла планетними реголітами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Є.С. Гринько ; Голов. астрон. обсерваторія НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано закономірності розсіювання неполяризованого світла частинками, більшими за довжину хвилі та напівнескінченними середовищами, складеними частинками на основі комп'ютерного моделювання. Розроблено алгоритми та програмні засоби для розрахування оптичних властивостей частинок різної форми та порошкоподібних середовищ у наближенні геометричної оптики. Висвітлено основні механізми розсіювання, що формують оптичні властивості планетних реголітів, зокрема, тіньовий ефект, одно- та багаторазове розсіювання. Доведено сильне зворотне розсіювання, типове для поверхонь планет на основі моделювання тіньового ефекту. Визначено вплив форми частинок на відбивну здатність середовища. Відзначено схожість кутових залежностей елементів матриці розсіювання для деформованих кубів, сфер і сфероїдів, які грубо апроксимовані за допомогою плоских граней. Вивчено властивості розсіювання частинок, що наближаються до випадкової форми. Описано числову модель переносу випромінювання в щільному тривимірному порошкоподібному середовищі, одновимірну модель спектрального альбедо. Не виявлено зворотного розсіювання та від'ємної поляризації для середовищ, складених напівпрозорими частинками випадкової форми за умови нормального падіння світла. Виявлено властивості ізольованих сфер та кубів у випадку щільних середовищ під час консервативного розсіювання. Досліджено відкритий другий максимум поляризації на великих фазових кутах для середовищ, складених частинками випадкової форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.137-54,022 + В654.137-41в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА342243

Рубрики:

      
4.

Аллагі Аніс 
Особливості неонатальної адаптації та оптимізація виходжування передчасно народжених дітей шляхом збагачення раціону харчування їх матерів препаратами йоду: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Аллагі Аніс ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості адаптації у неонатальному періоді передчасно народжених дітей з малою масою. Запропоновано оптимізацію виходжування дітей цієї групи шляхом збагачення раціону матерів-годувальниць в період лактації препаратами йоду. Показано, що у таких матерів в два рази частіше зустрічається патологія щитоподібної залози за даними УЗД. Виявлено у пуповинній крові їх дітей значно знижений рівень гормонів щитоподібної залози, що за умов дефіциту йодного забезпечення матері може негативно впливати на адаптацію новонародженого. Доведено, що збагачення раціону харчування матерів-годувальниць, що народили передчасно маловагових дітей, йодовмістними препаратами значно покращує лактацію, достовірно підвищуючи добову кількість молока та тривалість годування грудьми дитини на першому році життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732.4 + Р714.8
Шифр НБУВ: РА373803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гринько-Гузевська А.В. 
Рекламна діяльність в Україні: державно-управлінські засади: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / А.В. Гринько-Гузевська ; Ін-т законодавства Верховної Ради України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і визначено поняття "рекламна діяльність" (РД), "управління рекламною діяльністю", "державне управління рекламною діяльністю", "система державного управління рекламною діяльністю". Обгрунтовано необхідність розглядати державне управління РД в контексті діяльнісного підходу. Розглянуто основні елементи системи державного управління РД і визначено його головні принципи. Розроблено проект концепції розвитку РД в Україні. Досліджено процедурні питання державного управління РД в частині адміністративної процедури надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами та надання послуг у сфері РД органами державної влади. Розглянуто моніторинг РД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02
Шифр НБУВ: РА374904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гринько О.Л. 
Ресурсне забезпечення банківського іпотечного житлового кредитування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Л. Гринько ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено ресурсне забезпечення банківського іпотечного житлового кредитування. Розроблено теоретичні, методичні засади та рекомендації прикладного характеру з метою комплексного формування та розвитку банківського ресурсного забезпечення іпотечного житлового кредитування. З використанням великої кількості джерельних матеріалів уточнено іпотечний понятійний апарат, суть і структуру діючої системи ресурсного забезпечення банківського іпотечного житлового кредитування. Розроблено та запропоновано для практичного застосування методичні підходи до аналізу формування та розподілу банківських ресурсів даного кредитування, оптимізації їх планування, запропоновано модифіковану фінансову модель, управління та регулювання банківськими ресурсами іпотечного житлового кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.245 +
Шифр НБУВ: РА340260

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
7.

Гринько Д.О. 
Розробка оптичних носіїв інформації на основі високороздільних реєструючих середовищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Д.О. Гринько ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено метод створення носіїв інформації оптичних запам'ятовуючих пристроїв на базі одношарових реєструючих середовищ з незвортнім фазовим переходом, експериментально досліджено оптичні диски та рельєфні носії-оригінали. Обгрунтовано новий підхід до синтезу реєструючих середовищ із заданими параметрами нелінійної взаємодії з сфокусованим лазерним променем, що полягає у модифікації неорганічних плівок органічними сполуками. Досліджено стан плівок і механізми впливу модифікуючих сполук на процеси запису та збереження інформації у носіях. Запропоновано метод безпосереднього одержання рельєфу під час запису за рахунок різниці мольних об'ємів фаз. Новий метод проектування носіїв інформації та носіїв-оригіналів, що базується на діаграмах стану плівок і моделі запису, дозволяє узгодити з властивостями плівок та умовами їх отримання потужність запису, строк збереження інформації, розміри відбитків, величину сигналу зчитування та прогнозувати вихід придатних носіїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з973-045.47
Шифр НБУВ: РА317034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гринько А.Ю. 
Розробка фізико-хімічних критеріїв для оцінки парціальних термодинамічних властивостей і розподілу елементів в системі "чавун-шлак": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.Ю. Гринько ; Ін-т чорної металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі теорії фізико-хімічного моделювання металургійних розплавів, розробленої Приходько Е.В., удосконалено методику прогнозування парціальних термодинамічних властивостей бінарних, трикомпонентних і складних багатокомпонентних систем. Розкрито механізм розрахунку параметра зарядової щільності, наведено обгрунтування доцільності його використання як модельного параметра для опису термодинамічних властивостей елементів реальних металургійних багатокомпонентних систем. Описано, досліджено та доведено до комп'ютерної реалізації методики моделювання парціальних термодинамічних властивостей елементів багатокомпонентних систем: метод регуляризації параметрів Тихонова, методи розв'язання систем нелінійних рівнянь (метод базового рівняння та метод Ньютона), методи числового диференціювання. Розроблено моделі для прогнозування парціальних термодинамічних властивостей бінарних і потрійних систем. Вперше одержано задовільний результат перенесення моделі, побудованої на потрійних системах, на багатокомпонентні системи. Розроблено моделі визначення активності компонентів чавуну, здійснено їх реалізацію. На підставі удосконаленої методики розрахунку параметра зарядової щільності одержано моделі числового визначення межової розчинності сірки в шлаку, сіркопоглинальної властивості шлакових розплавів, рівноважного коефіцієнта розподілу сірки між чавуном і шлаком. На даних моделях базується автоматизована система "Шлак", що функціонує в АСУТП ДП комбінату "Криворіжсталь". На підставі порівняльного аналізу коливання вмісту сірки та кремнію у чавуні до та після введення в експлуатацію системи "Шлак" виявлено істотне зменшення коливання даних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-14 +
Шифр НБУВ: РА348074

Рубрики:

      
9.

Романюк В. А. 
Позовна давність у цивільному праві / В. А. Романюк. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації визначено правову природу позовної давності, охарактеризовано види строку позовної давності, з'ясовано вимоги, на які поширюється позовна давність, та вимоги, захист яких не обмежений строками позовної давності. Наведено класифікації цивільно-правових строків за різними критеріями, визначено місце строків позовної давності в системі цивільно-правових строків, встановлено спільні та відмінні ознаки строку позовної давності порівняно з іншими строками захисту цивільних прав та інтересів.Всебічно розглянуто особливості обчислення строку позовної давності та охарактеризовано правила і критерії визначення початку перебігу строків позовної давності. Значну увагу у роботі приділено визначенню початку перебігу позовної давності для окремих вимог. Надано характеристику сутності правових категорій зупинення, переривання та поновлення строків позовної давності, а також визначено підстави та правові наслідки їх застосування. Досліджено можливості договірного встановлення позовної давності як щодо збільшення, так і щодо зменшення строків її перебігу.Сформульовано пропозиції та рекомендації з питань удосконалення законодавчого регулювання відносин, пов'язаних із застосуванням позовної давності.Ключові слова: позовна давність, вимога, строк позовної давності, строки захисту цивільних прав, загальний та спеціальний строки позовної давності, зупинення, переривання та поновлення строків позовної давності, зміна строку позовної давності.^UThesis is devoted to the definition of general regularities and peculiarities of the Statute of limitations in civil law; development of concrete proposals and recommendations to improve legal regulation of civil relationships.The thesis investigates legal nature of the Statute of limitations due to the etymology of the term ‘limitation' and the meaning of the concept ‘claim'. It has been done delineation of concepts ‘limitation' and ‘limitation period'. The Statute of limitations is defined as a set of independent legal facts (offense, filing a lawsuit, lapse of time) and other provisions and characteristics provided for by the law that are necessary for the legal consequence to occur. On the basis of this definition it has been made a conclusion that the limitation period is one of the main elements of the legal structure of the Statute of limitations. The research has detected the signs of limitation period as an element of the Statute of limitations: 1) it is established by the law; 2) is used by a person to do some procedural actions i.e. to seek protection in the court.The research proves that limitation periods are divided into general and special; the Statute of limitations shall not begin immediately after the end of these periods. According to these arguments the researcher has made classification of the limitation periods based on the following criteria: 1) on the basis of duration of (general and special (long-term and reduced)); 2) on the basis of source determination (legal and contractual).Keywords: statute of limitations, demand/claim, a limitation period, periods of protection of civil rights, general and special periods of the statute of limitations, suspension, interruption and renewal of the limitation periods, changing of the limitation period.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гринько І. І. 
Підвищення ефективності тимпанопластики за допомогою вентиляційної трубки у хворих на хронічний туботимпанальний гнійний середній отит / І. І. Гринько. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці підходу до діагностики та лікування хворих на хронічний туботимпанальний гнійний середній отит з дисфункцією слухової труби, основаного на вивченні функціонального стану СТ у передопераційному та післяопераційному періоді за даними інфляційно – дефляційного тесту, даних акустичної імпедансометрії, суб'єктивної аудіометрії. Було обстежено 105 хворих на ХТГСО віком від 20 до 55 років. За результатами інфляційно – дефляційного тесту було встановлено достовірне зменшення частки 5-го ступеню дисфункції СТ через 3, 6, 12 місяців після операції в групах із використанням вентиляційних трубок із тефлону та силікону. Визначено достовірні відмінності в значеннях порогів слуху до тонів повітряного проведення, зниження показника КПІ. Встановлено достовірні відлмінності кількісних показниках тимпанометрії: значення компліансу і градієнту. На основі даних досліджень було доведено доцільність використання інфляційно – дефляційного тесту для діагностики дисфункції СТ та ефективність використання вентиляційних трубок із тефлону для лікування хворих на ХТГСО з 5-м ступенем дисфункції СТ. Встановлено об'єктивні критерії для видалення вентиляційних трубок у віддаленому післяопераційному періоді.^UThe dissertation is devoted to the development of the diagnosis and treatment of patients with chronic suppurative otitis media (CSOM) with Eustachian tube (ET) dysfunction based on the study of the ET function in preoperative and postoperative period, according to the inflation - deflation test, acoustic impedance measurement, and subjective audiometry. 105 patients with CSOM aged 20 to 55 years were examined. A significant decrease in the proportion of the 5th grade of dysfunction of the ET was detected after 3, 6, 12 months after the operation in groups using teflon and silicone ventilation tubes. The reliable differences in the values of the thresholds of hearing to the airborne tones, the decrease of the air – bone gap indicator were determined. The reliable differences between the quantitative indicators of tympanometry were established: the value of the compliance and the gradient. Based on the research data it was proved the expediency of using inflation - deflation test for the diagnosis of CT dysfunction and the effectiveness of the use of Teflon tubes for the treatment of patients with 5th grade ET dysfunction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Гринько П. Л. 
Методологія управління інноваційним розвитком бізнесу в умовах цифрової економіки / П. Л. Гринько. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – процес управління інноваційним розвитком бізнесу в Україні в умовах цифрової економіки; методи – загальнонаукові та специфічні; результати – теоретичне узагальнення та нове вирішення важливої наукової проблеми, що полягає в теоретико-методологічному забезпеченні управління інноваційним розвитком бізнесу в Україні в умовах цифрової економіки; новизна – нова ідеологема процесу інноватизації як прогностичної ідеї розвитку бізнесу в умовах цифрової економіки на макро- та мікро- рівнях, парадигма цифрової економіки, як економіки нового типу, методологічні підходи до формування концепції цифровізації бізнесу, методологічний підхід до розвитку теорії управління в умовах цифрової економіки, механізми визначення формальних ознак інноваційної організації, теоретичні підходи до процесу формування базових засад, операційних процедур, технологічних оновлень під час цифровізації бізнесу, структурна модель цифрової трансформації бізнес-моделі організації, діагностичний інструментарій визначення інноваційно-технічної розвиненості організацій в умовах цифровізації бізнесу, структура інтелектуального капіталу, методологічні підходи до ефективного управління ризиками в інноваційній організації, теоретико-методологічні засади оцінки інноваційної активності організації, змістовна наповненість поняття «інноватизація», проектна модель трансформації роботи управлінського персоналу з використанням цифрових технологій бізнесу, теорія інформації через призму інтеграції різнорідних інформаційних середовищ в єдиний цифровий простір, методологічні підходи до моделювання інформаційно-технологічної архітектури організації, узагальнення основних трендів у сфері управління людськими ресурсами, змістовна наповненість поняття «інноваційна культура»^UObject - the process of managing innovative business development in Ukraine in a digital economy; methods - general scientific and specific; results - theoretical generalization and a new solution to an important scientific problem, which consists in theoretical and methodological support for the management of innovative business development in Ukraine in a digital economy; novelty - a new ideology of the process of innovation as a prognostic idea of business development in the digital economy at the macro and micro levels, the paradigm of the digital economy as a new type of economy, methodological approaches to the concept of business digitalization, methodological approach to management theory in the digital economy , mechanisms for determining the formal features of an innovative organization, theoretical approaches to the process of forming basic principles, operating procedures, technological updates during business digitization, structural model of digital transformation of business model of the organization, diagnostic tools for determining innovation and technical development of organizations in business digitization, capital, methodological approaches to effective risk management in an innovative organization, theoretical and methodological principles for assessing the innovative activity of the organization, the content of the concept of "innovation", the project model of transformation management work with the use of digital business technologies, information theory through the prism of integration of diverse information environments into a single digital space, methodological approaches to modeling the information technology architecture of the organization, generalization of major trends in human resources management, content of the concept of "innovation culture"


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гринько П. О. 
Діагностика ефективності експортно-імпортної діяльності підприємства. / П. О. Гринько. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню теоретико-методичного забезпечення формування діагностики ефективності експортно-імпортної діяльності, розробленню процедур та інструментів її здійснення на промислових підприємствах. У дисертації систематизовано теоретичні підходи до визначення сутності поняття «діагностика в економіці». Виділено відмінності цього поняття від економічної діагностики, а також встановлено відмінні характеристики діагностики в економіці за її видами, функціями та принципами. Обґрунтувана сутність діагностики в економіці за методологічним каркасом, який містить суб'єкт, об'єкт, предмет, принципи, мету, завдання, види, функції, технологію, методи та інструменти, зміст яких уточнено в дисертації. Для організації діагностики в економіці обґрунтована її технологія, яка складається з відповідних етапів. Обгрунтована доцільність вибору аналітичних інструментів діагностики в економіці згідно змісту її функцій та математичних можливостей, означено склад цих інструментів.У роботі обґрунтовано та визначено місце діагностики експортно-імпортної діяльності в системі її управління з урахуванням суб'єктів управління, основних факторів, функцій та результатів управління цією діяльністю.У роботі на основі сформованої системи базисних понять ефективності експортно-імпортної діяльності підприємства, а саме: експортно-імпортна діяльність, її ефективність, стратегії, цілі, умови, фактори, експортно-імпортний потенціал, показники, критерії, витрати, результат, ефект, методи управління, функції управління, управлінське рішення, уточнена змістовна сутність та визначення її як відносної величини економічного результату ЕІДП до витрат з урахуванням виконання стратегії ЕІДП та її цілей.У другому розділі сформовано основні функціональні процедури діагностики ефективності експортно-імпортної діяльності підприємства та доведено їх дієздатність завдяки практичній реалізації. Розроблено методичне забезпечення діагностики впливу факторів зовнішнього та внутрішнього середовища на ефективність експортно-імпортної діяльності підприємства. Обгрунтовано загальний перелік основних факторів зовнішнього середовища, які впливають на ЕІДП, визначено серед них позитивні та негативні, а завдяки методичному забезпеченню визначено найвпливовіші фактори. Обґрунтована логіка етапів здійснення діагностики факторів зовнішнього середовища, які впливають на розвиток експортно-імпортної діяльності підприємства.В роботі сформовано аналітичне забезпечення оцінки й аналізу рівня ефективності експортно-імпортної діяльності підприємств. Аналіз тенденцій змін значень критеріїв на окремих великих промислових підприємствах показав неоднозначність висновку щодо ефективності їх експортно-імпортної діяльності та необхідність обчислення інтегрального показника на основі цих критеріїв. Обгрунтована доцільність обчислювати інтегральний показник за допомогою модифікованого методу побудови показника якості Харрінгтона.В роботі сформовано інформаційно-аналітичне забезпечення діагностики впливу факторів внутрішнього середовища на ефективність експортно-імпортної діяльності підприємства, до якого входить система показників, латентні фактори, які рекомендовано виявляти за допомогою факторного аналізу, причинно-наслідкових взаємозв'язків між факторами і показниками, які слід встановлювати за допомогою кореляційно-регресійного аналізу, детального економічного аналізу.У третьому розділі роботи обґрунтовано методичний підхід до діагностики ефективності експортно-імпортної діяльності підприємства, який складається з одинадцяти етапів та забезпечує повну реалізацію функцій діагностики. Доведена доцільність використання результатів діагностики ефективності експортно-імпортної діяльності підприємства у розробленні та прийнятті управлінських рішень, а саме стратегічного управлінського рішення. В роботі обґрунтована раціональна технологія прийняття стратегічного управлінського рішення. В раціональній технології крім відповідних етапів означено результати їх реалізації, а також конкретизовано методи та інструменти завдяки яким реалізуються ці етапи. Сформовано методологічні складові розроблення стратегічного управлінського рішення підвищення ефективності експортно-імпортної діяльності підприємства, а саме: суб'єкт, об'єкт, предмет, ціль, умови, роль або значення рішення в системі управління, аналітична основа, причини проблеми. В роботі удосконалено методичне забезпечення визначення шляхів підвищення ефективності експортно-імпортної діяльності підприємства та пошуку її резервів, яке передбачає порівняння досягнутих значень критеріїв цієї ефективності з еталонними.Практичне значення одержаних результатів підтверджується довідками про впровадження в діяльність АТ «Турбоатом» (довідка № 09-418 від 22.06.2020 р.), АТ «Харківський тракторний завод» (довідка № 07-354 від 10.06.2020 р.) і в навчальний процес Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця (довідка № 20-86-31-115 від 18.06.2020 р.).^UThe dissertation is devoted to the substantiation of theoretical and methodical maintenance of the formation of diagnostics of efficiency of export-import activity, development of procedures and tools of its realization at the industrial enterprises. The dissertation systematizes theoretical approaches to defining the essence of the concept of "diagnostics in economics". The differences of this concept from economic diagnostics are distinguished, and the distinctive characteristics of diagnostics in economy on its kinds, functions and principles are established. The essence of diagnostics in economics is substantiated according to the methodological framework, which contains the subject, object, subject, principles, purpose, tasks, types, functions, technology, methods and tools, the content of which is specified in the dissertation. The paper substantiates and determines the place of diagnostics of export-import activity in the system of its management taking into account the subjects of management, the main factors, functions and results of management of this activity.An analysis of the concepts of efficiency in the economy, the most common definitions of the concept of efficiency in the economy showed that it is often seen as a system, as an operation, as a solution and is expressed by a coefficient. Regarding the essence of the efficiency of the enterprise, there are several approaches to the ratio of its components, namely: results and costs, results and goals, results and needs. Regarding the efficiency of the export-import activity of the enterprise, domestic researchers often define it as a component of the overall efficiency of the enterprise, as the effectiveness of combining structural elements of production with financial, innovative and investment opportunities, as the effect of activity, as the effectiveness of EIDP.The second section forms the main functional procedures for diagnosing the effectiveness of export-import activities of the enterprise and proves their viability through practical implementation. The methodical maintenance of diagnostics of influence of factors of external and internal environment on the efficiency of the export-import activity of the enterprise is developed. The general list of the main factors of the external environment influencing EIDP is substantiated, positive and negative among them are defined, and thanks to this methodical maintenance the most influential factors are defined. The paper provides analytical support for assessing and analysing the level of efficiency of export-import activities of enterprises.Analysis of trends in the values of these criteria some large industrial enterprises showed the ambiguity of the conclusion on the effectiveness of their export-import activities and the need to calculate the integrated indicator based on these criteria. The expediency of calculating this integrated indicator using a modified method of constructing a Harrington quality indicator is substantiated.The information-analytical support of diagnostics of influence of factors of internal environment on efficiency of export-import activity of the enterprise which includes a system of indicators, latent factors which are recommended to reveal by means of the factor analysis, causal interrelations between factors is formed and indicators to be established by correlation-regression analysis, detailed economic analysis. The third section substantiates the methodological approach to diagnosing the effectiveness of the export-import activities of the enterprise, which consists of eleven stages and ensures the full implementation of diagnostic functions.The expediency of using the results of diagnostics of the efficiency of export-import activity of the enterprise in the development and adoption of management decisions, namely the strategic management decision, is proved. The rational technology of making a strategic management decision is substantiated in the work. In rational technology, in addition to the relevant stages, the results of their implementation are defined, as well as the methods and tools by which these stages are implemented are specified. The methodological components of developing a strategic management decision to increase the efficiency of export-import activities of the enterprise, namely: subject, object, subject, purpose, conditions, role or significance of the decision in the management system, analytical basis, causes of the problem.The practical significance of the obtained results is confirmed by certificates of implementation in the activities of PJ SC "Turboatom" (reference № 09-418 from 22.06.2020), PJ SC "Kharkiv Tractor Plant" (reference № 07-354 from 10.06.2020) and in the training process of Kharkiv National Economic University named after Simon Kuznets (reference № 20-86-31-115 dated 18.06.2020).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Левицький М. О. 
Цивільно-правовий захист особистих немайнових прав військовослужбовців / М. О. Левицький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню специфіки правового регулювання цивільних відносин за участю військовослужбовців, правової природи особистих немайнових прав військовослужбовців та особливостей їх цивільно-правового захисту.Розмежовано поняття «захист цивільних прав» та «цивільно-правовий захист». Захист цивільних прав – найбільш широке поняття, яке включає в себе застосування заходів захисту, передбачених актами законодавства або договором, зокрема заходів кримінальної, адміністративної, дисциплінарної, цивільно-правової відповідальності. Цивільно-правовий захист цивільних прав означає застосування заходів захисту, встановлених лише актами цивільного законодавства або цивільно-правовим договором, зокрема заходів цивільно-правової відповідальності. Тобто захист цивільних прав є збірним поняттям, що включає можливість застосування захистів кримінально-правового, адміністративно-правового, дисциплінарно-правового та цивільно-правового характеру.Право на цивільно-правовий захист виникає у особи у випадках, передбачених ч. 1 ст. 15 ЦК України: у разі порушення, невизнання або оспорювання цивільного права, так і у випадках зловживання правом, наявності небезпеки життю та здоров'ю фізичної особи (ст. 282 ЦК України), створення загрози життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи (ст. ст. 1163–1165 ЦК України). До основних елементів цивільно-правового захисту віднесено: 1) об'єкт захисту; 2) суб'єкт захисту; 3) форми захисту; 4) способи захисту.Об'єктом цивільно-правового захисту є особисті немайнові та майнові права й інтереси. Суб'єктом захисту є правоволоділець-військовослужбовець. При цьому правовий статус правоволодільця визначає специфіку цивільно-правового захисту. У статтях 1 і 2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» закріплено гарантію володіння військовослужбовцями усіх прав та свобод людини та громадянина, а також гарантії цих прав і свобод, що закріплені в Конституції України та законах України. Однак військовослужбовці користуються такими правами та свободами із врахуванням особливого характеру військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни.^UThe dissertation is devoted to the definition of the specifics of legal regulation of civil relations involving servicemen, the legal nature of personal non-property rights of servicemen and the peculiarities of their civil protection.The concepts of “protection of civil rights” and “civil protection” are distinguished. Protection of civil rights is the broadest concept, which includes the application of protection measures provided by instruments of legislation or a contract, including measures of criminal, administrative, disciplinary, civil responsibility. Civil protection of civil rights means the application of protection measures established only by the acts of civil legislation or a civil contract, in particular measures of civil responsibility. That is, the protection of civil rights is a collective concept, which includes the possibility of applying protections of criminal law, administrative law, disciplinary law and civil law.The right to civil protection arises in a person in the cases provided for in Part 1 of Article 15 of the Civil Code of Ukraine: in case of violation, non-recognition or challenge of civic rights, and in cases of abuse of rights, danger to life and health of an individual (Article 282 of the Civil Code of Ukraine), threat to life, health, property of an individual or property of a legal entity (Articles 1163-1165 of the Civil Code of Ukraine).The main elements of civil protection include: 1) the object of protection; 2) the subject of protection; 3) forms of protection; 4) methods of protection.The object of civil protection is personal non-property and property rights and interests.The subject of protection is the right holder serviceman. In this case, the right holder's legal status is determined by the specifics of civil protection. Articles 1 and 2 of the Law of Ukraine “On Social and Legal Protection of Servicemen and Members of Their Families” enshrine a guarantee of possession by servicemen of all human and civil rights and freedoms, as well as guarantees of these rights and freedoms enshrined in the Constitution and the laws of Ukraine. However, servicemen enjoy such rights and freedoms, taking into account the special nature of military service, which is related to the defence of the Homeland.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Долінська А. М. 
Охорона прав користувачів у мережі Інтернет / А. М. Долінська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним науковим дослідженням цивільно-правового регулювання охорони прав користувачів у мережі Інтернет, під час якого виокремлено і встановлено особливості окремих наукових категорій та понять, а також розроблено і сформульовано пропозиції щодо вдосконалення національного цивільного законодавства України з метою підвищення ефективності охорони цивільних прав інтернет-користувачів на національному рівні. За результатами дисертаційного дослідження запропоновано власне бачення поняття Інтернету як правового явища. Виділено авторські види інтернет-відносин, а саме: комерційні (пов'язані з інтернет-торгівлею), відносини банкінгу й обслуговування рахунків (електронні розрахунки), відносини з біржової торгівлі, соціально-комунікативні (комунікативно-особистісні), використання особистих даних, рекламні відносини, відносини у сфері захисту прав інтелектуальної власності, відносини, пов'язані з використанням можливостей контролю пересування інтернет-користувача та з геолокації, розважально-ігрові, управлінські й організаційно-розпорядчі. При цьому підкреслено, що природа цивільних правовідносин, які виникають в інтернет-середовищі, відповідає загальній природі цивільних правовідносин.Запропоновано авторське поняття «відносин, пов'язаних із використанням мережі Інтернет (IT-відносини)» як суспільні відносини, пов'язані з використанням учасниками (користувачами) телекомунікаційних і комп'ютерних технологій та інтернет-серверів, об'єднаних мережею Інтернет, що дозволяє задовольняти їх різноманітні особисті та/або корпоративні інтереси. У дослідженні наголошено на відсутності чіткого визначення категорії «інтернет-користувач» у сфері нормативно-правового регулювання як на міжнародному, так і на національному рівнях. Визначення, які подано в законодавстві, мають лише загальний характер, який не дає можливості сформулювати чітке уявлення про правовий статус інтернет-користувача^UThe dissertation is a complex scientific research of civil law regulation of protection of users' rights on the Internet, during which the characteristic features of separate scientific categories and concepts are singled out and established, and also offers on improvement of the national civil legislation of Ukraine for increase the efficiency of protection of civil rights of the Internet users at the national level.According to the results of the dissertation research, the own vision of the concept of the Internet as a legal phenomenon is proposed. Author's types of Internet relations are distinguished, namely: commercial (related to Internet trade), banking and account servicing relations (electronic payments), exchange trade relations, social-communicative (communicative-personal), use of personal data, advertising, relations in the field of protection of intellectual property rights, relations related to the use of opportunities to control the movement of Internet users and geolocation, entertainment and games, management and organizational and administrative. It is emphasized that the nature of civil law relations arising in the Internet environment corresponds to the general nature of civil law relations.The author's concept of "relations related to the use of the Internet (IT-relations)" as public relations related to the use of participants (users) of telecommunications and computer technologies and Internet servers connected by the Internet, which allows them to satisfy their various personal and/or corporate interests.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ромась М. І. 
Держава Україна як учасник договірних зобов'язань у цивільному праві / М. І. Ромась. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню загальних закономірностей та видових особливостей договірних зобов'язань за участі держави Україна, а також розробленню науково-теоретичних пропозицій для вирішення проблемних питань у сфері правового регулювання цивільних договірних відносин.З'ясовано, що цивільна правосуб'єктність для участі держави Україна у договірних зобов'язаннях має спеціальний характер, оскільки її обсяг та зміст передбачений виключно нормативно-правовими актами. Виокремлено такі ознаки цивільної правосуб'єктності держави Україна: а)не може бути обмежена у цивільній правоздатності; б) не може бути обмежена у цивільній дієздатності; в)не може бути позбавлена цивільної дієздатності; г)момент виникнення цивільної право- та дієздатності повністю збігається.Зроблено висновок про те, що держава Україна у цивільних договірних правовідносинах бере участь у двох формах: 1) безпосередньо (самостійно) – через органи, які діють в межах своєї компетенції від імені держави; 2) опосередковано – через установи, підприємства, що засновані на праві господарського відання або оперативного управління. На боці органів державної влади, що діють від імені держави Україна, виступають переважно органи виконавчої влади.Виділено ознаки цивільно-правової відповідальності держави Україна за порушення договірних зобов'язань: 1) держава Україна може бути як потерпілим, так і правопорушником; 2) держава Україна може застосувати самадо себе державний примус через судове рішення; 3) самостійно встановлює порядок відшкодування шкоди, збитків шляхом прийняття законів; 4) держава несе відповідальність лише власним, нерозподіленим між іншим учасниками майном; 5) держава несе відповідальність лише за власними зобов'язаннями (якщо інше не передбачено законом); 6) підставою виникнення є цивільне правопорушення – невиконання або неналежного виконання умов такого зобов'язання. Для цивільного правопорушення у договірному зобов'язанні за участі держави Україна характерний юридичний склад (умови), за наявності яких наступає цивільно-правова відповідальність: 1) протиправна поведінка; 2) шкода; 3) причинно-наслідковий зв'язок; 4) вина.Виявлено, що для держави Україна характерною є поведінкова концепція розуміння вини при настанні цивільно-правової відповідальності. Поведінковою виною держави Україна є недостатнє вжиття заходів для недопущення порушення зобов'язання.^UThis dissertation reviews the general patterns and specific features of contractual obligations involving the State of Ukraine, and proposes scientific and theoretical options to solve problematic issues in the field of legal regulation of civil contractual relations.The findings illustrate that the civil legal personality of Ukraine's involvement in contractual obligations is of a special nature, since its scope and content is provided for exclusively by regulatory legal acts. The following are features of the civil legal personality of the state of Ukraine: a) cannot be limited in civil legal capacity; b) cannot be limited in civil legal capability; c) cannot be deprived of civil legal capability; d) civil legal capacity and capability emerge at the same time.The paper established two forms of involvement of the state of Ukraine in civil contractual legal relations: 1) direct (independent) – through the bodies acting within their competence on behalf of the state; 2) indirect – through institutions, enterprises operating under the right of economic control or operational management. The state authorities acting on behalf of the state of Ukraine are represented primarily by the executive authorities.The following attributes of civil liability of the state of Ukraine for violation of contractual obligations have been identified: 1) the state of Ukraine can be both a victim and an offender; 2) the state of Ukraine can apply state enforcement to itself based on a court decision; 3) independently defines the procedure for compensation for harm and damage by adopting laws; 4) the state shall be liable only with its own property undistributed among other participants; 5) the state shall be liable only under its own obligations (unless otherwise provided for by law); 6) the reason for the liability is a civil offense – non-fulfilment or improper fulfilment of the terms of such an obligation. A civil offense in a contractual obligation involving the state of Ukraine that gives rise to civil liability features a set of facts (conditions): 1) unlawful behavior; 2) damage; 3) a cause-effect link; 4) guilt.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гринько Ю. М. 
Формування державної політики патріотичного виховання молоді.: автореферат дис. ... к. держ.упр. : 25.00.02 / Ю. М. Гринько. — Б.м., 2023 — укp.

Об'єкт дослідження: державна політика патриотичного виховання. Мета: обґрунтування теоретичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення механізмів формування державної політики патріотичного виховання. Методи: гіпотетико-дедуктивний, структурно-функціональний аналіз, порівняльний, статистичний, прогностичний, теоретико-концептуальний. Результати: вирішено важливе наукове завдання, що полягає в обґрунтуванні теоретичних засад та обґрунтування науково-прикладних рекомендацій з формування державної політики патріотичного виховання. Новизна: уперше обгрунтивано концептуальні підходи до формування державної політики патріотичного виховання що акцентують увагу на розвитку особового, групового, національно-державного і загальнолюдського патріотизму, розвитку активної життєвої позиції молоді на основі компетентностного впливу; удосконалено: технологію патріотичного виховання в умовах вищої освіти; інноваційні технології формування та реалізації державної політики патріотичного виховання молоді України; дістали подальшого розвитку: напрями формування і розвитку у молоді високих моральних якостей, етносоціальних цінностей, громадянськості і патріотизму, залучення її до етнічної культури і історичних традицій свого народу в процесі навчання і виховання в навчальних закладах через взаємовідносини з суб'єктами патріотичного виховання; комплекс методичних підходів щодо здійснення державної політики патріотичного виховання молоді для цільової установки системи виховної роботи. Впроваджено в діяльність: Черкаської районної державної адміністрації; відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Звенигородської районної військової адміністрації Черкаської області; Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України. Галузі використання: органи державної влади.^UObject of research: state policy of patriotic education. Purpose: substantiation of the theoretical foundations and development of practical recommendations for improving the mechanisms of formation of the state policy of patriotic education. Methods: hypothetical-deductive, structural-functional analysis, comparative, statistical, prognostic, theoretical-conceptual. Results: important scientific tasks arising in the substantiation of theoretical tasks and substantiation of scientific and applied recommendations for the formation of the state policy of patriotic education were solved. Novelty: for the first time, conceptual approaches to the formation of the state policy of patriotic education, which emphasize the development of personal, group, national-state and universal patriotism, the development of an active life position of young people based on competent influence, are justified for the first time; improved: the technology of patriotic education in the conditions of higher education; innovative technologies for the formation and implementation of the state policy of patriotic education of the youth of Ukraine; remote further development: directions of formation and development of high moral qualities, ethnic values, citizenship and patriotism among young people, their involvement in the ethnic culture and historical traditions of their people in the process of learning and education in educational institutions through mutual relations with the subjects of patriotic education; a set of methodical approaches to the implementation of the state policy of patriotic education of youth for the target setting of the system of educational work. Implemented in the activity of: Cherkasy District State Administration; Department of Education, Health Care, Culture and Sports of the Zvenigorod District Military Administration of the Cherkasy Region; Cherkasy Institute of Fire Safety named after Heroes of Chernobyl of the National University of Civil Defense of Ukraine. Fields of use: state authorities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського