Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (596)Книжкові видання та компакт-диски (559)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИЦА$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Грицай О.Д. 
Строк сівби, норма висіву та система застосування азотних добрив при вирощуванні твердої озимої пшениці в степовому Криму: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.09 / О.Д. Грицай ; УААН, Інститут ефіроолійних і лікарських рослин. — Сімф., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434(2УКР-4КРЫ),022 + П212.103-451(2УКР-4КРЫ),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Грицак Л.Р. 
Рід IPrimula/I L. (Primulaceae) у флорі України (систематика, фітохорологія, еволюція): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Л.Р. Грицак ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.23 Pri,022
Шифр НБУВ: РА308810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Грицан Ю.І. 
Екологічні основи перетворюючого впливу лісової рослинності на степове середовище (екотоп, взаємодія, дендроіндикація, типологія): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / Ю.І. Грицан ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 35 с. — укp.

Узагальнено результати багаторічних стаціонарних екокліматичних досліджень у лісових біогеоценозах степової зони України. Розглянуто дані екологічних характеристик лісового екотопу, що пов'язані із середовищеперетворюючими властивостями насаджень у степу. Значну увагу приділено використанню природних лісових біогеоценозів як моделей для розробки методів і прийомів комп'ютерного конструювання лісопильного ландшафту в степу. Обгрунтовано новий науковий напрямок - лісову пертинентну біогеоценологію - концепцію про середовищеперетворюючу роль природних і штучних лісових біогеоценозів у степовій зоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.13(4Укр),022
Шифр НБУВ: РА308391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Грицаєнко Л.Р. 
Адміністративно-правові аспекти підприємницької діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.Р. Грицаєнко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено адміністративно-правові засоби регулювання підприємницької діяльності в Україні за умов перехідного періоду. Проаналізовано поняття та зміст підприємництва як об'єкта адміністративно-правового впливу державного управління, розкрито основні завдання та функції державних органів загальної та спеціальної компетенції в сфері підприємництва. Запропоновано правові умови усунення обмежень у цій сфері, заходи щодо вдосконалення адміністративно-правових важелів впливу на розвиток підприємництва державного контролю, а також напрями розвитку державної систем підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації управлінських кадрів у сфері підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.01
Шифр НБУВ: РА315885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Грицай О.В. 
Антимонопольний контроль за концентрацією господарських структур на рівні регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Грицай ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 21 с. — укp.

Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності антимонопольного контролю за недопущенням обмеження конкуренції та монополізації регіонального ринку в процесі концентрації господарських структур. Висвітлено світовий досвід державного регулювання структурних трансформацій у регіональній економіці. Проаналізовано вплив концентрації господарських структур на розвиток регіональної економіки. Подано перелік підстав для заборони концентрації підприємців. Розроблено методику аналізу наслідків економічної концентрації, яка допомогає встановити, коли угоди із злиття компаній можуть нанести шкоду конкуренції. Запропоновано критерії, за якими можливо оцінити, чи призведе конкретне злиття до суттєвого обмеження конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-13
Шифр НБУВ: РА320834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Грицай О.Д. 
Лікування і профілактика атопічного дерматиту у дітей з уродженими щілинами верхньої губи та піднебіння: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.Д. Грицай ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2003. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.1-37 +
Шифр НБУВ: РА322696

      
7.

Грицай Г.В. 
Дисфункція нервової системи в жінок з естрогендефіцитними станами та методи її корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Грицай ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 21 с. — укp.

За результатами проведеного комплексного клініко-параклінічного обстеження жінок з дисфункцією нервової системи на фоні естрогендефіцита у перше досліджено взаємозв'язок клініко-неврологічних порушень та змін у нейромедіаторній системі. Вивчено синдромологічні особливості неврологічної дисфункції у жінок з гіпоестрогенемією. Виявлено залежність вираженості неврологічних порушень, що сформувалися, від рівня естрогендефіциту. Установлено роль розладів гормонального та медіаторного обмінів у патогенетичних механізмах формування неврологічних синдромів. Розроблено комплексний патогенетично обумовлений підхід до терапевтичної корекції зазначених порушень у жінок з гіпоестрогенемією. Уперше досліджено ефективність використання препарату "Віта-мелатонін"у комплексній терапії у разі дисфункції нервової системи у жінок з естрогендефіцитом та обгрунтовано її доцільність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3 +
Шифр НБУВ: РА334472

Рубрики:

      
8.

Грицак Н.Р. 
Рецепція творчості Марини Цвєтаєвої в Росії та Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.Р. Грицак ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний і поліаспектинй аналіз сприйняття творчого доробку М.Цвєтаєвої в російському та українському літературному процесі. Проаналізовано різні форми рецепції та фактори, що їх спричинили. Класифіковано типи рецепції першої половини XX ст., систематизовано досягнення літературно-критичної думки періоду 1910 - 2004 рр., простежено динаміку сприйняття творчості російського поета у другій половині XX ст. Досліджено україномовні переклади поезії М.Цвєтаєвої та висвітлено їх історичну роль у міжелітарному спілкуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-317 + Ш5(4РОС)6-4 Цвєтаєва,М.І. 06 + Ш5(4УКР)6-318.3 +
Шифр НБУВ: РА343071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Грицай А.В. 
Планетарні хвилі у розподілі загального вмісту озону над Антарктикою: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / А.В. Грицай ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив великомасштабних планетарних хвиль на розподіл загального вмісту озону над Антарктикою та в приантарктичній області. Визначено основні параметри планетарних хвиль та їх варіації на різних часових масштабах. Розглянуто весняну активність квазістаціонарних хвиль та хвиль, що рухаються, у високих широтах південної півкулі. Досліджено поведінку озонового шару та варіації стратосферної температури за аномальних умов в антарктичній стратосфері та зроблено висновок про можливість прогнозування масштабу раптового потепління навесні за амплітудою квазістаціонарної хвилі у розподілі температури в кінці зими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д231 + Д231.14 +
Шифр НБУВ: РА352867

Рубрики:

      
10.

Грицанюк В.В. 
Середній клас як соціальна основа формування політики центризму: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Грицанюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та проаналізовано суть політики центризму. Розкрито зміст поняття "центризм". Систематизовано досвід щодо інтерпретації понять "політичний центризм" і "політика центризму". Досліджено середній клас як явище політики та визначено його роль у процесі формування даної політики. Розглянуто особливості формування середнього класу в Україні та визначено основні критерії належності до нього. На підставі результатів дослідження, проведеного у м.Львові, зроблено висновок, що львів'яни, які ідентифікують себе з середнім класом, є типовим середнім класом згідно з загальносвітовими стандартами. Внаслідок того, що соціальна структура у нашій державі перебуває на стадії формування, середній клас ще не виконує функції, реалізовані даним класом у державах сталої демократії. Доведено, що в Україні належність до певних соціальних прошарків не є визначальним чинником, який впливає на політичні вподобання населення. Експериментальним шляхом установлено, що на політичні вподобання в Україні більшою мірою впливає національність і географічний чинник (територія мешкання), ніж належність до певного соціального прошарку, що зумовлено нерозвиненістю середнього класу в Україні. Спостерігається посилення тенденції щодо його кількісного та якісного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА354584

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Грицай Н.Б. 
Активізація пізнавальної діяльності учнів основної школи у позакласній роботі з біології: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Б. Грицай ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему активізації пізнавальної діяльності учнів основної школи з біології шляхом застосування ефективних форм і видів позакласної роботи з даного предмета, а також вдосконалення методичної підготовки вчителів до їх проведення. Визначено рівні сформованості пізнавальних дій і рівні розвитку пізнавальної активності учнів у позакласній роботі з біології. Науково обгрунтовано й експериментально доведено ефективність проведення тижнів і декад біології, екскурсій у природу, гурткових занять та індивідуальної роботи в експериментальній "Школі юного біолога" з використанням особистісно орієнтованого підходу до активізації пізнавальної діяльності школярів, впровадження курсу "Методика позакласної роботи з біології" для вдосконалення підготовки студентів-біологів до організації зазначеної діяльності. Основні результати дослідження впроваджено до навчального процесу загальноосвітніх шкіл. Розроблено методичні рекомендації для студентів і вчителів з метою організації позакласної роботи з даної дисципліни, спрямованої на активізацію пізнавальної діяльності учнів основної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.р(4УКР)21-215 +
Шифр НБУВ: РА356141

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Грицай І.М. 
Перебіг вагітності, стан плода і циркуляторно-метаболічні порушення печінки у хворих на цукровий діабет 1 типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.М. Грицай ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 22 с. — укp.

У динаміці вагітності досліджено функціональний стан і регіонарну гемодинаміку печінки у вагітних, хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу. Встановлено додаткові критерії для прогнозування ускладнень вагітності та перинатальної патології. На підставі результатів комплексного інструментально-лабораторного дослідження встановлено, що у більш, ніж половини вагітних жінок, хворих на ЦД I типу мають місце циркуляторно-функціональні порушення печінки, проявом яких є істотні фазні зміни регіонарної печінковоартеріальної та портальної гемодинаміки, підвищення концентрації фібронектину, а також білоксинтезувальної, ферментної та ліпідної функцій печінки. Доведено, що циркуляторно-функціональні порушення печінки суттєво впливають на розвиток плацентарної недостатності, виникнення ускладнень вагітності та перинатальної патології у разі ЦД. Обгрунтовано новий напрямок поліпшення наслідків вагітності у даної категорії хворих, який полягає у корекції порушень печінкової гемодинаміки та нормалізації метаболічних функцій печінки. Запропоновано новий патогенетично обгрунтований спосіб лікування для вагітних, хворих на ЦД I типу за наявності циркуляторно-метаболічних порушень печінки, спрямований на їх корекцію. Встановлено ефективність запропонованого методу щодо запобігання розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА357010

Рубрики:

      
13.

Грицай С.О. 
Обгрунтування диференційованих підходів до лікування дітей з гострим кандидозом слизової оболонки порожнини рота і губ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.О. Грицай ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено особливості клінічного перебігу гострого кандидозу (ГК) слизової оболонки порожнини рота (СОПР) у дітей першого року життя залежно від поширеності інфекційного процесу, впливу анте-, інтра-, пре- та постнатальних факторів ризику. Розроблено алгоритм діагностики та лікування захворювання залежно від ступеня тяжкості та поширеності інфекційного процесу. Створено комп'ютерну прогностичну модель формування кандидозу залежно від перинатальних факторів ризику та тяжкості захворювання. Вивчено особливості колонізаційної резистентності порожнини рота у дітей залежно від ступеня тяжкості ГК порожнини рота. Доведено, що формування дисбактеріозу порожнини рота у дітей з ГК СОПР залежить від тяжкості захворювання. Визначено характер мікроекології дистальних відділів травного каналу у дітей з ГК СОПР залежно від поширеності інфекційного процесу. Розкрито роль грибів роду Candida у формуванні дисбактеріозу кишечнику у дітей першого року життя з ГК СОПР. Обгрунтовано доцільність застосування пробіотиків для деконтамінації грибів роду Candida умовно-патогенної мікрофлори та відновлення нормальної мікрофлори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.17-5 + Р733.661.24-5 +
Шифр НБУВ: РА362277

Рубрики:

      
14.

Грицаєнко П.М. 
Гуманітарна освіта: сутність та особливості прояву (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / П.М. Грицаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Розглянуто основні форми гуманітарної освіти та освітнього процесу, акцентовано увагу як на позитивних, так і на негативних аспектах кожної з них. Показано, що своєрідність гуманітарного процесу полягає у тому, що він за своїм змістом та функціями є процесом продукування і поєднання культурних надбань суспільства. Проаналізовано формування історичних поглядів відносно гуманітарної освіти. Визначено, що соціальний прогрес в Україні пов'язаний з розвитком усіх комунікативних систем та інтеграцією до освітніх систем світу. Константовано, що наука й освіта об'єктивно залишаються найважливішим стратегічним ресурсом не тільки для України, а й всього світу, без яких неможливе існування та прогрес соціуму в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ч30 + С. р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366802

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Грицай С.М. 
Формування політичної культури майбутнього вчителя в навчально-виховному процесі вищого педагогічного навчального закладу: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.М. Грицай ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження проблеми формування політичної культури майбутнього вчителя за умов навчально-виховного процесу педагогічного ВНЗ (ПВНЗ). Визначено суть, структуру й особливості політичної культури майбутнього вчителя. Уточнено критерії та показники її сформованості. Теоретично обгрунтовано модель науково-методичного забезпечення формування даної культури за умов навчально-виховного процесу ПВНЗ. Охарактеризовано її складові (мету, концептуальні засади, технологічні етапи, науково-методичний інструментарій, педагогічні умови, моніторинг). За результатами реалізації даної моделі відзначено її ефективність щодо формування всіх компонентів політичної культури майбутнього вчителя (цільового, мотиваційного, когнітивного, переконавчого, діяльнісного, рефлексивного, особистісного).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.26 +
Шифр НБУВ: РА365867

Рубрики:

      
16.

Грицан О.А. 
Правові засади екологічного контролю за використанням та охороною надр: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.А. Грицан ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми організаційно-правового забезпечення контролю за використанням і охороною надр в Україні. Розкрито суть і співвідношення понять "користування надрами", "використання надр", "раціональне використання надр", "охорона надр". Здійснено наукову періодизацію розвитку правового й організаційного забезпечення діяльності галузі даного контролю. Увагу приділено аналізу правового регулювання діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування та громадян України у сфері здійснення надрового контролю. Наведено визначення поняття державного, самоврядного та громадського контролю за використанням і охороною надр, досліджено їх правову природу. Проаналізовано чинне законодавство України, а також країн СНД і Західної Європи. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання відносин у сфері здійснення контролю за використанням надр та їх охороною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)16 +
Шифр НБУВ: РА363974

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Грицай В.С. 
Вплив інфікованості передміхурової залози збудниками різного таксономічного походження на перебіг захворювання та результати хірургічного лікування хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / В.С. Грицай ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість покращення якості діагностики інфекційних уражень передміхурової залози у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ) шляхом виявлення збудників захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), у генітальних екскретах та інтраопераційно видаленій тканині передміхурової залози. Досліджено вплив цих мікроорганізмів на перебіг захворювання та виникнення ранніх післяопераційних ускладнень простатектомії. Проаналізовано результати обстеження 101-го пацієнта з ДГПЗ віком від 50-ти до 86-ти років. За допомогою полімеразної ланцюгової реакції зіскрібків із сечівника, секрету передміхурової залози та її інтраопераційно видаленої тканини у 53,5 % хворих виявлено ДНК збудників ЗПСШ. У 92,6 % пацієнтів зафіксовано розбіжність результатів дослідження генітальних секретів і тканини передміхурової залози на збудники ЗПСШ. Встановлено, що хронічний запальний процес у передміхуровій залозі та сечівнику у хворих на ДГПЗ без ознак сечової інфекції більшою мірою обумовлений збудниками уреаплазмозу та трихомоніазу та вірогідно підсилює виразність симптомів нижніх сечовивідних шляхів. Уперше доведено, що інфікованість збудниками ЗПСШ і хронічний запальний процес у передміхуровій залозі та/або січівнику у хворих на ДГПЗ вірогідно підвищують частоту розвитку ранніх післяопераційних ускладнень протатектомії. Науково обгрунтовано необхідність періопераційної ідентифікації цієї групи збудників з метою адекватного планування консервативного лікування та профілактики ускладнень хірургічних втручань у даної категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.16-4 + Р569.696.2-59
Шифр НБУВ: РА372439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Грицаєнко Л. Л. 
Інституційний механізм Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Л. Л. Грицаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості Євросоюзу як регіональної організації інтеграційного спрямування з елементами наднаціональності, що зумовлює особливість його інституційного механізму, на користь якого державі-учасниці передано частину своїх суверенних прав. Розкрито поняття інституту ЄС, його основні характеристики, а також наведено класифікації інститутів Євросоюзу. Визначено інституційний механізм і досліджено основні принципи його функціонування. Розглянуто особливості розподілу повноважень та функцій між інститутами ЄС, а також особливості функціонування інституційної системи Євросоюзу. Висвітлено основні проблемні питання актуальної інституційної реформи. Проведено критичний аналіз основних новел Лісабонського договору щодо демократизації, забезпечення прозорості, ефективності та дієвості інституційного механізму ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5
Шифр НБУВ: РА371029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Грицай Т.В. 
Закономірності впливу температурно-деформаційних параметрів обробки низьковуглецевої тонколистової сталі на формування рівномірної структури: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.01 / Т.В. Грицай ; Ін-т чорної металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К621.530.03-1
Шифр НБУВ: РА374918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Грицак Р. В. 
Характеристики і параметри плазми в газорозрядних короткохвильових випромінювачах на основі молекул води та фреону / Р. В. Грицак. — Б.м., 2019 — укp.

Робота присвячена дослідженню характеристик і параметрів газорозрядної плазми в сумішах інертних газів з молекулою води та фреону. Об'єкт дослідження - плазма ємнісного та бар'єрного розрядів наносекундної тривалості УФ і ВУФ ламп у сумішах інертних газів з молекулами води та фреону. Для експериментального дослідження використовувалися оптичний, електричний методи та комп'ютерне моделювання плазмової кінетики в розрядах у різних газових сумішах. Вперше досліджено ВУФ- і УФ-випромінювання наносекундного ємнісного розряду в сумішах Не-Н2О (D2O), Ar-Н2О (D2O). Внаслідок проведення оптимізації робочих сумішей Не-Н2О (D2O) було встановлено, що використання "важкої" води є в півтора рази більш ефективним, ніж пари звичайної води. Вивчено оптичні характеристики випромінювання газорозрядної плазми бар'єрного розряду у ВУФ і УФ діапазонах спектру на суміші Не-D2О та Ar-D2O. Вивчення кінетики утворення радикала OD(А) в плазмі розряду показало, що збільшення тиску гелію веде до зменшення густини OD(А), що обумовлено зменшенням електронної температури і швидкостей реакцій. Досліджено емісійні та електричні характеристики плазми бар'єрного розряду на сумішах Ar-CCl4 та Ar-Кr-CCl4. Встановлені основні процеси, які визначають характеристики плазми ємнісного та бар'єрного розряду в сумішах інертних газів з молекулою води та фреону.^UThe thesis is devoted to the study of characteristics and parameters of plasma in gas-discharge short-wave emitters based on water and freon molecules. The object of research is a plasma of capacitive and barrier discharges of nanosecond duration of UV and VUF lamps in mixtures of inert gases with water molecules and freon. Optical, electrical methods and computer simulation of plasma kinetics in discharges in various gas mixtures were used for the experimental study. VUV- and UV-radiation of capacitive discharge in Не-Н2О (D2O), Ar-Н2О (D2O) mixtures was studied for the first time. As a result of optimization of Не-Н2О (D2O) working mixtures, it was found that the use of "heavy" water is one and a half times more efficient than ordinary water vapor. Optical and electrical characteristics of the radiation of gas-discharge plasma of barrier discharge in VUV and UV ranges of spectrum in Не-D2О and Ar-D2O mixtures was studied. The study of the kinetics of formation of OD(A) radical in the discharge plasma showed that increasing the pressure of helium leads to decrease in the density of OD(A) due to the decrease in the electron temperature and reaction rapidity. The emission and electrical characteristics of the plasma of a barrier discharge on the Ar-CCl4 and Ar-Cr-CCl4 mixtures were examined. The main processes that determine the characteristics of plasma capacitive and barrier discharges in mixtures of inert gases with a water molecule and freon were established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського