Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (202)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУБЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Губенко О.В. 
Комп'ютерно-томографічна семіотика формування посттравматичних змін головного мозку при його вогнищевих контузіях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.В. Губенко ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено питання комп'ютерно томографічної (КТ) діагностики та нейрохірургії - прогнозування розвитку наслідків вогнищевих контузій головного мозку з геморагічним компонентом за даними КТ залежно від виду лікування (консервативного або оперативного). Виділено додаткові КТ-варіанти структури вогнища контузії залежно від ступеня крововиливу, а також його розподілу у пошкодженій ділянці мозку. Розроблено КТ-рентгенометричні показники визначення видів вогнищ контузії. Виявлено залежність розвитку перифокального набряку від їх КТ-варіантів. Знайдено спосіб визначення давності крововиливу. Порівняно КТ-дані залежно від виду лікування. З'ясовано КТ-ознаки гострого періоду вогнищ контузії, які прогнозують закономірність розвитку наслідків за стандартного перетворення вогнища контузії та виникнення різних ускладнень. Розроблено алгоритм термінів контрольних нейровізуалізацій залежно від КТ-симптомів перетворення вогнища контузії (стандартного чи з ускладненнями) з урахуванням преморбідних змін головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-436.7 +
Шифр НБУВ: РА348242

Рубрики:

      
2.

Губенко В.П. 
Комплексне відновлювальне лікування периферичних невропатій з використанням ліпосомних препаратів та нейроміостимуляції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.П. Губенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено вплив процесів формування сполучнотканинного рубця та регенерації в ділянці пошкодження нерва на розвиток патоморфологічних змін. Встановлено клінічні особливості периферичних компресійно-ішемічних невропатій і розроблено ефективні диференційовані патогенетично та саногенетично методи відновного лікування пацієнтів з даними патологіями. Експериментально доведено, що патогенетичною основою тунельних компресійно-ішемічних невропатій є не тільки демієлінізація з вторинною дистрофією аксона, розвиток якої зумовлений впливом компресійно-ішемічних факторів, а й порушення нейродесмальних відношень і формування щільного сполучнотканинного рубця в ділянці компресії нерва. Встановлено, що використання ліпіну стимулює регенерацію та ремієлінізацію нервових волокон в результаті поліпшення мікроваскуляризації, формування менш щільного та більш однорідного сполучнотканинного рубця та встановлення нейродесмальних відношень у ділянці пошкодження нерва. Зазначено, що застосування комплексної терапії з використанням ліпіну у хворих на вертеброгенну попереково-крижову радикулопатію, синдром зап'ясткового каналу, невропатію лицьового нерва позитивно впливає на ефективність лікування, що підтверджено динамікою основних клінічних ознак, вираженості больового синдрому та парезу м'язів, а також даних мануального обстеження, електроміографічних і реографічних показників. Запропоновано диференційоване застосування фармако-електро-кінезитерапії та ліпіну у випадку компресійно-ішемічних невропатій залежно від локалізації, типу та вираженості змін у нейром'язовому апараті. Відзначено найбільшу ефективність введення ліпіну параневрально, в рухові та больові точки, зони нейродистрофії у поєднанні з електростимуляцією нейром'язового апарату та додатковим місцевим використанням інших фармпрепаратів (біостимуляторів, вітамінів, прозерину). Розроблено реабілітаційний комплекс, використання якого прискорює процес відновлення рухових функцій і зменшує больові прояви. Зазначено, що поєднання запропонованих терапевтичних засобів з методиками мануальної терапії дозволяє регулювати біомеханіку хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625-52 +
Шифр НБУВ: РА336121

Рубрики:

      
3.

Губенко 
Лікування сифілісу у вагітних пеніциліном G і бензатинпеніциліном з урахуванням форми захворювання і фармакотерапевтичних властивостей препаратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Тетяна Володимирівна Губенко ; АМН України, Інститут дерматології та венерології. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.591-52
Шифр НБУВ: РА311820

Рубрики:

      
4.

Губенко В.І. 
Механізм зовнішньоекономічної діяльності агропромислового комплексу: лібералізація і протекціонізм: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.І. Губенко ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та методичні засади формування ефективного механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності відтворювального типу, опрацьовано методи застосування лібералізації та протекціонізму в процесі регулювання експортно-імпортних операцій. Сформульовано принципи та категоріально-понятійний апарат системи та механізму здійснення зовнішньоекономічної діяльності, лібералізації, протекціонізму та забезпечення економічної безпеки. Обгрунтовано залежність між змінами внутрішніх цін, курсами національної валюти та експортом товарів. Запропоновано напрями розширеного відтворення їх експорту та імпорту на засадах функціонування механізму ГАТТ/СОТ. Створено методику переведення нетарифних бар'єрів у тарифні еквіваленти, визначено способи та методи синхронізації у процесах відкриття ринків країн Європейського Союзу та України, встановлено важелі коригування лібералізації і протекціонізму у сфері зовнішньоекономічної діяльності харчової промисловості. З'ясовано роль лібералізації та протекціонізму в процесі ціноутворення зовнішнього ринку, запропоновано системи показників визначення рівня впливу даних факторів. Встановлено залежності між девальвацією національної валюти, внутрішніми цінами та експортом товарів. Висвітлено взаємовплив економічної безпеки, лібералізації та протекціоналізму. Розроблено методичні рекомендації щодо трансформації рівнів і видів митних ставок, зрівноваженого режиму лібералізації та протекціонізму, а також формування механізму взаємодії внутрішнього та зовнішнього ринків та визначення раціонального співвідношення дефіцитної та надлишкової кон'юнктури. Здійснено комплексну оцінку впливу кількісних та якісних чинників ГАТТ/СОТ на стан зовнішньоекономічної діяльності України, розміри ставок мита, які відповідають інтересам експортерів та імпортерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832.0 +
Шифр НБУВ: РА332769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Губенко Л.В. 
Продуктивність ріпаку ярого залежно від комплексної дії мінеральних добрив та бактеріальних препаратів в умовах північного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Губенко ; Нац. наук. центр "Ін-т землеробства УААН". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей процесів росту, розвитку та формування врожайності ріпаку ярого залежно від елементів технології вирощування, а саме: системи удобрення, що передбачає раціональне використання мінеральних добрив шляхом перенесення частини азотних з метою підживлення за фази бутонізації рослин, а також обробку насіння перспективними бактеріальними препаратами на основі активних штамів азотфіксувальних і фосформобілізувальних мікрооганізмів та підживлення рослин новими макро- та мікроелементними добривами "Цеовіт" за умов Північного Лісостепу. Комплексне застосування елементів технології сприяє кращому розвитку ріпаку ярого, збільшує площу листкової поверхні, а також збільшуючи нагромадження сухої речовини та підвищує продуктивність. Установлено, що інокулювання насіння бактеріальними препаратами на основі азотфіксувальних і фосформобілізувальних мікроорганізмів і підживлення рослин комплексними добривами "Цеовіт" сприяє одержанню додаткового врожаю. Установлено вплив мінеральних добрив на формування врожайності і показники якості насіння. Надано економічну й енергетичну оцінку технології вирощування ріпаку ярого. За результатами досліджень удосконалено дану технологію, що дозволило одержати врожай насіння за умов північного Лісостепу на рівні 3,5 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Губені Ю.Е. 
Розвиток аграрної реформи та аграрної політики в Чеській Республіці у постсоціалістичний період: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / Ю.Е. Губені ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2005. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних, методологічних і прикладних аспектів аграрного реформування у Чеській Республіці. Встановлено теоретичну та емпіричну сутність аграрної реформи та її складових. Описано алгоритм формування та реалізації концепутальних положень аграрного реформування. Розроблено теоретичні засади формування та розвитку нової аграрної політики. Визначено основні завдання та зміст інтеграційної підготовки сільського господарства до вступу у ЄС. Визначено передумови, цілі, завдання та пріоритетні напрямки нової аграрної політики Чеської Республіки після вступу до ЄС, охарактеризовано її складові та визначено можливості використання чеського досвіду у процесах регулювання вітчизняного аграрного ринку та фінансової підтримки сільськогосподарських виробників. Обгрунтовано необхідність створення спеціального інституту ринкового регулювання та системи забезпечення доступу сільськогосподарських виробників до фінансових ресурсів. Наведено комплексну оцінку зарубіжного досвіду аграрного реформування та розроблено пропозиції щодо його адаптивного використання у процесі реалізації аграрної реформи та формування вітчизняної аграрної політики. Обгрунтовано заходи, засоби та інструменти реформування в аграрній сфері. Розроблено пропозиції щодо удосконалення аграрної реформи та формування аграрної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)320-18 +
Шифр НБУВ: РА337725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Губеня О.О. 
Удосконалення процесу різання хліба з врахуванням впливу його структурно-механічних властивостей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.О. Губеня ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив швидкості леза та структурно-механічних властивостей хліба на процес його різання. Створено установки та розроблено відповідні методики для визначення зусилля різання, структурно-механічних властивостей хліба та напружень тертя хліба по контактній поверхні. Виведено математичну модель руху леза в шарі продукту під час різання, за якою визначено зміну зусилля різання залежно від швидкості леза та властивостей продукту. Визначено вплив режимів різання на якість поверхні зрізу. За результатами досліджень рекомендовано режими різання для забезпечення низьких енерговитрат, високої продуктивності процесу та якості поверхні зрізу. Розроблено конструкцію машини для нарізання хліба в потоці та машинно-апаратну схему виробництва нарізаного та запакованого батону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.8 +
Шифр НБУВ: РА362178

Рубрики:

      
8.

Губенко О.В. 
Формування у старшокласників готовності до вибору професій у сфері творчої технічної діяльності (психологічний аспект): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.В. Губенко ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 1998. — 24 с. — укp.

Аналізується психологічный аспект формування у старшокласників готовності до вибору професій у сфері творчої технічної діяльності як у суб'єктивному відношенні (розвиток психологічних компонентів особистості, які визначають готовність до вибору), так і в об'єктивному - визначення психолого-педагогічних чинників та засобів формування готовності. Формування потрібнісно-мотиваційних, операційно-технічних, інтелектуальних та вольових компонентів особистості, які визначають суб'єктивну готовність до вибору, досягається застосуванням науково обгрунтованої, особистісно орієнтованої системи психодіагностики, профконсультації та початкового профпідбору старшокласників у поєднанні з вивченням спеціалізованого навчально-розвиваючого курсу з евристики, раціоналізаторства, винахідництва та патентознавства, а також шляхом залучення учнів до активної творчої навчально-практичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19-734

Рубрики:

      
9.

Ціолковська С. І. 
Зовнішньоекономічна діяльність підприємств агробізнесу / С. І. Ціолковська. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено теоретичну суть агробізнесу та систему взаємозв'язку підприємств, які його формують, особливо зовнішньоекономічний напрям їхньої діяльності. Розглянуто основні напрями зовнішньоекономічної політики у сфері аграрного виробництва, вплив процесів лібералізації та протекціонізму на їхнє формування. Проведено дослідження зовнішньоекономічної торгівлі агропродовольчими товарами підприємствами Волинської області. Представлено оцінку організаційно-економічної діяльності підприємств агробізнесу, в тому числі їхньої зовнішньоекономічної діяльності. Висвітлено особливості регулювання зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу.Наведено пропозиції щодо планування та бюджетування зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу. Обґрунтовано заходи з активізації зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу. Опрацьовано питання формування стратегії розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу.^UThe dissertation studies the theoretical aspects of agrarian business and the system of relationship of the enterprises making the business, particularly foreign economic focus of their operation. The research considers principal directions of the foreign economic policy in the field of agrarian production, and impact of the process of liberalization and protectionism on the policy shaping. The work investigates foreign trade in agricultural food products by enterprises of Volyn region, estimates organizational and economic activity of the enterprises of agrarian business, including their foreign economic activity. The thesis outlines peculiarities of the regulation of foreign economic activity of agribusiness enterprises. The research analyzes conditions of production and sales of agricultural products and products of their processing by some agribusiness enterprises, and supplies proposals concerning planning and budgeting of foreign economic activity of agribusiness enterprises. The work also elaborates the issue of shaping of the strategy concerning development of foreign economic activity of agribusiness enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського