Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (141)Книжкові видання та компакт-диски (149)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУРСЬК$<.>+<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=ВЛАДИСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія: Релігія   
1.

Гурська Л. В. 
Буття як філософсько-релігієзнавча проблема: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Л. В. Гурська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше в українському релігієзнавстві проведено комплексне дослідження проблеми буття від доби античності до російської філософії другої половини XIX - початку XX ст. і до сьогодення. З'ясовано, що предметна галузь онтології є центрованою завдяки категорії "буття" та формується відповідно до принципу єдності буття, мислення та мови, що стверджує можливість виразити мислення буття у слові. Обгрунтовано, що проблема буття формується в межах античності, де виявляється "спогляданням" і "вгадуванням" образу буття; у середньовіччі - як довіра волі Творця буття; в Новий і новітній час - як відкритість феномену буття. Виявлено два типи онтології - статика буття й онтологічна динаміка, кожна з яких акцентує один з моментів людського існування - перебування та розростання. Онтологічну динаміку родподілено на два типи - за сутністю та за енергійністю. Розкрито, що найважливішою відмінністю енергійної онтології від сутнісної є усвідомлення цінності свободи, яка розглядається як рівноправний фактор поруч з благодаттю в процесі обожнення та розкрито антиномічність двох принципів - органіцизму та синергетики. Виявлено, що російська традиція філософування не є однорідною в контексті інтерпретації проблеми буття. Обгрунтовано, що в компаративному аналізі онтологія та матафізика виступають як гнозис буття й епістема сутності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.33
Шифр НБУВ: РА382198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гурська О.А. 
Важелі та стимули формування інвестиційних ресурсів у промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.А. Гурська ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-еколог. дослідж. — О., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено ефективну систему заходів для посилення позитивного впливу важелів та стимулів на формування власних інвестиційних ресурсів у промисловості України. Проаналізовано стан інвестиційного процесу, виявлено масштаби та характер інвестиційної кризи. Встановлено, що внутрішньогосподарські та чисто ринкові (конкуренція, ринкове ціноутворення, фондовий ринок) важелі та стимули майже повністю втратили вплив на формування власних інвестиційних ресурсів у промисловості України за рахунок прибутку та амортизаційних відрахувань. Доведено, що стимулюючий вплив державних адміністративно-економічних важелів - податкової системи та амортизаційної політики - є повністю негативним, внаслідок чого у промисловості різко знизились можливості формування власних інвестиційних ресурсів. Розроблено рекомендації щодо шляхів удосконалення системи оподаткування та амортизаційної політики з метою позитивних умов для власних інвестиційних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-56
Шифр НБУВ: РА308857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гурський Р.Й. 
Етіопатогенетичні особливості мікроелементної недостатності у корів з біогеохімічних провінцій Івано-Франківської області та методи її корекції: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Р.Й. Гурський ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Наведено дані про існування взаємозв'язку між дефіцитом мікроелементів (кобальту, міді, цинку, марганцю) у грунтах, воді та кормах і крові корів з рівнинного, передгірського та гірського регіонів Івано-Франківщини. Доведено, що недостатність мікроелементів негативно впливає на ряд біохімічних процесів і фізіологічних функцій організму корів. Зокрема, виявлено порушення гемопоезу, метаболізму білків і вітамінів (А і Е), антиоксидантного статусу та формування неспецифічної резистентності. Встановлено, що дефіцит мікроелементів та його негативний вплив на організм більше виражений у корів з гірської та передгірської зон Івано-Франківщини у порівнянні з рівнинною. Показано позитивний вплив мінерально-вітамінного преміксу "МультВітаМікс" на корекцію мінеральної та вітамінної недостатності, гемопоезу, антиоксидантного статусу, білкового обміну, природної резистентності у корів з різних біогеохімічних провінцій Івано-Франківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.43-911 + П60-451.2 +
Шифр НБУВ: РА354953

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Гурський Д.С. 
Концептуальні засади державної мінерально-сировинної політики щодо використання стратегічно важливих для економіки країни корисних копалин: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / Д.С. Гурський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 26 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз мінерально-сировиної бази (МСБ) горючих, металічних і неметалічних корисних копалин України. З урахуванням загальносвітових тенденцій, а також потреби структурної перебудови економіки країни встановлено можливість створення гармонійно-розвинутої збалансованої МСБ стратегічно-важливих видів корисних копалин. Виділено чотири категорії стратегічно важливих для економіки країни видів корисних копалин, використання яких забезпечує приріст внутрішнього валового продукту, наповнення державного бюджету, валютні надходження, економічну й оборонну безпеку держави. Установлено комплекс регіональних і локальних геологічних та структурно-тектонічних факторів контролю ендогенних і екзогенних видів забруднення на території країни та їх роль у формуванні родовищ різних генетичних типів. Виявлено аспекти захисту геополітичних інтересів України на ринку мінеральної сировини завдяки реалізації розроблених заходів. Доведено необхідність прийняття Верховною Радою України закону про державну мінерально-сировинну політику щодо використання стратегічно важливих для економіки країни корисних копалин. Показано, що внаслідок реалізації концепції державної мінерально-сировинної політики використання стратегічно важливих для економіки країни корисних копалин буде сформована потужна МСБ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451/453(45УКР) + Д451/453(45УКР) + Д451/453(45УКР)
Шифр НБУВ: РА355775

Рубрики:

      
5.

Гурська М.В. 
Лікування загрози переривання вагітності у жінок з лейоміомою матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.В. Гурська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Установлено, що у більшості вагітних з лейоміомою матки має місце загроза переривання вагітності, частіше в I і II триместрах. Вивчено гормональні зміни в організмі та виявлено підвищення вмісту естрадіолу та пролактину, зниження хоріонічного гонадотропіну та прогестерону у крові. Відзначено зміни психоемоційного стану вагітних (тривогу, напруженість, зниження стресостійкості) та нейроендокринної адаптації (підвищення стреслімітувального та стресреалізуючого гормонів), що може мати значення для розвитку загрози переривання вагітності. Показано, що кількість та розташування лейкоматозних вузлів у матці, особливо відносно проекції плаценти, мають значення для розвитку цього ускладнення. Особливо несприятливими є множинна лейоміома та розташування плаценти у проекції лейоматозного вузла. Всі ці визначені зміни можуть спричинити вплив на подальший перебіг вагітності та пологів, розвиток плацентарної недостатності, гіпоксії плода та підвищення перинатальної смертності. Запропоновано метод прогнозування можливості розвитку загрози переривання вагітності у жінок з лейоміомою матки, який може виристовуватися у разі планування вагітності, а також за умов нагляду за жінкою з ранніх термінів вагітності. Наведено новий метод лікування загрози переривання вагітності для жінок з лейомою матки, спрямований на ліквідацію несприятливих гормональних змін в організмі та нормалізацію психоемоційного стану жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.56-5 +
Шифр НБУВ: РА350242

Рубрики:

      
6.

Гурський В.М. 
Обгрунтування структури і конструктивних параметрів вібраційних синфазних машин з електромагнітним приводом та складним рухом робочого органа: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / В.М. Гурський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано механічну коливальну систему з резонансним пружним стрижнем. Одержано аналітичний вираз розрахунку згинальної жорсткості пружного стрижня з урахуванням інерційних параметрів коливальних мас за чотирма ступенями вільності. Обгрунтовано конструктивні схеми й інерційно-жорсткісні параметри тримасових вібраційних синфазних машин з електромагнітним приводом і складним рухом робочого органа. Визначено навантаження та максимальні напруження у пружному стриxжні. Розроблено динамічну схему та лінійну математичну модель тримасової вібраційної синфазної машини з шістьма ступенями вільності. Побудовано амплітудно-частотні характеристики (АЧХ) вібраційної машини та досліджено вплив завантаження на її динамічні характеристики. Проведено експериментальні дослідження АЧХ вібраційної машини з електромагнітним приводом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.3 +
Шифр НБУВ: РА354021

Рубрики:

      
7.

Гурська І. С. 
Організаційно-економічні засади виробництва та реалізації молока сільськогосподарськими підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. С. Гурська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано організаційно-економічні складові ефективного функціонування підприємств - виробників молока. Розроблено рекомендації і пропозиції щодо підвищення економічної ефективності господарювання за рахунок практичного вирішення комплексу організаційно-економічних заходів розвитку молочного скотарства. З урахуванням особливостей ресурсного забезпечення молочної галузі оптимізовано виробничу структуру для ефективного функціонування сільськогосподарських підприємств шляхом раціонального поєднання галузей рослинництва та тваринництва, що дозволить забезпечити господарства власними кормами й органічними добривами. Запроведеними розрахунками інвестиційних вкладень у реконструкцію існуючих молочних ферм і будівництво молочних комплексів доведено економічну доцільність впровадження цих заходів з урахуванням окупності витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51
Шифр НБУВ: РА382810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гурська В.А. 
Особливості сомато-статевого розвитку і функції системи гіпофіз-гонади та щитоподібної залози при порушеннях чоловічого пубертату за умов йодної недостатності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.А. Гурська ; Держ. установа "Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено частоту порушень пубертату та зоба у хлопців, мешканців регіону йодного дефіциту. Установлено особливості їх клінічного перебігу. Досліджено гормональний стан системи гіпофіз - гонади та щитовидної залози, а також обгрунтовано підходи до терапії та профілактики цих порушень за умов йодного дефіциту. Обстежено 7 596 хлопців віком 12 - 17 років, для постійного спостереження відібрано 181-го хворого та 20 здорових осіб. Установлено, що 7,1 % хлопців мали недостатній статевий розвиток, серед них 56,9 % пацієнтів мали зоб I - II ступеня. Особливості клінічного перебігу корелятивного гіпогонадизму полягають у вираженому відставанні розвитку первинних і вторинних статевих ознак, низькорослості, інфальтильному типі будови тіла, за наявності ознак маніфестного гіпотиреозу, зниженні величин тестостерону, порушенні співвідношення тестостерону/лютеїнізувального гормону. Обгрунтовано й апробовано алгоритм терапії цих порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.698-3 + Р415.12-3 +
Шифр НБУВ: РА358249

Рубрики:

      
9.

Гурська Г. А. 
Правові засади організації та здійснення екологічного аудиту в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Г. А. Гурська ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено теоретичні й історичні засади екологічного аудиту в Україні. Розглянуто правовий механізм організації та здійснення екологічного аудиту. Досліджено теоретичні передумови організації та здійснення екологічного аудиту, правове регулювання еколого-аудиторських відносин в Україні. Висвітлено організаційно-правове забезпечення еколого-аудиторської діяльності, форми та методи здійснення екологічного аудиту в Україні. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства в сфері правових засад організації та здійснення екологічного аудиту в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.1
Шифр НБУВ: РА374626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гурський І.М. 
Селекційно-господарські особливості помісей від схрещування корів української червоно-рябої молочної породи з бугаями м'ясних порід в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.М. Гурський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське (Київ. обл.), 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше проведено комплексні дослідження та доведено високу ефективність промислового схрещування маток української червоно-рябої молочної породи з плідниками вітчизняних та імпортних м'ясних порід. Виявлено значний генетичний резерв збільшення виробництва яловичини та покращання її якості за рахунок інтенсивного вирощування одержаних помісей за технологією м'ясного скотарства в лісостеповій зоні України. Вивчено відтворну функцію помісних телиць різних генотипів та доведено їх придатність для формування товарних стад м'ясної худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-338(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324183

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гурський П.В. 
Технологія паст закусочних на основі сиру кисломолочного нежирного: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / П.В. Гурський ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано технологічні режими виробництва паст закусочних на основі сиру кисломолочного нежирного з додаванням олії рафінованої дезодорованої. Розглянуто основні фізико-хімічні та функціонально-технологічні властивості білкової основи, з урахуванням яких обгрунтовано технологію та рецептурний склад паст закусочних. Розкрито вплив основних рецептурних компонентів на параметри технологічного процесу. Визначено комплекс споживчих та технологічних властивостей паст закусочних, їх харчову цінність, умови зберігання та споживання. Наведено рекомендації щодо використання паст закусочних в складі кулінарної продукції, дані економічної ефективності від впровадження паст закусочних у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.3 +
Шифр НБУВ: РА361496

Рубрики:

      
12.

Гурський І.М. 
Удосконалення методики оцінки плідників крупних м'ясних порід на прикладі створюваної симентальської м'ясної: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.М. Гурський ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Викладено результати досліджень по удосконаленню існуючої методики оцінки плідників при створенні симентальської м'ясної породи за власною продуктивністю і якістю нащадків з урахуванням їх м'ясної продуктивності та відтворної функції і материнських якостей маток. Теоретично і експериментально обгрунтовано необхідність проведення триетапної оцінки плідників. Доведена необхідність оцінювати м'ясну продуктивність не тільки за показниками екстер'єру, а й за результатами контрольного забою, а також конверсією протеїну корму в харчовий білок м'яса і відтворними якостями дочок. Виявлено істотні відмінності між нащадками оцінюваних бугаїв за енергією росту, живою масою, м'ясною продуктивністю і селекційними індексами. Найвищими показниками характеризувались нащадки бугаїв Спартана 10V і Фанта 390, що дозволило визнати їх родоначальниками, а їх синів Лютого 211 і Фазана 832 - продовжувачами перших заводських ліній створюваної симентальської м'ясної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022

Рубрики:

      
13.

Кондрашина Л. А. 
Удосконалення технології напівфабрикату збивного борошняного з використанням желатину і ферменту трансглютаміназа / Л. А. Кондрашина. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі науково обґрунтувано та розроблено технологічні режими виробництва напівфабрикату збивного борошняного типу бісквіт з використанням желатину в композиції з ксантаном за присутності ферменту трансглютаміназа. Експериментально доведено, що застосування желатину в якості піноутворюючого компонента за каталітичної взаємодії з ферментом трансглютамінази, ксантану як додаткового структуроутворювача в технології напівфабрикату збивного борошняного типу бісквіт є актуальним і дає можливість зменшити кількість стадій технологічного процесу, його енергоємність, значно розширити асортимент кондитерської продукції, а ціленаправлена ферментативна модифікація дозволяє надати необхідну форму, текстуру, смакові показники та отримати продукт з високими органолептичними характеристиками і харчовою цінністю.На основі отриманих даних щодо мікробіологічних, фізико-хімічних, структурно-механічних і технологічних властивостей напівфабрикату збивного борошняного обґрунтовано термін зберігання. Розроблені рекомендації використання напівфабрикату в кулінарних та кондитерських виробах. Розрахована собівартість напівфабрикату збивного борошняного.^UIn the dissertation work, technological modes of production of a semi-finished product of a whipped flour type biscuit with the use of gelatin in a composition with xanthan in the presence of the enzyme transglutaminase are scientifically substantiated and developed.It has been experimentally proven that the use of gelatin as a foaming component for catalytic interaction with the enzyme transglutaminase, xanthan as an additional structure-forming agent in the technology of a semi-finished product of a whipped flour type biscuit is relevant and makes it possible to reduce the number of stages of the technological process, its energy consumption, significantly expand the range of confectionery products, and purposeful Enzymatic modification allows you to give the required shape, texture, taste and get a product with high organoleptic characteristics and nutritional value.On the basis of the data obtained on the microbiological, physicochemical, structural-mechanical and technological properties of the semi-finished product of whipped flour, the shelf life is justified. Recommendations for the use of semi-finished products in culinary and confectionery products have been developed. Calculated the cost of a semi-finished product of whipped flour.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гурський М. М. 
Механізми державного фінансового регулювання агропромислового комплексу / М. М. Гурський. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливого науково-практичного завдання щодо вдосконалення механізмів державного фінансового регулювання агропромислового комплексу. У ході дослідження розглянуто теоретичні, практичні та організаційні питання формування механізмів державного фінансового регулювання агропромислового комплексу, систематизовано науково-методичні підходи до оцінки ефективності такого механізму. У результаті проведеного дослідження виявлено напрями удосконалення інструментів механізмів державного фінансового регулювання агропромислового комплексу, рекомендовано комплекс стратегічних заходів організаційно-екномічного забезпечення функціонування механізмів державного фінансового регулювання агропромислового комплексу, який дозволяє на рівні конкретних рекомендацій реалізувати запропоновані теоретико-методичні розробки. Оцінено сучасний стан фінансового регулювання розвитку агропромислового комплексу в Україні. Проаналізовано сучасні інструменти механізмів державного фінансового регулювання агропромислового комплексу. Виявлено проблеми функціонування механізмів фінансового регулювання агропромислового комплексу в Україні. Запропоновано науково-методичний підхід до комплексної оцінки ефективності механізмів державного фінансового регулювання агропромислового комплексу.^UThe dissertation is devoted to the solution of an important scientific and practical task of improving the mechanisms of state financial regulation of the agro - industrial complex. In the course of the research the theoretical, practical and organizational questions of formation of mechanisms of the state financial regulation of an agro-industrial complex are considered, the scientific and methodical approaches to an estimation of efficiency of such mechanism are systematized. As a result of the research the directions of improvement of tools of mechanisms of the state financial regulation of an agroindustrial complex are revealed, the complex of strategic measures of organizational and economic maintenance of functioning of mechanisms of the state financial regulation of an agroindustrial complex is recommended. The current state of financial regulation of agro-industrial complex development in Ukraine is assessed. Modern tools of mechanisms of state financial regulation of agro-industrial complex are analyzed. Problems of functioning of mechanisms of financial regulation of agro - industrial complex in Ukraine are revealed. A scientific and methodological approach to a comprehensive assessment of the effectiveness of mechanisms of state financial regulation of the agro-industrial complex, based on a set of financial indicators and subjective factors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Маріяш Ю. І. 
Модельно-прогнозуюче автоматичне керування режимом дуття кисневого конвертера з енергоефективним засвоєнням тепла / Ю. І. Маріяш. — Б.м., 2023 — укp.

Мета дослідження полягає у знижені собівартості киснево-конвертерної сталі, що є наслідком підвищення частки металобрухту за рахунок підвищення ступеня допалювання СО до СО2 в порожнині конвертера, шляхом оптимального керування параметрами дуттьового режиму з використанням модельно-прогнозуючого керування. У дисертаційній роботі вдосконалено математичну модель дуттьового режиму киснево-конвертерної плавки, за рахунок врахування впливу інтенсивності дуття на процес зневуглецювання ванни, що дозволило підвищити точність та якість керування дуттям в умовах зміни витрати кисню під час продувки, увівши запропоновану модель безпосередньо до контуру керування параметрами дуттьового режиму. Вперше синтезовано оптимальну систему керування параметрами дуттєвого режиму киснево-конвертерної плавки за принципом зворотного зв’язку на базі модельно-прогнозуючого керування при використанні лінійно-квадратичного функціоналу, яка дозволила одночасно керувати інтенсивністю дуття та положенням фурми при програмній зміні завдання на витрату кисню та вмісту СО2, а також підвищити якість керування та енергозбереження при плавці, за рахунок збільшення ступеня допалювання СО до СО2, що є наслідком підвищення частки металобрухту. Подальший розвиток отримало використання замкнутих систем керування степенем допалювання СО до СО2 шляхом синтезу модельно-прогнозуючого регулятора з урахуванням технологічних обмежень швидкості переміщення регулюючих органів, що дозволило підвищити якість керування процесом при наявності обмежень. Запропоноване рішення дозволяє підвищити якість керування процесом в умовах технологічних обмежень. Наявні системи автоматичного керування не задовольняють в повній мірі вимогам, що висуваються до якості роботи системи при програмному керуванні параметрами режиму дуття та стабілізації збурень. Порівняльне дослідження роботи модельно-прогнозуючого регулятора та комбінованої системи регулювання з ПІД-регуляторами показало, що отримані перехідні процеси системи автоматичного регулювання режиму дуття киснево-конвертерної плавки з модельно-прогнозуючого регулятора автоматичного регулювання забезпечили ISE для контуру витрати кисню – 5577 та вмісту СО2 у конвертерних газах – 43; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах склало 0,95%. Застосування модельно-прогнозуючого регулятора дозволило покращити якість регулювання для контуру витрати кисню у 1,63 рази; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах було знижено на 16,5% у порівнянні з комбінованою системою регулювання з ПІД-регуляторами.^UThe purpose of the study is to reduce the cost of oxygen-converter steel, which is a consequence of the increase in the share of scrap metal due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2 in the converter cavity, by optimal control of the parameters of the duty mode using model predictive control. In the dissertation, the mathematical model of the blowing mode of basic oxygen furnace process was improved, taking into account the influence of the intensity of blasting on the process of decarburization of the bath, which made it possible to increase the accuracy and quality of blasting control in the conditions of changes in the oxygen consumption during purging. For the first time, an optimal control system for the parameters of blowing mode during basic oxygen furnace process was synthesized based on the principle of feedback with model-predictive control using a linear-quadratic functional, which allowed simultaneous control of the blowing intensity and the position of the lance, as well as to improve the quality of control and energy saving during melting, due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2, which is a consequence of the increase in the proportion of scrap metal. Further development was achieved by the use of closed control systems for the degree of post-burning of CO to CO2, through the synthesis of a model predictive controller taking into account the technological saturation of the speed of movement of regulatory bodies, which allowed to improve the quality of process control in the presence of saturation. The existing automatic control systems do not fully satisfy the requirements for the quality of the system's operation during software control of the parameters of the blowing mode and stabilization of disturbances. A comparative study of the operation of the model predictive controller and the combined regulation system with PID controller showed that the obtained transient processes of the system of automatic control of the blowing mode of the basic oxygen furnace from the model predictive controller provided ISE for the circuit of oxygen consumption - 5577 and the content of CO2 - 43; the maximum dynamic deviation of the CO2 content in converted gases was 0.95%. The use of a model predictive control made it possible to improve the quality of control for the oxygen consumption by 1.63 times; the maximum dynamic deviation of CO2 content was reduced by 16.5% in comparison with the combined control system with PID controller.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського