Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (112)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУСЄВА$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ПАВЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Гусєва Н.Г. 
Масивні зірки в голубих компактних галактиках з активним зореутворенням і їхня взаємодія з міжзоряним середовищем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Н.Г. Гусєва ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Розглянуто нову оригінальну вибірку голубих компактних галактик (ГКГ), в якій встановлено більше десяти екстремальних об'єктів з дуже низьким вмістом важких елементів. Надано оцінку металічності зірок в ГКГ за результатами спостережень в спектрах галактик смуг поглинання окису титану. Досліджено велику вибірку Вольф-Райе галактик, в інтегральних спектрах якої виявлено широкі WR особливості в червоній області спектра. Вперше ідентифіковано декілька нових емісійних ліній у спектрах WR галактик та на їх базі запропоновано метод визначення кількості WNL зірок. Визначено новий напрямок детального вивчення молодих галактик в Локальному Всесвіті, що дозволяє встановити історію зореутворення в цих галактиках та одержати обмеження на їх вік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.7,022 + В631
Шифр НБУВ: РА318205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гусєва О.О. 
Нарис у співвідношенні з жанрами російської оповідної прози кінця ХІХ - початку ХХ століть: Автореф. дис.... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.О. Гусєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку жанру нарису в російській літературі кінця ХІХ - початку ХХ ст., формування в ньому нового осмислення ставлення людини до суспільства, до сутнісних понять буття, характеру співвідношення ідейно-публіцистичних і художньо-образних елементів. Розглянуто нариси А.Бахтіарова, В.Гіляровського, Д.Григоровича, В.Дорошевича, М.Животова, В.Короленка, О.Купріна, В.Михневича, М.Салтикова-Щедріна, К.Станюковича, Г.Успенського, А.Чехова, створені в 1880 - 1890-ті рр. і першому десятилітті ХХ ст. Розкрито вплив оповідання та повісті на нарис, який набув більш відточеної літературної форми: мова описів ускладнювалася, вбираючи в себе минулий літературний досвід, усталені образи, мотиви, набули семіотичної насиченості. Відзначено, що у нарисі значне місце посіло художнє дослідження духовного світу людини, особлива увага приділялася особистості, її самосвідомості. Сповідна автобіографічна документальність і нарисова точність слугували більш глибокому пізнанню людини і мінливої дійсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)53-334 + Ш401.446 +
Шифр НБУВ: РА321573

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гусєва К.А. 
Нормативно-правове забезпечення запобігання злочинам міліцією України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / К.А. Гусєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Розроблено системну модель нормативно-правового забезпечення запобігання злочинам міліцією України. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавчого та відомчого нормативно-правового регулювання діяльності міліції у даній сфері. Проаналізовано чинне законодавство та підзаконні нормативно-правові акти органів державної влади, а також відомчі нормативні акти Міністерства внутрішніх справ України з питань запобігання злочинам, висвітлено досвід міліції України щодо організації профілактичної діяльності. Розкрито кримінологічну роль законодавства та інших нормативно-правових актів, що функціонують у сфері запобігання злочинам. Розроблено пропозиції щодо удосконалення системи нормативно-правового регулювання запобігання злочинам. Обгрунтовано необхідність створення правових та організаційно-управлінських механізмів забезпечення дії законодавчих і відомчих нормативно-правових актів у сфері запобігання злочинам міліцією України, розроблено критерії обліку й оцінювання результатів діяльності її служб і підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА368893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гусєва В. О. 
Правове регулювання податку на додану вартість в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Гусєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше правовий статус платника непрямого податку характеризується як статус посередника між державою, що одержує кошти від сплати такого податку та споживачем товарів, робіт, послуг, який виступає особою, що надає кошти в рахунок податкового зобов'язання. Проаналізовано подвійне значення вторинної реєстрації платника податку на додану вартість, яка породжує не тільки обов'язки щодо справляння податку на додану вартість, але обумовлює і виникнення певних прав. Зазначено, що податковий період характеризується через зіставлення відповідних часових термінів, які включають періоди виникнення об'єкта оподаткування й визначення податкової бази. Удосконалено характеристику публічної природи податку шляхом акцентування на його суспільному призначенні, що полягає в забезпеченні формування фондів коштів, які витрачають суб'єкти пулічної влади в інтерессах суспільства та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1
Шифр НБУВ: РА377878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гусєва Т.П. 
Психологічні засоби розвитку креативності майбутніх учителів філологічного профілю: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.П. Гусєва ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено комплекс психологічних засобів розвитку креативності майбутніх учителів-філологів у аспекті особистісного, креативно-комунікативного підходу. Визначено основні положення даного методологічного підходу. Розкрито суть поняття креативності особистості майбутніх учителів-філологів як її здатності до творчої мовленнєвої діяльності та творчого мовленнєвого спілкування. Доведено, що креативна особистість є цілісним суб'єктом творчої мовленнєвої діяльності, джерелом комунікативної креативності студента-філолога. Розроблено комплекс психологічних засобів розвитку креативності під час підготовки студентів до майбутньої професійної діяльності, який містить компоненти, зокрема, мотиваційно-креативний, когнітивно-креативний, когнітивно-цільовий, вербально-продуктивний, емоційно-креативний. Обгрунтовано психолого-педагогічну модель комплексу психологічних засобів розвитку креативності особистості даних студентів за умов професійної підготовки у вищих педагогічних навчальних закладах. Запропоновано шляхи ефективного використання цього комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.р30 + Ю945.1 +
Шифр НБУВ: РА344773

Рубрики:

      
6.

Гусєва А.В. 
Психологічні чинники готовності особистості до громадської активності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / А.В. Гусєва ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено психологічні чинники готовності особистості до громадської активності. Проаналізовано особливості впливу даних факторів на громадську активність студентської молоді південного та західного регіонів України. Висвітлено погляди вітчизняних учених на проблему готовності як суб'єктивно значущого стану особистості, який передує діяльнісній активності. Розкрито сутність і спрямованість громадської активності як феномену суспільних відносин і форми прояву соціальної діяльності особистості. Описано структуру психологічної готовності до громадської активності. Проведено теоретико-емпіричне дослідежння психологічних чинників готовності особистості до громадської активності. Виявлено, що головними детермінантами готовності особистості до громадської активності є її емоційно-вольові якості, особистісні характеристики та ціннісні орієнтації. З'ясовано, що на готовність до громадської активності студентської молоді західної України впливають емпатійні властивості, відповідальність, самостійність, незалежність, чесність, принципи солідарності, взаємодопомоги, цінності "щастя інших", "незалежність", "честність", "сміливість у процесі відстоювання власної думки". Виявлено, що у молоді південних регіонів готовність до громадської активності формується під впливом вольових якостей та екстернальності. Проаналізовано біосоціальні та соціокультурні умови формування громадської активності особистості, досліджено вплив соціального капіталу на становлення активнодіючої громади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-78 + Ю951.0 +
Шифр НБУВ: РА368002

Рубрики:

      
7.

Гусєва О.Ю. 
Стратегія управління оборотним капіталом торговельних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.Ю. Гусєва ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми стратегічного управління оборотним капіталом торговельних підприємств, розроблено методичні рекомендації щодо підвищення ефективності формування та використання оборотного капіталу за умов становлення ринкової економіки. Визначено місце та роль оборотного капіталу та оборотних активів у економічному механізмі функціонування підприємств. Розраховано показники оцінки політики формування оборотного капіталу залежно від структури оборотних активів та наявності власного оборотного капіталу. Досліджено тенденції та особливості формування та використання оборотного капіталу в торгівлі. Узагальнено стратегії утворення оборотних активів та оборотного капіталу на сучасному етапі ринкових перетворень. Запропоновано економіко-математичні моделі оптимізації оборотного капіталу та оборотних активів на основі мінімізації витрат обігу та альтернативної вартості залучення капіталу. Розроблено методичні підходи щодо обгрунтування стратегії управління оборотним капіталом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-572-21
Шифр НБУВ: РА330984

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гусєва Н.Ю. 
Студентський протестний рух у ФРН в 1960-х рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.Ю. Гусєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні передумови зародження, становлення, розвитку німецького студентського протестного руху, форми та методи його активності, а також місце у суспільно-політичному житті ФРН у 1960-х рр. Проаналізовано політичні й економічні зрушення у повоєнні десятиліття та соціально-психологічну атмосферу в країні як чинники розгортання протестів німецького студентства. З'ясовано основні положення ідеології студентського руху та його провідної організації - Соціалістичного союзу німецьких студентів і розкрито ідейні витоки руху. Досліджено процес виникнення студентського протестного руху, форми його проявів, особливості організації та динаміку розвитку. Встановлено масштаби та періодизацію руху студентства 1960-з рр. Вивчено ідейну та суспільно-політичну спрямованість студентських протестів і встановлено їх характер. Визначено лідерів руху та місце студентських організацій у його активності. З'ясовано причини спаду даного руху та висвітлено його напрямки та сфери впливу на суспільство ФРН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Ф)6-473.5 +
Шифр НБУВ: РА366052

Рубрики:

      
9.

Гусєва Ю.Ю. 
Управління тривалістю технічної підготовки наукоємного виробництва з урахуванням супутніх ризиків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Ю.Ю. Гусєва ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Виконано аналіз системи виробничих та економічних ризиків як факторів, що знижують ефективність нової техніки на всіх етапах її життєвого циклу. Сформовано систему технічної підготовки виробництва (ТПВ) з урахуванням повернень виробів на доробку. Розроблено методику визначення ступеня впливу окремих факторів на кінцевий результат проекту, що дозволяє встановити обсяг комплексу критичних робіт (чинників) та дефектів. Запропоновано методику управління тривалістю ТПВ. Передбачено механізм урахування впливу факторів невизначеності. Одержані результати впроваджено в практику управління проектами, пов'язаними зі створенням авіаційної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-64 + У9(4УКР)300-801.3-21 +
Шифр НБУВ: РА330888

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Тарнавська І. О. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні / І. О. Тарнавська. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єктом дослідження є результати інформаційно-аналітичної діяльності в секторі євроінтеграційних процесів: складові євроінтеграційного спрямування зовнішньої та внутрішньої політики, меседжі публічної та культурної дипломатії, матеріали української діаспори, українських неурядових організацій і аналітичних центрів в Україні та за кордоном, складові зовнішнього іміджу України, а також тексти медійних каналів США, Британії, Франції, Німеччини та України за 2013– 2018 рр. Метою дослідження є виявлення та комплексний аналіз особливостей інформаційно-аналітичного забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні.Методи дослідження. Для досягнення мети й ефективного вирішення завдань дисертації під час вивчення теоретичних засад інформаційно-аналітичної діяльності використано: загальнонаукові методи: емпіричного пізнання, структурнофункціонального аналізу, узагальнення та абстрагування, моделювання, класифікації та структурування; практичні методи: моніторинг, компаративний та кількісний контент-аналіз, комунікативно-інтерпретативний метод, data mining та лінгвістичний аналіз. У роботі виявлено та комплексно проаналізовано особливості інформаційно-аналітичного забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні, складові інформаційно-аналітичного забезпечення зовнішньополітичної діяльності, інформаційно-аналітичну діяльність та роботу як складові зовнішньої та внутрішньої політики держави, вивчено механізми вибудовування іміджевої політики України з огляду на європейський вектор розвитку та євроінтеграційне спрямування зовнішньої та внутрішньої політики держави, проаналізовано та здійснено спробу побудувати типологічну структуру каналів поширення євроінтеграційних ідей. Новітність нововпроваджуваного зумовлена утворенням системного підходу та аналізом процесу інформаційно-аналітичного супроводу євроінтеграційних процесів в Україні.Результати дослідження можуть бути використані не лише в навчальному процесі під час викладання дисциплін, пов'язаних з аспектами теорії та історії соціальних комунікацій, або для поглиблення тих чи інших аспектів подальших наукових досліджень, а й у практичній діяльності під час розробки стратегій інформаційної діяльності України на зовнішньому та внутрішньому рівнях.^UThe object of the research is the results of the information and analytical activity in the European integration sphere: components of the European integration direction of foreign and home policy, public and cultural diplomacy messages, materials of the Ukrainian diaspora, Ukrainian non-governmental organizations and think tanks in Ukraine and abroad, components of the external image of Ukraine, materials of the American, British, French, German and Ukrainian media over the period of time from 2013 till 2018. The purpose of the study is to identify and comprehensively analyze the features of information and analytical support of the European integration processes in Ukraine.Research methods. To achieve the goal and find effective solutions to the raised issues in the dissertation during the study of theoretical foundations of information and analytical activity, we used: general scientific methods: empirical cognition, structural and functional analysis, generalization and abstraction, modeling, classification and structuring; practical methods: monitoring, comparative and quantitative content analysis, communicative and interpretative method, data mining and linguistic analysis.The theoretical significance of this dissertation comprises the work on the peculiarities of information and analytical support of European integration processes in Ukraine, components of information-analytical support of foreign policy, an information-analytical activity, the work as the components of the external state, internal and external mechanisms, the image policy of Ukraine in the framework of the European development vector and the European integration of foreign and domestic state policy. An attempt was made to build a typological structure of channels of dissemination of European integration ideas. The novelty of the newly introduced is conditioned by the formation of a systematic approach and analysis of the process of information and analytical support of European integration processes in Ukraine.The results of the study can be used not only in the educational process during academic courses related to aspects of the theory and history of social communications, or to deepen certain aspects of further scientific research, but also in practical activity during the development of strategies for information activities in Ukraine at the external and internal levels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Труш М. С. 
Управління корпоративною культурою телекомунікаційних підприємств / М. С. Труш. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена науковому узагальненню теоретико-методичних основуправління корпоративною культурою телекомунікаційних підприємств таобґрунтуванню практичних рекомендацій щодо удосконалення управліннякорпоративною культурою підприємства в контексті цифровізації сучасної економіки.У роботі розглянуто теоретичні підходи до виявлення сутності та елементівкорпоративної культури сучасного підприємства. Розкрито парадигмальні підходи доуправління корпоративною культурою підприємств, у т.ч. телекомунікаційних.З'ясовано вплив національних чинників на управління корпоративною культуроютелекомунікаційних підприємств. Здійснено аналіз діяльності телекомунікаційнихпідприємств в Україні в контексті розвитку цифрової економіки. Проведено оцінкуелементів та визначено провідні типи корпоративної культури телекомунікаційнихпідприємств. Запропоновано методичний підхід до діагностики рівня розвиткукорпоративної культури телекомунікаційних підприємств. Розроблено стратегію проактивного управління телекомунікаційними підприємствами з урахуваннямнаціональних складових корпоративної культури. Обґрунтовано напрями підвищеннясоціально-економічної ефективності телекомунікаційних підприємств на основіудосконалення корпоративної культури.^UThe dissertation scientifically generalizes theoretical and methodological bases ofcorporate culture management of telecommunication enterprises and substantiates practicalrecommendations for improving the corporate culture management of the enterprises in thecontext ofdigitalization of the modern economy digitalization. In the paper, theoreticalapproaches to identifying the essence and components of the corporate culture of modernenterprises have been considered. Paradigmatic approaches to the corporate culturemanagement of enterprises, including telecommunication ones, have been disclosed. Theinfluence of national factors on the corporate culture management of telecommunicationenterprises has been determined.The analysis of telecommunication enterprises' activities in Ukraine in the context ofdigital economy development has been is performed. The components of telecommunicationenterprises' corporate culture have been assessed and its key types have been identified. Amethodological approach to diagnosing the level of development of telecommunicationenterprises' corporate culture has been proposed.The developed strategy of proactive management of telecommunications companiestakes into account national components of the corporate culture. The directions of increasingthe social and economic efficiency of telecommunication enterprises by improving theircorporate culture have been substantiated. The directions of increasing the social and economic efficiency of telecommunicationenterprises by improving their corporate culture have been grounded. Based on a two-factormatrix of external focus levels of the enterprise and its management flexibility anddiscretion, the proposed scientific and methodological approach to determining the strategictypes of corporate culture of an enterprise has revealed four types of corporate culture(bureaucratic, clan, market and adhocratic).The performed calculations have showed that the corporate culture type thatcorresponds to their current strategy most accurately is intrinsic to such largetelecommunication enterprises as JSC Kyivstar, JSC PF Ukraine, and JSC Ukrtelecom.Application of the approach may help to justify the direction for corporate culture furtherdevelopment as well as the directions of increasing stability and flexibility within enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Плевако Н. О. 
Управління стратегічним розвитком підприємств в умовах цифрових трансформацій. / Н. О. Плевако. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена науковому узагальненню теоретико-методичних основ управління стратегічним розвитком підприємств в умовах цифрових трансформацій та обґрунтуванню практичних рекомендацій щодоудосконалення стратегій розвитку телекомунікаційних підприємств у контексті цифровізації сучасної економіки.У роботі розкрито сутність і принципи стратегічного розвитку підприємств у сучасних умовах. Охарактеризовано вплив цифрових трансформацій на стратегічний розвиток підприємств. З'ясовано завдання таметоди управління стратегічним розвитком підприємств у взаємозв'язку зтенденціями розвитку цифрової економіки. Проаналізовано динаміку розвиткутелекомунікаційних підприємств як системоутворючих в умовах цифрових трансформацій в Україні. Здійснено оцінку фінансово-економічного стану телекомунікаційних підприємств як передумови забезпечення стратегічного розвитку. Проведено діагностику рівня стратегічного розвитку підприємств:управлінські та економічні аспекти. Удосконалено науково-методичний підхіддо вибору пріоритетів стратегічного розвитку телекомунікаційнихпідприємств, який, на відміну від існуючих, передбачає системний,послідовний, ітераційний, заснований на методі аналізу ієрархій відбір кращогопріоритету (збільшення частки у створеній доданій вартості галузі (країни);збільшення внеску в національний (регіональний, глобальний) ринок;зростання частки широкосмугових (мобільних) клієнтів, що найповнішоюмірою відповідає цілям стратегічного розвитку із балансуванням стратегічнихринкових амбіцій підприємства та його стратегічного потенціалу.Обґрунтовано пріоритетні напрями стратегічного розвитку телекомунікаційнихпідприємств в умовах цифрових трансформацій. Здійснено прогнозуванняключових показників діяльності підприємств, спрямоване на підвищенняефективності стратегічного розвитку. Розроблено адаптивний механізмуправління стратегічним розвитком підприємств.^UThe thesis aims to summarise scientifically the theoretical-methodicalfundamentals of administration of companies' strategic development under digitaltransformations, also to substantiate the practical recommendations in order toimprove the strategic development in telecommunication companies in the context ofup-to-date economy's digitalisation.The essence and principles of companies' strategic development in the currentcircumstances have been revealed in the work. The impact of digital transformationson business strategic development has been characterized. The objectives andmethods of companies' strategic development administration in the interaction withthe trends of digital economics development have been formulated. The dynamics oftelecommunication companies' development as system-forming under digitaltransformations in Ukraine has been analysed.The assessment of the financial-economic state in telecommunicationcompanies as a pre-requisite to ensure their strategic development has been made. The diagnostics of the strategic development level at the companies including itsadministrative and economic aspects has been carried out. The priority directions intelecommunications companies' strategic development under digital transformationshave been substantiated.The scientific-methodical approach has been carried out to determine the levelof telecommunication companies' strategic development based on the model to assessthe level of company development and to define the integral index based on theadditive assessment of company's potential decomponated by 13 kinds of resources,such as material, human, financial, technical, managerial, technological,protectictionist, reputational, temporary, digital, innovational, informational,communicational, enabling us to assess the existing level of company's strategicdevelopment and to determine on this base the directions of the strategic changes.The objects of digital transformation at enterprises have been grouped (withfurther detailing), which, in contrast to the existing ones, distinguishes three blocks:the infrastructure of digitalization support; information and communicationsubsystems (there are 11 elements); business processes and management systems ofdifferent levels (there are 12 elements), which allows you to organize the objects thatwill be digitized in the process of strategic development of the enterprise


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Гусєва Ю. І. 
Спінові й акустичні хвилі в системах з плоскими неоднорідними дефектами / Ю. І. Гусєва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню поведінки спінових та акустичних хвиль в системах з неоднорідностями, в яких порушується симетрія інверсії просторової осі, та з магнітопружними дефектами. Зокрема, розглядається вплив порушення симетрії інверсії просторової осі на межі двох феромагнетиків на розповсюдження спінових хвиль, модель збудження об'ємних спінових хвиль акустичною хвилею Косевича та вплив магнітних включень в пружній системі на розповсюдження акустичних хвиль. Сучасний стан проблем, які існують на теперішній момент стосовно впливу неоднорідних дефектів на магнітні властивості матеріалів, відображений у першій частині наведеної роботи. Велика кількість робіт присвячена опису ефектів в магнітних матеріалах без центра інверсії, проте для всіх масивних матеріалів ефекти слабкі. Тому увагу привернули порушення симетрії інверсії в якості неоднорідних інтерфейсів, дефектних шарів на поверхні. В заданій тематиці багато важливих задач ще не вирішено. Одна з таких - це урахування впливу межі розділу, в якій порушується симетрія інверсії. Крім того, аналіз робіт про перспективність поєднання переваг магноніки з фононікою в наноелектроніці дає запит на дослідження методів збудження спінових хвиль в тонких плівках поверхневими акустичними хвилями і вирішення проблеми швидкого демпфування спінових хвиль за рахунок магнітоакустичних пристроїв. Частина друга присвячена вивченню поведінки спінових хвиль в системі двох феромагнетиків на межі яких порушена симетрія інверсії просторової осі. На основі теоретичної моделі, що враховує вплив порушення симетрії типу інверсії просторових осей на межі між двома феромагнетиками скінченної товщини на збудження спінових хвиль, отримано додаткову умову до закону дисперсії, що модифікує дискретний спектр дозволених частот. Встановлено, що значення параметра порушення симетрії пропорційно значенню обмінної константи в тонкому неоднорідному шарі границі між матеріалами та зворотно пропорційно товщині межі між феромагнетиками. З'ясовано умови посилення впливу параметра порушення симетрії інверсії на границі двох феромагнетиків на зміни значення коефіцієнта проходження чи відбиття спінової хвилі від границі та зміни значення і знака фазового зсуву між фазами спінової хвилі, що пройшла та що падає. Таким чином, параметр порушення симетрії є додатковим фактором управління фазовим зсувом. Встановлено, що ефект невзаємності виникає при розповсюдженні спінової хвилі в системі двох однакових феромагнетиків в результаті порушення симетрії інверсії просторової осі на границі між ними. Визначено, що величина параметра порушення симетрії інверсії на межі між двома феромагнітними матеріалами може виступати методом керування кутом нелінійної спінової хвилі (кут відхилення намагніченості від основного стану) в другому матеріалі при збудженні лінійної спінової хвилі в першому. У частині третій здійснено теоретичне моделювання збудження об'ємних спінових хвиль у феромагнітній системі поверхневою акустичною хвилею Косевича в планарному дефектному шарі. На основі теоретичної моделі визначено умови для збудження максимальної амплітуди магнітних збуджень. В четвертому розділі теоретично досліджено клас магніто-акустичних пристроїв, у яких сигнал передається акустичними хвилями, тоді як магнітне поле керує його поширенням через магнітопружні взаємодії в тонких ізольованих магнітних включення. Визначено, що змінюючи прикладене магнітне поле, можна змінити резонансну частоту, при якій падаючі акустичні хвилі гібридизуються з магнітними режимами включень. Показано, що частотна залежність коефіцієнта відбиття хвиль від включень має фаноподібну лінійну форму, яка особливо чутлива до магнітного демпфування. Показано, що метаматеріальний підхід, який полягає у розгляді акустичної хвилі в періодичному масиві, утвореному тонкими магнітними шарами в немагнітній матриці, справді корисний для магнітоакустики. Встановлено, що гібридні метаматеріали, утворені 1D масивами резонаторів, збільшують вплив магнітопружного зв'язку та зменшують магнітні втрати при загасанні Гілберта. Розглянуті структури регулюються застосованим полем зміщення і демонструють багату і складну поведінку, таку як індукована передача та асиметрія Боррмана. Припускається, що характеристики, показані тут, виявляться корисними при створенні датчиків, пускачів та радіочастотних модуляторів.^UThe dissertation is devoted to the research of the behavior of spin and acoustic waves in systems with inhomogeneities in which the broken inversion spatial axis symmetry and with magnetoelastic defects. In particular, the influence of the broken inversion spatial axis symmetry at the boundary of two ferromagnets on the propagation of spin waves, the model of excitation of bulk spin waves by Kosevich's acoustic wave and the influence of magnetic inclusions in the elastic system on the propagation of acoustic waves are considered. The current state of the problems that currently exist regarding the influence of inhomogeneous defects on the magnetic properties of materials is reflected in the first part of this paper. A large number of works are devoted to the description of effects in magnetic materials without an inversion center, but for all massive materials the effects are weak. Therefore, attention was drawn to the broken inversion symmetry in inhomogeneous interfaces and in defect layers on the surface. In a given topic, many important problems have not yet been solved, one of which is to take into account the influence of the boundary interface in which the symmetry of inversion is broken. In addition, the analysis of the perspects of combining the advantages of magnonics with phononics in nanoelectronics gives a request to study methods for excitation of spin waves in thin films by surface acoustic waves and to solve the problem of rapid damping of spin waves due to magnetoacoustic devices. Part two is devoted to the study of the behavior of spin waves in a system of two ferromagnets on the boundary of which the symmetry of the inversion of the spatial axis is broken. Based on the theoretical model, which takes into account the effect of broken inversion spatial axis symmetry at the boundary between two ferromagnets of finite thickness on the excitation of spin waves, an additional condition to the dispersion law is obtained, which modifies a discrete spectrum of allowed frequencies. It is established that the value of the symmetry breaking parameter is proportional to the value of the exchange constant in the boundary layer between materials and inversely proportional to the thickness of the boundary between ferromagnets. It is found conditions for increasing the influence of the inversion symmetry breaking parameter at the boundary of two ferromagnets on a change in the value of the coefficient of transmission or reflection of the spin wave from the boundary and on the value and sign of the phase shift between the phases of the transmitted and the incident spin wave. Thus, the symmetry breaking parameter is an additional factor of phase shift control. It is established that the nonreciprocity effect occurs when the spin wave propagates in a system of two identical ferromagnets as a result of breaking the symmetry of the inversion of the spatial axis at the boundary between them. It is determined that the value of the inversion symmetry breaking parameter at the boundary between two ferromagnetic materials can be a method of controlling the angle of the nonlinear spin wave in the second material when the linear spin wave is excited in the first. In the third part, the theoretical modeling of the excitation of bulk spin waves in a ferromagnetic system by a surface acoustic Kosevich wave in a planar defective layer was carried out. On the basis of the theoretical model the conditions for excitation of the maximum amplitude of magnetic excitations were determined. The fourth section theoretically investigated the class of energy-efficient magneto-elastic devices in which signals are carried by transverse acoustic waves while the bias magnetic field controls their scattering from a magneto-elastic slab. It is determined that by tuning the bias field, one can alter the resonant frequency at which the propagating acoustic waves hybridize with the magnetic modes. It is shown that the frequency dependence of the the waves' reflection coefficient from the inclusions has a Fano-like lineshape, which is particularly sensitive to magnetic damping. It is shown that the metamaterial approach is to consider an acoustic wave in a periodic array of thin magnetic layers embeded in a nonmagnetic matrix is really useful for magnetoacoustics. Hybrid metamaterials, formed by 1D arrays of resonators, magnify the effect of magnetoelastic coupling upon the acoustic scattering, thereby mitigating the Gilbert damping to tolerable levels. The considered structures are regulated by the applied displacement field and demonstrate rich and complex behavior, such as induced transmission and Bormann asymmetry. It is assumed that the characteristics shown here will be useful in the creation of sensors, starters, radio frequency modulators and tunable magnetic devices.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гусєва Ю. Ю. 
Методологія стейкхолдер-орієнтованого управління проектами та програмами регіонального розвитку / Ю. Ю. Гусєва. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вирішена актуальна науково-прикладна проблема розробки науково-методологічного апарату стейкхолдер- та ціннісноорієнтованого забезпечення підтримки прийняття рішень з ресурсного управління проектами і програмами. Практичне значення отриманих результатів полягає в створенні на основі розроблених методів та моделей інструментарію підтримки прийняття рішень з ресурсного та ціннісного управління проектами та програмами, який дозволяєбільш ґрунтовно планувати проекти та програми, а також здійснювати більш ефективний моніторинг їх виконання.^UIn the dissertation work the actual scientific and applied problem of development of the scientific and methodological apparatus of a stakeholder- and value-oriented maintenance of decision support on resource management of projects and programs is solved. The practical significance of the obtained results is creating on the basis of the developed methods and models of decision support tools for resource and value management of projects and programs, which allows more thorough planning of projects and programs, as well as to carry out more effective monitoring of their implementation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гайдар О. В. 
Використання спеціальних знань під час розслідування таємного викрадення чужого майна: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / О. В. Гайдар. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації за результатами наукових досліджень та положень чинного законодавства обґрунтовано низку теоретичних питань і наведено вирішення практичних проблем, що виникають під час використання спеціальних знань у процесі розслідування таємного викрадення чужого майна. Сформульовано теоретичні положення та практичні рекомендації, які можуть використовуватися під час побудови криміналістичних методик розслідування крадіжок, а також спрямовані на вдосконалення практичної діяльності дізнавачів і слідчих щодо різноманітних аспектів використання спеціальних знань під час розслідування кримінальних правопорушень цього виду. Проаналізовано поняття таємного викрадення чужого майна з урахуванням визначень, сформульованих у теорії кримінально-правової доктрини та сучасної криміналістичної доктрини, сформульоване власне авторське визначення цієї наукової категорії. Піддано аналізу класифікації крадіжок, розроблені вченими, за різними критеріями. Запропоновано класифікувати крадіжки за такими критеріями як форма власності, предмет злочинного посягання, спосіб і місце вчинення крадіжок. Сформульовано поняття такої наукової категорії як «спеціальні знання». Визначено та піддано аналізу позиції провідних науковців щодо виокремлення форм, у яких використовуються спеціальні знання. Констатовано, що під час розслідування крадіжок застосовуються такі форми використання спеціальних знань як: залучення спеціаліста до проведення слідчих (розшукових) дій; залучення експерта до проведення судових експертиз; довідково-консультаційна форма використання спеціальних знань; проведення перевірок (ревізії). З’ясовано, що правові засади використання спеціальних знань під час розслідування крадіжок втілені у положеннях чинного законодавства України, а організаційні засади реалізовані взаємодією сторін кримінального процесу та обізнаних осіб. Закцентувано на засадах, які розмежовують повноваження спеціаліста та експерта під час розслідування кримінальних правопорушень. Охарактеризовано вимоги, що висуваються до висновку експерта у кримінальному провадженні. Розкрито проблемні аспекти призначення судових експертиз. Окремо наведено організаційні та методичні засади використання спеціальних знань під час проведення судової товарознавчої експертизи. Установлено, що порядок залучення спеціаліста у кримінальних провадженнях чітко не визначено чинним законодавством. Наголошено, що до проведення негласних слідчих (розшукових) дій можуть залучатися відповідні підрозділи Національної поліції України, котрі складаються зі спеціалістів, що володіють навичками застосування техніко-криміналістичних засобів. Розкрито особливості залучення інспекторів-криміналістів під час огляду місця події у рамках кримінальних проваджень за фактом крадіжок. Визначені засоби, що належать до криміналістичної техніки, яка застосовуються спеціалістами у слідчих (розшукових) діях. Акцентовано на значенні компетентності спеціалістів під час виявлення та вилучення слідів папілярних візерунків людини. Визначено методи та спеціальні хімічні речовини, що найчастіше застосовуються для виявлення слідів рук при розслідуванні кримінальних правопорушень. Визначено завдання, які можливо вирішити попереднім дослідженням слідів інспектором-криміналістом під час огляду місця події. Сформульовано обставини правопорушення, встановленню яких може сприяти спеціаліст, залучений до участі в допиті. З’ясовано вид і специфіку участі спеціалістів у проведенні обшуків, а також установлено, яку допомогу під час обшуку можуть надати спеціалісти щодо паперових і електронних документів у разі їх огляду. Констатовано значимість залучення спеціалістів до проведення огляду предметів у кримінальних провадженнях за фактом крадіжок. Установлено, що при проведенні слідчого експерименту застосовуються спеціальні технічні засоби фіксації та для ефективного їх застосування варто залучати спеціаліста, який реалізує таку діяльність. Розкрито труднощі, які виникають у слідчого при залученні спеціалістів до проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Визначено підстави залучення психологів, педагогів, перекладачів під час розслідування таємного викрадення чужого майна.З’ясовано особливості консультаційно-довідкової допомоги, яка надається спеціалістами різних галузей у кримінальних провадженнях за фактом крадіжок. Установлено, що за формою консультація може бути усна і письмова, охарактеризовано кожну з них. Розкрито значення усних пояснень, наданих залученими спеціалістами під час проведення слідчих (розшукових) дій, зокрема огляду місця події, що проявляються у швидкому отриманні необхідної інформації із спеціальних питань. З урахуванням потреб практичної діяльності виділено питання, для вирішення яких достатньо консультації спеціаліста без проведення експертного дослідження. Визначено, що інформація, викладена в довідках, наданих спеціалістами у рамках розслідування кримінальних проваджень за фактом крадіжок, як правило, сприяє правильному призначенню судових експертиз.^UThe dissertation, based on the results of scientific research and the provisions of current legislation, substantiates a number of theoretical questions and provides solutions to practical problems that arise during the use of special knowledge in the process of investigating the secret theft of someone else's property. Theoretical provisions and practical recommendations were formulated, which can be used during the construction of forensic methods of investigating thefts, and were also aimed at improving the practical activities of inquirers and investigators regarding various aspects of the use of special knowledge during the investigation of criminal offenses of this type.The concept of secret theft of someone else's property was analyzed taking into account the definitions formulated in the theory of criminal legal doctrine and modern forensic doctrine, the author's own definition of this scientific category was formulated. Classification of theft developed by scientists according to various criteria was analyzed. It was proposed to classify thefts according to such criteria as the form of ownership, the subject of the criminal offense, the method and place of committing the thefts.The concept of such a scientific category as "special knowledge" was formulated. The position of leading scientists regarding the identification of forms in which special knowledge is used has been determined and analyzed. It was established that such forms of using special knowledge are used during the investigation of thefts as: involvement of a specialist in conducting investigative (search) actions; involvement of an expert in conducting forensic examinations; reference and consultation form for the use of special knowledge; carrying out inspections (audits).It was found that the legal principles of the use of special knowledge during the investigation of thefts were embodied in the provisions of the current legislation of Ukraine, and the organizational principles were implemented by the interaction of the parties to the criminal process and knowledgeable persons. Emphasis was placed on the principles that distinguish the powers of a specialist and an expert during the investigation of criminal offenses. The requirements put forward to the conclusion of an expert in criminal proceedings were characterized. Problematic aspects of the appointment of forensic examinations were revealed. Separately, the organizational principles of the use of special knowledge during the forensic commodity examination were given. It was established that the procedure for involving a specialist in criminal proceedings has not clearly defined by the current legislation. It was emphasized that the relevant units of the National Police of Ukraine, which consist of specialists with skills in the use of technical means, may be involved in conducting covert investigative (search) actions. The peculiarities of the involvement of forensic inspectors during the inspection of the scene of the incident as part of criminal proceedings based on the fact of theft have been revealed. The tools belonging to the forensic technique used by specialists, with the participation of the latter in investigative (search) actions, were defined. Emphasis was placed on the importance of specialist competence when identifying and extracting traces of human papillary patterns. The methods and special chemical substances that are most often used for the detection of handprints in the investigation of criminal offenses were defined. The tasks that can be achieved in the case of a preliminary investigation by a forensic inspector during the inspection of the scene of the incident were defined.Questions have been formulated, the solution of which can be helped by a specialist involved in the interrogation. The type and specifics of the assistance provided by specialists involved in searches have been clarified, and it has also been established what assistance specialists can provide during the search when working with paper and electronic documents in the event of their inspection. The significance of the involvement of specialists in the examination of items in criminal proceedings based on the fact of theft has been established. It was established that special technical means of fixation are used when conducting an investigative experiment, and for their effective use it is necessary to involve a specialist who implements such activities. The difficulties that arise when involving specialists in the conduct of secret investigative (search) actions were disclosed. The reasons for the involvement of psychologists, teachers, and translators during the investigation of the secret theft of someone else's property have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Чиж А. П. 
Методика розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. П. Чиж. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційному дослідженні обґрунтовано, що розробка методики розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу є актуальною та своєчасною. Визначено, що криміналістична методика розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу за своїм видом є простою – видовою, оскільки має за мету дослідження одного конкретного виду злочину. Наголошено на вагомому теоретичному та практичному значенні криміналістичної характеристики. З’ясовано елементи структури криміналістичної методики розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу. Визначено, що ними є: 1) криміналістична характеристика умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу; 2) особливості початку кримінального провадження; 3) обставини, що підлягають з’ясуванню під час розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу; 4) початковий етап розслідування, алгоритм першочергових слідчих і негласних слідчих (розшукових) дій; 5) наступний етап розслідування; тактика подальших дій та інших заходів; 6) тактика проведення окремих слідчих (розшукових) дій; 7) особливості проведення судових експертиз під час розслідування.Проаналізовано теоретичні передумови формування криміналістичної характеристики умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу. Визначено, що криміналістична характеристика є першим базисним елементом криміналістичної методики розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу. Обґрунтовано, що структура криміналістичної характеристики, як система знань, детермінована структурою механізму вчинення злочинів як об’єкту пізнання. Зміст криміналістичної характеристики кримінальних правопорушень становлять елементи механізму їх вчинення, у зв’язку з чим, задля визначення перших доцільно з’ясувати останні. Визначено, що обов’язковими елементами механізму умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу є: суб’єкт злочину, предмет посягання, жертва злочину, обстановка злочину, спосіб учинення злочину, сліди злочину. З урахуванням виокремлених елементів механізму умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу, визначено, що до елементів криміналістичної характеристики цих злочинів, належать: обстановка (час і місце), спосіб готування, безпосереднього вчинення та приховування злочину, сліди та знаряддя їх учинення, предмет знищення або пошкодження, особа злочинця, особа потерпілого. Охарактеризовано кожен з визначених елементів.Обґрунтовано, що способи умисного знищення майна працівників правоохоронних органів є повно структурними, а для умисного пошкодження майна працівників правоохоронних органів – переважно притаманна лише стадія безпосередньої реалізації злочинного умислу, тобто спосіб учинення. Визначено, що потерпілими від умисного знищення або пошкодження майна працівників правоохоронних органів стають чоловіки, що пояснюється фактичним їх превалюванням у лавах правоохоронних органів. Середній вік потерпілих – 25-45 років, при цьому переважно злочин вчиняється лише щодо одного потерпілого. Щодо займаної посади, то найчастіше потерпілими є працівники поліції, Державної прикордонної служби, Держаної лісової охорони України, співробітники Державного агентства рибного господарства, а також працівники Служби безпеки України, органів прокуратури та ін. Наголошено, що потерпілими від умисного знищення або пошкодження майна працівників правоохоронних органів є близькі родичі останніх, до яких належать: батьки, дружина (чоловік), діти, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки. Охарактеризовано особу злочинця та особу потерпілого від умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу. Визначено, що розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу відбувається в два етапи: початковий і наступний. Узагальнено, що під початковим етапом розслідування умисного знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу слід розуміти перший етап розслідування, на якому відбувається виявлення ознак цього протиправного діяння, відмежування його від інших подібних складів злочинів, вирішення тактичних завдань щодо збирання вихідної інформації про вчинене кримінальне правопорушення^UThe dissertation research substantiates that the development of the investigation methodology of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer is relevant and timely. It was determined that the forensic method of investigation of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement agency employee is simple in nature, as it aims to investigate one specific type of crime.Emphasis is placed on the significant theoretical and practical value of forensic characterization. The elements of the structure of the forensic methodology of the investigation of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer have been clarified. It was determined that they are: 1) forensic characteristics of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer; 2) peculiarities of the initiation of criminal proceedings; 3) circumstances to be ascertained during the investigation of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer; 4) the initial stage of the investigation, the algorithm of priority investigative and covert investigative (search) actions; 5) the next stage of the investigation; tactics of further actions and other measures; 6) tactics of conducting individual investigative (search) actions; 7) peculiarities of conducting forensic examinations during the investigation.The theoretical prerequisites for the formation of the forensic characteristics of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer have been analyzed. It was determined that the forensic characteristic is the first basic element of the forensic methodology of the investigation of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer. It is substantiated that the structure of forensic characteristics, as a system of knowledge, is determined by the structure of the mechanism of committing crimes as an object of knowledge. The content of the forensic characteristics of criminal offenses is the elements of the mechanism of their commission, therefore, in order to determine the former, it is advisable to find out the latter. It was determined that the mandatory elements of the mechanism of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer are: the subject of the crime, the object of the offense, the victim of the crime, the circumstances of the crime, the method of committing the crime, traces of the crime. Taking into account the isolated elements of the mechanism of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer, it was determined that the elements of the forensic characteristics of these crimes include: the setting (time and place), the method of preparation, direct commission and concealment of the crime, traces and tools of their commission, the object of destruction or damage, the identity of the perpetrator, the identity of the victim. Each of the identified elements is characterized.It is substantiated that the methods of intentional destruction of the property of law enforcement officers are completely structural, and for the intentional damage of the property of law enforcement officers, only the stage of direct implementation of the criminal intent, i.e., the method of commission, is characteristic.It was determined that the victims of intentional destruction or damage to the property of law enforcement officers are men, which is explained by their actual predominance in the ranks of law enforcement agencies. The average age of the victims is 25-45 years, while the crime is mostly committed against only one victim. As for the position held, the most often victims are employees of the police, the State Border Service, the State Forest Guard of Ukraine, employees of the State Fisheries Agency, as well as employees of the Security Service of Ukraine, prosecutor's offices, etc. It is emphasized that the victims of intentional destruction or damage to the property of law enforcement officers are close relatives of the latter, which include: parents, spouse (husband), children, brothers and sisters, grandfather, grandmother, grandchildren. The identity of the criminal and the identity of the victim of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer have been characterized.It was determined that the investigation of intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer takes place in two stages: initial and subsequent. In general, the initial stage of the investigation of the intentional destruction or damage to the property of a law enforcement officer should be understood as the first stage of the investigation, during which the signs of this illegal act are identified, distinguished from other similar crimes, and the solution of tactical tasks related to the collection of initial information about the committed criminal offense.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського