Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ДАВИДОВИЧ$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Давидович Н.Я. 
Клініко-морфологічні зміни печінки у хворих на цукровий діабет І типу та їх корекція неоселеном і етимізолом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.Я. Давидович ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в хворих на цукровий діабет (ЦД) з ураженням печінки спостерігаються метаболічні зрушення, які зумовлюють синдром цитолізу, високий рівень ліпопероксидації та пригнічення системи антиоксидантного захисту, дисфункцію клітинної та гуморальної ланок імунітету, гістологічні зміни в печінці тварин. Запропоновано призначення антиоксиданту "Неоселену" з розвитком у хворих на ЦД "жирового гепатозу", наслідками якого є суттєві зрушення параметрів ліпідограми, ПОЛ, зниження функціонального стану активності антиоксидантної системи захисту, рівномірне підвищення ехогенності паренхіми та нечіткість контурів печінки, збіднення судинного малюнку, посилене затухання ультразвукової хвилі. Визначено, що препарат з імуномодулювальними властивостями "Етимізол" необхідно призначати у випадку виникнення імунозапального процесу в печінці, симптомами якого є збільшення розмірів і болючість печінки, дисфункція імунного статусу в хворих на ЦД, нерівномірне підвищення ехогенності, неоднорідність структури паренхіми та підвищення її зернистості, чіткі контури печінки (визначені за результатами ультразвукового дослідження), активація клітин Купфера, наявність В-лімфоцитів, плазмоцитів у разі експериментального стрептозотоцинового діабету. Диференційоване застосування даних методик забезпечує швидкий регрес клініко-лабораторної симптоматики, дозволяє скоротити термін перебування хворого в стаціонарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р413.51-3
Шифр НБУВ: РА316384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Давидович І.І. 
Кримінально-правова охорона представників влади і громадськості, які охороняють правопорядок: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.І. Давидович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне наукове дослідження проблеми кримінально-правової охорони представників влади та громадськості, які охороняють правопорядок. Доведено, що основні склади злочинів, передбачених ст. 342, 343, 345, 347 - 349, 350, 352 Кримінального кодексу, побудовані законодавцем з використанням типової юридичної конструкції. Досліджено загальні об'єктивні і суб'єктивні ознаки, передбачені цією конструкцією. Визначено особливості окремих посягань на представників публічного управління. Проведено системний аналіз санкцій у ст. 342, 343, 345, 347 - 349, 350, 352 Кримінального кодексу і встановлено закономірності побудови санкцій у цих нормах. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)125 +
Шифр НБУВ: РА353755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Давидович Л. Я. 
Політика Республіки Індія щодо країн пострадянського простору (1991 - 2004 рр.): автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.04 / Л. Я. Давидович ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес формування політики Індії щодо країн пострадянського простору (ПРП) у взаємозв'язку з завданнями зовнішньої політики незалежної України. Особливу увагу приділено дослідженню пріоритетних напрямів політики Індії щодо країн ПРП, вивченню основних передумов її формування та засобів реалізації. Встановлено, що на ПРП основні напрями політики Індії - Російська Федерація та Центральноазійські республіки, другорядне місце відведено радянськіим республікам - державам Східної Європи, зокрема Україні, а також країнам Балтії та Кавказу в постбіполярний період. Визначено, що формування зовнішньополітичних пріоритетів Індії на ПРП відбувалося, значною мірою, на базі здобутків індо-радянських відносин та обумовлено високою концентрацією на зазначених напрямках - коротко- та довготермінових національних інтересів Республіки. Обгрунтовано доцільність гарантування енергетичної безпеки Індії, боротьбу з міжнародним тероризмом та сепаратизмом, інтенсифікацію економічного та військово-технічного співробітництва з потужними міжнародними партнерами та здобуття їх підтримки під час вирішення питання про набуття Індією статусу постійного члена Ради Безпеки ООН. Встановлено, що Індія здійснює співробітництво з країнами ПРП на рівні двостороннього співробітництва та в контексті багатосторонньої дипломатії (міжнародні організації, форуми, конференції). Доведено, що основні напрями політики Індії на ПРП - Російська Федерація та держави Центральноазійського регіону, Україна не відіграє значної ролі у зовнішньополітичній стратегії Індії постбіполярного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5ІНД),9(4/5)
Шифр НБУВ: РА382082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Давидович О.І. 
Формування ефективної експортоорієнтованої моделі економічного розвитку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.І. Давидович ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання формування та реалізації ефективної експортоорієнтованої моделі економічного розвитку України за умов становлення нового технологічного укладу та посилення міжнародної конкуренції. Здійснено систематизацію моделей економічного розвитку та проаналізовано основні з них. Визначено суть і критерії ефективності експортоорієнтованої моделі, обгрунтовано доцільність її реалізації в Україні. Проаналізовано інструменти державного сприяння експорту у країнах Південно-Східної Азії. Виявлено основні причини неефективного інтегрування України в міжнародний поділ праці, її місце у системі світогосподарських зв'язків. Досліджено особливості експортоорієнтованого розвитку України на сучасному етапі. Визначено структуру, дієвість механізму державного регулювання експортної діяльності. Емпірично досліджено вплив експорту на економічне зростання України, здійснено якісну та кількісну оцінку факторів впливу на динаміку вітчизняних експортних потоків. Розроблено механізм забезпечення ефективного експортоорієнтованого розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-803.4 +
Шифр НБУВ: РА339046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Давидович О.Я. 
Формування споживних властивостей печива цукрового з природними антиоксидантними добавками: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / О.Я. Давидович ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Доведено доцільність застосування різних комбінацій природних добавок, зокрема, антиоксидантів, ароматизаторів і добавок з підвищеною харчовою та біологічною цінністю для виробництва печива цукрового. Досліджено залежність зміни якості печива цукрового під час зберігання від використаних добавок і умов зберігання. Вивчено вплив сучасних пакувальних матеріалів на збереження печива цукрового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1-3
Шифр НБУВ: РА372053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Давидович В. А. 
Санітарно-гігієнічна оцінка використання барвників жовтків курячих яєць / В. А. Давидович. — Б.м., 2022 — укp.

В дослідженні використано 45 курей кросу «Хай-Лайн W36» у віці 24 тижні, які були щеплені проти хвороби Ньюкасла, інфекційного бронхіту, пташиного ринотрахеїту та синдрому зниження несучості згідно з діючою програмою вакцинації. Використання курям-несучкам добавок лікопіну в дозах від 20 до 60 мг/кг чи астаксантину в дозах від 10 до 30 мг/кг комбікорму не викликало змін клінічного стану птиці та відхилень поведінкових реакцій, а також загибелі птиці протягом всього експерименту, який тривав 90 діб. Стан пір'яного покриву та видимих слизових оболонок у курей під час використання добавок лікопіну чи астаксантину в складі раціону булихарактерними для клінічно здорової птиці. Встановлено, що добавки лікопіну в дозах 20, 40 та 60 мг/кг чи астаксантину в дозах 10, 20 та 30 мг/кг комбікорму протягом 30 діб суттєво не впливали на споживання комбікорму та яєчну продуктивність курей-несучок. Збільшення вмісту астаксантину до 20 та 30 мг/кг комбікорму, а також лікопіну до 60 мг/кг комбікорму спричиняло незначне зменшення споживанняводи птицею. Згодовування курям-несучкам добавок олійного екстракту астаксантину у дозах 10, 20 та 30 мг/кг чи лікопіну у дозах 20, 40 та 60 мг/кг комбікорму протягом 90 діб суттєво не впливало на масу яєць, масу білка, жовтка та шкаралупи. Встановлено, що добавки лікопіну в дозі 20 мг/кг чи астаксантину в дозі 10 мг/кг протягом 30 діб не впливали на гематологічні параметри курейнесучок. Збільшення вмісту лікопіну до 40 та 60 мг/кг чи астаксантину до 20 чи 30 мг/кг корму протягом 30 діб знижувало кількість лейкоцитів та вміст гемоглобіну у крові порівняно з контролем, який отримував еквівалентну кількість рафінованої соняшникової олії в раціоні. Результати досліджень свідчать, що для отримання харчових курячих яєць з привабливим кольором жовтків доцільно використовувати добавку олійного екстракту астаксантину в дозах від 10 до 20 мг/кг комбікорму протягом 30 діб. Це забезпечує отримання харчових курячих яєць збагачених астаксантином в межах від 354,7 до 534,7 мкг/кг з інтенсивністю забарвлення жовтків в межах від 12,8 до 14,8 бала за 16-ти бальною кольоровою шкалою YolkFanTM. Добавки олійного екстракту лікопіну до раціону курей-несучок в наростаючій дозі від 20 до 60 мг/кг комбікорму менш ефективні і не дозволяють отримати кольорову шкалу жовтків яєць, яка задовольняє харчовіуподобання споживачів. Тому введення до складу комбікормів для курейнесучок добавок лікопіну в дозі від 20 до 60 мг/кг комбікорму може бути доцільне лише для збагачення жовтків харчових яєць лікопіном в межах від 113,0 до 283,7 мкг/кг. Добавки олійного екстракту астаксантину до раціону курей-несучок можуть бути перспективними для використання з метою корекції інтенсивності забарвлення жовтків яєць. Отримані дані можуть бути використані для розробки технології виробництва функціональних харчових яєць, збагачених каротиноїдами природного походження з привабливим для споживачів забарвленням жовтків.^UThe ability of lycopene and astaxanthin to accumulate in chicken egg yolks and give those functional properties and color has been provening in many research, but their effect on blood morphology, metabolism, functional status of the immune system, and the quality and biological value of edible chicken eggs has not studied sufficiently. Moreover, the covered information contains many contradictory facts, especially in terms of dosage of additives, duration of their use and impact on various metabolic and specific immunity of chickens, quality and safety of eggs. Therefore, the purpose of the study was to determine the clinical condition, hematological profile, metabolism, specific immunity, as well as the quality and biological value of edible eggs with the use of laying hens oil supplements of lycopene (20, 40 and 60 mg/kg of feed) or astaxanthin (10, 20 and 30 mg/kg of feed) in increasing doses (each for 30 days). Laying hens of the control group were feeding the main diet to which was introduced refined sunflower oil, the amount of which was equivalent in the diets of hens of the experimental groups. In research used 45 High-line W36 crossbred chickens at 24 weeks of age, which were vaccinate against Newcastle disease, infectious bronchitis, avian rhinotracheitis and egg-laying syndrome according to the current vaccination program. The use of lycopene supplements at doses of 20 to 60 mg/kg or astaxanthin at doses of 10 to 30 mg/kg of compound feed did not cause changes in the clinical condition of the birds and abnormalities of behavioral reactions, as well as death of the bird during the entire experiment, which lasted 90 days. The condition of the feather cover and visible mucous membranes in hens when sing lycopene or astaxanthin supplements in the diet was typical of clinically healthy birds. The results of research show that to obtain edible chicken eggs with an attractive color of the yolks, it is advisable to use the addition of astaxanthin oil extract in doses from 10 to 20 mg/kg of feed for 30 days. This ensures the production of edible chicken eggs enriched with astaxanthin in the range from 354.7 to 534.7 μg/kg with the intensity of the color of the yolks in the range from 12.8 to 14.8 points n a 16-point color scale YolkFanTM. Additions of lycopene oil extract to the diet of laying hens in increasing doses from 20 to 60 mg/kg of feed are less effective and do not allow obtaining a color scale of egg yolks, which satisfies the dietary preferences of consumers. Therefore, the introduction of compound feed for laying hens supplements of lycopene at a dose of from 20 to 60 mg/kg of feed may be appropriate only for the enrichment of egg yolks with lycopene in the range from 113.0 to 283.7 μg/kg. Additions of astaxanthin oil extract to the diet of laying hens may be promising for use to correct the intensity of the color of egg yolks. The obtained data can used to develop a technology for the production of functional table eggs enriched with carotenoids of natural origin with an attractive color of yolks for consumers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського