Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (159)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ДАВИДОВСЬК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Давидовський В.В. 
Глибоко непружні і дифракційні процеси розсіяння на адронах та ядрах при високих енергіях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / В.В. Давидовський ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню поляризаційних і динамічних ефектів в глибоко непружних і дифракційних процесах розсіяння на нуклонах та ядрах, а також вивченню часової еволюції метастабільних станів. В рамках моделей обміну двома пертурбативними і непертурбативними глюонами здобуто вирази для спінзалежної структурної функції нуклона в області малих значень змінної Бьоркена, які вказують на її логарифмічне спадання із зменшенням х. Знайдено, що поляризаційні ефекти в процесах народження векторних мезонів на поляризованих нуклонах є незначними при високих енергіях. В рамках U-матричного підходу розраховано ядерну структурну функцію нуклона в області малих значень змінної Бьоркена. Показано, що процес перерозсіяння кварк-антикваркової пари в ядрі відіграє значну роль у встановленні асимптотичної поведінки, яка визначається умовою унітарності. Пояснюється явище екранування ядерної структурної функції в області малих х. Здобуто закони розпаду резонансного стану для різних залежностей його ширини від енергії. Знайдено закон розпаду резонанса при наявності найближчого зв'язаного або віртуального стану. У розглянутих випадках знайдено відхилення закону розпаду від експонентного, які мають вигляд осиляцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.510.332,022

      
Категорія: Транспорт   
2.

Давидовська Г.І. 
Діяльність С.О. Макарова в контексті розвитку науки і техніки: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Г.І. Давидовська ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджено життєвий шлях, наукову спадщину й адміністративну діяльність відомого вітчизняного флотоводця й ученого С.О. Макарова (1848 - 1904). Розкрито умови формування його наукового світогляду як дослідника й особистості, розроблено періодизацію життя та творчості. До наукового обігу введено маловідомі сторінки з біографії ученого, проаналізовано основні напрями його наукових досліджень: праці з теорії корабля, зокрема, його непотоплюваності, а також океанографії, гідрології, гідрографії та морської тактики. На підставі вивчення опублікованих і рукописних праць ученого значно поглиблено знання про розвиток вітчизняного кораблебудування, охарактеризовано стан інфраструктури морського транспорту. Зроблено огляд наукових праць С.О. Макарова, присвячених дослідженню Північного Льодовитого океану. Розкрито суттєвий внесок ученого у розвиток науки теорії корабля, кораблебудування, морської тактики, мінної справи, артилерії, географії, океанографії, океанології, морської техніки. Наведено матеріали про адміністративну діяльність С.О. Макарова на державних посадах, зокрема, як керівника порту та голови Кронштадту, керівника морських ескадрів у Тихому океані, Чорному та Середземному морях. Зазначено, що наукові арктичні експедиції С.О. Макарова на першому в світі потужному криголамі "Єрмак" у 1899 та 1901 рр. започаткували новий етап підкорення та дослідження території Північного Льодовитого океану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О4 г/д(4РОС) Макаров, С.О. + Ц66,8(4РОС)5-243.1 Макаров С. +
Шифр НБУВ: РА362914

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Давидовська Т.Л. 
Мембранні та клітинні механізми дії імуноактивних речовин на електрогенез та скорочення гладеньких м'язів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / Т.Л. Давидовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.821*71 +
Шифр НБУВ: РА327666

Рубрики:

      
4.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Омельченко С. О. 
Дослідження когерентних і динамічних ефектів в ядерних реакціях у рамках просторово-часового аналізу / С. О. Омельченко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації на базі розробленого просторово-часового аналізу запропоновано два методи: (i) - просторово-часовий метод, який при обрахунках перерізів та швидкостей співпадінь враховує наявні проміжні когерентні канали в різних класах ядерних реакцій зіткнення та (ii) - метод часових резонансів або модель резонансного розпаду (МРР) проміжної компаунд-системи в часі, яка призначена для обрахунку аномальних інклюзивних спектрів кінцевих фрагментів в деяких високоенергетичних реакціях. В межах просторово-часового аналізу запропоновано методику розрахунків перерізів для бінарних процесів розсіяння нуклонів на легких та середніх ядрах, для реакцій зіткнення легких ядер, а також для непериферичних зіткнень важких іонів, при цьому всюди підкреслена важливість урахування когерентних ефектів. В межах МРР проведені обрахунки інклюзивних спектрів з нетиповою експоненційно спадаючою поведінкою з ростом енергії для деяких високоенергетичних реакцій та досліджена динаміка розпаду проміжних компаунд-систем.Дисертаційна робота містить чотири наукових розділи, з яких перші три стосуються використання просторово-часового аналізу для урахування когерентних проміжних каналів протікання трьох типів реакцій: (i) бінарних процесів розсіяння нуклонів на ядрах, реакцій зіткнення (ii) легких та (iii) важких іонів. Четвертий розділ стосується розгляду вищезгаданої МРР для дослідження інклюзивних спектрів обраних кінцевих продуктів реакцій та динаміки неекспоненційного розпаду проміжних компаунд-систем.^UIn the thesis on the basis of the developed space-time analysis two methods are offered: (i) - space-time method which at calculations of cross-sections and velocities of coincidences considers available intermediate coherent channels in various classes of nuclear collision reactions and (ii) - a method of time resonances or a model of resonant decay (MRD) of an intermediate compound system over time, which is designed to calculate the anomalous inclusive spectra of the final fragments in some high-energy reactions. Within the framework of the space-time analysis, a method is proposed for calculating the cross sections for binary processes of nucleon scattering by light and medium nuclei, for collision reactions of light nuclei, as well as for non-peripheral collisions of heavy ions, with the importance of taking into account coherent effects everywhere emphasized. Within the MRD, calculations of inclusive spectra with atypical exponentially decreasing behavior with increasing energy for some high-energy reactions were performed, and the dynamics of decay of intermediate compound systems was studied.The thesis contains four scientific sections, of which the first three concern the use of space-time analysis to take into account the coherent intermediate channels of three types of reactions: (i) binary processes of nucleon scattering by nuclei, collision reactions (ii) light ions and (iii) heavy ions. The fourth section concerns the consideration of the above-mentioned MRD for the study of inclusive spectra of the selected final reaction products and the dynamics of non-exponential decay of intermediate compound-systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Давидовський М. В. 
Модель та метод міграції екземплярів онтологій у децентралізованих системах / М. В. Давидовський. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розв'язанню задачі вирівнювання та міграціїекземплярів онтологій у децентралізованих та розподілених умовах. У роботізапропоновано ітеративний інкрементальний підхід до її вирішення; проаналізованопитання виразності та розв'язності при перетворенні асерторичних знань; доказанозбіжність процесу узгодження схем відповідно до стратегії автоматизованих смисловихпереговорів; доказано раціональність та ефективність трансформацій схем та екземплярів;розроблено новий метод визначення ізоморфізму графів на основі поняття ізометричногоциклу і спектру реберних розрізів графа, доведено теорему про ізоморфізм графів,розроблено метод визначення бінарної відповідності графів схем онтологій; розробленіфрагментарна модель узгодження онтологій та еволюційно-фрагментарні алгоритми дляподолання проблем обчислювальної складності та підвищення ефективності програмнихзасобів вирівнювання онтологій. Рішення реалізовано як децентралізована системаінтелектуальних програмних агентів. Практична застосовність підтвердженавикористанням системи для вирівнювання промислових баз знань та веб-онтологій.^UThe thesis is devoted to the improvement of mathematical models and computational methodsfor harmonization and alignment of knowledge models, represented in the form of ontologies, indecentralized systems. The dissertation solves the actual scientific and practical problem ofdeveloping new mathematical models and computational methods, as well as improving existingmethods and algorithms in order to increase their efficiency, contribute to the development ofeffective and efficient software tools for ontology instance migration in decentralized anddistributed environments. The author examines the state of the art in ontology alignment andanalyzes the ontology instance migration problem as a specific task in the context of ontologyalignment. The problem of ontology instance migration in decentralized systems is formalized andan iterative incremental approach to its solution is proposed in the thesis. The developed approachconsists of 4 steps: (i) automatic computation of ontology mapping, matching and computation ofstructural difference between schemas of ontologies; (ii) automatic generation of transformationrules for individual assertions; (iii) automatic transformation of assertions; and (iv) manual controlof the completeness of those transformations and problem cases resolution.Theoretical contributions include: the development of a new method for determining graphmatching for ontology schemes based on the concept of isometric cycle and spectrum of graphedge cuts, a proof of the graph isomorphism theorem; the analysis of expressibility anddecidability issues which may arise during A-Box transformations; proof of the convergence ofthe schema matching process following the strategy of automated meaning negotiation; proof ofthe rationality and efficiency of ontology schema and instance transformations by means of theontology evolution framework based on the belief revision; elaboration of a fragmentary model ofthe ontology matching task and special evolutionary-fragmentary algorithms aimed at overcomingcomplexity issues and increasing the overall efficiency of ontology alignment software tools.The solution is implemented by a decentralized system of intelligent software agents and has beenevaluated by using two different ontology test sets. The system can work in a fully automatic andautonomous mode and completely fits to fully decentralized and distributed settings. The practicalapplicability of the results is confirmed by the use of the system for aligning industrial knowledgebases in the field of construction and building materials and services, as well as online product andservice ontologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Давидовський Ю. К. 
Моделі та методи прийняття рішень при формуванні складу телекомунікаційних послуг з урахуванням структури мережі: автореферат дис. ... д.філософ : 122 / Ю. К. Давидовський. — Б.м., 2024 — укp.

Розробка методів та моделей аналізу і модернізації структури комп’ютерної мережі для забезпечення якості сучасних телекомунікаційних послуг є актуальною науково-прикладною задачею.Об’єктом дослідження є процеси аналізу та модернізації структури комп’ютерних мереж.Предметом дослідження є моделі, методи та інформаційна технологія моделювання комп’ютерних мереж для прийняття рішень з формування складу телекомунікаційних послуг.Метою дисертаційного дослідження є підвищення обґрунтованості прийняття рішень з формування складу телекомунікаційних послуг на основі результатів імітаційного моделювання структури комп’ютерної мережі для оцінки її основних параметрів.Науковою новизною дисертації є:1.?Вперше розроблено метод оцінювання параметрів комп’ютерної мережі, який на відміну від існуючих, оснований на моделюванні її структури з урахуванням фрактальних властивостей трафіку, що дозволить обґрунтувати прийняття рішення щодо впровадження нових послуг.2.?Удосконалено метод прийняття рішень з управління процесами надання телекомунікаційних послуг, шляхом прогнозування обсягу вхідного потоку та моделювання структури комп’ютерної мережі. 3.?Набула подальшого розвитку модель оцінки навантаження в комп’ютерній мережі шляхом емуляції механізму ковзаючого вікна, що дозволяє виявити перевантаженя в процесі імітаційного моделювання мережі. 4.?Набула подальшого розвитку прикладна інформаційна технологія моделювання комп’ютерної мережі шляхом створення імітаційної моделі дослідження її структури, що надає змогу оцінювати основні показники мережі для обґрунтування рішень щодо впровадження нових послуг. У першому розділі проведено розгляд стану індустрії інтернет телекомунікацій на сьогоднішній день, а також проблем, які виникають через безперервний розвиток сервісів та збільшення кількості абонентів. Проаналізовано чинники впливу зовнішнього середовища на функціонування комп’ютерних мереж. Розглянута концептуальна основа та досліджено розвиток методів модернізації комп’ютерних мереж. Зроблено висновок про необхідність приймати ефективні рішення щодо вибору стратегій розвитку мережі для максимального використання її ресурсів. Досліджено роль моделювання в прогнозуванні характеристик комп’ютерних мереж і зроблено висновок, що важливим завданням є статистичний аналіз даних про обсяг трафіку з різних мереж за різні періоди часу.У другому розділі розглянуто основні параметри якості телекомунікаційних послуг, які відображають можливість і ефективність транспортування інформації в комп'ютерній мережі. Зроблено висновок, що відповідно до вимог абонентів щодо якості телекомунікаційних послуг здійснюється формування структури мережі, вибір транспортних протоколів, апаратного та програмного забезпечення. Розроблено метод прийняття рішень з управління процесами надання телекомунікаційних послуг на основі результатів прогнозування обсягу вхідного потоку та моделювання структури комп’ютерної мережі.У третьому розділі запропонований метод оцінювання параметрів комп’ютерної мережі на основі моделювання, оптимізації та перебудови структури мережі. У четвертому розділі сформована архітектура прикладної інформаційної технології для моделювання поведінки комп’ютерної мережі на базі мікросервісів, з урахуванням потенційних можливостей для горизонтального масштабування аналітичних можливостей системи. Підтверджена адекватність розроблених методу та моделей на базі практичних розрахунків тестового прикладу. Розглянуто процедуру модернізації мережі із застосуванням інформаційної технології для моделювання поведінки мережі. Розглянута можливість знаходження мінімально допустимого впливу на мережу для досягнення максимально можливого збільшення QoS, для економії часу та коштів під час модернізації комп’ютерної мережі. Виділений напрям покращення моделі шляхом додавання окремого модулю, який пропонує можливі зміни, де кількість змін та кількість відкладених ітерацій передачі даних прагне до нуля.Таким чином, сукупність запропонованих в роботі методу та моделей була реалізована програмно і підтверджено адекватність отриманих результатів моделювання. Розроблена прикладна інформаційна технологія моделювання комп’ютерної мережі шляхом створення імітаційної моделі дослідження її структури, яка надає змогу оцінювати основні показники мережі для обґрунтування рішень щодо впровадження нових телекомунікаційних послуг. В результаті виконання роботи було розроблено методи та моделі, які дозволили розширити методологічний апарат прийняття рішень з управління послугами телекомунікаційних операторів. Практичною цінністю розробленої інформаційної технології є можливість спрогнозувати «вузькі місця» під час модернізації комп’ютерної мережі, або навпаки - вказати на надмірність певних рішень, щоб у перспективі зекономити значні кошти провайдерів та операторів послуг зв’язку.^UDevelopment of methods and models of analysis and network structure modernization to deliver the required quality of telecommunication services is an actual scientific and applied task.The object of research are processes of analysis and modernization of computer network structure.The subject of the research are models, methods and information technology of network modelling for decision making on composition of telecommunication services.The purpose of the research is increasing of justification for decisions making on composition of telecommunication services based on the results of imitational modelling of computer network structure to evaluate its main parameters.Scientific novelty of this research is:1. For the first time the method of network parameters evaluation has been developed, which is, unlike others, is based on the network structure modelling considering fractal properties of traffic, that will allow to justify decision making regarding introduction of the new telecommunication services.2. The decision-making method for managing the telecommunication services provisioning has been improved, with use of ingress traffic forecasting and network structure modelling.3. The model of network overload evaluation using emulated sliding window mechanism has been further developed, which allows to indicate overloads during the imitational modelling.4. The applied information technology of computer network modelling has been further developed via creation of imitational model, which allows to investigate network structure which in turn allows to evaluate its main parameters to justify decisions regarding new services introduction.In the first chapter the state of the internet telecommunication industry as of today was reviewed, as well as problems which arise due to unceasing development of new services and increasing number of end users. Outside factors that impacts on network functionality were analyzed. Conceptual basis and network modernization methods were reviewed. A conclusion has been made that there is a need for effective decision-making regarding network development strategy considering maximization of its resource utilization.In the second chapter the main quality parameters of telecommunication services, that reflects the ability and effectiveness of data transfer within the computer network was reviewed. The conclusion has been made, that the network structure formation, selection of transport protocols, hardware and software are based on the end-users’ requirements related to the telecommunication services QoS.Modern telecommunication providers development strategies were researched, considering growth and heterogeneity of network traffic. The model of synergetic network effect in conditions of multiple network merging was developed.In the third chapter the method of network parameters evaluation was introduced, based on imitational modelling, network ptimization and structural rebuild. In the fourth chapter the architecture of the applied information technology for network behavior modelling was formalized, based on the microservices, considering future possibilities for horizontal scaling of analytical abilities of the system.Adequacy of the developed method and models was proved using practical calculations of the test bench. Procedure of network modernizations using the information technology for network behavior modelling was reviewed. An opportunity for the minimum impact changes on the network structure to maximize QoS improvements, to save time and spendings during network modernization was reviewed. A model improvement was suggested to add a separate module, that will propose possible changes, where the number of changes and the number of delayed transfer iterations will tend zero.Thus, complex of the method and models introduced in the research has been implemented as the software application and adequacy of the obtained modelling results has been proved. The applied information technology of computer network modelling, using imitational modelling and network structure observations was developed, which allows to evaluate primary network parameters to justify decision regarding new telecommunication services introduction.As a result of the research the method and models have been developed, that allow to extend methodic apparatus of decision making for service management for telecommunication providers. Practical value of the developed informational technology is an ability to forecast “bottlenecks” during network modernization, or vice versa – indicate excessiveness of certain solutions, in order to rospectively save significant costs of providers and operators of telecommunication services.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського