Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (207)Книжкові видання та компакт-диски (217)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ДАНИЛК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ГРИГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Данилко В.К. 
Методологічні засади екологічної статистики: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.01 / В.К. Данилко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методологічні, науково-методичні й організаційно-практичні аспекти формування екологічної статистики, обгрунтовано її місце та роль у системі інтегрованої інформаційної статистичної бази. Наведено визначення понять, розкрито їх суть і розвинуто науково-методичні засади екологічної статистики. Обгрунтовано етапи її розвитку та становлення. Запропоновано класифікацію екологічних інформаційних ресурсів. Досліджено обліково-статистичні проблеми у сфері природокористування та охорони довкілля, зокрема: атмосферного повітря, водних об'єктів і земельних ресурсів у контексті сталого еколого-збалансованого розвитку. Розроблено та запроваджено у практику статистичних органів України методологічні засади щодо розрахунку викидів шкідливих речовин у повітряне середовище транспортними засобами та ряд форм державної статистичної звітності з екологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)28 в + С62:У9(4УКР)28 в + С62:У9(4УКР)28 в
Шифр НБУВ: РА340101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Данилкович А.Г. 
Наукові основи ресурсоенергозберігаючих технологій формування структури шкіри та хутра в дубильно-оздоблювальних процесах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / А.Г. Данилкович ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1 + М57-1
Шифр НБУВ: РА312118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Данилків О.О. 
Перебіг вагітності, стан плода і кардіо-респіраторна система у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Данилків ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Досліджено стан кардіо-респіраторної системи у вагітних, хворих на цукровий діабет, удосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо поліпшення перебігу та результатів вагітності. Встановлено істотні порушення центральної гемодинаміки (зниження серцевого викиду, підвищення периферичного опору судин), функції зовнішнього дихання (зниження альвеолярної вентиляції, резервних можливостей апарату зовнішнього дихання, погіршення бронхіальної прохідності), легеневої гемодинаміки (зменшення артеріального притоку та інтенсивності органного кровотоку, підвищення тонусу та зниження еластичності артерій). Виявлено, що в легеневих судинах розвиваються діабетичні ангіопатії подібно до того, як уражаються судини великого кола кровообігу. З'ясовано роль порушень центральної гемодинаміки, легеневого кровотоку і зовнішнього дихання у патогенезі ускладнень вагітності, патології плода та новонародженого та їх залежність від терміну вагітності й тяжкості захворювання. Визначено універсальний механізм розвитку змін кардіо-респіраторної системи (гіпоксії та оксидативного стресу, порушень структурно-функціональних властивостей клітинних мембран). Запропоновано комплекс диференційованих з урахуванням тяжкості хвороби медикаментозних заходів, спрямованих на корекцію виявлених змін, встановлено їх ефективність щодо запобігання розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА330008

Рубрики:

      
6.

Данилко В.О. 
Перебіг вагітності, стан плода і тиреоїдний гомеостаз у вагітних з цукровим діабетом I типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.О. Данилко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено наявність прихованого антитиреоїдного автоімунного процесу у майже половини вагітних з цукровим діабетом (ЦД) I типу та з'ясовано його клінічне значення у розвитку ускладнень вагітності та перинатальної патології. Досліджено особливості функціонального стану тиреоїдної системи та гормональної функції фетоплацентарного комплексу (ФПК) залежно від вираженості антитиреоїдного автоімунного процесу. Доведено зв'язок порушень тиреоїдного гомеостазу з автоімунним антитиреоїдним процесом у вагітних, хворих на ЦД. Обгрунтовано доцільність введення у комплекс обстеження вагітних з ЦД I типу процедури визначення антитіл до тиреоїдної пероксидази та гормональних показників тиреоїдного гомеостазу. Створено новий напрям попередження та лікування перинатальної захворюваності, спрямований на зменшення інтенсивності автоімунного процесу, корекцію тиреоїдного гомеостазу та порушень плацентарно-плодової гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА340453

Рубрики:

      
7.

Данилко М.Т. 
Формування готовності до професійної діяльності майбутніх учителів фізичної культури: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / М.Т. Данилко ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

У роботі визначено зміст, структуру і взаємозв'язки основних видів діяльності вчителя фізичної культури. Виявлено залежність оцінок значимості компонентів професійної готовності від рівня кваліфікації фахівця. Запропоновано технологію формування готовності майбутніх учителів до професійної діяльності, основою якої є взаємозв'язки всіх компонентів навчального процесу за умов дотримання визначених принципів, етапів, форм і методів навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч514(4УКР)п91
Шифр НБУВ: РА308795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Данилко Н. Я. 
Функціонально-просторовий розвиток водної рекреації у зоні впливу м. Львова / Н. Я. Данилко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню теоретичних основ та методики формування водної рекреації у зоні впливу значнішого міста. Представлено особливості, закономірності та принципи функціонально-просторового розвитку рекреаційних територій водних об'єктів у зонах впливу значніших міст, що базуються на взаємодії природного та антропогенного середовища. Визначено історичні періоди розвитку водної рекреації Львова та особливості кожного з них. Здійснено аналіз існуючих рекреаційних територій водних об'єктів та виявлено основні чинники їх формування. Сформовано функціонально-просторову модель розвитку водної рекреації у зоні впливу значнішого міста та запропоновано концепцію її розвитку у зоні впливу Львов на основі оцінки рекреаційного потенціалу територій.^UThe dissertation research is aimed at the definition of theoretical foundations and methods of formation of water recreation in the zone of influence of a significant city. Formed peculiarities, normality, principles of functional and spatial development of recreational territories of water objects in zones of influence of significant cities, which are based on the interaction of natural and anthropogenic environment. Historical periods of development of water recreation of Lviv and features of each of them are established. Based on the analysis of existing recreational territories of water objects, the main factors of their formation are revealed. Formed a model of functional and spatial development of water recreation in the zone of influence of a significant city. The concept of its development is proposed for the zone of influence of Lviv, based on the assessment of the recreational potential of the territories.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Рабик І. В. 
Мохоподібні (Bryobionta) в екосистемах Українського Розточчя / І. В. Рабик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню участі мохоподібних у природних та антропогенно трансформованих екосистемах Українського Розточчя залежно від екологічних умов та тенденцій антропогенної трансформації. Оцінено сучасний стан та антропогенні зміни бріофлори регіону, проаналізовано її таксономічну, біоморфологічну та екологічну структуру. Визначено участь мохоподібних різних екобіоморфологічних груп як індикаторів умов середовища в основних екосистемах Українського Розточчя (листяних, хвойних та мішаних лісах, низинних, перехідних та верхових болотах, заплавних, низинних та суходільних луках). Досліджено структуру та динаміку бріофітного покриву та визначено участь бріофітів у сукцесії рослинності на девастованих територіях сірчаного видобутку. Вперше виявлено зміни видового складу, частоти трапляння, проективного покриття та життєвих стратегій за впливу абіотичних та біотичних факторів природного й антропогенно зміненого середовища та визначено основні показники бріоіндикації середовища.Встановлено, що бріофлора Розточчя піддавалася синантропізації, яка проявляється у процесах апофітизації та неофітизації. Вперше узагальнено результати інвентаризації різноманіття видового складу та аналізу бріофлори Українського Розточчя. Для цієї території виявлено 46 нових видів мохоподібних, виділено 21 рідкісний та 76 регіонально рідкісних видів різних категорій. Визначено основні показники бріоіндикації: видовий склад і активність видів, частота трапляння, проективне покриття та біомаса, життєва форма, життєва стратегія, репродуктивне зусилля. Використання індикаторних властивостей мохоподібних у природних й антропогенно змінених екосистемах дало можливість встановити особливості структури фітоценозів та рівень їх порушеності.^UThe thesis is devoted to the research on participation of bryophytes in natural and devastated ecosystems of the Ukrainian Roztochia depending on ecological conditions and tendencies of anthropogenic transformation. The current state and anthropogenic changes of the bryoflora of the region are assessed, its taxonomic, biomorphological and ecological structure are analyzed. The participation of bryophytes from different ecobiomorphological groups as indicators of environmental conditions in the main ecosystems of the Ukrainian Roztochia (deciduous, coniferous and mixed forests, low, transitional and raised bogs, floodplain, lowland and dry meadows) is determined. The structure and dynamics of bryophyte cover have been studied and the participation of bryophytes in plant succession in devastated areas of sulfur deposits has been determined. For the first time, changes in species composition, frequency of occurrence, projective cover and life strategies under the influence of abiotic and biotic factors of natural and anthropogenically altered environment were identified and the main parameters of bryoindication of the environment were determined.It is established that the bryoflora of Roztochia was subjected to synanthropization, which is reflected in the processes of apophytization and neophytization. For the first time, 46 new for this territory species of mosses were discovered, 21 rare and 76 regionally rare species of different categories were identified. According to obtained and literature data, 370 species of mosses have been identified for the Ukrainian Roztochia. The main life strategies of mosses are colonists and perennial stayers; according by humidity and fertility of localities mesotrophic mesophytes and hygrophytes dominate. There are constant seasonal changes in the projective cover and biomass of mosses, while the frequency of occurrence remains unchanged or increases under favorable conditions, activates the restoration of moss cover. For mosses with a life form of dense turf, the most indicators are the projective cover and biomass. The dynamics of formation of moss communities, reproductive effort and changes in dominant and subdominant species of mosses with different life forms and life strategies were determined.The number of rare and endangered species of mosses and their taxonomic composition reflect about the character of anthropogenic influence on the bryoflora. Species composition and activity, frequency of occurrence, projective cover and biomass, life form, life strategy, reproductive efforts of bryophytes are the main indicators of the environment. The use of indicator characteristics of bryophytes in natural and anthropogenically altered ecosystems made it possible to establish the features of the structure of the phytocenoses and the level of their disturbance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Данилко І. М. 
Організаційно-економічні засади виробництва насіння добазових категорій зернових колосових культур у науково-дослідних установах України. / І. М. Данилко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розгляду питань удосконалення організаційно-економічних засад виробництва насіння добазових категорій зернових колосових культур у науково-дослідних установах України. В роботі обґрунтовано науковий підхід до формування організаційно-економічних основ виробництва насіння зернових колосових культур, зокрема визначено організаційні й економічні механізми виробництва та реалізації насіння добазових категорій зернових колосових культур науково-дослідними установами та суб'єктами приватного підприємництва, узагальнено зарубіжний досвід регулювання виробництва насіння зернових колосових культур.Досліджено стан розвитку суб'єктів насінництва та ринку насіння зернових колосових культур, узагальнено організаційно-економічні механізми просування сортів зернових колосових культур зарубіжної селекції на ринки України, визначено особливості організаційно-економічного забезпечення виробництва добазового насіння зернових колосових культур в НДУ.^UThe thesis is devoted to improvement of organizational and economic foundation of seed production of pre-basic categories of cereal crops in scientific and research institutions (SRI) of Ukraine. This foundation is a basic element of SRI management. They are a complex of organizational and economic approaches, mechanisms and measures, the accomplishment of which strengthens the market position of SRI and competitiveness level of various categories seeds in domestic and foreign markets. Herewith the set of organizational mechanisms and measures comprise ordering of organizational structure of management and production of seed, establishing effective organizational and economic ties and choice of organizational order of fulfillment of economic activities. In turn, the set of economic mechanisms and measures includes: cost, price, royalties, investment (credit), innovations, state support measures.The scientific approach to the formation of organizational and economic bases for the seed production of cereal crops has been substantiated in the dissertation. The effectiveness of this approach is conditioned the inclusion of such structural elements as hypothesis, observation, experiment and theoretical basis, which will facilitate to obtain of high quality seeds and to ensure its successful implementation via the use of provisions of scientific theories for selection and seed production and economic theories (firm theory, competition and sectorial markets) regarding the activities of research institutions and the promotion of seeds in the relevant markets.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського