Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (210)Книжкові видання та компакт-диски (203)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕМИДЕНК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Демиденко Н. М. 
Діяльність П. І. Прокоповича (1775 - 1850) у становленні та розвитку вітчизняної бджільницької науки: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Н. М. Демиденко ; НААН України, Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено науково-практичну, освітянську, популяризаційну діяльність видатного вченого-бджоляра П. І. Прокоповича. Висвітлено процес становлення його як вченого й особистості. На підставі вивчення значного масиву архівних і літературних джерел показано, що його діяльність була спрямована на вирішення найголовніших соціально-наукових завдань. Встановлено, що з винаходом рамкового вулика з рухомими рамками на початку XIX ст. вчений започаткував раціональне ведення бджільництва. Висвітлено його внесок у вивчення біології бджоли, її інфекційних хвороб, організацію вирощування медоносних рослин. П. І. Прокопович започаткував системну освіту з підготовки фахівців для бджільницької галузі, створив у 1828 р. першу в Російській імперії та Східній Європі школу бджільництва. Доведено, що ідеї вченого мали вирішальне значення для розвитку галузевої науки першої половини XIX ст., рушійним поштовхом для подальших відкриттів у бджільництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691 г(4УКР) + П691 д(4УКР) Прокопович, П. І.
Шифр НБУВ: РА385666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Демиденко Л.М. 
Інтеграція податкової системи України до європейського економічного простору: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Демиденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання інтеграції податкової системи України до європейського економічного простору. Розкрито економічну суть податків за умов сучасних інтеграційних процесів, що відбуваються в світогосподарських зв'язках, яка полягає в посиленні впливу податків на темпи і пропорції економічного розвитку. Досліджено організаційно-економічні основи гармонізації податкових систем у розвинутих країнах - учасницях Європейського Союзу з метою забезпечення захисту національних економік і добробуту громадян окремих країн від необгрунтованого міждержавного перерозподілу ВВП. Обгрунтовано необхідність розширення бази оподаткування, зниження податкового навантаження, урахування сучасних тенденцій розвитку податкових систем зарубіжних країн. Доведено доцільність збереження єдиної ставки податку на додану вартість та скорочення пільг з одночасним широким застосуванням адресних компенсацій окремим категоріям населення. Сформульовано вихідні позиції щодо трансформації прямого і непрямого оподаткування в Ураїні, визначено її етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА310783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Демиденко О.Д. 
Лікування прогресуючої трубної вагітності метотрексатом і наступна реабілітація хворих із використанням кріоконсервованої плацентарної тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Д. Демиденко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Запропоновано новий підхід щодо реабілітації хворих, що полягає у використанні кріоконсервованої тканини плаценти. На підставі результатів лікування ектопічної вагітності за допомогою метотрексату доведено, що найбільш ефективним з існуючих способів його введення є лапароскопічний. Грунтуючись на клінічних даних визначено критерії добору хворих для консервативного лікування прогресуючої трубної вагітності за допомогою метотрексату. Вперше пацієнтам з позаматковою вагітністю проведено імунологічне дослідження. Встановлено, що у хворих після лікування метотрексатом відбувається пригнічення всіх ланок імунітету, що обгрунтовує застосування у реабілітаційному періоді кріоконсервованої тканини плаценти. Досліджено, що у хворих після імплантації плаценти резорбція плодового яйця, нормалізація рівня хоріонічного гонадотропіну та відновлення менструальної функції відбувається активніше, ніж у пацієнток із застосуванням традиційної відновлювальної терапії. Зазначено, що включення у комплексну терапію даних хворих трансплантації кріоконсервованої плацетарної тканини, має більш виражену коригувальну дію, ніж традиційне відновлювальне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.256.021 +
Шифр НБУВ: РА324046

Рубрики:

      
4.

Демиденко Т.М. 
Підготовка майбутніх учителів трудового навчання до інноваційної педагогічної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.М. Демиденко ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено умови підвищення ефективності педагогічного впливу на формування готовності майбутніх учителів трудового навчання до інноваційної педагогічної діяльності: збагачення змісту дисциплін циклу професійної та практичної підготовки системою понять та теоретичних знань з основ педагогічної інноватики, навчання студентів працювати з науковою інформацією та прийомам її впровадження у практичну діяльність, розвиток рефлексивних умінь, формування інтересу до інноваційної роботи, гуманістичних ціннісних орієнтацій, ініціювання та підтримка педагогічної творчості майбутніх учителів. Удосконалено структурну модель інноваційної педагогічної діяльності, розширено та поглиблено критерії та показники визначення готовності майбутніх учителів трудового навчання до інноваційної діяльності. Розроблено систему завдань з професійно орієнтованих дисциплін щодо організації підготовки майбутніх учителів трудового навчання до інноваційної педагогічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч489.518.5 + Ч489.518.5
Шифр НБУВ: РА330407

Рубрики:

      
5.

Демиденко Ю.В. 
Поверхневі електромагнітні хвилі в шарах молекул, що адсорбовані на поверхні твердого тіла: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.В. Демиденко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Відзначено щодо існування нового типу електромагнітних хвиль, локалізованих на поверхні твердого тіла, вкритій субмоношаровим молекулярним покриттям, які, на відміну від відомих поверхневих поляритонів, можуть існувати в області частот, де діелектрична функція адсорбенту має позитивний знак, і можуть бути збуджені випромінюванням p- та s-поляризацій. Доведено можливість пом'якшення p-поляризованої поверхневої електромагнітної моди у системі молекулярний шар - тверде тіло. Виявлено, що поверхня легованого напівпровідника, на яку адсорбовано молекулярний шар за умов поглинання поля поверхневих електромагнітних хвиль (ПЕХ), може поводити себе подібно до фотонного кристалу. Побудовано теорію спонтанного виникнення неоднорідних розділів поляризації в адсорбованому шарі молекул, у межах якої передбачено існування періодично-поляризованої структури. Оцінено інтервал існування такої структури за концентрацією молекул адсорбенту. Розраховано функцію Грина та побудовано теорію лінійного відгуку на зовнішнє електромагнітне поле системи тверде тіло - молекулярний шар з неоднорідним розподілом поляризації у площині адсорбату, на базі якої досліджено дисперсійні властивості електромагнітних хвиль, локалізованих поблизу поверхні такої системи. Досліджено ПЕХ на базі системи з фазообертаючим дзеркалом (ФОД) та показано можливість управління їх дисперсійними властивостями з використанням схеми з оберненим хвильовим фронтом. Зазначено щодо можливості виникнення конвективної нестійкості у системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + В379.24,022 +
Шифр НБУВ: РА352015

Рубрики:

      
6.

Демиденко В.В. 
Регулювання інноваційного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.В. Демиденко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито суть і зміст інноваційного розвитку регіонів України. Сформульовано методологічні та методичні підходи до вивчення й оцінки впливу інноваційного фактора на розвиток регіону. Охарактеризовано систему принципів сучасного національного та регіонального інноваційного розвитку, дотримання яких гарантує стабільне економічне зростання та рівномірність розвитку всіх регіонів України. Досліджено та надано оцінку проблем і тенденцій інноваційного розвитку регіону. Проаналізовано сучасні умови даного розвитку промислових підприємств України, стан відносин власності й інноваційної діяльності в українській економіці. Обгрунтовано ефективні форми організації інноваційного процесу в регіоні. Запропоновано модель інноваційного розвитку підприємств наукомістких галузей, а також визначено стратегію та пріоритети цього розвитку. Обгрунтовано передумови переходу від трансферу технологій до трансферу знань, враховуючи сучасний етап науково-технічного прогресу в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-55 +
Шифр НБУВ: РА348092

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Демиденко О.О. 
Увічнення та збереження історії козацтва в пам'ятках культури України (1945 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Демиденко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення процесів охорони та збереження козацьких пам'яток в Україні протягом 1945 - 2005 рр. На підставі дослідження значного обсягу історичних джерел, значну кількість яких вперше введено до наукового обігу (зокрема, численних архівних документів) розглянуто форми та методи діяльності державних пам'яткоохоронних органів зі збереження об'єктів козацької доби. Показано роль громадських організацій у процесі формування критеріїв оцінки історико-культурної спадщини козаччини. Здійснено порівняльне вивчення державних і громадських ініціатив у сфері збереження пам'яток козацької доби. Розкрито специфіку увічнення козацької історії. Висвітлено пріоритетні напрями досліджень пам'яток козацької доби в наукових і державних пам'яткоохоронних установах. Виділено основні етапи увічнення та збереження пам'яток козацтва та проаналізовано їх особливості. Здійснено систематизацію історико-культурної спадщини козацької доби за типами та територіальним розміщенням. Розроблено пропозиції щодо включення досліджуваних об'єктів до Державного реєстру національного культурного надбання. Створено "Каталог пам'яток козацької доби" усіх областей України, до якого увійшло 1 174 виявлених об'єкти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 л60 +
Шифр НБУВ: РА344996

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Демиденко Л. М. 
Управління логістичними системами кормовиробництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. М. Демиденко ; Міжнар. ін-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні основи формування логістичних систем кормовиробництва. Досліджено функціонування кормовиробництва як складової логістичної системи АПК. Визначено основні особливості функціонування логістичних потоків у кормовиробництві. Розглянуто систему показників економічної ефективності логістичних систем виробництва кормів. Проаналізовано рівень функціонування логістичних систем польового кормовиробництва за сучасних умов господарювання та стан розвитку логістичних систем промислового виробництва кормів. Надано оцінку ефективності логістичних систем кормовиробництва. Обгрунтовано основні особливості розвитку закупівельної логістики кормовиробництва. Розроблено та запропоновано напрями вдосконалення виробничої логістики та логістики запасів у кормовиробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.157-591-21
Шифр НБУВ: РА371848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Демиденко В.О. 
Утвердження і забезпечення конституційних прав та свобод людини й громадянина в діяльності міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.О. Демиденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу наукових праць, міжнародних і національних нормативно-правових актів, узагальнення практики розглянуто питання діяльності держави, спрямованої на утвердження та забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина, нормативного обгрунтування діяльності міліції. Визначено напрями реформування органів міліції та вдосконалення їх діяльності щодо утвердження та забезпечення конституційних прав і свобод людини й громадянина в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)32 + Х819(4Укр)112.03-2
Шифр НБУВ: РА317548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Демиденко Г.В. 
Функціональний стан ендотелію у хворих на артеріальну гіпертензію з ожирінням: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.В. Демиденко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Удосконалено діагностику функціонального стану ендотелію, базуючись на результатах вивчення вазоділататорних і вазоконстрикторних чинників регуляції судинного ендотелію (ендотелійзалежної та ендотелійнезалежної вазодилатації, ендотеліальної та індуцибельної NO-синтази, метаболітів оксиду азоту й ендотелін-1), ступеня активності антиоксидантної системи для патогенетичного обгрунтування лікування хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) з супутнім ожирінням. За результатами обстеження 25-ти хворих на АГ з супутнім ожирінням виявлено ендотеліальну дисфункцію у 86 % випадків, яка супроводжується судинним ремоделюванням (збільшенням товщини комплексу інтіма-медіа, зменшенням діаметра судин, порушенням енделій опосередкованої вазодилатації), дисбалансом у системі оксиду азоту, оксидантним стресом. Установлено, що порушення у системі, що регулює наявність в організмі людини оксиду азоту, притаманні хворим на АГ з супутнім ожирінням, характеризуються зниженням у крові рівня чинників, що відображають стан ендотелійзалежного компоненту підтримки гомеостазу та надмірною їх концентрацією. Ця гетерогенність змін у системі NO асоціюється з розвитком оксидантного стресу та підвищенням рівня вазоконстриктору ендотеліну-1. За результатами дослідження запропоновано практичні рекомендації для впровадження у відділеннях терапевтичного та кардіологічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1 +
Шифр НБУВ: РА354734

Рубрики:

      
11.

Демиденко О. А. 
Закономірності формування структури та властивостей порошкових композиційних матеріалів на основі заліза та самофлюсивних сплавів багатофункціонального призначення / О. А. Демиденко. — Б.м., 2021 — укp.

Демиденко О. А. Закономірності формування структури та властивостей порошкових композиційних матеріалів на основі заліза та самофлюсивних сплавів багатофункціонального призначення.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.16.06 – порошкова металургія та композиційні матеріали. – Національний технічний університет України «КПІ ім. Ігоря Сікорського», м. Київ, 2021 р.Робота присвячена встановленню закономірностей формування структури, фізико- механічних властивостей та експлуатаційних характеристик композиційних матеріалів залізо – СФЗ отриманих з використанням різноманітних технологій порошкової металургії.В роботі досліджені процеси змочування заліза та його сплавів розплавами самофлюсивних сплавів на основі заліза. Встановлено, що СФЗ змочує залізо і його сплави починаючи з температури 1100 0С, а між сталями та СФЗ відбувається взаємодія з утворенням нових фазових складових у вигляді прошарків.Встановлений механізм спікання досліджуваних матеріалів, згідно якого причиною залишкової пористості в спечених матеріалах є тиск газу в закритих порах, який протидіє діючим лапласівським силам.Найбільші значення фізико-механічних характеристик спостерігаються для матеріалів, що мають каркасну структуру та вміст самофлюсивного сплаву на основі заліза у межах 20 %.Встановлено, що кращі показники зносостійкості та корозійної стійкості мають матеріали з вмістом самофлюсивного сплаву на основі заліза 20 – 30 % та сотовою структурою.^UDemydenko O. Regularities of formation of structure and properties of powder composite materials on the basis of iron and self-fluxing alloys of multipurpose function.The dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of technical sciences on a specialty 05.16.06 - powder metallurgy and composite materials. – Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, Kyiv, 2021The work is devoted to the establishment of regularities of structure formation, physical and mechanical properties and operational characteristics of composite materials iron - self - fluxing multifunctional alloy obtained using various technologies of powder metallurgy.The processes of wetting iron and its alloys with melts of self-fluxing iron-based alloys are investigated in the work. It is shown that the melt of the self-fluxing alloy wets the surfaces of iron and its alloys. Increasing the degree of alloying of steels impairs their wettability, due to the presence of carbides, which are known to impair wettability. Between steels and self-fluxing iron-based alloys there is an interaction with the formation of new phase components in the form of layers, the width of which dependson the temperature and interaction time. Also, the width of the layers is affected by the degree of alloying of steels, with increasing degree of alloying decreases the degree ofinteraction between the components.The presence of interaction is confirmed by the change in the content of elementsnear the transition zones. In self-fluxing alloys based on iron, the content of chromium and nickel changes - it decreases, and in iron and its alloys the content of these elements increases.The processes of compaction of composite material using various technologies of powder metallurgy are studied. It is established that in the materials obtained by pressing followed by sintering in a protective medium, porosity is present as a phase component, caused by the formation of closed porosity at the initial stages of sintering. The mechanism of sintering of the investigated materials is established, according to which the cause of residual porosity in sintered materials is the gas pressure in closed pores, which counteracts the acting Laplace forces.The influence of technological parameters of compaction and composition of composite materials based on iron and self-fluxing alloys based on iron on the formation of the final structure is established. Self-fluxing alloy based on iron, which during sintering is in the liquid phase during crystallization forms layers between parts of the iron powder. With a self-fluxing alloy content of 20% or more, a frame structure is formed. Increasing the content of self-fluxing alloy increases the hardness. The high hardness is due to the fact that in the sintering process there was a self-reinforcement due to the formation of a frame of self-fluxing alloy, which at high hardness has a fairly high impact strength.The study of mechanical characteristics shows that with increasing content of self-fluxing alloy for materials obtained by pressing followed by sintering in a protective environment, the tensile strength decreases, and the tensile strength remains virtually unchanged. It is known that the characteristics of materials largely depend on the quality of the contact surface between the components. On the one hand, increasing the amount of self-fluxing alloy provokes the dissolution of impurities, such as iron oxides, and improving the contact surface, and on the other hand, increasing the content of the brittle component reduces the overall strength of the material and consequently compensates for the properties. The highest values of physical and mechanical characteristics are observed for materials with a frame structure and the content of self- fluxing alloy based on iron within 20%.Some operational properties of materials are studied. It is established that the resistance to wear with a fixed abrasive, in the conditions of gas-abrasive wear, resistance to corrosion depend on the method of obtaining materials, their composition and structure. The best indicators of wear resistance and corrosion resistance have materials with a content of self-fluxing alloy based on iron 20 – 30 % and honeycomb structure.In addition, as mentioned above, when sintering materials, depending on the method of obtaining them in its structure, a framework of wear-resistant self-fluxing alloy is formed, which is an obstacle to the action of abrasives and aggressive media.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського