Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (667)Книжкові видання та компакт-диски (632)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЖАМАЛ$<.>+<.>A=АЛИ$<.>+<.>A=АЛЛА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Алишев О.М. 
Маркетингові стратегії розвитку підприємств хімічної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Алишев ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано методологічний підхід щодо формування системи маркетингових стратегій розвитку підприємств. Теоретично обгрунтовано сутність та особливості промислового ринку, класифікації суб'єктів та об'єктів, стратегії як основи удосконалення маркетингової діяльності підриємства. Проаналізовано особливості комплексу маркетингу на промисловому ринку та показники оцінки ефективності стратегій розвитку. Розроблено модель системи стратегічного менеджменту, яка дозволяє врахувати особливості функціонування підприємств даної галузі. Досліджено вплив маркетингового середовища на формування стратегій підприємств, проведено аналіз їх діяльності, запропоновано матрицю ідентифікації клієнтів. Розроблено систему стратегій розвитку підприємств коксохімічної галузі, яка містить три рівні - стратегії інновацій, комплексу маркетингу та розвитку бізнес-відносин. Розроблено систему показників її ефективності, за допомогою якої можна здійснити оцінку зазначених рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.56-211.1
Шифр НБУВ: РА331033

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Алишева Н.В. 
Організаційно-економічний механізм формування цін на вугільну продукцію шахт України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Алишева ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2000. — 24 с. — укp.

На основі широкого кола літературних джерел визначено вихідні теоретичні положення формування цін на товари за умов ринкової економіки. Проаналізовано стан ринку вугільної продукції в Україні та чинники, які визначають рівень цінової політики. Розроблено організаційно-економічний механізм формування цін на вугільну продукцію шахт України, який спрямовано на забезпечення беззбитковості та цільового використання прибутку з урахуванням коштів державної фінансової підтримки шахт. Використання розробленого механізму формування цінової політики на вугільну продукцію дозволяє підвищити конкурентоздатність шахт України за рахунок пристосування виробництва до вимог ринку стосовно ціни та якості продукції, посилення непрямого державного регулювання ціноутворення, а також підвищення рівня організації економічної, маркетингової та комерційної роботи служб шахт і об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.651.51-861
Шифр НБУВ: РА309649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Аллагі Аніс 
Особливості неонатальної адаптації та оптимізація виходжування передчасно народжених дітей шляхом збагачення раціону харчування їх матерів препаратами йоду: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Аллагі Аніс ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості адаптації у неонатальному періоді передчасно народжених дітей з малою масою. Запропоновано оптимізацію виходжування дітей цієї групи шляхом збагачення раціону матерів-годувальниць в період лактації препаратами йоду. Показано, що у таких матерів в два рази частіше зустрічається патологія щитоподібної залози за даними УЗД. Виявлено у пуповинній крові їх дітей значно знижений рівень гормонів щитоподібної залози, що за умов дефіциту йодного забезпечення матері може негативно впливати на адаптацію новонародженого. Доведено, що збагачення раціону харчування матерів-годувальниць, що народили передчасно маловагових дітей, йодовмістними препаратами значно покращує лактацію, достовірно підвищуючи добову кількість молока та тривалість годування грудьми дитини на першому році життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732.4 + Р714.8
Шифр НБУВ: РА373803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Джамал Абубакар Авад Абад 
Оцінка вітрових ресурсів Аравійського півострова і можливість їх використання в цілях вітроенергетики: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Джамал Абубакар Авад Абад ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2006. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження вітрових ресурсів Аравійського півоострова з залученням полів вітру об'єктивного аналізу Британської метеослужби. На підставі вивчення одержаних середньомісячних полів характеристик вітру біля поверхні землі виявлено, що одержані розподіли добре відповідають фізико-географічним особливостям півострова та циркуляційним - сезонів. Наведено оцінку вітрових умов на рівні вітроколеса шляхом відновлення вертикального профілю вітру в приземному шарі до рівнів 50 та 100 м за допомогою теорії подібності Моніна - Обухова. На підставі статистичного аналізу показано, що найкраще узгодження повторюваності фактичних і розрахованих швидкостей вітру на рівні 50 м одержано у разі використання вітру на рівнях не менше 10 м і врахування температурної стратифікації - у приземному шарі 50 - 2 м. Одержано поля середніх значень та вірогідності швидкостей вітру на висоті 50 м та встановлено, що режимні характеристики вітру на даному рівні вже дозволяють використовувати його енергію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д237.20 + З625 +
Шифр НБУВ: РА348135

Рубрики:

      
5.

Джамаль Ахмад Саїд Абу Саба 
Розвиток економічного співробітництва арабських країн з Європейським Союзом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Джамаль Ахмад Саїд Абу Саба ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти співробітництва арабських країн з Європейським Союзом. Проведено ретроспективний аналіз еволюції їх взаємодії у контексті загального глобалізаційного процесу. Обгрунтовано необхідність і перспективність розвитку економічних відносин арабських країн з Європейським Союзом. Висвітлено характерні риси та принципи організації співробітництва між країнами арабського регіону, зокрема прагнення держав до об'єднання зусиль з метою утворення сприятливих умов для індустріалізації національних економік, подолання технічної та технологічної відсталості та послаблення їх економічної залежності від промислово розвинених держав. Визначено роль і місце арабських країн у сучасних світових економічних процесах, встановлено причини та наслідки формування структури національних економік окремих держав і специфіку їх інтеграційної взаємодії. З'ясовано особливості трансформації форм і змісту співробітництва між арабськими країнами та Європейським Союзом, виявлено чинники формування відповідних напрямків економічного співробітництва. Проаналізовано проблеми та перспективи розвитку економічної взаємодії арабських країн з Європейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5)80 + У9(6)80 + У9(4)80 +
Шифр НБУВ: РА334180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Алинкіна Д. Е. 
Розвиток мовленнєвих здібностей дошкільників у різному соціокультурному оточенні: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Д. Е. Алинкіна ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено, що розвиток мовленнєвих здібностей дітей п'ятого року життя (на матеріалі аналізу російської та кримськотатарської мов) відбувається у процесі активної комунікативної діяльності та демонструє загальні тенденції збагачення комунікативних, когнітивних, лінгвістичних і творчих характеристик мовлення. Досліджено взаємозв'язок між ступенем розвитку різних змістових компонентів мовленнєвих здібностей дітей зазначеного віку за умов полікультурного оточення. Охарактеризовано поетапне формування здібностей дітей п'ятого року життя до активного засвоєння рідної мови в процесі двомовного супроводу й апробовано програму впровадження в практику роботи закладів дошкільної освіти засобів ефективного впливу на розвиток означених здібностей дошкільників. Доведено, що ситуація двомовного супроводу мовленнєвого розвитку дитини потребує врахування соціокультурного національного контексту, що передбачає посилення уваги до суб'єктних особистісних механізмів (розвиток мотивів та інтересу до національної мови, самооцінки дитини як партнера у спілкуванні, формування ціннісних орієнтацій у національній культурі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ч411.382
Шифр НБУВ: РА380565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Джамаль Ібрагім Мансур 
Формування триботехнічних характеристик евтектичних покриттів з використанням їх метастабільних станів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Джамаль Ібрагім Мансур ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення зносостійкості деталей вузлів тертя шляхом керування формуванням властивостей евтектичних покриттів з нестабільною структурою. Вивчено структуру і фазовий склад плазмових, електроіскрових та іонно-плазмових евтетичних покриттів. Установлено закономірності їх утворення залежно від умов нанесення покриттів. Показано, що у плазмових і електроіскрових покриттях внаслідок розвитку дифузійних процесів за відпалу та термоциклювання відбуваються фазові перетворення, що супроводжуються наближенням структури та фазового складу до стану термодинамічної рівноваги. Це дає змогу підбирати такі параметри термообробки евтектичних покриттів, за яких у разі заданих реальних умов тертя зношення пари тертя буде мінімальне. За таким рядом можна розмістити покриття за зростанням ступеня відхилення від рівноважного стану та дисперсності структури, а методи їх нанесення - за підвищенням питомої потужності процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413 + К663.6-18 +
Шифр НБУВ: РА355663

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського