Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (764)Книжкові видання та компакт-диски (665)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>A=ДМИТРЕНК$<.>+<.>A=ГЕННАДИ$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алєксандров М. А. 
Механізми структурної і радіаційної функціоналізації полімерних композитів з багатостінними вуглецевими нанотрубками. / М. А. Алєксандров. — Б.м., 2022 — укp.

В біотехнологіях, фармакології, медиині та інших галузях часто застосовуються полімерні композити, через те, що ці матеріали володіють унікальними електропровідними, діелектричними, оптичними, механічними властивостями. Також важливу роль відіграють методи покращення цих властивостей, а саме структурна та радіаційна функціоналізація, хоч і ці методи ще не вивчені у достатній мірі на сьогодні. Важливим напрямком при створенні композиту це вибір наповнювача, важливе місце серед яких займають вуглецеві нанотрубки, в тому числі багатостінні. Хоч модифікатори і впливають істотно на структурні особливості полімерних матриць і механізми багатьох фізичних властивостей, в тому числі, електропровідні, діелектричні, оптичні та механічні, але їм приділяється менше уваги, особливо лінійним спряженим системам.Система зазнає значних змін структури і морфології не тільки після структурної функціоналізації, але і після радіаційної функціоналізації, наприклад після високоенергетичного електронного опромінення з різними дозами поглинання. Така функціоналізація впершу чергу впливає на зміну структури полімерів, що схильні до зшивання.Саме структурна і радіаційна функціоналізації є основними причинами, через які можна очікувати можливість кон'югації між макромолекулами та наноструктурними наповнювачами і модифікаторами. Очікується, що саме формування кон'югатів буде в свою чергу впливати на властивості полімерних композитів.^UPolymer composites are often used in biotechnology, pharmacology, media and other fields, due to the fact that these materials have unique conductive, dielectric, optical, mechanical properties. Methods for improving these properties, namely structural and radiation functionalization, also play an important role, although these methods have not been sufficiently studied to date. An important direction in the creation of the composite is the choice of filler, an important place among which is occupied by carbon nanotubes, including multiwall. Although modifiers significantly affect the structural features of polymer matrices and mechanisms of many physical properties, including electrically conductive, dielectric, optical and mechanical, but they are given less attention, especially linear conjugate systems.The system undergoes significant changes in structure and morphology not only after structural functionalization, but also after radiation functionalization, for example, after high-energy electron irradiation with different doses of absorption. Such functionalization first of all influences change of structure of the polymers which are subject to crosslinking.Structural and radiation functionalization are the main reasons why conjugation between macromolecules and nanostructured fillers and modifiers can be expected. It is expected that the formation of conjugates will in turn affect the properties of polymer composites.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Гончаренко Н. А. 
Гетероасоціація коніум-С60 та доксорубіцин-альбумін-наночастинки золота / Н. А. Гончаренко. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі досліджено основні спектрофотометричні характеристики алкалоїдів препарату коніум у водному середовищі та протипухлинного антибіотика доксорубіцин (ДР) з транспортним білком бичачим сироватковим альбуміном (БСА) за допомогою методів ІЧ спектроскопії, фотолюмінесценції, УФ та видимої спектроскопії, квантово-хімічного та докінг-моделювання. Окрім цього було описано механізми комплексоутворення алкалоїду в складі коніума γ-коніцеїну з фулереном С60 та гетероасоціації доксорубіцину і БСА в розчинах з наночастинками Au. Актуальність роботи визначається постійною потребою у вдосконаленні хіміотерапевтичних препаратів з огляду на різноманітну чутливість різних злоякісних клітин до дії препаратів, а також численні побічні реакції організму, що виникають в процесі лікування за рахунок їх токсичності. Оскільки протипухлинна активність сильно обмежена цими факторами, отримані результати можуть бути використані при розробці модифікованих форм хіміопрепаратів з метою зменшення їх токсичної дії на здорові тканини та подолання резистентності злоякісних клітин.^UThe main spectrophotometric characteristics of conium alkaloids and antitumor antibiotic doxorubicin (DR) with bovine serum albumin transport protein (BSA) in aqueous solution were studied using, quantum-chemical calculations, docking-modeling, IR-, Raman UV-vis spectroscopy and luminescence. In addition, there were proposed the mechanisms' explanation of γ-coniceine alkaloid-C60 fullerene complexation and doxorubicin - BSA heteroassociation in solutions with Au nanoparticles. The urgency of the work is determined by the constant need for improving the chemotherapeutic drugs because of the different malignant cells sensitivity to the drugs` action and the side effects due to their toxicity occurring during the treatment. Because antitumor activity is severely limited by these factors, the results can be used in the development of modified forms of chemotherapeutics to reduce their toxic effects on healthy tissues and overcome the resistance of malignant cells.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
3.

Дмитренко Є. А. 
Напружено-деформований стан залізобетонних елементів при різних швидкостях навантаження в умовах нагрівання до +200 °С: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Є. А. Дмитренко ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень міцності та деформацій важкого бетону за навантажень різної тривалості за умов дії підвищених до +200 °С температур. Здійснено вдосконалення методики діаграм-ізохрон в частині врахування впливу швидкості навантаження на діаграми деформування бетону. Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень характеристик напружено-деформованого стану згинних залізобетонних елементів за умов нерівномірного нагрівання з використанням діаграм-ізохрон і з урахуванням неоднорідності механічних і реологічних властивостей бетону в конструкції. Викладено пропозиції щодо уточнення нормативних методів розрахунку в частині врахування впливу швидкості навантаження на основні характеристики тривалої міцності та діаграм деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537
Шифр НБУВ: РА374554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дмитренко І. В. 
Комплексне лікування хворих на склерому із застосуванням радонової води та тіотриазоліну: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / І. В. Дмитренко ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Доведено позитивну динаміку показників місцевого та системного імунітету під час застосування радонової води та тіотриазоліну у комплексному лікуванні й окремо особливо у хворих з інфільтративною формою. Виявлено виражену функціональну недостатність реакцій імунітету та позитивну динаміку відновлення імунних показників за дії радонової води та тіотриазоліну на культуру клітин крові хворих. Встановлено, що сумісне застосування радонової води та тіотриазоліну посилює ефект впливу радонової води за відновлення імунітету як in vivo так і у хворих на склерому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.016.1-5
Шифр НБУВ: РА373282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Дмитренко І.Є. 
Формування пріоритетів у розвитку підприємств регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.Є. Дмитренко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність економічних інтересів як основи формування пріоритетних напрямків у розвитку підприємств регіону. Узагальнено особливості формування пріоритетів на різних рівнях господарювання, зважаючи на необхідність встановлення їх взаємозв'язку з пріоритетами у розвитку підприємств регіону. Визначено можливості формування пріоритетних напрямків розвитку підприємств регіону за умов відповідних змін у зовнішньому середовищі, проаналізовано економічне становище підприємств регіону. Розроблено основні принципи побудови адаптивної структури системи пріоритетів у розвитку підприємств. З'ясовано послідовність етапів життєвого циклу формування та реалізації пріоритетів у розвитку підприємств регіону, а також основні напрями його інтенсифікації. Наведено принципові підходи щодо формування стратегії реалізації пріоритетних напрямів розвитку підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290
Шифр НБУВ: РА317505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дмитренко І.В. 
Молекулярно-генетичні порушення, асоційовані з гострими лейкеміями у дітей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / І.В. Дмитренко ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено порушення каріотипу, експресію химерних генів, клональних перебудов генів Ig, а також порушення в мікросателітній дезоксірибонуклеїновій кислоті у співставленні з показниками перебігу гострих лейкемій у дітей. Відзначено, що наявність клітин зі спорідненими клонами прогностично несприятлива ознака для перебігу гострих лейкемій, хворі з полімеразною ланцюговою позитивною реакцією щодо генів AML1/ETO та TEL/AML1 краще відповідають на терапію. Виявлено, що клональні перебудови генів імуноглобулінів, а також порушення в мікросателітних локусах D9S171 та D12S98 є молекулярними маркерами пухлинного клону у дітей, хворих на гострі лімфобластні лейкемії. На основі оцінки мінімальної резидуальної хвороби, заснованої на скринінгу химерних транскриптів та клональних порушень генів імуноглобулінів виділено хворих з вищим ризиком розвитку раннього рецидиву гострих лейкемій. Наведено генетичні критерії прогнозування перебігу захворювання. Розроблено оптимальну схему досліджень генетичних порушень у дітей з гострими лейкеміями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022-2 + Р733.411.022-2
Шифр НБУВ: РА342413

Рубрики:

      
7.

Дмитренко А.І. 
Діагностика ймовірності банкрутства підприємств та формування антикризових програм їх діяльності (за матеріалами взуттєвих підприємств України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.І. Дмитренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано комплексне теоретико-прикладне розв'язання проблеми підвищення ефективності антикризового менеджменту. Розроблено системний підхід до здійснення антикризового управління на промислових підприємствах на базі побудови та функціонування антикризових систем. Подано розширене економічне трактування банкрутства, удосконалено його класифікаційну систему, виділено основні причини виникнення кризових ситуацій. Наведено концептуальні засади здійснення антикризового менеджменту на вітчизняних взуттєвих підприємствах. Розроблено методики для здійснення антикризової діагностики стану суб'єкта господарювання на базі оцінки потенціалу запобігання банкрутству, яка здійснюється з використанням вдосконаленого методу аналізу грошових потоків. Запропоновано рекомендації щодо прогнозування та виявлення фактів неправомірного використання інституту банкрутства. Наведено технологію розробки, впровадження та оцінки ефективності здійснення антикризової діяльності підприємства. За результатами аналізу прогнозних грошових потоків визначено сукупність реактивних і перевентивних антикризових заходів для вітчизняної взуттєвої компанії та зроблено прогнозну оцінку їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.67-932.1 +
Шифр НБУВ: РА330175

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Дмитренко А.О. 
Напружено-деформований стан похилих перерізів залізобетонних елементів, що згинаються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / А.О. Дмитренко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичні й експериментальні дослідження міцності та напружено-деформованого стану похилих перерізів залізобетонних елементів, що згинаються, залежно від поперечного армування та прольоту зрізу. Виявлено фактори, що впливають на утворення похилих тріщин. Визначено вплив поздовжньої арматури на тріщиностійкість похилих перерізів залізобетонних елементів, що згинаються, вперше одержано формулу для аналітичного опису даного процесу. Досліджено напружено-деформований стан похилих перерізів залізобетонних елементів, що згинаються, у стадіях появи та розкриття похилих тріщин. Удосконалено методику розрахунку зусилля виникнення похилих тріщин у залізобетонних згинальних елементах. Запропоновано методику розрахунку ширини їх розкриття. Розроблено методику визначення міцності похилих перерізів залізобетонних елементів, що згинаються, на базі триблокової моделі елемента у стані граничної рівноваги, з урахуванням даних про дійсні фізико-механічні властивості матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.1-028.013 + Н539.1-028.4 +
Шифр НБУВ: РА349398

Рубрики:

      
9.

Дмитренко А.С. 
Функціональна морфологія кровоносної системи, гемомікроциркуляторного русла та м'язових волокон литкового м'яза при дії загальної глибокої гіпотермії (мікро-ультрамікроскопічне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / А.С. Дмитренко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше з використанням комплексних методів дослідження одержано повну морфофункціональну інформацію про гемомікроциркуляторне русло, установлено градацію артерій та вен, описано будову м'язової тканини в нормі, а також визначено сукцинатдегідрогеназну активність і топографію глікогену. На гістологічному, ультраструктурному рівнях визначено зміни в кровоносній системі та ланках гемомікроциркуляторного русла в литковому м'язі на висоті дії загальної глибокої гіпотермії. Виявлено, що відразу після дії холодового фактора в артеріальному руслі спостерігається спазм, значною мірою в дрібних сосудах. За результатами ультрамікроскопічного дослідження установлено, що просвіт артеріол є різко звуженим, у венулах ендотеліоцити - набряклими та випинаючими в їх просвіт, а також виявлено стаз форменних елементів крові. Завдяки морфометричного аналізу спостережено місцеву поперечну посмугованість у м'язових волокнах литкового м'яза. Виявлено, що м'язові волокна є набряклими та розміщені нерівномірно. На ультраструктурному рівні в окремих ділянках зазначено чергування констрикції м'язових волокон з їх дилятацією, сукцинадегідрогеназна активність м'язових волокон є зниженою, а також виникає прогресивне зменшення кількості гранулярного глікогену. Уперше на гісто-, ультраструктурному та гістохімічному рівнях простежено морфофункціональний стан кровоносної системи, гемомікроциркуляторного русла, м'язових волокон, сукцинатдегідрогеназної активності та кількості й топографії глікогену в різні терміни після дії загальної глибокої гіпотермії на скелетних м'язах. Доведено, що в ранні терміни (1, 3, 7 діб) після дії гіпотермії в кровоносній системі, гемомікроциркуляторному руслі переважають набрякові явища структурних елементів стінки судин, стаз у венозному руслі з дилатацією просвіту та стоншення стінок вен. Показано реактивно-деструктивні зміни в м'язових волокнах, мітохондріях, наявність зниження сукцинатдегідрогеназної активності та кількості глікогену. Гістологічно та гістохімічно доведено, що у віддалені терміни (14, 30 діб) поступово відновлюються в структурні компоненти кровоносної системи, ланки гемомікроциркуляторного русла та м'язової тканини, превалюють компенсаторно-пристосувальні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-29 +
Шифр НБУВ: РА329487

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Дмитренко А.Ю. 
Принципи функціонально-планувальної організації малих сільських поселень (на прикладі Північно-Східного регіону України): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / А.Ю. Дмитренко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання перспективної функціональної спеціалізації та принципи планування організації малих сільських поселень за сучасних соціально-економічних та демографічних умов. Запропоновано їх функціональну спеціалізацію, що сприяє стабілізації населення та розроблено концепцію перспективної організації сільської поселенської мережі. Визначено принципи вдосконалення функціонально-планувальної структури малих сільських поселень. Описано планувальні прийоми щодо поселень з розвинутим рекреаційним сектором та фермерських господарств, визначено основні етапи реалізації таких проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н850.3 +
Шифр НБУВ: РА343413

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Дмитренко В.І. 
Підвищення надійності експлуатації газоконденсатних родовищ в умовах вуглекислотної корозії і гідратоутворення із застосуванням комплексного інгібітору на основі бішофіту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / В.І. Дмитренко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено ефективність видобування та підготовлення вуглеводнів за рахунок розроблення та впровадження технології антигідратного й антикорозійного захисту з використанням комплексного інгібітору на підставі бішофіту. Досліджено корозійну агресивність розчинів бішофіту, вплив поверхнево-активних речовин (ПАР) на його антигідратні, корозійні властивості, процес знесульфатування розчинів. Визначено ефективність стабілізаторів іонів заліза в розчинах бішофіту. Розроблено рецептуру інгібітора та спосіб його приготування. Визначено ефективність теплової та хімічної регенерації реагенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2 +
Шифр НБУВ: РА368958

Рубрики:

      
12.

Дмитренко В.І. 
Творчість митців об`єднання "Ланка"-МАРС у літературному процесі першої третини XX ст.: аспекти перцепції та рецепції: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / В.І. Дмитренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 33 с. — укp.

Вперше в історії української літератури проведено різноаспектне дослідження модусу присутності митців об'єднання "Ланка"-МАРС у літературному просторі першої третини XX ст. Проаналізовано проблеми перцепції та рецепції як центрального системотворчого чинника комунікативного процесу, досліджено інтеграцію творчості "ланчан-марсівців" в український літературний контекст. Визначено роль української традиції у творчості письменнків, розглянуто спроби її переінтерпретації, проаналізовано антропологічні проекції творів митців "Ланки"-МАРСу, визначено інтерсуб'єктивний дискурс об'єднання, проаналізовано полістильові пошуки письменників. Визначено спільні домінанти художнього світотворення митців на основі аналізу творів Б. Антоненка-Давидовича, І. Багряного, Г. Брасюка, М. Галич, Я. Качури, Г. Косинки, В. Підмогильного Є. Плужника, Т. Осьмачки, Б. Тенети, Д. Фальківського, В. Ярощенка, а також їх статей, листів, спогадів та архівних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-329 +
Шифр НБУВ: РА369677

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Дмитренко В.В. 
Асоціація змін транскрипційної активності генів із виникненням і прогресією гліальних пухлин головного мозку: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / В.В. Дмитренко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2007. — 41 с. — укp.

За результатами генної експресії (SAGE) та диференційної гібридизації охарактеризовано зміни експресії генів в астроцитарних гліомах, асоційовані з певними властивостями пухлинних клітин. За допомогою SAGE ідентифіковано 129 генів, експресія яких суттєво здійснюється у гліобластомах. Ці гени можна використовувати для молекулярної характеристики пухлин головного мозку. Гени становлять обмежену кількість функціональних груп. Диференційну експресію деяких генів показано вперше у пухлинах головного мозку. У гліобластомі, найбільш злоякісній формі гліом, знайдено акумуляцію гетерогенних Alu-вмісних нуклеотидних послідовностей, а також генералізовану інактивацію транскрипції мітохондріального геному, асоційовану з деструкцією мітохондрій у пухлинних клітинах. На підставі зіставлення результатів SAGE і мікроарейного аналізу 117-ти диференційно експресованих генів можна визначити як гени, продукти яких є потенційними молекулярними маркерами гліальних пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4*739.177.52 + Р569.627.7 +
Шифр НБУВ: РА354533

Рубрики:

      
14.

Дмитренко В.М. 
Державне регулювання регіонального рекреаційно-туристичного комплексу: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.М. Дмитренко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання побудови дієвих механізмів державного регулювання регіонального рекреаційно-туристичного комплексу (РТК). Розкрито суть даного комплексу як об'єкта державного управління та методичні аспекти формування регіональної туристичної політики. Досліджено зарубіжний досвід державного регулювання сфери туризму. Проаналізовано сучасний стан туристичної галузі в Україні, а також розвиток і ефективність використання рекреаційно-туристичного потенціалу регіону. Виявлено негативні чинники, які перешкоджають подальшому розвитку туризму, комплексному санаторно-курортному оздоровленню населення та перетворенню Запорізької області на туристично-екскурсійний центр. Обгрунтовано необхідність регіональної інтеграції в системі зазначеного комплексу. Розроблено механізм формування курортно-рекреаційної ренти. Розвинуто концептуальні підходи до визначення напрямів розвитку регіонального РТК. Проведено SWOT-аналіз та виявлено головні чинники успіху для відновлення та розвитку РТК Запорізької області. Запропоновано заходи державного регулювання регіонального РТК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.413.58 + У9(4УКР)441.358-21,01 +
Шифр НБУВ: РА356108

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дмитренко В.С. 
Технологія завадостійкого кодування для систем автоматизованого управління мобільними об'єктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.С. Дмитренко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено принципи побудови технології завадостійкого кодування для інформаційних каналів АСУ мобільними об'єктами, створену на базі поєднаного застосування запропонованих повних класів шумоподібних ДЧ-сигналів і ортогональних кодів псевдовипадкової перебудови робочої частоти - ППРЧ-кодів, що дозволяє суттєво підвищити завадозахищеність інформаційних каналів АСУ мобільними об'єктами. Побудовано регулярні методи синтезу нових класів оптимальних, композиційних і великих систем ДЧ-сигналів, що базуються на урахуванні алгебричної та мультиплікативної структури простих і розширених полів Галуа. Обгрунтовано фізичні принципи побудови структурної схеми інформаційного каналу управління (ІКУ), що реалізує запропоновану технологію передавання команд управління: TDM - CDMA - FFH - часове розділення каналів у межах кожного ІКУ, кодове ущільнення сигналів різних ІКУ, швидкі стрибки робочої частоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-017 +
Шифр НБУВ: РА346557

Рубрики:

      
16.

Дмитренко Г. В. 
Організація і здійснення державного контролю в Україні (фінансово-економічні аспекти): автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Г. В. Дмитренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано підходи до підвищення ефективності реалізації державного фінансового контролю на основі формування дієвих фінансово-економічних (податковий, казначейський, бюджетний) механізмів. Охарактеризовано критерії ефективності державного фінансового контролю та доведено, що для підвищення його ефективності необхідно внести суттєві зміни в методологічне забезпечення проведення перевірок (ревізій, державного аудиту). Запропоновано модель контролюючої діяльності для формування нового стилю державного управління з урахуванням процесів його децентралізації. Розроблено низку науково-практичних рекомендацій щодо вдосконалення державного фінансового контролю та ряд системних заходів, що дозволяють органам влади стабілізувати фінансово-бюджетну дисципліну на місцевому рівні. Визначено напрями удосконалення системи державного фінансового контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 + У9(4УКР)261.8
Шифр НБУВ: РА380778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Дмитренко Г.В. 
Державне управління процесами адаптації податкової системи України до вимог Європейського Союзу: Автореф. дис... кадн. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.В. Дмитренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження процесу адаптації податкової системи України до вимог і умов Європейського Союзу (ЄС). З'ясовано, що основна стратегічна мета податкової політики - утворення в державі стабільної податкової системи для забезпечення достатнього рівня надходжень платежів до бюджетів різних рівнів, ефективного функціонування економіки країни, формування справедливого підхіду щодо оподаткування всіх категорій платників податків, створення сприятливих умов подальшої інтеграції України до світового співтовариства. Зроблено висновок, що стабільність податкового законодавства за умов євроінтеграції сприяє впровадженню помірного податкового навантаження на платників, забезпечує надійний захист їх прав і гарантій, подальше підвищення економічного розвитку, істотно впливає на спрощення процедури адміністрування податків та зменшення порушень і зловживать у сфері ухилень від їх сплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА332244

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Дмитренко К. О. 
Обгрунтування оптимальних підходів до системного лікування хворих з метастатичним раком молочної залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / К. О. Дмитренко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше вирішено важливу наукову задача - обгрунтування оптимальної тривалості хіміотерапії (ХТ) метастатичного раку молочної залози (МРМЗ) на основі визначення факторів, які впливають на загальне та безрецидивне виживання хворих. Встановлено, що найкраща відповідь пухлини на 24-тижневу ХТ МРМЗ досягнута за локалізації метастазів в легені та лімфатичні вузли. Вперше визначено особливості відповіді пухлини на тривале лікування у хворих з ізольованими метастазами в печінку або за їх поєднання з метастазами в легені та доведено необхідність ХТ без обмеження терміну. Вперше визначено, що стабілізація захворювання та часткова відповідь на лікування за даними комп'ютерної томографії є найбільш вірогідними чинниками, які визначають можливість розвитку прогресії захворювання у зв'язку з його припиненням чи продовженням. Вдосконалено розробку методології, що дозволяє обгрунтувати диференційований підхід до прийняття рішення про доцільність продовження чи припинення ХТ залежно від можливості збереження позитивної відповіді на лікування чи його припинення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5
Шифр НБУВ: РА380382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Дмитренко М.І. 
Корекційне видалення тимчасових зубів у комплексному ортодонтичному лікуванні тісного положення фронтальних зубів в змінному прикусі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.І. Дмитренко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Визначено поширеність та узагальнено особливості клінічної картини тісного положення фронтальних зубів. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого методу лікування тісного положення в змінному прикусі з корекційним видаленням тимчасових зубів і збереженням загальної кількості постійних. Доведено, що корекційне видалення тимчасових зубів дозволяє скоротити середній термін активного лікування в 2,45 рази у порівнянні з традиційним методом розширення щелеп і зберегти загальну кількість постійних зубів завдяки наявності просторового резерву під час зміни тимчасових молярів премолярами з урахуванням росту щелеп під дією ортодонтичних апаратів оригінальної конструкції. Відзначено, що середній термін активного лікування тісного положення фронтальних зубів верхньої та нижньої щелеп комбінованими конструкціями скорочений у 1,45 рази у порівнянні зі знімними конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 +
Шифр НБУВ: РА336787

Рубрики:

      
20.

Дмитренко М.А. 
Політичні детермінанти інноваційного розвитку України в умовах глобалізації: ідеологічний та соціокультурний аспект: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.А. Дмитренко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічні засади дослідження політичних детермінант інноваційного розвитку (ІР) України за умов глобалізації. Обгрунтовано стратегію державної політики у сфері ІР суспільства. Базовими політичними детермінантами ІР визначено політичну систему, ідеологію, культуру, власність, рівень соціальної диференціації суспільства, конкуренцію та конфлікт у формі боротьби індивідів за таке становище в суспільстві. Запропоновано нові методологічні підходи до оцінки стану розробки і впровадження інноваційних технологій в Україні в контексті їх детермінації соціальними факторами. Розроблено наукові критерії оцінки інноваційних стратегій, які грунтуються на політичних, соціокультурних та ідеологічних визначеннях соціальних індикаторів і враховують суб'єктивні чинники ІР. На основі побудованої моделі базових політичних детермінант запропоновано методичні підходи до визначення напрямів і стратегій ІР суспільства. Доведено, що актуальними проблемами ІР, які детермінуються політичними факторами, є порушення політичної рівноваги у вітчизняній політичній системі, надмірне розшарування населення за рівнем доходів, криза ідеології, низька політична культура тощо. Обгрунтовано стратегічні напрями вдосконалення державної політики забезпечення ІР України, в основу яких покладено управління її політичними детермінантами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА367597

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського