Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (194)Книжкові видання та компакт-диски (178)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОМБРОВСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Домбровська Ю.В. 
Дисфункція ендотелію у хворих на ішемічну хворобу серця та гіпертонічну хворобу, ускладнених хронічною серцевою недостатністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Ю.В. Домбровська ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Обстежено 203 хворих, у 162 (79,8 %) хворих діагностовано хронічну серцеву недостатність I - III функціонального класу. Показано, що з прогресуванням серцевої недостатності відбувається збільшення частоти та поглиблення дисфункції ендотелію, збільшення товщини інтимо-медіального прошарку артерій. Встановлено, що ендотеліальна дисфункція асоціюється з індексом маси міокарда лівого шлуночка (ММЛШ), розміром міокардіального стресу, зміною відношення кінцевий діастолічний об'єм/ММЛШ, з показниками систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка та пов'язана з порушенням процесів ліпопероксидації. У хворих з вираженою ендотеліальною дисфункцією відмічено активацію симпатичного відділу ВНС. Показано переваги впливу поєднаного прийому еналаприлу та карведілолу на досліджувані показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р410.030-3 + Р410.09-3 +
Шифр НБУВ: РА349595

Рубрики:

      
2.

Домбровський Д. Б. 
Комплексне лікування хворих на хронічну ішемію кінцівок із використанням трансплантації мультипотентних стромальних клітин аутоліпоаспірату (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03,14.01.08 / Д. Б. Домбровський ; НАМН України, Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. — К., 2011. — 40 с. — укp.

У стендових експериментах на чистій культурі мультипотентних стромальних клітин жирової тканини доведено, що ці клітини після культивування в ангіогенному середовищі одержують здатність утворювати капіляроподібні структури й експресують на своїй поверхні ранні ендотеліальні рецептори. В експерименті на лабораторних тваринах тестами на фізичне навантаження, гістологічно, імуногістохімічно, а також на ультраструктурному рівні доведено стимуляцію процесів ангіогенезу під час трансплантації стромальних клітин жирової тканини в ішемізовану кінцівку. Основним фактором, що визначає вектор диференціювання стромальних клітин є умови середовища куди виконується трансплантація. Розроблено оригінальну методику трансплантації мультипотентних стромальних клітин власної жирової тканини хворим на облітеруючі захворювання артерій кінцівок з наявністю синдрому хронічної ішемії кінцівок, яким не можливо виконати реконструктивні оперативні втручання на артеріальному руслі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-5
Шифр НБУВ: РА380575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Домбровська О.В. 
Конституційне право на життя людини і громадянина та забезпечення його реалізації органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Домбровська ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем, які виникають під час реалізації конституційного права на життя людини та громадянина і його забезпечення органами внутрішніх справ. Проаналізовано історичні засади становлення та розвитку даного права, виокремлено та теоретично обгрунтовано його загальні й особливі ознаки. На підставі даних аналізу літератури та практики розкрито суть поняття та зміст конституційного права на життя людини і громадянина, а також соціально-юридичний механізм його забезпечення. Досліджено компетенцію, форми та методи діяльності органів внутрішніх справ щодо реалізації цього права. Розроблено рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері забезпечення конституційного права на життя людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х819(4УКР)112.011.028 +
Шифр НБУВ: РА338823

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Домбровська Н.В. 
Метаболічна терапія поліорганних уражень гіпоксично-ішемічного генезу у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Домбровська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного динамічного обстеження 120-ти дітей віком від 20-ти діб впродовж 1-го року життя з поліорганними ураженнями гіпоксично-ішемічного генезу (ПОУ ГІГ) встановлено їх структуру та частоту. Визначено, що поряд з клінічними проявами, характерними для полісистемної патології, наявними є статистично вірогідні порушення гемоліквородинаміки головного мозку, функціонального стану головного мозку та міокарда, функції шлунково-кишкового тракту, рівня ферментів сироватки крові креатинкінази і лактатдегідрогенази. Розроблено прогностичний тест з застосуванням логістичної регресії для індивідуалізованого визначення ризику збереження проявів гіпоксії протягом року у дитини. Доведено доцільність і ефективність призначення мілдронату під час проведення лікувально-реабілітаційних заходів у дітей з ПОУ ГІГ, який справляє метаболічно-коригувальну дію, сприяє покращанню клінічного перебігу захворювання, церебральної гемоліквородинаміки, біоелектричної активності мозку, міокарда, функції шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-52 +
Шифр НБУВ: РА342438

Рубрики:

      
5.

Домбровський З.І. 
Методи і пристрої для достовірної ідентифікації розподілених об'єктів комп'ютеризованих систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / З.І. Домбровський ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено цифрові пристрої підвищення вірогідності ідентифікації розподілених об'єктів комп'ютеризованих систем (КС) діагностики та контролю енергоспоживання з використанням тональних сигналів за умов розвитку мережі. На підставі формального наведення характеристик пристроїв ідентифікації створено моделі, структуру цифрових пристроїв стабільного генерування та вузькосмугової фільтрації для вірогідного виявлення тональних сигналів під час ідентифікації об'єктів КС енергоспоживання у разі їх значного збільшення. Розроблено та досліджено нові цифрові пристрої сумування двійкових чисел, які забезпечують істинний результат та підвищують функціональну стійкість обчислень за рекурсивним алгоритмом, що уможливило вдосконалення побудови цифрових генераторів і фільтрів тональних сигналів ідентифікації об'єктів КС на основі оптимізованої за кількістю множень цифрової ланки II порядки - цифрового резонатора. Запропоновано цифрові пристрої для побудови генератора сітки частот і набору фільтрів різної частоти, які на два порядка зменшують витрати на апаратуру. За цього скорочується час впровадження у разі розширення КС контролю енергоспоживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-05 +
Шифр НБУВ: РА359635

Рубрики:

      
6.

Домбровський О.Г. 
Міжнародний досвід регіональної економічної політики: адаптація в умовах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Г. Домбровський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми регіоналізації сучасних міжнародних економічних відносин та моделі відкритої економіки України, визначено роль національних та міжнародних інститутів, які впливають на процеси регіоналізації. Проаналізовано міжнародну практику регулювання національної участі у процесах регіоналізації та підвищення її ефективності, надано пропозиції щодо адаптації зарубіжного досвіду за умов України. Розроблено рекомендації щодо оптимізації участі держави в системі єврорегіонів, проведення інноваційної політики за умов більшої міжнародної відкритості регіональних господарських комплексів, виявлено регіональні інструменти підвищення міжнародної конкурентоспроможності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-18 + У9(4УКР)0-18 +
Шифр НБУВ: РА332029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Домбровський В.А. 
Організація і методика обліку та аналізу праці та її оплати на базі сучасних інформаційних технологій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.А. Домбровський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та практичні засади обліку й аналізу праці та її оплати у контексті використання сучасних інформаційних технологій. Розкрито соціально-економічну та обліково-аналітичну сутність праці, визначено особливості організації обліку й аналізу розрахунків з оплати праці за умов використання сучасних інформаційних технологій, розглянуто основні принципи та етапи побудови автоматизованої обліково-аналітичної системи. Сформульовано теоретичні й організаційні засади автоматизації обліку розрахунків з оплати праці на підприємствах і в установах, проведено факторний аналіз оплати праці на підприємствах. Досліджено методологічні підходи щодо оцінки автоматизованих облікових систем розрахунків з оплати праці. Розроблено комплексну автоматизовану обліково-аналітичну систему розрахунків з оплати праці, на базі якої створено алгоритми формування бухгалтерської звітності з оплати праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-146.45-211.85 + У053.9(4УКР)290-645 ф +
Шифр НБУВ: РА354966

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Домбровська С.М. 
Розвиток вищої школи в Харкові у період тимчасової лібералізації тоталітарної системи (друга половина 50-х - перша половина 60-х років ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.М. Домбровська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

На підставі дослідження широкого кола джерел проаналізовано процес реформування вищої освіти в період тимчасової лібералізації тоталітарної системи на прикладі вузів Харкова. Зокрема, описано внутрішнє життя та особливості навчальної, наукової, виховної роботи вищих навчальних закладів під час реформування. Визначено форми підготовки науково-педагогічних кадрів та рівень матеріально-технічного забезпечення вузів. Висвітлено питання організації навчального процесу, програм, навчальних планів, забезпечення підручниками, збільшення ролі суспільно-політичних дисциплін, діяльності студентських наукових товариств і об'єднань, проведення науково-практичних конференцій і з'їздів учених. Виявлено інноваційні форми виховної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)63-7 + Ч33(4УКР5)63 +
Шифр НБУВ: РА343374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Домбровський М. 
Струнні космології: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М. Домбровський ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів", Ін-т монокристалів. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Розглянуто проблеми руху струн у різноманітних викривлених фонових просторах, суперструнні космології, що базуються на спільному секторі частинок для ефективних суперструнних дій (гравітон, дилатон, аксіон), космології Ходжави-Віттена та проблему "елегантного виходу" для суперструнних космологій. Відзначено, що суперструнна космологія має деякі унікальні риси, які відсутні у звичайних космологіях загальної теорії відносності. Доведено, що в суперструнних космологіях існує можливість уникнути замкнутих часових петель, які з'являються в загальнорелятивістичних моделях Всесвіту Гьодля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 + В69,022
Шифр НБУВ: РА315014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Домбровська О.П. 
Удосконалення первинної обробки низькосортної лляної сировини для одержання котоніну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / О.П. Домбровська ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження первинної обробки низькосортної лляної сировини з метою підготовки її до механічного котонування та одержання котоніну. Встановлено, що для збільшення виходу котонізованих волокон завдовжки до 40 мм з фізико-механічними показниками, наближеними до характеристик бавовняного волокна, необхідно здійснювати процес штапелювання на відрізки заданої довжини на стадії первинної обробки низькосортної лляної сировини. В результати дослідження процесу чесання лляного волокна, одержаного з різаного на задану довжину сирцю, виявлено, що вплив процесу чесання на вкорочення штапельованого волокна є незначними, а оптимальна кількість обробок на чесальній машині не повинна перевищувати двох. Встановлено, що передбачуваний економічний ефект від впровадження удосконаленого технологічного процесу, що забезпечує збільшення виходу котонізованих волокон прядильної групи завдовжки до 36 - 40 мм, становитиме 919,54 грн. у розрахунку на виготовлення 1 т котоніну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.8 + М325 +
Шифр НБУВ: РА342320

Рубрики:

      
11.

Домбровська Л.В. 
Управління формуванням ефективного сільськогосподарського землекористування в умовах ринкових перетворень (за матеріалами Миколаївської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Л.В. Домбровська ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто просторово-територіальну організацію сільськогосподарських землекористувань, визначено роль землеустрою та земельного кадастру в системі управління землекористуванням. Обгрунтовано сучасні наукові підходи до економічного регулювання землекористування та на цій основі розроблено пропозиції, адаптовані до умов ринкової економіки. Розглянуто проблеми вдосконалення земельної ренти, яка має своїм завданням забезпечити об'єктивну оцінку землі та соціально справедливий податок на землю. Розроблено структурно-логічну схему створення проектів землеустрою сільськогосподарських підприємств. Запропоновано механізм управління родючістю грунту за умов інноваційної конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)320-511.2
Шифр НБУВ: РА374429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Домбровська Н.Р. 
Управлінський облік витрат виробництва (на прикладі підприємств із заготівлі та переробки зерна): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.Р. Домбровська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення методологічних і методичних підходів вітчизняних і зарубіжних учених, практики організації бухгалтерського обліку обгрунтовано пропозиції та рекомендації щодо виокремлення центрів відповідальності, нормування витрат виробництва, організації контролю їх формування за певними технологічними операціями з урахуванням специфічної особливості діяльності таких підприємств, а саме: сезонних коливань обсягів заготівель зерна, яке надходить від господарств-виробників. Запропоновано застосування сигнальної документації (актів-вимог, рапортів) для відображення непередбачуваних втрат та витрат, зумовлених забракуванням продукції чи виконанням наднормативних робіт внаслідок технологічних перерв через поломку обладнання, перерви у подачі електроенергії, на підставі якої є можливість здійснення необхідних коригувань витрат центрів відповідальності, методику роздільного обліку нормативної вартості запасів і фактичних відхилень від неї, починаючи з моменту заготівлі зерна та до завершення технологічного циклу виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.515.1-148.6 +
Шифр НБУВ: РА344249

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Домбровський Д.Б. 
Шляхи оптимізації хірургічного лікування хворих на калькульозний холецистит (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Д.Б. Домбровський ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено наслідки впровадження методів профілактики післяопераційних ускладнень після холецистектомії за допомогою використання квіткового пилку, досліджено ранні етапи процесу жовчного літогенезу, а також розглянуто питання доцільності використання органозберігаючих оперативних втручань на жовчному міхурі. Наведено результати вивчення функціонального стану печінки, нирок і системи регуляції агрегатного стану крові у хворих на калькульозний холецистит (КХ). Проведено порівняльну оцінку лапароскопічної та лапаротомної холецистектомії, визначено вплив даних втручань на організм. Доведено ефективність використання квіткового пилку для лікування хворих на КХ після холецистектомії. Досліджено рані етапи процесу літогенезу в жовчному міхурі та доведено, що однією з основних причин жовчного каменеутворення є надлишкове утворення фібрину в жовчному міхурі на тлі зменшення ферментної фібринолітичної активності. Зазначено, що одним з методів запобігання цьому є накладання тимчасової холецистостоми. Доведено негативний вплив холецистектомії на функціональний стан тонкої кишки та опрацьовано новий метод діагностики літогенності жовчі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА317015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Домбровський М. З. 
Проактивне управління проектами організаційного розвитку енергопостачальних компаній в турбулентному оточенні / М. З. Домбровський. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22 – управління проектами та програмами. – Львівський державний університет безпеки життєдіяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Львів, 2019. У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і вирішення актуальної науково-прикладної задачі підвищення результативності проактивного управління проектами організаційного розвитку енергопостачальних компаній шляхом розробки моделей, методів і засобів, що формують інструментарій проактивного управління цими проектами на фазах планування і виконання в турбулентному оточенні при обмежених ресурсах. Створена вперше модель управління проектом організаційного розвитку для планування, контролю та управління на допустимій множині цільових функцій. Модель забезпечує можливість управління проектами в координатах параметрів бюджету і часу завершення, при розмитості цільових завдань. Модель уможливлює досліджувати і відображати траєкторії ресурсів і гранично допустимі відхилення та ризики для кожної фази виконання робіт. Розроблено метод проактивного оперативного управління виконанням проекту організаційного розвитку енергокомпаній в турбулентному оточенні, за яким на кожному кроці управління компенсацію відхилень виконують шляхом згладжування, з врахуванням ризиків для своєчасного і з меншим відхиленням від плану виконання обсягу робіт проекту. Удосконалено прийняття рішень на усіх етапах управління проектом з використанням інформаційного ресурсу, що дозволило підвищити якість процесів управління і своєчасність виконання проекту в рамках бюджету.^UThe thesis for the degree of candidate of technical sciences, specialty 05.13.22 – management by projects and programs. – Lviv State University of Life Safety of the State Service of Ukraine for Emergency Situations, Lviv, 2019. Thesis works is sanctified to development of models and methods of proactive management of organizational development projects. Certain advantages of proactive approach in relation to diminishing of errors in a management and expediency of their introduction in practice. The parameters of proactive management are reasonable. A case of organizational development a project frame is first created, for planning, control and management in the possible great number of objective functions. The method of proactive operative management implementation of project of organizational development of power supply companies is worked out in turbulent surroundings after that at every step managements execute indemnification of rejections by smoothing, taking into account risks for timely and with less deviation from the plan of implementation of volume of works of project. Making decision is improved on all stages project management with the use of informative resource.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Домбровська С. О. 
Управління структурою капіталу підприємства в умовах невизначеності та ризику. / С. О. Домбровська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретичних і методичних засад та формуванню практичних рекомендацій щодо удосконалення управління структурою капіталу підприємства в умовах невизначеності і ризику. Узагальнено теоретичні положення щодо сутності капіталу й обґрунтовано наукові підходи до управління структурою капіталу підприємства. Досліджено методичні засади оцінювання вартості і структури капіталу підприємства. Виявлено вплив факторів невизначеності і ризиків на управління структурою капіталу підприємства. Проаналізовано вплив процесів деіндустріалізації на управління структурою капіталу підприємств машинобудування України іздійснено комплексну оцінку їхнього фінансового стану. Сформульовано науково-методичні підходи до оптимізації структури капіталу підприємства. Обґрунтовано стратегічні орієнтири забезпечення ефективності системи управління структурою капіталу підприємства. Розроблено науково-методичні підходи до оцінювання впливу чинників на структуру капіталу підприємства. Запропоновано науково-методичні рекомендації до удосконалення системи управління структурою капіталу підприємства в умовах невизначеності і ризику.^UThe thesis is devoted to the deepening of theoretical and methodological foundations and the formation of practical recommendations for improving the management of the capital structure of an enterprise in conditions of risk and uncertainty of the economic environment.Generalization of theoretical provisions of financial science stipulated the possibility to deepen understanding of the economic nature of the enterprise capital and as well as to expand the conceptual apparatus of the research. The research has proposed to consider capital as an object of financial management, which is presented in the form of own and borrowed funds of financing of activity of the enterprise integrated into production as well as characterized by continuous movement and ability to generate income. The study of the theoretical and methodological foundations of enterprise capital management allowed to substantiate the scientific approach to managing the capital structure, which allows to identify possible violations in the use of capital and introduce appropriate mechanisms for overcoming negative trends.Generalization of methodological principles of assessment and capital structure of the enterprise made it possible to formulate scientific and methodological approaches to optimization of the capital structure of the enterprise in the conditions of uncertainty and risks through substantiation of the logic of interconnection and consistency between indicators of financial and economic conditions of the entity. Theoretical and ethodological foundations for revealing the influence of uncertainty and risk factors on the management of the capital structure of the enterprise based on the identification of key problems, development of recommendations and substantiation of preventive measures to avoid the occurrence of these problems have been elaborated.Conducting an analysis of the impact of de-industrialization processes on the activity of industrial enterprises in Ukraine and assessment of their financial condition stipulated to carry out a comprehensive diagnosis of the effectiveness of the management system of the structure capital and to estimate the level of efficiency of the capital structure management. Changes in the capital structure of Ukrainian industrial enterprises which have become the basis for identifying major problems and obstacles to the effective capital management of the economic entities have been analyzed. The results of the research have revealed a high level of risk of capital use for domestic enterprises, that has been caused by the lack of available funds to finance their development. It has been proved that engineering is the most vulnerable sector of the Ukrainian economy to economic instability and processes of deindustrialization.The strategic orientations for ensuring the effectiveness of the capital structure management system which contribute to the adaptation of the enterprise to the influence of risk factors and economic uncertainty and provide an opportunity to improve the financial and economic activity of the enterprise through the use of optimization tools of the capital structure have been substantiated in the research. On the basis of identification and systematization of economic space factors, a matrix of cross-analysis of the influence of endogenous and exogenous factors on the capital structure and its management has been developed.The dependence of the cost of capital on the capital structure of the enterprise which became the basis for plotting the simulation curves to determine the optimal value of the share of borrowed capital has been revealed. The scientific and methodological approaches to the estimation of the influence of factors on the capital structure that considers the consideration of the activities of the economic entities, the influence of factors of external and internal environments well as allows to form a strategy of the capital structure management in order to stabilize the financial and economic condition of the enterprise.It has been proved that the implementation of an effective process of managing the capital structure at the enterprise requires the development of a flexible financial management strategy that will allow the entities to adapt to the current economic trends. The individual optimal structure of capital of enterprises providing with the recommended level of financial risk has been determined.The use of structural and functional modeling of business processes of management that allow realization of the process of permanent monitoring of capital structure, its adjustment and optimization has been substantiated. The scientific and methodological recommendations for improvement of the system of management of the capital structure of the enterprise in the changing economic conditions which allow to solve the problem of efficient formation and rational use of capital at the enterprise have been offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Савін В. В. 
Клітинна стимуляція ангіогенезу в комплексному лікуванні хворих на хронічну ішемію кінцівок / В. В. Савін. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертацій̈ вивчено та обґрунтовано проблему лікування хворих на хронічну ішемію нижніх кінцівок з оклюзійно-стенотичним ураженням артерій гомілок (так званого дистального русла). Встановлена доцільність і необхідність застосування методу непрямої реваскуляризації шляхом клітинної трансплантації клітин кордової крові та стимуляції ангіогенезу, якій надав можливість отримати тривалий позитивний клінічний ефект, що проявлявся у збільшенні дистанції та швидкості безбольової ходьби, завдяки зниженню ступеня ішемії, покращення працездатності, поліпшення особистого благополуччя пацієнтів у фізичній, психологічній та соціально–економічній сфері, та, як наслідок, покращення взаємовідносин у сім'ї. Встановлено, що використання методу трансплантації клітин кордової крові пацієнтам, яким не можливо виконати «прямі» реконструктивні втручання, розширює можливості успішного лікування хворих з хронічною ішемією нижніх кінцівок на тлі облітеруючого атеросклерозу та може стати останнім порятунком для хворих, які знаходяться на межі ампутації.^UThe dissertation studies and substantiates the problem of treatment of patients with chronic ischemia of the lower extremities with occlusive-stenotic lesions of the tibial arteries (the so-called distal bed). The expediency and necessity of using the method of indirect revascularization by cell transplantation of cord blood cells and stimulation of angiogenesis, which allowed to obtain a long-term positive clinical effect, which manifested itself in reducing the percentage of disability by reducing the number of amputations, increasing distance and painless gait, improving the ability to work, improving the personal well-being of patients in the physical, psychological and socio-economic spheres, and, as a consequence, improving family relationships. It has been established that the use of cord blood cell transplantation in patients who cannot perform "direct" reconstructive interventions expands the possibilities of successful treatment of patients with chronic ischemia of the lower extremities on the background of obliterating atherosclerosis and may be the last resort for patients with amputation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Оліник Ю. В. 
Трансплантація клітин кордової крові в комплексному лікуванні хворих з хронічними трофічними виразками венозної етіології / Ю. В. Оліник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфологічних, гістологічних та імуногістохімічних змін у всіх прошарках шкіри, підшкірної клітковини та м'язах на різних етапах розвитку трофічної виразки, що пов'язана з венозною гіпертензією після трансплантації стовбурових клітин кордової крові в експерименті та клініці. Доведено переваги трансплантації клітин кордової крові в комплексному лікуванні трофічних виразок, що тривало не загоюються, на основі аналізу репаративних процесів в тканинах кінцівки зони ураження, індексу загоєння. Після трансплантації клітин кордової крові на дні виразки спостерігали морфологічні ознаки дозрівання грануляційної тканини, збільшення питомого об'єму колагенових волокон та зменшення питомого об'єму кровоносних судин, повноцінну продукцію віментину у фібробластах, фактору Віллебранда в ендотеліоцитах, повне розсмоктування мас фібриноїдного некрозу. Трансплантація клітин кордової крові сприяє загоєнню трофічних виразок нижніх кінцівок, що призводить до зменшення та повного зникнення больового синдрому за візуально-цифровою шкалою болю та покращення якості життя пацієнтів за опитувальником Chroniс Venous Insufficiency Questionnaire-20 (CIVIQ-20).^UThe dissertation is devoted to the study of morphological changes in all layers of skin, subcutaneous tissue and muscles at different stages of trophic ulcer development associated with venous hypertension, histological and immunohistochemical results of the study of reparative processes in limb tissues in the area of lesion after cord cell transplantation experimentally and clinically, improving the results of treatment of patients with chronic venous insufficiency with trophic ulcers with the use of transplantation of cord blood cells. The scientific novelty of the obtained results is to develop a model of trophic ulcer of the limb, combined with venous hypertension, the study of histological and immunohistochemical processes occurring in the area of trophic ulcer on the background of venous hypertension in the experiment. New is the definition of criteria for reparative processes after transplantation of cord blood cells into the affected area and treatment of patients with venous trophic ulcers using cord blood cell transplantation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Домбровський К. Г. 
Механізми державного регулювання розвитку інституту усиновлення / К. Г. Домбровський. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі науково обґрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні пропозиції та рекомендації щодо шляхів удосконалення механізмів державного регулювання розвитку інституту усиновлення в Україні.У процесі дослідження розглянуто періодизацію становлення та розвитку інституту усиновлення.Розкрито поняття державного регулювання інституту усиновлення.Доведено, що мета державного регулювання інституту усиновлення полягає в охороні життя, здоров'я та інтересів усиновленої дитини, створенні належних умов проживання, навчання, соціального забезпечення, а також перебування в сім'ї усиновлювачів на правах сина чи дочки. Розкрито сутність та структуру механізмів державного регулювання розвитку інституту усиновлення. Визначено, що механізмами державного регулювання розвитку інституту усиновлення є система взаємопов'язаних та взаємозалежних елементів, які чітко функціонують у соціальній сфері для виконання та забезпечення завдань за допомогою органів публічної адміністрації задля досягнення мети щодо державного регулювання усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховання їх у сім'ї, дотримання процедури усиновлення та таємниці усиновлення, а також здійснення психологічної підтримки таких сімей. Виокремлено нормативно-правовий, організаційно-функціональний, соціально-психологічний, фінансово-економічний та інформаційний елементи інтегрального механізму державного регулювання розвитку інституту усиновлення. Разом із тим, обґрунтовано, що зазначені елементи можна розглядати і як окремі (автономні) механізми державного регулювання розвитку інституту усиновлення. Автором дисертації в принагідних випадках застосовуються обидва ці підходи.Систематизовано суб'єкти державного регулювання інституту усиновлення та їхні функції. Аргументовано позицію, що взаємодія органів публічної адміністрації у сфері державного регулювання інституту усиновлення – це узгоджений взаємозв'язок завдань, які виникають щодо забезпечення процедури усиновлення цими органами, є обов'язковими для виконання, характеризуються спільними діями відповідних органів та передбачають відповідальність за їх невиконання згідно чинного законодавства. Виокремлено форми реалізації взаємодії органів публічної адміністрації у сфері державного регулювання інституту. Розкрито основні принципи міжнародного усиновлення.Встановлено проблемні питання у сфері усиновлення іноземцями.Проаналізовано розбіжності між українським та міжнародним законодавством. Розкрито основні проблеми реалізації завдань у сфері державного регулювання інституту усиновлення.Запропоновано вдосконалення правових аспектів державного регулювання інституту усиновлення. Доведено доцільність внесення певних змін і доповнень до національного законодавства, а саме: до ч. 1 ст. 207 Сімейного кодексу України, виклавши її в такій редакції: «усиновлення» ‒ це пріоритетна форма влаштування у сім'ю дитини, батьки якої загинули, померли або невідомі чи дитини, батьки якої були позбавлені батьківських прав, а у виняткових випадках повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування на правах дочки чи сина, що здійснюється виключно на підставі рішення суду, з метою їх належного виховання, можливості отримання гідної освіти, соціального захисту та ін., при цьому між усиновлювачами та усиновленими дітьми виникають правовідносини як між рідними батьками та дітьми. Обґрунтовано необхідність внесення низки змін до Сімейного кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України.Доведено доцільність розробки та прийняття проекту Закону «Про державне регулювання інституту усиновлення в Україні» та створення при Кабінеті Міністрів Україні координаційного консультативно-дорадчого органу із забезпечення виконання завдань та функцій щодо дотримання прав, свобод та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дотримання прав потенційних усиновлювачів. Виявлено, що діяльність Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини не регламентована жодним нормативно-правовим актом, запропоновано затвердити Постановою Кабінету Міністрів Положення про діяльність зазначеного департаменту. Аргументовано необхідність вжиття низки заходів щодо підвищення якості роботи органів опіки та піклування й служб у справах дітей у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Ключові слова:публічне управління; публічна політика; інститут усиновлення; державне регулювання інституту усиновлення; міжнародне усиновлення; механізми державного регулювання розвитку інституту усиновлення.^UThe dissertation works scientifically substantiated theoretical provisions and practical offers, as well as developed recommendations concerning ways of improvement of mechanisms of the state regulation of development of the institute of adoption in Ukraine.The periodization of the formation and development of the institution of adoption was considered in the research. The concept of state regulation of the institution of adoption was revealed. It was proved that the goal of state regulation of the institution of adoption is to protect the life, health, and interests of the adopted child, to create appropriate living conditions, education, social security, as well as residence in the adoptive family as a son or daughter. The essence and structure of state regulation mechanisms on the development of institutes of adoption were defined. It was determined that the state regulation mechanisms of the institution of adoption are a system of interconnected and interdependent elements that clearly function in the social sphere performing and ensuring tasks carried out by public administration to achieve the goal of state regulation of adoption of orphans, their upbringing in the family, compliance with the adoption procedure and the privacy of adoption, as well as the provision of psychological support for such families. The normative-legal, organizational-functional, socio-psychological, financial-economic, and information elements of the integrated mechanism of state regulation of the development of the institution of adoption were singled out. At the same time, it was substantiated that these elements can be considered as separate (autonomous) mechanisms of state regulation of the development of the institution of adoption. The author of the dissertation uses both of these approaches in appropriate cases.Subjects of state regulation of the institution of adoption and their functions were systematized. It was argued that the interaction of public administration authorities in the sphere of state regulation of the adoption institution is a coordinated relationship of tasks that arise to ensure the adoption procedure by these authorities, are mandatory, characterized by joint actions of relevant authorities, and provide responsibility for non-compliance according to current legislation.Forms of realization of interaction of public administration authorities in the sphere of state regulation of the institute were singled out. The basic principles of international adoption were revealed. Problematic issues in the sphere of adoption by foreigners were identified. Differences between Ukrainian and international legislation were analyzed. The main problems of realization of tasks in the sphere of state regulation of the institution of adoption were revealed.The improvement of legal aspects of state regulation of the institution of adoption was proposed. The expediency of making certain changes and additions to the national legislation on the basis of the research of the sphere of adoption was proved. In particular, part one of Article 207 of the Family Code of Ukraine state it as follows: “an adoption is a priority form of placement in the family of a child whose parents died or are unknown, or a child whose parents were deprived of parental rights, and in exceptional cases, an adult who does not have a mother, father or has been deprived of their care like a daughter or son, carried out solely on the basis of a court decision, for the purpose of their proper upbringing, the possibility of receiving a decent education, social protection, etc., between adopters and adopted children develop legal relations between parents and children”.The necessity of making changes to the Family Code of Ukraine and the Civil Procedure Code of Ukraine was substantiated. The expediency of drafting and adopting the draft Law “On State Regulation of Adoption Institutions in Ukraine” and establishing a coordinating advisory authority under the Cabinet of Ministers of Ukraine to ensure the implementation of tasks and functions to respect the rights, freedoms, and interests of orphans and children deprived of parental care and respect for the rights of potential adopters were proved.It was revealed that the activity of the State Department for Adoption and Protection of Children's Rights is not regulated by any legal act, therefore it was proposed to approve the Decree of the Cabinet of Ministers of Ukraine “Regulations on the State Department for Adoption and Protection of Children's Rights”.The need to take a number of measures to improve the quality of work of guardianship and custody and services for children in the sphere of preventing and combating domestic violence was argued.Keywords: public administration; public policy; the institution of adoption; state regulation of the institution of adoption; international adoption; State regulation mechanisms on development of the institution of adoption.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Форсюк В. О. 
Публічне регулювання екологічної безпеки в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / В. О. Форсюк. — Б.м., 2023 — укp.

У дослідженні запропоновано розв’язання актуальної проблеми зобґрунтування теоретичних засад та розробки практичних рекомендацій щодоудосконалення публічного регулювання екологічної безпеки України.Досягнення визначеної мети зумовило необхідність вирішення таких завдань, якбуло систематизовано основні завдання формування публічного регулюванняекологічної безпеки та проаналізовано організаційно-економічний механізмзабезпечення екологічної безпеки. У ході дослідження здійснено оцінкуеколого-правового механізму публічного регулювання забезпеченняекологічної безпеки і окреслено методичні аспекти формування публічногорегулювання екологічної безпеки. Обґрунтовано напрями удосконаленнямеханізмів публічного регулювання екологічної безпеки та визначено шляхиформування цілей та принципів публічного регулювання екологічноюбезпекою.Об’єктом дослідження є публічного регулювання екологічної безпеки всучасних умовах, а предметом дослідження виступає публічне регулюванняекологічної безпеки України.Для досягнення поставленої мети й вирішення обумовлених неюзавдань, забезпечення наукової обґрунтованості дослідження і йогорезультатів було використано комплекс загальнонаукових і спеціальнихметодів, що ґрунтуються на сучасних наукових засадах державно-3управлінської, економічної та споріднених із ними наук. В основу методологіїдослідження покладено системний підхід, методологічна специфіка якоговизначається тим, що він орієнтує дослідження на розкриття цілісності об’єктаі механізмів, які її забезпечують, виділення різноманітних типів зв’язківскладного об’єкта і зведення їх в єдину теоретичну картину. Зокрема, дляточнішого вимірювання й оцінювання процесів формування та взаємноговпливу систем екологічної безпеки й розвитку державної політики України усфері навколишнього середовища застосовано соціологічний метод. Задопомогою гіпотетико-дедуктивного методу сформовано методологіюдисертаційної роботи, що дозволило сформулювати гіпотезу дослідження,побудувати евристичні моделі публічного регулювання екологічної безпекиУкраїни. Метод структурно-функціонального аналізу став у нагоді присистематизації механізмів публічного регулювання екологічної безпекиУкраїни, а застосування порівняльних методів уможливило проведеннякомплексного аналізу їх стану; з використанням статистичного методувизначено реальний стан досліджуваного об’єкта, а прогностичного – складовіфункціонально-цільової моделі публічного регулювання екологічної безпекиУкраїни. Теоретико-концептуальний метод визначив напрям дослідження,втілений в аналізі функцій, структури та параметрів об’єкта, і дав змогузапропонувати стратегічні напрями вдосконалення публічного регулюванняекологічної безпеки України.^UThe research proposed a solution to the current problem of substantiating thetheoretical foundations and developing practical recommendations for improving thepublic regulation of environmental safety in Ukraine. Achieving the specified goalmade it necessary to solve such tasks as to systematize the main tasks of the formationof public regulation of environmental safety and to analyze the organizational andeconomic mechanism of ensuring environmental safety. In the course of the study, anevaluation of the ecological-legal mechanism of public regulation of environmental6safety was carried out and methodical aspects of the formation of public regulation ofenvironmental safety were outlined. The directions for improving the mechanisms ofpublic regulation of environmental safety were substantiated, and the ways of formingthe goals and principles of public regulation of environmental safety were determined.The object of research is public regulation of environmental safety in modernconditions, and the subject of research is public regulation of environmental safetyin Ukraine.A complex of general scientific and special methods based on modernscientific principles of public administration, economics and related sciences wasused to achieve the set goal and solve the tasks stipulated by it, to ensure thescientific validity of the research and its results. The research methodology is basedon a systematic approach, the methodological specificity of which is determined bythe fact that it focuses the research on revealing the integrity of the object and themechanisms that ensure it, highlighting various types of connections of a complexobject and summing them up in a single theoretical picture. In particular, thesociological method was used to more accurately measure and evaluate the processesof formation and mutual influence of environmental safety systems and thedevelopment of the state policy of Ukraine in the field of the environment. With thehelp of the hypothetical-deductive method, the methodology of the dissertation workwas formed, which made it possible to formulate the hypothesis of the research, tobuild heuristic models of public regulation of environmental safety of Ukraine. Themethod of structural and functional analysis came in handy when systematizing themechanisms of public regulation of environmental safety of Ukraine, and the use ofcomparative methods made it possible to carry out a comprehensive analysis of theircondition; using the statistical method, the real state of the researched object wasdetermined, and the prognostic method - the components of the functional-targetmodel of public regulation of environmental safety of Ukraine. The theoretical andconceptual method determined the direction of the research, embodied in the7analysis of the functions, structure and parameters of the object, and made it possibleto propose strategic directions for improving the public regulation of environmentalsafety in Ukraine.The normative and information base of the dissertation was made up of thelaws of Ukraine, decrees of the President of Ukraine, resolutions of the Cabinet ofMinisters of Ukraine, normative documents of the state authorities of Ukraine, theMinistry of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine, the resultsof the author's personal studies, as well as foreign and domestic scientific sourceson the researched issues.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Гвоздь Є. В. 
Державне управління логістичними процесами у сфері енергетики.: автореферат дис. ... к. держ.упр. : 25.00.02 / Є. В. Гвоздь. — Б.м., 2023 — укp.

Об'єкт дослідження: державне управління логістизацією паливно-енергетичного комплексу. Мета: науково-методичне обґрунтування теоретичних засад і вироблення практичних рекомендацій щодо вдосконалення державного управління логістичними процесами у сфері енергетики. Методи: гіпотетико-дедуктивний, узагальнюючий і порівняльний, процесний підхід, категоріальний аналіз, АВС аналіз, аналіз тенденцій, системний підхід, суб’єктно-об’єктний, дескриптивне моделювання. Результати: вирішено важливе наукове завдання, яке полягає у теоретичному обґрунтуванні та наданні практичних пропозицій з удосконалення державного управління логістичними процесами у сфері енергетики. Новизна: уперше розроблено організаційно-економічний механізм логістизації потоків, запропоновано модель регіональної енергетичної політики; удосконалено: практичний підхід до розвитку енергетичної політики; зниження питомих витрат за виробництво та використання енергоресурсів; підвищення фінансової стійкості та ефективності використання потенціалу енергетичного сектора, а також мінімізації техногенного впливу енергетики на довкілля; методичний підхід до вдосконалення механізмів державного управління макрологістичною системою енергетичної інфраструктури; зміст напрямів трансформації державної системи енергетичної безпеки; дістали подальшого розвитку: теоретичний підхід до розвитку Енергетичної стратегії; стратегічні орієнтири державного управління логістичними процесами у сфері енергетики на державному, регіональному та локальному рівнях; змістовно-категорійний апарат науки «Державне управління». Впроваджено в діяльність: Департамент дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради, Виконавчий комітет Звенигородської міської ради. Галузі використання: органи державної влади, підприємства, установи, організації.^UObject of research: state management of logistics of the fuel and energy complex. Purpose: scientific and methodological substantiation of theoretical foundations and development of practical recommendations for improving state management of logistics processes in the field of energy. Methods: hypothetical-deductive, generalizing and comparative, process approach, categorical analysis, ABC analysis, trend analysis, systemic approach, subject-object, descriptive modeling. Results: an important scientific task was solved, which consists in theoretical substantiation and provision of practical proposals for improving state management of logistics processes in the field of energy. Novelty: for the first time, an organizational and economic mechanism for flow logistics was developed, a model of regional energy policy was proposed; improved: a practical approach to the development of energy policy; reduction of specific costs for the production and use of energy resources; increasing the financial stability and efficiency of using the potential of the energy sector, as well as minimizing the man-made impact of energy on the environment; a methodical approach to improving the mechanisms of state management of the macro-logistic system of the energy infrastructure; the content of the directions of transformation of the state energy security system; received further development: a theoretical approach to the development of the Energy Strategy; strategic orientations of state management of logistics processes in the field of energy at the state, regional and local levels; content-categorical apparatus of science "State administration". Implemented in the activity: Department of Road Transport Infrastructure and Ecology of Cherkasy City Council, Executive Committee of Zvenigorod City Council. Fields of use: state authorities, enterprises, institutions, organizations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського