Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (117)Книжкові видання та компакт-диски (158)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ДУМАНСЬК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=УЛЯНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Думанська Т.У. 
Біологічні властивості бактерій-деструкторів вуглеводнів нафти: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Т.У. Думанська ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено біологічні особливості активних штамів бактерій -деструкторів вуглеводнів та визначено ефективність створених на їх основі препаратів для очищення нафтових забруднень довкілля. Серед ізольованих з нафтозабруднених грунтів і кореляційних штамів бактерій відібрано активні штами - деструктори нафти та нафтопродуктів, що належать до видів Acinetobacter calcoaceticus, Gordonia rubropertinctus і Rhodococcus erythropolis. Вони здатні до засвоєння великої кількості вуглеводнів, не проявляють взаємного антагонізму, фітотоксичних властивостей і патогенності. За умов росту на вуглеводнях у штамів G. rubropertinctus ІМВ Ас-5005 і R. erythropolis ІМВ В-7012, які мають початкову низьку гідрофобність клітинної поверхні, відбувалося значне (у 4 - 25 раза) підвищення цього показника та синтез клітиннозв'язаних поверхнево-активних речовин (біоПАР), що мають емульгувальні властивості й утворюють стійкі емульсії типу "масло у воді". Домінувальними компонентами біоПАР цих штамів є гліколіпіди - мономіколати та диміколати трегалози. У високогідрофобного штаму A. calcoaceticus ІМВ В-7013 під час засвоєння вуглеводнів відбувається зниження гідрофобності клітин у 1,4 раза та синтез позаклітинних біоПАР з емульгувальними властивостями, які утворюють стійкі емульсії типу "вода в маслі". Відзначено, що біоПАР ацинетобактерій містить вуглеводи, білки та ліпіди, загальна кількість і склад окремих компонентів у яких залежить від використаного субстрату. Спільне культивування штамів збільшує на 6 - 15 % ступінь деструкції вуглеводнів, яка дорівнювала 76,0 - 97,8 % і зберігалася під час мінералізації середовища до 4,0 % NaCl і значень pH 6,0 - 8,0. Створені на основі досліджених штамів та нафтопоглинальних сорбентів препарат еколан і родойл зменшують концентрацію вуглеводнів у воді за 7 діб на 89,6 %, у грунті за 3 місяці - на 92,7 %, а нафтошламах за 6 місяців - на 92,1 %. У разі використання цих препаратів у запропонованих нормах їх внесення у забруднене середовище відсутня негативна дія на гідробіонтів прісноводних екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141*87 + Е422.318*87 +
Шифр НБУВ: РА360549

Рубрики:

      
2.

Думанський В.Ю. 
Гігієнічна оцінка електромагнітної ситуації та наукове обгрунтування вимог до її безпеки в сучасних населених місцях України: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.Ю. Думанський ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2009. — 41 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування та удосконалено комплекс гігієнічних заходів з охорони здоров'я за умов сучасної електромагнітної ситуації внаслідок стрімкого розвитку мережі радіотехнічних і електроенергетичних об'єктів і засобів. Визначено основні закономірності територіально-просторового розподілу електромагнітного забруднення (ЕМЗ), що створюється електроенергетичними та радіотехнічними об'єктами. Розроблено методичний підхід до встановлення загального ЕМЗ та його навантаження на населення. Охарактеризовано стан існуючого ЕМЗ навколишнього середовища (НС) в Києві, Львові та Одесі, викладено відповідні гігієнічні рекомендації, визначено пріоритетні джерела ЕМЗ НС населених місць (НМ) України, закономірності розподілу електричного та магнітного полів, що створюється підземною високовольтною кабельною лінією електропередачі та запропоновано підходи до гігієнічного регламентування даних чинників за умов НМ. Обгрунтовано та розроблено для населення допустимий гранично рівень електромагнітного випромінювання, що створюється мобільними терміналами стільникового зв'язку стандарту GSM-900, наведено нові дані про вплив на організм електричного поля екстранизької частоти (50 Гц) за поєднаної дії малих доз іонізуючої радіації (цезій-137), гігієнічні вимоги щодо захисту здоров'я населення за умов існуючого електромагнітного забруднення НМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 +
Шифр НБУВ: РА370026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Думанський В.Ю. 
Гігієнічна оцінка сумісної дії іонізуючої радіації (цезій-137) і магнітного поля промислової частоти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Ю. Думанський ; Укр. наук. гігієн. центр МОЗ України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Містяться результати вивчення рівнів іонізуючого випромінювання та магнітного поля промислової частоти в місцях розміщення атомних електростанцій (АЕС) та впливу цих чинників на організм. Показано, що АЕС і високовольтні електроустановки (відкриті розподільні пристрої, трансформаторні підстанції, лінії електропередач) є техногенними джерелами іонізуючої радіації (цезій-137) і магнітного поля промислової частоти. Встановлено, що при нормальній роботі АЕС вміст цезію-137 в грунті знаходиться в межах 6-44 Бк/кг, у воді водоймищ - від 0,002 до 5,4 Бк/л, рівень магнітного поля на робочих місцях обслуговуючого персоналу електроустановок знаходиться в межах від 170 до 2000 мкТл, а в місцях проходження трас ЛЕП - від 0,1 до 38 мкТл, в населених місцях - від 0,1 до 23 мкТл. Результати біолого-гігієнічних досліджень, виконаних на лабораторних білих щурах-самках свідчать про те, що сумісна дія цезію-137 і магнітного поля в різні періоди експерименту викликали зміни з боку показників нервової системи, біохімічних процесів, імунної системи, репродуктивної функції. На основі виконаних досліджень рекомендовано для населення гігієнічний норматив на сумісну дію цезію-137 і магнітного поля 50 Гц, який становить 0,2 мкТл, а також розроблені інші заходи по охороні здоров'я населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5

Рубрики:

      
4.

Думанська М. І. 
Організаційно-видавничі та редакторські аспекти діяльності Марії Грінченко: автореф. дис. ... канд. з соц. комунікацій : 27.00.05 / М. І. Думанська ; Класич. прив. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в історії української видавничої справи та редагування здійснено комплексне дослідження видавничої діяльності М. Грінченко. Висвітлено окремі організаційно-видавничі аспекти, які стосуються співпраці М. Грінченко із видавництвами, редакціями, друкарнями та засвідчують її самостійність у провадженні редакторської та видавничої діяльності. Вивчено, проаналізовано й актуалізовано популяризаторський, перекладацький та редакторський досвід М. Грінченко, зокрема, пов'язаний із підготовкою до друку творів дитячої та науково-популярної літератури для масового читача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)6-8 Грінченко, М. М. (Загірня)
Шифр НБУВ: РА373060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Думанська В. П. 
Освіта як чинник поліпшення демографічної ситуації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / В. П. Думанська ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено роль інституту освіти в системі забезпечення ключових можливостей людського розвитку. Обгрунтовано демографічне значення основних функцій інституту освіти та вектори їх впливу на репродуктивну та вітальну поведінку населення. Систематизовано основні напрями впливу освіченості населення на демографічну ситуацію. Розроблено й апробовано методику дослідження впливу освіченості населення на основні демографічні процеси, яка базується на використанні аналітичних індикаторів і економіко-математичного моделювання. Визначено пріоритети державної освітньої політики на кожному з рівнів системи освіти та запропоновано систему соціально-демографічних показників для оцінювання ефективності освітньої політики за умов демографічної кризи. Розроблено організаційно-економічний механізм покращання демографічної ситуації за допомогою інструментів освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64 + Ч30 в2:С73 + Ч34(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА375950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Думанська К.С. 
Розробка стратегії промислового підприємства на основі системного підходу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.С. Думанська ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц., 2003. — 18 с.: табл. — укp.

Розроблено систему розподілу факторів впливу на стратегію (ФВС) за компонентами оточення підприємства, класифікацію стратегічних факторних просторів (СФП), класифікацію стратегій вітчизняних промислових підприємств, а також методику розробки стратегії промислового підприємства. Наведено визначення понять "стратегія підприємства" та "контекст економічної діяльності підприємства". Запропоновано поняття: "фактори впливу на стратегію", "класифікаційні системи", "стратегічні факторні простори", "стратегічний потенціал успіху підприємства". Запропоновано механізм процесу розробки загальнофірмової стратегії. Наведено методику розробки промислових підприємств. Запропоновано оцінну характеристику успішності діяльності підприємства. Розроблено метод визначення потенціалу його внутрішніх можливостей, а також метод оцінки ступеня стратегічної адаптації. Удосконалено метод формування профілю середовища та наведено його як метод визначення ступеня впливу факторів економічного середовища на діяльність підприємства. Створено методику прогнозування стратегічних змін компонентів економічного середовища підприємства. Наведено метод оцінки загального рівня перспективності стратегічних зон господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301 в61 +
Шифр НБУВ: РА328139

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Думанська І. Ю. 
Фінансове забезпечення інноваційного процесу в АПК України / І. Ю. Думанська. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі здійснене теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення важливої наукової проблеми – розроблення теоретико-методологічних засад, розвиток науково-методичних підходів та обґрунтування практичних рекомендацій з фінансового забезпечення інноваційних процесів в АПК України.Визначено фінансові аспекти інноваційного процесу в АПК та обґрунтовано специфіку його фінансування. Обґрунтовано необхідність застосування системного підходу до методології фінансового забезпечення інноваційного процесу в АПК та розкрито передумови та чинники включення джерел, форм, методів, важелів, принципів та стимулів до його системи. З'ясовано участь та роль агроструктур і фінансових установ у венчурному фінансуванні агропромислових інновацій. Встановлено особливості фінансування інноваційного процесу в інтеграційних агроформуваннях. Охарактеризовано специфіку співпраці «продуцент інновацій-центр фінансування» в комерціалізації його результатів. Окреслено сучасні тенденції фінансового забезпечення інноваційного процесу в АПК України, визначено його результативність за рахунок державних фінансових ресурсів в Україні та встановлено участь банків та небанківських фінансових установ у ньому. Розроблено науково-методичні підходи до визначення пріоритетів державної фінансової підтримки, обґрунтовано напрями підвищення результативності використання фінансових ресурсів з урахуванням зарубіжного досвіду, визначено засади компенсації ризиків та побудови концептуальної моделі системи фінансового забезпечення інноваційного процесу в АПК України, розглянуто сценарії та прогнози її реалізації.^UIn the dissertation the theoretical generalization was carried out and the new solution of an important scientific problem was proposed - development of theoretical and methodological principles, development of scientific methodical approaches and practical recommendations regarding the financial provision of innovative processes in the AIC of Ukraine.The first chapter presents the theoretical foundations of financial support for the innovation process in agroindustrial complex, in particular the financial aspects of the innovation process in agroindustrial complex and its specific financing, as well as theoretical approaches to its determination.The second chapter summarizes the methodological justification of the systematic approach to financial support of the innovation process in agroindustrial complex. A systematic approach to the methodology of researching the financial support of the innovation process in the agroindustrial complex is considered, the prerequisites and factors for including such components in the financial support system of the innovation process in the multi-sectoral structure of the agroindustrial complex are revealed, as are the sources, forms, methods, levers, principles and incentives, in-depth theoretical and methodological methods financial support of the innovation process in agroindustrial complex.The third chapter analyzes modern forms and instruments of financial support for the innovation process in agroindustrial complex, in particular defines the principles of formation of financial support for the innovation process in agroindustrial complex of Ukraine, clarifies the participation and role of agrarian structures and financial institutions in venture financing of agroindustrial innovations, specifies the peculiarities of financing the innovation process integration agrarian formations, characterized by the specificity of cooperation «producer innovation center financing» in the commercialization of results of the innovation process in the agroindustrial complex.The fourth chapter describes the state and characterizes the effectiveness of financial support for the innovation process in the agro-industrial complex of Ukraine. The current state and tendencies of financial support of the innovation process in the agro-industrial complex of Ukraine are analyzed, the financial support of the state is characterized, and the effectiveness of the financial support of the innovation process in the agro-industrial complex at the expense of state financial resources is analyzed. The peculiarities of participation and role of banks and non-bank financial institutions in the financial support of the innovation process in the agro-industrial complex of Ukraine are determined.The fifth chapter elaborates the scientific and methodological approaches to determining the priorities of the state financial support of the innovation process in the agro-industrial complex of Ukraine through mechanisms of public-private partnership and substantiates the directions of increasing the efficiency of use of financial resources in it, taking into account foreign experience.It is established that the financing of the innovation process in the agro-industrial complex of Ukraine is characterized by industry risk and innovation risk. For their prevention, a sub-system of risk management was developed for a comprehensive system of financial impediment of the innovation process in the agroindustrial complex, taking into account the possibility of minimizing the risk of innovation through the informational-logical model.To solve the problematic issues of the functioning of the intellectual property market, which is formed on the basis of the achievements of the innovation process in the agroindustrial complex, the organizational and economic foundations of the introduction of a compulsory intellectual property insurance system, in which the producer of the innovative (patent owner) would be able to choose it is maximally profitable for him. In order to increase the efficiency of implementation of the innovation process in the agroindustrial complex, a comprehensive system of its financial security was developed, which contains such essential characteristics as reflexivity, multivariance, nonlinearity, situationality, self-organization and long-term orientation.Formulated and proposed conceptual approaches to its development, implemented by analyzing and forecasting the state of financial impediment of the innovation process in the agro-industrial complex due to the projection of scenarios (optimistic, realistic and pessimistic) of its results.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Решетняк С. О. 
Оптимізація хірургічного лікування локалізованого раку нирки з використанням суперселективної рентгенваскулярної емболізації та інтраопераційної флуоресцентної візуалізації: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / С. О. Решетняк. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розробці алгоритму хірургічного лікування пацієнтів з локалізованим раком нирки та оцінці запропонованого способу у порівнянні зі стандартним підходом.Представлено наукове обґрунтування та практичне розв’язання актуального завдання сучасної онкоурології — підвищення ефективності хірургічного лікування пацієнтів з локалізованим нирково-клітинним раком шляхом застосування розробленого алгоритму, який включає передопераційну КТ-візуалізацію ангіоархітектоніки, селективну емболізацію судини в зоні пухлини, ретроперитонеоскопічну резекцію нирки без ішемії з визначенням меж резекції за допомогою інтраопераційної флуоресцентної візуалізації в режимі інфрачервоної ділянки спектра. Мета дослідження —підвищення ефективності органозберігаючого хірургічного лікування локалізованого раку нирки з використанням суперселективної емболізації судин нирки у комбінації з інтраопераційною флуоресцентною візуалізацією, з урахуванням судинної анатомії нирки та її співвідношення з пухлиною для оптимізації хірургічного підходу. Клінічне проспективне порівняльне (контрольоване) одноцентрове зрізове дослідження проведено за участю 65 пацієнтів з локалізованим НКР (Т1-2вN0M0), на базі Комунального підприємства «Дніпровський обласний клінічний онкологічний диспансер» Дніпровської обласної ради» (КП «ДОКОД» ДОР») з 2018 по 2020 рр.Аналіз результатів, а саме — термінів знаходження в стаціонарі, часу повної реабілітації, об’єму медикаментозної післяопераційної терапії, тривалості та інтенсивності больового синдрому, післяопераційного косметичного ефекту свідчать що у основній групі, тобто у пацієнтів з локальними злоякісними новоутвореннями нирок, яким було виконано передопераційну емболізацію з подальшою ретроперитонеоскопічною резекцією, ці показники були більш сприятливими ніж у пацієнтів з групи порівняння, яким було виконано «відкриту» резекцію нирки. Це може бути обумовленим більшим обсягом хірургічної травми, часом знаходження в стаціонарі, тривалішою реабілітацією та гіршим косметичним ефектом у порівнянні з ендоскопічною резекцією. Крім того у пацієнтів після проведеної ретроперітонеоскопічної резекції практично відсутня можливість виникнення троакарних кил у порівнянні із лапароскопічною технікою, що суттєво впливає на якість подальшого життя.Показники якості життя у пацієнтів основної групи та групи порівняння, яким було виконано лапароскопічну резекцію нирки, були співвідносні на всіх термінах проведеного опитування.^UThe dissertation is dedicated to the development of an algorithm for the surgical treatment of patients with localized kidney cancer and the evaluation of the proposed method in comparison to the standard approach.The scientific substantiation and practical solution of the urgent task of modern oncourology is improving the effectiveness of surgical treatment of patients with localized renal cell carcinoma by applying the developed algorithm is presented. The algorithm includes preoperative CT visualization of angioarchitectonics, selective embolization of the vessel in the tumor zone, retroperitoneoscopic resection of the kidney without ischemia with the definition of resection boundaries using intraoperative fluorescence imaging in the infrared spectrum.The aim of the study is to improve the effectiveness of organ-sparing surgical treatment of localized kidney cancer using superselective embolization of renal vessels in combination with intraoperative fluorescence imaging, taking into account the vascular anatomy of the kidney and its relationship with the tumor to optimize the surgical approachA clinical prospective comparative (controlled) single-center cross-sectional study was conducted with the participation of 65 patients with localized NSCLC (Т1-2bN0M0), on the basis of the Municipal Enterprise "Dnipro Regional Clinical Oncology Dispensary" of the Dnipro Regional Council" from 2018 to 2020.The analysis of the results, namely, the length of hospital stay, the time of complete rehabilitation, the amount of postoperative drug therapy, the duration and intensity of pain, and the postoperative cosmetic effect, showed that in the main group i.e., patients with localized renal malignancies who underwent preoperative embolization followed by retroperitoneoscopic resection, these indicators were more favorable in patients from the comparison group who underwent "open" kidney resection. This may be due to a greater amount of surgical trauma, hospitalization time, longer rehabilitation, and worse cosmetic effect compared to endoscopic resection. In addition, the risk of trocar hernias in patients after retroperitoneoscopic resection is much lower compared to laparoscopic technique, which significantly affects the quality of further life.The quality of life indicators in patients of the main group and the comparison group who underwent laparoscopic partial nephrectomy were comparable at all periods of the survey.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського