Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (48)Реферативна база даних (1156)Книжкові видання та компакт-диски (1006)Журнали та продовжувані видання (60)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЬЯЧЕНК$<.>+<.>A=ДМИТРИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дмитришин М.І. 
Вектори експоненціального типу операторів із дискретним спектром над банаховими просторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.І. Дмитришин ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації для операторів із дискретним спектром встановлено ізоморфізм між просторами кореневих векторів і векторів експоненціального типу. Побудовано функціональне числення в інтерполяційних класах символів для повних операторів із дискретним спектром, зокрема, для генераторів аналітичних півгруп. Наведено застосування до теорії еліптичних диференціальних операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022

Рубрики:

      
2.

Дмитрик І.С. 
Основи проектування та синтезу тонкошарових склопокрить з використанням розчинової технології: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.С. Дмитрик ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесу синтезу тонкошарових скловидних покрить (ТСП) за розчиновою технологією на поверхні скла з метою надання поверхні заданих властивостей. Розроблено склади ТСП у різних системах, досліджено основні їх властивості. Розглянуто процеси склоутворення з водорозчинних сполук у тонкому шарі. Розраховано парціальні коефіцієнти для розрахунку температури синтезу ТСП заданого складу та його властивостей. Здійснено промислове впровадження забарвлення скла кольоровими ТСП, проведено розрахунок економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л430.67
Шифр НБУВ: РА307839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дьяченко О.І. 
Металооксиди як джозефсонівські середовища: особливості струменевого стану і спектроскопічні характеристики: Автореф. дис... д-ра. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.І. Дьяченко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Показано, що в сильному магнітному полі критичний струм контактів майже не залежить від величини поля, тому гістерезис транспортних характеристик купратів визначається перерозподілом щільності вихорів Абрикосова в гранулах. Побудовано мікроскопічну теорію тунельного ефекту в контактах з металооксидами, що пояснює широкий діапазон тунельних спостережених характеристик. Показано, що "гігантська аномалія" в опорі тунельних контактів з металооксидами виникає під час тунелювання електронів через локалізовані домішкові рівні в бар'єрі. Тунелювання через локалізовані стани може також викликати зсув кисневих іонів, що різко змінює опір контактів. Встановлено, що утворення кластерів домішками призводить до різких пиків в опорі контактів за напруг, пропорційних частотам оптичних мод у бар'єрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2 в 734.5,022 + В368.2 в 734.5,022
Шифр НБУВ: РА316843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дмитришин Б.Я. 
Особливості перебігу та лікування харчової алергії у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Б.Я. Дмитришин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі комплексного дослідження з використанням специфічних алергологічних, імунологічних, бактеріологічних методик отримано нові дані про особливості розвитку та проявів харчової алергії у дітей віком від місяця до 3-х років. Визначено значимі алергени й основні клінічні еквіваленти даного захворювання. Доведено залежність важкості та гостроти проявів даної патології від дисбіотичних зсувів. Вперше створено математичну модель індивідуального прогнозування харчової алергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.020-3
Шифр НБУВ: РА315846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дмитриченко Л.І. 
Державне регулювання економіки (соціально-економічний аспект): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Л.І. Дмитриченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 36 с. — укp.

Проведено комплексно-економічне дослідження природи, суті та системи державного управління економіки, особливостей його еволюції та оптимізації механізму за умов ринкової трансформації в Україні. Систематизовано методологію етимологічного дефінування та сутнісного аналізу основних понять теорії державного регулювання економіки. Розкрито структурно-функціональні зв'язки елементів механізму макроекономічного регулювання, внаслідок чого представлено авторську структурно-функціональну концептуальну модель державного регулювання трансформаційної економіки України, що грунтується на науковій методології дослідження основного та вихідного рішень трансформаційного періоду, а також аналізі суперечностей господарської системи даного періоду й економічних функцій держави. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення базових і пріоритетних напрямків державної економічної політики. Обгрунтовано доцільність використання трисекторної математичної моделі ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА318906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дмитриченко І.В. 
Розмежування морських просторів між прибережними державами у міжнародному морському праві: теорія і практика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.В. Дмитриченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові принципи морської делімітації та розглянуто практику прибережних держав у контексті здобутків ІІІ конференції ООН з морського права. Зазначено, що рішення Міжнародного Суду ООН і міжнародних арбітражів суттєво впливають на розвиток права морської делімітації. Проаналізовано значення релевантних обставин і справедливих принципів у делімітаційному процесі. Доведено, що результати даного дослідження можуть використовуватись прибережними державами у переговорах щодо правового оформлення морських кордонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х912.3 +
Шифр НБУВ: РА323419

Рубрики:

      
7.

Дмитрик О.О. 
Зміст та класифікація фінансових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Дмитрик ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суттєві та несуттєві ознаки фінансових правовідносин, розкрито зміст даних правових зв'язків. Визначено напрямки та зміст фінансової діяльності держави. Запропоновано визначення централізованих і децентралізованих фондів як об'єктів фінансових правовідносин. Розроблено пропозиції щодо конкретних змін нормативно-правових актів, зокрема, варіанти статей Бюджетного кодексу України, які закріплюють правовий режим функціонування фондів держави. Наведено обгрунтовану класифікацію фінансових правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)-4 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА324554

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дмитришин Д.В. 
Методи робастного аналізу лінійних систем керування з післядією: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / Д.В. Дмитришин ; НАН України. Нац. косм. агентство України, Ін-т косм. дослідж. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Удосконалено методи дослідження стійкості систем автоматичного керування з параметричною невизначенністю, зокрема в запізненнях. Розроблено алогоритм побудови множин, цілком розміщених в області стійкості простору запізнень характеристичного квазіполінома, на базі якого одержано достатні умови стійкості деяких класів систем керування з параметричною невизначеністю в запізнювальних компонентах. Вперше введено у науковий обіг новий клас сімейств квазіполіномів з непараметричною невизначеністю для моделювання не повністю ідентифікованих систем. Розроблено методику одержання достатніх умов стійкості систем керування з декількома запізнювальними непараметрично невизначеними компонентами зворотного зв'язку. Досліджено випадки, за яких необхідно використовувати дані умови. Вперше розроблено алгоритми дослідження стійкості систем з однією не повністю ідентифікованою запізнювальною складовою зворотного зв'язку з відомими степеневими моментами перехідної функції. Введено поняття міри робастої стійкості сімейства систем керування та створено алгоритми обчислення даної величини. Розроблено нові методи одержання достатніх умов робастої стійкості деяких класів систем, заданих у просторі станів диференціально-різницевими рівняннями, у термінах коефіцієнтів і запізнень. Удосконалено методику визначення точних оцінок показників якості сімейств систем керування з післядією: критичного запізнення, часу перехідного процесу та коефіцієнта підсилення. Одержані результати рекомендовано використовувати для розв'язання задач робастного аналізу, а також синтезу та моделювання деяких класів систем різної природи за умов неповної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-16.4 +
Шифр НБУВ: РА337196

Рубрики:

      
9.

Дьяченко Л.Ю. 
Обгрунтування раціональних конструктивно-технологічних рішень та часу посилення сталевих циліндричних резервуарів бандажами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Л.Ю. Дьяченко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено чинники впливу на організаційно-технологічні параметри та техніко-економічні показники процесу посилення (удосконалення) сталевих циліндричних резервуарів металевими бандажами. Наведено кількісну оцінку даних факторів і вперше досліджено їх взаємодію з чинниками вартості та трудомісткості робіт. Розроблено методику формування оптимальних конструктивних характеристик бандажів за заданої площі поперечного перерізу посилення стінки на базі застосування методу ітераційного перебору можливих комбінацій конструктивних параметрів. Розроблено методику обгрунтування доцільності проведення реконструкції сталевих циліндричних резервуарів на основі врахування впливу ступеня їх експлуатаційного зносу на загальну вартість робіт та ефекту від дисконтування витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-522 + Н728.503.4-083 +
Шифр НБУВ: РА336319

Рубрики:

      
10.

Дмитришин Л.Я. 
Метафоричні структури у творчості поетів Празької школи: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.Я. Дмитришин ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Описано семантику та структуру метафор, використаних у творах О.Лятуринської, Є.Маланюка, О.Ольжича, О.Стефановича, О.Теліги. Аналіз лексико-асоціативного поля ключових у творчості "пражан" образів показано, що метафори з базовим компонентом "вогонь" пронизані націєтворчим пафосом, вольові імперативи втілюють метафоричні перенесення ознак зброї, металу, каменю на емоційний та інтелектуальний стан людини, образи сонця, місяця, зір, осені представлені амбівалентно - відповідно до народних уявлень вони є елементом гармонійно створеного світу та супроводжуються конотаціями замилування або ж, навпаки, ототожнюються з потворою, звіром і характеризуються базовими компонентами "кров, пожежа". Ці типові особливості метафор об'єднують ідіостилі "пражан" в ідіолект. Аналіз формально-синтаксичної структури метафор "пражан" виявив поширеність у їх поезії двочленних і тричленних конструкцій, метафоричних ланцюжків, ускладнених конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(УК=4ЧЕХ)-335
Шифр НБУВ: РА345785

Рубрики:

      
11.

Дмитриков В.П. 
Екологічний моніторинг мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / В.П. Дмитриков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 34 с. — укp.

На практичному рівні запропоновано вирішення важливої проблеми розширення можливостей екологічного моніторнигу поліциклічних сполук, які виявлють токсичні властивості, в повітряному середовищі шляхом підвищення достовірності аналітичного контролю забруднювачів на основі виявлення нових закономірностей і залежностей. Запропоновано методи удосконалення системи еколого-аналітичного контролю як головної складової екологічного моніторингу поліциклічних сполук шляхом розвитку високочутливих комп'ютерно-хроматографічних систем. Обгрунтовано доцільність спільного використання розрахованих хроматографічних індексів і фізико-хімічних характеристик для виявлення поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів методами високоефективної рідинної та газорідинної хроматографії високого ступеня розподілу речовин. З метою підвищення рівня надійності результатів визначень мікродомішок забруднювачів розроблено системи пригнічення перешкод сигналу детектора. Обгрунтовано способи корекції амплітудно-частотної характеристики фільтра сигналу детектора. Розглянуто склад поліциклічних ароматичних вуглеводнів, що містяться у повітряному середовищі підприємств металургійного комплексу. Показано можливість використання принципів хромато-спектрального аналізу забруднювачів повітряного середовища за відсутності еталонів для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук, а також дослідження компонентного складу хімічних продуктів термічної переробки кам'яного вугілля як потенційних забруднювачів. Розроблено й апробовано методику флуоресцентного визначення бенз[а]пірену у повітряному середовищі, що базується на комп'ютерно-хроматографічній системі. Відзначено універсальний характер запропонованої методики, яку рекомендовано використовувати для проведення еколого-аналітичного контролю інших стійких органічних забруднювачів у природних середовищах. Обгрунтовано комплексний підхід щодо створення структури експертної системи екологічного моніторнигу для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 +
Шифр НБУВ: РА345641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дмитриченко Л.А. 
Структура суспільного виробництва: соціально-економічний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.А. Дмитриченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного політико-економічного дослідження структури суспільного виробництва, природи, сутності та чинників структурних процесів і зрушень в трансформаційній економіці, їх особливостей, механізмів формування та реалізації за сучасних умов України. Систематизовано основні поняття проблеми структури суспільного виробництва, визначено сутність економічної категорії "структура суспільного виробництва", розмежовано кількісний, якісний, відтворювальний і функціональний аспекти аналізу даної категорії. Проаналізовано первинну структурну ланку суспільного виробництва, виявлено основні тенденції структурних процесів, що відбуваються в українській економіці. Висвітлено концептуальну модель державного регулювання структурних процесів за умов соціально-економічних трансформацій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.27 +
Шифр НБУВ: РА342531

Рубрики:

      
13.

Дмитрик В.В. 
Теоретичні і практичні основи збільшення ресурсу експлуатації зварних з'єднань із теплотривких перлітних сталей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.В. Дмитрик ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

Запропоновано концепцію зародження пор у зварних з'єднаннях з Cr - Mo - V теплотривких перлітних сталей, що працюють за умов повзучості. Пошкоджуваність порами є двостадійною. На першій стадії після експлуатації 150 000 год зародження пор забезпечується за умов переповзання дислокацій за переважно дифузійним механізмом, тобто зумовлене утворенням вакансій, їх злиттям, пересуванням та переутворенням вакансій у пори розміром 0,5 - 1,2 мкм. Визначено фізичні умови формування оптимальної вихідної структури зварних з'єднань на підставі результатів рішення запропонованої теплової задачі, реалізованої за умов законів Навьє - Стокса і Фур'є. На базі моделювання вихідної структури зварних з'єднань і вивчення їх фізико-хімічних і механічних властивостей, а також пошкоджуваності за умов повзучості структури порами установлено залежність між структурою, властивостями й інтенсивністю її пошкоджуваності порами. Обгрунтовано та запропоновано новий науковий напрямок, що дозволяє здійснювати розробку нових функціональних і конструкційних матеріалів для зварювального обладнання, використання яких дає змогу зменшити структурну неодноріднісь і вихідну дефектність у металі шва. Теоретично обгрунтовано й одержано практично вихідну структуру зварних з'єднань з Cr - Mo - V перлітних сталей, яка характеризується зниженим ступенем вихідної структурної неоднорідності, що забезпечує покращання фізико-хімічних і механічних властивостей зварних з'єднань за умов повзучості та збільшити ресурс їх експлуатації до 300 000 - 350 000 год.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-5-060.15 +
Шифр НБУВ: РА351720

Рубрики:

      
14.

Дмитрик П.М. 
Особливості технології вирощування фенхеля звичайного в умовах Передкарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / П.М. Дмитрик ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2007. — 22 с. — укp.

Визначено структуру, якісні та кількісні показники насіння. Охарактеризовано його схожість за лабораторних і польових умов. За балансом насіння та рослин теоретично обгрунтовано доцільність зниження норми висіву з 8 - 12 кг/га до 5 кг/га. Досліджено оптимальні умови для одержання повноцінного насіння. Проаналізовано фенологію, ріст і розвиток рослин. Значну увагу приділено біометричним показникам фотосинтетичного потенціалу та чистої продуктивності фотосинтезу як факторам, які визначають урожайність і якість зернової продукції. Досліджено врожайність і якість плодів фенхеля звичайного за різних строків, способів і глибини загортання насіння в грунт та його передпосівної підготовки. Запропоновано формулу врожайності. Розглянуто графічні моделі процесів формування продуктивності рослин. Виявлено основні варіанти програмування врожаю. У економічному аспекті найбільш доцільним шляхом удосконалення технології вирощування насіння фенхеля звичайного є сівба стратифікованим насінням (5 кг/га) у першій декаді квітня). Стратифікація забезпечує прибуток 4,32 тис. грн/га, а рання сівба - 2,45 тис. грн/га. За умов Передкарпаття фенхель звичайний необхідно сіяти у першій половині квітня широкорядним способом з міжряддям 45 см. За цих агротехнічних параметрів грунтово-кліматичні умови зони дозволяють мати стабільну врожайність насіння фенхеля на рівні 16 ц/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П219.3-4 фенхель +
Шифр НБУВ: РА354072

Рубрики:

      
15.

Дмитришин В.С. 
Набуття та передання авторських прав на комп'ютерні програми: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.С. Дмитришин ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено законодавство у сфері авторського права з метою одержання науково обгрунтованих і вірогідних результатів та рекомендацій щодо способів, форм, порядку й особливостей набуття та передання фізичними та юридичними особами немайнових і майнових прав на комп'ютерні програми. Установлено, що нормативно-правова база у цій сфері потребує вдосконалення в частині, що регулює правовідносини у сфері набуття та передавання прав на комп'ютерні програми. Наведено визначення поняття "комп'ютерна програма". Запропоновано розширити підстави набуття прав на твори та коло суб'єктів права інтелектуальної власності. Наголошено на необхідності посилити захист прав інвестора (роботодавця, замовника) на службові комп'ютерні програми, створені на замовлення. Уточнено зміст поняття ліцензії, передбачено можливість укладання письмового або електронного документа, зокрема, шляхом прийняття однією стороною умов, встановлених іншою. Наведено визначення понять "використання твору" та "вичерпання прав" за першого продажу чи іншого передання права власності на примірник твору. Наведено рекомендації щодо загальних положень і специфічних умов, які доцільно відображати в ліцензійних договорах на використання комп'ютерних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331:З970 +
Шифр НБУВ: РА359749

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дьяченко О.В. 
Теоретико-методичні підходи проведення зіставлення даних у статистиці зовнішньої торгівлі товарами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / О.В. Дьяченко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто існуючі методологічні засади статистики зовнішньої торгівлі товарами й організаційні аспекти статистичних спостережень за зовнішньою торгівлею в Україні та деяких зарубіжних країнах. Узагальнено, проаналізовано та систематизовано методичні підходи та рекомендації щодо проведення зіставлення даних за методом "дзеркальної статистики". Визначено та класифіковано типологію причин розбіжностей, що виникають у даних торговельних країнах-партнерів, залежно від їх походження та висвітлено джерела їх виникнення. На підставі аналізу закордонного та вітчизняного досвіду проведення зіставлень, а також з урахуванням рекомендацій відповідних міжнародних організацій запропоновано новий методичний підхід до оцінки міри розбіжностей у статистичних даних взаємної торгівлі країн-партнерів з використанням спеціального коефіцієнта розбіжностей. Проведено горизонтальний і вертикальний аналізи обсягів розбіжностей у даних України та її основних торговельних партнерів - країн, які є членами ЄС за групами товарів з найбільшими обсягами розбіжностей з використанням абсолютного та середнього відхилень розбіжностей. Проведено зіставлення даних взаємної торгівлі України та Норвегії за методом "дзеркальної статистики". Доведено доцільність використання цього методу для визначення й аналізу причин розбіжностей у даних взаємовідносинах з конкретними країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У584.30 + С62:У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА355136

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Дьяченко Н.Б. 
Оперативне моделювання та аналіз режимів електричних мереж енергопостачальних компаній за умов невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Н.Б. Дьяченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено метод нейроматематичного моделювання з автоматичним перенавчанням штучних нейронних мереж (ШНМ) у разі зміни конфігурації схеми для оперативного моделювання режимів частково телемеханізованих ЕПК, що дозволяє здійснювати моделювання й аналіз режимів у реальному масштабі часу. Створено концептуальні принципи формування штучних нейронних мереж с застосуванням функціонального синтезу додаткових входів для моделювання частково телемеханізованих енергозабезпечувальних кампаній, що дозволило значно поліпшити точність результатів моделювання - підвищити точність визначення координат режиму й енергетичних показників. Досліджено вплив похибок засобів телеметрії та розроблено рекомендації щодо вибору оптимальної архітектури ШНМ з метою підвищення точності нейроматематичного моделювання неоглядних засобами телеметрії електричних мереж ЕПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-016 с116 +
Шифр НБУВ: РА357307

Рубрики:

      
18.

Дьяченко П.А. 
Клініко-патогенетичні особливості і оптимізація терапії у хворих на хронічний гепатит C: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / П.А. Дьяченко ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Показано, що хронічний гепатит супроводжується вираженим імунодефіцитом гуморальних і клітинних ланок імунітету. Встановлено характерні особливості імунних реакцій, які супроводжують перебіг хронічної HCV інфекції за допомогою вивчення цитокінового профілю у співставленні з клініко-лабораторними даними. Виявлено дисбаланс функціонування системи цитокінів, який має тенденцію до поглиблення у разі прогресування хвороби. З'ясовано, що основною складовою імунопатогенезу хронічного гепатиту С (ХГС) є некомпетентність вірусспецифічних клонів Т-хелперів 2-го типу, які відповідають за індукцію гуморальної імунної відповіді, що пов'язано з апоптозом Т- та В-ефекторів, який розвивається у разі ХГС. Доведено, що за умов слабкої та неефективної антитільної відповіді відбувається гіперіндукція клітинної ланки імунітету, що викликає незбалансовано високий рівень загибелі інфікованих гепатоцитів, який може призвести до масивного розвитку сполучної тканини в печінці, тобто до фіброзу та цирозу. Вперше у вітчизняній практиці у комплексному лікуванні ХГС використано рекомбінантний препарат інтерлейкіну-2 - ронколейкін. Доведено, що одним з можливих шляхів оптимізації терапії ХГС є поєднання двох етіотропних препаратів із різними механізмами дії - інтерферону альфа-2b (лаферобіон) і ронколейкіну. Проведено дворічне клінічне спостереження й оцінено ефективність даного методу лікування за клініко-лабораторними та вірусологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-5 + Р413.510.116-5 +
Шифр НБУВ: РА362896

Рубрики:

      
19.

Дьяченко О.В. 
Вдосконалення систем охолодження в технологіях одержання газів високої чистоти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.В. Дьяченко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано методи сепарації, технологічних послідовностей видобування й очищення технічних газів. Розглянуто процеси дефлегмації, ректифікації, адсорбції та виморожування. Проаналізовано роботу термосифону, вбудованого в дефлегматор ректифікаційної колони універсальної установки для видобування криптону і ксенону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л263 +
Шифр НБУВ: РА365972

Рубрики:

      
20.

Дьяченко Ю.Г. 
Вплив хіміко-термічної обробки у порошкових сумішах на структуру та зносостійкість вуглецевих сталей при комплесному насиченні бором, хромом та алюмінієм: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.01 / Ю.Г. Дьяченко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності формування комплексних покриттів B, Cr, Al, розроблено їх оптимальні склади та технології одержання для деталей машин, інструмента та технологічного оснащення, які працюють за умов абразивного зношування. Виявлено, що стійкість даних виробів підвищилась у 3 - 4 рази (акт від 7 березня 2008 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К413.2 +
Шифр НБУВ: РА367031

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського