Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (313)Книжкові видання та компакт-диски (218)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЬЯЧЕНК$<.>+<.>A=СВЕТЛАН$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Дьяченко О.В. 
Вдосконалення систем охолодження в технологіях одержання газів високої чистоти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.В. Дьяченко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано методи сепарації, технологічних послідовностей видобування й очищення технічних газів. Розглянуто процеси дефлегмації, ректифікації, адсорбції та виморожування. Проаналізовано роботу термосифону, вбудованого в дефлегматор ректифікаційної колони універсальної установки для видобування криптону і ксенону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л263 +
Шифр НБУВ: РА365972

Рубрики:

      
2.

Дьяченко Ю.Г. 
Вплив хіміко-термічної обробки у порошкових сумішах на структуру та зносостійкість вуглецевих сталей при комплесному насиченні бором, хромом та алюмінієм: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.01 / Ю.Г. Дьяченко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності формування комплексних покриттів B, Cr, Al, розроблено їх оптимальні склади та технології одержання для деталей машин, інструмента та технологічного оснащення, які працюють за умов абразивного зношування. Виявлено, що стійкість даних виробів підвищилась у 3 - 4 рази (акт від 7 березня 2008 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К413.2 +
Шифр НБУВ: РА367031

Рубрики:

      
3.

Дьяченко П.А. 
Клініко-патогенетичні особливості і оптимізація терапії у хворих на хронічний гепатит C: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / П.А. Дьяченко ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Показано, що хронічний гепатит супроводжується вираженим імунодефіцитом гуморальних і клітинних ланок імунітету. Встановлено характерні особливості імунних реакцій, які супроводжують перебіг хронічної HCV інфекції за допомогою вивчення цитокінового профілю у співставленні з клініко-лабораторними даними. Виявлено дисбаланс функціонування системи цитокінів, який має тенденцію до поглиблення у разі прогресування хвороби. З'ясовано, що основною складовою імунопатогенезу хронічного гепатиту С (ХГС) є некомпетентність вірусспецифічних клонів Т-хелперів 2-го типу, які відповідають за індукцію гуморальної імунної відповіді, що пов'язано з апоптозом Т- та В-ефекторів, який розвивається у разі ХГС. Доведено, що за умов слабкої та неефективної антитільної відповіді відбувається гіперіндукція клітинної ланки імунітету, що викликає незбалансовано високий рівень загибелі інфікованих гепатоцитів, який може призвести до масивного розвитку сполучної тканини в печінці, тобто до фіброзу та цирозу. Вперше у вітчизняній практиці у комплексному лікуванні ХГС використано рекомбінантний препарат інтерлейкіну-2 - ронколейкін. Доведено, що одним з можливих шляхів оптимізації терапії ХГС є поєднання двох етіотропних препаратів із різними механізмами дії - інтерферону альфа-2b (лаферобіон) і ронколейкіну. Проведено дворічне клінічне спостереження й оцінено ефективність даного методу лікування за клініко-лабораторними та вірусологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-5 + Р413.510.116-5 +
Шифр НБУВ: РА362896

Рубрики:

      
4.

Дьяченко О.І. 
Металооксиди як джозефсонівські середовища: особливості струменевого стану і спектроскопічні характеристики: Автореф. дис... д-ра. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.І. Дьяченко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Показано, що в сильному магнітному полі критичний струм контактів майже не залежить від величини поля, тому гістерезис транспортних характеристик купратів визначається перерозподілом щільності вихорів Абрикосова в гранулах. Побудовано мікроскопічну теорію тунельного ефекту в контактах з металооксидами, що пояснює широкий діапазон тунельних спостережених характеристик. Показано, що "гігантська аномалія" в опорі тунельних контактів з металооксидами виникає під час тунелювання електронів через локалізовані домішкові рівні в бар'єрі. Тунелювання через локалізовані стани може також викликати зсув кисневих іонів, що різко змінює опір контактів. Встановлено, що утворення кластерів домішками призводить до різких пиків в опорі контактів за напруг, пропорційних частотам оптичних мод у бар'єрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2 в 734.5,022 + В368.2 в 734.5,022
Шифр НБУВ: РА316843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дьяченко Л.Ю. 
Обгрунтування раціональних конструктивно-технологічних рішень та часу посилення сталевих циліндричних резервуарів бандажами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Л.Ю. Дьяченко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено чинники впливу на організаційно-технологічні параметри та техніко-економічні показники процесу посилення (удосконалення) сталевих циліндричних резервуарів металевими бандажами. Наведено кількісну оцінку даних факторів і вперше досліджено їх взаємодію з чинниками вартості та трудомісткості робіт. Розроблено методику формування оптимальних конструктивних характеристик бандажів за заданої площі поперечного перерізу посилення стінки на базі застосування методу ітераційного перебору можливих комбінацій конструктивних параметрів. Розроблено методику обгрунтування доцільності проведення реконструкції сталевих циліндричних резервуарів на основі врахування впливу ступеня їх експлуатаційного зносу на загальну вартість робіт та ефекту від дисконтування витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-522 + Н728.503.4-083 +
Шифр НБУВ: РА336319

Рубрики:

      
6.

Дьяченко Н.Б. 
Оперативне моделювання та аналіз режимів електричних мереж енергопостачальних компаній за умов невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Н.Б. Дьяченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено метод нейроматематичного моделювання з автоматичним перенавчанням штучних нейронних мереж (ШНМ) у разі зміни конфігурації схеми для оперативного моделювання режимів частково телемеханізованих ЕПК, що дозволяє здійснювати моделювання й аналіз режимів у реальному масштабі часу. Створено концептуальні принципи формування штучних нейронних мереж с застосуванням функціонального синтезу додаткових входів для моделювання частково телемеханізованих енергозабезпечувальних кампаній, що дозволило значно поліпшити точність результатів моделювання - підвищити точність визначення координат режиму й енергетичних показників. Досліджено вплив похибок засобів телеметрії та розроблено рекомендації щодо вибору оптимальної архітектури ШНМ з метою підвищення точності нейроматематичного моделювання неоглядних засобами телеметрії електричних мереж ЕПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-016 с116 +
Шифр НБУВ: РА357307

Рубрики:

      
7.

Дьяченко О.В. 
Теоретико-методичні підходи проведення зіставлення даних у статистиці зовнішньої торгівлі товарами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / О.В. Дьяченко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто існуючі методологічні засади статистики зовнішньої торгівлі товарами й організаційні аспекти статистичних спостережень за зовнішньою торгівлею в Україні та деяких зарубіжних країнах. Узагальнено, проаналізовано та систематизовано методичні підходи та рекомендації щодо проведення зіставлення даних за методом "дзеркальної статистики". Визначено та класифіковано типологію причин розбіжностей, що виникають у даних торговельних країнах-партнерів, залежно від їх походження та висвітлено джерела їх виникнення. На підставі аналізу закордонного та вітчизняного досвіду проведення зіставлень, а також з урахуванням рекомендацій відповідних міжнародних організацій запропоновано новий методичний підхід до оцінки міри розбіжностей у статистичних даних взаємної торгівлі країн-партнерів з використанням спеціального коефіцієнта розбіжностей. Проведено горизонтальний і вертикальний аналізи обсягів розбіжностей у даних України та її основних торговельних партнерів - країн, які є членами ЄС за групами товарів з найбільшими обсягами розбіжностей з використанням абсолютного та середнього відхилень розбіжностей. Проведено зіставлення даних взаємної торгівлі України та Норвегії за методом "дзеркальної статистики". Доведено доцільність використання цього методу для визначення й аналізу причин розбіжностей у даних взаємовідносинах з конкретними країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У584.30 + С62:У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА355136

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського