Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (161)Книжкові видання та компакт-диски (136)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАГОРУЛЬК$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=МИРОНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Релігія   
1.

Миронович Д.В. 
Головні тенденції та специфіка розвитку новітніх релігійних організацій в Україні (на прикладі неопротестантських груп): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Д.В. Миронович ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проведено соціологічний аналіз особливостей функціонування релігійної сфери сучасного українського суспільства, місця у ній новітніх релігійних організацій. Розглянуто основні теорії та концепції дослідження сучасної релігійної сфери та процесів, що в ній відбуваються. Наведено класифікацію неорелігійних організацій, що діють на території України, а також специфіку їх регіонального поширення. На прикладі неопротестантських груп проаналізовано особливості їх організаційної структури. Висвітлено церковно-державні відносини в Україні у контексті системи "традиційні релігійні інститути - держава - новітні релігійні організації". На підставі аналізу релігійних автобіографій розглянуто характерні мотиви й особливості приходу індивіда в релігійну групу, а також механізм його релігійного навернення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4УКР)-364 +
Шифр НБУВ: РА363197

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Загорулько А.В. 
Дослідження механізму герметизації і розробка методів розрахунку і проектування чолових сальникових ущільнень роторів насосів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / А.В. Загорулько ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання створення нових конструкцій чолових сальникових ущільнень, які забезпечують підвищення ресурсу та зниження витоків перекачуваного середовища в широкому діапазоні робочих параметрів шляхом теоретичних та експериментальних досліджень механізму герметизації. Розроблено експериментальне устаткування та методики випробувань для визначення фізико-механічних властивостей сальникових набивок, проведення комплексних досліджень процесів тертя та герметизації. Створено нові конструкції чолових сальників із вирівнюванням контактного тиску (з податливим і східчастим дном). Висвітлено фізичну та математичну моделі тертя та герметизації, на базі яких розроблено інженерні методи розрахунку та проектування. Описано типові конструкції одинарних і подвійних чолових сальників роторів насосів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.22-04-02
Шифр НБУВ: РА314531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Загорулько А. О. 
Моделювання збалансованих показників вимірювання ефективності соціально-економічних систем: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / А. О. Загорулько ; ДУ "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано праці зарубіжних і вітчизняних науковців, на підставі чого обгрунтовано теоретико-методологічні засади вимірювання ефективності соціально-економічних систем (СЕС) різних рівнів, визначено особливості формування інформаційної бази показників ефективності цих систем і проведено групування їх базових показників на мікро-, мезо- та макрорівнях. Запропоновано типовий підхід до багаторівневого вимірювання ефективності СЕС. Розроблено методологічний підхід до формування інтегральних показників ефективності (ІПЕ) СЕС через використання збалансованих показників вимірювання ефективності (ЗПВЕ) СЕС. На базі факторних моделей ЗПВЕ ідентифіковано ефективність функціонування та збалансованість розвитку СЕС на мікро-, мезо- та макрорівнях (на прикладі ДП "Лівадія", вітчизняної переробної промисловості та економіки України в цілому).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443 + У9(4УКР)0-969 в611
Шифр НБУВ: РА382995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Загорулько О.О. 
Ультраструктурна морфологія компонентів аерогематичного бар'єру при хронічному бронхіті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.О. Загорулько ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 17 с. — укp.

Визначено характер розвитку оборотних і необоротних морфологічних змін у компонентах аерогематичного бар'єру за хронічного бронхіту. Уточнено роль неорганічних частинок у патогенезі даної нозології. Проведено імуногістохімічне дослідження сурфактант-асоційованих білків. На підставі одержаних результатів доведено, що за хронічного бронхіту має місце пошкодження сурфактантної системи легень, обгрунтовано необхідність її корекції заміщувальною сурфактантною терапією, особливо на ранніх етапах розвитку хронічного бронхіту. Встановлено, що кількість неорганічних частинок, що виявляються в компонентах аерогематичного бар'єру на стадіях хронічного катарального та гранулюючого бронхіту є незначною і не відрізняється від неорганічних частинок, що виявляються в аерогематичному бар'єрі хворих контрольної групи. Встановлено, що стадії гнійного та фіброзного хронічного бронхіту характеризуються значною кількістю неорганічних речовин і широким їх хімічним спектром у поєднанні з склеротичними та деструктивними явищами в аерогематичному бар'єрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-2 +
Шифр НБУВ: РА348051

Рубрики:

      
6.

Загорулькін О.М. 
Формування інноваційної стратегії сталого розвитку підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Загорулькін ; Полтав. ун-т спожив. кооп. України. — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми формування інноваційної стратегії сталого розвитку підприємств в індустрії туризму в трансформаційній економіці. Визначено сутність, чинники та критерії розвитку підприємств у даній галузі, створено адаптаційні й організаційно-економічні механізми їх статегічного управління. Запропоновано моделі та методики вибору, оцінки ефективності та розробки середньострокового прогнозу інноваційної статегії сталого розвитку та маркетингової статегії підприємств в індустрії туризму. Доведено необхідність формування цілісної системи загальнодержавного управління інноваційною сферою на всіх рівнях. Визначено основні завдання, напрями, функції та методи використання стратегій інноваційного розвитку в системі господарювання. Запропоновано маркетингову стратегію інноваційного проекту розвитку підприємств за умов місцевого туристичного ринку. Розроблено концепцію управління регіональною інноваційною діяльністю та структурно-логічну модель державної підтримки інноваційного розвитку суб'єкта господарювання туристичного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.1-96-55 +
Шифр НБУВ: РА352869

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Загорулько С. П. 
Рециклізації заміщених хроменів під дією дінуклеофілів / С. П. Загорулько. — Б.м., 2020 — укp.

Домінуючі тенденції в розвитку органічної хімії пов'язані з розробленням методології структурної модифікації синтетично перспективними функціональними групами задля забезпечення надійного підґрунтя системного вивчення залежності «структура-активність». Тому створення нових типів о-гідроксифеніл похідних п′яти, шести та семичленних гетероциклів як ключових об'єктів для подальших синтетичних, структурних та біомедичних досліджень є науково обґрунтованою та актуальною проблемою.Раніше на кафедрі Ф та ТОР ДВНЗ УДХТУ було розроблено одностадійний метод синтезу похідних 4Н(2Н)-хромен-4-імінів(амінів). Доступність даних сполук створила умови для вивчення їх хімічної природи у повній мірі. Встановлено, що реакція 4-аміно-2Н-(бензо[g])хромен-2-іліден) малональдегідів проходить з розкриттям піранільного циклу по механізму 5-екзо-триг-циклізації з утворенням раніше невідомих о-гідроксифенільних похідних – 2-(1'H,2H-3,4'-дипіразол-5-іл)фенолу(нафтолу). Наявність активованого подвійного зв'язку у хроменовому циклі дозволяє розглядати похідні 4Н-хромен-4-імінів як акцептори Міхаеля. Взаємодією похідних 4Н-хромен-4-імінів з гідразингідратом отримано очікувані заміщені (1Н-піразол-3-іл)-феноли. Структура синтезованих сполук, яку підтверджено комплексом спектральних даних, дозволяє припустити, що природа даної взаємодії дуже близька до рециклізації диформіл похідних 4-аміно-2Н-хроменів.^UThe dominant trends in the development of organic chemistry are related to the development of a methodology for structural modification by synthetically promising functional groups to provide a reliable basis for the systematic study of the structure-activity relationship. Therefore, the development of new types of o-hydroxyphenyl derivatives of five, six and seven-membered heterocycles as key objects for further synthetic, structural and biomedical research is a scientifically sound and urgent problem.Earlier, a one-stage method for the synthesis of 4H(2H)-chromen-4-imine (amine) derivatives was developed at the Department of F and TOS of USCUCT. The availability of these compounds has created the conditions for studying their chemical nature to the fullest.It was found that the reaction of 4-amino-2H-(benzo[g])chromen-2-ylidene)malonaldehyde takes place with the disclosure of the pyranyl cycle by the mechanism of 5-exo-trig-cyclization with the formation of previously unknown o-hydroxyphenyl derivatives-2-(1'H,2H-3,4'-dipyrazol-5-yl)phenol(naphthol).The presence of an activated double bond in the chromene ring allows us to consider 4H-chromene-4-imine derivatives as Michael acceptors. The interaction of 4H-chromene-4-imine derivatives with hydrazine hydrate yields the expected substituted (1H-pyrazol-3-yl)-phenols. The structure of the synthesized compounds, which is confirmed by a set of spectral data, suggests that the nature of this interaction is very close to the recycling of deformyl derivatives of 4-amino-2H-chromenes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Позовний О. О. 
Вплив багатошпаринних ущільнень на герметичність та вібронадійність відцентрових насосів / О. О. Позовний. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню методики розрахунку та вдосконаленню геометрії багатошпаринних ущільнень відцентрових насосів. Наукове обґрунтування та опрацювання методики визначення статичних і динамічних силових характеристик та уточнений розрахунок величини витоків в багатошпаринних ущільненнях дають змогу покращити вже існуючі конструкції та підвищити енергоефективність при забезпеченні допустимо низького рівню вібрацій роторів відцентрових насосів. На основі аналізу літературних джерел встановлено можливість підвищення загального коефіцієнту корисної дії (К.К.Д.) відцентрових насосів за рахунок зменшення об'ємних втрат на передніх та міжступеневих шпаринних ущільненнях при великих значеннях перепадів тиску та швидкостях обертання роторів. Це можливо за рахунок використання багатошпаринних ущільнень. Конструкції таких ущільнень створюється послідовно розміщеними дроселями, з'єднаними між собою камерами, коефіцієнт гідравлічних втрат яких приблизно дорівнює сумі коефіцієнтів втрат всіх дроселів. Відповідно зменшується витоки через ущільнення. З літератури стає зрозумілим, що в таких ущільненнях, як і у звичайних одношпаринних, не тільки обмежуються втрати, а й внаслідок високих значень перепадів тиску виникають радіальні сили, які впливають на динамічні характеристики роторів відцентрових насосів, тобто вони виконують функції гідродинамічних опор і можуть, як стабілізувати ротор, так і викликати втрату його динамічної стійкості. Для визначення розподілу тиску в короткому кільцевому каналі з відповідними граничними умовами прийнято рівняння течії в'язкої нестисливої рідини (рівняння Рейнольдса). Отримані аналітичні залежності для розрахунку радіальних сил, що виникають в кільцевих дроселях двохшпаринних і трьохшпаринних ущільнень, зумовлені радіальним зміщення вала та перекосом осей ротора та статора. Проведена оцінка впливу конусності щілин на силові коефіцієнти багатошпаринного ущільнення. Розглядаються сили, зумовлені осьовим перепадом тиску і потоком витіснення: дисипативна сила і циркуляційна сила , які можуть привести до втрати стійкості, яка супроводжується автоколиваннями ротора з великою амплітудою. Інерційні сили (гіроскопічна і сила інерції), зважаючи на їх відносно малі значення, не враховуються. Отримані аналітичні залежності для визначення амплітуди та фази вимушених радіальних коливань вала, а також визначення умови його стійкості. Також розглянуті вільні коливання ротора в багатошпаринному ущільненні та отримані частоти власних коливань системи ротор-ущільнення з врахуванням демпфірування в залежності від частоти обертання при різних значеннях ущільнювального тиску. Виконано порівняння величин динамічних коефіцієнтів та витоків двох- та трьохшпаринних ущільнень з одношпаринним ущільненням при умові використання достатньо великих камер, яке демонструє суттєві переваги багатошпаринних ущільнень. Так, наприклад, трьохшпаринне ущільнення з однаковим радіальним зазором всіх шпарин ущільнення має у середньому на 48,5 % більші динамічні коефіцієнти, та на 41,2 % менші витоки, а подібне двохшпаринне ущільнення має на 15 % більшу пряму жорсткість та на 9,1 % більше пряме демпфірування та на 20,6 % менші витоки. Для проведення експериментальних досліджень на базі проблемної лабораторії гермомеханіки та вібродіагностики кафедри комп'ютерної механіки імені Володимира Марцинковського виконана модернізація існуючої експериментальної установки для досліджень одношпаринних ущільнень. Установка забезпечує подачу ущільнювального тиску від 0 до 1 МПа, при умові достатнього гасіння його пульсацій, при величині витоків до 1,2 л/с та частоті обертання вала - 8000 об/хв. Виконувались експериментальні дослідження трьохшпариного ущільнення двох варіантів конструкцій: з однаковими радіальними зазорами на кожній шпарині і з вдвічі збільшеним радіальним зазором на другій шпарині при двох осьових розмірах з'єднувальних камер – 1 та 3 мм. Для визначення впливу радіальної та тангенціальної сил, окремо проведені дослідження як з не обертовим, так і з обертовим валом. В експериментальних дослідженнях з не обертовим валом проведено вимірювання розподілу тиску по довжині першої шпарини та в з'єднувальній камері на виході з неї у двох протилежних радіальних положеннях вала – у місці з мінімальним та максимальним радіальним зазором; та сумарних витоків з ущільнення в залежності від радіального зміщення вала (ексцентриситету) в діапазоні 0,04-0,16 мм при різній величині ущільнювального тиску 1,25; 2,5; 5; 7,5, 10 атм.^UThe thesis is devoted to the development of calculation methods and improvement of the geometry of multi-annular seals of centrifugal pumps. Scientific substantiation and elaboration of the method of determining static and dynamic forces characteristics and refined calculation of leakage in multi-clearance seals allow to improve existing structures and increase energy efficiency while ensuring a low level of vibration of centrifugal pump rotors. Based on the analysis of literature sources, the possibility of increasing the total efficiency of centrifugal pumps by reducing the volume losses on the front and interstage annular seals, with large values of pressure drops and rotational speeds. This is possible through the use of multi-clearance seals. Sequentially placed throttles connected by chambers creates the design of such seals, the coefficient of hydraulic losses is approximately equal to the sum of the coefficients of loss of all throttle. Accordingly, leakage through seals is reduced. From the literature, it is clear that in such seals, as in conventional single-clearance, not only limited losses but also due to high values of pressure drops radial forces that affect the dynamic characteristics of the rotors of centrifugal pumps, i.e. they perform hydrodynamic support and can both to stabilize the rotor and to cause the loss of its dynamic stability. The flow equation of a viscous incompressible fluid (Reynolds equation) determines the pressure distribution in a short annular channel with corresponding boundary conditions. Analytical dependences for calculating radial forces arising in the ring chokes of two-annular and three-annular seals due to the radial displacement of the shaft and the skew of the axes of the rotor and stator are obtained. The influence of the conicity of the slits on the force coefficients of the multi-annular seals is estimated. The forces due to the axial pressure drop and the displacement flow are considered: dissipative force and circulating force , which can lead to loss of stability, accompanied by self-oscillations of the rotor with a large amplitude. Inertial forces (gyroscopic and inertial forces), due to their relatively small values, are not taken into account. Analytical dependences for the determination of amplitude and phase of forced radial oscillations of a shaft and the definition of its stability condition are received. The free oscillations of the rotor in the multi-annular seal are also considered, and the natural frequencies of the rotor-seal system are obtained, taking into account damping depending on the rotational frequency at different values of the sealing pressure. Comparing the values of dynamic coefficients and leakage of two- and three-annular seals with a one-clearance seal under the condition of using sufficiently large chambers demonstrates the significant advantages of multi-annular seals. For example, a three-clearance seal with the same radial clearance has an average of 48.5% higher dynamic coefficients and 41.2% fewer leakages. A similar two-clearance seal has 15% greater direct stiffness and 9.1 % more direct damping, and 20.6% fewer leaks. To conduct experimental research on the basis of the problem laboratory of hermomechanics and vibrodiagnostics of the Department of Computer Mechanics named after Volodymyr Martsynkovskyy, the modernization of the existing experimental installation for the study of single-well seals was performed. The unit provides the supply of sealing pressure from 0 to 1 MPa, provided sufficient suppression of its pulsations, with the value of leaks up to 1.2 l/s and shaft speed - 8000 rpm. Experimental studies of three-annular seals of two design variants were performed: with the same radial clearance on each hole and twice the radial clearance on the second hole with two axial sizes of connecting chambers - 1 and 3 mm. To determine the influence of radial and tangential forces, separate studies with both non-rotating and rotating shafts were conducted. In experimental studies with a non-rotating shaft, the pressure distribution was measured along the length of the first clearance and in the connecting chamber at its outlet in two opposite radial positions of the shaft - in the place with the minimum and maximum radial clearance; and total leaks from the seal depending on the radial displacement of the shaft in the range of 0.04-0.16 mm (eccentricity) at different values of the sealing pressure of 1.25; 2.5; 5; 7.5, 10 atm.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського