Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (92)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАЛІЗНЯК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Залізняк Ю.Б. 
Етичний інтелектуалізм публіцистики Івана Дзюби та Вацлава Гавела: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Ю.Б. Залізняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження етично-інтелектуалістського компонента публіцистики І.Дзюби та В.Гавела. Проведено компаративістський аналіз їх праць у межах зазначеної тематики. Розкрито суть етичного інтелектуалізму як світоглядного методу обох видатних публіцистів. З'ясовано, що етичний інтелектуалізм І.Дзюби та В.Гавела має глибоке національне та християнське коріння та грунтується на визнанні правди як головного мірила якості буття людини, народу та держави. Доведено безпосередній зв'язок досліджених публіцистичних праць з соціально-історичними рисами розвитку українського та чеського народів за часів тоталітаризму, а також суттєвий вплив текстів І.Дзюби та В.Гавела на формування нового типу мислення та свідомості (спрямованих на культурно-державницьку самоактуалізацію) у їх співвітчизників і представників інших націй. Проаналізовано публіцистичну критику нового посткомуністичного світового порядку, в якому І.Дзюба та В.Гавел вбачають чимало рис, що дозволяють назвати його неототалітаризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Дзюба, І.М. 534 + Ш5(4ЧЕХ)-4 Гавел, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА349296

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Залізняк Ю.О. 
Нелінійні солітонні та вихорові структури у нерівноважній магнітоактивній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / Ю.О. Залізняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Досліджено динаміку та стійкість нелінійних структур - солітонів, вихорів, які формуються у нерівноважних плазмових системах завдяки одночасній дії дисперсійних ефектів другого та четвертого порядків, а також складних нелінійностей різного типу. Знайдено нові точні розв'язки одновимірних рівнянь у вигляді стійких стоячих солітонів, фаза яких нелінійно змінюється з просторовою координатою. Проведено теоретичні розрахунки умов існування, стійкості та діапазонів зміни параметрів одновимірних гібридних плазмових солітонів із врахуванням нелокальної нелінійної взаємодії високо- та низькочастотних хвиль. Аналітично та чисельно вивчено одновимірні солітони, а також двовимірні солітони і вихори, які з'являються у нерівноважній плазмі у результаті конкуруючої дії ефектів дисперсії (дифракції) четвертого порядку та насичення локальної нелінійності. Показано, що у певних областях зміни параметрів можлива бістабільність солітонів або вихорів - співіснуввання двох стійких розв'язків з однаковим нелінійним зсувом частоти, але з різними значеннями числа квантів. Проаналізовано стійкість солітонів, що рухаються, щодо черенковського випромінювання, а також знайдено досяжний діапазон їх швидкостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.272,022
Шифр НБУВ: РА317917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Залізняк А.М. 
Підготовка майбутніх вихователів до роботи з батьками з морального виховання дітей старшого дошкільного віку: автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / А.М. Залізняк ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть і стан проблеми підготовки майбутніх вихователів до роботи з батьками з морального виховання дітей старшого дошкільного віку у педагогічній теорії та практиці вищої школи. Визначено зміст поняття готовності майбутнього вихователя до даної роботи. Розкрито суть поняття "педагогічна взаємодія вихователів і батьків", критерії, показники та рівні дослідженого виду готовності. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено модель підготовки майбутнього вихователя до зазначеного виду діяльності, яка дозволяє з'ясувати взаємозв'язки етапів, компонентів підготовки, принципів, форм, методів навчання. За результатами експериментальної роботи доведено ефективність запропонованої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.1 + Ч411.514 + Ч411.352 +
Шифр НБУВ: РА366539

Рубрики:

      
4.

Залізняк В. А. 
Систематизація інформаційного законодавства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Залізняк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено такі поняття, як інформація, інформаційне законодавство, правове регулювання інформаційних відносин в Україні, систематизація інформаційного законодавства. Доведено думку про некоректність ототожнення систематизації інформаційного законодавства з кодифікацією, оскільки перша охоплює і інші форми - інкорпорацію, консолідацію. Проаналізовано стан вітчизняних нормативно-правових актів, що регулюють інформаційні відносини та міжнародне інформаційне законодавство. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення структури Інформаційного кодексу України й етапів проведення систематизації вітчизняного інформаційного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА381509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Залізняк О.Л. 
Удосконалення методів селекції цибулі шалот для створення вихідного матеріалу з високою продуктивністю: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.Л. Залізняк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано методи добору за корелювальними ознаками й удосконалено селекційний процес з метою створення вихідного матеріалу цибулі шалот і сортів для забезпечення зеленим пером протягом тривалого періоду. За умов Закарпаття розкрито можливості використання цибулі шалот для одержання зеленого пера шляхом вивчення високопродуктивних сортів з високою лежкістю. На підставі результатів вивчення систематики та таксономії цибулі ріпчастої уніфіковано схему походження цибулі шалот. Розроблено кореляційну модель основних кількісних ознак і з її використанням оптимізовано добори за ознаками, що корелюють з продуктивністю. Виявлено ознаки, що характеризуються значною мінливістю з можливим проявом нових ознак для добору клонів. Вивчено успадкування основих кількісних ознак та встановлено коефіцієнти варіювання ознаки гніздування та форми цибулини залежно від умов вирощування. Створено вихідний матеріал і оцінено кращі форми за господарсько-цінними ознаками у конкурсному розсаднику. Виявлено кращий сорт "Оксамит" з 9-ма цибулинами у гнізді, діаметром гнізда 6,5 см, діаметом цибулини 2,5 см, середньою масою цибулини 9,6 г та масою гнізда 78,9 г. Як перспективні визначено сортозразки АВ-15, АВ-13, КЮ-11 та КЮ-13, які характеризуються високими показниками продуктивності. Виділено клон від вихідної АВ/13 з 17-ма цибулинами у гнізді та масою гнізда 153 г і масою цибулини 9 г. Кращі ознаки продуктивності сформовано у вихідної форми АВ/С з сіянки. Кущ з 18-ти цибулин мав масу 157 г з середньою масою цибулини 8,7 г.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31 +
Шифр НБУВ: РА361941

Рубрики:

      
6.

Шевченко Т. О. 
Зубчасте мустьє України (на матеріалах стоянки Андріївка 4) / Т. О. Шевченко. — Б.м., 2019 — укp.

Зубчасте мустьє – історіографічний термін, під яким об'єднуються техніко-економічно гетерогенні індустрії пізньої фази середнього палеоліту з поширенням зубчасто-виїмчастих виробів. Особливістю їх сприйняття виступає підозра в перевідкладенні комплексів, що викликало утворення псевдоретуші. Це може бути доведено лише в окремих ситуаціях і не пояснює існування зубчастих пам'яток в цілому. Зубчасті індустрії України є просторово-хронологічно розірваними і належать до різних технокомплексів з особливою типологією. Домінує низка відщепових індустрій з клектоно-тейякоїдними елементами, серед яких вирізняються комплекси з листоподібними біфасами, як стінківська індустрія і Андріївка 4 верхній шар. Остання характеризується простими технологіями розщеплення нижньопалеолітичного зразка і тейякоподібним зубчасто-виїмчастим інвентарем. Причини утворення зубчастого варіанту в контексті феномену середньопалеолітичної індустрійної варіабельності наразі розглядаються в рамках відмінних регіональних інтерпретаційних моделей, які передбачають як технологічну адаптацію до певних екологічних умов, так і зовнішньо незалежний культурний вибір.^UHistory of research of Denticulate Mousterian was compiled on a global scale with a closer look to Western and Eastern Europe, and the Caucasus. This effort resulted in establishing of periodization schemes for main regions. Historiographically Denticulate Mousterian embraces techno-economically heterogenic Late Middle Palaeolithic assemblages with abundant denticulates and notches. This type of assemblages cannot be dealt as time and spatial cultural entity, hence they are being chronologically and territorial separated, also differing techno-typologically. They are often suspected in taphonomic redeposition that would have affected artifacts by pseudo retouch. However, it may be proved only in a few cases and seems not being able to explain the existence of denticulated phenomena as a whole. Here, analysis of Andriyivka 4 upper layer assemblage supports an intentionally anthropogenic origin of denticulated and notched artifacts. In the context of Middle Palaeolithic industrial variability denticulated variant has been interpreted by different regional models which reason an effect of technological adaptation to peculiar ecological situations or an ecologically free cultural choice as well. Diachronic techno-typological variations between Andriyika 4 industries (intrasite variability) are presumed of being related to different strategies of land-use during OIS 3.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Цеунов І. А. 
Дослідження палеоліту материкової України в останній третині ХІХ – першій половині ХХ ст. / І. А. Цеунов. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації запропоновано концепцію історії дослідження палеоліту на території сучасної материкової України в останній третині ХІХ – першій половині ХХ ст. У процесі написання роботи залучено значну кількість неопублікованих або маловідомих джерел з історії вітчизняного палеолітознавства. Зокрема, використано звіти, польову документацію, фотографії, епістолярну спадщину тощо, які зберігаються в різноманітних архівних установах України. Розкрито історію робіт на палеолітичних пам'ятках, розвиток методики польових досліджень. У дисертації розглянуто теоретичні узагальнення археологів-палеолітознавців. Матеріал викладено за проблемно-хронологічним принципом. У роботі продемонстровано тяглість ідей і традицій досліджень пам'яток палеолітичного часу протягом зазначеного періоду. Так, дослідження палеоліту упродовж останньої третини ХІХ – першої половини ХХ ст. являє собою єдиний процес формування українського палеолітознавства. Цей процес було призупинено радянською репресивною машиною у середині – другій половині 30-х рр. ХХ ст.^UThe dissertation consists of information about the history of Paleolithic research conceptions and visions during 1870th – 1940th. There were implemented a lot of different types of sources in the dissertation. These sources were used for the first time for complex analysis. Sources are stored in different Ukrainian archives. There were described fieldwork history, methods and theoretical generalizations by archaeologists in the last third of the XIX – the first half of the XX. The material was classified according to the problem-chronological principle. During all period, ideas and traditions were inherited by generations and researches. Ukrainian archaeology was formed in the last third of the XIX – first half of the XX. This process was stopped by Soviet repressions in the second half of the 1930th.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського