Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (232)Книжкові видання та компакт-диски (126)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАХАРЕНК$<.>+<.>A=ВЯЧЕСЛАВ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Захаренко Г.С. 
Біологічні основи інтродукції і культури видів роду кипарис (ICupressus/I L.): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 06.03.01 / Г.С. Захаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення палеоботанічних даних, сучасних ареалів, а також морфологічних і біохімічних ознак і ритмів сезонного розвитку у роді Cupressus виділено дві секції: Americana sect. nova - види, природно розповсюджені у Північній Америці, і Afrasiana sect. nova - види роду, розповсюджені у Старому Світі. Установлено, що в Україні та країнах СНД введено в культуру 15 видів і 9 різновидів Cupressus. Розроблено класифікацію культиварів і форм. Показано, що у кожного виду Cupressus є можливою поява не менше 46-ти морфологічно виражених типів культиварів. Уперше описано 27 культиварів у 5-ти видів Cupressus. На підставі результатів вивчення особливостей росту, репродуктивного розвитку розкрито закономірності внутрішньовидової мінливості, механізми, що забезпечують відновлення популяційної структури та рівня гетерозиготності популяції. Установлено, що ритми росту пагонів, проростання насіння та сезонного розвитку видів обох секцій відповідають кліматові середземного типу. З'ясовано, що висока ідивідуальна фенологічна мінливість ритмів розвитку репродуктивних органів є адаптивним пристосуванням популяційного рівня, що забезпечує щорічне формування життєздатного пилку та насіння. Завдяки порівняльному вивченню фенотипової мінливості ознак репродуктивних і вегетативних органів на прикладі C. sempervirens виявлено, що за умов інтродуції у разі масового насіннєвого розмноження протягом 20 - 25 поколінь місцевої репродукції формуються інтродукційні популяції, близькі за збалансованістю рівня поліморфізму до природних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.9-45 +
Шифр НБУВ: РА339101

Рубрики:

      
2.

Захаренко О.В. 
Визначення зон безпечного розташування пожежно-рятувальних сил при ліквідації надзвичайних ситуацій на об'єктах хімічної промисловості: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.02.03 / О.В. Захаренко ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано прості й ефективні моделі, пристосовані до оперативних розрахунків зон хімічного зараження, зон з нижнім і верхнім концентраційними межами займання. Відзначено, що моделі можливо використовувати під час складання планів з ліквідації аварійних ситуацій. Досліджено вплив різних фізичних факторів (параметрів турбулентного стану атмосфери, кількості речовини, яка випаровується, та швидкості зменшення хімічної речовини внаслідок хімічних перетворень в атмосфері) на характер параметрів небезпечних зон. Показано, що у разі збільшення висот джерела викиду значення приземної концентрації поблизу джерела зменшується, а її максимальне значення буде на великих відстанях за напрямком вітру. Показано, що врахування скінченних розмірів джерела викиду мало впливає на розподіл концентрацій, розрахованих для точкового джерела. Для перевірки адекватності запропонованої моделі проведено польові експериментальні дослідження з метою визначення концентрації хлорпікрину в атмосфері під час його випаровування. За результатами експериментальних досліджень показано, що методичний підхід до розв'язання задачі та розроблена математична модель є обгрунтованими. Наведено приклад використання запропонованої моделі у разі ліквідації аварії з викидом (виливом) метанолу на складі хімічних реагентів. З застосуванням результатів проведених розрахунків і аналізу можливих аварій розроблено рекомендації керівнику з ліквідації наслідків аварії. Запропоновано картки безпеки у разі зберігання та транспортировки небезпечних хімічних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-528 + Л10н63 +
Шифр НБУВ: РА363645

Рубрики:

      
3.

Вячеславова О.А. 
Естетика міфу в сучасному образотворчому мистецтві України: Автореф. дис... канд. філософ наук: 09.00.08 / О.А. Вячеславова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено естетичну змістовність категорії "міф" у сучасній українській образотворчості. Розкрито можливості поняття міфу як посткласичного теоретичного засобу дослідження мистецтва, окреслено генетичні засади художньо-міфологічної свідомості й типологічні ознаки неоміфологізму в українському мистецтві за змістовою ознакою та на засадах міжсистемного буття символу. Досліджено поетику міфу у мистецтві (архетипу; цитації; точки зору; мовних кодів; відчуження; карнавалізації; притчі). Визначено роль неоміфологізму у сучасному українському художньому процесі як антиредукційного символотворчого механізму, засобу протистояння крайнощам культурних формалізацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.291 +
Шифр НБУВ: РА350096

Рубрики:

      
4.

Захаренко К. В. 
Інституційний розвиток молодіжних організацій як складової громадянського суспільства в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / К. В. Захаренко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 17 с. — укp.

Систематизовано основні теоретико-методологічні підходи зарубіжної та вітчизняної політичної науки щодо вивчення молодіжних організацій. Сформульовано зміст понять "молодіжна організація" й "інституційний розвиток". Висвітлено специфіку взаємодії органів державної влади та молодіжних організацій. З'ясовано вплив молодіжних організацій України на політичний процес. Проаналізовано функції, типологію й особливості функціонування молодіжних організацій. Досліджено специфіку та тенденції розвитку молодіжних організацій у сучасній Україні. Визначено сильні та слабкі аспекти діяльності молодіжних структур. Доведено, що молодіжні організації відіграють важливу роль у процесах становлення громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6 + Ф75(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Захаренко О.В. 
Обгрунтування часу дії локального вибухо-щілинного розвантаження на зменшення видавлювання порід підошви підтримуваних виробок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / О.В. Захаренко ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Подано нове розв'язання актуальної науково-технічної задачі, що полягає в розкритті механізму і встановленні залежностей часу ефективної дії вибухо-щілинного розвантаження за умов зберігання стійкості порід підошви підтримуваних виробок. Виконано обстеження стану гірничих виробок шахт ДХК "Донвугілля", внаслідок якого встановлено, що у 70% випадків деформації виробок пов'язано з видавлюванням порід підошви. Проведено лабораторні дослідження на моделях з еквівалентних матеріалів механізму локального розвантаження порід підошви і тривалості її ефекту. Розв'язано аналітичну задачу про час формування навколо виробки зони непружних деформацій, за якої реалізуються критичні зміщення контуру виробки. У шахті "Трудівська" ДХК "Донвугілля" проведено експерименти щодо локального розвантаження порід підошви, інструментального спостереження за зміщеннями порід на контурі виробки й у глибині масиву, контролю за процесами тріщиноутворення в зоні розвантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11
Шифр НБУВ: РА309033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Захаренко С.О. 
Проблеми родинного виховання у творчій спадщині О.А.Захаренка: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.О. Захаренко ; АПН України. Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз розвитку педагогіки сімейного виховання, зокрема, розкрито витоки зародження сім'ї з давніх часів на основі фольклору, традицій, християнської релігії, роботи релігійних і державних діячів періоду Київської Русі. Висвітлено внесок відомих педагогів в історичному аспекті з проблем даного виховання, обгрунтовано особливості педагогіки різних історичних періодів. Вивчено діяльність О.А.Захаренка у дослідженні ролі сім'ї у вихованні підростаючого покоління, визначено засади побудови системи родинного виховання в Сахнівській середній школі Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, умови її ефективного функціонування, складові та їх взаємозв'язок, проаналізовано досвід ідей педагога щодо даного виховання в практиці загальноосвітніх шкіл. Розроблено рекомендації з наповнення змісту фахових дисциплін інформацією про родинно-виховний доробок академіка-практика, спецкурс "Ідеї родинного виховання в творчій спадщині О.А.Захаренка", а також рекомендації з впровадження ідей педагога в практику роботи шкіл. Наголошено, що досвід роботи зазначеної школи під керівництвом О.А.Захаренка становить неперехідне значення для розвитку української системи освіти. Визначено пріоритети сучасного суспільства, які свідчать про затребуваність досвіду вченого-практика.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359228

      
7.

Захаренко Н. О. 
Профілактика акушерських ускладнень у жінок з патологічним прелімінарним періодом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н. О. Захаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено, що патологічний прелімінарний період (ППП) розвивається у жінок з незрілою та недостатньо зрілою шийкою матки в поєднанні з аномальною скоротливою діяльністю матки. У ході аналізу стану плода за умов ППП встановлено наявність проявів дистресу, пов'язаних з дисфункцією фетоплацентарного комплексу, яка зумовлена гемодинамічними зсувами в системі мати - плацента - плід і зниженням рівнів естріолу та плацентарного лактогену. Доведено роль ендокринної дисфункції, яка проявляється в високому співвідношенні прогестерона/естрадіола, високому рівні ХГЧ і кортизолу, дисбалансу систем цитокінів та NO в крові та цервікальній рідині, а також участь холінергічних структур з переважанням парасимпатичної ланки вегетативної нервової системи у розвитку ППП. Розроблено критерії прогнозування ППП і патогенетично обгрунтований комплекс медикаментозної корекції, спрямованої на встановлення рівноваги між несвоєчасною активністю матки за непідготовленої до пологів шийки матки з використанням донатора NO та холінолітичного засобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21 + Р716.22
Шифр НБУВ: РА381599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Захаренко В. О. 
Удосконалення методології експертизи пористих харчових продуктів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.15 / В. О. Захаренко ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2010. — 34 с. — укp.

Доведено, що саме якість пористої структури - співвідношення макро- та мікрокапілярів у дисперсній фазі, діапазон радіусів пор, ступінь їх монодисперсності визначає їх органолептичні властивості та тривалість зберігання. Запропоновано класифікацію найбільш відомих методів, які використовуються для визначення дисперсності пористих харчових продуктів. Наведено теорію втрат вологи під час зберігання курячих яєць. Запропоновано метод визначення теплоти сорбції за однією ізотермою сорбції в пористих харчових продуктах. Досліджено оригінальну методику визначення коефіцієнта дифузії вологи в рослинній сировині. Проаналізовано дані методи з вдосконалення методології товарознавчої експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-1 с
Шифр НБУВ: РА372721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Захаренко М.І. 
Фізичні властивості, стабільність фаз та параметри електронної структури в невпорядкованих металічних системах: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / М.І. Захаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Установлено закономірності впливу параметрів електронної структури й особливостей характеру електронних кореляцій на температурні та концентраційні інтервали стабільності фаз у металічних система з композиційним і топологічним безладом (зокрема, в аморфних сплавах і композитах з нанокристалічною компонентою). З'ясовано фізичні механізми формування їх магнітних характеристик. Вивчено вплив складу, структурного стану й умов одержання на магнітний стан атомів компонентів у антиферомагнітних сплавах на основі хрому, аморфних і нанокристалічних системах і композиційних матеріалах з 3d-елементами, а також роль обмінних кореляцій і параметрів електронної структури у визначенні концентраційних і температурних інтервалів стабільності фаз у таких системах. Вивчено магнітний стан атомів перехідних елементів. Доведено існування в досліджених сплавах атомних кластерів двох типів - з паралельною та антипаралельною орієнтацією магнітних моментів і визначено їх основні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.7,022 + К201 + К206 +
Шифр НБУВ: РА361871

Рубрики:

      
10.

Чеверда І. М. 
Клініко-гематологічні показники, особливості метаболізму та якість м’яса гонадоектомованих півнів за різних термінів вирощування: автореферат дис. ... д.філософ : 212 / І. М. Чеверда. — Б.м., 2023 — укp.

У півнів у перші три доби після видалення гонад температура тіла підвищувалась на 1,03 – 1,15º C порівняно з контролем за відсутності різниці показників пульсу та кількості дихальних рухів, що може бути пов'язано із оперативним втручанням. В подальші періоди експерименту температура тіла, пульс та кількість дихальних рухів у півнів дослідної групи були в межах їх клінічних значень для здорової птиці. Після видалення гонад заживлення рани у півнів дослідної групи відбувалось на 3-4 добу без зміни клінічного стану. Із 20 півнів, прооперованих за вдосконаленою методикою з видалення сім’яників, загинула лише одна особина на першу добу після гонадоектомії. У гонадоектомованих півнів вища на 4,8% жива маса на 125 добу, тоді як на 65, 75, 85 і 95 добу цей показник практично не відрізнявся від контролю, а на 105 і 115 добу мав лише тенденцію до збільшення. Встановлено, що маса патраної тушки птиці дослідної групи після забою була на 5,2 % вище, а маса м'язової частини шлунка – на 7,8 %, тоді як маса напівпатраної тушки, маса печінки та серця не відрізнялись від контролю. Виявлено вплив гонадоектомії на морфологічний склад крові півнів на 125 добу експерименту. Концентрація гемоглобіну у крові півнів дослідної групи виявилась на 9,8 % нижчою, кількість еритроцитів зменшилась на 18,7 %, лейкоцитів – на 19,7 %, тромбоцитів – на 30,7 %, а швидкість осідання еритроцитів зросла в 1,9 раза порівняно з контролем. Вміст сечової кислоти в плазмі крові птиці виявився на 23,7 % вищим у гонадоектомованих півнів порівняно з контролем. Концентрація гемоглобіну, кількість еритроцитів, лейкоцитів і співвідношення клітин, які характеризують лейкограму у півнів дослідної групи до гонадоектомії не змінювались відповідно до контролю, за винятком кількості тромбоцитів, яка знизилась на 11,7 %. Після гонадоектомії півнів у віці 6 тижнів спостерігали підвищення температури тіла на 1,06º C на першу добу і на 1,02º C на третю добу експерименту за сталих значень пульсу та дихальних рухів порівняно з контролем. На 30 добу у гонадоектомованих півнів спостерігали зміну вторинних статевих ознак, а саме зменшення розміру та кольору гребня, відсутність проявів агресії, значне зниження вокалізації. На 115 добу маса тіла гонадоектомованих півнів виявилась вищою на 13,2 %, на 125 добу на – 10,4 %, на 135 добу – на 13,3 % і на 145 добу – на 17,0 %, порівняно з контролем. У крові півнів після гонадоектомії, порівняно з контролем, встановлено зниження кількості лейкоцитів на 36,3 % і тромбоцитів на 24,7 %. На 20 добу вміст тестостерону у плазмі крові гонадоектомованих півнів знизився у 2,2 раза, а на 185 добу – у 2,1 раза порівняно з контролем. Встановлено підвищення на 26,9 % концентрації сечовоїкислоти в плазмі крові гонадоектомованих півнів порівняно з контролем. У плазмі крові півнів виявлено 21 фракцію білків з молекулярною масою від 17 до 260 кДа. Найбільшу кількість протеїнів у плазмі крові півнів до гонадоектомії складають білки ізмолекулярними масами 26, 46–50, 190–200 і 230–260 кДа. У плазмі крові півнів після гонадоектомії, порівняно з контролем, рівень білків з молекулярною масою 110–130 кДа знизився у 1,7 раза, 70–76 кДа – у 2,0 раза, 46–50 кДа – у 1,4 раза і 32 кДа – у 1,6 раза, а з молекулярною масою 135–160 кДа зріс у 1,5 раза, 100–106 кДа – у 1,8 раза, 63–66 кДа – у 1,4 раза і 20 кДа – у 6 разів. Середньодобовий приріст маси тіла гонадоектомованих півнів за весь період експерименту виявився на 8,0 % вищим порівняно з контролем, що і сприяло збільшенню маси тіла птиці на 188 г або 6,4 %. У гонадоектомованих півнів після забою, вища маса напівпатраної і патраної тушки відповідно на 7,5 %, та на 9,0 %. За гонадоектомії у грудному м'язі півнів збільшується вміст жиру у 1,8 раза порівняно з контролем. М'ясо гонадоектомованих півнів характеризувалось високими показниками якості і безпечності. Величина pH водних витяжок досліджуваних проб м’язів залишався в межах величин характерних для якісного продукту. Отже, на основі проведених досліджень можна зробити висновок про те, що гонадоектомія півнів позитивно впливає на продуктивність птиці, змінює окремі морфологічні показники крові і не впливає на показники метаболізму та мікробне обсіменіння м'яса в процесі зберігання тушок протягом 4 діб за t 4º C. Півнів адлерської сріблястої породи слід рекомендувати для виробництва м'яса птиці належної якості з використанням гонадоектомії та більш тривалого терміну вирощування (до 185 діб).^UIn roosters, in the first three days after the removal of the gonads, the body temperature increased by 1,03-1,15º C compared with the control of the absence of a difference in pulse rates and the number of respiratory movements, which may be associated with surgical intervention. In the subsequent periods of the experiment, the body temperature, pulse and number of respiratory movements in the roosters of the experimental group were within their clinical values for a healthy bird. After the removal of the gonads, wound healing in the roosters of the experimental group occurred on the 3rd-4th day without any change in the clinical condition. Out of 20 roosters operated on using the improved testes removal technique, only one individual died on the first day after gonadectomy. In gonadoectomized roosters, the live weight on day 125 is 4,8% higher, while on days 65, 75, 85 and 95 this indicator did not actually differ from the control, and on days 105 and 115 it only had a tendency to increase. It was found that the weight of the gutted carcass of the experimental group after slaughter was 5,2 % higher, and the weight of the muscular part of the stomach was 7,8 % higher, while the weight of the semi-carcass carcass, the weight of the liver and heart did not differ from the control. The effect of gonadectomy onthe morphological composition of the blood of roosters on the 125th day of the experiment was revealed. The concentration of hemoglobin in the blood of the roosters of the experimental group was 9,8 % lower, the number of erythrocytes decreased by 18,7 %, leukocytes - by 19,7 %, platelets - by 30,7 %, and the erythrocyte sedimentation rate increased by 1,9 times compared to control. Thecontent of uric acid in the blood plasma of birds was 23,7 % higher in gonadectomized roosters compared to the control. The concentration of hemoglobin, the number of erythrocytes, leukocytes and the ratio of cells characterizing the leukogram in the roosters of the experimental group to gonadectomy did not change in accordance with the control, except for the number of platelets, which decreased by 11,7 %. After gonadectomy of roosters at the age of 6 weeks, an increase in body temperature was observed by 1,06º C on the first day and by 1,02º C on the third day of the experiment with constant values of pulse and respiratory movements compared to the control. Оn the 30th day, the gonadectomized roosters showed a change in secondary sexual characteristics, namely, a decrease in the size and color of the crest, the absence of manifestations of aggression, and a significant decrease in vocalization. Оn day 115, the body weight of gonadectomy roosters was higher by 13,2 %, on day 125 - by 10,4 %, on day 135 - by 13,3 % and on day 145 - by 17,0 % compared with the control. On the 20th day, the testosterone content in the blood plasma of gonadectomy roosters decreased by 2.2 times, and on the 185th day – by 2.1 times compared to the control. An increase of 26,9 % in the concentration of uric acid in the blood plasma of gonadectomy roosters was established compared to the control. In the blood plasma of roosters, 21 fractions of proteins with molecular weights from 17 to 260 kDa were found. The largest amount of proteins in the blood plasma of gonadectomy roosters are proteins with molecular masses of 26, 46-50, 190-200 and 230-260 kDa. In the blood plasma of roosters after gonadectomy, compared with the control, the level of proteins with a molecular weight of 110-130 kDa decreased by 1,7 times, 70-76 kDa - by 2,0 times, 46-50 kDa - by 1,4 times and 32 kDa - 1,6 times, and with a molecular weight of 135-160 kDa increased by 1,5 times, 100-106 kDa - by 1,8 times, 63-66 kDa - by 1,4 times and 20 kDa - by 6 times. The average daily weight gain of gonadectomy roosters over the entire period of the experiment was 8.0% higher compared to the control, which contributed to an increase in body weight of the bird by 188 g or 6,4 %. In gonadoectomized roosters after slaughter, the weight of the half-cartridge and cartridge carcasses is higher by 7,5 % and 9,0 %. During gonadectomy in the pectoral muscle of roosters, the fat content increases by 1,8 times compared to the control. The meat of gonadectomy roosters was characterized by high quality and safety indicators. The pH value of water extracts of the studied muscle samples remained within the range of values characteristic of a quality product. Therefore, on the basis of the conducted studies, it can be concluded that gonadectomy of roosters has a positive effect on poultry productivity, changes individual morphological blood parameters and does not affect metabolic parameters and microbial contamination of meat during carcass storage for 4 days at t 4º C. Adler silver roosters should be recommended for the production of poultry meat of good quality using gonadectomy and a longer growing period (up to 185 days).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського