Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (204)Книжкові видання та компакт-диски (243)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗИМА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Зима О.Т. 
Адміністративна відповідальність юридичних осіб: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Т. Зима ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено місце категорії адміністративної відповідальності юридичих осіб у системі правової відповідальності, як окремого підінституту адміністративної відповідальності. Основною функцією адміністративної відповідальності юридичних осіб визначено правовідновлювальну, компенсаційну функцію. Досліджено склад адміністративного правопорушення, яке є підставою для відповідальності юридичних осіб. Надано визначення провини юридичних осіб. Проаналізовано систему адміністративних стягнень, які застосовуються до юридичних осіб. Розроблено пропозиції щодо удосконалення та систематизації законодавства про адміністративну відповідальність юридичних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + Х839(4УКР)012.207
Шифр НБУВ: РА315314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Зима А.М. 
Діагностика та ортопедичне лікування різних форм прогресуючої м'язової дистрофії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.М. Зима ; Держ. установа "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2008. — 21 с. — укp.

З метою покращання результатів лікування хворих на прогресуючу м'язову дистрофію (ПМД) з ортопедичними проявами розроблено та впроваджено діагностичний алгоритм і спеціальну систему її лікування. Досліджено структурно-функціональний стан скелетних м'язів, особливості виникнення та перебігу ортопедичної патології, зроблено її систематизацію. Проаналізовано результати комплексного обстеження 91-го хворого на ПМД, проведеного з використанням клінічних, біохімічних, електроміографічних, статистчних методів дослідження. Встановлено, що деформація стоп діагностується за ПМД Дюшена, Ерба - Рота та Емері - Дрейфуса. За ПМД Дюшена діагностовано найбільше випадків еквінусної деформації стоп (37 %), еквіно-варусної (31 %), порожнистої падаючої стопи (6 %). У осіб, хворих на ПМД Ерба - Рота найбільш поширеними були такі деформації стопи: евінусна - у 36 % обстежених, еквіно-варусна - у 40 %. У пацієнтів з ПМД Емері - Дрейфуса встановлено найбільше випадків еквінусної деформації стоп (у 57 %). З'ясовано, що контрактури у хворих на ПМД є згинальні та симетричні, у більшості випадків формуються у великих суглобах, залежать від стадії захворювання та відзначаються схильністю до постійного прогресування; за ПМД Дюшена діагностуються переважно у плечових (9 %), кульшових (24 %) та колінних (37 %) сгулобах; Ерба - Рота - у кульшових (27 %) та колінних (27 %); Емері - Дрейфуса - у ліктьових (100 %), кульшових (43 %) та колінних (57 %); Ланлузі - Дежеріна - у плечових (100 %). На підставі результатів електроміографічного дослідження встановлено залежність між змінами показників потенціалів рухових одиниць і динамікою патологічного процесу у м'язах. Проведено біохімчне дослідження сироватки крові та м'язової тканини хворих на ПМД. Об'єктивно оцінено активність патологічного процесу та встановлено залежність між активністю ферментів енергетичного обміну у сироватці крові та м'язовій тканині та клініко-ортопедичними проявами ПМД. Виявлено, що дана залежність найбільш виражена у хворих з швидкопрогресуючими формами ПМД, найменше - з повільнопрогресуючими. Експериментально доведено, що впровадження розробленого діагностично-лікувального алгоритму та системи ортопедичного лікування хворих на ПМД сприяє досягненню позитивних результатів лікування у 73 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424.0 +
Шифр НБУВ: РА357963

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Зима Г.В. 
Зміни АТФазної активності та молекулярні перебудови еритроцитарних мембран при впливі іонізуючого випромінювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Г.В. Зима ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження іонізуючого випромінювання у малих (до 1Гр) та у великих (понад 4Гр) дозах на структурно-функціональні характеристики плазматичних мембран еритроцитів послідовного збільшення дози іонізуючого випромінювання. У зонах структурних переходів збільшується конформаційна рухливість молекул, а зміни досліджених параметрів стають максимальними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.343.1-638
Шифр НБУВ: РА313360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Зима С.В. 
Оберненофазова високоефективна рідинна хроматографія піролідин- і діетилдитіокарбамінатних комплексів та її застосування в аналізі вод і продуктів харчування: Автореф. дис.... канд. хім. наук: 02.00.02 / С.В. Зима ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження впилву різних фізико-хімічних факторів на утримування діетил- і піролідиндитіокарбамінатів кадмію, кобальту, купруму, меркурію, ніколу, плюмбуму, цинку і арсену за умов мікроколонкової оберненофазової високоефективної рідинної хроматографії (ОФ ВЕРХ). Проаналізовано вплив складу рухомої фази на хроматографічну поведінку даних комплексів та запропоновано ефективні прийоми підвищення селективності розділення діетилдитіокарбамінатів. Проведено оптимізацію умов хроматографічного розділення та спектрофотометричного детектування діетилдитіокарбамінатів Cd, Co, Cu, Hg, Ni, Pb та Zn. Розглянуто умови хроматографічного визначення As(III) у вигляді діетилдитіокарбамінату. З урахуванням специфіки пробопідготовки вод різного типу розроблено уніфіковану методику визначення мікрооелементів методом ОФ ВЕРФ у питних і природних водах. Висвітлено методику одночасного визначення Cd, Co, Cu, Hg, Ni, Pb та Zn в озолених пробах харчових продуктів та в майонезах торгової марки "Торчин-продукт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1-1с454 + Л80-1с454
Шифр НБУВ: РА321564

Рубрики:

      
5.

Зима Л.М. 
Організаційно-економічні механізми управління економічною безпекою підприємств стратегічного значення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Зима ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Розроблено концепцію формування системи управління економічною безпекою підприємств стратегічного значення, засновану на ідеї їх поетапного виведення у зону стійкого розвитку, що сприяє підвищенню ефективності використання обмежених фінансових ресурсів. Запропоновано модель класифікації підприємств стратегічного значення, використання якої дозволяє встановити пріоритетність їх розвитку. Створено комплекс механізмів управління економічною безпекою стратегічних об'єктів для виявлення додаткових джерел фінансових ресурсів і визначення найбільш ефективних напрямків їх використання на кожному етапі реалізації концепції. Запропоновано механізм оцінки рівня економічної безпеки підприємств стратегічного значення, застосування якого сприяє розширенню аналітичної та прогностичної бази в процесі управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99-21 +
Шифр НБУВ: РА332252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Зима Д.Л. 
Теоретико-правові питання координації державного фінансового контролю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Л. Зима ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретичних, методологічних і правових питань координації фінансового контролю. З'ясовано її суть, мету та завдання, види та принципи. Досліджено основні елементи системи фінансового контролю, а саме: контролюючий суб'єкт і підконтрольний суб'єкт. Запропоновано визначення понять "форма координації фінансового контролю", "процедури координації фінансового контролю", "методи координації фінансового контролю". Охарактеризовано форми та методи координації. Визначено особливості співпраці контролюючих суб'єктів між собою, їх взаємовідносин з органами державної влади та місцевого самоврядування та взаємодію з правоохоронними органами. Визначено форми та процедури взаємодії, а також координації, які за цього застосовуються. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, що стосується організації та здійснення фінансового контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х829(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА356798

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Зима О.Г. 
Управління кон'юнктурою трудових ресурсів підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Зима ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження кон'юнктури трудових ресурсів підприємств, що обумовлено необхідністю розробки нових методів її управління. Розкрито економічний зміст термінів "трудові ресурси" та "кон'юнктура", визначено сутність кон'юнктури трудових ресурсів. Розглянуто та упорядковано класифікаційні ознаки та уточнено сутність поняття "ситуаційне управління" на основі системного підходу. Визначено рівень розвитку кон'юнктурних досліджень попиту та пропозиції трудових ресурсів і можливості використання управлінських функцій на підприємствах. Обгрунтовано необхідність проведення кон'юнктурних досліджень попиту та пропозиції трудових ресурсів підприємств і визначено їх відмінності від моніторингу. Сформовано систему управління кон'юнктурних досліджень трудових ресурсів підприємств. Визначено послідовність прийняття управлінських рішень у системі кон'юнктурних досліджень з використанням критерію оцінки кон'юнктури трудових ресурсів для визначення стану підприємства щодо їх попиту та пропозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-21 +
Шифр НБУВ: РА345032

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Зима Ю. О. 
Інституціональне забезпечення розвитку аутсорсингу в Україні / Ю. О. Зима. — Б.м., 2022 — укp.

Дослідження гносеологічних й онтологічних засад розвитку аутсорсингу дозволило розкрити зміст даної категорії як складової управлінської стратегії товаровиробника, що базується на принципі поділу праці, організована у вигляді стійкого бізнес-процесу, спрямована на підвищення ефективності та зниження витрат і передбачає передачу робіт й послуг сторонньому виконавцю. Принциповою відмінністю від інших форм контрактної взаємодії є гарантування відповідальності аутсорсера за виконання робіт і послуг, а також наявність і регламентування постійної або довгострокової основи подібної співпраці.^UThe research of epistemological and ontological principles of outsourcing revealed the content of this category as part of the management strategy of the commodity producer, based on the concept of division of labour, organized as a sustainable business process, aimed at increasing efficiency and reducing costs and involving the transfer of works and services to a third party. A fundamental difference from other forms of contractual interaction is to guarantee the responsibility of the outsourcer for the performance of works and services, as well as the availability and regulation of a permanent or long-term basis for such cooperation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського