Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (174)Книжкові видання та компакт-диски (244)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗЛОБІН$<.>+<.>A=ГРИГОРІЙ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Злобін І.В. 
Визначення інтеграційних пріоритетів України в контексті використання потенціалу старопромислових регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.В. Злобін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес інтеграції України до світового господарства з урахуванням економічного потенціалу регіонів. Проаналізовано участь України в міжнародних об'єднаннях. Розглянуто сучасні теорії інтеграції та зроблено висновок про неможливість застосування зазначених теорій у наявному вигляді. З'ясовано напрямки найбільш ефективної реалізації інтеграційних зусиль. Досліджено вплив на інтеграційні процеси окремих регіональних утворень. Відзначено, що на інтеграцію України найбільший вплив здійснюють старопромислові регіони. Проаналізовано залучення значної частини даних регіонів до експортно-імпортних операцій. Розроблено механізм інтеграції України до світового господарства з використанням економічного потенціалу старопромислових регіонів. Запропоновано стратегії інтеграції української економіки з застосуванням інформаційної системи на основі маркетингового інструментарію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА360385

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
3.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
5.

Злобіна О.Г. 
Особистість як суб'єкт соціальних змін: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.03 / О.Г. Злобіна ; НАН України. Ін-т соціол.. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Проаналізовано проблеми особистісної суб'єктності у соціологічному вимірі. Відносини особистості та суспільства розглянуто в теоретико-методологічному та емпіричному контекстах. Проаналізовано соціальні зміни у координатах зовнішніх та внутрішніх трансформацій. Досліджено роль особистісної активності в перебігу соціоструктурних та образно-символічних перетворень сучасного українського суспільства. На підставі узагальнення десятирічного моніторингового дослідження входження людей у нову соціальну реальність визначено процеси переструктуризації картин світу та суб'єктивні координати соціальних перетворень, що є регуляторами поведінкових стратегій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5 + С5*32 +
Шифр НБУВ: РА337232

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
6.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
7.

Григорійчук В. І. 
Розриви аневризм аорти як причина раптової смерті (судово-медичний і патологоанатомічний аналіз): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / В. І. Григорійчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Сформовано концепцію причин розвитку аневризм висхідної частини аорти. Проведено пошук етіології аневризм і встановлено вирішальну роль ксенобіотиків у їх розвитку. На підставі судово-медичного аналізу випадків аневризм встановлено обставини та місце смерті, особливості танатогенезу у разі розриву аорти. Визначено основні механізми розвитку травматичних аневризм аорти. Встановлено особливості їх патоморфологічної картини. Розроблено протокол дослідження аневризм аорти в судово-медичній та патологоанатомічній практиці. Запропоновано робочу класифікацію розривів аорти травматичного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036 + Р811.241 + Х893.9(4УКР)413.1
Шифр НБУВ: РА373242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Злобіна Т.Г. 
Роль культурного простору у процесі становлення української політичної нації: автореф. дис... канд. філос. наук : 21.03.01 / Т.Г. Злобіна ; Рада нац. безпеки та оборони; Нац. ін-т проблем міжн. безпеки. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено роль культурного простору у процесі формування нації. Розглянуто основні теоретичні підходи до концептуалізації взаємозв'язку простору та культури у гуманітарних науках, традицію використання понять "культурний простір" та "культурний ландшафт". Проаналізовано взаємозв'язок культурного простору з формуванням ідеології, історичної пам'яті, ідентичності. На основі аналізу політико-історичних та соціокультурних чинників формування регіонів України зроблено висновки про характер сучасного культурного простору, шляхи його організації в інтересах української політичної нації у контексті гуманітарної і політичної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ч1 + Ю6*666*3 +
Шифр НБУВ: РА366788

Рубрики:

      
9.

Злобін Ю. В. 
Сорочинський ярмарок як явище української традиційної культури: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / Ю. В. Злобін ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено місце Сорочинського ярмарку в контексті українського ярмаркування, розглянуто його роль у збереженні та розвитку традиційної української культури. Охарактеризовано культуротворчу роль Сорочинського ярмарку щодо української художньої літератури. Розкрито значення Сорочинського ярмарку в контексті відродження українських народних традицій ярмаркування. Висвітлено анімаційний і мистецький аспекти сучасного Сорочинського ярмарку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.17
Шифр НБУВ: РА385946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Злобіна К. С. 
Ефективність фінансового планування на підприємстві / К. С. Злобіна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). – Класичний приватний університет, Запоріжжя, 2020.Дисертація присвячена розвитку теоретичних засад та вдосконаленню науково-методичних підходів до визначення ефективності фінансового планування на підприємстві, розробленню методичних підходів до планування.Здійснено конкретизацію змісту фінансового планування, його цілей і завдань, виходячи із сучасних тенденцій розвитку вітчизняних підприємств. На концептуальній основі систематизовано принципи фінансового планування на підприємстві. Проаналізовано підходи до визначення ефективності фінансового планування на різних економічних рівнях.Визначено місце й роль переробної промисловості у створенні ВВП України. Запропоновано методичні підходи до гнучкого адаптивного трирівневого планування на підприємстві, методичні підходи до розроблення плану-прогнозу, методичні підходи до визначення граничного доходу підприємства, методичні підходи до визначення граничних витрат підприємства, систему оцінювання й фінансового стимулювання поліпшення економічних результатів роботи структурних підрозділів, методичний підхід до визначення економічного ефекту від відносної економії умовно-постійних витрат підприємства.^UThesis for a Candidate Degree in Economics, specialty 08.00.04 – Economics and Enterprise Management (by the types of economic activity). – Classic Private University, Zaporizhzhia, 2020.The dissertation is devoted to the development of theoretical principles and improvement of scientific and methodological approaches to determining the effectiveness of financial planning in the enterprise and the development of methodological approaches to planning.The content of financial planning, its goals and objectives are concretized based on current trends in domestic enterprises; the principles of financial planning at the enterprise are systematized on a conceptual basis, approaches to determining the effectiveness of financial planning at different economic levels are analyzed.It is proved that the conceptual condition for the implementation of financial planning in the enterprise, its organization, and the direct planning mechanism is in compliance with the principles of planning.It is determined that the organization of financial planning includes: directly the organizational structure of planning at the enterprise; tools that ensure the planning process; planning mechanism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Лінцова Н. Ю. 
Споживання в стилі життя сільських мешканців. / Н. Ю. Лінцова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробленню конструкту стилю споживання як показника трансформації сучасного стилю життя сільських мешканців і емпіричнійексплікації основних стилів споживання мешканців сіл. Операціоналізовано зміст поняття сільського способу життя, проведено змістовну структурацію показників сільського способу життя й побудовано відповідну систему індикаторів. Виокремлено аграрний, неаграрний та проміжний (комбінований) способи життя, які прямо пов'язані з формами зайнятості. Розглянуто сільський стиль життя в його культуральному й габітуальному вимірах та уточнено зміст габітуального виміру стилів життя відповідно до об'єкта дослідження – сільських мешканців. Виокремлені й описані габітуси сільського стилю життя («на землі», «біля землі», «від землі», «до землі») й уточнена специфіка стилів споживання сільських мешканців у межах кожного габітусу.^UThe dissertation is devoted to the development of a consumption style construct as an indicator of the rural residents' modern lifestyle transformation and an empirical explication of their main consumption styles. Сontent of the rural way of life concept was operationalized and a meaningful structuring of indicators of a rural way of life carried out, a system of indicators of the actual rural way of life in the coordinates of the content (meaningful characteristics of practices), dynamics (dynamics of daily activity) and meaning (subjective assessments of the way of life) has been built. The agrarian, non-agrarian and intermediate (combined) lifestyles are distinguished, which are directly related to the forms of employment. The rural lifestyle in its cultural and habitual dimensions is considered and the content of the habitual dimension of lifestyles according to the object of research - rural residents - is specified. It is substantiated that the habitual characteristics of the consumption of rural residents are directly related to the nature of work on the land and the attitude of rural residents to the land. Habitus of the rural way of life are identified and described: habitus “on the ground”, habitus “near the ground”, habitus “from the ground” and habitus “to the ground”, and the specificity of thestyles of consumption of rural residents within each habitus is clarified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Акулов М. І. 
Концепція часу в акторно-мережевій теорії: особливості побудови та концептуальні суперечності. / М. І. Акулов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні реконструйовано концептуалізацію проблеми темпорального виміру взаємодії акторів в інтероб'єктивному аспекті. Показано, що принцип симетрії, який тлумачиться в ANT як опис рівноправних гетерогенних акторів, не реалізується в аналізі мереж на практиці, оскільки завжди неявно припускається нерівність між актантами; розкрито суперечливий характер зв'язки «простір-час» в акторно-мережевій теорії в аспекті дії актантів: концепція часу і простору виявляється фрагментарною та непослідовною, і як наслідок, концептуалізація дій акторів та утворення локальних феноменів та порядків є неповною. Продемонстровано, що концепція часу залишається дуже суперечливою слабкою ланкою ANT, та фрагментарною і непослідовною частиною її концептуального доробку.^UThe dissertation research reconstructs the conceptualization of the problem of temporal measurement of the interaction of actors in the interobjective aspect. It is shown that the principle of symmetry, which is interpreted in ANT as a description of equal heterogeneous actors, is not implemented in the analysis of networks in practice, because inequality between actants is always implicitly assumed; revealed the contradictory nature of the relationship "space-time" in actor-network theory in terms of actants: the concept of time and space is fragmentary and inconsistent, and as a result, the conceptualization of actors and the formation of local phenomena and orders is incomplete. It is determined that alternative attempts to overcome the limitations in the application of the principle of symmetry through the introduction of the concepts of region (Law) and flow (Mol) open opportunities to overcome the asymmetry between actors in space, but not in time. Latour's double conceptualization of the dyad "timespace" is revealed: in the trope version time and space form unity, in the case of networks they are two different phenomena, which violates the concept of relativity, according to which both time and space are derived from actant actions. The relation of the concept of time and the principle of symmetry is found out: interaction of actors in networks is often considered so that between these actors essential asymmetries where some actors start to play a secondary role are formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Злобін О. О. 
Психопатологічні особливості судинних деменцій при різній локалізації вогнищ ураження головного мозку / О. О. Злобін. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню нейропсихіатричних симптомів, що супроводжують судинну деменцію у осіб з визначеною локалізацією мозкової патології. Мета роботи – розробити модель персоніфікованого психотерапевтичного супроводу хворих на судинну деменцію на основі визначення сталих комплексів психопатологічної симптоматики, притаманних представникам цього контингенту з різною локалізацією вогнищ уражень головного мозку. Досліджено особливості психопатологічної симптоматики у хворих із судинною деменцією з різною локалізацією вогнищ ураження головного мозку, та на основі визначення кореляційних зв'язків виявлено сталі комплекси нейропсихіатричної симптоматики у таких хворих, а також визначено особливості їх когнітивного функціонування.^UThe dissertation is devoted to the study of neuropsychiatric symptoms accompanying vascular dementia in persons with certain localization of brain pathology. The aim of the work is to develop a model of personalized psychotherapeutic support of patients with vascular dementia based on the definition of permanent complexes of psychopathological symptoms inherent in the representatives of this contingent with different localization of pathological focuses. Peculiarities of psychopathological symptoms in patients with vascular dementia with different localization of pathological focuses had been studied, and based on the definition of correlations, stable complexes of neuropsychiatric symptoms in such patients have been identified, as well as features of their cognitive functioning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського