Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (163)Книжкові видання та компакт-диски (138)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Зінченко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Зінченко О.Ю. 
Антибактеріальна активність синтетичних порфіринів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / О.Ю. Зінченко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено чутливість умовно-патогенних бактерій до темнової та фотоіндукованої дії ряду синтетичних порфіринів і споріднених сполук, розглянуто особливості їх зв'язування з клітинами мікроорганізмів. Визначено особливості росту 24-х тест-штамів за дії сполук з позитивним і негативним зарядом молекули, порфіринів з асиметричною будовою молекул, вільних основ порфіринів та їх металокомплексів. З'ясовано, що клітини мікроорганізмів активно зв'язують природні та синтетичні порфірини за кімнатної температури. Виявлено, що природні порфірини поглинаються повністю у перші хвилини інкубації, синтетичні - частково і більш повільно. Показано, що в темноті грампозитивні та грамнегативні бактерії мають різну чутливість до вивчення сполук. Під час дослідження фотоіндукованої дії значних відмінностей не виявлено. Показано, що антибактеріальна дія порфіринів посилюється під час утворення металокомплексів. Встановлено, що серед досліджених сполук найбільш активні порфірини з асиметричною будовою. Виявлено, що активні сполуки у низьких концентраціях підвищують чутливість тест-мікроорганізмів до антибіотиків. На підставі одержаних даних обгрунтовано перспективність створення на основі досліджених речовин нових засобів антисептики та протимікробної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.151 + Е40*73-642:Г261.33 +
Шифр НБУВ: РА345630

Рубрики:

      
2.

Зінченко О.В. 
Б.М.Чичерін в ліберальному русі Росії (друга половина ХIХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Зінченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано внесок відомого російського вченого Б.М. Чичеріна в ініціювання, розвиток та ідейно-теоретичне озброєння ліберального руху в середині 1850-х рр. Визначено суть чичерінської програми лібералізації Росії, скасування кріпосного права, забезпечення умов для виникнення середнього класу, формування громадянського суспільства, перетворення країни на правову державу у формі конституційної монархії. Особливу увагу приділено визначенню суттєвих відмінностей позиції Б.М. Чичеріна від позицій його однодумців-західників, опонентів-слов'янофілів та їх супротивників - революційних демократів, виявленню впливів ідей та концепцій вченого на характер реформ 1860 - 1870 рр., 1905 - 1097 рр. і столипінських аграрних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-8 Чичерін Б.М. + Ф1(4Рос)506.9 Чичерін Б.М.
Шифр НБУВ: РА319130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Зінченко О.В. 
Еволюція Державної ради в системі російської монархії (1905 - 1917 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.В. Зінченко ; Одес. Нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 28 с. — укp.

Вперше в українській історіографії здійснене комплексне дослідження еволюції Державної ради в системі російської монархії. Встановлено виникнення, сутність та практику застосування таємного і не передбаченого законами засобу розпуску Державної ради та Державної думи. Простежено формування у Державній раді "чорного блоку", охарактеризовано його програмні настанови та зв'язки з царським двором і об'єднаним дворянством. Висвітлено участь призначуваних державних радників у підготовці та усуненні Миколи II з трону з метою заміни його спадкоємцем. Проаналізовано законодавчу діяльність Державної ради упродовж 1906 - 1916 рр., встановлено її етапи та особливості. Відтворено процес розколу особового складу Державної ради, утворення двох непримиренних блоків, їх боротьбу за владу та її наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-5 +
Шифр НБУВ: РА364644

Рубрики:

      
4.

Зінченко О.А. 
Економічна оцінка рівня інноваційного розвитку гірничо-збагачувальних комбінатів та їх структурних підрозділів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.А. Зінченко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми економічної оцінки інноваційного розвитку гірничо-збагачувальних комбінатів та їх структурних підрозділів. Проаналізовано стан і специфіку інноваційного розвитку на залізорудних підприємствах, удосконалено термінологічний апарат стосовно предмету дослідження. Встановлено нормативи результативності щодо оцінки інвестиційно-інноваційної діяльності комбінатів та їх підрозділів. Уточнено методичні підходи щодо визначення економічного рівня інноваційного розвитку залізорудних комбінатів та їх структурних підрозділів. Запропоновано економіко-математичні моделі та оргназіційно-економічний механізм інноваційного розвитку залізорудного виробництва. Розроблено методичні підходи щодо визначення рівня конкурентоспроможності комбінату та його структурного підрозділу, а також систему матеріального стимулювання працівників у разі підвищення рівня інноваційного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.41-55-09 +
Шифр НБУВ: РА344475

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Зінченко О.І. 
Кінематичний синтез шестиланкових механізмів четвертого класу з вистоєм вихідної ланки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / О.І. Зінченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено метод кінематичного синтезу шестиланкових механізмів четвертого класу, які забезпечують заданий наближений вистій вихідної ланки в одному з крайніх положень. Показано можливість інтерпретації важільних механізмів з групами другого порядку як кулісних механізмів з криволінійним пазом. Запропоновано ефективні алгоритми кінематичного аналізу та синтезу шестиланкових механізмів четвертого класу, встановлено їх граничні можливості. Розроблено комплексну математичну модель, алгоритми, числові моделі, програмне забезпечення кінематичного синтезу, стратегію вибору раціональних параметрів шестиланкових механізмів, встановлено критерії їх якості. Розроблено рекомендації щодо практичного застосування методу кінематичного синтезу. Наведено результати досліджень для шестиланкових механізмів четвертого класу з вихідною ланкою повзуном та коромислом для різних кутів вистою. Обгрунтовано шляхи розв'язання практичної задачі удосконалення циклограми роботи верстату ІВ23А, призначеного для виготовлення та укладки пазових коробів у пази сердечників статорів електродвигунів. Показано можливість застосування нового методу кінематичного синтезу для розв'язання задачі забезпечення циклограми роботи машини та точності вистою, необхідної для виконання певного технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.03 +
Шифр НБУВ: РА352923

Рубрики:

      
6.

Зінченко О. А. 
Розвиток ринкової інформаційної інфраструктури в регіоні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. А. Зінченко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки наукових положень та обгрунтування практичних рекомендацій щодо розвитку ринкової інформаційної інфраструктури. Проведено дослідження специфіки формування інформаційної інфраструктури як відокремленої підсистеми ринкової інфраструктури регіону, здійснено її структуризацію, проаналізовано інституціональні аспекти розвитку. Визначено специфіку формування та функціонування ринкової інформаційної інфраструктури на регіональному рівні, розроблено теоретико-методичні та практичні засади її інституціоналізації. Проаналізовано проблеми функціонування інститутів регулювання ринкової інформаційної інфраструктури, виявлено характер їх впливу на інформаційні процеси в регіоні. Запропоновано напрями вдосконалення процесів розвитку ринкової інформаційної інфраструктури на основі інтеграції її окремих компонентів і формування організаційних засад взаємодії. Обгрунтовано залучення інвестицій у розвиток інфраструктури та визначено необхідний їх рівень на основі використанням методів імітаційного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)390
Шифр НБУВ: РА379742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Зінченко О.В. 
Розроблення пасиваційного розчину для підвищення корозійної тривкості алюмінію і його сплавів у середовищах хімічних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.В. Зінченко ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено питання підвищення корозійної тривкості алюмінію та його сплавів АМг у середовищах нітратної кислоти та пероксиді водню. Розроблено новий розчин для хімічного пасивування алюмінію та його сплавів, який містить ортофосфатну та нітратну кислоти, натрію хлорид, хрому (VI) оксид. Оптимізовано параметри технологічного процесу пасивування. Установлено, що пасивування у розчинах слабкої нітратної кислоти знижує швидкість корозії алюмінію в 3 - 20 разів, а сплавів АМг - у 2,5 - 7 разів. Показано, що пасивування зменшує інтенсивність міжкристалітної корозії алюмінію в 1,5 - 2,0 рази, а сплаву АМг2 - у 2,0 - 6,0 разів. Виявлено, що у розчині пероксиду водню швидкість розчинення алюмінію та сплавів АМг після пасивування знижується в 1,3 - 1,5 разів, а сформована оксидна плівка запобігає його розкладу. Установлено, що пасивування незначною мірою впливає на товщину захисної плівки на АД0 і зменшує її на АМг3 в 1,8 разів та знижує глибину прникнення кисню в метал відповідно в ~ 2 та 6,3 рази, свідчить про її ущільнення та зниження проникності. Розраховано ефективну енергію активації процесу розчинення технічного алюмінію та показано, що пасивування змінює його контролювальний фактор з кінетичного на дифузійний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106 + К663.33 +
Шифр НБУВ: РА349819

Рубрики:

      
8.

Зінченко О.М. 
Система психотерапії в комплексному лікуванні хворих на алкогольну залежність в амбулаторних умовах установ нового типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / О.М. Зінченко ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Проаналізовано особливості організації та лікування хворих на алкогольну залежність за амбулаторних умов установ нового типу. Проведено цілісне соціально-демографічне, клініко-психопатологічне, психодіагностичне та катамнестичне дослідження, виділено особливості проявів алкогольних розладів у даного контингенту хворих. На підставі вивчення клініко-психопатологічних, психологічних особливостей формування алкогольної залежності науково обгрунтовано та розроблено систему психотерапії у комплексному лікуванні даних пацієнтів з використанням інтегративного підходу. Виявлено та описано варіанти терапевтичних настанов (зовнішніх, проміжних, внутрішніх), з урахуванням яких запропоновано диференційовані підходи щодо формування та закріплення адекватного усвідомлення хвороби, активної настанови пацієнтів на лікування. Проведено апробацію та впровадження системи психотерапії у комплексному лікуванні хворих на алкогольну залежність, а також порівняльний аналіз її терапевтичної ефективності та різних психотерапевтичних методів лікування вищезазначеної категорії пацієнтів. Удосконалено надання наркологічної допомоги хворим на алкогольну залежність за амбулаторних умов установ нового типу шляхом впровадження розроблених підходів в організацію терапевтичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-57
Шифр НБУВ: РА330664

Рубрики:

      
9.

Зінченко О. А. 
Фонетичні параметри усного мовлення чоловіків і жінок (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі німецького спонтанного мовлення): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. А. Зінченко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено реалізацію компонентів інтонації й їх вплив на функціонування голосних фонем у спонтанному мовленні німців. На підставі вияву фонетичних параметрів визначено способи актуального членування. Встановлено, що висловленням жінок притаманна більша зрізаність мелодійного контуру, частотна акцентуація, ритмічність й впорядкованість міжнаголошених інтервалів, категоричність та використання психологічних пауз після реми. Мовлення чоловіків характеризується рівномірною реалізацією тону, менш частою акцентуацією, меншою ритмічністю, невпорядкованістю міжнаголошених інтервалів і використанням психологічних пауз перед ремою. З'ясовано, що реалізація компонентів інтонації в темі й ремі спричиняє варіативність і ненаголошених, і наголошених голосних. Вияв просодичних компонентів у мовленні жінок зумовлює суттєві модифікації голосних фонем і в темі, і в ремі. Голосні, реалізовані чоловіками, зазнають незначної варіативності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-1
Шифр НБУВ: РА379681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Зінченко О. В. 
Методологія побудови інформаційних систем на основі віртуалізації мережевих функцій / О. В. Зінченко. — Б.м., 2021 — укp.

В результаті дисертаційних досліджень вирішена важлива науково-прикладна проблема щодо розробки методології побудови інформаційних систем, на основі віртуалізації мережевих функцій, яка повинна ефективно функціонувати з SDN та NFV.В роботі вперше розроблено математичну модель інформаційної мережі з віртуалізацією мережевих функцій, наукова новизна якої полягає в тому, що вона ґрунтується на теорії масового обслуговування. Це дає можливість забезпечити у реальному часі самоналагоджування параметрів мережі з метою реалізації визначення ефективної архітектури мережі та підвищення її продуктивності.Вперше розроблено метод реконфігурації ланцюжка обслуговування та поведінки площини управління SDN, наукова новизна якого ґрунтується на використанні кінцевого автомату Мілі та дозволяє моделювати поведінку площини управління SDN. Вперше розроблено методику підвищення продуктивності системи шляхом прогнозування необхідних сервісів та передбачення помилок, наукова новизна якої полягає в тому, що вона ґрунтується на методах лінійного програмування. Це дає можливість здійснювати ефективне керування мережевими функціями, які динамічно організовані.Удосконалено метод виявлення атак на інформаційну мережу NFV, який на відміну від існуючих ґрунтується на ентропійному алгоритмі та автоматично вибирає контрзаходи у залежності від типу атаки. Це дає можливість визначати потоки пакетних подій, які завантажують ресурси системи. Для визначення потоків пакетних подій, які виснажують ресурси контролера застосовується розподіл функцій шляхом узагальнення ентропії комбінованої формули Шеннона – Рені у реальному часі.Вперше розроблено концепцію побудови інформаційної системи з віртуалізацією мережевих функцій, наукова новизна якої полягає в тому, що вона ґрунтується на основі математичних моделей архітектури мережі, прогнозуванні необхідних мережевих сервісів і помилок та методах парирування відмов у мережі при мінімальних затратах. Це дозволяє забезпечити своєчасність реакції інформаційної системи на позаштатні ситуації у випадку мережевої атаки, деградації структури чи погіршені функціональних можливостей інформаційної системи.^UAs a result of dissertation researches the important scientific and applied problem concerning development of methodology of construction of information systems, on the basis of virtualization of network functions which should function effectively with SDN and NFV is solved.For the first time a mathematical model of an information network with virtualization of network functions was developed, the scientific novelty of which is that it is based on the theory of queuing. This makes it possible to provide real-time self-tuning of network parameters in order to implement the definition of an effective network architecture and increase its productivity.For the first time, a method of reconfiguration of the service chain and the behavior of the SDN control plane was developed, the scientific novelty of which is based on the use of the Mill finite state machine and allows to model the behavior of the SDN control plane.For the first time, a methodology for increasing system performance by predicting the required services and predicting errors has been developed, a scientific novelty of which lies in the fact that it is based on linear programming methods. This enables efficient management of dynamically organized network functions.The method of detecting attacks on the NFV information network has been improved, which, unlike the existing ones, is based on an entropy algorithm and automatically selects countermeasures depending on the type of attack. This makes it possible to determine the streams of packet events that load system resources. To determine the flow of packet events that deplete the controller's resources, the distribution of functions is used by generalizing the entropy of the combined Shannon-Reni formula in real time.For the first time, the concept of building an information system with virtualization of network functions was developed, the scientific novelty of which lies in the fact that it is based on mathematical models of network architecture, forecasting the necessary network services and errors, and methods of parrying network failures at minimal cost. This makes it possible to ensure the timely response of the information system to emergency situations in the event of a network attack, degradation of the structure or deterioration of the functionality of the information system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського