Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (144)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=КАЛАЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Калачова О.М. 
Визначення слідчим процесуального статусу осіб, що беруть участь у досудовому провадженні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.М. Калачова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення слідчим процесуального статусу осіб, що беруть участь у досудовому провадженні, зокрема, інформаційну невизначеність щодо фактичного становища особи, можливу наявність подвійного статусу суб'єкта. Запропоновано алгоритм дій слідчого у разі вирішення питання щодо наділення особи кримінальним процесуальним статусом, за яким розглянуто процесуальний порядок визначення правового становища окремих суб'єктів кримінального судочинства. Проаналізовано особливості визначення слідчим процесуального статусу його учасників на різних стадіях досудового провадження. Запропоновано зміни та доповнення до чинного КПК і проекту КПК з метою вдосконалення правової регламентації дій слідчого у разі визначення процесуального статусу учасника кримінального судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 + Х893.9(4УКР)720.1 +
Шифр НБУВ: РА360600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Калачова В.В. 
Методи, моделі і процедури синтезу організаційної структури логістичних інформаційних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / В.В. Калачова ; Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методи, моделі та процедури синтезу організаційних структур логістичних інформаційних систем (ЛІС). Запропоновано теоретико-категорно-графофий метод математичного опису організаційних структур ЛІС, який значно розширює можливості раціонального машинного подання інформації про структуру ЛІС. Удосконалено метод багатокритеріального синтезу ієрархічної організаційної структури ЛІС, який дозволяє зменшити обчислювальну складність і підвищити швидкодію процедури побудови раціональної ієрархічної структури системи часткових критеріїв та альтернатив рішень, що приймаються. Описано математичну модель вибору найдоцільнішої альтернативи бізнес-проекту організаційної структури ЛІС згідно заданої сукупності техніко-економічних показників, а також процедури прийняття багатоальтернативних рішень методами рівномірної оптимізації та справедливого компромісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.323 +
Шифр НБУВ: РА324073

Рубрики:

      
3.

Калачова І.В. 
Методологічні засади формування соціальної статистики та її використання в управлінні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.10 / І.В. Калачова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні, методологічні, науково-методичні та організаційно-практичні засади формування соціальної статистики як інформаційно-аналітичної бази управління соціальними процесами. Визначено комплекс програмно-методологічних питань соціального моніторингу як інструменту підтримки управлінських рішень. Доведено доцільність застосування інтегральних оцінок у соціальному моніторингу на прикладі використання індексів регіонального людського розвитку. Адаптовано систему соціальних індикаторів "контекст - статус - реакція" для оцінки дієвості соціальної політики в країні і здійснення порівняльного аналізу соціального становища населення різних країн. Розроблено програмно-методологічні положення обстежень стану соціально-економічної захищеності населення відповідно до Концепції соціально-економічної захищеності Міжнародної організації праці (МОП), яку адаптовано до національних умов. Здійснено комплексне статистичне оцінювання стану та тенденцій соціально-економічної захищеності населення України. Визначено концептуальні засади, цілі та аналітичні можливості допоміжних соціальних рахунків, розглянуто особливості їх побудови в Україні. Встановлено інформаційну потужність допоміжних соціальних рахунків у процесі визначення стратегічних цілей соціальної політики (на прикладі рахунку охорони здоров'я).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)271 + С62:У9(4УКР)271 + С62:У9(4УКР)271
Шифр НБУВ: РА351964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Калачнюк Л.Г. 
Молекулярні аспекти екзогенної регуляції метаболізму у клітинах мікроорганізмів-сімбіонтів та тварини-господаря: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Л.Г. Калачнюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вивчено особливості контактування нововідкритої ГТФ-ази (білок RsgA) з малою субодиницею рибосоми у клітині Escherichia coli. RsgA з високим ступенем афінності зв'язується з тмРНК, не впливає на швидкість її аміноацилювання аланіл-тРНК-синтетазою і здатні брати участь у трансляційних і / або транс-трансляційних процесах. Результати даного вивчення та дані щодо інгібування активації ГТФ-ази аміноглікозидними антибіотиками, специфічними до 30S субодиниці у зоні A-сайту дозволили з'ясувати нові відомості стосовно функціонування рибосоми та можливі механізми регуляції трансляційних процесів у клітинах прокаріотів. Показано, що для підтримання стабільності функціонування травної системи жуйних тварин важливу роль відіграє мікробний зовнішньоклітинний редокс-потенціал та фактори, які здатні його змінити. Швидкість змін концентрації аміаку у рубці залежать від утворення сполук глутамату, а також піроглутамату та регулюються аліментарними чинниками. Виявлено сутнісні активності фосфокетолази та наявність високої активності 2-кето-3-дезокси-6-фосфоглюконатальдолази та фруктозодифосфатальдолази у клітинах певних пектинолітичних бактерій за повної утилізації пектину, ксилозу й інших субстратів, що свідчить про перетворення їх метаболічними шляхами Ентера - Дудорова й Ембдена - Мейєргофа - Парнаса відповідно. Це підтверджується стехіометрією утворених метаболітів, яку можна регулювати факторами живлення. Токсична дія пентахлоренолу є вірогідно зниженою у разі введення до раціону сорбентів, йонофору та джерел легкодоступної енергії. В екзогенній регуляції інтрацелюлярного метаболізму суттєву роль відіграють властивості межувального глутаматдегідрогеназного комплексупро- й еукаріотичного походження, азотфіксувальні, дегідрогеназні й інші біохімічні реакції, які беруть участь у процесах зменшення дії токсикантів та відновленні пошкоджених клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.112.2 + Е40*725.112.2 + Е40*725.112.2
Шифр НБУВ: РА362708

Рубрики:

      
5.

Калачевська Л.І. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму інформаційно-консультаційного забезпечення в інфраструктурі аграрного бізнесу (на матеріалі Сумської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.І. Калачевська ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено особливості розвитку інформаційного сервісу в аграрній сфері, уточнено зміст економічної категорії інформаційно-консультаційної (ІК) інфраструктури аграрного бізнесу та диференційовано її за сферами консультування та відповідним функціональним призначенням. Вивчено світовий досвід діяльності ІК структур в аграрній сфері. Проаналізовано стан реформування сільськогосподарського виробництва, зроблено оцінку ринку консалтингових послуг в АПК Сумської області та галузі інформаційного забезпечення ефективності консалтингової діяльності. Запропоновано концепцію розвитку системи ІК забезпечення підприємств АПК, визначено організаційні особливості й економічний механізм функціонування ІК служб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Сум)32 ф
Шифр НБУВ: РА318828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Калачевська Л. І. 
Управління інноваційним розвитком сільських територій: теорія, методологія, практика / Л. І. Калачевська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці теоретико-методологічних засад підвищення ефективності і результативності управління розвитком українських сільських територій на основі стимулювання інноваційної діяльності, у тому числі в межах відновлення і розбудови їх інфраструктури. У дослідженні: розкрито теоретичні основи управління інноваційним розвитком сільських територій; надана критична оцінка методологічним основам цього виду управління; проаналізовано стан й розкриті тенденції розвитку сільських територій у світі та в Україні в умовах глобалізації, а також виявлені передумови забезпечення розвитку сільських територій на основі інновацій; розроблено методики оцінки впливу конкурентного середовища на управління інноваційним розвитком сільських територій в Україні та інфраструктурного забезпечення української сільської місцевості; розкрито інституційні аспекти інфраструктурного забезпечення інноваційного розвитку сільських територій; сформовано напрямки розвитку сільських територій в Україні на основі інновацій в інфраструктурному забезпеченні; розроблено інтегровану модель системи управління інноваційним розвитком сільських територій в Україні та систему інформаційно-консультаційної підтримки розвитку інноваційної діяльності в українській сільській місцевості; сформовано організаційно-економічний механізм стимулювання інноваційного розвитку інфраструктури сільських територій.^UThe thesis is devoted to the development of theoretical and methodological foundations for improving the efficiency and effectiveness of management of the Ukrainian rural development based on innovation activities stimulating, including activities in the framework of reconstruction and development of their infrastructure. The author interprets the meaning of innovative rural development as a complex process related to the development, implementation and use of innovations, as well as such a development requires infrastructural modernization, transformation of organizational and economic mechanism of management, creation of institutional, organizational and appropriate spatial conditions, and additionally preconditions and factors for rural development using innovations. The thesis describes theoretical basis of management of rural innovative development, within which: rural development was investigated as an object of innovation management; evolution of theories of innovative development and characteristic features of innovation management were summarized; principles, objectives and tasks of innovative rural development were distinguished.The paper also assesses the methodological foundations of management of rural innovative development, in the context of which: a critical study of methodological tools for assessing the development of rural areas in Ukraine was conducted; tendencies in approaches to the management of innovative rural development were described; critical assessment of models and methods of rural sustainable development was made on the basis of infrastructure availability.Analysis of the current state of rural development in the world and in Ukraine has revealed their increasing role in the socio-economic systems of the world. Besides, their uneven development depends on the economic development of the country. Trends and problems of rural development were localized based on the division of the world into four groups, according to the size of their GDP per capita (economically developed countries (more than 20 thous. USD), countries-followers (from 10 to 20 thous. USD); countries developing their economic systems (from 5 to 10 thous. USD); countries-outsiders (less than 5 thous. USD). Trends and problems of the development of Ukrainian rural areas were identified by using the analysis of statistical and other information on Ukrainian rural areas in 2007-2017. Prerequisites for the rural development were defined taking into account the identified trends of development of Ukrainian rural areas and their current state. Special emphasis was put on the complexity and diversity of such a development, as well as on the need of innovations generation and implementation, in particular in the framework of the rehabilitation and development of its infrastructure.Within the use of innovative approaches and tools of stimulating the development of rural areas in Ukraine, methods for assessing the impact of the competitive environment on the management of innovative development of rural areas in Ukraine and infrastructure of Ukrainian rural areas were developed; institutional aspects of infrastructure availability for innovative rural development were described; directions of the development of Ukrainian rural areas on the basis of innovation in infrastructure were shaped. According to the calculations on the developed methods, the following facts were proved: the competitive environment has a negative, close to critical, impact on the management of innovative development of rural areas in Ukraine; there is poor development of rural infrastructure both in the whole country and in its regions. Separately, following the experience of the European Union, as one of the directions of development of rural areas in Ukraine, it was suggested to concentrate all the main functions of innovation management in the country within the new national institution - the State Agency for Innovation and Development (SAID).In the context of instruments formation and implementation needed for stimulating the development of rural areas in Ukraine, an integrated system of management of innovation development of rural areas in Ukraine was developed founded on the innovations implementation in infrastructure; organizational and economic mechanism for stimulation the innovative development of rural infrastructure was formed; the role of agricultural cooperation as a mechanism for stimulation the innovative rural development was defined; components and conditions of implementation of the system of information and consulting support of innovative development were explained. It was proved that the key component of the proposed system of information and consulting support of the development of innovation activity in rural areas should be the State Agency for Innovation and Development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Корінь І. С. 
Регулювання трансфертного ціноутворення в процесі забезпечення фіскальної безпеки держави: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / І. С. Корінь. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена комплексному теоретико-прикладному дослідженню регулювання трансфертного ціноутворення в процесі забезпечення фіскальної безпеки держави, особливостям такого регулювання в умовах російської агресії, зменшення доходів бюджету внаслідок економічного спаду на фоні підвищення витрат на ведення воєнних дій, підтримання інфраструктури. Об’єктом дослідження є взаємовідносини між державою та суб`єктами трансфертного ціноутворення, що виникають в процесі забезпечення фіскальної безпеки держави, предметом – розробка і удосконалення теоретико - методичних засад регулювання трансфертного ціноутворення для забезпечення фіскальної безпеки держави.Актуальність теми роботи випливає з того, що дослідження трансфертного ціноутворення є важливим для забезпечення справедливості та ефективності в торгівельних та економічних відносинах між Україною та Європейським Союзом, виконання міжнародних зобов'язань і забезпечення фіскальної безпеки держави.Розглянуто фактори, які визначають вибір моделі трансфертного ціноутворення та методів узгодження умов контрольованої операції за принципом «витягнутої руки». Встановлено, що ці детермінанти включають фактори і обставини, які впливають на рішення підприємств щодо конкретного підходу до визначення цін на товари та послуги, що переміщуються між пов'язаними сторонами в міжнародній торгівлі.Встановлено, що глобальні тенденції у протидії маніпулюванню трансфертними цінами в основному спрямовані на забезпечення більшої прозорості та ефективного контролю в цій сфері. Держави та міжнародні організації активно співпрацюють для вдосконалення правил та стандартів у цьому питанні. Зростає важливість обміну інформацією між державами, що дозволяє виявляти та уникати використання схем ухилення від оподаткування через трансфертні ціни. Механізми, такі як OECD/G20, BEPS та директиви Європейського Союзу, впроваджуються з метою удосконалення стандартів, які регулюють трансфертне ціноутворення.Визначено ефективність податкового контролю як механізму запобігання податкових втрат. Податковий контроль є формою державного фінансового нагляду, спрямованого на гарантування дотримання податкового законодавства та правильності виконання податкових зобов'язань платниками зборів та податків. Цей механізм включає ряд заходів, спрямованих на виявлення, аналіз та усунення відхилень від податкових норм у їхній діяльності з метою мінімізації втрат бюджету та притягнення винних осіб до відповідальності.Визначено, що модель оцінки реальних та потенційних податкових втрат в контексті трансфертних цін – це інструмент або методологія, спрямована на оцінку можливих втрат податків унаслідок маніпулювання трансфертними цінами. Ця модель враховує різноманітні аспекти оподаткування, включаючи зміни у цінах та обсягах торгівлі між пов'язаними сторонами, що можуть призвести до недооцінки чи переоцінки активів, товарів чи послуг. Мета полягає в ідентифікації, аналізі та оцінці можливих втрат податків для уникнення таких практик та забезпечення справедливості й прозорості в оподаткуванні.Алгоритм оцінки податкових втрат у контексті трансфертних цін включає наступні кроки:- збір інформації: отримання даних про фінансові та трансакційні операції пов'язаних компаній, а також їх фінансові звіти;- аналіз показників ризику трансфертного ціноутворення;- розробку стратегій для мінімізації ризику;- впровадження корекцій з метою попередження податкових втрат, включаючи внесення коригувань до трансфертних цін.^UThe dissertation is devoted to a complex theoretical and applied research on the regulation of transfer pricing in the process of ensuring the fiscal security of the state. The peculiarities of such regulation in the conditions of Russian aggression, the reduction of budget revenues as a result of the economic recession are considered. The economic downturn is taking place against the backdrop of increased costs for conducting military operations and maintaining infrastructure.The object of the study is the relationship between the state and transfer pricing entities. These relations arise in the process of ensuring the fiscal security of the state. The subject of the work is the development and improvement of the theoretical and methodological principles of transfer pricing regulation to ensure the fiscal security of the state.The relevance of the topic of the work stems from the fact that the study of transfer pricing is important for ensuring fairness and efficiency in trade and economic relations between Ukraine and the European Union. And also for Ukraine to fulfill its international obligations and ensure the fiscal security of the state.Factors that determine the choice of a transfer pricing model and methods of agreeing the conditions of a controlled transaction based on the principle of "arm's length" are considered. It was established that these determinants include factors and circumstances that influence the decisions of enterprises regarding a specific approach to determining the prices of goods and services moving between related parties in international trade.It has been established that global trends in combating transfer price manipulation are mainly aimed at ensuring greater transparency and effective control in this area. States and international organizations actively cooperate to improve rules and standards in this matter. The importance of the exchange of information between countries is increasing, which allows to detect and avoid the use of tax evasion schemes through transfer pricing. Mechanisms such as the OECD/G20, BEPS and European Union directives are being implemented to improve the standards that govern transfer pricing.The effectiveness of tax control as a mechanism for preventing tax losses is determined. Tax control is a form of state financial supervision aimed at compliance with tax legislation and the correctness of the fulfillment of tax obligations by fee and tax payers. This mechanism includes measures aimed at identifying, analyzing and eliminating deviations from tax norms in the activities of taxpayers with the aim of reducing budget losses and bringing guilty parties to justice.It was determined that the model for assessing real and potential tax losses in the context of transfer pricing is a tool or methodology. It is aimed at assessing possible tax losses as a result of manipulation of transfer prices. This model takes into account various aspects of taxation. It includes changes in prices and volumes of trade between related parties that may lead to undervaluation or overvaluation of assets, goods or services. The goal is to identify, analyze and evaluate possible tax losses to avoid such practices and ensure fairness and transparency in taxation.The algorithm for estimating tax losses in the context of transfer pricing includes the following steps:- collection of information: obtaining data on financial and transactional operations of related companies, as well as their financial reports;- analysis of transfer pricing risk indicators;- development of strategies to minimize risk;- introduction of corrections to prevent tax losses, including making adjustments to transfer prices.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського