Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (156)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=КАРТАШОВ$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ВАСИЛЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Карташова К. М. 
Механізми реалізації вторинного остеопорозу у хворих на хронічний безкам'яний холецистит та ожиріння: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / К. М. Карташова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше визначено клініко-патогенетичні особливості перебігу остеопенічного синдрому на тлі хронічного безкам'яного холециститу (ХБХ) й ожиріння. Вперше комплексно вивчено зміни кальцієвого гомеостазу, кісткового метаболізму та структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих з поєднаною патологією - ХБХ та ожирінням. Встановлено, що сукупний перебіг ХБХ й ожиріння призводить до порушень кальцієвого гомеостазу та доволі часто супроводжується формуванням остеопоретичних станів. Визначено кореляційну залежність між кальцієвим гомеостазом, кістковим ремоделюванням і мінералізацією кісток. Патогенетично обгрунтовано включення до комплексного лікування замісної терапії препаратами кальцію та гіполіпідемічним препаратом равісол у хворих на ХБХ та ожиріння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.11 + Р413.520.11 + Р415.202.1
Шифр НБУВ: РА382329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Карташов Л.Є. 
Моделювання гнучких виробничих систем з часовим резервуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / Л.Є. Карташов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Побудовано напівмарківську модель функціонування виробничої комірки, яка забезпечується постійним часовим резервом (ділянки гнучких асинхронних автоматизованих ліній (ГААЛ)), що дозволяє визначити у загальному вигляді функції розподілу часів напрацювання на відмови та відновлення ділянки у цілому, тобто еквівалентно замінити його найпростішим елементом, що має два факторних стани. Розроблено математичну модель однопотокової багатофазної синхронної автоматизованої лінії, що дозволяє у процесі моделювання ГААЛ заміняти синхронні ділянки однією еквівалентною коміркою. Розв'язано задачу математичного опису функціонування накопичувальних елементів автоматизованих ліній на базі дифузійної апроксимації для системи G/G/1/N для стаціонарного та перехідного режимів, що дозволяє визначити середню довжину черги, а також часовий об'єм запасу, який забезпечує накопичувач. На базі ітераційного алгоритму побудовано напівмарківську модель однопотокової ГААЛ, що оперує функціями розподілу (ФР) параметрів надійності її елементів загального виду, що дозволяє враховувати горизонтальні та вертикальні зв'язки, обчислювати ФР довжин черг і середні значення довжин черг у накопичувачах, еквівалентно замінювати лінію найпростішим елементом з визначенням ФР часу його відновлення та напрацювання на відмову, а також часу обслуговування, що дозволяє визначати продуктивність лінії з урахуванням надійності її елементів. У рамках задачі оперативного планування виробницва запропоновано модель планування виробництва з постійним фондом робочої сили. Наведена модель дає змогу визначити мінімум витрат функціонування ГААЛ, взаємопов'заних з оплатою праці постійних співробітників і використанням міжопераційних накопичувачів, а також оцінити економічну доцільність збільшення місткостей міжопераційних накопичувачів, які використовуються у ГААЛ, з метою досягнення заданої продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 +
Шифр НБУВ: РА341369

Рубрики:

      
3.

Карташова Л.А. 
Особистісно орієнтована система навчання основ інформаційних технологій в процесі підготовки майбутніх вчителів іноземних мов: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.А. Карташова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано стан проблеми навчання засад інформаційних технологій (ІТ) студентів лінгвістичних вищих навчальних закладів (ЛВНЗ). Висвітлено можливості використання засобів ІТ у діяльності вчителя іноземних мов. Розроблено зміст навчання засад ІТ студентів. Запропоновано модульно-рейтингову систему управління навчально-виховним процесом. Визначено компоненти особистісно-орієнтованої системи навчання засад зазначених технологій студентів ЛВНЗ з метою набуття й поглиблення професійних знань, формування умінь і навичок, а також розвитку творчих здібностей студентів. Експериментально перевірено ефективність застосування створеної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА331530

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Карташова О. Г. 
Підвищення ефективності виробництва виноградарсько-виноробних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. Г. Карташова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено сутність поняття "ефективність виробництва" за умов кризових трансформацій на підставі вивчення й узагальнення існуючих концепцій, точок зору й аналізу соціально-економічної ситуації. Розроблено методику оцінювання ефективності виробництва виноградарсько-виноробних підприємств (ВВП), обгрунтовано методологічні та методичні підходи до оцінювання існуючих резервів її підвищення в Україні. Досліджено сучасний стан ефективності виробництва ВВП, визначено резерви й обгрунтовано основні напрями її підвищення. Обгрунтовано шляхи впровадження інноваційної моделі техніко-технологічного розвитку ВВП, розроблено практичні рекомендації та пропозиції щодо підвищення ефективності їх виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.2 + У9(4УКР)306.752.51
Шифр НБУВ: РА383957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Карташов В.В. 
Радіаційний вплив викидів АЕС та ТЕС України на навколишнє середовище та населення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.В. Карташов ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Наведено дані порівняльного аналізу щодо впливу викидів радіонуклідів на навколишнє середовище та населення 4-х АЕС і 14-ти основних ТЕС України, що працюють на вугіллі, з обліком усіх радіонуклідів, що викидаються, шляхів опромінення та умов експлуатації кожної з електростанцій. Науково обгрунтовано радіонукліди, стосовно яких необхідно здійснювати систематичний контроль у викидах ТЕС, та визначено ступінь ризику, спричиненого наявністю радіонуклідів у вугіллі, яке спалюється з метою виробництва електроенергії. Розроблено рекомендації з регулювання викидів радіонуклідів і оцінки доз опромінення населення. Уперше одержано кількісні показники радіаційного впливу на навколишнє середовище та населення від застосування вугілля, що використовується для обігріву приміщень у сільській місцевості в Україні. Установлено закономірності просторового розподілу на території України очікуваних середньорічних індивідуальних ефективних доз опромінення населення від викидів радіонуклідів АЕС і ТЕС, що працюють на вугіллі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З37 н6 + З47 н6 +
Шифр НБУВ: РА334305

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Карташов В.М. 
Розвиток теорії та удосконалення систем радіоакустичного і акустичного зондування атмосфери: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.12.17 / В.М. Карташов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Створено основи теорії зондувальних сигналів радіоакустичних та акустичних систем. Запропоновано адекватні конструктивні моделі радіоакустичного й акустичного локаційних каналів. Розроблено методи дослідження - аналізу і синтезу зондувальних сигналів, що грунтуються на введеній двовимірній просторово-частотній взаємокореляційній функції звукового та електромагнітного коливань - функції розсіяння. Вивчено характеристики каналів і прийманих сигналів, що дозволило синтезувати оптимальні алгоритми функціонування расдарів, алгоритми адаптації содарів до існуючої завадової обстановки, запропонувати нові методи вимірювання параметрів атмосфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.25 +
Шифр НБУВ: РА327852

Рубрики:

      
7.

Толстих Є. Г. 
Удосконалення моделей та методів радіоакустичного зондування атмосфери / Є. Г. Толстих. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес зондування атмосфери акустичними і електромагнітними хвилями. Мета – удосконалення моделей і методів радіоакустичного зондування (РАЗ) атмосфери, що дозволять підвищити точність вимірювання характеристик атмосфери та визначити якісні показники їх вимірювання. Предмет дослідження – моделі і методи радіоакустичного зондування атмосфери системами РАЗ і аналіз їх показників якості. Методи – теорії статистичних рішень для синтезу оптимальних алгоритмів обробки сигналів систем РАЗ, теорії поширення хвиль у турбулентній атмосфері, методи теорії оптимальної лінійної фільтрації, числові методи аналізу, комп'ютерне моделювання. Результати – запропоновані нові ефективні методи вимірювання швидкості вертикального та горизонтального вітру системами РАЗ, які відрізняються від відомих методів застосуванням комбінованої обробки розсіяних сигналів – доплерівської і кореляційної, що дозволяє розширити можливості систем РАЗ по вилученню нової інформації з даних радіоакустичного зондування атмосфери; вперше запропоновано новий метод прийому та обробки сигналів у системах РАЗ атмосфери, який заснований на пасивній радіолокації плями розсіяних електромагнітних коливань, сфокусованих сферичними хвильовими фронтами акустичного пакета. новизна методу полягає в тому, що для прийому розсіяного сигналу при зносі пакету акустичних хвиль вітром, на відмінну від відомих методів, які використовують матрицю приймальних антен, використовується одна приймальна антена; запропонована нова методика метрологічної атестації систем РАЗ, яка на відміну від відомих, ґрунтується на метрологічній атестації основних пристроїв системи, які визначають похибку вимірювання інформаційного параметра відбитого сигналу системи; удосконалено метод фільтрації «миттєвих» профілів температури, які одержуються системою РАЗ, який, на відміну від відомих, дозволяє значно зменшити час, що витрачається на отримання температурних профілів з необхідною достовірністю. Впроваджено – у науково-дослідних роботах та навчальний процес ХНУРЕ (м. Харків). Галузь використання – розробка систем радіоакустичного зондування атмосфери^UObject – the process of sounding the atmosphere with acoustic and electromagnetic waves. Aim – improvement of models and methods of radio-acoustic sensing (RAS) of the atmosphere, which will increase the accuracy of the atmospheric characteristics measurement and determine the qualitative factors of their measurement. Subject – models and methods of radio-acoustic sensing of the atmosphere by RAS systems and analysis of their quality indicators. Methods – the theory of statistical decisions for the synthesis of optimal algorithms for signal processing of RAS systems, the theory of wave propagation in a turbulent atmosphere, the methods of the theory of optimal linear filtration, numerical methods of analysis, computer simulation. Results – new effective methods for measuring the velocity of vertical and horizontal winds by RAS systems, which differ from the known methods by using the combined processing of scattered signals both Doppler and correlation are proposed. these methods allow to expand the possibilities of RAS systems for extracting new information from the data of radio-acoustic sensing of the atmosphere; for the first time a new method of reception and processing of signals in the RAS systems of the atmosphere was proposed. this method is based on the passive radar of spots of scattered electromagnetic oscillations, focused on the spherical wave fronts of the acoustic packet. the novelty of the method is to receive a scattered signal, when wearing the packet of acoustic waves by wind, other than the known methods using the matrix of receiving antennas, one receiving antenna is used; the new method of metrological certification of RAS systems is proposed, which, unlike the known ones, is based on the metrological attestation of the main devices of the system, which determine the measurement error of the information parameter of the reflected signal of the system; the method of filtering the "instant" temperature profiles obtained by the RAS system is improved, which, unlike the known, allows to significantly reduce the time spent on obtaining temperature profiles with the required reliability. Implementation – in scientific research activities at NURE (Kharkiv). Application – development of radio-acoustic sensing systems of the atmosphere


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського