Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (475)Книжкові видання та компакт-диски (520)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=КЛИМОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Климович П.В. 
Ефективність доз і строків застосування добрив під сорго зернове на чорноземі опідзоленого Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / П.В. Климович ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Установлено вплив застосування добрив на динаміку основних елементів живлення в органах рослин сорго зернового, площу листової поверхні, чисту продуктивність фотосинтезу та фотосинтетичний потенціал. Визначено господарський та відносний винос основних елементів живлення врожаєм, розраховано їх баланс у грунті, коефіцієнти використання з добрив. Обгрунтовано вплив мінеральних добрив на показники якості зерна. Розроблено методику розрахунку доз внесення азотних добрив під сорго зернове з урахуванням запасів мінерального азоту у грунті та рівня запланованого врожаю. З'ясовано, що для одержання високих і стабільних врожаїв зерна сорго зернового на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України з низьким вмістом азоту сполук, що лужно гідролізуються та підвищеним вмістом рухомих сполук фосфору та калію, дозу внесення азотних добрив перед сівбою рекомендовано визначати за результатами грунтової діагностики запасів азоту мінеральних сполук і рівня запланованого врожаю. Дозу фосфорних і калійних добрив для внесення за умов основного обробітку грунту необхідно встановлювати за рівнем відчуження фосфору та калію з поля запланованим урожаєм культури за показниками їх відносного виносу на одиницю продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.92-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Климовицька Г.Ю. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення управління розвитком малого підприємництва в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.Ю. Климовицька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розвинуто теоретичні положення та розроблено напрямки удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком малого підприємництва, наведено рекомендації щодо формування його складових. Узагальнено теоретичні засади та виявлено особливості та недоліки розвитку в Україні малого підприємництва за сучасних умов. Визначено суть чинних механізмів і методів його підтримки, наведено пропозиції щодо їх удосконалення. Висвітлено зміст інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком малого підприємництва у регіоні. Узагальнено існуючий досвід створення, а також розроблено й обгрунтовано пропозиції щодо формування зазначеного забезпечення управління розвитком малого підприємництва у регіоні, що передбачають використання сучасних засобів обчислювальної та комунікаційної техніки. Проаналізовано процеси підготовки та приняття рішень з питань функціонування та розвитку малого підприємництва у регіоні з залученням експертів. Розроблено конкретні управлінські процедури прийняття складних рішень щодо управління малим підприємництвом у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21 +
Шифр НБУВ: РА343540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Климович О.В. 
Конвенція про захист прав людини та основних свобод як складова внутрішнього права та особливості її застосування національними судами держав-членів Ради Європи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О.В. Климович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено доктрину, нормативну базу та судову практику з питань реалізації права Конвенції про захист прав людини та основних свобод у внутрішніх системах права та в практиці національних судів. Визначено напрямки розвитку стандартів у сфері прав людини, основні методи їх імплементації на рівні держав-членів Ради Європи та їх національних судів. Розроблено наукові рекомендації щодо приведення у відповідність Конвенції про захист прав людини та основних свобод законодавства та застосування права Конвенції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-3 + Х915.232.4-3 + Х915.232.4-7
Шифр НБУВ: РА372580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Климова Г.В. 
Обмін одно- і двозарядних катіонів на пористих поліакрилових іонітах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Г.В. Климова ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2001. — 18 с. — укp.

На основі іонообмінних рівноваг доведено можливість використання теоретичної моделі динаміки внутрішньої дифузії сорбції одного компонента для апроксимації експериментальних даних процесу регенерації акрилового катіоніта Lewatit CNP 80 розчином сірчаної кислоти. Теоретично обгрунтовано шляхи досягнення глибокого, наперед заданого ступеня регенерації карбоксильних катіонітів стехіометричною кількістю сірчаної кислоти. Наведено методику визначення основних технологічних показників стадії регенерації карбоксильних катіонітів. Запропоновано схему та визначено умови організації процесу регенерації катіонітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.42
Шифр НБУВ: РА316599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Климова О.В. 
Поетологічна концепція М.С.Гумільова: історія становлення та форми реалізації: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.В. Климова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку становлення та розвитку поетологічної концепції М.Гумільова. Розглянуто генезис естетичних поглядів поета. Вивчено вплив В.Брюсова, В.Іванова, А.Бєлого та російської релігійної філософії на формування принципів його світоглядної системи. Виявлено методологічну подібність з формалістами, спільність з ранніми роботами М.М.Бахтіна. Показано, що ідея інтегральності М.Гумільова корелює з актуальним поняттям художньої цілісності. Універсальність принципу інтегральності у творчості поета виявлено під час аналізу літературно-критичних і художніх текстів. Виокремлено специфічні риси критичного методу М.Гумільова, спрямованого на формування нового типу читача. До наукового обігу введено рукописи поета з віршознавства, наведено їх літературознавчий коментар. Здійснено спробу реконструкції-коментаря до плану трактату "Теорія інтегральної поетики". На підставі аналізу різних аспектів творчості Гумільова показано системотвірну роль принципу інтегральності, який був основою його поетологічної концепції та художньої практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гумільов, М.С. 33 +
Шифр НБУВ: РА356091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
6.

Климов В.В. 
Православне чернецтво в Україні: релігієзнавчий аналіз суспільно значущої діяльності в проблемному дискурсі національної історії: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / В.В. Климов ; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2008. — 35 с. — укp.

У контексті світського релігієзнавства здійснено концептуально-системний аналіз суспільно значущої діяльності православного чернецтва в Україні впродовж десяти століть національної історії. Ця діяльність набула загальносуспільної значущості, її результати відповідали життєвим інтересам і потребам усієї української спільноти. Діяльність чернецтва здійснила суттєвий внесок в церковно-релігійну сферу, а також загалом у духовне становлення та розвиток руського (українського) суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-64 +
Шифр НБУВ: РА359669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Климовицький 
Роль порушень імунітету та неспецифічної резистентності у патогенезі асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Федір Володимирович Климовицький ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-1
Шифр НБУВ: РА336553

Рубрики:

      
8.

Климовицький Ф.В. 
Роль порушень імунітету та неспецифічної резистентності у патогенезі асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ф.В. Климовицький ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-рентгенологічних та імунологічних досліджень одержано нові дані щодо патогенезу розвитку асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей з хворобою Петерса. Уперше доведено, що розвиток асептичного некрозу голівки стегнової кістки спричинений змінами у системі імунітету, які характеризуються підвищеною активністю нейтрофілів й активацією їх окиснювально-відновлювального метаболізму, зниженням функціональної активності Т-лімфоцитів, а також їх регуляторних субпопуляцій, підвищеною концентрацією циркулюючих імунних комплексів і прозапальних цитокінів. Доведено, що наявність у дітей імунодефіциту клітинного типу є негативним фактором для клінічного перебігу хвороби. У динаміці хвороби виявлено фазовий характер змін у системі імунітету, які корелюють з морфологічними змінами у голівці стегнової кістки за асептичного некрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-1 +
Шифр НБУВ: РА336553

      
9.

Климовицький Ф.В. 
Роль порушень імунітету та неспецифічної резистентності у патогенезі асептичного некрозу голівки стегнової кістки у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ф.В. Климовицький ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено нові фактори патогенезу асептичного некрозу голівки стегнової кістки. Виявлено фазний характер імунологічних порушень, що відображають морфологічні зміни у голівці стегнової кістки у випадку асептичного некрозу. Уточнено початковий етап патогенезу захворювання, що полягає у формуванні некрозу голівки стегнової кістки за наявності аутоімунного артриту, обумовленого гіперчутливістю уповільненого типу. Встановлено причини виникнення запалення й особливості його перебігу. Виявлено, що на першій стадії артрит розвивається внаслідок сенсибілізації, викликаної неспецифічною інфекцією та тканинними антигенами. Оцінено інформативність імунологічних показників для розробки методів прогнозування станів організму, що відповідають стадіям асептичного некрозу голівки стегнової кістки. Розроблено методики прогнозування фізіологічних станів пацієнтів, що відповідають поняттю "практично здоровий", а також рентгенологічним змінам, визначеним як "неспецифічний артрит", "стадія імпресійного перелому" та "стадія фрагментації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.53-1 +
Шифр НБУВ: РА336553

Рубрики:

      
10.

Климович С.М. 
Структурно-семантичні типи аброутворень в українській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.М. Климович ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано й узагальнено різні трактування дериватологів абревіатурної морфеми як складника подільних абревіатур. Установлено співвідношення понять "морфема" та "аброморфема". Розглянуто місце аброморфеми у структурі складноскорочених слів. Визначено й охарактеризовано типи аброморфемних абревіатур. Розмежовано аброморфеми за їх співвіднесеності з базовим словосполученням. Запропоновано позиційну характеристику аброморфем. Виявлено характер лексико-семантичних зв'язків між препозитивними абревіатурними морфемами. Виокремлено препозитивні та постпозитивні аброморфеми. Визначено їх походження та використання у аброморфемних утвореннях різних типів. З'ясовано особливості вживання аброморфем у аброморфемно-словесних, власне-аброморфемних та в аброутвореннях комбінованого типу. Наведено рекомендації щодо доцільного вживання аброморфем з урахуванням тенденцій їх функціонування у сучасній українській літературній мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-20 +
Шифр НБУВ: РА359723

      
11.

Климова І.Г. 
Управління логістичною діяльністю підприємств машинобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Климова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичні засади та практичні рекомендації щодо вдосконалення системи управління логістичною діяльністю підприємств машинобудування. Досліджено теоретичні передумови формування логістичних підходів. Запропоновано теоретичні підходи щодо суті логістичного управління. Проаналізовано фукціонування логістичних систем за кордоном і в Україні. Здійснено застосування методик проведення ABC- і XYZ-аналізу в логістичному управлінні та у системі збуту на прикладі ЗАТ "ЗАЗ" для ефективного управління матеріалами. Удосконалено інформаційно-логістичну систему й обгрунтовано систему логістичних дій на підприємствах машинобудування. Розроблено методичні підходи до процесу організації інформаційно-логістичної системи підприємств машинобудівного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-591-21 +
Шифр НБУВ: РА356447

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Климова К.Я. 
Формування культури мовлення майбутніх учителів початкових класів в умовах говірок Житомирщини: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / К.Я. Климова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування мовної культури студентів - вихідців з різних районів області. Її актуальність визначається потребою держави у кваліфікованих, інтелектуально розвинених педагогах з високим рівнем комунікативних умінь і навичок вільного володіння засобами літературної мови. Такі вчителі повинні тактовно і наполегливо долати діалектні помилки у мові дітей і водночас сприяти зацікавленості живим народним словом, вчити доречно і доцільно використовувати діалектизми в тексті. Однак аналіз мовлення студентів I - IV (V) курсів показав, що проблема подолання діалектних помилок у педагогічному закладі освіти є досить серйозною. Методика формування мовленнєвої культури майбутніх вчителів за умов діалектного впливу, яку запропоновано і апробовано на заняттях з курсів "Сучасна українська мова" і "Основи культури і техніки мовлення" на педагогічному факультеті Житомирського державного педагогічного університету, є комплексом взаємопов'язаних, упорядкованих дій викладачів і студентів, з-поміж яких провідне місце належить виконанню різнорівневих вправ з діалектизмами. Використання в експериментальній методиці гнучких педагогічних технологій передбачало зміни вузівських навчальних програм, структури занять, системи контролю й оцінювання знань, форм науково-дослідницької роботи студентів. Враховано також психологічний аспект данної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-913.37
Шифр НБУВ: РА308794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Климова К. Я. 
Формування мовнокомунікативної професійної компетентності студентів нефілологічних спеціальностей педагогічних університетів: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.02 / К. Я. Климова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано методичну систему формування мовнокомунікативної професійної компетентності студентів нефілологічних спеціальностей педагогічних університетів і побудовано її структурно-функціональну модель. Охарактеризовано структурні компоненти методичної системи, такі як обсяг і зміст теоретичного матеріалу, що забезпечує систематизовані знання студентів-нефілологів з української мови, форми організації, традиційні й інноваційні методи та прийоми українськомовного навчання та самонавчання, оптимальні засоби реалізації, контролю та корекції знань, умінь і навичок студентів з української мови. Висвітлено критерії та рівні сформованості мовнокомунікативної професійної компетентності студентів нефілологічних спеціальностей педагогічних університетів на освітньо-кваліфікаційних рівнях "бакалавр" і "магістр". Одержано відповідні показники під час проведення педагогічного моніторингу комунікативних якостей професійного мовлення студентів. Досліджено поняття креативності як інтегрованої особистісної якості, необхідної умови професійної мовнокомунікативної діяльності педагога та висвітлено теоретичні засади її формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913.33
Шифр НБУВ: РА382090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Климова Т.В. 
Формування портфеля інвестиційних проектів на підприємстві в умовах відсутності зовнішнього інвестування у розвиток виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Т.В. Климова ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий метод і моделі формування портфеля проектів на підприємстві за відсутності зовнішнього інвестування у розвиток виробництва. Запропонований метод дозволяє формувати обгрунтований план проектної діяльності підприємства завдяки спільному використанню методів стратегічного планування, теорії гібридних автоматів і теорії портфельних інвестицій. Наведено моделі формування портфеля проектів, які дозволяють враховувати параметри реалізації проектів і ресурсні можливості підприємства, а також зменшини кількість варіантів перебору за рахунок введення додаткових обмежень на використання ресурсів підприємства. Запропоновано здійснювати визначення потрібних ресурсів у процесі реалізації портфеля проектів з використанням методів і моделей теорії гібридних автоматів, що дозволяє моделювати складні процеси реалізації такого портфеля на виробництві з урахуванням факторів ризику. З застосуванням даних методу та моделей розроблено структуру та у програмному вигляді реалізовано елементи інтегрованої інформаційно-аналітичної комп'ютерної системи для підтримки рішень у процесі формування портфеля інвестиційних проектів, яка дозволяє проводити аналіз якісно й оперативно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА359753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чупріна О. В. 
Методика розвитку мовлення учнів початкових класів із застосуванням мультимедійних засобів / О. В. Чупріна. — Б.м., 2019 — укp.

Робота є теоретико -експериментальним дослідженням експериментальним дослідженням проблеми розвитку мовлення учнів початкових класів із застосуванням мультимедійних засобів. У дослідженні обгрунтовано теоретико-методичні засади розвитку мовлення учнів початкових класів із застосуванням мультимедійних засобів; обгрунтовано психологічні та психолінгвістичні засади мовленнєвого розвитку учнів початкових класів, схарактеризовано базові поняття дослідження та уточнено зміст поняття "розвиток мовлення учнів початкових класів". Визначено педагогічні передумови розвитку мовлення учнів, зокрема схарактеризовано наукові підходи: компетентнісний, особисто орієнтований, комунікативно-діяльнісний, системно-описовий, текстовий, функціонально-стилістичний. З-поміж принципів 1) загальнодидактичних обрано такі: наочності, посильності, активності, систематичності, послідовності, перспективності і наступності, гуманізації; 2) лінгводидатичних: увага до матерії мови, до розвитку мовленнєвих органів; розуміння мовних значень; оцінки виразності мовлення; розвитку чуття мови; координації усного і писемного мовленя; пришвидшення темпу навчання. Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід використання мультимедійних технологій у початкових класах; визначено критерії (інформаційно-змістовий, мовно-структурний, емоційно-ціннісний, поведінково-регулятивний) з відповідними показниками й рівні розвитку мовлення учнів. Схарактеризовано мультимедійні засоби у системі форм, методів та прийомів роботи з розвитку мовлення учнів початкових класів; розроблено методику розвитку мовлення учнів початкових класів із застосуванням мультимедійних засобів, яка представлена системою підготовчих, текстових і ситуаційних вправ із мультимедійною підтримкою на основі апаратних та програмних засобів ( мультимедійні презентації, мультимедійні видання). Результати експерименту підтвердили ефективнфсть пропонованої методики розвитку мовлення учнів початкових класів із застосуванням мультимедійних засобів. Ключові слова: мовлення, розвиток мовлення, методика розвитку мовлення, мультимедійні засоби, розвиток мовлення із застосуванням мультимедійих засобів, система вправ для розвитку мовлення учнів початкових класів з мультимедійною підтримкою.^UThe study is a theoretical-and-experimental research on the issue of developing primary school pupils' speech using multimedia tools. In the thesis, theoretical and methodological foundations for the development of primary school pupils' speech using multimedia tools are considered; psychological and psycholinguistic foundations for developing primary school pupils' speech; the basic notions of the research are described and the content of the notion “the development of primary school pupils' speech” is clarified. In the study, it is construed as a priority principle for teaching Ukrainian specifying the system of work aiming at enrichment the learners' vocabulary, enhancement of the grammatical system of their speech; acquisition of the literary Ukrainian language norms; formation of perception skills, reproduction and production of oral and written utterances pursuant to the purpose and environment of the communication.The educational preconditions for the development of primary school pupils' speech are defined, namely, the the scientific approaches such as competence-based, student-based, communicative-and-activity, systemic-and-description, text-based and functional-and-stylistic are specified. From among the principles, notably 1) general didactic, the following ones are selected: the use of visual aids, feasibility, activity, regularity and consistence, viability and succession, humanization; 2) linguodidactic: focusing on the matter of the language and the development of the organs of speech; understanding of the linguistic meaning; feedback on the expressiveness of speech, fostering the linguistic flair; co-ordination of oral and written speech; increasing the pace of training. A natural combination of the aforementioned approaches and principles determined the choice of efficient methods, forms and tools for the development of primary school pupils' speech. The national and foreign experiences of implementing multimedia technologies in the primary school is generalized; the criteria (informational-and-content, speech-and-structural, emotional-and value, behavioural-and-regulative) with the respective indicators and levels of the learners' speech development (high, sufficient, medium, primary) are defined. Multimedia tools and aids are specified as related to the system of forms, methods and techniques of the activities aiming at the development of primary school pupils' speech; the methodology for the development of primary school pupils' speech using multimedia tools represented with a system of preparatory, textual and situational exercises with the multimedia support basing on hardware (computer, projector and smart-board) and software (multimedia presentations, multimedia publications) tools is elaborated.The results of the experiment proved the efficiency of the presented methodology for the development of primary school pupils' speech using multimedia tools.Keywords: speech, speech development, methodology for speech development, multimedia tools, speech development using multimedia tools, system of exercises for the development of primary school pupils' speech with multimedia support.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Климович О. С. 
Фазові рівноваги та склоутворення у системах Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 / О. С. Климович. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі вивчались фазові рівноваги, кристалічна структура проміжних фаз, склоутворення та властивості скла в системах Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 за допомогою методів диференційного термічного, рентгенофазового, рентгеноструктурного та мікроструктурного аналізів, вимірювання мікротвердості, спектрів поглинання та сигналу ГТГ. Вперше за отриманими результатами побудовано 4 ізотермічні перерізи систем Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 при 513 К, 6 діаграм стану та 11 політермічних перерізів систем Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3, проекції поверхонь ліквідусу 3 систем Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 на концентраційний трикутник, уточнено діаграму стану системи Ag2Se – As2Se3. Вперше визначені області первинної кристалізації фаз, типи і координати нон- і моноваріантних рівноваг. Вперше встановлено існування тетрарної сполуки Ag2SnAs6Se12 та досліджено кристалічну структуру сполук AgAs3Se5 і Ag2SnAs6Se12 методом порошку. AgAs3Se5 кристалізується в пр. гр. R m, власний структурний тип, a = 0,38195(1) нм, c = 5,0082(2) нм, Ag2SnAs6Se12 – в пр. гр. R m, власний структурний тип, а = 0,38124(2) нм, с = 3,9733(3) нм.Вперше встановлені області склоутворення в системах Cu2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 та Ag2Se – SnSe2 – As2Se3 при загартуванні від 1073 K та визначені характеристичні температури отриманих стекол; досліджені оптичні властивості (спектральний розподіл коефіцієнта поглинання, температурна залежність коефіцієнта поглинання) та нелінійно-оптичні властивості стекол (температурна залежність генерації третьої гармоніки (ГТГ)) системи Cu2Se – GeSe2 – As2Se3. На основі експериментальних даних визначено особливості взаємодії компонентів та особливості склоутворення у досліджених системах Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 та споріднених, а також висвітлено особливості кристалічної структури досліджених сполук.^UIn the dissertation work the phase equilibria, crystal structure of intermediate phases, glass formation and properties of glass in Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems were studied by means of methods of differential-thermal, X-ray phase, X-ray structural and microstructural analysis, measurement of microhardness, absorption spectra and THG signal.The original results of the work are 4 isothermal sections of the Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems at 513 K, 6 phase diagrams and 11 vertical sections of the Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems, 3 liquidus surface projections of the Cu(Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 systems onto the concentration triangle, re-investigated phase diagram of the Ag2Se – As2Se3 system. Fields of the primary crystallization of phases, types and coordinates of mono- and invariant equilibria were determined for the first time.For the first time, the existence of a new quaternary compound Ag2SnAs6Se12 and the crystal structure of the AgAs3Se5 і Ag2SnAs6Se12 compounds was investigated using X-ray powder method. AgAs3Se5 crystallizes in S. G. R m, the structure type of its own, a = 0.38195(1) nm, c = 5.0082(2) nm. Ag2SnAs6Se12 crystallizes in S. G. R m, the structure type of its own, а = 0.38124(2) nm, с = 3.9733(3) nm. Glass formation regions in the Cu2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 and Ag2Se – SnSe2 – As2Se3 systems were determined by quenching from 1073 K for the first time and the characteristic temperatures of the obtained vitreous samples were determined; the optical properties (spectral distribution of the absorption coefficient, temperature dependence of the absorption coefficient) and nonlinear optical properties of glasses (temperature dependence of the third harmonic generation (THG)) of the Cu2Se – GeSe2 – As2Se3 system were studied.On the basis of experimental data the peculiarities of the interaction of components and peculiarities of glass formation in the investigated systems Cu (Ag)2Se – Ge(Sn)Se2 – As2Se3 and related ones are determined, and also the peculiarities of the crystal structure of the investigated compounds are highlighted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Климович Н. Ю. 
Міжнародно-правове регулювання організації та діяльності судових органів регіональних об’єднань економічної інтеграції: автореферат дис. ... д.філософ : 293 / Н. Ю. Климович. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено аналізу особливостей міжнародноправового регулювання організації та діяльності судових органів регіональних об’єднань економічної інтеграції (РОЕІ). Приділено увагу реалізації норм, пов’язаних з вирішенням спорів за Угодою про асоціацію України з ЄС 2014 р. Авторка аналізує різні моделі інтеграції, прийняті у практиці РОЕІ, і виділяє право ЄС, право МЕРКОСУР, правопорядок Андського співтовариства, право ЄврАзЕС, тощо, в якості окремих правопорядків, що об’єднані в рамках інтеграційного права.За своєю суттю інтеграційна модель ЄС відрізняється від моделей інтеграції, які застосовують у Латинській Америці та Африці. Європейська модель виходить з побудови наднаціональних органів і пов’язаної з ними системи судового контролю та захисту, в той час, як у інших регіонах вибудовують здебільшого інтеграційні механізми на основі міжурядового співробітництва, дляяких характерні, в якості ключових, рішення органів, представлених головами держав, а для розв’язання суттєвих спірних ситуацій ключовими є міждержавні переговори без залучення органів об’єднань. Рішення інтеграційних органів в більшості випадків хоч і є обов’язковими, але не мають прямої дії і не можуть швидко почати застосовуватися. Це багато в чому пов’язано з особливостями правової культури цих регіонів.^UThe dissertation study is devoted to the analysis of the features of international legal regulation of the organization and activities of judicial bodies of regional associations of economic integration (RАEI). Attention is paid to the implementation of the norms related to the resolution of disputes under the 2014 Agreement on the Association of Ukraine with the EU.The author analyzes various models of integration adopted in the practice of RАEI, and singles out EU law, MERCOSUR law, the legal order of the Andean Community, EurAsEC law, etc., as separate legal orders united within the framework of integration law.In essence, the EU integration model differs from the integration models used in Latin America and Africa. The European model is based on the construction of supranational bodies and the system of judicial control and protection associated withthem, while in other regions integration mechanisms are built on the basis of intergovernmental cooperation, which are characterized, as key, by the decisions of the bodies represented by the heads of states, and interstate negotiations without theinvolvement of union bodies are key to resolving significant disputed situations. Decisions of integration bodies in most cases, although they are mandatory, do not have direct effect and cannot be applied quickly. This is largely related to the peculiarities ofthe legal culture of these regions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського