Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (44)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=КОБИЛІН$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Кобилін О.А. 
Методи та моделі адаптивної нормалізації в системах технічного зору: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.А. Кобилін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Створено математичну модель адаптивної нормалізації для систем технічного зору. Розглянуто існуючі методи нормалізації зображень, визначено їх недоліки. З метою підвищення ефективності методів нормалізації зображень обгрунтовано необхідність розробки нових засобів їх подання на базі застосування вейвлет-аналізу, який дозволяє аналізувати зображення та вилучати геометричні ознаки об'єкта. На основі математичної моделі створено метод визначення групи перетворень (перспективи, повороту, косого зсуву, зсуву, масштабування). Запропоновано метод виділення контуру зображення за рахунок використання безперервного вейвлет-перетворення, в якому, на відміну від традиційних методів, обробку проводять не за площами, а послідовно за рядками та стовпцями, що дозволяє визначати контур на слабко контрастних зашумлених зображеннях. Встановлено, що запропоновані критерії забезпечують адекватність визначення груп перетворень, що надає можливість їх застосовувати в реальних системах технічного зору. Результати наукового дослідження використано для побудови нових засобів систем технічного зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01 + З970.644 +
Шифр НБУВ: РА354362

Рубрики:

      
2.

Кобилінська О.В. 
Розроблення раціональних технологій харчоконцентратів швидкого приготування на основі екструдованої сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.В. Кобилінська ; Укр.держ. ун-т харчових технологій. — К., 2000. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні модифікуючі процеси, які забезпечують підготовленість сировини для використання у продуктах швидкого приготування на основі крохмалемісткої сировини, обробленої методом високотемпературної екструзії. Доведено, що оброблення крохмалемісткої сировини ІЧ-випромінюванням суттєво інтенсифікує модифікуючий вплив екструдування. На основі вивчення процесів, що відбуваються під час взаємодії екструдованих матеріалів з водою, запропоновано схему утворення структури продукту в процесі відновлення харчоконцентрату на основі екструдату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.047 + Л975
Шифр НБУВ: РА310473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кобилінська А. М. 
Формування продуктивних ознак тварин поліської м'ясної породи залежно від генотипу у зоні з різним рівнем радіаційного забруднення: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / А. М. Кобилінська ; Ін-т розведення і генетики тварин НААН України. — с. Чубинське, Київ. обл., 2011. — 22 с. — укp.

Викладено результати комплексних досліджень росту та розвитку, екстер'єрно-конституційних особливостей, м'ясної продуктивності, маси внутрішніх органів і шкури, хімічного складу м'яса та печінки, вмісту солей важких металів в найдовшому м'язі спини та печінці бугайців, морфологічних, біохімічних показників крові та природної резистентності, економічної ефективності вирощування молодняку поліської м'ясної породи в зоні з різним рівнем радіаційного забруднення Полісся. За показниками живої маси, середньодобовими приростами, забійними та м'ясними якостями переважають тварини племзаводу. На продукцію тваринництва істотного впливу радіоцезію-137, та солей важких металів не виявлено. Радіаційна забрудненість не впливає на загальну картину крові та всі показники знаходяться в межах фізіологічних норм. Доведено економічну ефективність розведення та вирощування тварин поліської м'ясної породи в зоні з різним рівнем радіаційного забруднення Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-612.2 + П60-25
Шифр НБУВ: РА378956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кобилінська Л.І. 
Функціональні та метаболічні зміни кисневого гомеостазу в умовах адаптації до гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Л.І. Кобилінська ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено функціональні та метаболічні зміни кисневого гомеостазу організму людини за умов дії регіонарної гіпоксії та інтервального гіпоксичного тренування. Виявлено три типи індивідуальної реакції-відповіді організму практично здорових людей на регіонарне гіпоксичне навантаження, які різняться швидкістю споживання кисню, особливостями кінетики кисневого метаболізму, основними параметрами прооксидантно-антиоксидантної системи в крові та тканинах печінки, серця та мозку після інтервального гіпоксичного тренування інтактних низькорезистентних щурів. Виявлено морфологічні особливості змін ультраструктури тканин печінки низькорезистетних щурів після застосування курсу інтервального гіпоксичного тренування. Випробовано закриту систему для інтервального гіпоксичного тренування здорових осіб з використанням методу зворотного дихання повітрям. Визначено зміни функціональних показників киснезабезпечувальної функції організму для низькорезистентних осіб після курсу інтервального гіпоксичного тренування у порівнянні з початковим рівнем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА321419

Рубрики:

      
5.

Кобилінський С.М. 
Хімічна модифікація, будова та комплексоутворюючі властивості хітозану та його похідних: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.М. Кобилінський ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено процес хімічної модифікації хітозану. Досліджено будову та властивості утворених комплексів. Вивчено реакції хітозану з альдегідами, кетонами, хлорангідридами, ангідридами, тіосаліциловою та хлороцтовою кислотами. Одержано похідні з нітро-, гідрокси-, мерканто-, карбокси та алкільними групами, фрагментами тіофену, тіофенолу, циклодектрину. На підставі результатів проведених досліджень кислотно-основних властивостей показано вплив йонної сили розчину, розміру часток, природи замісника, ступеня протонування на основність аміногруп. Виявлено, що за умов присутності сильних електролітів pK аміногруп хітозану збільшується з 4,29 до 5,37. Суттєве збільшення pK тако одержано для N(o-гідроксибензил)хітозану (7,57) та N-(ізоіндолхіназолон)хітозану (7,55). Проведено дослідження сорбційних властивостей хітозану. Методами ЕПР, ІЧ та електронної спектроскопії визначено геометрію утворених комплексів міді на хітозані, яка є тетрагональною пірамідою з хелітним вузлом (2N,2O).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г733.8 +
Шифр НБУВ: РА353839

Рубрики:

      
6.

Кобилін І. О. 
Нечітка кластеризація часових рядів в інтелектуальному аналізі потоків даних / І. О. Кобилін. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розв'язана нова актуальна задача нечіткої кластеризації часових рядів в інтелектуальному аналізі потоків даних. Об'єкт дослідження – процес інтелектуального аналізу потоку даних у формі часових рядів. Запропоновано метод нечіткої кластеризації, який ефективно працює за умов перетину класів, не схильний до ефекту концентрації норм та працює в онлайн режимі з асинхронними нерівномірно квантованими часовими рядами за рахунок використання спеціальної цільової функції. Запропоновано послідовний онлайн метод кластеризації багатовимірних часових рядів, що базується на апараті гібридних систем обчислювального інтелекту, який дозволив вирішувати задачу кластеризації даних, які послідовно надходять на обробку з нерівномірними тактами квантування. Розроблено метод адаптивної імовірнісної та можливісної кластеризації, що базується на метриці спеціального вигляду, в основі якої лежить аналіз тангенсів кутів нахилу часового ряду, що дозволило спростити чисельну реалізацію методу та вирішувати задачу кластеризації нерівномірно квантованих часових рядів. Запропоновано модель робастної адаптивної ідентифікації нестаціонарних часових рядів у онлайн режимі надходження потоку даних, яка характеризуються простотою обчислювальної реалізації і стійкістю до аномальних викидів. Розроблені методи було програмно реалізовано та використано для ряду практичних впроваджень – зокрема у задачах моніторингу медичних даних в онлайн режимі.^UIn dissertation work the new actual task of unclear clusterization of sentinel rows is untied in the intellectual analysis of streams given. The object of study is the process of intelligently analyzing the flow of data in the form of time series. A fuzzy clustering method is proposed that works effectively under conditions of intersection of classes that are not subject to the effect of concentration of norms and works online with asynchronous non-uniformly quantized time series through the use of a special objective function. A sequential online clustering method for multidimensional time series is proposed, based on the apparatus of hybrid systems of computational intelligence, which made it possible to solve the problem of clustering data that are sequentially received for processing with non-uniform quantization cycles. An adaptive probabilistic and probabilistic clustering method was developed based on a special type metric based on the analysis of the tangents of the slopes of the time series, which made it possible to simplify the numerical implementation of the procedure and solve the clustering problem for unevenly quantized time series. Model of robust adaptive identification of non-stationary time series in online flow of data flow шіare presented, which are characterized by simplicity of computational implementation and resistance to anomalous emissions. The worked out methods were programmatic realized and used for the row of practical introductions – in particular in the tasks of monitoring of medical data in on-line mode.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Кобилінська Л. І. 
Біохімічні механізми протипухлинної дії похідних 4-тіазолідинону за їхньої доставки у клітини нанорозмірним полімерним носієм. / Л. І. Кобилінська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню біохімічних механізмів посилення протипухлинної активності нових похідних 4-тіазолідинону in vitro, підвищення їхньої розчинності і зменшення негативних побічних реакцій in vivo за умов доставки цих похідних у клітини-мішені нанорозмірним полімерним носієм полі(ВЕП-ГМА)-графт-ПЕГ. За результатами досліджень in vitro виявлено, що Les-3288 ефективно діє на клітини лінії С6 гліоми щура і лінії U251 гліоми людини, а сполука Les-3833 володіє високою токсичною дією, близькою до дії доксорубіцину, щодо клітин WM793 і SK-MEL-28 меланоми людини. Запропоновано систему доставки протипухлинних похідних 4-тіазолідинону на основі полімерного нанорозмірного носія для підвищення розчинності і посилення їхньої біологічної активності. Встановлено, що іммобілізація водонерозчинних похідних 4-тіазолідинону на полімерному наноносії зумовлює утворення водорозчинних комплексів, що підвищує їхню стабільність, покращує адресність дії, посилює цитотоксичну дію in vitro і знижує загальну токсичну дію in vivo цих протипухлинних речовин. Похідні 4-тіазолідинону у складі нанокомплексів з полімерним носієм ефективніше, ніж у вільному стані, знижують життєздатність in vitro пухлинних клітин. Доведено, що створений комплекс похідних 4-тіазолідинону покращує адресність дії протипухлинних сполук, сприяючи зменшенню негативних побічних реакцій, зокрема кардіо-, гепато- і нефротоксичну дії в організмі лабораторних тварин. Визначено вміст метаболітів вільнорадикального окиснення, продуктів ліпопероксидації, активність ензимів системи антиоксидантного захисту, а також рівень метаболітів нітративного стресу й активність ензимів синтезу нітрогену оксиду за впливу in vivo похідних 4-тіазолідинону та їхніх комплексів з наноносієм. Показано, що цитотоксична дія похідних 4-тіазолідинону як у вільному стані, так і у складі комплексів з полімерним наноносієм, реалізується за допомогою апоптотичних механізмів, що підтверджено результатами FACS-аналізу наявності фракції pre-G1 клітин С6 гліоми щура та появи Анексин V+ клітин. Виявлено пригнічення росту лімфоми NK/Ly, прищепленої мишам лінії BALB/c, сполуками Les-3288 і Les-3833, що призводить до збільшення тривалості життя мишей-пухлиноносіїв. Продемонстровано посилення ефективності дії Les-3833 у комплексі з наноносієм полі(ВЕП-ГМА)-графт-ПЕГ на моделі лімфоми NK/Ly, що супроводжується зменшенням побічних реакцій, порівняно з дією доксорубіцину.^UThis thesis work is devoted to the study of the biochemical mechanisms for enhancing of the antitumor activity of new 4-thiazolidinone derivatives, increasing of their solubility, and reducing negative side effects in vitro and in vivo through the delivery of these derivatives into target cells by a synthetic nanoscale polyethylene glycol-containing polymeric nanocarrier. The Les-3288 derivative has a highly toxic effect towards cells of the rat glioma C6 line and the human glioma U251 line. The Les-3833 compound has high toxicity, close to that of doxorubicin, towards the human melanoma cell lines WM793 and SK-MEL-28. Сomplexes of 4-thiazolidinone derivatives with a nanosized polymeric carrier functionalized with PEG significantly reduced the overall toxic effect of these antitumor compounds in the body. It was established that the immobilization of the water-insoluble 4-thiazolidinone derivatives on this polymeric nanoscale carrier led to the formation of water-soluble complexes with improved stability that penetrate cells more rapidly, retained their biological activity for a longer time, provided accumulation in the target tissue or organ and enhanced cytotoxic action in vitro. The derivatives of 4-thiazolidinones in complexes with the polymeric nanocarrier reduced the viability of mammalian tumor cells in vitro more effectively than the derivatives in free form. It was proved that the created complexes of 4-thiazolidinone derivatives with the polymeric nanocarrier improved the targeting by these antitumor derivatives and reduced the negative side effects, in particular cardio-, hepato- and nephrotoxic effects in the body of laboratory animals. The content of metabolites of free radical oxidation, products of lipoperoxidation, activity of the antioxidant protection system enzymes, as well as the levels of metabolites of nitrosative stress and activities of enzymes of synthesis of nitric oxide synthesis by the derivatives of 4-thiazolidinones and their complexes with the polymeric nanocarrier were determined in vivo. It was proved that the cytotoxic action of 4-thiazolidinone derivatives both in free form and in the complexes with the polymeric nanocarrier is realized by the apoptotic mechanisms, as confirmed by the results of FACS analysis of the presence of pre-G1 cells in rat C6 glioma Annexin V+ cells. The implanted lymphomas were inhibited by Les-3288 and Les-3833 that led to an increased life span of the tumor-bearing mice. Enhanced effectiveness of Les-3833 in combination with the polymeric nanocarrier was demonstrated in the NK/Ly lymphoma model. This effect was accompanied by reduced negative side effects compared to those of the doxorubicin.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського