Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (54)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЗАКОВ$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВІТАЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Козакова Н.В. 
Визначення раціональних характеристик алмазних кругів шляхом 3D моделювання процесів їх виготовлення і шліфування надтвердих матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Н.В. Козакова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

На базі 3D моделювання у комплексі процесів спікання алмазних кругів, шліфування та точіння з'ясовано принцип і запропоновано алгоритм науково обгрунтованого вибору алмазно-абразивного інструмента, які забезпечують збереження вихідних характеристик алмазних зерен під час його виготовлення, підвищення ефективності шліфування надтвердих матеріалів (НТМ) та зниження відмов різців з НТМ. Уперше завдяки 3D моделюванню напружено-деформованого стану алмазоносного шару, що виникає у процесі спікання його компонентів, визначено раціональні поєднання марок, зернистостей і концентрацій алмазних зерен з марками металевої зв'язки, які забезпечують цілісність зерен в інструменті. На підставі результатів 3D моделювання нестаціонарного температурного поля установлено залежності температур у макро- та мікрооб'ємах оброблюваних НТМ від характеристик кругів й режимів шліфування. Базуючись на виборі певного поєднання міцнісних і теплофізичних властивостей металевої зв'язки та алмазних зерен круга з властивостями оброблюваного НТМ, під час шліфування здійснюється використання алмазоносного шару зі зниженою концентрацією зерен, який за рахунок їх мінімальної робочої висоти забезпечує фактичну площу контакту інструмента з НТМ, необхідну для продуктивної та малодефектної обробки останнього. З використанням запропонованого алгоритму визначено раціональні характеристики алмазного круга для обробки досліджуваних марок НТМ, завдяки яким зберігаються вихідні характеристики зерен на етапі виготовлення інструмента, забезпечується їх мінімальна питома витрата і зниження браку НТМ за умов продуктивного шліфування. Шляхом взаємозв'язаного 3D моделювання напружено-деформованого стану лезового інструмента з НТМ під час точіння та заточування встановлено характеристики алмазного круга і режими шліфування, що запобігають руйнуванню його різальної частини різця за конкретних умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л464 +
Шифр НБУВ: РА334403

Рубрики:

      
2.

Козакова В.С. 
Метатекст літератури як соціально-філософський спосіб осягнення буття: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.С. Козакова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

У контексті аксіологічної та феноменологічної методологій здійснено аналіз метатексту, що розглядається як ціннісний за своєю сутністю феномен буття. Досліджено й обгрунтовано ідеї аксіології, експресіонізму, екзістенціалізму як методологій пізнання феномену "метатекст". Проаналізовано головні тенденції дослідження змісту поняття "метатекст" як філософської категорії в аспекті художньої творчості, визначено її місце в системі соціально-філософського знання. Обгрунтовано та доведено можливість використання метатексту як особливої гносеологічної конструкції пізнання та розуміння соціального світу, визначеної знаннєвої конструкції, що втілює в собі спосіб прочитання реальності, конструювання другої реальності: мистецтва (літератури, театру, музики).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671 в055 + Ю6*671 в055 + Ю6*671 в055
Шифр НБУВ: РА342344

Рубрики:

      
3.

Козаков В.В. 
Міжнародна інтеграція фондових ринків країн, що розвиваються: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Козаков ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розроблено комплексні підходи до аналізу факторів, що впливають на міжнародну інтеграцію фондових ринків. Досліджено вплив міжнародного ринку цінних паперів на розвиток економік країн, що розвиваються. Розглянуто перспективи інтеграції фондового ринку України в міжнародний ринок цінних паперів. Запропоновано й обгрунтовано основні напрямки державної політики розвитку фондового ринку України на основі виявлених тенденцій розвитку фондових ринків країн, що розвиваються, в умовах їх міжнародної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6

Рубрики:

      
4.

Козакова Л.О. 
Наратив малої прози Олеся Гончара: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.О. Козакова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено та проаналізовано загальні закономірності наративної стратегії малої прози О. Гончара. На підставі зіставлення особливостей таких стратегій літератури неоромантизму та реалізму, жанрових моделей притчі та сказання визначено специфіку та загальні тенденції глибинного наративу малої прози письменника у контексті ідеалістичних пошуків автора, з використанням засобів мотивного аналізу висвітлено логіку наративних моделей у текстах. З урахуванням останніх досягнень наратологічної школи досліджено художню перспективу у композиції літературних творів, запропоновано типологію наративного дискурсу у малій прозі О. Гончара. Зазначено, що наратив у тексті письменника базується на концепції діалогу відповідно до принципів жанрової моделі притчі та виявлено у гетеродієгетичному та гомодієгетичному наративах основні тенденції у співвідношенні між нараторами та персонажами. Охарактеризовано особливість суб'єктного вираження у психологічному, ідеологічному та фразеологічному контекстах часовий і просторовий аспекти наративного дискурсу у творах малої прози О. Гончара, досліджено специфіку детермінування внутрішнього світу персонажа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Гончар О.Т.534 +
Шифр НБУВ: РА361908

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Козаков В.М. 
Становлення та розвиток соціально-ціннісних засад державного управління в Україні: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.М. Козаков ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Вирішено наукову проблему становлення та розвитку соціально-ціннісних засад державного управління в Україні та розроблено науково-прикладні технології та методи, які забезпечують теоретичне і практичне використання одержаних наукових результатів. Висвітлено аспекти сучасної теорії і практики державного управління, зокрема, еволюцію соціально-ціннісних орієнтирів в теорії і практиці управління державою та їх вплив на процеси формування сучасних соціально-ціннісних концепцій державного управління; основний зміст і напрями аксіологічних досліджень у сучасній вітчизняній державно-управлінській науці; історико-політичну генезу утилітаристського й гуманістичного підходів у теорії і практиці державного управління; особливості формування соціально-ціннісних засад і ціннісних механізмів професійної діяльності політико-управлінської еліти в Україні; гуманістичний імператив, перспективи його впровадження та механізми формування соціально-ціннісних засад державного управління в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011-9 +
Шифр НБУВ: РА360715

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Олефір О. О. 
Становлення та розвиток системи виконавчої служби в умовах реформування українського суспільства / О. О. Олефір. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі, з використанням новітніх підходів до дослідження, на основі теорії управління змінами в галузі науки державного управління, вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретико-методологічній систематизації й науковому обґрунтуванні процесів становлення та розвитку інституту виконавчої служби в умовах реформування українського суспільства. В результаті чого, автором вперше розроблено та науково доведено інноваційну теоретико-методологічну модель розвитку інституту виконавчої служби в системі громадянського суспільства і публічного управління України, що, на відміну від вітчизняних та зарубіжних аналогів, базується на: політико-правовому, публічно-управлінському, інформаційно-комунікативному а також системному,структурно-функціональному й технократичному (процесуальному) підходах та принципах доступності, добровільності, рівноправності сторін, конфіденційності, незалежності й неупередженості, що сукупно спрямовані, перш за все, на забезпечення захисту прав, свобод i законних інтересів фізичних та юридичних осіб; визначенні принципової відмінності між інститутами державного і приватного виконавців як ключових суб'єктів в діяльності виконавчої служби на основі суспільної прийнятності, правоздатності, компетенції, відповідальності тощо; удосконаленні механізмів (змагальність, прозорість, мотивація, контроль тощо) формування інституту приватних виконавців.Дисертантом було розроблено й науково обґрунтовано інноваційну модель реформування вітчизняної виконавчої служби України на основі теорії управління змінами. Ця модель базується на підходах, які мають сприяти підвищенню ефективності інституту виконавчої служби і кардинальній зміни детермінант в її діяльності. Загальною для базових підходів у формування зазначеної моделі є проблема відповідності дій державних/приватних виконавців аксіологічним принципам як показникам якості виконавчого провадження.Ключові слова: інститут виконавчої служби, державна виконавча служба, система виконавчої служи, виконавче провадження, громадянське суспільство, громадянський контроль, державний виконавець, приватний виконавець, державне управління, публічне управління, публічно-комунікативна сфера.^UIn the dissertation, using the latest approaches to research, based on the theory of change management in the field of public administration science, the actual scientific problem is solved, which consists in theoretical and methodological systematization and scientific substantiation of the processes of formation and development of the executive service. Ukraine. As a result, the author for the first time developed and scientifically proved an innovative theoretical and methodological model of development of the institution of executive service in the system of public administration of Ukraine,which, unlike domestic and foreign counterparts, is based on: political law, public administration, information and communication and as well as systemic, structural-functional and technocratic (procedural) approaches and the principles of accessibility, voluntariness, equality of the parties, confidentiality, independence and impartiality, which are collectively aimed primarily at ensuring the protection of the rights, freedoms and legitimate interests of individuals and legal entities; determining the fundamental difference between the institutions of public and private performers as key actors in the executive service on the basis of social acceptability, legal capacity, competence, responsibility, etc.; improving the mechanisms (competitiveness, transparency, motivation, control, etc.) of the formation of the institution of private performers.The dissertation developed and scientifically substantiated an innovative model of reforming the domestic executive service of Ukraine on the basis of change management theory. This model is based on approaches that should help increase the efficiency of the institute of executive service and radically change the determinants in its activities. Common to the basic approaches to the formation of this model is the problem of compliance of public/private performers with the axiological principles as indicators of the quality of enforcement proceedings.Keywords: institute of executive service, state executive service, executive proceedings, civil society, civil control, state executor, private executor, public administration, public administration, public-communicative sphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського