Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (517)Книжкові видання та компакт-диски (480)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛЕСНИКОВ$<.>+<.>A=АННА$<.>+<.>A=ВИКТОРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Колесникова В.І. 
Ідеї аналітичної психології К.Г.Юнга в дослідженні проблем особистісного розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.І. Колесникова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Дослідження спрямовано на експлікування ідей К.Г.Юнга про психічний розвиток, особистісний ріст та їх інтегрування у сучасне вітчизняне знання про особистість, а також на здійснення практичного дослідження типології та структури особистості та динаміки процесу розвитку індивідуальності. Створено та перевірено на надійність та валідність методику "Юнгівської типології особистості", що сприяє здісненню діагностики функціонально-психологічного типу особистості на вибірках випробуваних із різними соціально-демографічними характеристиками. Розглянуто можливість використання юнгівської моделі структури та розвитку особистості як методолого-теоретичної основи для процесу сприяння особистісному росту у межах психологічного консультування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4ШВА)6-736.3 + Ю937-71 +
Шифр НБУВ: РА322733

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Колесникова О. В. 
Каузація у фразеологічній системі російської мови (лінгвокультурологічний аспект): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О. В. Колесникова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено структурну організацію фрагмента фразеологічної картини світу з семантикою каузації з виділенням тематичних полів, тематичних і семантичних груп, семантичних і синонімічних рядів. Визначено специфіку образів, на яких базуються фразеологічні одиниці. Охарактеризовано національно-культурну специфіку каузації в російській фразеології: невідома, невидима причина пояснюється дією інфернальних сил; ідея жертовності в семантиці фразеологічних одиниць, що вказують на засіб досягнення мети. Розкрито семантику заперечення всіх можливих умов для небажаної або неможливої дії, яка передбачає відмову від великих матеріальних цінностей через моральні переконання. Встановлено зв'язок допусту з затятістю на своїй думці, з упертістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-2 + Ш141.12-33
Шифр НБУВ: РА377597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Колесников О. В. 
Критерії та фактори ефективності виборчих технологій (на прикладі України): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. В. Колесников ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено наукові критерії її оцінки, виявлено основні фактори, які впливають на ефективне застосування виборчих технологій за умов електорального процесу в Україні. Систематизовано теоретико-методологічні засади вивчення виборчих технологій, запропоновано підхід щодо трактування даного поняття. Встановлено основні концептуальні підходи та критерії оцінки ефективності виборчих технологій. Охарактеризовано еволюцію виборчих технологій в Україні та запропоновано її періодизацію. Висвітлено місце та роль виборчих технологій в електоральних процесах України. Виділено комплекс внутрішніх і зовнішніх факторів, які визначально впливають на ефективність застосування виборчих технологій в Україні. Запропоновано науково-практичні рекомендації щодо ефективного застосування виборчих технологій у наступних виборчих кампаніях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68
Шифр НБУВ: РА376017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Колесникова Н.М. 
Методолого-практичні основи ціноутворення на залізничному транспорті України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / Н.М. Колесникова ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Комплексно досліджено актуальні питання методології та практики ціноутворення на залізничному транспорті за умов його адаптації до ринкового середовища. Розглянуто процес формування адаптивно-гармонізаційного механізму ціноутворення (АГМЦ) на інтегровані залізничні перевезення. Досліджено теорію та практику встановлення базових тарифів на залізничні перевезення, визначено передумови створення нового, більш досконалого АГМЦ, проаналізовано проблеми його формування, функціонування та розвитку. Розкрито зміст поняття "АГМЦ на інтегровані залізничні перевезення" як нової економічної категорії. Обгрунтовано науково-методичні підходи щодо оцінки соціально-економічної ефективності впровадження АГМЦ на залізничному транспорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-861 +
Шифр НБУВ: РА355452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Колесникова І. Є. 
Механізм смислогенезу особистості в онтогенезі: морфогенетичний та онтологічний контекст: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / І. Є. Колесникова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що духовний розвиток людини відбувається на основі зв'язку зі смисловим універсумом, обумовленим онтологічним актом виникнення в структурі особистості смислової сфери - особливого функціонального органу, що транслює смисловий континуум в особистісні смислові структури та відповідні елементи. Обгрунтовано, що смислогенез є внутрішнім механізмом розвитку особистості, подано його етапи. Доведено, що смислогенез завжди має високу стохастичну динаміку. Визначено, що на межах біфуркації розвиток смислогенезу припускає ряд альтернативних сценаріїв, серед яких особистісний є лише одним з можливих його напрямків. Обгрунтовано тезу, що подолання кризових явищ і вихід на більш високий рівень суспільного розвитку за умов становлення інформаційного суспільства України вимагає підвищення рівня духовного розвитку людей на основі усвідомлення та прийняття нових уявлень про дуальність Всесвіту, оновлення світоглядної культури особистості, розуміння взаємозв'язку між її внутрішнім станом і зовнішнім світом, раціонального й ірраціонального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22
Шифр НБУВ: РА378751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Колесников Д.О. 
Предикатні моделі логіко-математичних понять та їх застосування в системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Д.О. Колесников ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено предикатні моделі таких логіко-математичних понять, як рівність, рівність з набору властивостей, декартовий добуток, належність, теоретико-множинні операції об'єднання, перетинання та доповнення, розбивка множин, зв'язок відображень з відносинами, зв'язок розбивок з еквівалентностями. Доведено, що дані моделі дозволяють спростити побудову систем штучного інтелекту, орієнтованих на оперування логіко-математичними поняттями, за рахунок їх використання як базисних елементів і у разі моделювання даних систем мовою числення предикатів першого порядку. Запропоновано математичний інстументарій, орієнтований на побудову моделей довільних логіко-математичних понять. Зазначено, що моделі логіко-математичних понять і методи розв'язання логічних рівнянь використано для розробки дедуктивної системи керування базою даних. Встановлено, що застосування моделей підвищило рівень абстракції системи запитів, застосування методу розв'язання логічних рівнянь дозволило ефективно обчислювати відповіді на запити, які визначають відносини у термінах своїх заперечень. Методи розв'язання логічних рівнянь використано для побудови системи керування базою знань, що базуються на численні предикатів І-го порядку, для розв'язання задачі умовної мінімізації за кількістю букв формул, що представляють фрагменти бази знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.20 +
Шифр НБУВ: РА323215

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Колесников Я.С. 
Роль фосфоліпази D в реалізації біологічної дії цитокінінів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 02.00.10 / Я.С. Колесников ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено різке підвищення рівня фосфатидилбутанолу на п'ятій хвилині дії даних фітогормонів, що тривало на тридцятій хвилині. Досліджено механізм регуляції фосфоліпази D в клітинах, роль кофакторів - кальцію та фосфатидилінозитол-4,5-бісфосфату. Зазначено, що застосування інгібітору каналів кальцію плазматичних мембран і хелатору іонів кальцію в апопласті (ЕГТА) зумовлює пригнічення формування фосфатидилбутанолу, індукованого цитокінінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.431 + Е50*725.386.3
Шифр НБУВ: РА372614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Колесников А.О. 
Синтагматична парадигматика категорії числа морфологічно недостатніх іменників: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.О. Колесников ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто моделі синтагматичної компенсації морфологічної недостатності щодо граматичної категорії числа іменників сучасної української мови (незмінюваних іменників та іменників у формі pluralia tantum) на позначення обчислювальних предметів. Встановлено моделі синтагматичної парадигматики, які компенсують флективну недостатність форм іменників, уточнено лінгвістичні дані про граматичні властивості слова та необхідні засоби граматичної індексації в лексикографічній розробці даних іменників. Висвітлено лінгвістичні уявлення про взаємодію лексичного та граматичного в слові, а також лексичні типи некомплектних морфологічно недостатніх форм іменників української мови у передачі значень граматичної категорії числа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.1
Шифр НБУВ: РА312278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Колесникова Т.А. 
Система діагностики серцево-судинних захворювань на основі моніторингу показників пульсової хвилі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Т.А. Колесникова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Створено математичну модель периферичної системи гемодинаміки, яка враховує внесок артеріальної та венозної складових кров'яного тиску. Запропоновано спосіб адаптації моделі за результатами клінічних досліджень. Обгрунтовано можливість використання оптоплетизмографічного методу вимірювання. Розроблено алгоритм, що дає змогу визначати порушення серцево-судинної системи. Наведено структурну схему діагностичної інформаційно-вимірювальної біотехнічної системи. На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень обгрунтовано параметри та уточнено медико-технічні вимоги до її елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-43 +
Шифр НБУВ: РА330851

Рубрики:

      
10.

Колесников К.М. 
Українська історична наука та історіософія на рубежі ХІХ - ХХ століть: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / К.М. Колесников ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню механізму становлення "народницьких" і "державницьких" історіософських концепцій в процесі розвитку української історичної науки, а також взаємодії історико-філософських, історико-сцієнтистських та аксіологічних аспектів в історичній творчості В.Антоновича, М.Грушевського і В.Липинського. Вперше розглянуто історіографічний образ терміну "історіософія" в системі супутніх понять, як-от "історіографія", "інтелектуальна історія", "філософія історії", "філософія національної ідеї", на підставі чого запропонована власна дефініція. Проаналізована специфіка української історії, шляхи її формування та розвитку, зіставлені особливості російської та української історіософій. У роботі дістала подальший розвиток реконструкція історіософії видатних українських політиків і науковців - В.Антоновича, М.Грушевського і В.Липинського. Показана синхронність і взаємозалежність еволюції української історіософії, національного відродження кінця ХVIII - початку ХХ ст. та українського історіографічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)52

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Колесникова В.М. 
Управління фінансовими ресурсами підприємства в умовах реформування податкової системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.М. Колесникова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи, методичні підходи та рекомендації щодо підвищення ефективності управління фінансовими ресурсами (ФР) підприємства за умов реформування податкової системи. Теоретично проаналізовано категорію ФР, уточнено зміст поняття ФР держави, ФР підприємства й управління ФР. Розкрито особливості управління ФР за умов трансформаційної економіки, визначено вплив системи оподаткування на формування ФР. Детально досліджено можливості та резерви розвитку промислового виробництва в діючій системі оподаткування. Проаналізовано фінансовий стан та податкові платежі підприємств. Теоретично обгрунтовано стратегічний підхід до управління ФР підприємства. Запропоновано критерії оцінки витрат на формування інформаційного середовища для прийняття управлінських рішень. Удосконалено систему планування ФР підприємства. Сформульовано принципи побудови взаємозалежної системи податкових ставок. Наведено рекомендації щодо удосконалення системи оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-93-21 + У9(4Укр)261.413-183
Шифр НБУВ: РА318943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Колесников Є.В. 
Фінансова складова в результативності використання інноваційного потенціалу промислового підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Є.В. Колесников ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та науково-методичне забезпечення з метою результативного використання інноваційного потенціалу промислового підприємства з урахуванням його фінансової складової. Розкрито суть та зміст поняття "інноваційний потенціал". Розглянуто фінансовий аспект стосовно факторів впливу на інноваційний розвиток підприємства. Досліджено інноваційну активність і результативність використання інноваційного потенціалу підприємств машинобудування. Обгрунтовано пропозиції щодо залучення фінансових ресурсів забезпечення його розвитку. Запропоновано підхід до аналізу ризиків упровадження інноваційного рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-93 +
Шифр НБУВ: РА354737

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Колесникова Л.В. 
Художній час як проблема онтології мистецтва: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / Л.В. Колесникова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Зазначено, що всезагальність часу реалізується через особливості його існування та функціонування в різних сферах буття. Віддавна спроби оволодіння часом здійснювалися різними способами. Проаналізовано специфічну форму часу - художній час, який є способом існування мистецтва та відіграє роль каркасу художньої реальності світу мистецтва та окремих творів. Художній час є одним із засобів оволодіння соціальним та індивідуальним часом, його відтворення та творення, збереження та перетворення. У ХХ ст. відбуваються суттєві зміни в художній практиці. Поширюється вільна (монтажна) форма композиції літературних творів. Майже одночасно з'являються безсюжетна література, безпредметний живопис, атональна музика, абстрактна скульптура. Здійснений аналіз показує, що зміни, які відбулися, свідчать про трансформацію художнього часу, а не про його знищення чи руйнування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.271.2 + Ш401.16 +
Шифр НБУВ: РА327079

Рубрики:

      
14.

Аннаєв Б. С. 
Наукові засади формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в економіці знань / Б. С. Аннаєв. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; мета – розробка та обґрунтуванні теоретичних положень, методичних підходів і рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; методи – діалектичний пізнання та спостереження; морфологічний, узагальнення, систематизації, системного підходу, декомпозиції націленого пошуку, структурно-семантичного перетворення, економіко-статистичного та динамічного аналізу, анкетування та емпіричного дослідження, графічний, порівняльного аналізу структурно-логічного моделювання, логічний новизна – полягає в розробці теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендацій стосовно формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; впроваджено – ТОВ «С-Інжиніринг» (довідка № 03/17-04 від 17.04.2018 р.), ТОВ «Поліпласт» (довідка № 21/02 від 21.02.2018 р.), ТОВ «Одеспромпак» (довідка №1/15 від 15.03.2018 р.)., в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України (акт впровадження від 20.04.2018 р.).^UObject – process of formation of innovative potential of a production enterprise in the conditions of knowledge economy; the purpose is to develop and substantiate the theoretical positions, methodological approaches and recommendations for the permanent formation of the innovative potential of the manufacturing enterprise in the conditions of the knowledge economy; methods – dialectical knowledge and observation; morphological, generalization, systematization, systematic approach, decomposition of the target search, structural-semantic transformation, economic-statistical and dynamic analysis, questioning and empirical research, graphical, comparative analysis of structural-logical modeling, logical novelty – is to develop a theoretical and methodological basis and recommendations on the permanent formation of the innovative potential of a production enterprise; results – scientifically substantiated and methodically completed recommendations regarding the formation of innovative potential of a production enterprise;implemented – LLC "S-Engineering" (certificate number 03 / 17-04 dated April 17, 2018), LLC "Polyplast" (certificate number 21/02 of 21.02.2018), LLC "Odespromak" (certificate number 1/15 of March 15, 2018), In the educational process of the Odessa National Polytechnic University of the Ministry of Education and Science of Ukraine (Act of Implementation dated April 20, 2018).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Колесников К. В. 
Теплові процеси в гетерогенній димовій плазмі / К. В. Колесников. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідження механізмів теплових процесів в димовій плазмі, зокрема, впливу процесів іонізації, рекомбінації та конденсації на температурний профіль гетерогенної димової плазми з центральним джерелом енергії; аналізу явища прискорення дипольних молекул оксидів в електричному полі заряду конденсованої частинки та впливу на коефіцієнт дифузії при її конденсаційному зростанню; дослідженню сорбційних процесів та температури плавлення малих квазікристалічних утворень; розподілу самоузгодженого потенціала навколо заряджених частинок в сильно неідеальній плазмі; розрахунку параметрів димової плазми при сильнонеідеальній взаємодії з частинкою; дослідженню діаграми Юкави та виявленню фрактальності неідеальної плазми. В дисертаційному дослідженні пропонується метод аналітичного розрахунку концентрації електронів та зарядів конденсованих частинок в димовій плазмі при наявності атомів цезію в газовій фазі з урахуванням зміщення іонізаційної рівноваги за рахунок міжфазної взаємодії. Для дослідження електрофізичних характеристик плазми застосовувався метод рішення нелінійного диференціального рівняння Пуассона-Больцмана, за допомогою якого розраховувався заряд конденсованих частинок та, в подальшому, вплив їх на концентрацію вільних електронів.Визначено нове розуміння температури плавлення малих кристалічних структур на прикладі наночастинок та упорядкованих структур. Показано, що залежність температури плавлення від кількості частинок можна пояснити зміною енергії частинок в поверхневому шарі кристалу тому зі збільшенням розміру кристалу вплив поверхневого шару зменшується, а температура кристалу приближується до температури масивного кристалу. Враховані розмірні ефекти для температури плавлення наноструктур в плазмі за рахунок введення фінітного дебаєвського спектру шляхом введення геометричного фактора як співвідношення розміру частинок і нанокластерів. Проведено порівняння моделі Ейнштейна та Дебая для визначення температури плавлення наночастинок за допомогою густини фононного спектра. Запропоновано новий підхід до формалістичного методу вивчення упорядкованих просторових структур частинок в димовій плазмі аналогічний плазмовим кристалам в газорозрядній плазмі, які отримали назву систем Юкава. Виявлено, що фазовий перехід такої системи можна задовільно описати тільки з використанням елементів фрактальної геометрії. Отримано рівняння для аналітичного опису фазового переходу в широкому діапазоні значень структурного параметра в рамках термодинамічної теорії подібності (масштабування).Розроблена узагальнена модель фазової діаграми Юкави, яка визначає залежність параметру неідеальності взаємодії заряджених частинок оксидів від структурного фактору на лінії плавлення плазмового кристалу. Виявлено, що в загальному вигляді залежність має фрактальний характер, при чому вигляд функції та величина фрактальної розмірності змінюється в різних діапазонах значень структурного фактору.^UThe dissertation is devoted to research of mechanisms of thermal processes in a smoky plasmas, in particular, influence of processes of ionization, recombination and condensation on a temperature profile of a heterogeneous smoky plasmas with the central energy source; analysis of the phenomenon of acceleration of dipole molecules of oxides in the electric field of charge of a condensed particle and influence on the diffusion coefficient during its condensation growth; study of sorption processes and melting point of small quasicrystalline formations; distribution of the self-consistent potential around charged particles in a highly imperfect plasma; calculation of smoky plasmas parameters at strongly imperfect interaction with a particle; study of the Yukawa diagram and detection of fractality of non-ideal plasma.In the dissertation research the method of analytical calculation of concentration of electrons and charges of condensed particles in a smoky plasmas in the presence of cesium atoms in a gas phase taking into account shift of ionization equilibrium at the expense of interphase interaction is offered. To study the electrophysical characteristics of plasma, the method of solving the nonlinear Poisson-Boltzmann differential equation was used, which was used to calculate the charge of condensed particles and, subsequently, their effect on the concentration of free electrons.A new understanding of the melting temperature of small crystalline structures is determined on the example of nanoparticles and ordered structures. It is shown that the dependence of the melting temperature on the number of particles can be explained by the change in particle energy in the surface layer of the crystal, so with increasing crystal size the influence of the surface layer decreases and the crystal temperature approaches the massive crystal temperature. The dimensional effects for the melting temperature of nanostructures in the plasma due to the introduction of the finite Debye spectrum by introducing a geometric factor as the ratio of particle size and nanoclusters are taken into account. The Einstein and Debye model are compared to determine the melting temperature of nanoparticles using the phonon spectrum density.A new approach to the formalistic method of studying the ordered spatial structures of particles in a flue plasma similar to plasma crystals in a gas-discharge plasma, which are called Yukawa systems, is proposed. It is found that the phase transition of such a system can be satisfactorily described only with the use of elements of fractal geometry. The equation for the analytical description of the phase transition in a wide range of values of the structural parameter within the framework of the thermodynamic theory of similarity (scaling) is obtained.A generalized model of the Yukawa phase diagram has been developed, which determines the dependence of the parameter of the nonideality of the interaction of charged oxide particles on the structural factor on the melting line of the plasma crystal. It is found that in general the dependence has a fractal character, and the form of the function and the value of the fractal dimension varies in different ranges of values of the structural factor.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Колесников В. Г. 
Особливості анестезіологічного забезпечення пацієнтів з супутньою артеріальною гіпертензією при виконанні операцій аортокоронарного шунтування в умовах штучного кровообігу / В. Г. Колесников. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню впливу різноманітних схем анестезіологічного забезпечення на показники гемодинаміки мозкового кровотоку та церебральної оксигенації при виконанні аортокоронарного шунтування КШ в умовах штучного кровообігу ШК у пацієнтів з артеріальною гіпертензією.^UThe dissertation research is devoted to the study of the influence of various anesthesia schemes on the indicators of hemodynamics, cerebral blood flow and cerebral oxygenation during coronary artery bypass grafting (CABG) with cardiopulmonary bypass (CPB) in patients with hypertension.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського