Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (373)Книжкові видання та компакт-диски (290)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛОДІЙ$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ВІТАЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Колодій Б.М. 
Відтворення функціональної семантики українських часток у перекладах англійською та французькою мовами: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Б.М. Колодій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні прийоми перекладу найуживаніших українських часток англійською та французькою мовами. Визначено, що функціональна семантика аналізованих українських часток у більшості випадків відтворена в перекладі цільовими мовами належним чином, але внаслідок застосування варіантних відповідників українських часток у перекладі англійською та французькою мовами в окремих випадках з'являються семи, нехарактерні для даних часток в оригіналі, що призовдить до неповного перекладу та необхідності використання додаткової інформації, відсутньої в оригіналі. Виявлено узуальні та суб'єктивні причини вибору перекладних відповідників досліджуваних українських часток. Проаналізовано специфіку відтворення в перекладі цільовими мовами такої характеристики українських часток, як виокремлення певного елемента та комунікативного типу та ступеня емоційного забарвлення речення, в якому вжито частку. Здійснено контрастивне дослідження прийомів перекладу українських часток і встановлено причини застосування схожих і відмінних способів перекладу аналізованих часток цільовими мовами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-77 + Ш143.21-77 + Ш147.11-77 +
Шифр НБУВ: РА337693

Рубрики:

      
2.

Колодій О.А. 
Державне регулювання банківської системи в умовах трансформації економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.А. Колодій ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади механізму державного регулювання банківської системи, визначено особливості його функціонування в Україні й обгрунтовано можливі напрями удосконалення. Визначено роль і місце центральних банків у формуванні та регулюванні банківської системи. Зроблено оцінку міжнародного досвіду організації та здійснення нагляду за банківською діяльністю. Розкрито сутність, особливості та дієвість основних методів та інструментів регулювання банківської системи, що застосовуються з метою досягнення необхідних таргетів для макроекономічної стабілізації за умов трансформації економіки. Проаналізовано сучасні підходи щодо організації систем оцінки ризику та раннього передбачення кризових явищ. Встановлено ефективність використання нових концептуальних підходів щодо державного регулювання та нагляду за банківською діяльністю, розроблених на базі рейтингування та контролю за ризиками. Визначено загальні тенденції, перспективні напрямки та нові пріоритети розвитку взаємовідносин між державою та банківською системою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21,01 +
Шифр НБУВ: РА356047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Колодійчук В.А. 
Ефективність переробки зерна в АПК Львівської області: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.А. Колодійчук ; Львівський держ. аграрний ун-т. — Львів, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Льв)320-434 + У9(4Укр-4ЛЬв)306.751.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Колодійчук В.А. 
Ефективність переробки зерна в АПК Львівської області: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.А. Колодійчук ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Викладені результати теоретичних досліджень ефективності в ринковій економіці, визначені фактори впливу на ефективність діяльності зернопереробних підприємств, розроблено методику аналізу ефективності функціонування досліджуваної сфери виробництва з врахуванням її специфіки. Проведено комплексний системний аналіз ефективності зернопродуктивного підкомплексу АПК Львівщини, досліджено статистичні залежності між показниками ефективності зернопереробки. Розроблені пропозиції щодо задіяння виявлених резервів підвищення ефективності продовольчої та фуражної переробки зерна за рахунок використання внутрішньовиробничих резервів, розвитку інформаційно-аналітичного та маркетингового сервісу і вдосконалення взаємозв'язків між підприємствами сфери виробництва і переробки зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Льв)320-434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Колодій А.М. 
Конституція і розвиток принципів права України (методологічні питання): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01;12.00.02 / А.М. Колодій ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню конституційних засад розвитку принципів права в умовах формування правової держави і громадянського суспільства в Україні. А через призму цього вивчається їх генеза, поняття і ознаки, види, структура, яка визначає структуру права загалом, вплив принципів на правову систему, процеси правоутворення, правореалізації, правоохорони. Стверджується, що принципи правової держави і громадянського суспільства є визначальними і зумовлюють виникнення і розвиток принципів права в Україні. Виникнення останніх є об'єктивним процесом, який відбувається за схемою: суспільні відносини правоположення юридичної практики - норми-принципи. Принципи, що виникли, набувають певних ознак, а відтак можуть бути класифіковані за відповідними критеріями диференціації. Сучасні процеси, що відбуваються в українському суспільстві і державі, зумовлюють необхідність виділення і осмислення загальносоціальних і юридичних принципів. Останні, з точки зору системноструктурної організації права, можуть поділятись на принципи публічного і приватного, регулятивного і охоронного, матеріального і процесуального, об'єктивного і суб'єктивного права, модифікуючись разом із принципами системи права у керівні ідеї правоутворення, правореалізації і правоохорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Колодій С.А. 
Мікробіологічне обгрунтування розробки і застосування поживних середовищ для культивування мікобактерій туберкульозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / С.А. Колодій ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано мікробіологічне обгрунтування розробки та застосування поживних середовищ для культивування мікобактерій туберкульозу (МБТ). Встановлено ефективність розроблених поживних середовищ для культивування, способів їх виділення у порівнянні з середовищами Левенштейна - Єнсена, Фінна 2. Обгрунтовано застосування розроблених поживних середовищ, розчинів антисептиків декаметоксину, мірамістину для мікробілогічного діагностування туберкульозу, способів виділення МБТ. Ефективність використання розробленого поживного середовища доведено за умов обласного протитуберкульозного диспансеру на підставі результатів проведеного мікробіологічного дослідження 60-ти хворих на фіброзно-кавернозний туберкульоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4 + Р54-4 +
Шифр НБУВ: РА364774

Рубрики:

      
9.

Колодій З. О. 
Моделювання флікер-шуму для встановлення природи його енергетичного спектра: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.02 / З. О. Колодій ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 40 с. — укp.

Розроблено математичну модель генерування флікер-шуму (ФШ), яка відповідає переважній більшості експериментальних результатів, пояснює механізми, що спричиняють виникнення ФШ, і дозволяє усвідомлено впливати на ті параметри системи, від яких безпосередньо залежить ФШ з метою зменшення у ній рівня ФШ. Проведено аналіз даної математичної моделі флуктуацій, який показав, що низькочастотні флуктуації із енергетичним спектром ФШ характерні для систем, які знаходяться у нерівноважному стані, а також підтвердив, що ФШ є еруктурночутливим шумом. Виходячи із основних положень термодинаміки для систем, які знаходяться у стані термодинамічної нерівноваги, розроблено математичну модель спектральної густини потужності флуктуацій їх параметрів. Пояснено механізми, які спричиняють виникнення флікер-шуму. Розроблено спосіб відбору елементів електроніки з гарантовано малим рівнем власних шумів в області низьких частот, що дозволяє конструювати насамперед вимірювальну апаратуру з мінімально можливим рівнем власних шумів, а також метод діагностування зміни внутрішньої структури матеріалів елементів електроніки за зміною їх часу релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-017.1 с116 + З85-017.1 с116
Шифр НБУВ: РА381069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Колодійчук С.А. 
Підвищення ефективності роботи гусеничного рушія сільськогосподарських тракторів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / С.А. Колодійчук ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику дослідження гусеничних шарнірів і оцінювання характеру зміцнювання моменту та коефіцієнта тертя у системі трак - палець - трак з урахуванням реальних умов роботи шарніра за умов експлуатації трактора. Модернізовано універсальний стенд, який дозволяє відтворювати реальні режими роботи шарніра під час експлуатації трактора. Визначено залежність моменту та коефіцієнта тертя від конструктивних параметрів і експлуатаційних факторів у значних межах навантажувально-швидкісних режимів роботи стенда. Одержано залежність моменту та коефіцієнта тертя від питомих контактних тисків, яка дозволила здійснювати дослідження впливу конструктивних параметрів (радіуса пальця, зазору між втулкою і пальцем, довжиною втулки та пальця) і експлуатаційних факторів під час тертя у металевих шарнірах. Виявлено межу "насичення" фактичної площі контакту, внаслідок якого коефіцієнт припиняє зростання, а у разі подальшого збільшення навантаження - зменшується. Розроблено та виготовлено два варіанти траків гусениць з 7- і 11-провушинними шарнірами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.184 + О34-042.657 +
Шифр НБУВ: РА353941

Рубрики:

      
11.

Колодій О.І. 
Притча і притчевість в українській прозі 70 - 80-х років ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.І. Колодій ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено особливості роману-притчі та повісті-притчі, дві функції традиційної притчі у структурі великої прози: як ідейного центру твору та засобу поглиблення зображуваного. Виявлено залежність жанрових ознак "вбудованих" притч від функції, яку вони виконують у художньому творі. Розглянуто "химерну" стильову течію в українській літературі, характеристики притчеподібних творів (або нової якості художніх творів - притчевості).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА308684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Колодійчук Л.С. 
Професійна підготовка молодших спеціалістів-електриків в агротехнічному коледжі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.С. Колодійчук ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Теоретично створено професійну модель молодшого спеціаліста-електрика. Наведено вимоги до рівня професійних знань, умінь та навичок, необхідних спеціалістам даної кваліфікації, вдосконалення змісту професійної підготовки молодших спеціалістів-електриків. Встановлено, що впровадження модульно-рейтингової технології та методів активізації навчання сприяє більш ефективній електро-технічній підготовці молодших спеціалістів-електриків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П076р(4УКР)23,022
Шифр НБУВ: РА310394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
13.

Колодійчук О.Я. 
Розвиток технічної творчості дітей та молоді у навчальних закладах Галичини (1900 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Я. Колодійчук ; Дрогобиц. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. — Дрогобич, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено історико-педагогічний аналіз розвитку технічної творчості учнів у контексті навчально-виховної діяльності суспільно-політичних і економічних чинників на формування технічних здібностей дітей і молоді. Показано роль зарубіжного досвіду у розвитку технічної грамотності учнів. Виявлено основні аспекти, передумови та напрями розвитку технічної творчості, обгрунтовано періоди її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)6 + Ч421.385.1 +
Шифр НБУВ: РА363034

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Колодій Р.С. 
Розробка методів та засобів підвищення ефективності стиску мовних сигналів в телекомунікаційних системах для IP-телефонії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Р.С. Колодій ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено методи кодування та структуру кодера на базі вейвлет-перетворення, складовими якого є всі необхідні для роботи в ІР-мережі компоненти, а саме: змінна швидкість кодування, адаптація за VAD, вибір видів вейвлетів і завадостійке кодування за умов мінімізації обчислювальних і часових затрат. Для оцінки якості кодування запропоновано методику визначення співвідношення між MOS і MSE, яку можна застосовувати у разі визначення якості зв'язку завдяки можливості врахування різноманітних мережних факторів, зокрема, виду кодування, впливу буфера, затримки, її нерівномірності та втрат пакетів. За результатами дослідження показано, що розроблені методи кодування мовного сигналу на базі вейвлет-перетворення забезпечують якісне кодування форми мовного сигналу, а саме: досягнутий коефіцієнт компресії становить 29,35, за цього у разі VAD за рівнем 1/32 бітова швидкість не перевищує 4,1 кбіт/с, а мінімальне значення MOS = 3,83. Розроблений метод відповідно відновлює мовний сигнал навіть за 30 % втрат пакетів у мережі за будь-якого закону розподілу, що доведено моделюванням, а його результати добре корелюють з відомими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-013 +
Шифр НБУВ: РА350696

Рубрики:

      
15.

Колодій О.В. 
Теодот Галіп: життя і творчість: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Колодій ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше в українському літературознавстві здійснено синтетично-аналітичний аналіз письменницького доробку Теодора Галіпа на тлі розвитку української літератури кінця XIX - перших десятиліть XX ст. Комплексно досліджено й інтерпретовано його твори як оригінальні вияви образного мислення. Зібрано біографічні відомості щодо письменника, синтезовано матеріали, що були досі відсутні в науковому обігові. З'ясовано художньо-естетичні засади й особливості ідіостилю Галіпа. Розглянуто проблемно-тематичний аспект і визначено жанрово-стильову своєрідність його публіцистики, художньої та мемуарної прози. Осмислено поетику лірики та ліро-епосу, а також виявлено прикметні особливості Галіпового поетичного письма.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4Галіп,Т.М.4,0 +
Шифр НБУВ: РА343157

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Колодій А.В. 
Управління діяльністю сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.В. Колодій ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні аспекти реформування управління діяльністю сільськогосподарських підприємств. Надано оцінку наслідків аграрної реформи та реформи управління аграрним сектором економіки. Визначено основні напрями реформування управління сільськогосподарським виробництвом. Розкрито методичні основи дослідження ефективності управління в сільськогосподарських підприємствах. Проведено аналіз розвитку сільськогосподарського виробництва в регіоні. Виявлено особливості організації управління виробництвом на державному, регіональному та локальному рівнях і на рівні підприємств. Розкрито процес формування сучасної системи та структури управління в сільськогосподарських підприємствах. Обгрунтовано напрями вдосконалення управління сільськогосподарським виробництвом. Розроблено модель вдосконалення управління, спрямовану на розвиток підприємництва в сільському господарсті. Висвітлено шляхи покращання кадрового забезпечення сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4Льв)321-21 +
Шифр НБУВ: РА366369

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Колодій В. А. 
Структура популяцій та еколого-созологічна оцінка видів роду Schivereckia Andrz. в Україні / В. А. Колодій. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню видів роду Schivereckia Andrz. в Україні та виконана протягом 2003-2017 років.Проаналізовано історію дослідження та поширення видів роду Schivereckia Andrz., зроблено фізико-географічну характеристику локалітетів. З'ясовано екологічну, морфологічну та онтогенетичну характеристики S. podoliсa (Besser) Andrz. ex DC. та S. mutabіlis Alekseenko в Україні. Проаналізовано систему роду Schivereckia. Досліджено стан природних популяцій S. podoliсa та S. mutabіlis в Україні. Уперше проведено комплексний аналіз вікової структури ценопопуляцій видів роду Schivereckia Andrz., побудовано їх вікові спектри. На основі індексів відновлення, старіння популяції та генеративності зроблено інтегральну оцінку кожної ценопопуляцій, визначено їх віковість. Проаналізовано віталітетну структуру та зроблено кластерне порівняння популяцій видів роду Schivereckia. Охарактеризовано созологічний статус S. podoliсa та S. mutabіlis в Україні. Проаналізовано стан охорони досліджених видів ex situ та in situ в Україні. Запропоновано рекомендації щодо оптимізації охорони видів в Україні. Проаналізовано особливості й перспективи реалізації оселищних підходів до збереження природних популяцій S. podolica s. l.^UThe thesis is devoted to the comprehensive study of species of the genus Schivereckia Andrz. in Ukraine and was prepared during 2003-2017.The history of research and distribution of species of the genus Schivereckia Andrz. is analyzed. Physical and geographical characteristics of localities are compiled. The ecological, morphological and ontogenetic features of S. podoliсa (Besser) Andrz. ex DC. and S. mutabіlis Alekseenko in Ukraine are revealed. The system of the Schivereckia genus is analysed. The state of natural populations of S. podoliсa and S. mutabіlis in Ukraine is investigated.A comprehensive analysis of the age structure of cenopopulations of species of the genus Schivereckia Andrz. is carried out for the first time, as well as their age spectra are constructed. An integral assessment of each cenopopulation is performed on the basis of indices of renewal, population aging and generating, their age type is determined as well. The vitality structure is analysed and a cluster comparison of populations of species of the genus Schivereckia is performed. The sozological status of S. podoliсa and S. mutabіlis in Ukraine is described. The state of protection of investigated species ex situ and in situ in Ukraine is analysed. The recommendations on optimization of species protection in Ukraine are proposed. The peculiarities and perspectives of implementation of the habitat approaches to conservation of S. podolica natural populations are analysed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Колодій І. В. 
Організаційно-економічні засади антикризового управління у сільськогосподарських підприємствах / І. В. Колодій. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню наукового завдання щодо обґрунтування теоретико-методичних підходів і розробки практичних рекомендацій формування механізму антикризового управління у сільськогосподарських підприємствах, ґрунтуючись на результатах діагностики їхнього фінансового стану та загроз банкрутства.Сформульовано авторське тлумачення терміна «антикризове управління», в основу якого покладено систему заходів, при якій суб’єкт антикризового управління (держава або сільськогосподарське підприємство) на основі ризик-орієнтованого підходу за допомогою форм, важелів, методів та інструментів здійснює виявлення, попередження, нейтралізацію й мінімізацію кризових явищ задля забезпечення тривалої фінансової стійкості та підвищення конкурентоспроможності. Систематизовано методичні підходи застосування інструментарію в антикризовому управлінні сільськогосподарських підприємств, особливість яких полягає у встановленні послідовності діагностики кризового стану, аналізуванні причин виникнення кризи та очікуваних втрат від наслідків кризи, оцінці ресурсного потенціалу для можливого запобігання кризі та формуванні обґрунтованої антикризової стратегії сільськогосподарського підприємства. Досліджено тенденції діяльності сільськогосподарських підприємств та окреслено ключові індикатори настання ознак кризи у сільськогосподарських підприємствах, які означені сезонністю виробництва, трансформацією структури землекористування на користь великих сільськогосподарських підприємств та структури посівів на користь технічних і експортоорієнтованих сільськогосподарських культур, зміною обсягу й асортименту продукції, порушеннями технологічного циклу, диспаритетом цін та умовами кредитування. Масштаби кризових процесів та загрози банкрутства визначено за результатами діагностики фінансового стану сільськогосподарських підприємств. Удосконалена архітектоніка антикризового управлінського інструментарію через впровадження додаткових функцій (розробка стратегії антикризового управління і формування конкурентних переваг) та видів антикризового управління (конкурентозабезпечувальне антикризове управління) у сільськогосподарських підприємствах спроможна взаємоув’язати сукупність заходів антикризового управління, причини виникнення кризових ситуацій та очікувані результати як наслідки фінансових дій щодо ліквідації заборгованості сільськогосподарських підприємств та діяльності менеджерів в умовах банкрутства.Розроблена схема механізму посилення і створення конкурентних переваг у системі антикризового управління сільськогосподарських підприємств передбачає вирішення завдань відновлення платоспроможності сільськогосподарських підприємств, зокрема за рахунок інновацій та ефективних управлінських рішень щодо підвищення їх конкурентоспроможності. Обґрунтовані інструменти генерування та оцінки конкурентних переваг і конкурентного статусу сільськогосподарських підприємств та їхніх суперників уможливлюють формування механізму антикризового управління.^UThe dissertation is devoted to the solution of the scientific task of substantiating theoretical and methodological approaches and developing practical recommendations for the formation of crisis management mechanism in agricultural enterprises, based on the results of diagnostics of their financial condition and threats of bankruptcy.The author's interpretation of the term "crisis management" is formulated, which is based on a system of measures in which the subject of crisis management (the state or an agricultural enterprise) on the basis of a risk-oriented approach with the help of forms, levers, methods and tools carries out detection, prevention, neutralization and minimization of crisis phenomena in order to ensure long-term financial stability and increase competitiveness.Methodical approaches to the use of tools in the crisis management of agricultural enterprises are systematized, the feature of which is to establish the sequence of diagnosis of the crisis state, analysis of the causes of the crisis and expected losses from the consequences of the crisis, assessment of the resource potential for possible prevention of the crisis and formation of a justified anti-crisis strategy of the agricultural enterprise. The trends in the activity of agricultural enterprises were studied and the key indicators of the onset of crisis signs in agricultural enterprises were outlined, which are defined by the seasonality of production, the transformation of the structure of land use in favor of large agricultural enterprises and the structure of crops in favor of technical and export-oriented agricultural crops, changes in the volume and assortment of products, violations of the technological cycle, price disparity and credit terms. The scale of crisis processes and the threat of bankruptcy are determined based on the results of diagnostics of the financial condition of agricultural enterprises. The improved architecture of anti-crisis management tools through the introduction of additional functions (development of anti-crisis management strategy and formation of competitive advantages) and types of anti-crisis management (competitive anti-crisis management) in agricultural enterprises is suitable for interlinking the set of anti-crisis management measures, causes of crisis situations and expected results as consequences of financial actions regarding the liquidation of debts of agricultural enterprises and activities of managers in bankruptcy.The developed scheme of the mechanism for strengthening and creating competitive advantages in the system of anti-crisis management of agricultural enterprises provides for solving the tasks of restoring the solvency of agricultural enterprises, including through innovations and effective management solutions to increase their competitiveness. Reasonable tools for generating and evaluating competitive advantages and the competitive status of agricultural enterprises and their rivals enable the formation of an anti-crisis management mechanism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського