Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (176)Книжкові видання та компакт-диски (154)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛОТИЛ$<.>+<.>A=ВИТАЛИ$<.>+<.>A=ИВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Будівництво   
1.

Колотило В.Д. 
Динаміка процесу траспортування води по магістральних водопроводах з використанням електроприводу, що регулюється: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.Д. Колотило ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання управління режимними параметрами (тиском і витратами) за допомогою зміни кутової швидкості обертання ротору насосного агрегату. Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень впливу даної швидкості на режимні параметри магістрального водопроводу на різних відстанях від насосної станції. Розроблено дослідний стенд на діючому водопроводі, що дозволило змінювати кутову швидкість обертання ротора насосного агрегату в значних межах з різним часом, необхідним для даної зміни. За результатами досліджень отримано залежності режимних параметрів від часу за різних змін даної швидкості. Розроблено схему автоматизованого управління режимами роботи насосного агрегату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103.112-04
Шифр НБУВ: РА313460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Колотилов М.М. 
Діагностична інформативність комп'ютерної, магнітно-резонансної томографії і дистанційної інфрачервоної термографії при новоутвореннях ЛОР-органів: автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.07 / М.М. Колотилов ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Виконано гістографічний та інформаційний аналіз зображень, одержаних за результатами досліджень з застосуванням комп'ютерної (КТ) та магнітно-резонасної томографій, восьми нозологічних форм доброякісних і 7-ми нозологічних форм злоякісних пухлин ЛОР-органів. Для інформативного кількісного опису контурів новоутворень, ідентифікації доброякісних і злоякісних пухлин запропоновано використовувати показники фрактальної геометрії, а саме: компактність і фрактальну розмірність. Установлено критерій прогнозування повної регресії раку верхньощелепної пазухи після променевої терапії та відносно більшої тривалості життя хворих без рецидивування та регіонарного метастазування - підвищення рентгенівської щільності центральних субоб'ємів пухлини після рентгеноконтрастування на 20 од.Х і більше. Показано роль термореактивності організму на охолодження хворих на рак гортані у підсиленні антибластомного ефекту променевої терапії лікарськими засобами. Вивчено асоційовані зі старінням патологічні зміни головного мозку, судин головного мозку та шиї хворих з пухлинами ЛОР-органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.68-43 +
Шифр НБУВ: РА354468

Рубрики:

      
3.

Колотило А.М. 
Замкнені системи водопостачання переробних та міні-заводів чорної металургії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / А.М. Колотило ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню і розробці замкнених систем оборотного водопостачання переробних та міні-заводів чорної металургії. Отримано емпіричні формули для розрахунку величини рівноважної лужності води з урахуванням концентрацій різних іонів (хлоридів, сульфатів, кальцію, магнію), що має практичне значення для розрахунків стабільності води. Отримано залежність для визначення температури охолоджуючої води в пристінному шарі теплонавантаженої поверхні. Розглянуто можливість і доцільність використання поверхнево-зливового стоку (ПЗС) із території промислових підприємств для підживлення систем оборотного водопостачання. Розроблено, досліджено і запропоновано нову конструкцію споруди (підземний гідроциклон-відстійник) для накопичення та очистки ПЗС з території заводу, а також очистки стічних вод станів гарячої прокатки. Запропоновано методику розрахунку даної споруди. Розроблено технічні рішення та рекомендації щодо переводу переробних та міні-заводів чорної металургії на замкнені схеми водопостачання. Ці технічні рішення використано в галузевих нормах технологічного проектування водного господарства металургійних підприємств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К32-43
Шифр НБУВ: РА308934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Колотило В.В. 
Роль ідеології в процесі соціальних змін: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.В. Колотило ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження ідеології як соціокультурного феномену, визначено її місце та роль у процесі соціальних змін. Виокремлено основні концептуальні підходи щодо аналізу причин виникнення та особливостей становлення ідеології, які систематизовано як антропоцентричні та соціоцентричні вектори. Встановлено, що антропоцентризм вбачає витоки ідеології у природі людини та еволюції її світогляду, а соціоцентризм - у сутнісних змінах у соціальній структурі та духовності суспільства. Виявлено джерела життєздатності ідеології, які грунтуються на відтворенні її як форми та атрибуту суспільної свідомості. Уточнено сутність структури ідеології як єдності раціонально-ірраціональних компонентів та взаємообумовленості фундаментального та оперативного рівнів. Проаналізовано особливості пізнавальної, прогностичної, мобілізаційної, ідентифікаційної та маніпулятивної функцій ідеології та визначено їх конструктивність як здатність соціалізувати та структурувати суспільну діяльність. Розкрито зміст і співвідношення державної та державницької ідеологій, значимість яких постає як відображення та конкретизація спрямованості соціальних змін в українському суспільстві. З'ясовано особливості творення світоглядно-ідеологічної спрямованості української нації, що детермінуються формуванням політичної системи та громадянсько правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.22 + С5*32 +
Шифр НБУВ: РА344977

Рубрики:

      
5.

Колотило 
Синтез електромеханічних систем постійного струму підвищеної точності з спостерігачами стану: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Віталій Іванович Колотило ; Харківський держ. політехнічний ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.53-05
Шифр НБУВ: РА310799

      
6.

Колотило 
Страхування вантажів: досвід і напрямки розвитку в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Ольга Данилівна Колотило ; Київський національний економічний ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.726
Шифр НБУВ: РА319598

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Колотило О.Б. 
Фактори ризику, особливості клінічного перебігу, ефективність терапії реамберином і програма профілактики при синдромі діабетичної стопи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.Б. Колотило ; Ін-т пробл. ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Обстежено 1 250 хворих на цукровий діабет (ЦД) І типу (338 пацієнтів) та ІІ типу (912 пацієнтів) за період 2004 - 2007 рр. Розглянуто, що у структурі хворих на ЦД пацієнти з ЦД ІІ типу становили 73 %. На підставі проведеного комплексного вивчення клінічних і лабораторних особливостей синдрому діабетичної стопи у хворих на ЦД одержано нові дані стосовно факторів ризику розвитку синдрому діабетичної стопи (СДС). Висвітлено клінічну ефективність препарату реамберин на тлі базової терапії СДС. Визначено позитивний вплив реамберину на збільшення частоти повної регресії запального процесу. Доведено, що реамберин можна рекомендувати для лікування хворих на ЦД з наявністю СДС, ускладненого виразково-некротичним процесом. Запропоновано нову профілактичну модель за СДС, яка дозволяє вірогідно знизити відносний ризик розвитку та загальну частоту ампутацій у хворих на ЦД, а також знизити потребу в госпіталізації, призначенні антибактеріальних препаратів і оперативних втручань. Розроблено профілактичну модель СДС не вимагає значних витрат ресурсів охорони здоров'я, часу медичного персоналу та може бути організована на базі будь-якого лікувально-профілактичного закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА369206

Рубрики:

      
8.

Колотило М. П. 
Екологічна безпека рекреаційних територій (на прикладі національного природного парку «Вижницький» / М. П. Колотило. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертаційному дослідженні вирішено науково-практичне завдання вивчення реальних шляхів підвищення рівня екологічної безпеки зон стаціонарної та регульованої рекреації національного природного парку «Вижницький» на основі моніторингових досліджень санітарно-гігієнічного та мікробіологічного стану заповідних територій. У дисертаційній роботі обґрунтовано концептуальний підхід щодо основних складових, які визначають рівень екологічної безпеки рекреаційних території територій ПЗФ Карпатського регіону. Описано нові методичні підходи очищення поверхневих вод грунтів, що зазнали надмірного антропогенного навантаження в т.ч. і від наднормового рекреаційного навантаження. Наведено результати експериментальних досліджень щодо отримання паливних гранул методом екструзії, охарактеризовано очисну конструкцію «ВіКа. Здійснено оцінку поверхневих вод, грунтів та атмосферного повітря основних об'єктів рекреації на основі моніторингу санітарно-гігієнічних та мікробіологічних показників.. Показано, що зростання вмісту завислих речовин та органічних забруднювачів супроводжується зменшенням концентрації у воді вільного кисню та зростанням величини показників БСК, ХСК в порівнянні із еталонною «заповідною» зоною національного природного парку «Вижницький». Має місце також збільшення колі-індексу в середньому в пробах річкової води, відібраних у зоні рекреації НПП. Виявлено порушення санітарно-гігієнічного та мікробіологічного балансу грунтів, річкової мережі рекреаційних територій НПП внаслідок ерозії та зсувів, ведення лісогосподарського та тваринницького господарства на прилеглих до заповідного об'єкту територіях в зоні традиційних господарських ландшафтів. Доказана необхідність екологізації господарської діяльності довкола заповідних територій шляхом створення буферних зон. Виявлено, що природне та напівприродне середовище заповідної зони та зон рекреації характеризується підвищеним вмістом легких аероіонів в порівнянні із господарською зоною НПП. Прослідковується тісний зв'язок між рівнем забруднення гідросфери, грунтів та екологічним станом атмосферного повітря. Показано, що вивчені санітарно-гігієнічні та мікробіологічні показники екотопу є надійними індикаторами екологічної безпеки та відображають збалансованість розвитку заповідного об'єкту. Для розширення рекреаційних послуг та зменшення можливих небезпек та ризиків запропонована системи інженерно-технічних та управлінських рішень.Розроблено інженерні заходи (використання конструкції «ВіКа», отримання паливних гранул та брикетів) для зменшення забруднення гідроекосистеми і грунтів та мінімізації екологічної небезпеки на території заповідного об'єкту. Серед запропонованих організаційно-управлінських рішень, що направлені на підвищення рівня екологічної безпеки об'єктів рекреації ПЗФ Карпатського регіону: розширення території та винесення в натуру меж заповідних об'єктів; розробка пропозиції для органів місцевого самоврядування щодо формування території НПП за вододільним принципом; залучення науковців ВНЗ регіону та громадських екологічних організацій до питань управління природоохоронною діяльністю на заповідних територіях; розширення сфери екологічних послуг ( в т.ч. рекреаційних) для місцевого населення; розвиток рекреації із врахуванням антропогенного навантаження; активне залучення коштів міжнародних грантових програм до зміцнення структури та матеріального забезпечення НПП.На основі проведених досліджень та врахування принципів екологічної безпеки розроблено та впроваджено програму сталого розвитку рекреаційних територій для національних природних парків «Вижницький» та «Черемоський». Ключові слова: заповідні території, рекреаційна діяльність, антропогенне навантаження, санітарно-екологічні індикатори, еталонні території, екологічна безпека, екосистемний підхід, сталий розвиток.^UThe dissertation research has solved the scientific and practical problem of forming the level of ecological safety of recreational areas within the object of the nature reserve fund. on establishment of peculiarities of formation of ecological danger of urban areas under the influence of technogenic-transformed precipitation.In the dissertation the conceptual approach to the main components that determine the level of ecological safety of the recreational territories of the territories of the PFP of the Carpathian region is substantiated. New methodological approaches of surface water treatment of soils that have undergone anthropogenic loading, including and from excess recreational load. The description of the experimental plant for the production of fuel granules by the extrusion method is described, the purification structure «ViKa.The estimation of surface water, soil and atmospheric air of the main objects of recreation on the basis of monitoring of hygienic and microbiological indicators is shown. The "protected" zone of the Vizhnytsky National Nature Park (NPP). There is also an increase in the coli index on average in river water samples sampled in the NPP recreation area.Violations of sanitary-hygienic and microbiological balance of soils, river network of recreational areas of NPPs due to erosion and landslides, management of forestry and animal husbandry in the adjacent territories in the area of traditional economic landscapes were revealed. The necessity of greening of economic activity around protected areas by creation of buffer zones has been proved.It is revealed that the natural and semi-natural environment of the protected area and recreation zones is characterized by the increased content of light air ions in comparison with the economic zone of the NPP. The close relationship between the level of pollution of the hydrosphere, soil and the environmental state of the air is traced.It is shown that the studied hygiene and microbiological indicators of the ectotope are reliable indicators of ecological safety and reflect the balance of development of the protected site.Systems of engineering, technical and management solutions have been proposed to expand recreational services and reduce potential hazards and risks.Engineering measures have been developed (the use of the ViCa design, the production of fuel pellets and briquettes) to reduce pollution of the hydro-ecosystem and soil and minimize environmental hazards in the protected area.Among the proposed organizational and management decisions aimed at improving the environmental safety of the Carpathian region's PPF recreation facilities: expanding the area and delimiting the protected areas; development of proposal for local self-government bodies on the formation of NPP territory on the watershed principle; Involvement of scientists from universities of the region and public environmental organizations in the issues of environmental management in protected areas; expanding the scope of environmental services (including recreational ones) to the local population; development of recreation taking into account anthropogenic load; active involvement of funds from international grant programs in strengthening the structure and material support of NPPs.On the basis of the conducted researches and taking into account the principles of ecological safety, a program of sustainable development of recreational areas for the national natural parks "Vizhnitsky" and "Cheremosky" was developed and implemented.Keywords: protected areas, recreational activity, anthropogenic load, sanitary-environmental indicators, reference territories, ecological safety, ecosystem approach, sustainable developmentKeywords: protected areas, recreational activity, anthropogenic load, sanitary-environmental indicators, reference territories, ecological safety, ecosystem approach, sustainable development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського