Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (76)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛЯДЕНК$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=ЮРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Коляденко С.В. 
Вміст мелатоніну, ІЛ-8 та ІЛ-10 в плазмі крові хворих на фіброміалгію: зв'язок з клінічними проявами та ефективністю лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / С.В. Коляденко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено рівні мелатоніну (МТ), прозапального інтерлейкіну-8 (ІЛ-8) та протизапального ІЛ-10. Вивчено взаємозв'язки між біохімічними показниками та клініко-психологічними проявам у хворих на фіброміалгію, а також вплив МТ, флуоксетину та їх комбінації на основні клінічні та психологічні прояви фібрміалгії (ФМ). Установлено, що у хворих на ФМ має місце порушення циркадності продукції МТ зі значним зниженням його пікових концентрацій у плазмі крові хворих о 4-й годині ранку, зростання вмісту у плазмі крові ІЛ-8 та зниження на рівні тенденції ІЛ-10 з суттєвим зсувом співвідношення між ними у бік переважання прозапального ІЛ-8. У пацієнтів з низькими піковими концентраціями МТ установлено порушення сну та поглиблення депресивних психологічних рис характеру. Доведено, що за умов застосування флуоксетину у хворих з ФМ покращуються показники психологічного статусу, зменшуються синдроми болю та втоми, за цього посилюються окремі прояви інсомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4 + Р419.180.20 +
Шифр НБУВ: РА350417

Рубрики:

      
2.

Коляденко К.В. 
Імунозалежність клінічного перебігу псоріазу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / К.В. Коляденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше проведено інтегральний аналіз стану імунних механізмів розвитку псоріазу. Доведено обумовленість недостатності Т-клітинної ланки резистентності пригніченням регуляторного фактора та інтактністю цитотоксичного чинника. Вперше встановлено різновекторність змін цитокінового профілю, глибина яких залежить від клінічного перебігу псоріазу. Виявлено дискоординацію зрушень нейтрофільного та моноцитарного фагоцитозу. Показано неоднорідність імунокомплексних змін за даного захворювання. Вперше визначено асоційованість гетерогенних патогенетичних чинників. Запропоновано "умовні" маркери імунопатогенезу псоріазу. Встановлено вплив особливостей виникаючих патогенетичних порушень на клінічний перебіг дерматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-3 +
Шифр НБУВ: РА331265

Рубрики:

      
3.

Коляденко В.А. 
Інфокомунікаційні технології як чинник політичної модернізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Коляденко ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Визначено, що сучасні інфокомунікаційні технології (ІТ) відкривають можливості в практиці організаційного, партійного будівництва, самоорганізації громадянського суспільства. Обгрунтовано розвиток Інтернету відповідно до демократичної спрямованості громадянського розвитку. Наголошено, що людину з пасивного об'єкта за допомогою мас-медіа перетворено в активного, самостійного суб'єкта добору плюралізованої маси інформації. Визначено, що за умов переходу до нових ІТ видозмінюються функції влади в суспільстві. Досліджено особливості інформаційного суспільства в контексті політичних процесів. Виявлено, що ІТ розширюють права громадян шляхом надання доступу до різноманітної інформації, збільшують ступінь їх політичної участі та контролю за діяльністю державної влади, дають можливість активно виробляти інформацію. Доведено, що метою включення в політичне життя технологій є створення відкритої для діалогу з громадянами прозорої вертикалі влади. Аргументовано, що за умов входження України в Глобальну інформаційну систему досягнуто підвищення правової грамотності населення, посилення процесів демократизації держави, розширення можливостей реалізації прав на свободу слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА321260

Рубрики:

      
4.

Коляденко Н.В. 
Обгрунтування та розробка системи медико-соціальної реабілітації дітей із порушеннями психічного здоров'я: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Н.В. Коляденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Вивчено фактори, які впливають на формування психічного здоров'я дітей. Обгрунтовано та розроблено якісно нову систему медико-соціальної реабілітації дітей з порушеннями психічного здоров'я. Установлено роль факторів фізичного, соціального та духовного здоров'я та розвитку психічних захворювань у дитячому віці. З урахуванням параметрів функціонального діагнозу визначено фактори, що відіграють провідну роль у формуванні порушень психічного здоров'я дітей. Розроблено та впроваджено способи лікування, реабілітації, психотерапії як елементи системи медико-соціальної реабілітації дітей з порушеннями психічного здоров'я. Підтверджено його покращання завдяки впровадженню запропонованих результатів лікування зазначених захворювань. Обгрунтовано та розроблено якісно нову систему медико-соціальної реабілітації дітей з порушеннями психічного здоров'я на базі цілісного трихотомічного розуміння людської особистості, комплексного мультидисциплінарного підходу з урахуванням параметрів функціонального діагнозу та вікових психофізіологічних особливостей дитини, що забезпечує позитивний вплив на показники якості лікувально-реабілітаційних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.861 +
Шифр НБУВ: РА362709

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Коляденко Ю.Ю. 
Просторово-часова обробка сигналів за умов нелінійності радіоприймального тракту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Ю.Ю. Коляденко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано типові нелінійності радіоприймального тракту й обрано математичні моделі цих нелінійностей. Розглянуто питання ефективності використання лінійних алгоритмів просторово-часової обробки сигналів за наявності типових нелінійностей. Синтезовано нелінійні алгоритми управління адаптивними антенними гратками, які реалізують чотири різні методи обробки сигналів. Показано, що за умов стаціонарної сигнально-завадової обстановки можна використовувати методи реконструкції кореляційної матриці вхідних впливів. Для сигнально-завадової змінної обстановки запропоновано метод компенсацій та попередніх спотворень сигналів. Наведено досить універсальний алгоритм, який реалізує метод з використанням рядів Вольтерра, та адаптивний алгоритм з використанням рядів Вольтерра. Розроблено методику аналізу нелінійних систем з адаптивними антенними гратками, проаналізовано ефективність та стійкість запропонованих алгоритмів. Надано рекомендації щодо практичного використання розроблених алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01
Шифр НБУВ: РА313820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Коляденко Ю.Ю. 
Просторово-часові методи забезпечення електромагнітної сумісності в угрупуваннях радіоелектронних засобів систем рухомого зв'язку: Автореф. дис... д- ра техн. наук: 05.12.02 / Ю.Ю. Коляденко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 31 с. — укp.

Удосконалено теорію завадозахисності систем рухомого зв'язку (СРЗ) із використанням просторово-часової обробки сигналів (ПЧОС) за умов впливу динамічних множинних електромагнітних взаємодій. Розроблено методи забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) угрупувань радіолектронних засобів (РЕЗ) СРЗ. Сформульовано теоретичні та практичні положення, на базі яких розроблено методи, що дають можливість у складній електромагнітній обстановці надавати послуги зв'язку на рівні вимог часу у разі успішного вирішення актуальної проблеми ЕМС і дефіциту частот, що виділяються. Обгрунтовано необхідність розробки нових методів забезпечення просторово-часового доступу з метою вирішення проблеми ЕМС СРЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА352738

Рубрики:

      
7.

Коляденко С.В. 
Територіальна організація агропромислового комплексу України: методологія, практика та механізм регулювання: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.05 / С.В. Коляденко ; НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше розроблено й обгрунтовано наукові засади розміщення продуктивних сил сільськогосподарського комплексу адміністративної області із застосуванням інформаційно-аналітичних моделей, а також територіальних балансів матеріальних, трудових, природних і фінансових ресурсів. Визначено сутність територіальної організації агропромислового комплексу та сучасні проблеми його регулювання. Виявлено закономірності та принципи розширеного відтворення агропромислового виробництва. Досліджено сучасний стан агропромислового комплексу України, узагальнено та систематизовано організаційно-економічний механізм управління регіональним АПК за умов інституціональних перетворень. Систематизовано узагальнюючі показники, що визначають ступінь впливу соціально-економічних та екологічних факторів на інтенсифікацію розвитку АПК регіону. Запропоновано прогноз розвитку їх просторової організації на рівні регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 + У9(4УКР)320-434 +
Шифр НБУВ: РА364649

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коляденко Д. І. 
Значення маркерів запалення, інтерлейкіну-10 та специфічних аутоантитіл для оцінки активності і прогнозування перебігу системного червоного вовчака: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Д. І. Коляденко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота?присвячена?удосконаленню оцінки активності, діагностики органних уражень та прогнозування відповіді на лікування системного червоного вовчака (СЧВ) на основі комплексного вивчення традиційних і додаткових маркерів запалення, інтерлейкіну-10 (ІЛ-10) та спектру специфічних аутоантитіл, їх взаємозв’язку з клініко-лабораторними особливостями захворювання. Дослідження складалось з ретроспективної та проспективної частин. У ретроспективній описовій частині?(197?хворих)?оцінювали клінічне значення традиційних лабораторних параметрів – маркерів запалення (швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ), С- реактивний білок (СРБ)) та характерних для СЧВ аутоантитіл. Проспективне дослідження??включало такі етапи: первинне?звернення (138 хворих) і візит спостереження (101 пацієнт) через 2-12 місяців, на якому оцінювали зміну активності СЧВ і досягнення мети лікування. Крім того, у 79 хворих на СЧВ та 17 практично здорових осіб відповідного віку та статі (для отримання нормативних значень) під час первинного?звернення??визначали сироваткові рівні додаткових?лабораторних показників запального синдрому – високочутливого СРБ (вчСРБ), інтерлейкіну-6 (ІЛ-6), ІЛ-10, антитіл (АТ) до СРБ (АТ-СРБ), а також прокальцитоніну та пресепсину. Серед загальної когорти хворих на СЧВ було значно більше жінок (88%). Вік хворих на час обстеження становив 37 (26-49) років, на момент дебюту СЧВ – 28 (20- 40) років. Низька активність СЧВ (індекс SLEDAI-2K ≤4 балів) спостерігалась у 21% хворих, помірна активність (SLEDAI-2K 5-10 балів) – у 33%, висока активність (SLEDAI-2K >10 балів) – у 46% хворих. Медіанне значення індексу SLEDAI-2K становило 10 (6-16) балів, індексу ушкодження SLICC/ACR DI – 1 (0-2) бал. Спектр клінічної картини в обстеженій когорті відповідав загальновідомим проявам захворювання. На момент включення в дослідження 60% хворих отримували пероральні глюкокортикоїди (ГК), 55% – амінохінолінові препарати, 10% – інші імуносупресивні препарати. Середня добова доза ГК по пероральному преднізолону на час обстеження складала 10 (10-15) мг. За клініко-лабораторними характеристиками групи хворих з ретроспективного та проспективного дослідження були переважно співставними.^UThe dissertation is devoted to improving the assessment of activity, diagnosis of organ involvement and prediction of response to treatment of systemic lupus erythematosus (SLE) based on a comprehensive study of traditional and additional markers of inflammation, interleukin-10 (IL-10) and a spectrum of specific autoantibodies, their relationship with clinical and laboratory features of the disease. The study consisted of retrospective and prospective parts. In the retrospective descriptive part (197 patients), the clinical significance of traditional laboratory parameters – inflammatory markers (erythrocyte sedimentation rate (ESR), C-reactive protein (CRP)) and autoantibodies characteristic of SLE – was evaluated. The prospective study included the following stages: initial visit (138 patients) and follow-up visit (101 patients) in 2-12 months, where changes in SLE activity and achievement of the treatment goal were assessed. In addition, in 79 SLE patients and 17 healthy individuals of appropriate age and sex (to obtain normative values), serum levels of additional laboratory parameters of inflammatory syndrome were determined during the initial visit – high-sensitivity CRP (hsCRP), interleukin-6 (IL-6), IL-10, antibodies to CRP (anti-CRP), and also procalcitonin and presepsin.Among the total cohort of patients with SLE, there were significantly more women (88%). The age of the patients at the time of evaluation was 37 (26-49) years, at the time of SLE onset – 28 (20-40) years. Low SLE activity (SLEDAI-2K index ≤4 points) was observed in 21% of patients, moderate activity (SLEDAI-2K 5-10 points) – in 33%, high activity (SLEDAI-2K >10 points) – in 46% of patients. The median value of the SLEDAI- 2K index was 10 (6-16) points, and the SLICC/ACR DI damage index was 1 (0-2) point. The spectrum of the clinical presentation in the study cohort corresponded to the well- known manifestations of the disease. At the time of inclusion in the study, 60% of patients were treated with oral glucocorticoids (GC), 55% with aminoquinolines, and 10% with other immunosuppressive drugs. The average daily dose of oral prednisolone at the time of the examination was 10 (10-15) mg. According to clinical and laboratory characteristics, the groups of patients from the retrospective and prospective studies were mostly comparable.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського