Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (77)Реферативна база даних (4050)Книжкові видання та компакт-диски (3272)Журнали та продовжувані видання (215)
Пошуковий запит: (<.>A=КОРОЛ$<.>+<.>A=ДЕНИС$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 237
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Денисюк С.Г. 
Імідж політичного лідера в контексті розвитку української політичної культури: особливості формування та механізми реалізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / С.Г. Денисюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено системологічну концепцію формування іміджу політичного лідера на базі комплексного політологічного аналізу та теоретичних засад політичної психології як найважливішого компонента сучасної політичної свідомості. Визначено ефективні засоби створення іміджу політика з урахуванням їх впливу на процес здійснення вибору лідера громадянами. Доведено, що імідж політика розвивається за законами ринкових відносин. Проаналізовано гендерний аспект формування іміджу політика як ознаку реальної участі українських жінок у політичному процесі. На підставі синергетичного підходу визначено механізм вибору електоратом лідера, імідж якого повинен бути гуманістично оптимальним, тобто його задекларовані наміри мають відповідати реальним діям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф054 + Ф055.1 +
Шифр НБУВ: РА350878

Рубрики:

      
2.

Короленко Б.А. 
Інкорпорація Криму Російською імперією у 1783 - 1796 рр.: політичний та етносоціальний аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.А. Короленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола архівних джерел та опублікованих матеріалів досліджено процеси політичної та етносоціальної інкорпорації Криму Російською імперією в 1783 - 1796 рр. Розглянуто трансформації в адміністративно-політичному устрої, етносоціальному, демографічному та конфесійному становищі Криму, спричинені анексією 1783 р. Проаналізовано колонізаційну політику російського уряду, зокрема, заселення півострова поліетнічним населенням, насамперед українцями. Досліджено державну політику імперії щодо кримськотатарського населення у політичній, соціальній та конфесійній царині. Значну увагу приділено впливу зовнішньополітичних, ментально-психологічних і релігійних чинників на перебіг та наслідки інкорпорації Криму Російською імперією у досліджений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)46 +
Шифр НБУВ: РА341064

Рубрики:

      
3.

Денисенко С.О. 
Інтеграція краєзнавчих фондів бібліотек регіону в умовах інформатизації: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / С.О. Денисенко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено еволюцію наукових уявлень стосовно краєзнавчого фонду бібліотеки. Уточнено обсяг і зміст базових понять "краєзнавчий документ" і "краєзнавчий фонд". Виявлено специфіку краєзнавчих інформаційних потреб користувачів та краєзнавчих фондів бібліотек України. Обгрунтовано теоретичні, організаційні та методичні засади інтеграції краєзнавчих фондів бібліотек за умов інформатизації та розроблено концептуальні засади єдиного розподіленого краєзнавчого фонду бібліотек регіону. Запропоновано методику селекції краєзнавчих документів за умов інтеграції даних фондів. Визначено стратегічні напрями збереження краєзнавчих фондів у бібліотеках регіону, а також розглянуто основні складові інформаційної структури їх єдиного розподіленого краєзнавчого фонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.85(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326360

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Корольов А.Е. 
Інтенсивна терапія та знеболювання у хворих з тромбоемболією легеневих артерій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.Е. Корольов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено адекватну діагностичну та лікувальну тактику для хворих на різні форми тромбоемболії легеневої артерії на підставі ангіографічної та гемодинамічної верифікації діагнозу й аналізу результатів проведеного лікування, удосконалення методів інтенсивної та тромболітичної терапії, поліпшення анестезіологічного забезпечення під час виконання тромболектомії з легеневої артерії. Проведено аналіз клінічних симптомів і даних інструментальних методів дослідення у хворих з тромбоемболією легеневої артерії, вивчено зміни центральної та легеневої гемодинаміки у 60 хворих залежно від ступеня та тривалості оклюзії легеневих судин емболом. Розроблено клінічні, ангіографічні та гемодинамічні показання до проведення оперативного та консервативного лікування залежно від ступеня ураження легеневого кровотоку. Надано рекомендації щодо вибору анестезіологічного забезпечення втручання. На підставі проведеного порівняльного аналізу результатів лікування 27 хворих з використанням різних тромболітичних препаратів довіведено, що легеневий кровоток відновився у 90,9 % спостережень у разі використання альтеплази (актилізе) та у 62,5 % - стрепто- та урокінази. Актилізе дозволило знизити летальність після консервативного лікування хворих з масивною та субмасивною тромбоемболією легеневої артерії з 27,3 до 15 %. Ефективність тромболізису залежить від строку його проведення від моменту ураження. Тромболектомія з використанням штучного кровообігу виявилася ефективною в 60 % спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.113-52
Шифр НБУВ: РА315827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Денисенко А. В. 
Інформаційна технологія візуалізації функціонування складних систем на базі дискретно-безперервних мереж / А. В. Денисенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці моделей, методів і засобів, що забезпечують розширення функціональних можливостей, зменшення матеріальних і часових витрат на дослідження, розробку і експлуатацію систем візуалізації функціонування СТК . Для цього було розроблено нову концептуальну модель організації інтегрування IТВ функціонування СТК. Одержав подальший розвиток метод розробки динамічної аналітичної моделі СТК, який відрізняється від відомих формуванням вектору простору стану СТК на основі композиції та декомпозиції в межах теорії дискретно-безперервних мереж на базі мереж Петрі. Розроблено метод узгодження, що забезпечує створення інтегрованої IТВМ з коректною взаємодією двох середовищ з різною ієрархічною побудовою. Розроблено метод побудови математичної моделі СТК, який характеризується інтегрованим використанням засобів моделювання для створення веб-додатків. Одержала подальшого розвитку математична модель СТК, яка, на відміну від існуючих рішень, додає до функцій середовища DCNET запропоновану функцію зворотного зв'язку з платформою анімації. Результатом розроблених моделей і методів стало розширення функціональних можливостей, зменшення матеріальних і часових витрат на дослідження, розробку і експлуатацію систем візуалізації функціонування СТК в середньому в 10 разів в залежності від супутніх обставин.^UThe thesis is devoted to the development of models, methods and tools that provide the expansion of functional capabilities, reduction of material and time costs for research, development and operation of systems for visualizing the CTS (Complex Technological Systems) functioning. For this purpose, a new conceptual model of the organization of VTI (Visualization Technology Information) integration of CTS functioning was developed. The method of developing a dynamic analytical model of CTS, which differs from the known ones by the formation of the CTS state space vector on the basis of composition and decomposition within discrete-continuous networks,based on Petri nets, was further developed. The method of coordination is developed, which provides the creation of an integrated VTI with the correct interaction of two environments with different hierarchical construction is created. A method for building a mathematical model of STС, which is characterized by the integrated use of modelingtools to create ВЕБ-applications is developed. The mathematical model of CTS, which unlike previously existing solutions, adds to functions of the DCNET environment the offered feedback function with a platform of animation, has received further development. The result of the developed models and methods was functionality expansion, reduction of material and time expenses for research and operation of visualization systems of CTS functioning in 10 times.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Денисюк П.Ю. 
Інформаційне та математичне забезпечення САПР гідравлічних мікроелектромеханічних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / П.Ю. Денисюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичне, інформаційне та лінгвістичне забезпечення для систем автоматизованого проектування (САПР) гідравлічних мікроелектромеханічних систем. Описано математичну модель рідинного термоактюатора для компонентного рівня даного проектування, на основі використання рівняння Ван-дер-Ваальса для визначення тиску газо-рідинної суміші на пружний елемент мікропристрою, що допомагає підвищити ефективність та точність вихідних результатів. Вдосконалено математичні моделі мікропомп з п'єзоелектричним та електростатичним приводами, в яких використовуються рівняння в часткових похідних для визначення прогину та напружень в тонкій мембрані, проаналізовано вихідні параметри з різним конструктивним виконанням пружного елемента. Зазначено, що інформаційне та лінгвістичне забезпечення, які складаються з структури даних та формату опису конструкцій мікрогідравлічних пристроїв, допомогло вдосконалити бібліотеку математичних моделей та розширити функціональні можливості БД САПР за допомогою використання XML-формату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К929.5 +
Шифр НБУВ: РА352747

Рубрики:

      
7.

Денисюк Б.Ю. 
Історична проза Івана Филипчака: проблематика і поетика: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Б.Ю. Денисюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Визначено ідейно-естетичні й історіософські засади історичної белетристики І.Филипчака, проаналізовано поетику його повістей у контексті традицій історичного жанру. З'ясовано жанрову приналежність творів, розглянуто співвідношення історичної "правди" та тенденцій у таких аспектах, як історична ментальність, стереотипи, проблема "свого - чужого", образ давнього суспільства та держави, проаналізовано форми викладу та позиції наратора. Удосконалено концепцію героя, уточнено часопросторові характеристики, розглянуто особливості сюжету й інші складові композиції історичних повістей письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Филипчак, І. 534 +
Шифр НБУВ: РА344600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Корольов Г.О. 
Автономістсько-федералістські погляди Михайла Грушевського: формування, втілення, трансформація: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.О. Корольов ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис автономістсько-федералістських поглядів М. Грушевського в історичному контексті XIX - початку XX ст. Зроблено спробу сформулювати парадигму політичних орієнтацій українських діячів даного періоду та запропоновано нове визначення місця та ролі ідеї федералізму у суспільно-політичному житті України. Показано визначальне значення світоглядних мотивацій, політичних процесів початку XX ст. у Російській імперії та Східній Європі, Української революції 1917 - 1921 рр., продукованих нею форм національної державності й особливостей становлення радянської держави у формуванні концепції федералізму. Проаналізовано становлення історичного та політичного світогляду М. Грушевського, розкрито ідейно-політичний вплив федералізму XIX ст. на формування та розвиток федералістських поглядів ученого. Проаналізовано теоретичні роздуми мислителя щодо "українського питання" та конституційного проекту перебудови Російської імперії як основного шляху його вирішення. Показано вплив М. Грушевського на трансформацію української ідеї у реалістичний проект національного руху. З'ясовано причини переходу від автономізму до ідеї незалежної держави у рецепції політика. Досліджено розвиток дихотомії української ідеї в усвідомленні М. Грушевського, визначено основні риси його конституційного проекту федеративної перебудови Росії. Проаналізовано федералістські погляди ученого (1918 - 1924 рр.) на базі двох головних концептів: розуміння федеративної України поза російським контекстом і трансформації ідеї федерації від європейської до радянської. Зроблено висновок про пріоритетне значення автономістсько-федералістської складової у політичному світогляді М. Грушевського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Грушевський + Ф1(4УКР)608 Грушевський +
Шифр НБУВ: РА367340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Саад А. Д. 
Автономні системи тригенерації з відновлювальними джерелами енергії для умов Близького Сходу / А. Д. Саад. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної проблеми створення автономних систем тригенерації з використанням потенціалу відновлювальних джерел енергії для умов Близького Сходу на засадах енергозбереження. Запропоновано систему тригенерації через концептуальну модель оцінювання технічної системи за комплексом чинників: енергетичного, економічного, екологічного та соціального. Розроблено узагальнену схему системи тригенерації з сонячним фотоелектричним перетворювачем та єдиною компресорною машиною тепло- і холодопостачання та визначено раціональні умови використання тригенерації для кліматичних умов Близького Сходу. Запропоновано методику синтезу схемно-циклових рішення елементів високоефективної системи тригенерації на базі термодинамічного аналізу «методом циклів», що дозволило запропонувати конструктивні рішення елементів систем тригенерації, які забезпечують не тільки одночасне охолодження або підігрівання повітря, а також подавання свіжого повітря в приміщення. Запропоновано математичну модель системи тригенерації з фотоелектричним перетворювачем та машиною подвійного призначення тепло- холодопостачання для цілорічного використання з гнучким урахуванням змінних кліматичних умов. Розвинена науково-технічна ідея «сонячної будівлі», як інтегральної системи тригенерації з єдиним типом первинної енергії – інсоляції, що може повністю забезпечити себе енергією, шляхом використанням автономного фотоелектричного перетворювача і високоефективної компресорної машини тепло- і холодопосточання. Виконано числове моделювання процесів в елементах системи тригенерації, що працює в різних режимах з урахуванням кліматичних умов та теплофізичних властивостей робочих речовин машини тепло- і холодопостачання. Шляхом узагальнення і аналізу результатів числового моделювання встановлено особливості режимів роботи системи тригенерації з урахуванням змінних температур довкілля. Розроблено рекомендації щодо вибору робочої речовини холодильної машини, який базуються на засадах енергозбереження та екологічної безпеці з урахуванням наявності обладнання для неї на ринку холодильної техніки.^UThe thesis is devoted to solving the actual problem of creating autonomous systems of trigeneration using the potential of renewable energy sources for the conditions of the Middle East at energy saving principles. The system of trigeneration through a conceptual model of technical system evaluation on a set of factors: energy, economic, ecological and social is proposed. The generalized scheme of the trigeneration system A generalized scheme of trigeneration system with solar photovoltaic converter and common compressor of heat and cold supply are developed. The rational terms of use of trigeneration system for climatic conditions of the Middle East are determined. The method of synthesis of circuit-cycle solutions of elements of highly effective system of trigeneration on the basis of thermodynamic analysis by the method of cycles is proposed. This method allowing to propose constructive solutions of elements of the trigeneration system for providing not only simultaneous cooling or heating of the air, but also the supply of fresh air to the premises. The mathematical model of trigeneration system with the photovoltaic converter and the dual purpose heat and cold supply machine for the year-round use with the flexible account of change the climatic conditions is proposed. Scientific and technical idea of "Solar house" as an integrated trigeneration system with a single type of primary energy – insolation, which can completely provide itself with energy, using an autonomous photoelectric converter and a highly efficient compressor for heat and cold supply is developed. The numerical simulation of the processes in the elements of trigeneration system, operating in different work modes with the account of climate conditions and thermal physic properties of work carriers of heat-cold machine are performed. By means of generalization and analysis of the results of the numerical simulation, the peculiarities of operating modes of the system of trigeneration with the account of changing environmental temperatures are estimated.Recommendations of choose the work carriers of the refrigeration machine at energy saving and environmental safety principles with the account the availability of equipment on the market of refrigeration equipment are worked out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Денисюк Д.С. 
Адміністративно-правові засади дозвільної діяльності ДАІ МВС України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д.С. Денисюк ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття й ознаки дозвільної діяльності ДАІ МВС України й її місце в адміністративній діяльності міліції. Проаналізовано чинне в Україні законодавство, встановлено принципи, об'єкт дозвільної діяльності ДАІ МВС України та висвітлено правові форми даної діяльності. Акцентовано увагу на процедурах дозвільної діяльності ДАІ МВС України щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033
Шифр НБУВ: РА371906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Король О. В. 
Адміністративно-правовий статус керівника органу Національної поліції як суб’єкта забезпечення дисципліни та законності: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.07 / О. В. Король. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню сутності та особливостей адміністративно-правового статусу керівника органу Національної поліції як суб’єкта забезпечення дисципліни та законності, а також розробленню концептуальних засад, пропозицій та рекомендацій, спрямованих на вдосконалення норм чинного адміністративного законодавства у даній сфері.Розкриваються методологічні засади забезпечення дисципліни та законності в Національній поліції. Визначаються зміст та структура адміністративно-правового статусу керівника органу Національної поліції як суб’єкта забезпечення дисципліни та законності. На основі узагальнення зарубіжного досвіду відповідної діяльності керівників поліції надаються пропозиції щодо удосконалення цього статусу, розвитку адміністративного законодавства, яке його регулює.^UThe thesis is devoted to defining the essence and disclosing the peculiarities of the administrative and legal status of the head of the National Police as a subject of ensuring discipline and legality, and also to developing conceptual foundations, proposals and recommendations aimed at improving the provisions of current administrative legislation in the relevant area.The methodological foundations of ensuring discipline and legality in the National Police have been determined. The concept of ensuring discipline and legality in the National Police is proposed and the meaning of ensuring discipline and legality has been defined. The place and peculiarities of the head of the National Police in the system of subjects of ensuring discipline and legality have been determined. The author has characterised the legal framework for ensuring discipline and legality in the National Police and has determined the place of administrative and legal regulation among them.The author has determined the content and structure of the administrative and legal status of the head of a National Police as a subject of ensuring discipline and legality. The elements of the administrative and legal status of the head of the National Police as a subject of ensuring discipline and legality have been analysed. The tasks and functions of the head of the National Police as a subject of ensuring discipline and lawfulness have been determined. The competence and powers of the head of the National Police as a subject of ensuring discipline and legality have been examined. The peculiarities of legal responsibility of the head of the National Police as a subject of ensuring discipline and lawfulness have been revealed.Proposals has been provided to improve the administrative and legal status of the head of a National Police as a subject of ensuring discipline and lawfulness. The author has summarised the foreign experience of the police chief in ensuring discipline and legality and the possibility of its use in Ukraine. Proposals has been provided to improve the administrative legislation regulating the legal status of the head of the National Police as a subject of ensuring discipline and lawfulness.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Слаблюк Н. С. 
Адміністративно-правовий статус та особливості трансформації діяльності Державної податкової служби України.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Н. С. Слаблюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню адміністративно-правового статусу та особливостей трансформації діяльності Державної податкової служби України.Виокремлено п’ять основних історичних етапів діяльності Державної податкової служби України, на яких відбулося езпосереднє становлення служби, її розвиток, модернізація та сучасна трансформація правового статусу установи, зокрема: 1) етап становлення податкової інституції з відповідними профільними повноваженнями у вигляді Головної державної податкової інспекції України (1990–1996 рр.); 2) етап формування прототипних правових засад діяльності Державної податкової адміністрації України (1996–2000 рр.); 3) етап модернізації окремих елементів адміністративно-правового статусу профільної податкової інституції – Державної податкової служби України (2000–2010 рр.); 4) етап декларативного формування уніфікованого митно-податкового органу та його інституційного підпорядкування (2011–2018 рр.); 5) етап трансформації в межах ідеї втілення принципів належного урядування в діяльності Державної податкової служби країни (з 2018 р. й дотепер).Доведено, що у своєму історичному розвитку Державна податкова служба України проходить не лише етап власне становлення, а й окремі стадії модернізації та сучасної еволюційної трансформації свого адміністративно-правового статусу. Обґрунтовано, що більшість змін у діяльності Державної податкової служби України не мали системного й комплексного характеру, відбувалися досить стрімко, хаотично, неповною мірою сплановано, що загалом негативно позначалося на результатах і показниках роботи податкових органів, мало наслідком значний відтік кадрів, нестабільність функціонування податкової системи, додаткові бюджетні витрати, посилення контрольної функції та інші негативні чинники.Зазначено, що створення Державної податкової служби України як спеціального окремого контролюючого органу у сфері оподаткування є найбільш прийнятною моделлю для України (зокрема, за організаційно-управлінською структурою, функціональним призначенням, формою управління) та дає можливість зосередити увагу й зусилля на розробленні та впровадженні необхідних для досягнення основних показників методів.Визначено поняття «трансформація діяльності Державної податкової служби України» як комплексний і поступовий процес становлення, розвитку, модернізації та перетворення організаційно-правових форм податкових органів, зміни їх назв, підпорядкування, функціонального призначення, шляхів взаємодії, чисельності працівників, фінансування, матеріально-технічного забезпечення тощо.Розкрито стан наукових розробок щодо адміністративно-правового статусу та особливостей трансформації діяльності Державної податкової служби України. Доведено відсутність єдиного підходу серед науковців до визначення адміністративно-правового статусу державного органу загалом та Державної податкової служби України зокрема. Виокремлено основні напрями наукових досліджень за предметно-тематичним критерієм. Досліджено правову основу діяльності Державної податкової служби України. Проведено чотирирівневу градацію правової основи діяльності Державної податкової служби України. Охарактеризовано кожний рівень правової основи діяльності Державної податкової служби України, виокремлено характерні особливості. Обґрунтовано, що правова основа діяльності Державної податкової служби України є цілісною системою, елементи якої перебувають в ієрархічній підпорядкованості.Доведено важливість ролі Державної податкової служби України в системі органів державної влади як центрального органу виконавчої влади, що наділений владними повноваженнями та реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Проаналізовано повноваження Кабінету Міністрів України та міністра фінансів у процесі трансформації діяльності Державної податкової служби України. Доведено необхідність розроблення системи заходів, спрямованих на підвищення рівня податкової культури в державі.Досліджено функціональне призначення та основні завдання Державної податкової служби України. Зазначено, що функціональне призначення Державної податкової служби України варто розглядати крізь призму закріплених на нормативному рівні функцій, які належать до компетенції Державної податкової служби України.Доведено, що методи в діяльності податкових органів відіграють важливу роль, оскільки являють собою різноманітні способи, засоби, прийоми та інструменти, завдяки яким відбувається безпосередній вплив суб’єктів управління і їх посадових осіб на об’єкти управління задля виконання покладених на Державну податкову службу України та її органи завдань і функцій. Наголошено на тому, що від правильного вибору й ефективного застосування методів значною мірою залежить рівень досягнення організаційних та управлінських цілей у діяльності Державної податкової служби України.^UThe dissertation is devoted to a comprehensive study of the administrative and legal status and features of the transformation of the State Tax Service of Ukraine.Five main historical stages of the activity of the State Tax Service of Ukraine were distinguished, during which the service was directly formed, its development, modernization and modern transformation of the legal status of the institution took place, in particular: 1) the stage of formation of a tax institution with relevant profile powers in the form of the Main State Tax Inspectorate of Ukraine (1990–1996); 2) the stage of formation of prototypical legal foundations of the State Tax Administration of Ukraine (1996–2000); 3) the stage of modernization of certain elements of the administrative and legal status of the specialized tax institution - the State Tax Service of Ukraine (2000–2010); 4) the stage of declarative formation of the unified customs and tax authority and its institutional subordination (2011–2018); 5) the stage of transformation within the framework of the idea of implementing the principles of good governance in the activities of the State Tax Service of Ukraine (from 2018 to the present).It has been proven that in its historical development, the State Tax Service of Ukraine goes through not only the stage of its own formation, but also separate stages of modernization and modern evolutionary transformation of its administrative and legal status. It is substantiated that most of the changes in the activities of the State Tax Service of Ukraine did not have a systematic and complex nature, they happened rather quickly, chaotically, incompletely planned, which in general negatively affected the results and indicators of the work of tax authorities, resulted in a significant outflow of personnel, instability of the functioning of the tax system , additional budget costs, strengthening of the control function and other negative factors.It is noted that the creation of the State Tax Service of Ukraine as a special separate control body in the field of taxation is the most appropriate model for Ukraine (in particular, in terms of organizational and management structure, functional purpose, form of management) and provides an opportunity to focus attention and efforts on the development and implementation of the necessary achieving the main indicators of the methods.The concept of "transformation of the activity of the State Tax Service of Ukraine" is defined as a complex and gradual process of formation, development, modernization and transformation of organizational and legal forms of tax authorities, changes in their names, subordination, functional purpose, ways of interaction, number of employees, financing, material and technical support etc.The state of scientific intelligence regarding the administrative and legal status and features of the transformation of the State Tax Service of Ukraine has been revealed. The absence of a unified approach among scientists to determining the administrative and legal status of a state body in general and the State Tax Service of Ukraine in particular is proven. The main areas of scientific research are highlighted according to the subject-thematic criterion. The legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine was studied. A four-level gradation of the legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine was carried out. Each level of the legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine is characterized, and characteristic features are highlighted. It is substantiated that the legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine is a complete system, the elements of which are in hierarchical subordination.The importance of the role of the State Tax Service of Ukraine in the system of state authorities as a central body of executive power, which is empowered and implements state tax policy, state policy on the administration of a single contribution to mandatory state social insurance, has been proven. The powers of the Cabinet of Ministers of Ukraine and the Minister of Finance in the process of transformation of the State Tax Service of Ukraine were analyzed. The need to develop a system of measures aimed at raising the level of tax culture in the state has been proven.The functional purpose and main tasks of the State Tax Service of Ukraine were studied. It is noted that the functional purpose of the State Tax Service of Ukraine should be considered through the prism of the functions fixed at the regulatory level, which belong to the competence of the State Tax Service of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Корольчук Л.В. 
Активізація транскордонного співробітництва регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Л.В. Корольчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні та практичні підходи щодо активізації транскордонного співробітництва (ТКС) регіонів. Проаналізовано теоретичні засади процесів активізації ТКС на регіональному рівні. Визначено основні характеристики регіону як активного учасника ТКС. Систематизовано фактори впливу на розвиток транскордонної співпраці регіонів за різними критеріями. Детерміновано основні цілі реалізації ТКС на локальному, регіональному, державному та загальноєвропейському рівнях. Виявлено основні тенденції розвитку ТКС в Україні з використанням розробленої методики аналізу й оцінювання ефективності реалізації даного процесу в регіонах на локальному, регіональному, державному та загальноєвропейському рівнях. Запропоновано мотиваційні інструменти активізації транскордонної взаємодії регіонів. Розроблено механізм забезпечення економічної безпеки прикордонного регіону як учасника транскордонної співпраці з метою запобігання можливим негативним наслідкам її активізації. Розроблено пропозиції щодо впровадження кластерної моделі інноваційного розвитку прикордонного регіону, що дозволяє підвищити його конкуренті переваги з метою активізації ТКС, захисту внутрішнього ринку й ефективного залучення до міжнародного поділу праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)688 +
Шифр НБУВ: РА357852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Корольов О.В. 
Аналіз, моделі та діагностика кризових теплогідравлічних явищ в енергообладнанні АЕС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.14 / О.В. Корольов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 33 с. — укp.

Установлено, що наслідком електронагріву є електродинамічні сили, що визначають вібрацію поверхні нагріву та виникнення ТАК. Доведено вплив електродинамічних сил на вібрацію поверхні теплообміну. Установлено істотну відмінність акустичних спектрів, одержаних за змінного й акумуляторного струму, експериментально доведено, що відмінності у таблицях критичного теплового потоку визначаються видом обігріву. Установлено причини появи S-подібних кривих кипіння. Розроблено метод вимірювання температури поверхні нагріву з застосуванням індикатора. Установлено факт зниження гідравлічного опору каналу, що обігрівається, за рахунок електродинамічної вібрації стінок каналу. Розроблено метод діагностики снарядно-пробкових режимів двофазного потоку. Установлено закономірність самоорганізації двофазного потоку за кризи течії. Одержано вирази для розрахунку швидкості звуку та частотних характеристик каналів з двофазними та підкипаючими потоками. Розроблено моделі течії телоносія в каналах, що обігріваються, показано можливість реалізації за цих умов високочастотних коливань. Розроблено метод розрахунку радіаційного підйому тиску у пароводяному інжекторі. спектра акустичного сигналу від характеру течії. Розроблено положення щодо створення системи акустичного контролю протікання даних з'єднань верхнього блока реактора ВВЕР-1000. За результатами досліджень розроблено практичні додатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-042.2 +
Шифр НБУВ: РА350261

Рубрики:

      
15.

Бистрик Ю. С. 
Аномальнi транспортнi та релаксацiйнi процеси у стохастичних системах з надповiльною еволюцiєю / Ю. С. Бистрик. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню аномальних транспортних властивостей стохастичних систем, які характеризуються статистикою Леві та надповільною еволюцією, а також вивченню аномальних релаксаційних процесів у дворівневих системах, властивості елементів яких змінюються відповідно до дихотомічного процесу. Отримано граничні густини ймовірності та відповідні їм масштабуючі функції, що задають асимптотичну у часі поведінку надповільних польотів Леві. Досліджено аномальні транспортні властивості таких стохастичних процесів. Знайдено інтегральне рівняння, що описує релаксацію в дворівневих системах, і встановлено ряд його аномальних асимптотичних та точних розв'язків.^UThe thesis is devoted to the investigation of the anomalous transport behavior of stochastic systems which are characterized by Levy statistics and ultraslow evolution, and to the studying of the phenomenon of anomalous relaxation in two-state systems, properties of elements of which evolve according to the dichotomous process. Limiting probability densities and corresponding scaling functions which describe the asymptotic in time behavior of ultraslow Levy flights were determined. Anomalous transport properties of such processes were studied. The integral equation which describes relaxation in two-state systems was derived. It was obtained a number of anomalous asymptotic and exact solutions of this equation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Король В.С. 
Антикризовий менеджмент в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.С. Король ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

За результатами проведеного дослідження сформульовано основні характерні риси стратегії підприємства за кризових умов, виокремлено фактори, що впливають на зміст стратегії, а також визначено умови, на яких базується стратегічне управління. Розглянуто етапи стратегічного менеджменту, проаналізовано моделі поведінки у кризовій ситуації та алгоритми дій підприємства на основі окремих стратегій управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97-21
Шифр НБУВ: РА314444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Денисик Г.І. 
Антропогенні ландшафти правобережної України: історико-географічний аналіз, регіональні структури, оптимізація: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / Г.І. Денисик ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням теорії, історико-географічному аналізу, районуванню і оптимізації антропогенних ландшафтів. Обгрунтована періодизація історії комплексних природничих досліджень природи території Правобережної України, становлення на їх основі антропогенного ландшафтознавства. Проведена класифікація антропогенних ландшафтів, досліджена їх структура, взаємозв'язки, зональні типи і регіональні структури. Складена схема природно-господарського районування, зроблено прогноз розвитку і розглянуті можливості оптимізації антропогенних ландшафтів Правобережної України на наступні 10-15 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.6(45УКР)

Рубрики:

      
18.

Денисюк В.В. 
Антропонімія українських історіографічних пам'яток другої половини XVII - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.В. Денисюк ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено антропонімікону пам'яток історіографічного жанру другої поливини XVII - XVIII ст., які до цього часу не залучались до антропонімійних студій. Всі зафіксовані в досліджуваних текстах антропоніми класифіковано за структурними особливостями: виділено одно-, дво-, три-, чотирилексемні та антропонімійно-апелятивні найменування, в межах яких визначено внутрішньотипові формули, диференційовані на центр та периферію. Проаналізовано фонетичні, словотвірні, морфологічні, лексичні, синтаксичні, графемно-орфографічні варіанти, визначено функціональне навантаження антропонімів у цілому та кожного з компонентів антропонімної формули зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2 +
Шифр НБУВ: РА324527

      
19.

Тяпкіна Ю. О. 
Армія та суспільство: політико-інституційний вимір / Ю. О. Тяпкіна. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – сучасне суспільство. Мета – комплексний аналіз взаємодії армії та суспільства, що трансформується, у політико-інституційному вимірі. Методи – інституціональний, компаративістський, статистичний. Теоретичні і практичні результати – виявлення специфіки взаємодії армії та суспільства в умовах трансформації. Новизна – уперше запропоновано авторський варіант методології дослідження взаємодії армії та суспільства; сформовано робочі моделі політичних практик, які відтворюють основні напрями і специфіку взаємодії армії та суспільства за умов трансформації останнього у суспільство ризику; уточнено аргументи стосовно доцільності дослідження структури та функцій збройних сил сучасного суспільства; твердження щодо процесу організації та здійснення демократичного контролю за діяльністю ЗС держави; положення щодо змістовної амбівалентності діяльності сучасних армій за умов суспільства ризику; одержали подальший розвиток аргументи щодо розуміння переходу на контрактну форму служби в ЗСУ та твердження стосовно розгляду формувань системи територіальної оборони. Ступінь упровадження – розробка конкретних рекомендацій щодо аналізу взаємодії інституту армії та суспільства в умовах трансформаційних процесів. Сфера використання – владні структури; органи державної безпеки і оборони; політичні партії; громадські організації; аналітична та навчальна діяльність.^UThe object is a modern society. The objective is a comprehensive analysis of the interaction between the army and the transforming society in the political and institutional dimension. The methods - institutional, comparative, statistical. Theoretical and practical results - the formation of theoretical and empirical basis for the creation of a state doctrine of humanitarian security and cultural security policy. Novelty - for the first time the author's variant of the methodology of research of interaction of army and society is offered; working models of political practices have been formed, which reproduce the main directions and specifics of the interaction between the army and society under the conditions of transformation of the latter into a society of risk; the arguments concerning the expediency of studying the structure and functions of the armed forces of modern society are clarified; statements on the process of organizing and exercising democratic control over the activities of the Armed Forces of the state; provisions on the substantive ambivalence of the activities of modern armies in a society of risk; arguments for understanding the transition to a contractual form of service in the Armed Forces and statements regarding the consideration of formations of the territorial defense system were further developed.. The rate of implementation - development of specific recommendations for the analysis of the interaction of the army and society in the conditions of transformation processes. The scope of application - power structures; state security and defense structures; political parties; NGOs; analytical and educational activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Король А.І. 
В.Г. Сарбей - дослідник історії України: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.І. Король ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно висвітлено діяльність В. Сарбея (1928 - 1999 р.) як історика України. На основі вивчення архівних джерел, творчої спадщини вченого, матеріалів його особистого архіву проаналізовано всі аспекти наукової діяльності та розглянуто його життєвий і творчий шлях на тлі суспільно-політичних явищ, які відбувались в Україні. Зауважено, що у науковому доробку дослідника (більше тисячі робіт) відображені процеси змін його історичних поглядів. Зазначено, що В. Сарбей вивчав історію України XIX - початку XX ст. У радянські часи його праці з даної проблеми відповідали ідеям радянської історіографії, з кінця 1980-х рр. він розпочав розробку питань національної історії. У 1990-х рр. В. Сарбей запропонував концепцію українського відродження, а також ідеї щодо висвітлення та дослідження історії України. Окремі праці науковця присвячені історії української історичної науки періоду XX ст. Важливе місце у доробку В. Сарбея належить персонологічним розвідкам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Сарбей +
Шифр НБУВ: РА359882

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського