Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (176)Книжкові видання та компакт-диски (115)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КОРОЛЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Короленко В.В. 
Вдосконалення організації оподаткування в системі державного регулювання розвитку національної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.В. Короленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти оподаткування в системі податкового регулювання економічного розвитку національного господарства за сучасних умов модернізації державного управління в Україні на основі ринкових відносин. Показано значення "податкових важелів" у комплексі заходів реалізації економічної політики держави. Проведено розрахунки на підставі офіційних статистичних даних за 2002 - 2006 рр., виявлено ступінь варіювання економічних показників по Україні в цілому та Харківщині під впливом оподаткування. Запропоновано комплекс першочергових заходів у сфері податкового регулювання. Зокрема, обгрунтовано необхідність введення диференційного підходу до оподаткування суб'єктів господарювання залежно від мети їх створення та стану активів. Наведено пропозиції щодо введення пільгових податкових режимів для пріоритетних галузей національної економіки. Показано необхідність урахування змін економічної конюнктури у процесі нарахування податків, а також стимулювання енергозбереження й економії природних ресурсів, сприяння диверсифікації наукових, технічних досягнень, нових ринків і виробництв шляхом вкладень у людський капітал. Розроблено пропозиції щодо удосконалення організації оподаткування у машинобудівному комплексі. Запропоновано методику обгрунтування податкового регулювання з урахуванням рентабельності господарської діяльності відносно до затрат з використанням критерію "нейтральності" оподаткування. Наведено рекомендації щодо покращання системи податкового стимулювання з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів і створення сприятливого інвестиційного клімату у національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА363066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Короленко Л.С. 
Епізоотологічні особливості туберкульозу великої рогатої худоби в умовах Cтепу України, удосконалення діагностики та боротьби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Л.С. Короленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Показано, що туберкульоз великої рогатої худоби в природно-географічному регіоні, маючи особливості прояву, визначає перебіг епізоотичного процесу - за 34-річний період виявлено тільки один підйом і деяке зниження його напруженості та значне розповсюдження захворювання. Відмічена закономірність обумовлена широким застосуванням вакцини BCG, яка ускладнила епізоотичну ситуацію через несвоєчасне введення карантинних обмежень та зараження народженого молодняка M.bovis. Це сприяло рецидиву хвороби та тривалому неблагополуччю господарств. Визначена більш висока специфічність та активність ППД-туберкуліну для ссавців фірми "Біолек" /м. Харків/ та встановлена, в умовах практичної лабораторії ветеринарної медицини, вища результативність удосконаленого штучного живильного середовища Левенштейна-Ієнсена. Розроблена науково обгрунтована система заходів профілактики і боротьби з туберкульозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Короленко О.Є. 
Закономірності формування радіаційної обстановки та її контроль у вугільних шахтах України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.Є. Короленко ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірнич. пром-сті. — Макіївка, 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено рівні та значимість радіаційно-небезпечних факторів, вивчено природну радіоактивність вугілля. Виявлено закономірності формування радіаційної обстановки у виробках залежно від гірничо-геологічних і гірничотехнічних умов їх проведення. Розроблено аналітичну модель радоновиділення в гірничих виробках. Запропоновано розрахунковий спосіб оцінки активності радону та продуктів розпаду в атмосфері виробок. Розроблено та обгрунтовано окремі положення "Керівництва з оцінки та контролю радіаційної обстановки на вугільних шахтах", що дозволяють забезпечувати безпеку праці гірників за радіаційним фактором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1н63
Шифр НБУВ: РА315826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Короленко Б.А. 
Інкорпорація Криму Російською імперією у 1783 - 1796 рр.: політичний та етносоціальний аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.А. Короленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола архівних джерел та опублікованих матеріалів досліджено процеси політичної та етносоціальної інкорпорації Криму Російською імперією в 1783 - 1796 рр. Розглянуто трансформації в адміністративно-політичному устрої, етносоціальному, демографічному та конфесійному становищі Криму, спричинені анексією 1783 р. Проаналізовано колонізаційну політику російського уряду, зокрема, заселення півострова поліетнічним населенням, насамперед українцями. Досліджено державну політику імперії щодо кримськотатарського населення у політичній, соціальній та конфесійній царині. Значну увагу приділено впливу зовнішньополітичних, ментально-психологічних і релігійних чинників на перебіг та наслідки інкорпорації Криму Російською імперією у досліджений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)46 +
Шифр НБУВ: РА341064

Рубрики:

      
5.

Короленко М.П. 
Кваліфікація і класифікація умисних вбивств при обтяжуючих обставинах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.П. Короленко ; НАН України. Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено кримінально-правові та кримінологічні проблеми класифікації, кваліфікації вбивств за обтяжуючих обставин. На підставі системного аналізу вітчизняних і зарубіжних досліджень, нормативно-правових актів висвітлено кримінально-правову та кримінологічну характеристики умисних убивств за обтяжуючих обставин, їх історичні витоки, соціально-політичні, психофізичні та економічні корені. Запропоновано шляхи протидії негативному антисоціальному явищу - умисному позбавленню життя іншої людини. Наведено пропозиції щодо вдосконалення норм Кримінального Кодексу, які передбачають відповідальність за скоєння умисних вбивств за обтяжуючих обставин. Особливу увагу приділено практичному застосуванню зазначених норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)112.012.2 + Х881.9(4Укр)025.2
Шифр НБУВ: РА318354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Короленко В. М. 
Правове регулювання здійснення представницької функції профспілок в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. М. Короленко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття представницької функції професійних спілок, досліджено її правове закріплення, правові форми її проведення. До уваги беруться положення доктрини трудового права щодо представництва професійними спілками прав та інтересів працівників. На підставі проведеного дослідження запропоновано зміни до низки нормативно-правових актів, а також напрацьовано нові наукові положення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)011 + Ф72(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Короленко В. М. 
Правове регулювання здійснення представницької функції профспілок в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. М. Короленко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття представницької функції професійних спілок, досліджено її правове закріплення, правові форми її проведення. До уваги беруться положення доктрини трудового права щодо представництва професійними спілками прав та інтересів працівників. На підставі проведеного дослідження запропоновано зміни до низки нормативно-правових актів, а також напрацьовано нові наукові положення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)011 + Ф72(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Короленко В.В. 
Сигма-ШОЕ та імунологічні показники крові при нейрофіброматозі I типу: автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.20 / В.В. Короленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності діагностування та лікування нерофіброматозу I типу з урахувнням особлиостей патогенезу та клінічного перебігу запального процесу за умов цієї хвороби. Вивчено особливості імунопатогенезу нейрофіброматозу I типу та динаміку імунологічних показників з застосуванням системної ензимотерапії. Проаналізовано взаємозв'язок клінічних даних, імунологічних показників і сигма-ШОЕ. На підставі клінічних даних, клініко-лабораторних та імунологічних показників розроблено способи визначення активності патологічного процесу у разі нейрофіброматозу, ефективності проведеного лікування та запропоновано відповідні комплексні заходи щодо реабілітації та медико-соціальноі експертизи хворих на нейрофіброматоз. Запропоновано проводити визначення активності запального процесу за умов нейрофіброматозу за допомогою сигма-ШОЕ й імунологічних показників крові з метою визначення подальшої лікувальної тактики. Відзначено, що впровадження в лікувальну практику профільних дерматовенерологічних закладів України запропонованого вдосконаленого методу лікування нейрофіброматозу I типу, який передбачає застосування системної ензимотерапії (препарату вобензиму) та симптоматичних засобів, має сприяти підвищенню ефективності лікування й упередженню розвитку рецидивів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.60 + Р569.62 +
Шифр НБУВ: РА366354

Рубрики:

      
9.

Короленко Н. В. 
Управління логістикою на туристичних підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. В. Короленко ; МОНМС України, ПВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено теоретичні аспекти, методологічні та практичні рекомендації щодо обгрунтування та використання механізмів управління логістикою туризму за сучасних умов господарювання. Систематизовано теоретичні основи логістичних концепцій, класифіковано логістичні потоки, досліджено логістичні підходи до формування інтегрованих потоків на підприємствах. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку ринку туризму в Україні та Одещині, проведено кореляційно-регресивний аналіз залежності обсягу наданих туристичних послуг і витрат, пов'язаних з наданням туристичних послуг на регіональному рівні. Наведено оцінку діючих механізмів управління логістикою на туристичних підприємствах, діагностовано ефективність діяльності туристичних підприємств на підставі оцінювання їх фінансового стану. Для обгрунтування комплексного підходу до формування системи управління логістикою у туризмі запропоновано стратегічні, тактичні й оперативні управлінські механізми. Розроблено логістичні стратегії управління туристичними підприємствами, обгрунтовано систему ефективного інформаційного забезпечення процесів формування логістичних потоків. Запропоновано систему управління логістикою на туристичних підприємствах на основі інтегральної парадигми, яка передбачає створення регіонального туристичного центру та спільну дистрибуцію підприємств, у якій особливе місце відведено інтегрованій підсистемі маркетингових комунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.1-591-21
Шифр НБУВ: РА385219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Короленко М. В. 
Формування природо-ресурсного потенціалу сталого розвитку територіальних громад / М. В. Короленко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню теоретичних і прикладних підойм формування природно-ресурсного потенціалу сталого розвитку територіальних громад зокрема крізь призму процесів децентралізації, нової реальності економічної мульти-аспектості екологічно сталого й всеохоплюючого розвитку. У роботі досліджено дефініції категоріального апарату, пов'язаного із економічними проблемами макроекономічного та регіонального рівнів природокористування, охорони навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки в умовах імплементації Цілей сталого розвитку ООН до 2030 р. та зростання ролі фінансових інститутів в системі економічних стимулів. Обґрунтовано теоретичні положення щодо нового генотипу регуляторних інституціональних підойм сучасних проблем управління природо-ресурсним сектором та моделями сталого розвитку територіальних громад. Запропоновано систему критеріальних вимірників ефективності архітектоніки регуляторного забезпечення сталого розвитку сільських територіальних громад^UThe dissertation is devoted to the research of theoretical and applied approaches of formation of natural resource potential of sustainable development of territorial communities in particular through the prism of decentralization processes, new reality of economic multi-aspect of ecologically sustainable and comprehensive development. The paper examines the definitions of the categorical apparatus related to economic problems of macroeconomic and regional levels of nature management, environmental protection and environmental security in the implementation of the UN Sustainable Development Goals by 2030 and the growing role of financial institutions in economic incentives. Theoretical positions concerning a new genotype of regulatory institutional rises of modern problems of management of natural resource sector and models of sustainable development of territorial communities are substantiated. The system of criterion measures of efficiency of architectonics of regulatory maintenance of sustainable development of rural territorial communities is offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Жук А. В. 
Відновлення становища, яке існувало до порушення, як спосіб захисту цивільних прав / А. В. Жук. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація складається з трьох розділів, розділених на дев'ять підрозділів, у яких розгляд питань розпочинається зі з'ясування історичних етапів становлення та розвитку цивільного законодавства щодо правового закріплення відновлення становища, яке існувало до порушення, як способу захисту цивільних прав та завершується встановленням особливостей його застосування в окремих сферах цивільних відносин.У першому розділі «Загальна характеристика відновлення становища, яке існувало до порушення, як способу захисту цивільних прав» з'ясовано історичні аспекти становлення та розвитку цього способу захисту суб'єктивних цивільних прав та інтересів у вітчизняному законодавстві. Запропоновано авторські визначення понять способу захисту цивільних прав (як сукупності встановлених законом, договором чи судом допустимих дій (прийомів), які визначають особливий порядок (модель) реалізації заходів державно-примусового характеру, що спрямовані на відновлення порушених, визнання оспорюваних цивільних прав та інтересів, припинення їх порушення, а також на запобігання такому порушенню), засобу захисту цивільних прав (як правового інструменту, що застосовується з метою фактичного виконання моделі правового впливу, закріпленої у змісті того чи іншого способу захисту цивільних прав), відновлення становища, яке існувало до порушення (як сукупності дій, які вчиняються заінтересованою особою або компетентними органами, визначають особливий порядок реалізації заходів державно-примусового характеру та спрямовані на відновлення тих фактичного та юридичного станів цивільних правовідносин, що існували до порушення належного особі суб'єктивного права).Обґрунтовано можливість кваліфікації відновлення становища, яке існувало до порушення, і як загального, і як спеціального способу захисту. Визначено функціональний зв'язок між категоріями відновлення права та відновлення становища, який полягає у тому, що відновлення становища, яке існувало до порушення, є інструментом повернення особі можливості здійснювати своє суб'єктивне право. У другому розділі «Порівняльно-правова характеристика відновлення становища, яке існувало до порушення, та інших способів захисту цивільних прав» здійснено відмежування відновлення становища, яке існувало до порушення, від таких способів захисту прав, як реституція, припинення дії, яка порушує право, примусове виконання обов'язку в натурі, витребування майна з чужого незаконного володіння. У третьому розділі «Застосування відновлення становища, яке існувало до порушення, як способу захисту окремих видів цивільних прав» акцентовано увагу на особливостях застосування відновлення становища, яке існувало до порушення, в таких сферах цивільних відносин, як інтелектуальна власність та корпоративні правовідносини. Насамперед акцентовано увагу на притаманності серйозних протиріч щодо застосування цього способу захисту в сфері інтелектуальної власності та корпоративній сфері.Встановлено трирівневу структуру класифікації способів захисту прав у сфері інтелектуальної власності.Зроблено висновок про необхідність розмежування поновлення права як спеціального способу захисту порушених авторських та суміжних прав і відновлення становища, яке існувало до порушення.Доведено, що особливість застосування відновлення становища, яке існувало до порушення, у процесі захисту суб'єктивних прав інтелектуальної власності відображається у тому, що передумовою застосування цього способу захисту є не тільки спричинення негативних наслідків порушення суб'єктивного права, а й можливість їх усунення. У випадку неможливості усунути наслідки правопорушення слід застосовувати інші способи захисту, зокрема, здійснення публікації в засобах масової інформації про допущені порушення. Окремо в межах розділу акцентовано увагу на особливостях застосування досліджуваного способу захисту в сфері корпоративних відносин. Доведено, що переведення на особу прав та обов'язків покупця не є спеціальним різновидом відновлення становища, яке існувало до порушення, з огляду на різний механізм відновлення порушеного права.^UQualifying scientific work consists of three chapters divided into nine subsections, in which consideration begins with clarifying the historical stages of formation and development of civil law on the legal consolidation of the restoration of the situation that existed before the violation as a way to protect civil rights and ends with the establishment of features of its application in certain areas of civil relations.The first chapter «General characteristics of the restoration of the situation that existed before the violation as a way of protection of civil rights» clarifies the historical aspects of the formation and development of this way of protecting subjective civil rights and interests in domestic law. The author's definitions of the concepts of the method of protection of civil rights are proposed (as a set of permissible actions (techniques) established by law, contract or court, which determine a special procedure (model) for implementing state-coercive measures aimed at restoring violated civil rights and interests, recognition of disputed civil rights and interests, termination of their violation, as well as prevention of such violation); a means of protecting civil rights (as a specific legal instrument used to effectively implement the model of legal influence enshrined in the content of a particular way of protecting civil rights); restoring the situation that existed before the violation (as a set of actions committed by the person or competent bodies, determine a special procedure for the implementation of measures of state-coercive nature and aimed at restoring the factual and legal status of civil relations that existed before the violation of the person's subjective right).The possibility of qualifying the restoration of the situation that existed before the violation, both as a general and as a special method of protection, is substantiated. The functional connection between the categories of restoration of the right and restoration of the situation is defined, which consists in the fact that the restoration of the situation that existed before the violation is a tool for returning to the person the opportunity to exercise his subjective right. The second chapter «Comparative legal characteristics of the restoration of the situation that existed before the violation and other ways of protection of civil rights» using the comparative legal method distinguishes the restoration of the situation that existed before the violation from such ways of protection as restitution, termination of an act that violates the right, enforcement of duty in kind, extortion of property from someone else's illegal possession. The third chapter «Application of the restoration of the situation that existed before the violation as a way of protection of certain types of civil rights» focuses on the specifics of the application of the restoration of the situation that existed before the violation in such areas of civil relations as intellectual property and corporate legal relations. A three-level structure of classification of methods of protection of rights in the field of intellectual property is establishedIt is concluded that it is necessary to distinguish between the renewal of the right as a special way to protect violated copyright and related rights and restoration of the situation that existed before the infringement. It is proved that the peculiarity of the application of restoration of the situation that existed before the violation in the process of protection of subjective intellectual property rights is reflected in the fact that the prerequisite for this method of protection is not only the negative consequences of violation of subjective rights, but also the possibility of their elimination. If it is impossible to eliminate the consequences of the offense, other way of protection should be used, in particular, the publication in the media the information about violations. Separately, within the chapter, attention is focused on the peculiarities of the application of the studied method of protection in the field of corporate relations. It has been proven that the transfer to the person of the rights and obligations of the buyer is not a special kind of restoration of the situation that existed before the violation, given the different mechanism of restoration of the violated right.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського