Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (259)Книжкові видання та компакт-диски (240)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=КОРЧИНСЬК$<.>+<.>A=ГЕОРГІЙ$<.>+<.>A=АНТОНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Антонович С.О. 
Драматургічна творчість українських письменників-емігрантів середини ХХ століття: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.О. Антонович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито специфіку української еміграційної драматургії середини ХХ ст. Проаналізовано п'єси О. Бабія, І. Багряного, Л. Коваленко, Ю. Косача, І. Костецького, І. Чолгана, А. Юриняка в контексті традицій національної літератури та філософсько-мистецьких впливів у західноєвропейській культурі. Досліджено проблеми абсурдності людського існування, безгрунтів'я. Визначено поетикальні особливості драм, зокрема, авторських жанрових рішень, способів зображення образів дійових осіб, ролі ремарок, сюжетно-композиційної організації творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.4=4/8)-336 +
Шифр НБУВ: РА370029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Корчинська О.А. 
Ефективність використання мінеральних добрив: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Корчинська ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Визначено економічну ефективність застосування мінеральних добрив під окремі сільськогосподарської культури. Досліджено вплив кон'юнктури ринку мінеральних добрив на економічну ефективність їх застосування. Розроблено економіко-математичну модель оптимізації доз і розподілу зазначених добрив між сільськогосподарськими культурами, зважаючи на економічні та екологічні умови. Запропоновано напрями поліпшення організації виробництва даних добрив з метою зниження їх собівартості. Розроблено пропозиції щодо удосконалення системи агрохімічного обслуговування сільськогосподарських товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-551.4
Шифр НБУВ: РА310646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Корчинський В.В. 
Ефективність параметричних і кодових методів виявлення помилок в адаптивних системах зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.В. Корчинський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 24 с. — укp.

Одержано аналітичні вирази для визначення надлишковості коду та втрати, спричинені повторенням повідомлення, які дозволяють здійснити оцінку існуючих методів передачі, що впливають на старіння інформації. Знайдено алгоритм, який оптимізує довжину кодового слова за відомих статистичних характеристик каналу. Запропоновано алгоритм параметричної оцінки каналу на базі таймерної сигнальної конструкції, який підвищує якість непрямого контролю. Доведено можливість одержання у двійковому каналі пропускної спроможності, що перевищує швидкість модуляції. Запропоновано аналітичні вирази для адаптивних систем, що використовують таймерні сигнальні конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01 + З811.4 +
Шифр НБУВ: РА351587

Рубрики:

      
4.

Корчинський В.М. 
Інваріантні геометричні моделі ідентифікації та аналізу проекційних зображень: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / В.М. Корчинський ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розпізнавання та інтерпретації геометричних форм зображень проекційної природи. Розроблено новий напрямок в геометричному моделюванні проекційних зображень, який грунтується на концепції геометричного об'єкту у багатовимірному просторі інформаційних характеристик зображень. Розвинуто теоретичні основи напрямку: відображення класів еквівалентності геометричних форм на простір характеристик (простір моделі); метризацію простору характеристик, при якій класи еквівалентності геометричних форм зображень подаються у просторі моделі диференційованими многовидами (гіперсферами), а точкові перетворення зображень - ізометричними рухами на них. Встановлено зв'язок між траєкторіями зазначених рухів та параметрами формоутворення зображень. Створено методичну та алгоритмічну базу ідентифікації та аналізу зображень проекційної природи, включаючи фрактальні зображення, на основі запропонованих геометричних моделей, в термінах позиційних та метричних задач багатовимірної геометрії простору моделі. Запропоновано конструктивні алгоритми ідентифікації та аналізу зображень проекційної природи, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено впровадженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.630

Рубрики:

      
5.

Корчинська О.І. 
Комплексна радіонуклідна оцінка стану міокарда в діагностиці і лікуванні захворювань серцево-судинної системи: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / О.І. Корчинська ; Укр. НДІ онкології та радіології. — К., 1999. — 38 с. — укp.

На основі розширення діагностичних можливостей радіонуклідної вентрикулографії (РНВГ) створено достатній і фізіологічно обгрунтований комплекс параметрів для оцінки внутрішньосерцевої гемодинаміки і скоротливої функції міокарда правого і лівого шлуночка серця. Комплекс дає можливість аналізувати загальну і регіонарну скоротливість міокарда, об'ємні та систоло-діастоличні характеристики серцевого скорочення. Алгоритм, розроблений на основі математичної диференціації кривої "активність-час", забезпечив методичний підхід до вивчення структури діастоли, а саме - визначення фракції наповнення і відповідних їм об'ємів в першу і другу третини діастоли. Створений комплекс вперше застосовано для аналізу даних правої вентрикулографії, дозволив в повному об'ємі характеризувати функціональний стан правого шлуночка, а також проводити поєднане вивчення бівентрикулярних порушень міокарда. Всі параметри комплексу верифіковані з даними інших методів дослідження (рентгенконтрастної вентрикулографії, ехокардіографії). Клінічну апробацію комплексу проведено на підставі обстеження 610 хворих серцево-судинними захворюваннями (ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба, легеневе серце). Шляхом математичного моделювання виявлено найбільш прогностично значимі критерії міокардинальної недостатності при ішемічній хворобі серця, гіпертонічній хворобі, компенсованому легеневому серці за даними РНВГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-436.7 + Р410.11-56
Шифр НБУВ: РА307181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Корчинська О.О. 
Поєднані форми внутрішньоутробних інфекцій: патогенез акушерських і перинатальних ускладнень та їх профілактика: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.О. Корчинська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему стосовно поєднаних форм TORCH-інфекцій у вагітних і новонароджених. Вивчено нові ланки патогенезу акушерських і перинатальних ускладнень з урахуванням показників функціонування фетоплацентарного комплексу, систем імунітету, гомеостазу, еритрону, мікробіоценозу та вірусологічного статусу таких вагітних. Установлено особливості клінічного перебігу акушерських і перинатальних ускладнень, ступені їх важкості та взаємозв'язок між собою. Визначено клінічну ефективність профілактично-лікувально-реабілітаційної системи за поєднаних форм TORCH-інфекцій у вагітних, а також жінок і новонароджених у віддаленому після родів періоді. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зменшення рівня та ступеня важкості акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з поєднаними формами TORCH-інфекцій на базі поетапного використання патогенетично обгрунтованої терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3 + Р716.216.514-3 +
Шифр НБУВ: РА350841

Рубрики:

      
7.

Корчинський І.О. 
Формування та функціонування інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.О. Корчинський ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теорії вчених і узагальнено різні концептуальні підходи науковців до визначення суті інфраструктури ринку. З'ясовано основні складові та сформовано її підсистеми. Визначено характерні та відмінні особливості функціонування різних елементів інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції на етапі обміну. Оцінено забезпеченість, умови й ефективність функціонування її основних елементів на регіональному рівні. Грунтовно проаналізовано діяльність бірж і визначено основні причини їх низької активності. Запропоновано розглядати реалізацію продукції як критерій перевірки узгодження виробництва та споживання. Встановлено залежність роздрібного товарообороту продовольчих товарів на одну особу від чинників, що його зумовлюють. Розглянуто гармонізацію виробництва, попиту та руху продукції на підставі принципів плановості, безперебійності, оперативності, технологічності й економічності. Розраховано кількість об'єктів мережі роздрібної торгівлі, які мають забезпечити належні умови постачання, реалізації та споживання продукції на регіональному рівні. Запропоновано організаційно-функціональну структуру оптового локального ринку та механізм і мови його розташування. Обгрунтовано простір діяльності локального оптового ринку. Показано значущість, доведено необхідність створення інформаційної системи локального ринку сільськогосподарської продукції та визначено її основні функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51 +
Шифр НБУВ: РА366577

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Василенко Л. В. 
Організаційно-економічне забезпечення ринку хімічних засобів захисту рослин. / Л. В. Василенко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації здійснено ґрунтовне дослідження комплексу питань, пов'язаних із формуванням теоретико-методологічних засад організаційно-економічного забезпечення ринку засобів захисту рослин в Україні та запропоновано практичні рекомендації щодо його удосконалення. Доведено, що хімічний захист рослин є одним з найбільш важливих напрямів ефективного розвитку сільськогосподарського виробництва. Обґрунтовано, що державна політика у сфері обігу пестицидів повинна сприяти функціонуванню цивілізованого ринку хімічних засобів захисту рослин, що вимагає внесення змін у закони України «Про пестициди та агрохімікати» і «Про рекламу».^UIn the thesis a thorough investigation of the set of issues related to the formation of theoretical and methodological principles of organizational and economic support for the development of plant protection agents market in Ukraine has been carried out and practical recommendations for its improvement have been proposed.A retrospective study of the use of pesticides in agriculture was carried out and the benefits of chemical plant protection agents were demonstrated, among which the provision of a fast and guaranteed protection of agricultural plants from pests, pathogens and weeds; high economic efficiency and increased productivity. On the basis of critical analysis of scientific sources, various methodological approaches to the disclosure of the content and the interpretation of the definition of "market" are investigated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Аносова Ю. В. 
Юрисдикція міжнародних судових органів щодо злочину геноциду / Ю. В. Аносова. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертації досліджується юрисдикція міжнародних кримінальних судів та Міжнародного Суду ООН щодо злочину геноциду з позицій інтегративного підходу до відповідальності індивідів та держав згідно з міжнародним правом. Розглядаються концептуальні підходи щодо розуміння юрисдикції міжнародних судових органів. Висвітлюється комплексна природа Конвенції про геноцид. Досліджуються особливості тлумачення міжнародними кримінальними судами складу та окремих елементів злочину геноциду. Здійснюється історичний огляд процесу прийняття та характеризується змістовне наповнення юрисдикційних положень статей 6 та 9 Конвенції про геноцид. Пропонуються шляхи застосування статті 6 Конвенції для "підсилення" юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо злочину геноциду. Досліджується юрисдикція міжнародних кримінальних судів за параметрами ratione personae, ratione loci, ratione temporis. В контексті юрисдикції ratione personae міжнародних кримінальних судів детально охарактеризовано форми відповідальності за злочин геноциду. Констатується, що Міжнародний Суд ООН, юрисдикція якого базується на "компромісній умові" статті 9 Конвенції про геноцид, є дієвим механізмом забезпечення відповідальності держав за геноцид. Детально характеризується юрисдикція Міжнародного Суду ООН за параметрами ratione personae, ratione materiae, ratione loci, ratione temporis. На підставі вищевикладеного робиться висновок про те, що в сучасному міжнародному праві спостерігається тенденція до зближення режимів відповідальності держав та індивідів за злочин геноциду.^UThe dissertation explores jurisdiction of the international criminal courts and the International Court of Justice over the crime of genocide under the integrative approach to responsibility of individuals and states in international law. The conceptual approaches to the understanding of the concept of jurisdiction of the international judicial bodies are analysed. The complex nature of the Genocide Convention is highlighted. The interpretation of the elements of crime of genocide by the international courts is explored. The historical overview of the Genocide Convention adoption process is presented as well as the characteristic of the content of its jurisdictional provisions of the Articles 6 and 9. The new ways of the application of Article 6 of the Genocide Convention are offered, which might be used for “reinforcement” of the jurisdiction of the International Criminal Court for the crime of genocide. The jurisdiction of the international criminal courts under the components ratione personae, ratione loci, ratione temporis is explored. In the context of the jurisdiction ratione personae of the international criminal courts, forms of liability for the crime of genocide are analysed in detail. It is claimed that the International Court of Justice, with its jurisdiction based on “compromissory clause” of Article 9 of the Genocide Convention, might be regarded as an effective mechanism for holding states responsible for genocide. The jurisdiction of the International Court of Justice under the components ratione personae, ratione materiae, ratione loci and ratione temporis is analysed in detail. Taking into account the aforementioned analysis, it is concluded that in contemporary international law there is a tendency for approximation of the regimes of state and individual responsibility for the crime of genocide.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Антонович М. О. 
Особливості функціонування особистості наркозалежних / М. О. Антонович. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та виконання науково-практичного завдання, пов'язаного з вивченням психологічних особливостей функціонування особистості наркозалежних та розробкою системи психологічної підтримки та корекції наркозалежних осіб. Формування ранніх дезадаптивних схем наркозалежних відбувається в дитинстві та базується на батьківсько-дитячих стосунках, що несуть емоційну холодність, відторгнення, редукцію позитивних емоцій, відсутність прийняття та підтримки, що може виступати фактором преморбідного формування адикції.Виявлено, що емоційна сфера наркозалежної особистості або певні емоційні стани виступають актуалізуючими факторами при активації вже сформованих ранніх дезадаптивних схем. переживання та насамперед для уникання активації ранніх дезадаптивних схем. Встановлено, що серед особливостей базових емоційних станів у досліджених групах дослідження (ГД) переважали «Відраза» – 15,7 %, «Презирство» – 13,7 %, «Страх» – 14,7 %, «Сором» – 13,7 %, «Провина» – 13,7 %. Аналізом міри емоційних переживань за індексом позитивних емоцій слабкий ступінь виразності виявлено у 37,3 % ГД. У свою чергу сильний ступінь виразності виявлено у 17,6 % ГД. За індексом гострих негативних емоцій слабкий ступінь виразності виявлено у 32,4 % ГД, сильний ступінь – у 13,7 % ГД. За індексом тривожно-депресивних емоцій слабкий ступінь виразності виявлено у 26,5 % ГД, сильний ступінь виразності – у 19,6 % ГД.Вперше проведено наукове обґрунтування та дослідження ранніх дезадаптивних схем, базових емоційних станів наркозалежних, подальшого розвитку дістало уявлення щодо ідентифікаційних характеристик, особливостей функціонування Self-системи, характерологічних типів особистості, як патернів функціонування наркозалежної особистості. Розроблена прогностична модель логістичної регресії для визначення факторів ризику розвитку наркозалежності. Доведено, що формування ранніх дезадаптивних схем наркозалежних відбувається в дитинстві та базується на батьківсько-дитячих стосунках, які несуть лише емоційну холодність, відторгнення дитини, редукцію позитивних емоцій, відсутність прийняття та підтримки. Такі стосунки обумовлюють акумуляцію негативного досвіду, який виступає фактором преморбідного формування адикції та певних стилів поведінки особистості в дорослому житті; характерно стабільне переживання негативних станів емоційної сфери особистості, що вступають в різке протиріччя з ідеологічними, моральними або естетичними принципами і установками суспільства. Виявлено, що емоційні стани та ранніх дезадаптивних схем є взаємозалежними, так як ранні дезадаптивні схеми виступають одним із предикторів формування емоційної сфери особистості та в подальшому емоційний стан виступає актуалізуючим фактором при активації сформованих РДС, що є характерними для всіх видів наркотичної залежності.Практична значущість отриманих результатів полягає в розробці системи психологічної підтримки та корекції наркозалежних осіб. Дана система містить загальні засади та підходи психологічної підтримки наркозалежних осіб та програму психологічної корекції наркозалежних за допомогою системи арт-терапевтичних тренінгів, яка враховує виявлені психологічні мішені впливу. Для психодіагностики та наркологічної практики вагомого значення набуває створений надійний психодіагностичний інструментарій визначення ризиків формування наркотичної залежності. Запропонований алгоритм програми психологічної корекції, враховує досягнення цілей та базується на психокорекційних мішенях впливу, включає гнучку систему психологічних інтервенцій, адаптовану до реальних клінічних умов реалізації психологічних втручань.Ключові слова: адикція, агресивність, базові емоційні стани, безробіття, взаємини у сім'ї, деліквентні підлітки, конфліктні родини, наркозалежна особистість, нарцистична регуляція, особистісна ідентичність, психологічна корекція, психотерапія, ранні дезадаптивні схеми, соціальний стрес, тривога.^UIn the dissertation, the theoretical generalization and performance of the scientific and practical task connected with studying of psychological features of functioning of the personality of drug addicts and development of system of psychological support and correction of drug addicts is carried out. The formation of early maladaptive schemes of drug addicts occurs in childhood and is based on parent-child relationships, which carry emotional coldness, rejection, reduction of positive emotions, lack of acceptance and support, which can be a factor in premorbid addiction.It was found that the emotional sphere of a drug-addicted person or certain emotional states are actualizing factors in the activation of already formed early maladaptive schemes, experiences and, above all, to avoid activation of early maladaptive schemes. It is established that among the features of basic emotional states in the studied research groups (RG) «Disgust» prevailed – 15,7%, «Contempt» – 13,7%, «Fear» – 14,7%, «Shame» – 13,7%, «Guilt» – 13,7%. Analysis of the degree of emotional experiences according to the index of positive emotions showed a weak degree of expression in 37,3% of RG. In turn, a strong degree of expression was found in 17,6% of RG. According to the index of acute negative emotions, a weak degree of expression was found in 32,4% of RG, a strong degree – in 13,7% of RG. According to the index of anxiety-depressive emotions, a weak degree of expression was found in 26,5% of RG, a strong degree of expression – in 19,6% of RG.Scientific novelty of the obtained results. For the first time scientific substantiation and research of early maladaptive schemes, basic emotional states of drug addicts, further development got an idea of identification characteristics, features of Self-system functioning, characterological types of personality, as patterns of functioning of drug addict. The prognostic model of logistic regression for definition of risk factors of development of drug addiction is developed.It is proved that the formation of early maladaptive schemes of drug addicts occurs in childhood and is based on parent-child relationships, which carry only emotional coldness, rejection of the child, reduction of positive emotions, lack of acceptance and support. Such relationships lead to the accumulation of negative experiences, which is a factor in the premorbid formation of addiction and certain behavioral styles of the individual in adult life; characterized by a stable experience of negative states of the emotional sphere of the individual, which come into sharp conflict with the ideological, moral or aesthetic principles and attitudes of society.It was found that emotional states and early maladaptive schemes (EMS) are interdependent, as early maladaptive schemes are one of the predictors of the formation of the emotional sphere of personality and further emotional state is an actualizing factor in activating the formed EMS, which are characteristic of all types of drug addiction.The practical significance of the obtained results is to develop a system of psychological support and correction of drug addicts. This system contains general principles and approaches of psychological support of drug addicts and a program of psychological correction of drug addicts with the help of a system of art-therapeutic trainings, which takes into account the identified psychological targets of influence. For psychodiagnostics and narcological practice, the created reliable psychodiagnostic tools for determining the risks of drug addiction become important. The proposed algorithm of the psychological correction program takes into account the achievement of goals and is based on psychocorrectional targets of influence, includes a flexible system of psychological interventions, adapted to the real clinical conditions of psychological interventions.Key words: addiction, aggression, basic emotional states, unemployment, family relationships, delinquent adolescents, conflicting families, drug addicts, narcissistic regulation, personal identity, psychological correction, psychotherapy, early maladaptive patterns, social stress, anxiety.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Щадило М. І. 
Безпековий механізм підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / М. І. Щадило. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню наукового завдання, що полягає в теоретичному обґрунтуванні та розробленні методичних підходів для формування безпекового механізму підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства. У першому розділі «Теоретичні та методичні засади безпекового механізму підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства» розроблено теоретичний базис предметної площини дослідження безпекового механізму підвищення конкурентоспроможності підприємства, що, на відміну від існуючих, базується на семантичному уточненні змістового навантаження таких базових понять як «конкуренція», «конкурентні переваги», «конкурентоспроможність», що забезпечує необхідну основу для провадження безпекової діяльності. Обґрунтовано сутність поняття «безпековий механізм» через встановлення взаємозв’язку між поняттями «механізм», «безпека», «безпека підприємства» і «безпекова діяльність», що, отримано на підставі морфологічного декомпозиційного аналізу ключових понять теоретичного базису дослідження та дає можливість формувати умови для утворення стратегічних конкурентних переваг підприємства завдяки активності суб’єктів безпеки. Сформовані методичні засади дозволили узагальнити теоретичні підходи і під безпековим механізмом підприємства розуміти сукупність елементів та складових цілісної системи досягнення безпечних умов розвитку на ринку й ефективної реалізації власні конкурентні переваги. Доведено, що ключовим аспектом підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства із застосуванням безпекового механізму повинен стати дієвий методичний підхід.У другому розділі «Аналітичне підґрунтя формування безпекового механізму підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства» охарактеризовано основні аспекти діяльності промислових підприємств, які становили основу проведеного дослідження. Завдяки проведеному аналізу були виявлені основні проблеми та ідентифіковані недоліки в розвитку промислових підприємств України. Обґрунтовано, що здійснювати заходи безпекової діяльності та реалізовувати безпековий механізм можливо лише при ефективному реагуванні на нові виклики, ризики та загрози середовища функціонування промислових підприємств.Розроблено методичний підхід до оцінювання рівня конкурентоспроможності підприємства, що, базується на використанні наявного аналітичного інструментарію, який синтезує в собі комплекс параметрів діяльності підприємства та створює можливість розроблення й виконання ефективних управлінських рішень у процесі застосування безпекового механізму. За основу методичного підходу взято сформовану модель оцінювання рівня конкурентоспроможності промислового підприємства, яка за допомогою експертного методу та розрахунку інтегрального показника сприяє побудові інформаційного підґрунтя реалізації безпекового механізму.Обґрунтовано методичне забезпечення аналізування безпекового механізму підвищення рівня конкурентоспроможності промислового підприємства, яке відрізняється застосуванням методу функціонального моделювання IDEF0, що формує основу для коригування активності суб’єктів безпеки щодо ліквідації внутрішніх і зовнішніх загроз та посилення конкурентних позицій підприємства в умовах неконтрольованої динаміки конкурентного середовища.У третьому розділі «Підходи до удосконалення безпекового механізму підвищення рівня конкурентоспроможності промислового підприємства» обґрунтовано визначальну роль ресурсів в процесі формування безпекового механізму підвищення рівня конкурентоспроможності. Розроблено науковий підхід до оцінювання ресурсного забезпечення реалізації безпекового механізму, який ґрунтується на результатах комплексного інтегрального оцінювання трьох основних складових забезпечення (кадрове, організаційне та фінансове) у відповідності до визначених рівнів достатності (низький, середній, високий), що уможливлює для суб’єктів безпеки генерування конструктивних рішень відповідно до обраного вектору підвищення конкурентоспроможності підприємства. В результаті проведених обчислень визначено раціонально-оптимальний тип ресурсного забезпечення процесу реалізації безпекового механізму підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства.Розроблено безпековий механізм протидії загрозам, що, на відміну від існуючих, базується на визначеній сукупності та ієрархічній впорядкованості впливу ключових зовнішніх і внутрішніх загроз та уможливлює формування інформаційного підґрунтя для вибору оптимального варіанту заходів, реалізація яких дає змогу підтримати необхідний рівень безпеки та уникнути втрати конкурентних переваг.^UThe dissertation work is devoted to solving a scientific task, which consists of theoretical justification and the development of methodological approaches for the formation of a security mechanism for increasing the level of competitiveness of an enterprise.In the first chapter «Theoretical and methodological foundations of the security mechanism for increasing the level of competitiveness of an enterprise», a theoretical basis for the subject plane of research into the security mechanism of an enterprise’s competitiveness has been developed, which, unlike existing ones, is based on a semantic clarification of the content of such basic concepts as «competition», «competitive advantages», «competitiveness», providing the necessary basis for the implementation of security activities.The essence of the concept of «security mechanism» is substantiated by establishing the relationship between the concepts of «mechanism», «security», «enterprise security» and «security activity», which is obtained based on a morphological decomposition analysis of the key concepts of the theoretical basis of the study and makes it possible to create conditions for the creation strategic competitive advantages of the enterprise due to the activity of security subjects. The established methodological foundations made it possible to generalize theoretical approaches and understand the security mechanism as a set of elements and components of an integral system for achieving safe conditions for development in the market and the effective implementation of one’s competitive advantages. The second chapter «Analytical basis for the formation of a security mechanism for increasing the level of competitiveness of an enterprise», describes the main aspects of the activities of industrial enterprises, which formed the basis of the study. It is substantiated that it is possible to carry out measures for the security of activities and implement a security mechanism only with an effective response to new challenges, risks, and threats to the operating environment of industrial enterprises.A methodological approach to assessing the level of competitiveness of an enterprise has been developed, based on the use of existing analytical tools, which synthesizes a set of parameters of the enterprise's activity and creates the opportunity to develop and implement effective management decisions in the process of applying the security mechanism. The methodological approach is based on the formed model for assessing the level of competitiveness of an industrial enterprise, which, using the expert method and calculating the integral indicator, contributes to the construction of an information basis for the implementation of the security mechanism.The methodological support for the analysis of the security mechanism for increasing the level of competitiveness of an industrial enterprise is substantiated, which is distinguished by the use of the IDEF0, which forms the basis for adjusting the activity of security subjects to eliminate threats and strengthen the competitive position of the enterprise in the conditions of uncontrolled dynamics of the competitive environment.In the third chapter «Approaches to improving the security mechanism for increasing the competitiveness of an industrial enterprise» the determining role of resources in the process of forming a security mechanism for increasing the level of competitiveness is substantiated. A scientific approach has been developed to assess the resource support for the implementation of the security mechanism, which is based on the results of a comprehensive integrated assessment of the three components of support following certain levels of sufficiency, which allows security subjects to generate constructive decisions under the chosen vector of increasing the competitiveness of the enterprise. The rationally optimal type of resource support for the process of implementing a security mechanism for increasing the level of competitiveness of an enterprise was determined.A security mechanism for countering threats has been developed, which, unlike existing ones, is based on a certain set and hierarchical ordering of the influence of key threats and allows the formation of an information basis for choosing the optimal option for measures, the implementation of which allows maintaining the required level of security and avoiding the loss of competitive advantages.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського