Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (176)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КОСТЮКОВ$<.>+<.>A=НІНА$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Костюкова Н.С. 
Алгоритми і апаратно-програмні засоби підвищення ефективності пошуку зображень в графічних базах даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Н.С. Костюкова ; Держ. вищ. навч. заклад "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розробки модифікованого алгоритму пошуку зображень у графічних базах даних і спеціалізованих апаратно-програмних засобів для ефективної реалізації цього алгоритму. Проведено аналіз існуючих систем, що розв'язують задачу пошуку зображень у базах даних, виконано їх класифікацію за певними ознаками. Обгрунтовано необхідність у модифікованому алгоритмі й архітектурному прискоренні його виконання. Запропоновано модифіковані алгоритми пошуку, що дозволяють виконувати пошук зображень у базі даних за текстурними ознаками, а також за колірним змістом з урахуванням і без урахування розташування кольорів всередині зображення. Для опису вмісту зображення застосовуються колірні та текстурні гістограми, а також 2D-колірні гістограми. Для порівняння гістограмних ознак вмісту зображень використовується коефіцієнт їх кореляції, що робить можливим обмеження набору зображень, пропонованих користувачу як результати пошуку. Створено аналітично обгрунтовану спеціалізовану обчислювальну систему для реалізації наведеного алгоритму. Виконано математичне й імітаційне моделювання роботи запропонованої системи, яке підтвердило правильність прийнятих рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61 +
Шифр НБУВ: РА345934

Рубрики:

      
2.

Костюковський Б.А. 
Методи та засоби прогнозування розвитку структури генеруючих потужностей об'єднаних електроенергетичних систем в умовах ринкового регулювання діяльності в електроенергетиці: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / Б.А. Костюковський ; Ін-т загал. енергетики НАН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади прогнозування розвитку структури генеруючих потужностей об'єднаних електроенергетичних систем (ОЕС) за умов ринкового регулювання діяльності в електроенергетиці. Створено систему математичних моделей для прогнозування, а саме: моделі обробки експертних оцінок, оптимізаційні моделі визначення й оцінки варіантів розвитку структури генерувальних потужностей для окремих сценаріїв перспективних умов їх формування і розрахункові моделі - імітатори процесів впровадження та експлуатації технологій виробництва електроенергії та визначення їх техніко-економічних і екологічних показників. Удосконалено методу оптимізаційних моделей і розроблено нові методи моделювання певних елементів, умов і вимог до розвитку ОЕС. Створено програмно-інформаційний комплекс для прогнозування розвитку структури генеруючих потужностей ОЕС, використаний під час виконання певних загальнодержавних програм, зокрема під час роботи Енергетичної стратегії України до 2030 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353603

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Костюкова О. В. 
Облік та аудит фінансових результатів органів державного сектора (крім державних комерційних підприємств): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Костюкова ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні й організаційно-методичні аспекти бухгалтерського обліку й аудиту фінансових результатів діяльності органів державного сектора (ОДС). Уточнено склад ОДС, наведено їх класифікацію. Визначено особливості організації бухгалтерського обліку фінансових результатів діяльності ОДС і розроблено рекомендації щодо вдосконалення методики обліку фінансових результатів ОДС та їх складових, поглиблення аналітичного обліку як основи для внутрішньогосподарського та стратегічного управлінського обліку. Обгрунтовано напрями представлення фінансових результатів діяльності ОДС у фінансовій звітності, враховуючи інформаційні потреби її користувачів. Доповнено організаційні аспекти державного фінансового аудиту. Наведено методику аудиту фінансових результатів ОДС, яка базується на досвіді вітчизняного державного фінансового аудиту та зарубіжного аудиту ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.10-149.3 + У052.9(4УКР)847.10-149.3
Шифр НБУВ: РА380586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Костюкова О.М. 
Розвиток краєзнавчо-екскурсійної справи в Україні в 20-х роках XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Костюкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи формування мережі центрів краєзнавчо-екскурсійної роботи (екскурсійних баз і бюро) та основні напрямки їх діяльності: методичне забезпечення краєзнавчих екскурсій, підготовку кадрів з краєзнавчо-екскурсійної справи, створення та організацію краєзнавчо-екскурсійних маршрутів місцевого та республіканського значення по Україні, надання пільг центрам краєзнавчо-екскурсійної роботи та екскурсантам. Комплексно досліджено керівні структури краєзнавчо-екскурсійної справи, визначено періодизацію їх діяльності. Доведено, що розвиток зазначеної справи відбувався на грунті краєзнавства, охорони пам'яток, музеєзнавства. Простежено запровадження краєзнавчих екскурсій у навчально-виховному процесі загальноосвітніх шкіл, середніх спеціальних і вищих навчальних закладів, у роботі культосвітніх установ, у науковій та просвітницькій діяльності наукових товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Ч518.112.1 + Ч771.321 + Д891(45УКР) +
Шифр НБУВ: РА325281

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Костюков В.В. 
Стабільність коротких шпилькових структур нуклеїнових кислот і їх комплексів з ароматичними сполуками: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / В.В. Костюков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Одержано структурні та термодинамічні параметри самоасоціації дезоксигексануклеотиду d(GCTAGC). Виявлено умови утворення шпилькових структур гексамерами дезоксирібонуклеїнової кислоти (ДНК) з довільною послідовністю дінуклеотидної петлі. Розраховано структурні й енергетичні параметри комплексоутворення дуплексу гексамеру d(GCTAGC) з дауноміцином. Одержано структурні характеристики комплексу гепатамерної шпильки d(GCGAAGC) з дауноміцином. Розраховано структурні й термодинамічні параметри зв'язування різних конформерів дезоксигептануклеотиду d(GCGAAGC) з новантроном. Встановлено причини зниження температури плавлення шпильки d(GCGAAGC) під час зв'язування з БАС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112 в733.5 +
Шифр НБУВ: РА355267

Рубрики:

      
6.

Костюковська Г.Є. 
Структурно-функціональна характеристика лакунарних інфарктів головного мозку, особливості їх перебігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.Є. Костюковська ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-інструментального обстеження 115-ти хворих визначено особливості перебігу лакунарних інфарктів головного мозку залежно від їх локалізації та факторів ризику. Встановлено частоту типових синдромів лакунарного ураження та нетипових синдромів. Виявлено клінічні та нейровізуалізаційні відмінності за наявності або відсутності атеросклеротичного стенозуючого ураження магістральних судин у хворих із лакунарними інфарктами. Визначено характер когнітивних та емоційних порушень у пацієнтів із лакунарними інфарктами. Запропоновано схему вторинної профілактики лакунарного інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА350088

Рубрики:

      
7.

Колосова О. В. 
Модуляційні впливи на Н-рефлекс у фізично нетренованих та тренованих людей / О. В. Колосова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню актуальної проблеми фізіології – особливостей динаміки модуляції спінальних рефлексів в умовах стомлення у фізично нетренованих та тренованих людей.Подано результати дослідження динаміки величини Н-рефлексу камбалоподібного м'яза людини (m. soleus), обумовленої стомленням, у тому числі в умовах розвитку сегментарного гальмування, викликаного стимуляцією іпсілатерального малогомілкового нерва (n. peroneus communis) та в умовах гомосинаптичної постактиваційної депресії при парній стимуляції великогомілкового нерва (n. tibialis) у нетренованих та тренованих людей. Показано пригнічення Н-рефлексу камбалоподібного м'яза внаслідок стомлення, викликаного шляхом тривалого довільного статичного скорочення триголового м'яза гомілки (m. triceps surae), та подальше відновлення цього рефлексу. Виявлено наявність двох фаз відновлення Н-рефлексу: першої фази, тривалістю декілька хвилин, пов'язаної з відновленням нормальної імпульсації аферентів груп III і IV; та другої фази (впродовж кількох годин), пов'язаної з поступовим вимиванням та нейтралізацією метаболітів, які накопичились у м'язі в результаті активації, яка стомлює м'яз. Показано меншу вираженість гальмування Н-рефлексу внаслідок м'язового стомлення, а також комплексної дії стомлення та гомосинаптичної постактиваційної депресії в умовах парної стимуляції n. tibialis в групі осіб, тренованих до тривалого фізичного навантаження, в порівнянні з нетренованими людьми, що може бути пов'язаним з меншим накопиченням та швидшою утилізацією метаболітів внаслідок адаптаційних змін нервової та м'язової систем до фізичного навантаження. Виявлено збільшення інтенсивності гальмування Н-рефлексу під впливом гомосинаптичної постактиваційної депресії, найбільше виражене через 90 с після періоду зусилля, що стомлює м'яз.Оцінена динаміка Н-рефлексу в умовах розвитку сегментарного гальмування, викликаного попередньою стимуляцією n. peroneus communis, у відновлювальному періоді після зусилля, що стомлює м'яз. Показана подібність змін амплітуд тестового та кондиційованого Н-рефлексів, а також пропорційність зменшення амплітуд цих рефлексів безпосередньо після періоду стомлення м'яза. Обгрунтована переважна відокремленість нервових шляхів пресинаптичного гальмування Н-рефлексу, викликаного кондиціюючою стимуляцією n. peroneus communis, від шляхів впливу м'язового стомлення.Виявлені статеві та вікові особливості параметрів Н-рефлексу та М-хвилі m. soleus у тренованих осіб з високим рівнем адаптації до фізичного навантаження. Показано відмінності порогових значень Н- та М-відповідей, а також амплітуд максимальних Н- та М-відповідей у жінок та чоловіків; відмінності амплітуд максимальних М-відповідей та співвідношень амплітуд максимальних Н- та М-відповідей у дорослих та молодих осіб. Запропоновано аналізувати результати дослідження нервово-м'язової системи організму людини, при яких отримуються абсолютні електроміографічні показники, з урахуванням статі та віку тестованих.^UThe dissertation is devoted to analysis of changes in spinal reflexes dynamics after fatiguing muscle contractions in physically untrained and trained humans.The long-lasting voluntary static contractions of the triceps surae muscle evoked a depression of the soleus H-reflex followed by a subsequent recovery. The presence of two phases of the H-reflex recovery was revealed: the first phase (with a running time of several minutes), associated with the recovery of activity in the groups III and IV afferents; and the second phase (with duration up to a few hours), associated likely with the gradual washing out and neutralization of metabolites that have been accumulated in the muscle during fatiguing contractions. Possible influences on the fatigue-dependent changes of the H-reflex related to action of the spinal inhibitory systems were also analyzed: 1) the segmental inhibition connected with stimulation of the ipsilateral peroneal nerve; 2) the homosynaptic depression evoked by the paired stimulation of the tibial nerve.The H-reflex inhibition due to muscle fatigue as well as to the combined effect of fatigue and homosynaptic postactivation depression in conditions of paired tibial nerve stimulation was shown to be lower in group of people trained for the long-lasting physical activity compared to untrained ones. This might be associated with lower level of metabolites accumulation and higher rate of its utilization in trained persons, which may be related to adaptative changes in the neuromuscular system during exercise. An increase in the H-reflex inhibition intensity under the influence of homosynaptic postactivation depression was revealed, most pronounced in 90 s after a period of fatiguing muscular effort.The H-reflex dynamics under the conditions of the segmental inhibition caused by preceding peroneal nerve stimulation was evaluated during the recovery from fatigue. It was shown that the changes in the test and conditioned H-reflexes were quite similar, whereas these reflexes decreased almost in a proportional manner just after the fatiguing contractions. The existence of a definite separation between the following neuronal pathways might be proposed: 1) the presynaptic inhibition related to the conditioning stimulation of the peroneal nerve; and 2) the direct inhibitory muscle fatigue effects.Gender and age-dependent peculiarities of the parameters obtained in the course of H-reflex study in persons with a high level of adaptation to physical exercise were also analyzed. There were demonstrated differences of both the thresholds and maximal values of the H- and M-responses in the groups of the trained females and males. The maximal amplitudes of the M-responses and the ratios of the maximal amplitudes of the H- and M-responses were shown to be different for groups of the trained adults and young persons. For studying motor control system it has been proposed to take into account the gender and age of the tested people while analyzing the absolute electromyographic indices including basic amplitude parameters of the H-reflex.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Легедза О. В. 
Активація м'язів руки людини в умовах зорового відстеження базових параметрів двосуглобових рухів / О. В. Легедза. — Б.м., 2021 — укp.

Роботу присвячено визначенню особливостей патернів ЕМГ-активності та центральної координації м'язів плечового поясу та плеча людини в умовах зорового відстеження зусиль руки та її положення в операційному просторі. Поточні амплітуди випрямлених та усереднених ЕМГ, які реєстрували від м'язів плечового поясу та плеча, розглядались як кореляти інтенсивності ЦМК. Встановлено, що при формуванні ізометричного зусилля, однакового в усіх напрямках відносно точки його прикладання, активність розгиначів виникала переважно при розгинанні у плечовому та ліктьовому суглобах, тоді як у згиначах вона спостерігалася в усіх напрямках зусилля, а її максимальна амплітуда була спрямована у бік згинання. Передбачається, що активність м'язів руки при виконанні завдання в умовах відстеження цільового сигналу у вигляді кола організована за принципом синергій, які можуть бути пов'язані з особливостями завдання. Показано відмінності амплітуд ЕМГ при протилежних напрямках вектору зусилля та коактивація м'язів-згиначів, у той час як розгиначі проявляли свою активність лише в межах своїх функційних секторів. Визначали співвідношення рівнів випрямленої та усередненої ЕМГ в умовах поступального розвитку зусилля вздовж лінійних траєкторій для восьми різних напрямків. Вірогідні прояви гістерезису були зареєстровані у 118 випадках (46 %). Гістерезис, петля якого для співвідношення рівень ЕМГ – зусилля орієнтувалася за ходом годинникової стрілки, спостерігався в 107 випадках (або 91 %); в 11 випадках (9 %) відмічалася петля, орієнтована проти ходу годинникової стрілки. Висловлено припущення, що прояви гістерезису ЕМГ-активності в умовах описаних тестів пов'язані з розбіжностями процесів рекрутування/дерекрутування рухових одиниць у перебігу природної активації м'язів. Описані патерни ЕМГ у перебігу повільних рухів вздовж парафронтальних траєкторій. Показано, що ЕМГ як м'язів згиначів, так і розгиначів демонстрували сильний гістерезис (петлі проти та проти годинникової стрілки відповідно). Згиначі ліктьового та плечового суглобів продемонстрували синергетичну уніфікацію, переважно активуючись при створенні рукою зусилля у бік згинання суглобів, при чому подібна синергія проявлялась розгиначами обох суглобів у реакціях на розгинальні зусилля. Показано, що для більш дистальних положень ефекти синергії змінювались в різних напрямках, збільшуючись в згиначах та зменшуючись в розгиначах. Отримані результати дозволяють зробити висновок, що гістерезисні властивості м'язового скорочення та пов'язані з ними характеристики передачі сигналу в системі управління рухом призводять до сильних, пов'язаних з гістерезисом модифікацій центральних команд, що надходять до м'язів під час різних рухових завдань.^UThe work is devoted to determining the features of the patterns of EMG activity and the central coordination of the muscles of the shoulder girdle and shoulder of a human in conditions of visual tracking of the efforts of the hand and its position in the operating space. The current amplitudes of the rectified and averaged EMGs, which were recorded from the muscles of the shoulder girdle and shoulder, were considered as correlates of the CMC intensity.It was found that when forming an isometric force, the same in all directions relative to the point of its application, the activity of extensors occurred mainly during extension in the shoulder and elbow joints, while in flexors it was observed in all directions, and its maximum amplitude was directed towards bending. It is assumed that the activity of the muscles of the hand during the task in terms of tracking the target signal in a circle is organized on the principle of synergies, which may be related to the characteristics of the task. Differences in EMG amplitudes in opposite directions of the force vector and coactivation of flexor muscles were shown, while extensors showed their activity only within their functional sectors.The ratio of the levels of the rectified and averaged EMG was analyzed under conditions of the progressive development of the effort along linear trajectories for eight different directions. Possible manifestations of hysteresis were recorded in 118 cases (46%). Hysteresis, the loop of which for the ratio of the EMG force level was oriented clockwise, was observed in 107 cases (or 91%); in 11 cases (9%), a loop oriented counterclockwise was noted. It was suggested that the manifestations of hysteresis of EMG activity under the conditions of the described tests are associated with disagreements in the processes of recruiting / de-recruiting motor units during natural muscle activation. The central nervous system, obviously, shows high flexibility in determining the type of nonlinear muscle activation during the generation of two joint isometric efforts created by the hand.EMG patterns in the course of slow movements along parafrontal trajectories are described. EMGs in both flexor and extensor muscles have been shown to show strong hysteresis (loops counterclockwise and counterclockwise, respectively). The flexors of the elbow and shoulder joints showed synergistic unification, mainly activating when creating a hand force in the direction of flexion of the joints, and similar synergy was manifested by extensors of both joints in response to extensor forces. It is shown that for more distal positions the synergy effects changed in different directions, increasing in flexors and decreasing in extensors. The obtained results allow us to conclude that the hysteresis properties of muscle contraction and related signal transmission characteristics in the motion control system lead to strong, hysteresis-related modifications of the central commands coming to the muscles during different motor tasks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Абрамович Т. І. 
Активація м'язів рук людини у перебігу повільних двосуглобових рухів / Т. І. Абрамович. — Б.м., 2021 — укp.

Роботу присвячено вивченню процесів координації центральних моторних команд (ЦМК), які надходять до м'язів рук людини під час реалізації двосуглобових циклічних рухів руки з постійним зовнішнім навантаженням та синхронних бімануальних рухів руки людини. Як кореляти інтенсивності ЦМК розглядались поточні амплітуди випрямлених та усереднених ЕМГ, що відводились від м'язів плечового поясу та плечей. Порівнювали усереднені поверхневі ЕМГ м'язів ліктьового та плечового суглобів для чотирьох можливих комбінацій напрямків навантаження та руху. Інтенсивності ЕМГ значною мірою корелювали з хвилями моменту сили, розрахованим для відповідного суглоба. Моторні команди кругових двосуглобових рухів руки переважно пов'язані зі змінами моментів сили плечового та ліктьового суглобів і модулюються відповідно до ексцентричного або концентричного характеру м'язових скорочень на різних ділянках траєкторії руху. Досліджені особливості функціональної взаємодії (синергій) м'язів при скоординованих переміщеннях плечових ланок та передпліч в умовах реалізації тест-рухів. Виявлено вплив фактора швидкості на динамічні компоненти ЦМК, адресованих дослідженим м'язам. Статистично значущі відмінності між амплітудами ЕМГ при рухах «на себе» та «від себе» були зареєстровані в кожного з м'язів; відмінності динамічних та статичних компонентів ЕМГ в умовах дії зовнішніх навантажень різних напрямків також були значущими. Як виявилося, протягом здійснення рухів ЦМК, що надходять до згиначів ліктьових суглобів, були більш варіабельними («гнучкими») порівняно з ЦМК до розгиначів плечей. Зі збільшеними тривалості активних фаз руху, амплітуда динамічних компонентів D1 і D2 ЕМГ всіх досліджуваних м'язів зменшувалася при обох напрямках зовнішнього навантаження. Рівень синхронізації ЕМГ-активності «у рухах веслування» однойменних м'язів лівої та правої рук мав тенденцію до зниження в умовах наявності зорового зворотного зв'язку. Слід припустити, що зворотній зоровий зв'язок може підсилювати когнітивні впливи в системі рухового контролю, і, таким чином, знижує автоматизм рухів і наближує їх виконання до рівня візуально контрольованих бімануальних рухів.^UThesis is devoted to analysis of the central motor commands (CMCs) arriving to the muscles of human arms during fulfillment: 1) cyclic movements of the hand under action of the constant tangential elastic load; 2) synchronous bimanual “rowing-type” movements. Amplitudes of the full-wave rectified and averaged EMGs were used to estimate intensities of the CMCs. The EMGs recorded from the elbow and shoulder muscles were compared for four possible combinations in directions of the movement and the applied load. The EMG intensities were significantly correlated with the force torques at the corresponding joints. Motor commands of circular two-joint movements of the hand are mainly associated with the torque changes at the shoulder and elbow joints, being modulated in accordance with the eccentric or concentric type of the muscle contractions at different parts of the movement trajectories.The features of the functional interaction (synergies) of muscles during coordinated movements of the shoulder links and forearms during the test movements are described. The influence of the velocity factor on the dynamic components of the CMCs was revealed. Statistically significant differences between the EMG amplitudes during the "pull" and "push" movements were registered in each of the muscles; differences in dynamic and static EMG components under the action of external loads of different directions were also significant. It has been shown that the CMCs coming to the elbow flexors were more variable (“flexible”) compared to the shoulder extensors. With an increase in the duration of the active phases of movement, the amplitudes of the dynamic EMG components D1 and D2 decreased for both directions of the external load in all studied muscles. The level of synchronization and EMG - activity “in rowing-type movements” of the left and right arm muscles of the same name tended to decrease in the presence of visual feedback. It could be assumed that in the presence of visual feedback, the cognitive influence on the control of “rowing-type movements” is heightened, so such movements become to closer to the bimanual, visually controlled movements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Костюкова А. О. 
Господарсько-правове регулювання театрально-концертної діяльності / А. О. Костюкова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню правовідносин, що виникають у процесі організації театрально-концертної діяльності та надання театрально-концертних послуг, що мають на меті задоволення духовних, інтелектуальних, розважальних та інших культурних потреб суспільства. Досліджено стан правового регулювання відповідних відносин та організаційні особливості матеріальної підтримки сценічних видів мистецтв з державних і недержавних джерел в Україні, а також в деяких інших розвинених країнах. Визначено форми та види (способи) такої підтримки. Основна увага в роботі приділена господарсько-правовій природітеатрально-концертної діяльності, з'ясуванню її соціально-економічного змісту. Встановлено, що театрально-концертна діяльність має розглядатись як самостійна галузь економіки, пов'язана з наданням на систематичній та професійній основі послуг у сфері творчості, мистецтва та розваг, які мають вартісний характер і спрямовані на досягнення низки соціально та економічно значущих результатів. Обґрунтовані такі властивості театрально-концертних послуг як невиключеність та неконкурентність, у зв'язку з чим запропоновані механізми владного впливу на гармонійне співіснування процесів з виробництва культурних послуг (культурного продукту) та їх споживання. Проведено комплексне дослідження об'єктно-суб'єктного складуправовідносин, що виникають у сфері театрально-концертної діяльності, здійснена їх ґрунтовна класифікація. Визначені особливості комерційного та некомерційного використання об'єктів театрально-концертної діяльності; виявлені ознаки театрально-концертних послуг як одного з основних об'єктів досліджуваних відносин; виокремлено специфічні риси та запропоновано практичні підходи до розрізнення суб'єктів господарювання, зайнятих у сфері театрально-концертного бізнесу.Виявлено змістовне наповнення та особливості приватно-правових і публічно-правових складових правовідносин, що виникають з приводу здійснення театрально-концертної діяльності. Здійснено аналіз спеціального законодавства щодо забезпеченнягастрольної діяльності вітчизняних творчих колективів, а також проведена правова характеристика основних та додаткових видів господарської діяльності, дозволеної до здійснення надавачам театрально-концертних послуг, майнова основа яких різниться за формами власності та правовими режимами по її управлінню.^UThe dissertation is devoted to the research of legal relationships arising in the process of organization of theatrical and concert activities and rendering of theatrical and concert services with the purpose of satisfying the spiritual, intellectual, entertaining and other cultural needs of the society. The state of legal regulation of relevant relationships and organizational peculiarities of material support ofperforming arts from state and non-state sources in Ukraine, as well as in some other developed countries are investigated. The forms and types (methods) of such support are identified.The main focus of the work is on the economic and legal nature of theatrical and concert activities, the elucidation of its socio-economic content. It has been established that theatrical and concert activities should be considered as an independent branch of the economy, connected with the provision on a systematic and professional basis of services in the field of creativity, arts and entertainment, which are of value nature and aimed at achieving a number of socially and economically significant results. Such properties of theatrical and concert services as non-exclusivity and noncompetitiveness are substantiated, in connection with which the mechanisms of power influence on harmonious coexistence of processes for production of cultural services (cultural product) and their consumption are offered. The complex research of object-subject composition of legal relations arising in the sphere of theatrical and concert activity is carried out, their horough classification is made. The peculiarities of commercial and non-commercial use of the objects of theatrical and concert activity are defined; signs of theatrical and concert services as one of the main objects of the investigated relations were identified; specificfeatures are highlighted and practical approaches to distinguish between business entities engaged in the theater and concert business are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Костюкова Д. М. 
Оптимізація комплексної клініко- електрофізіологічної діагностики та лікування пароксизмальних станів у передчасно народжених дітей / Д. М. Костюкова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації обґрунтовано ранню клініко-електрофізіологічну діагностику та своєчасне лікування пароксизмальних станів з метою покращення виживання та якості життя немовлят, народжених передчасно. Детально проаналізовано характер перинатальної патології, асоційованої з передчасним народженням, і надано клінічну характеристику пароксизмальних станів у передчасно народжених дітей різного гестаційного віку. Визначено прогностично несприятливі електрофізіологічні характеристики, досліджено частоту електроклінічних та електрографічних судом, снозалежних дихальних розладів у малюків різного гестаційного й постменструального віку. Проведено диференційовану терапію пароксизмальних станів епілептичного та неепілептичного ґенезу в передчасно народжених дітей з груп спостереження.Створено інтеграційну систему комплексного нейромоніторингу та впроваджено нейрофізіологічний менеджмент пароксизмальних станів у передчасно народжених дітей. Упроваджено алгоритми діагностики, лікування та рекомендації щодо моніторингу пароксизмальних станів з використанням електрофізіологічних методів діагностики – полісомнографії, амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії, стандартної електроенцефалографії; анкетування й визначення груп високого ризику розвитку синдрому раптової дитячої смерті, явних небезпечних для життя подій, уражень нервової системи з формуванням судомного синдрому та здійсненням катамнестичного спостереження з елементами системи раннього втручання.Ключові слова: передчасно народжені діти, пароксизмальні стани епілептичного та неепілептичного ґенезу, снозалежні дихальні розлади, електрофізіологічна діагностика, електроенцефалографія, полісомнографія, катамнестичне спостереження.^UThe dissertation substantiates the early clinical and electrophysiological diagnostics and timely treatment of paroxysmal events in order to improve the survival and quality of life of premature infants. The nature of perinatal pathology associated with premature birth is analyzed in detail and the clinical characteristics of paroxysmal events in preterm infants of different gestational ages are given. Prognostically unfavorable electrophysiological characteristics were determined, the frequency of electroclinical and electrographic seizures, sleep-dependent respiratory disorders in children of different gestational and postmenstrual ages was studied. Differentiated therapy of paroxysmal disorders of epileptic and non-epileptic genesis in preterm infants of observation groups has been performed.An integration system of complex neuromonitoring was created and neurophysiological management of paroxysmal events in preterm infants was implemented. Introduced of diagnostics algorithms, treatment and recommendations for monitoring of paroxysmal events using electrophysiological diagnostic methods - polysomnography, amplitude-integrated electroencephalography, standard electroencephalography; questionnaires and identification of high-risk groups for the development of sudden infant death syndrome, apparent life-threatening events, nervous system damages with the formation of seizure syndrome and carrying out a follow-up observation with elements of the system of early intervention.Keywords: preterm infants, paroxysmal epileptic and non-epileptic events, sleep-related breathing disorders, electrophysiological diagnostics, electroencephalography, polysomnography, follow-up observation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Костюков І. О. 
Розвиток методів контролю технічного стану електричної ізоляції за параметрами ємності та тангенса кута діелектричних втрат.: автореферат дис. ... д. т. н. : 05.11.13 / І. О. Костюков. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено розвитку методів контролю технічного стану електричної ізоляції електроенергетичного та телекомунікаційного обладнання за параметрами її електричної ємності та тангенса кута діелектричних втрат за рахунок зменшення впливу паразитних індуктивних та ємнісних параметрів досліджуваних об’єктів контролю на результати вимірювання а також вдосконалення алгоритмів обробки кривих струму та напруги і числових рядів результатів вимірювань.В дисертації розроблено модифікацію кореляційного методу вимірювання фазового зсуву, що дозволило збільшити завадостійкість розрахунку тангенса кута діелектричних втрат в діапазоні значень від 0º до 45º. Розроблено метод вимірювання електричної ємності та тангенса кута діелектричних втрат трьохжильних силових кабелів з паперовою імпрегнованою ізоляцією. Розроблений метод передбачає резистивно-ємнісне заземлення досліджуваного фазного шару ізоляції із наступним вимірюванням напруги на досліджуваному шарі ізоляції та між однією із жил кабелю та його заземленою оболонкою для формування системи рівнянь, вирішення якої дозволяє визначити невідомі значення ємності та тангенса кута діелектричних втрат. Також в дисертації проаналізовано специфічні особливості часових рядів та амплітудних спектрів результатів вимірювання електричної ємності та тангенса кута діелектричних втрат екранованих та неекранованих телекомунікаційних кабелів на основі витих пар, наведено схемотехнічні рішення по побудові елементів вимірювачів електричної ємності, побудованих на застосуванні перетворювачів напруги в струм, розроблено метод вимірювання паразитної індуктивності ємнісних об’єктів контролю для їх аперіодичного режиму розряду.^UThe dissertation work is devoted to the solution of the problem of development of methods of monitoring the technical condition of electrical insulation according to the parameters of its electrical capacity and tangent of the dielectric loss angle. In the first chapter of the dissertation, based on a critical analysis of physical models of aging of electrical insulation under the influence of adverse operating fac-tors, the most common methods of controlling the insulation of power cables by ap-plying high voltage pulses, measuring the level of partial discharges, absorption methods of control, measuring its electrical capacity and the tangent of the angle of dielectric losses, as well as methods of the theory of digital signal processing, which are used both in the analysis of numerical series of the obtained measurement results and directly in the systems for measuring the capacitance and tangent of the dielectric loss angle, the main tasks of the dissertation research are formulated. In the second chapter, using the example of the analysis of the numerical series of the results of the measurement of the electric capacity and the tangent of the dielectric loss angle, it is shown that the physical interpretation of the results obtained by analyzing the C-tgδ diagrams can be complicated due to the simultaneous growth of these parameters, which contradicts the functional dependence between these parameters for the case of electrical insulation application of a parallel scheme for replacing the investigated capacitive object of control with dielectric losses. Taking into account the mentioned difficulties, in order to identify the presence of hidden oscillations in the obtained results, it is proposed to carry out a spectral analysis of numerical series. Using the example of harmonic signals, a method of interval estimation of the frequency of such hidden oscillations has been developed, which allows to reduce the influence of the spread of the spectrum of signals on the accuracy of estimation of their parameters. A spectral analysis of numerical series of the results of measuring the tangent of the dielectric loss angle was carried out and it was shown that the application of the proposed selection of frequencies of auxiliary trigonometric functions by which the investigated signal is decomposed allows to double the resolution of the Fourier transform without the traditional addition of zeros to the investigated numerical sequence and to halve the number of necessary calculations. by refusing to decompose the investigated signal using a complete system of orthogonal trigonometric functions.In the third section, a modification of the correlation method for measuring the phase shift was developed in order to improve the interference resistance of measurements of the tangent of the dielectric loss angle for control objects with a relatively low Q level. The fourth chapter analyzes the peculiarities of measuring the individual parameters of the dielectrics of each layer of insulation in three-core power cables with paper-impregnated insulation. . In the fifth chapter, based on the modified connection schemes of the conductive elements of the construction of the three-wire power cable in a common metal sheath, a method of measuring the electrical capacity and tgδ of each of its insulation layers is developed. In the sixth chapter, a theoretical analysis of the effect of the parasitic induct-ance of the investigated capacitive control object on the results of measuring the electric capacity and the tangent of the dielectric loss angle for the measurement circuit based on a voltage-to-current converter and a phase detector is carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського