Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (149)Книжкові видання та компакт-диски (76)
Пошуковий запит: (<.>A=КОСЯК$<.>+<.>A=ВІКТРОРІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Косякова Г.В. 
Вплив N-стеароїлетаноламіну на синтез оксиду азоту в нормі та за різних патологічних станів організму: автореф. дис... канд. біол. наук.: 03.00.04 / Г.В. Косякова ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив N-стеароїлетаноламіну (NSE) на стан системи оксиду азоту (NO) в нормі та за різних патологічних станів організму. Обгрунтовано можливість регуляторної дії NSE на NO-синтазний шлях утворення NO за патологій, які супроводжуються дисбалансом синтезу NO різними ізоформами NO-синтази. Вперше показано, що NSE здатний чинити регуляторний вплив на вміст стабільних метаболітів NO в тканинах організму за патології (ішемічно-реперфузійне ушкодження тканин, наслідки ураження іонізуючим опроміненням, цукровий діабет). З'ясовано, що виявлений ефект NSE базується на його здатності до регуляції активності NO-синтаз. На експериментальній моделі патологічного стану (стрептозотоциніндукований діабет у щурів) і за гіпертензії малого кола кровообігу у людини, в патогенезі яких має місце гіперпродукція NO, показано інгібуючу дію NSE на активність індуцибельної ізоформи NO-синтази (iNOS) у клітинах та органах серцево-судинної системи у дослідженнях in vivo та in vitro.На моделі стрептозотоцинінідукованого діабету у щурів показано здатність NSE до корекції порушення фосфоліпідного складу мембран еритроцитів, викликаних розвитком захворюваня, зокрема, виявлено істотне зниження вмісту лізоформ фосфоліпідів і нормалізацію вмісту основих фосфоліпідів мембран за дії MSE. З'ясовано, що зниження вмісту лізоформ фосфоліпідів (індукторів iNOS) може спричинити інгібування активності iNOS. Зазначено, що даний біохімічний механізм може бути поясненням ефекту NSE на активність ферменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.6 +
Шифр НБУВ: РА362604

Рубрики:

      
2.

Косяк Л.І. 
Дидактичні умови формування естетичних інтересів старшокласників: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Л.І. Косяк ; Криворіз.держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання формування естетичних інтересів старшокласників у процесі навчальної та естетичної діяльності. Розкрито сутність, основні риси і показники, що характеризують ступінь сформованості естетичного інтересу школярів. Розроблено методику експериментального дослідження процесу формування естетичних інтересів старшокласників у навчальному процесі школи нового типу. Теоретично обгрунтовано й експериментало доведено ефективність таких дидактичних умов - підготовка вчителів до систематичної та цілеспрямованої роботи щодо формування естетичних інтересів учнів, навчання старшокласників естетичних знань, умінь і навичок з метою творчого їх використання в пізнавальній та естетичній діяльності, естетичної спрямованості навчального процесу через уведення до його змісту естетичних ситуацій, міжпредметних зв'язків. Дослідження розкриває перспективи для подальшого вивчення проблеми формування естетичних інтересів учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355
Шифр НБУВ: РА312273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Косяк І.В. 
Дослідження і розробка системи цифрового неруйнівного відтворення інформації з раритетних носіїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.В. Косяк ; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено систему цифрового неруйнівного відтворення звуку з воскових валиків Едісона. На базі аналізу сучасних способів і стану проблеми неруйнівного зчитування інформації з фоноциліндрів визначено важливість і доцільність розробки нового ефективного способу зчитування. Показано, що головна відмінність запропонованого способу від відомих полягає в забезпеченні неруйнівного та високоякісного відтворення звукової інформації навіть з ушкоджених воскових валиків за рахунок зменшення динамічного навантаження на інформаційну поверхню носія. Розроблено новий високочутливий звукознімач, побудований на базі інтерферометра Майкельсона, чим забезпечується висока точність вимірювання профілю інформаційної доріжки. Запропоновано ефективний спосіб обробки інтерференційних сигналів на підставі методу диференціальної синус-косинусної демодуляції, що забезпечує усунення амплітудних спотворень. Розроблено алгоритм цифрової обробки сигналу, що дозволяє вирішити проблему очищенння фонограм, враховуючи ступінь впливу окремих процедур відновлення та реконструкції сигналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З940.13 +
Шифр НБУВ: РА344303

Рубрики:

      
4.

Косяк В.А. 
Людина та її тілесність у різних формах культури: досвід філософської інтеграції: Автореф. дис... канд. д-ра філософ. наук: 09.00.04 / В.А. Косяк ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено людську тілесність у різних формах культури, розглянуто взаємовідносини тілесного та духовного начал у їх взаємних, людською свідомістю історично сконструйованих зближеннях і віддаленнях у декількох гуманітарних епістемах. Встановлено, що епістеми тілесності пов'язані з самопізнанням людини у міфології, магії та містиці, антропології, релігії, софійності, естетиці, соціології, культурології й інших "полях пізнання". Концептуалізацію тілесності відтворено за допомогою її поліепістемного аналізу, плюральності методологічних підстав, інтеграції наукового, позанаукового та філософського знання, що розширює можливості цілісного розуміння людини. Особливу увагу приділено вивченню діалектики тілесного й духовного та протистояння їх дуалізму й синкретизму. "Людину тілесну" проаналізовано у парадигмі психотілесної єдності, що передбачає підвищення тілесного ("зарядженого" духовним). З'ясовано, що на початку XXI ст. дана парадигма стала пріоритетною в синтезі знань про людину, оскільки витісняє дихотомні уявлення про неї, під впливом яких усе ще знаходяться сфера буденних уявлень та деякі теоретичні концепції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.26 + Ч111.161.2 +
Шифр НБУВ: РА348015

Рубрики:

      
5.

Косяк С. М. 
Німецькі колоніальні товариства і союзи: утворення, склад і діяльність (друга половина XIX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / С. М. Косяк ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль колоніальних об'єднань у підготовці німецького суспільства до сприйняття експансіоністських ідей і сприянні переходу Німеччини до активної колоніальної політики. Досліджено практичну діяльність колоніальних організацій від місіонерських товариств до Пангерманського та Флотського союзів, спрямовану на ствердження Німеччини як колоніальної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4НІМ)52-69
Шифр НБУВ: РА378990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Косяк Д. С. 
Оптимізація водоохоронних зон річок Українського Полісся: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.07 / Д. С. Косяк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено основні теоретико-методологічні підходи щодо визначення водоохоронних зон річок Українського Полісся. Встановлено репрезентативну річку Турія для Українського Полісся, для якої виконано екологічне оцінювання. Визначено теоретичні параметри природних фільтрів і розроблено заходи щодо упорядкування водоохоронних зон даних басейнів. Розроблено алгоритм визначення параметрів природних фільтрів у басейнах річок Українського Полісся. Здійснено еколого-економічне оцінювання ефективності заходів щодо упорядкування водоохоронних зон річок Українського Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225(45УКР) + Д225,8
Шифр НБУВ: РА373680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Косяк О.В. 
Регулярні, квазірегулярні та індуковані представлення нескінченновимірних груп: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.01.01 / О.В. Косяк ; Ін-т математики НАН України. — К., 2010. — 31 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.37,0
Шифр НБУВ: РА372567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Косяк В.В. 
Структура точкових дефектів у плівках телуриду кадмію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Косяк ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено процеси дефектоутворення у плівках CdTe шляхом порівняння результатів моделювання з даними комплексного вивчення структурних та електрофізичних характеристик моно- та полікристалічних шарів матеріалу, одержаних методом квазізамкненого об'єму (КЗО) за умов, наближених до термодинамічно рівноважних. Розроблено та реалізовано універсальний підхід до опису процесів дефектоутворення у телуриді кадмію, в якому враховано найбільш повний спектр точкових дефектів матеріалу. З використанням даного підходу та результатів розрахунків термодинамічних параметрів дефектоутворення "ab initio", проведено моделювання ансамблю власних дефектів у плівках CdTe для випадків повної рівноваги та гартування залежно від фізико-технологічних умов їх вирощування. Під час моделювання враховано процеси перенесення в'язкої пари компонентів з'єдання від випарника до підкладки, що відбуваються у разі конденсації у КЗО. Розрахунки проведено для різних наборів енергій іонізації власних дефектів з використанням результатів експериментального вивчення параметрів локалізованих станів (ЛС) у плівках методом аналізу ВАХ струмів, обмежених просторовим зарядом і залежностей провідність - температура. На відміну від традиційного підходу оптимізацію параметрів дефектоутворення проведено шляхом порівняння результатів моделювання електричними (концентрація носіїв і ЛС дефектів, провідність, положення рівня Фермі) та зі структурними (стехіометрія, період гратки, рентгенівська густина) характеристиками плівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022 +
Шифр НБУВ: РА362953

Рубрики:

      
9.

Знаменщиков Я. В. 
Структурні, електрофізичні та оптичні властивості плівок CdZnTe та приладові структури на їх основі / Я. В. Знаменщиков. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена комплексному дослідженню структурних, електрофізичних та оптичних властивостей полікристалічних плівок CdZnTe для використання в детекторах радіаційного випромінювання, встановленню впливу елементного складу на фізичні властивості плівок, визначенню параметрів основних пасткових центрів, що впливають на проходження струму в матеріалі.Уперше проведено моделювання процесу рекомбінації нерівноважних носіїв заряду в детекторних структурах на основі плівок твердих розчинів. У результаті моделювання визначено параметри основних пасткових центрів, що впливають на проходження електричного струму в матеріалі.^UThe PhD thesis is devoted to the complex study of structural, electrophysical and optical properties of polycrystalline CdZnTe films for application in radiation detectors, determination of the chemical composition effecton physical properties of the films, determination of the parameters of free-carriers trapcenters influencing the current flow in the material.The modeling of the recombination process of nonequilibrium charge carriers in detector structures based on CZT films was carried out for the first time. As a result of modeling, the parameters of the main trap centers, which influence the flow of electric current in the material, have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Возний А. А. 
Структурні, оптичні та електрофізичні властивості плівок SnxSy та гетероперехідні структури на їх основі / А. А. Возний. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню полікристалічних плівок SnxSy як матеріалу для створення приладових структур, а саме тонкоплівкових гетероперехідних сонячних елементів (СЕ); вивченню впливу фізико-технологічних умов нанесення плівок SnS та SnS2, одержаних у квазізамкненому об'ємі, та впливу термічного і лазерного оброблення шарів SnS2 на їх структурні, субструктурні, оптичні, електрофізичні властивості та елементний склад для використання в приладових структурах; визначенню оптимальних режимів одержання однофазних плівок SnS і SnS2 та створенню СЕ з конструкціями «Substrate» та «Superstrate» на їх основі; моделюванню фізичних процесів у СЕ на основі плівок сульфіду олова та з'ясуванню параметрів, що обмежують ефективність виготовлених фотоперетворювачів.^UThe dissertation is devoted to the following aspects: (i) investigation of the influence of growth conditions of SnS and SnS2 films obtained by the close spaced sublimation (CSS) method and exploring the effect of thermal and laser post-growth treatment of SnS2 layers on structural, substructural, optical, electrical properties and chemical composition for thin film solar cell application; (ii) determination of the optimal conditions for production a single-phase SnS and SnS2 films and formation of solar cells based on "Substrate" and "Superstrate" device architecture; (iii) numerical simulation of the physical processes in solar cells based on tin monosulfide films and evaluation of the parameters that limit efficiency of the produced devices.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського