Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (125)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=КРУЧИНЕНК$<.>+<.>A=ВІТАЛІЙ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
5.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кручиненко О.В. 
Фасціольоз великої рогатої худоби у зонах Лісостепу і Cтепу України (діагностика та заходи боротьби): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Кручиненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо епізоотичної ситуації з фасціольозної, фасціольозно-дикроцеліозної та фасціольозно-стронгілятозної інвазії органів травлення у великої рогатої худоби (ВРХ) за умов Лісостепової та Степової зон України. Вивчено патолого-анатомічні зміни у печінці, гістологічні - у лімфатичних вузлах, морфологічні та біохімічні у крові тварин, уражених фасціолами. Досліджено питання вдосконалення зажиттєвого діагностування фасціольозу, а також випробування та впровадження у виробництво нових антигельмінтиків комбітрему та рафезолу для лікування ВРХ у разі фасціольозу. З використанням результатів проведених досліджень розроблено рекомендації щодо боротьби з фасціольозом тварин. Відзначено, що основним проміжним хазяїном для виду F. hepatica за умов зони Лісостепу (Полтавщина) є малий ставковик L. truncatula. Встановлено, що фасціольоз у ВРХ супроводжується певними патолого-анатомічниии змінами у печінці, особливо в її правій, квадратній і хвостатій частках, а за результатами гістологічних досліджень печінки - глибокими деструктивними стромально-судинними та некротично-дистрофічними змінами, в лімфатичних вузлах - розвитком лімфаденіту, ангіосклерозу та гемосидерозу. Виявлено, що на території центральної частини України (на Полтавщині) яйця фасціол на поверхні грунту здатні перезимовувати та залишатися життєздатними з літнього періоду до весняного протягом восьми місяців, а з зимового до літнього - шість місяців. Вивчено терапевтичну й економічну ефективність антигельмінтиків у разі фасціольозної інвазії ВРХ, встанолено їх позитивну дію на морфологічні та біохімічні показники крові хворих на гельмінтози тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911-6 +
Шифр НБУВ: РА365871

Рубрики:

      
7.

Кручиненко О. В. 
Паразитоценози великої рогатої худоби центрального регіону України / О. В. Кручиненко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації узагальнено результати експериментальних досліджень та отримано нові дані щодо поширення й структури паразитоценозів у великої рогатої худоби в умовах господарств центрального регіону України. Проведено мета-аналіз щодо превалювання фасціольозу, дикроцеліозу, парамфістоматидозів і шлунково-кишкових стронгілят у світі серед великої й дрібної рогатої худоби. Встановлено патогенний вплив гельмінтів на морфологічні, імунологічні та біохімічні показники крові великої рогатої худоби. З'ясовано гістологічні зміни у печінці, печінкових лімфатичних вузлах та кишечнику за паразитування фасціол, дикроцелій і шлунково-кишкових стронгілят. Удосконалено зажиттєві методи діагностики парамфістоматидозів і легеневих стронгілятозів жуйних. За паразитоценозу (фасціоли, дикроцелії й шлунково-кишковістронгіляти) екстенс- та інтенсефективність кобітрему становить 100 %. Рафензол і трематозол за паразитоценозу, одним із компонентів яких є парамфістоми, проявляють 100 % ефективність. За два місяці лактаціїпродуктивність корів, оброблених комбітремом була вищою на 17,6 % і рафензолом на 20,6 % порівняно з продуктивністю корів контрольної групи. Протягом чотирьох місяців лактації продуктивність корів, оброблених трематозолом, була вищою на 13,7 % у порівнянні з коровами контрольної групи. Введення великій рогатій худобі рефектину, комбітрему та рафензолу у рекомендованих дозах не впливає негативно на організм хворих тварин. Встановлено високу лікувальну ефективність комбітрему, рафензолу, трематозолу, рефектину, тектіну супер і клозіверону. Розроблено сучасні науково обґрунтовані заходи боротьби з гельмінтозами великої рогатої худоби.^UIn manuscript generalized results of own investigations and received materials on distribution and structure of parasitocenoses of cattle in the conditions of farms of the Central region of Ukraine. For the first time in Ukraine, a meta-analysis of the prevalence of fascioliasis, dicrocoeliasis, paramphistomiasis and gastrointestinal strongilates in cattle and small ruminants in the world was conducted. The conducted histological examination of the liver and hepatic lymph nodes revealed that the toxic effect of Fasciolа on the body leads to inflammatory and hyperplastic reactions in organs with the phenomena of hyperplasia of lymphoid tissue and the destruction of lymph nodes, edema and fibrosis of the stroma. During the four months of lactation, the productivity of cows treated with trematozol was 13.7 % higher than that of cows in the control group. At Fasciola, Dicrocoelium and gastrointestinal strongyloidiasis parasitizing, the extenseffectiveness and intenseeffectiveness of kombitrem are 100 %. Raphenzol and trematozol in polyinfection, one of the components of which is Paramphistomum, exhibit 100 % of efficacies. For two months of lactation, the productivity of cows treated with kombitrem by 17.6 % and with raphenzol by 20.6 % higher, as compared with control group cowsproductivity.The introduction of refectin, kombitrem, and rafenzol for cattle in recommended doses does not affect negatively on the body of sick animals. In production conditions, at parasitocenoses – the highest effectiveness was revealed with the using of antihelmintics of own production: kombitrem, raphenzol, trematozol and closiveron. The most effective medicines of foreign production for helminthiasis of the gastrointestinal tract are rephectin and tectin-super.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кручиненко В. А. 
Фінансовий механізм державного регулювання розвитку підприємства: автореферат дис. ... к. держ.упр. : 25.00.02 / В. А. Кручиненко. — Б.м., 2023 — укp.

Об'єкт дослідження: державне регулювання розвитку підприємства. Мета: розробка науково-обґрунтованих пропозицій і практичних рекомендацій щодо удосконалення фінансового механізму державного регулювання розвитку підприємства. Методи: гіпотетико-дедуктивний метод формування методології проведеного дослідження, структурно-функціональний аналіз, ряд порівняльних методів, статистичний метод, прогностичний метод. Результати: вирішено важливе наукове завдання щодо розвитку теоретичних засад та обґрунтування науково-прикладних рекомендацій з удосконалення фінансового механізму державного регулювання розвитку підприємства. Новизна: обґрунтовано на основі системного аналізу, стратегічні напрями моделювання фінансового механізму державного регулювання підприємствами в умовах трансформаційної економіки, як інтегровану систему аналізу і планування фінансових ресурсів; удосконалено: методичні засади забезпечення процесу впровадження фінансового механізму державного регулювання підприємств, з урахуванням зовнішніх умов, модель бюджетування діяльності промислового підприємства, та взаємозалежність, що враховує ієрархію фінансового планування, та відрізняється можливістю адаптувати існуючу організаційну структуру для реалізації процедур бюджетування фінансового механізму державного регулювання; дістали подальшого розвитку: експрес-діагности фінансового механізму бюджетування організації, підсистеми управління фінансового механізму державного регулювання підприємством, як основні етапи побудови системи бюджетного процесу організації за стадіями його розробки, впровадження і функціонування. Впроваджено в діяльність Черкаською районною радою Черкаської області, Виконавчим комітетом Суворівської районної ради, м. Херсону. Галузі використання: органи державної влади, підприємства, установи, організації.^UObject of research: state regulation of enterprise development. Purpose: development of scientifically based proposals and practical recommendations for improving the financial mechanism of state regulation of enterprise development. Methods: hypothetical-deductive method of forming the methodology of the conducted research, structural-functional analysis, a number of comparative methods, statistical method, prognostic method. Results: an important scientific task regarding the development of theoretical foundations and substantiation of scientific and applied recommendations for improving the financial mechanism of state regulation of enterprise development was solved. Novelty: justified on the basis of system analysis, strategic directions of modeling the financial mechanism of state regulation by enterprises in the conditions of a transformational economy, as an integrated system of analysis and planning of financial resources; improved: methodological principles of ensuring the process of implementation of the financial mechanism of state regulation of enterprises, taking into account external conditions, the budgeting model of the activity of an industrial enterprise, and interdependence, which takes into account the hierarchy of financial planning, and is distinguished by the possibility of adapting the existing organizational structure for the implementation of budgeting procedures of the financial mechanism of state regulation; received further development: express diagnostics of the financial mechanism of budgeting of the organization, management subsystem of the financial mechanism of state regulation of the enterprise, as the main stages of building the system of the budget process of the organization according to the stages of its development, implementation and operation. It was implemented by the Cherkasy District Council of the Cherkasy Region, the Executive Committee of the Suvoriv District Council, Kherson. Fields of use: state authorities, enterprises, institutions, organizations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського