Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (22)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=КУЛЄШОВА$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ГЕОРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Кулєшова Т.О. 
Ландшафтно-композиційні особливості формування архітектурного образу Києва Х - початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Т.О. Кулєшова ; Акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням виявлення особливостей формування художньої цілісності і неповторності архітектурного образу Києва у взаємодії з унікальним ландшафтом міста. Визначені фактори, необхідні для осягнення формули своєрідності Києва. Встановлено, що ці фактори закладені в природній підоснові, в історичних етапах розвитку планування міста, які створили індивідуальні риси його елементів: районів, вулиць, їх перехресть, площ, кварталів, окремих споруд. Подані важливі положення, що систематизують візуальне сприйняття міста на річці Дніпро.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2КИ)92

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кулєшова Л. Г. 
Механізми дії позаклітинного льодоутворення та пов'язаних з ним явищ на біологічні об'єкти: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.19 / Л. Г. Кулєшова ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 39 с. — укp.

Встановлено механізми нуклеації та росту позаклітинних кристалів льоду в модельних біологічних розчинах, а також виявлено особливості реакцій широкого спектру біологічних об'єктів на фізико-хімічні явища, які супроводжують фазові переходи на етапах заморожування та відігрівання. Показано, що процес нуклеації льоду в біологічних розчинах практично повністю протікає за гетерогенним механізмом. Визначено, що в механізмі росту позаклітинних кристалів льоду та в механізмі формування позаклітинної кристалічної структури льоду різної дисперсності одночасно беруть участь нормальна та дислокаційна складові росту реальних кристалів. Виявлено існування критичних концентрацій кріопротекторів, за досягнення яких змінюється механізм, що пригнічує кінетичні характеристики льодоутворення. Рентгенографічно показано, що заморожування біологічних розчинів супроводжується формуванням дефектів в структурі льоду. Зазначено, що пошкодження сперматозоїдів людини за повільного заморожування (1 °С/хв) обумовлено рекристалізацією позаклітинної структури льоду. Показано, що найефективнішим засобом, що пригнічує поза- та внутрішньоклітинне льодоутворення за повільних швидкостей заморожування (5 °С/хВ) ембріонів миші ранніх стадій розвитку є поєднання попередньої поетапної дегідратації та насичення клітин проникаючим кріопротектором. Висвітлено, що для дослідженої низки H-спиртів існує кореляція між коефіцієнтом розподілу їх молекул між поза- та внутрішньоклітинним середовищем і формою еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2
Шифр НБУВ: РА381127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кулєшова Г. О. 
Суспільно-географічні особливості прикордонних соціогеосистем (на прикладі Харківського регіону): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / Г. О. Кулєшова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні основи дослідження прикордонних регіонів і транскордонного співробітництва. Запропоновано та надано суспільно-географічне визначення поняття "прикордонна соціо-геосистема", розкрито зміст понять "прикордонний соціум", "транскордонний простір", "транскордонне співробітництво". Охарактеризовано функції державного кордону, обгрунтовано його трансляційну функцію. Розкрито історико-географічні аспекти формування Харківщини, виявлено тенденції природного та механічного руху населення, розвитку підприємницької діяльності, зовнішньоекономічних зв'язків і транскордонного співробітництва. Висвітлено фактори, що впливають на соціогеопроцеси в прикордонній соціогеосистемі. На підставі кластерного аналізу проаналізовано просторово-часові особливості демографічної ситуації, економічного та соціального розвитку Харківщини. Проведено моделювання траєкторії розвитку соціогеосистем районного рівня у багатовимірному нормованому просторі та проведено їх групування на підставі застосування графоаналітичного методу багатовимірної класифікації суспільно-географічних об'єктів, що дозволило встановити суспільно-географічні особливості Харківщини як прикордонної соціогеосистеми, виявити проблеми та перспективи його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)688
Шифр НБУВ: РА376694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кулєшова Л. В. 
Удосконалення системи професійної орієнтації молоді в регіоні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Л. В. Кулєшова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичні підходи до формування системи профорієнтації молоді, реалізація яких сприяє підвищенню конкурентоспроможності фахівців на регіональному ринку праці. Проаналізовано підсистему конкурентоорієнтованості молоді, яка враховує поетапне формування конкурентоорієнтованої особистості для регіонального ринку праці та є новою структурною складовою в традиційній системі профорієнтації. Удосконалено систему профорієнтації молоді на регіональному ринку праці, яка включає профорієнтаційні інституції, які створюються за регіональним і базовим рівнями її формування та забезпечують підготовку майбутніх кваліфікованих фахівців. Процес формування конкурентоспроможного фахівця для регіонального ринку праці, де в інформаційній базі даних системи профорієнтації молоді розроблено та запропоновано використання особистої картки конкурентоорієнтованості, у якій наростаючим підсумком за етапами навчання відображено дані щодо формування соціально-професійних і особистих здібностей. Висвітлено науково-методичні підходи до формування системи профорієнтації молоді з урахуванням досвіду розвинутих країн світу, які розширено поняттям "профорієнтаційний кластер", що являє собою групування навчальних закладів, профорієнтаційних інституцій і бізнес-структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01
Шифр НБУВ: РА376168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кулєшова Л.М. 
Функціонально-семантична категорія модальності істинності в російській мові (на матеріалі науково-гуманітарного дискурсу): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.М. Кулєшова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто категорію істинності як модальної характеристики мовленнєвих одиниць (висловлювань і текстів), а також її проявів у науково-гуманітарних текстах. Показано, що модальність істинності виражає оцінку мовцем істинності змісту висловлювання, тобто відповідності між мовними знаками та фрагментами реальності, з якими вони співвідносяться. Запропоновано типологію модальних оцінок істинності, яка включає істинність висловлювань, речей, суті, аналітичну. Виділено шкалу істиннісних оцінок, яку складають крайні значення істини і хиби та проміжні значення істинності. Описано мовні засоби модальної оцінки істинності: прості розповідні речення, морфологічні форми часу та способу дієслів, лексеми з істиннісними значеннями у модальних і немодальних позиціях, складні синтаксичні конструкції, текстові засоби (повтори, анафори, контекст, посилання, структура тексту). Виявлено специфіку модальності істинності у науково-гуманітарному дискурсі, яка полягає у різноманітності та нечіткості істиннісних оцінок, їх ускладненості конотаціями, спрямованості на розуміння намірів автора з боку реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-1/7 +
Шифр НБУВ: РА325856

      
6.

Присталов А. І. 
Вплив складу кріозахисного середовища та методів охолодження на життєздатність гермплазми винограду / А. І. Присталов. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – життєздатність ізольованих та у складі живців бруньок винограду. Мета дослідження – створити ефективні методи насичення живців та ізольованих бруньок винограду кріозахисними і живильними середовищами для підвищення їх збереженості при низькотемпературному або гіпотермічному зберіганні. Методи дослідження: вакуум-інфільтрація, кріоконсервування бруньок винограду, низькотемпературна диференціальна скануюча калориметрія, термічний аналіз, колориметричний тест, культивування живців і бруньок винограду, світлова мікроскопія, конфокальна мікроскопія, статистичний аналіз. Розроблено нові способи насичення живців та ізольованих бруньок винограду кріозахисними і живильними середовищами, доведено їх ефективність у протоколах кріоконсервування і гіпотермічного зберігання гермплазми винограду. Вперше визначено кількісні значення оптимальних концентрацій сахарози для насичення сплячих бруньок винограду методом вакуум-інфільтрації та досліджено життєздатність бруньок і терміни їх пророщування залежно від ступеня вологості та часу насичення. Досліджено низькотемпературні фазові переходи у бруньках винограду, які були насичені кріозахисними середовищами PVS різними методами.^UThe object of the study - the viability of isolated grape buds and in the cuttings. The purpose of the study is to create effective methods of saturation of cuttings and isolated grape buds with cryoprotective and nutrient media to increase their safety during low-temperature or hypothermic storage. Research methods: vacuum infiltration, cryopreservation of grape buds, low-temperature differential scanning calorimetry, thermal analysis, colorimetric test, cultivation of cuttings and grape buds, light microscopy, confocal microscopy, statistical analysis. New methods of saturation of cuttings and isolated buds of grapes with cryoprotective and nutrient media have been developed, their efficiency in protocols of cryopreservation and hypothermic storage of grape germplasm has been proved. For the first time, quantitative values of optimal sucrose concentrations for saturation of dormant grape buds by vacuum infiltration were determined and the viability of buds and terms of their germination depending on the degree of humidity and saturation time were studied. Low-temperature phase transitions in grape buds, which were saturated with PVS cryoprotective media by different methods, were studied.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Кулєшова Т. С. 
Основи технології синтезу продуктів окиснення етилбензену озоном у рідкій фазі / Т. С. Кулєшова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: технологія одержання ацетофенону; мета роботи: розробка основ технології синтезу ацетофенону окисненням етилбензену озоновмісним газом у рідкій фазі; методи: кінетичні і некінетичні методи дослідження, спектрофотометричний метод, метод ГРХ, метод ЯМР, метод ІЧ-спектроскопії, йодометричний метод; новизна: вперше проведено системне дослідження реакції озону з етилбензенем в ацетатній кислоті та розроблено основи технології одержання ацетофенону; результати дослідження: розроблено наукові основи технології окиснення етилбензену озоном у розчині ацетатної кислоти; отримані експериментальні та теоретичні результати дозволили запропонувати нову високоефективну низько-температурну маловідходну технологію одержання ацетофенону (288К, атмосферний тиск); галузь: хімічна та біоінженерія.^UObject of research: technology of acetophenone production; objective: development of bases of technology of synthesis of acetophenone by oxidation of ethylbenzene by ozone-containing gas in a liquid phase; methods: kinetic and non-kinetic research methods, spectrophotometric method, GLC method, NMR method, IR- spectroscopy method, iodometric method; novelty: for the first time a systematic study of the reaction of ozone with ethylbenzene in acetic acid was carried out and the basics of the technology for obtaining acetophenone were developed; results of the study: scientific bases of technology of oxidation of ethylbenzene by ozone in acetic acid solution are developed; the obtained experimental and theoretical results allowed to propose a new high-efficiency low-temperature low-waste technology for acetophenone production (288K, atmospheric pressure); the branch: chemical and bioengineering.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського