Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (159)Книжкові видання та компакт-диски (146)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=КУРИЛЕНК$<.>+<.>A=ТАТЬЯН$<.>+<.>A=ИВАНОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Куриленко І.А. 
Екзистенціалістська модель українського інтелектуального роману 20-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.А. Куриленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено аналіз екзистенціалістської природи українського інтелектуального роману 1920-х рр. За результатами дослідження показано, що визначальними пріоритатетами екзистенціального дискурсу ітелектуальної романістики зазначеної доби на рівні екзистенції є головні модуси людського існування, а саме: абсурдність буття, самотність, відчуження, тривога, відчай, страх, непевність, невроз, туга, нудьга, свобода, вибір, відповідальність, метафізичний бунт особлистості, смерть, самогубство. Доведено, що зазначені концепти дають можливість зробити висновок про екзистенціалістську модель аналізованих творів, а їх авторів охарактеризувати як визначних мислителів екзистенціального спрямування. З'ясовано, що змістова парадигма українського інтелектуального роману виявляється у аспекті релевантних бінарних опозицій раціонального / ірраціонального, духовного / тілесного, фемінного / маскулінного, свідомого / позасвідомого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА350445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Татьяненко О.В. 
Клініко-функціональні критерії обмежень життєдіяльності при гіпертонічній хворобі II стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Татьяненко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Проведено досліження обмежень життєдіяльності в аспекті вивчення проблеми удосконалення медико-соціальної експертизи за гіпертонічної хвороби (ГХ) II стадії. В результаті комплексного обстеження встановлено, що ГХ II стадії характеризується різноманітністю структурно-функціональних змін серцево-судинної системи, що свідчить про клінічну та патогенетичну гетерогенність проявів даної стадії захворювання й обумовлює диференційовані підходи щодо оцінки обмежень життєдіяльності. Уточнено патогенетичні взаємозв'язки, які відображають негативний вплив гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ) на функціонування системи кровообігу у хворих на ГХ. Встановлено, що прогресування ГЛШ супроводжується розвитком автономної дисфункції серця, а у випадку формування даної патології за концентричним типом, у порівнянні з ексцентричним, відзначено вищі рівні артеріального тиску (АТ) за даними добового моніторування та вірогідне зниження часових показників варіабельності серцевого ритму (ВСР). Встановлено, що рівень реакції систолічного АТ на фізичне навантаження у хворих на ГХ поєднаний з рівнем систолічного АТ за даними добового моніторування АТ та зворотно пов'язаний зі статистичними та спектральними параметрами добової ВСР. Виявлено, що на формування обмежень життєдіяльності за ГХ II стадії впливають тривалість захворювання, ступінь і характер артеріальної гіпертензії, ступінь і геометричний тип ГЛШ, а також тип гемодинамічної реакції на фізичне навантаження. Розроблено диференційовані критерії функціонального стану серцевої діяльності, які рекомендовано використовувати під час проведення медико-соціальної експертизи для встановлення оцінки обмежень життєдіяльності хворих на ГХ II стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА336310

Рубрики:

      
3.

Татьянчикова І.В. 
Особливості формування життєвих орієнтацій в учнів допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Татьянчикова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у розумово відсталих учнів життєвих орієнтацій. З'ясовано психологічний зміст життєвих орієнтацій, визначено їх види, складові і механізми становлення, показники сформованості; виявлено особливості життєвих орієнтацій у розумово відсталих школярів стосовно професійної діяльності, матеріально-побутового добробуту, міжособистісних стосунків, непрофесійної сфери життєдіяльності; розроблено спеціальну систему корекційно-розвивальної роботи, спрямованої на формування вміння планувати життєві перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241

Рубрики:

      
4.

Куриленко І.М. 
Процеси пероксидного окислення в проростках кукурудзи за умов сольового стресу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Куриленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.91 + П212.2-264.13 +
Шифр НБУВ: РА353001

Рубрики:

      
5.

Татьянченко О.Г. 
Теоретичні основи прогнозування термопружних деформацій осьового інструменту і деталі і їх вплив на точність обробки отворів: Автореф. дис... канд. д-ра техн. наук: 05.03.01 / О.Г. Татьянченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 35 с. — укp.

Показано можливість підвищення точності обробки отворів осьовим лезовим інструментом за рахунок усунення похибок поздовжнього профілю отворів на підставі нових методів обробки з урахуванням особливостей контактних і термопружних процесів у зоні контакту інструмента та деталі. Розроблено комплексну математичну модель утворення похибки поздовжнього перетину отвору, що вперше враховує нелінійність термопружних деформацій деталі по глибині отвору, а також її пружно-пластичні деформації. За допомогою даної моделі встановлено, що основною причиною виникнення бочкоподібної форми на початку отвору є температурні деформації інструмента, а в середині та кінці отвору - температурні деформації деталі в зоні різання. Вперше запропоновано способи прогнозування форми та розмірів поздовжнього профілю отворів та ефективні методи усунення похибки поздовжнього перетину отворів у разі часткової обробки осьовим лезовим інструментом за рахунок використання прогресивних конструкцій інструмента та керування робочими процесами у зоні різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4-1 +
Шифр НБУВ: РА348016

Рубрики:

      
6.

Куриленко М.І. 
Формувальні суміші з технічними лігносульфонатами та ПАР, що біологічно розкладаються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / М.І. Куриленко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Показано вплив поверхнево-активних речовин (ПАР), що біологічно розкладаються, на технологічні властивості формувальних сумішей з технічними лігносульфонатами (ЛСТ). Уточнений механізм модифікування ЛСТ ПАР та розроблені критерії вибору ПАР, що біологічно розкладаються, придатних для сумішей з ЛСТ. Розроблені оптимальні склади в'язкопластичних та рідкоплинних самотвердіючих сумішей на основі ЛСТ та ПАР, що біологічно розкладаються, та проведені їх дослідно-виробничі випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К612-32

Рубрики:

      
7.

Куриленко В.М. 
Функціональний стан нижніх сечових шляхів у хворих, які перенесли простатектомію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.М. Куриленко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено патогенетичні механізми порушення акту сечовиділення після простатектомії в хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози та рак простати. Теоретично обгрунтовано причини нетримання сечі та затримки сечовиділення, а також вивчено критерії прогнозування порушень функції нижніх сечових шляхів у хворих після простатектомії. Розроблено схему консервативного лікування післяопераційних ускладнень у зазначених хворих з урахуванням особливостей патогенезу цих ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-59 +
Шифр НБУВ: РА323485

Рубрики:

      
8.

Куриленко Ю. Є. 
Науково-методичні підходи до оцінки технологій охорони здоров'я з фармацевтичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання / Ю. Є. Куриленко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена науковим дослідженням удосконалення фармацевтичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання з використанням оцінки технологій охорони здоров'я. Дисбаланс ресурсів та фінансування у системі охорони здоров'я призвів до необхідності впровадження програм реімбурсації, зокрема Урядової програми «Доступні ліки». Вперше у рамках дисертаційного дослідження розроблена та запропонована концептуальна модель оцінки технологій охорони здоров'я з фармацевтичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання в рамках удосконалення програми «Доступні ліки». Розвиток програми з використанням методів оцінки технологій охорони здоров'я стає дедалі актуальнішим та невід'ємним у зв'язку з реформуванням вітчизняної системи охорони здоров'я, а приведені дослідження у роботі створюють ґрунтовну наукову базу для подальшого удосконалення фармацевтичної допомоги хворим на ССЗ в Україні.^UThe dissertation is devoted to research on the improvement of pharmaceutical care for patients with cardiovascular disease using the assessment of health technologies. The imbalance of resources and funding in the health care system has led to the need to implement reimbursement programs, including the Government program «Available medicines». For the first time in the framework of the dissertation research a conceptual model of evaluation of healthcare technologies for pharmaceutical care of patients with cardiovascular diseases was developed and proposed in the framework of improving the program «Available medicines». The development of the program using methods of assessment of health care technologies is becoming increasingly relevant and integral in connection with the reform of the domestic health care system, and these studies create a solid scientific basis for further improvement of pharmaceutical care for patients with cardiovascular disease in Ukraine


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Куриленко А. В. 
Комунікативна складова легітимації влади в демократичних режимах епохи постмодерну: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / А. В. Куриленко. — Б.м., 2024 — укp.

Існування демократичного політичного режиму неможливе без достатнього рівня легітимності його влади. Проте, жоден з політичних режимів не є легітимним для всіх 100% населення, а сама легітимність динамічна і постійно зростає чи спадає під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів. Це суттєво актуалізує вивчення сучасних особливостей легітимації влади для визначення чинників підвищення її ефективності. Особливої актуальності це дослідження набуває в епоху постмодерну, яка характеризується негативним ставленням суспільства до влади та різкими змінами правил публічного дискурсу, що суттєвопозначається на процесі легітимації влади та може призводити до загострення криз легітимності.Дане дисертаційне дослідження є одним з перших у вітчизняній політичній науці, що комплексно досліджує роль комунікації в процесі легітимації влади в демократичних політичних режимах епохи постмодерну. У межах дослідження було здійснено аналіз зміни підходів до розуміння феномену легітимності в епохи домодерну, модерну та постмодерну. В результаті було визначено, що у домодерному розумінні влада нерозривно пов'язана з релігією та сприймається як щось божественне, а відповідно, незаперечне, тоді як у модерному підході ключове місце займає вже «теорія суспільного договору» та «розумне»походження держави, що ставить перед владою необхідність доводити власну легітимність через дотримання певних умов. В період постмодерну ж переважає негативна оцінка влади та вимога задовольнити суспільні потреби «тут і зараз», зростає рівень недовіри до владних інституцій та підвищуються суспільні очікування. Владні субʼєкти змагаються за власнулегітимність фактично в режимі «онлайн», що підвищує значимість саме комунікативної складової процесу легітимації.^UThe existence of a democratic political regime is impossible without a sufficient level of legitimacy of its power. However, none of the political regimes is legitimate for all 100% of the population, and legitimacy itself is dynamic and constantly increases or decreases under the influence of external and internal factors. This significantly actualizes the study of modern features ofthe legitimation of power in order to determine the factors of increasing its effectiveness. This research is especially relevant in the postmodern era, which is characterized by a negative attitude of society towards the government and drastic changes in the rules of public discourse, which significantly affects the process of legitimizing the government and can lead to an exacerbation of crisesof legitimacy.A key role here is acquired by the communicative component, which appears through the justification by powerful subjects to subordinates of their right to power. The study of communication in the context of interaction between rulers and the people comes to the fore. After all, in a democratic society, a high level of legitimation can be achieved only if this interaction is constant and effective. Such communication is a condition for the formation of trust between the government and its subordinates. In turn, the use of moderndigital means also allows to fully implement the democratic idea of representation, providing an opportunity to collect «feedback» from citizens, their opinions and wishes. Thus, digitalization makes it possible to transform the government's public communication from a monologue into a full-fledged dialogue. This contributes to the legitimization of the actions of the authorities even in the conditions of postmodern negativism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського