Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (280)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Кондратюк В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Кондратюк В.Є. 
Електрична негомогенність гіпертензивного серця: механізми формування, діагностика та шляхи корекції: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.11 / В.Є. Кондратюк ; АМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2010. — 40 с. — укp.

Встановлено механізми формування електричної гетерогенності міокарда, запропоновано методику її діагностики та корекції у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) залежно від віку, статі та наявності асоційованої церебральної патології та/або цукрового діабету II типу (ЦД). Визначено частоту виявлення ранніх і пізніх потенціалів передсердь і шлуночків, характер порушень електричної гомогенності міокарда у здорових осіб та хворих на ГХ, пов'язану з церебральними ускладненнями та/або ЦД, виявлено її статеві та вікові розбіжності. З'ясовано, що ГХ і ЦД детермінують превалювання порушень електричної гомогенності передсердь, а супутня патологія - церебральні ускладнення та/або ЦД - шлуночків. Встановлено, що ступінь невідповідності між біоелектричною та структурною перебудовою серця пов'язана з його електричною негомогенністю, визначено її непрямі маркери. З'ясовано, що у хворих на ГХ з супутнім ЦД збільшення давності, тяжкості та більш рання маніфестація ЦД асоціюються з погіршенням електричної гомогенності міокарда. Доведено, що адекватна тривала антигіпертензивна та цукрознижуюча терапія у хворих на ГХ з супутнім ЦД з контролем рівня артеріального тиску та глікемії є суттєвими детермінантами покращання електричної гомогенності міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030
Шифр НБУВ: РА371113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кондратюк В.Є. 
Особливості біоелектричної активності серця, системної та інтракардіальної гемодинаміки у хворих на гіпертонічну хворобу старшого віку: вплив тривалої антигіпертензивної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.Є. Кондратюк ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) домінують ексцентричні типи гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ), під час якої у пацієнтів літнього віку зростає частота ексцентричної ГЛШ із дилятацією лівого шлуночка (ЛШ). Показано, що векторелектрокардіограма (ВКГ) є чутливим методом, на відміну від електрокардіограми (ЕКГ), який дозволяє адекватно оцінювати гіперфункцію та гіпертрофію лівого передсердя (ЛП) і ЛШ, а також їх динаміку на фоні терапії. З віком зростання розмірів ЛП і ЛШ поєднується зі зниженням електричної активності передсердь. Доведено, що зменшення електричної активності ЛП на фоні збільшення розміру ЛШ асоціювало з більшою частотою виявлення пізніх потенціалів шлуночків. Виявлені патологічні зміни показників ЕКГ високого розрішування (ВР) вказують на наявність передумов для розвитку електричної нестабільності серця у хворих на ГХ. Встановлено вікову різницю в частоті виявлення пізніх потенціалів передсердь і шлуночків залежно від типів ГЛШ. На основі комплексного аналізу впливу антигіпертензивної терапії фозиноприлом, лізиноприлом і карведілолом на параметри ехокардіографії, ВКГ і ЕКГ ВР розроблено рекомендації для диференційованого їх застосування у хворих залежно від тяжкості хвороби, типу ГЛШ і характеру порушень його біоелектричної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА326682

Рубрики:

      
3.

Кондратюк В.К. 
Порівняльна оцінка інвазивних та неінвазивних методів діагностики стану матки та додатків у жінок з неплідністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.К. Кондратюк ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Поряд з комплексним клініко-параклінічним обстеженням 640 жінок з неплідністю була дана оцінка стану матки та додатків у даного контингенту хворих інвазивними та неінвазивними апаратними методами. У пацієнток були виявлені анатомічні і функціональні порушення органів малого тазу. Вперше використано метод кольорової тепловізіографії та теплогідротубації для виявлення причин неплідності. Застосовано допплєрометричний моніторинг швидкості кровотоку в маткових та яєчникових артеріях в якості діагностичного маркера функціонального стану органів малого тазу у жінок з порушеною репродуктивною функцією. Дана порівняльна оцінка діагностичної цінності рентгенологічних, ендоскопічних, ехографічних та тепловізіографічних методів обстеження жінок з неплідністю інвазивними та неінвазивними апаратними методами, що дозволяє достовірно встановити основну і супутню причину неплідності, обгрунтовано призначити адекватну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-4

Рубрики:

      
4.

Кондратюк В.К. 
Пухлиноподібні ураження яєчників (діагностика, аспекти патогенезу, лікування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / В.К. Кондратюк ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології" АМН України. — К., 2009. — 30 с. — укp.

Досліджено проблему збереження та відновлення репродуктивного здоров'я жінок з пухлиноподібними ураженнями яєчників. Розроблено алгоритм діагностування та вдосконалення тактики консервативного та хірургічного лікування на підставі вивчення клінічного перебігу, особливостей мікробіоценозу та вірусного інфікування, гормонального й імунного гомеостазу, анатомо-функціональних, морфологічних, імуногістохімічних, ультраструктурних особливостей органів-мішеней. Результати аналізу даних, одержаних під час дослідження, свідчать про наявність порушень системного та локального імунітету в біологічних середовищах у жінок репродуктивного віку з пухлиноподібними ураженнями яєчників. Показано, що клінічним проявом дисбалансу системи апопотозу й активації неоангіогенезу є поява, розвиток і прогресування патологічних уражень яєчників. Виявлено залежність експресії рецепторів до естрогенів і прогестерону в яєчниках від їх морфологічних особливостей (ступеня прояву гіперпроліферативних чи атрофічних змін). Проаналізовано результати лікування таких пацієнток зі складовими - протизапальною, гормональною терапією та хірургічною корекцією. Сформовано концепцію патогенетичних механізмів розвитку пухлиноподібних уражень яєчників і показано роль гормонального дисбалансу як одного з домінуючих факторів системного дискоординувального впливу на імунологічні процеси в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2 +
Шифр НБУВ: РА364240

Рубрики:

      
5.

Кондратюк В.А. 
Рентгенохірургічне лікування гіперспленізму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.А. Кондратюк ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Встановлено, що у разі гіперспленізму емболізація селезінкової артерії призводить до пригнічення патологічної функції селезінки поряд з достовірним збереженням імунологічних функцій. Розроблено концепцію етапності проведення емболізації великої площі селезінкової паренхіми. Удосконалено методи паренхіматозної та паренхіматозно-стовбурової емболізації селезінкової артерії. Доведено, що найбільш ефективним методом рентгенохірургічного лікування первинного гіперспленізму є етапна паренхіматозна емболізація селезінкової артерії. У випадку вторинного гіперспленізму найбільший лікувальний ефект виявлено за умов застосування хронічної паренхіматозно-стовбурової емболізації селезінкової артерії. Вперше сформульовано положення, що інфаркт селезінки після рентгенохірургічних втручань є не ускладненням операції, а закономірною реакцією селезінки на втручання. Доведено, що у хворих на портальну гіпертензію та варикозне розширення вен стравоходу та шлунка одночасна емболізація селезінкової та лівої шлункової артерії призводить до зменшення кровоплину селезінковою веною та артеріального припливу у варикозно розширені вени стравоходу та шлунка - це призводить до декомпресії варикозних вузлів і зменшення ризику виникнення стравоходно-шлункових кровотеч.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.804
Шифр НБУВ: РА318441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Кондратюк В.Д. 
Формування професійних знань та умінь майбутніх учителів трудового навчання засобами інформаційних технологій: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Д. Кондратюк ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Створено й обгрунтовано засади системного впровадження інформаційних технологій (ІТ) до професійної підготовки майбутніх учителів трудового навчання на змістово-процесуальному (зміст, форми, методи) та на особистісному рівнях, за яких найбільшою мірою враховуються індивідуальні можливості навчання студентів за допомогою ІТ і мережних комунікацій (локальних і глобальних інформаційних мереж). Удосконалено методику формування професійних знань майбутніх учителів трудового навчання на базі ІТ (вивчення навчального матеріалу з використанням педагогічних програмних засобів, поліпшене вхідне та вихідне тестування, визначення навчальних досягнень майбутніх кваліфікованих учителів трудового навчання). Розвинуто методи та форми підготовки даних студентів до оволодіння ними майбутньої професією. Удосконалено способи оцінювання рівня їх знань, умінь і навичок з використанням ІТ за умов диференційованого навчання. Розглянуто критерії добору засобів професійного навчання за умов інформатизації навчального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж6р(4УКР)3-2 + Ч421.253 +
Шифр НБУВ: РА355146

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Кондратюк В. А. 
Рентгеноангіохірургічне забезпечення обширних резекцій печінки / В. А. Кондратюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена хірургічному лікуванню пацієнтів з розповсюдженими пухлинами печінки з застосуванням передопераційної емболізації гілок воротної вени. В основу роботи покладені принципи індивідуалізованого вибору тактики емболізації в залежності від вроджених та набутих особливостей портальної системи та об'єму запланованої обширної резекції печінки.На основі вивчення особливостей портальної анатомії у хворих з пухлинами печінки розроблено й впроваджено в клінічну практику методики портального катетерного доступу та запропоновано індивідуалізований алгоритм його вибору, що дало змогу підвищити технічну ефективність виконання емболізації гілок воротної вени на 6,5 %. Розроблено та впроваджено в клінічну практику методику дистально-стовбурової посегментної емболізації гілок воротної вени, що дозволило підвищити клінічну ефективність процедури на 21,2 %. Застосування запропонованого алгоритму рентгеноангіохірургічної підготовки дозволило розширити діапазон резектабельності пацієнтів з пухлинами печінки на 21,8 % за рахунок включення в групу операбельних тих пацієнтів, які вважалися неоперабельними в зв'язку з гранично малим запланованим печінковим залишком та знизити післяопераційну летальність на 4,2 % (з 8,8 % до 4,6 %) за рахунок зменшення частоти виникнення фатальної післяопераційної печінкової недостатності.^UThesis is devoted to surgical treatment of patients with liver tumors with the use of preoperative embolization of the portal vein branches. The work is based on the principles of an individualized choice of embolization tactics, depending on the inherited and acquired features of the portal system and the volume of the planned extensive liver resection.On the basis of the study of the features of portal anatomy in patients with liver tumors, the portal catheter access technique was developed and introduced, and an individualized algorithm for its selection was proposed, which made it possible to increase the technical efficiency of the portal vein branches embolization by 6,5 %. The method of distal-stem segmental embolization of the portal vein branches was developed and implemented in clinical practice, which allowed to increase the clinical efficacy of the procedure by 21,2 %. The application of the proposed algorithm for endovascular preparation allowed expanding the range of resectability of patients with liver tumors by 21,8 % due to the inclusion in the group of operable patients who were considered inoperable due to the extremely small future liver remnant and reduced postoperative lethality by 4,2 % (from 8,8 % to 4,6 %) due to the reduction of the incidence of fatal postoperative liver failure


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кондратюк В. М. 
Мікробіологічне обґрунтування нової концепції протимікробної терапії інфекційно-запальних ускладнень бойових поранень у збройному конфлікті сучасності / В. М. Кондратюк. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження: перебіг інфекційних ускладнень у поранених з бойовими ранами, процес загоєння інфікованих бойових поранень. Мета дослідження: створення сучасної концепції застосування протимікробних засобів у лікуванні вогнепальних та мінно-вибухових бойових ран, шляхом бактеріологічного моніторингу видової структури ранової мікробіоти з урахуванням динамічної зміни її складових при розвитку інфекційних ускладнень та на основі аналізу її чутливості до протимікробних препаратів. Методи дослідження: Мікробіологічні; експериментальний (дослідження нових протимікробних композицій у лабораторних тварин); гістоморфологічні, (тканин країв рани); лабораторний (показники периферійної крові); молекулярно-генетичний (виявлення генів стійкості бактерій до антибіотиків); епідеміологічний (встановлення закономірностей поширення мікроорганізмів); математико-статистичні. Обладнання: Автоматизована система ідентифікації бактерій (VITEK® 2 Biomerieux, Франція); фотометр Humanreader (Німеччина); ультразвукова ванна Codyson CD-7810A (Китай); ультразвуковий кавітатор Söring Sonoca 400 (Німеччина); мікроскоп Carl ZEISS Axiostar plus (Microlmaning, Німеччина). Дисертація присвячена розробці профілактики та лікування інфекційних ускладнень бойових ран за результатами мікробіологічного та епідеміологічного мониторингу. Встановлено, що інфекційні ускладнення спричиняють переважно грамнегативні палички, яким притаманна множинна стійкість до антибіотиків. Ідентифіковано перелік генів, що кодують ферменти резистентності. Збудники виявляють здатність до утворення біоплівок, що зумовлює їх стійкість до антибіотиків. Компоненти біоплівок гальмують запальну відповідь макроорганізму, прискорюючи початок проліферативної фази. Для ерадикації мікроорганізмів з ранового ложа запропонована депо-форма декаметоксину, що забезпечує тривале виділення антисептика у рану і відновлює ефективність системної антибактеріальної терапії, щодо резистентних штамів. Рекомендовані ефективні антибіотики та їх комбінації, покази для призначення та заміни; визначені основні організаційні заходи, що забезпечать збереження їх ефективності при лікуванні інфекційних ускладнень поранень. Ступінь упровадження: 19 актів впровадження, 4 патенти. Сфера (галузь) використання: охорона здоров'я (медицина: імунологія, інфекційні хвороби, хірургія).^UThe object of research: the course of infectious complications of the injured militarymen with combat wounds, the healing process of infected combat wounds. The purpose of research: creating a modern concept of antimicrobials administration in the treatment of gunshot and blast wounds by means of bacteriological monitoring of the spectre of the wound microbiota, considering the dynamic changes of its components in the development of infectious complications, and based on the analysis of its sensitivity to antimicrobial drugs. Research methods: Microbiological; experimental (studying the new antimicrobial compositions on laboratory animals); histomorphological (tissues of the wound edges); laboratory (peripheral blood parameters); molecular genetic (detecting the bacterial resistance genes to antibiotics); epidemiological (establishing the patterns of microorganisms spreading); mathematical and statistical. Equipment: An automated bacterial identification system (VITEK® 2 Biomerieux, France); Humanreader photometer (Germany); Codyson CD-7810A ultrasonic bath (China); Söring Sonoca 400 ultrasonic cavitator (Germany); Carl ZEISS Axiostar plus microscope (Microlmaning, Germany). The dissertation is aimed at developing preventive and treatment algorithms for infectious complications of battle wounds based on the results of microbiological and epidemiological monitoring. It has been determined that infectious complications are caused mainly by gram-negative bacilli, which are characterized by multiple resistance to antibiotics. A list of genes encoding resistance enzymes has been identified. The pathogens show the ability to form biofilms, which determines their resistance to antibiotics. The components of biofilms inhibit the inflammatory response of the macroorganism, accelerating the onset of the proliferative phase. To eradicate microorganisms from the wound bed, a depot form of decamethoxine has been proposed, which provides a long-term release of antiseptic into the wound, and restores the effectiveness of systemic antibacterial therapy against resistant strains. The effective antibiotics and their combinations have been recommended, the indications for their appointment and replacement identified; and the basic organizational measures preserving their efficiency in the treatment of infectious complications of wounds have been defined. The extent of implementation: 19 acts of implementation, 4 patents. The field (industry) of use: healthcare (medicine: immunology, infectious diseases, surgery).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Петрова А. С. 
Ефективність мелатоніну в складі комплексної терапії хворих на хронічну хворобу нирок 5 стадії / А. С. Петрова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі знань 22 «Охорона здоров'я», за спеціальністю 222 «Медицина» – Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Київ, 2020.У дисертаційній роботі запропоновано підвищення ефективності терапії хворих на хронічну хворобу нирок (ХХН) 5 стадії, що лікуються гемодіалізом шляхом застосування препарату мелатоніну на підставі дослідження мелатонінутворювальної функції епіфіза (МФЕ) та її зв'язку з віком, статтю, стажем діалізної терапії, клініко-анамнестичними та лабораторними показниками, параметрами добового моніторування артеріального тиску (ДМАТ), якістю життя, виразністю порушень сну.Актуальність теми. Актуальність поставленої мети обумовлена тим, що кількість хворих на ХХН, що потребують лікування нирково-замісною терапією (НЗТ) невпинно зростає з кожним роком. Розвиток та прогресування хронічної ХХН асоціюється з несприятливими змінами у всіх сферах життя пацієнтів та як наслідок призводять до значних медико–соціальних витрат. Завдяки залученню більш досконалих технологій НЗТ вдається подовжити тривалість життя хворих з термінальною стадією ниркової недостатності, що потребує покращення якості життя та зменшення ускладнень пов'язаних з прогресуванням захворювання, що є актуальним питанням сучасної медицини. Мета і завдання дослідження: на підставі дослідження МФЕ у хворих на ХХН V стадії, що знаходяться на ГД, та її зв'язку з віком, статтю, клініко-анамнестичними та метаболічними показниками, параметрами ДМАТ, серцево-судинною перебудовою, якістю життя, виразністю порушень сну, підвищити ефективність терапії шляхом застосування мелатоніну.^UThe dissertation proposes to improve the therapy of patients with chronic kidney disease (CKD) stage V, treated with hemodialysis (HD) by using the drug melatonin based on the study of melatonin-forming function of the pineal gland (MFE) and its relationship with age, sex, "experience" dialysis therapy, clinical-anamnestic and laboratory parame- ters, parameters of daily blood pressure monitoring, quality of life, severity of sleep disor- ders.The urgency of this goal is due, on the one hand, to the annual steady increase in the number of patients with CKD requiring treatment with renal replacement therapy, on the other hand, the increase in cardiovascular complications and mortality. The development and progression of CKD is associated with adverse changes in all areas of patients' lives and, as a result, leads to significant medical and social costs. Due to the involvement of more advanced renal replacement therapy technologies it is possible to extend the life ex- pectancy of patients with end-stage renal disease. However, the issues of improving the effectiveness of antihypertensive therapy, correction of disorders of purine and lipid me- tabolism, improving the quality of life and sleep in this, especially severe, cohort of pa- tients, which is an urgent task of modern medicine.The purpose and objectives of the study: based on the study of MFE in patients with CKD stage V, who are on HD, and its relationship with age, sex, clinical history and met- abolic parameters, daily blood pressure monitoring parameters, quality of life, severity of sleep disorders, increase efficiency therapy by using melatonin.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кондратюк В. М. 
Методи і алгоритми прецизійного визначення місцеположення рухомих об'єктів за сигналами глобальних навігаційних супутникових систем / В. М. Кондратюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена застосуванню глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС) для вирішення актуальних наукових завдань: прецизійного визначення місцеположення рухомих об'єктів за допомогою обробки кодових і фазових ГНСС-спостережень без ускладненої процедури розв'язання фазової неоднозначності.В дисертації вирішено науково-технічну задачу розробки методів і алгоритмів прецизійного визначення місцеположення рухомих об'єктів за допомогою обробки кодових і фазових ГНСС-спостережень без ускладненої процедури розв'язання фазової неоднозначності.Удосконалено метод обробки кодових і фазових ГНСС спостережень, що вирішує задачу згладжування/фільтрації кодових спостережень з використанням безперервних фазових спостережень в режимі кінематичного позиціонування, який, на відміну від відомих, враховує вплив накручування фази несучої (“wind ефект), який проявляється при зміні напрямку руху, еволюціях, обертаннях об'єктів. Даний метод забезпечує підвищення точності оцінки координат рухомих об'єктів до дециметрового рівня.В процесі наукових досліджень отримав розвиток метод комбінованого диференціального сумісного кодово фазового рішення навігаційної задачі з одночасною оцінкою початкових фазових неоднозначностей (як континуальних змінних) та без безпосереднього здійснення операцій згладжування/фільтрації. Метод є найбільш ефективним для спільної обробки спостережень GPS+ГЛОНАСС так як враховує особливості частотного розносу спектрів випромінюваних сигналів ГЛОНАС, що забезпечує дециметровий рівень точності.Вперше розроблено метод сумісної обробки кодових і фазових ГНСС-спостережень, що вирішує задачу точного кінематичного позиціонування, який, на відміну від відомих методів, дозволяє усунути варіаційні складові похибки рішення, суттєво зменшення вплив стрибків оцінок кодово-фазових рішень, обумовлених зміною робочого сузір'я супутників ГНСС, та, в середньому, у 2 рази зменшити похибки позиціонування по відношенню до «згладженого» рішення і в 3–4 рази по відношенню до DGPS рішень.Розроблена методика оцінки фактичної точності координатних визначень з використанням диференціальної коригувальної інформації, що дозволяє провести верифікацію ГНСС-устаткування користувача для двох режимів роботи: для нерухомого приймача – статичний режим та для мобільного приймача – кінематичний режим.^UThe dissertation is devoted to the application of global navigation satellite systems (GNSS) to solve relevant scientific problems: precision position determination of moving objects by processing the carrier phase and code GNSS observations without a complicated procedure of the carrier phase ambiguity resolution.The dissertation solves the scientific and technical problem of developing methods and algorithms for precision position determination of moving objects by processing the carrier-phase and code GNSS observations without a complicated procedure of the carrier-phase ambiguity resolution.The method for processing carrier-phase and code GNSS observations has been improved that solves the task of smoothing/filtering of code observations using continuous carrier-phase observations in the mode of kinematic positioning, which in a contrast to other known methods takes into account the influence of carrier phase contribution (“wind-up”-effect), which is manifested during change of motion direction, evolution and rotations of moving objects. This method ensures accuracy of moving objects coordinates determination increase up to decimeter level.In the process of scientific research, the method of combined differential compatible code and carrier-phase solution of the navigation problem was developed with simultaneous estimation of initial carrier-phase ambiguities (as continuous variables) and without direct smoothing / filtering operations. The method is the most effective for the joint processing of GPS + GLONASS observations as it takes into account the peculiarities of the frequency distribution of the spectrums of the emitted GLONASS signals, which provides a decimeter level of accuracy.For the first time, a method of joint processing the carrier-phase and code GNSS observations was developed, which solves the problem of accurate kinematic positioning, which, unlike known methods, allows eliminating variational components of solution error, significantly reducing the impact of estimates of code-phase solutions due to changes in the working constellation of GNSS satellites, and, on average, 2 times reducing the positioning errors with regard to the "smoothed" solution and 3–4 times with regard to DGPS solutions.A method for estimating the actual accuracy of coordinate determinations using differential correction information has been developed, which allows to make verification of the user's GNSS equipment for two operating modes: for a fixed receiver – static mode and for a mobile receiver – kinematic mode.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Тарасенко О. М. 
Особливості клінічного перебігу та лікування подагри залежно від стану мікробіоценозу кишківника / О. М. Тарасенко. — Б.м., 2021 — укp.

Незважаючи на сучасний розвиток медичних технологій та прогрес фармацевтичної галузі, питання ефективного лікування та попередження ускладнень подагри лишаються досить актуальними. Так, за останні 20 років захворюваність на подагру в світі зросла більш ніж в 2 рази [29]. Згідно сучасних даних, в світі на подагру хворіють до 1-4% населення, а гіперурикемію виявляють у 4-20% [19, 75]. В Україні розповсюдженість подагричного артриту складає 5-28 випадків на 1000 чоловіків та 1-6 випадків на 1000 жінок, а поширеність гіперурикемії в популяції становить 15-20% [10, 11]. В основі патогенезу подагри лежить порушення пуринового метаболізму, що обумовлює збільшення кількості сечової кислоти (СК) в крові. Інтестинальний шлях виведення уратів складає до 25-30 % від загальної добової екскреції [27, 96, 147, 172]. Таким чином, вивчення даного механізму екскреції СК та шляхів впливу на його обсяг і ефективність дозволить розширити спектр можливостей уратзнижувальної терапії та, відповідно, позитивно вплинути на результати лікування первинної подагри.Мета дослідження – підвищення ефективності лікування хворих на подагру шляхом застосування у комплексній терапії полікомпонентного синбіотика на основі вивчення патогенетичного взаємозв'язку між станом мікробіоценозу товстої кишки та уратним гомеостазом.Для вирішення поставленої мети сформульовані наступні задачі: 1. Вивчити кількісні та якісні показники фекальної мікрофлори у хворих на первинну подагру.2. Дослідити особливості імунологічних порушень на фоні дисбіотичних змін кишківника (ДЗК) у хворих на подагру.3. Вивчити мікробіологічну ефективність застосування полікомпонентного синбіотика у хворих на подагру з ДЗК.4. Дослідити клінічну та лабораторну ефективність застосування полікомпонентного синбіотика у хворих на подагру з ДЗК.5. Оцінити вплив додавання полікомпонентного синбіотика до уратзнижувальної терапії алопуринолом на якість життя пацієнтів з подагрою.6. Розробити алгоритм лікування хворих на подагру з ДЗК. В ході роботи застосовані наступні методи дослідження: 1. Загальноклінічні – опитування, збір скарг, анамнезу захворювання та життя, фізикальне обстеження пацієнтів, розрахунок індексу маси тіла, анкетування за адаптованою та валідизованою шкалою SF-36.1. Інструментальні – відеогастроскопія, відеоколоноскопія, ЕКГ, дихальні водневі тести з навантаженням лактулозою та лактозою, рентгенологічні методи дослідження суглобів та ОГК.2. Мікробіологічні – бактеріологічне дослідження калу.3. Лабораторні – загальноклінічні аналізи крові та сечі, біохімічний аналіз крові (рівень сечової кислоти, креатиніну, білірубіну та його фракцій, аспартат- та аланінтрансаміназ, глюкози, ліпідного спектру, С-реактивного білку), розрахунок швидкості клубочкової фільтрації за формулою CKD-EPI, біохімічний аналіз сечі на виявлення концентрації сечової кислоти. 4. Імунологічні – імуноферментний метод визначення ІЛ-1β, ІЛ-6, ІЛ-8, ФНП-α, ІЛ-10 у сироватці периферичної крові, імунохроматографічний скринінговий тест якісного визначення в фекаліях кальпротектину.5. Статистичні - пакет програм Microsoft Office Excel 2010 та IBM Statistics Spss 22.Наукова новизна отриманих результатів та їх теоретичне значення.Наведено наукове обгрунтування та нове вирішення наукової задачі в області внутрішніх хвороб щодо уратзнижувальної терапії у хворих на хронічний подагричний артрит з наявними ДЗК.Доповнено існуючі наукові дані стосовно кількісного та якісного складу мікробіоти товстої кишки у хворих на подагру та дана оцінка виявлених змін у порівнянні з практично здоровими особами.Вперше досліджено взаємозв'язок між ДЗК, уратним гомеостазом та клініко-лабораторними змінами у хворих на первинну подагру.Уточнено наукові дані стосовно імунологічних порушень у пацієнтів на хронічний подагричний артрит та наявними ДЗК з проведенням порівняльного аналізу динаміки виявлених змін. Удосконалено лікувальну тактику щодо хворих на подагру з ДЗК шляхом додавання до стандартної уратзнижувальної терапії полікомпонентного синбіотика (Патент на корисну модель № UA132887) з патогенетичним обгрунтуванням та доведенням її клініко-лабораторної ефективності.^UDespite the modern development of medical technologies and the progress of the pharmaceutical industry, the issues of effective treatment and prevention of gout complications remain quite relevant. Thus, over the past 20 years, the incidence of gout in the world has more than doubled [29]. According to current data, up to 1-4% of the world's population suffers from gout, and hyperuricemia is found in 4-20% [19,75]. In Ukraine, the prevalence of gouty arthritis is 5-28 cases per 1000 men and 1-6 cases per 1000 women, and the prevalence of hyperuricemia in the population is 15-20% [10,11]. The pathogenesis of gout is based on a violation of purine metabolism, which causes an increase in the amount of uric acid (SC) in the blood. The intestinal route of urate excretion is up to 25-30% of the total daily excretion [27, 96,147,172]. Thus, the study of this mechanism of excretion of SC and ways of influencing its volume and effectiveness will expand the range of urate-lowering therapy and, accordingly, have a positive effect on the results of gout treatment. The aim of the study was to increase the effectiveness of treatment of patients with gout by using synbiotics in complex therapy based on the study of the pathogenetic relationship between the state of the microbiocenosis of the colon and urate homeostasis. To solve this goal, the following tasks are formulated: 1. To study the quantitative and qualitative indicators of fecal microflora in patients with primary gout. 2. To study the features of immunological disorders on the background of dysbiotic changes of the intestine (DСI) in patients with gout. 3. To study the microbiological efficacy of the use of synbiotics in patients with gout with DCI.4. To study the clinical and laboratory efficacy of the use of synbiotics in patients with gout with DCI. 5. To evaluate the effect of adding a synbiotic to urate-lowering therapy with allopurinol on quality of life patients with gout.6. Develop an algorithm for the treatment of patients with gout and DCI.In the course of work the following research methods are applied: 1. General clinical - surveys, collection of complaints, medical history and life, physical examination of patients, calculation of body mass index, questionnaires on adapted and validated scale SF-36. 2. Instrumental - videogastroscopy, videocolonoscopy, ECG, respiratory hydrogen tests with lactulose and lactose loading, radiological methods of examination of joints and lung X-ray. 3. Microbiological - bacteriological examination of feces. 4. Laboratory - general clinical tests of blood and urine, biochemical analysis of blood (level of uric acid, creatinine, bilirubin and its fractions, aspartate and alanine transaminases, glucose, lipid spectrum, CRP level), calculation of glomerular filter rate (CKD-EPI), biochemical analysis of urine to detect uric acid concentration. 5. Immunological - enzyme-linked immunosorbent assay for the determination of IL-1β, IL-6, IL-8, TNF-α, IL-10 in peripheral blood serum, immunochromatographic screening test for qualitative determination in feces of calprotectin. 5. Statistical - Microsoft Office Excel 2010 and IBM Statistics Spss 22 software package. Scientific novelty of the obtained results and their theoretical significance. The scientific substantiation and the new decision of a scientific problem in the field of internal diseases concerning urate-lowering therapy in patients with chronic gouty arthritis and available DCH are resulted. The existing scientific data on the quantitative and qualitative composition of the microbiota of the colon in patients with gout have been supplemented and an assessment of the detected changes in comparison with relatively healthy people has been given. The influence of DCH on urate homeostasis and clinical and laboratory course of gout was studied for the first time.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Стахова А. П. 
Артеріальна гіпертензія у хворих на ревматоїдний артрит: клініко-патогенетичні особливості та лікування / А. П. Стахова. — Б.м., 2022 — укp.

Навіть за умов відсутності супутньої CC патології, у пацієнтів з РА відзначається суттєве зростання кардіо-васкулярного ризику до 51%. У хворих на РА АГ виявляється вдвічі частіше, характеризується гіршим контролем і частим поєднанням з РАГ. У 32,7% пацієнтів з РА реєструється доклінічний атеросклероз, який характеризується більш раннім і швидким розвитком, збільшуючи кардіо-васкулярний ризик. Залишається складною проблемою лікування АГ у разі поєднання її з РА. Спіронолактон рекомендовано призначати хворим на РАГ при відсутності контролю АТ. Доведено, що спіронолактон може запобігти або зменшити явища фіброзу міокарда та покращити кардіо-васкулярний прогноз. Блокада мінералокортикоїдних рецепторів призводить до зменшення частоти виявлення атеросклеротичних бляшок, ендотеліальної дисфункції та активності запалення. Призначення спіронолактону може спричиняти зниження рівнів TNF-α та ІЛ-6 у хворих на РА. Разом з тим залишається нез'ясованим питання щодо особливостей перебігу, патогенезу та лікування хворих на АГ, зокрема РАГ, у разі поєднання з РА. Мета дослідження: на основі комплексного вивчення структурно-функціонального стану серця та магістральних артерій, системної гемодинаміки, показників добового моніторування артеріального тиску (АТ) з визначенням циркадного ритму АГ, цитокінового статусу, когнітивних, тривожно-депресивних порушень та якості життя, встановити клініко-патогенетичні особливості та оптимізувати терапію хворих на РАГ у поєднанні з РА.Завдання:1. Оцінити системну гемодинаміку, структурно-функціональний стан серця, магістральних артерій, ендотеліальну функцію, сумарний ризик серцево-судинних ускладнень у хворих на АГ і її резистентну форму у поєднанні з РА.2. Визначити параметри та особливості циркадного ритму АТ за даними добового моніторування у хворих на АГ і її резистентну форму у поєднанні з РА.3. Визначити рівні матриксної металопротеінази-3, про (ІЛ-6) і протизапальних (ІЛ-10) цитокінів у хворих на АГ і її резистентну форму у поєднанні з РА.4. Визначити поширеність, структуру та характер когнітивних порушень, тривожно-депресивних розладів та якості життя у хворих на АГ і її резистентну форму у поєднанні з РА.5. Дослідити зв'язок між структурно-функціональним станом серця, магістральних артерій, добовим профілем АТ, ендотеліальною дисфункцією, рівнем матриксної металопротеінази-3, ІЛ-6, ІЛ-10, когнітивними та тривожно-депресивними порушеннями, активністю, давністю, особливостями та ефективністю базисної терапії у хворих на РА у поєднанні з РАГ із визначенням несприятливих ознак перебігу останньої.6. Провести порівняльний аналіз впливу тривалої комбінованої антигіпертензивної терапії залежно від додавання спіронолактону на структурно-функціональний стан серця та магістральних артерій, добові параметри АТ, ендотеліальну функцію, рівень матриксної металопротеінази-3, ІЛ-6, ІЛ-10, когнітивні, тривожно-депресивні розлади та якість життя на тлі однотипної специфічної хвороб-модифікуючої протиревматичної терапії у хворих на РАГ у поєднанні з РА.Наукова новизна. Отримані наукові дані щодо поширеності АГ та РАГ та оцінений сумарний ризик серцево-судинних ускладнень у хворих при поєднанні її з РА. На підставі проведеного комплексного дослідження структурно-функціонального стану серця та магістральних артерій, добового профілю АТ, маркерів запалення, рівнів ІЛ-6, ІЛ-10, когнітивного та психо-емоційного статусу хворих на РАГ у поєднані з РА розширено знання, щодо особливостей перебігу АГ у разі наявності РА, що пов'язано із тривалістю поєднаної патології, ступенем активності РА, наявністю системних проявів та ефективністю терапії РА. Отримані наукові дані щодо патологічних зрушень добового профілю АТ у хворих на АГ залежно від наявності та особливостей перебігу РА. Вперше показано, що у хворих на РАГ у поєднанні з РА домінуючими формами порушення циркадного ритму АТ є night-pеakers і non-dippers. Доповнено знання щодо порушень структурного стану загальних сонних артерій і ендотеліальної функції у хворих на РАГ у поєднанні з РА. Дістало подальший розвиток уявлення щодо патогенезу гіпертензивного серця у хворих на РАГ у поєднанні з РА. Доведено, що наявність РА у хворих на РАГ характеризується виразнішими порушеннями когнітивної функції, психо-емоційного стану та зниженням якості життя. Вперше визначені взаємозв'язки між порушенням структурно-функціонального стану серця, магістральних артерій та показниками ДМАТ, рівнями про- та протизапальних цитокінів у хворих на АГ у поєднанні з РА. Доповнені наукові дані щодо інтерлейкіну-6 як найбільш значимого маркера лабораторної активності та ефективності лікування хворих на РАГ при поєднанні з РА.^UEven in the absence of concomitant cardiovascular (CV) pathology, patients with RA have a significant increase in CV risk to 51%. In patients with RA, H is found twice as often, is characterized by poorer control and frequent combination with RA. Preclinical atherosclerosis is registered in 32.7% of patients with RA, which is characterized by earlier and faster development, increasing CV risk. A difficult problem in the treatment of H remains in the case of its combination with RA. Spironolactone is recommended for patients with RH in the absence of good BP control. Spironolactone has been shown to prevent or reduce myocardial fibrosis and improve CV prognosis. Blockade of mineralocorticoid receptors leads to a decrease in the incidence of atherosclerotic plaques, endothelial dysfunction and inflammatory activity. Administration of spironolactone may cause a decrease in TNF-α and IL-6 levels in patients with RA. However, the question of the course, pathogenesis and treatment of patients with H, in particular RH, in combination with RA remains unclear.The purpose of the study: based on a comprehensive study of the structural and functional state of the heart and main arteries, systemic hemodynamics, indicators of daily monitoring of BP and determination the circadian rhythm, cytokine status, the structure of H, cognitive, anxiety, and depressive disorders and quality of life, to establish clinical and pathogenetic features and to optimize the therapy of patients with H and its resistant form in combination with RA. Tasks: 1. Assess systemic hemodynamics, structural and functional status of the heart, main arteries, endothelial function, the total risk of CV complications in patients with H and its resistant form in combination with RA. 2. To determine the parameters and features of circadian rhythm of BP according to its daily monitoring in patients with H and its resistant form in combination with RA. 3. To determine the levels of matrix metalloproteinase-3, pro- (IL-6), and anti-inflammatory (IL-10) cytokines in patients with H and its resistant form in combination with RA. 4. To determine the prevalence, structure, and nature of cognitive disorders, anxiety and depressive disturbances, and quality of life in patients with H and its resistant form in combination with RA. 5. To investigate the relationship between the structural and functional state of the heart, main arteries, daily BP profile, endothelial dysfunction, the level of matrix metalloproteinase-3, IL-6, IL-10, cognitive and anxiety-depressive disorders, activity, age, features, and the effectiveness of basic therapy in patients with H and its resistant form in combination with RA with the identification of adverse signs of the latter. 6. Carry out a comparative analysis of the effect of combined antihypertensive therapy depending on the addition of spironolactone on the structural and functional state of the heart and main arteries, daily BP parameters, endothelial function, level of matrix metalloproteinase-3, IL-6, IL-10 on the same type of basic therapy on RA in combination with H. Scientific novelty. Scientific data on the prevalence of H and RH were obtained and the total risk of CV complications in patients, when combined with RA, was estimated. Based on a comprehensive study of the structural and functional state of the heart and main arteries, ABPM, markers of inflammation, levels of IL-6, IL-10, the cognitive and psycho-emotional status of patients with RH in combination with RA expanded knowledge about the features of H in the presence of RA, which is associated with the duration of the combined pathology, the degree of RA activity, the presence of systemic manifestations and the effectiveness of RA therapy. Scientific data on pathological changes of the daily BP profile in patients with H depending on the presence and features of RA. It was first shown that night-peackers and non-dippers are the dominant forms of circadian rhythms in patients with RH in combination with RA. The knowledge on disturbances of a structural condition of the general carotid arteries and endothelial function at patients with RH in combination with RA was added. The idea of the pathogenesis of hypertensive heart in patients with RH in combination with RA was further developed. It was proved that the presence of RA in patients with RH is characterized by more pronounced disorders of cognitive function, psycho-emotional state, and reduced quality of life. For the first time, the relationships between the disturbance of the structural and functional state of the heart, main arteries, and ABPM indicators, the levels of pro- and anti-inflammatory cytokines in patients with H in combination with RA were determined. Scientific data on interleukin-6 as the most significant marker of laboratory activity and effectiveness of treatment of patients with RH in combination with RA have been supplemented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Кондратюк В. М. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування енергетичного та протеїнового живлення райдужної форелі (Oncorhynchus mykiss). / В. М. Кондратюк. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі розглянуто ряд актуальних питань, які стосуються теоретичного і практичного обґрунтування особливостей енергетичного та протеїнового живлення райдужної форелі на всіх етапах її вирощування. На основі проведених досліджень встановлено взаємозв'язки між живленням і продуктивністю форелі, розроблено параметри нормування її живлення з урахуванням вмісту обмінної енергії, сирого протеїну, лізину та метіоніну у комбікормах. У роботі теоретично обґрунтувано й експериментально встановлено оптимальні рівні енергії, протеїну, лізину та метіоніну у комбікормах для форелі, визначено їхній вплив на продуктивність риби та якість продукції.^UThe dissertation considers a number of topical issues related to the theoretical and practical justification of the features of energy and protein nutrition of rainbow trout at all stages of its cultivation. Based on the studies, the relationship between nutrition and trout productivity has been established, the parameters of trout nutrition normalization have been developed, taking into account the content of metabolic energy, crude protein, lysine and methionine in compound feeds. The paper theoretically substantiates and experimentally establishes the optimal levels of energy, protein, lysine and methionine in trout feed and determines their impact on fish productivity and product quality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кондратюк В. А. 
Підвищення безпеки ядерних енергетичних установок шляхом кваліфікації та модернізації систем управління аваріями: автореферат дис. ... д. т. н. : 05.14.14 / В. А. Кондратюк. — Б.м., 2024 — укp.

Уроки найбільших аварій визначають актуальність подальшого вдосконалення та модернізації систем управління аваріями ядерних енергоустановок для всієї світової ядерної енергетики.У роботі проведено аналіз сучасних напрямів забезпечення та підвищення безпеки ядерних енергоустановок, а також відомих методів та способів кваліфікації модернізацій систем управління аваріями. На основі проведеного аналізу визначено основну мету та завдання дисертації.Основна мета роботи – розробка комплексу оригінальних та удосконалених методів кваліфікації і засобів модернізацій систем управління аваріями ядерних енергоустановок для забезпечення та підвищення безпеки ядерної енергетики.У результаті розроблено оригінальні та вдосконалені методи кваліфікації і засоби модернізацій систем управління аваріями ядерних енергоустановок:для запобігання теплогідродинамічній та термоакустичній нестійкості теплоносія в активній зоні, термічних та гідродинамічних ударів у реакторі та системах, важливих для безпеки ядерних енергоустановок; для забезпечення гідродинамічної стійкості систем безпеки з насосами і арматурою;для забезпечення гідродинамічної стійкості контурів природної циркуляції перспективних пасивних систем безпеки ядерних енергоустановок.На основі розроблених методів визначено: критерії та умови теплогідродинамічної та термоакустичної стійкості теплоносія в активній зоні реактора в перехідних та аварійних режимах; умови і способи запобігання термічних і гідродинамічних ударів в активних і пасивних системах безпеки; умови виникнення ядерних аварій з течами в контурах циркуляції пасивних систем безпеки перспективних для України ядерних енергоустановок Westinghouse малої та великої потужності.Результати дисертації спрямовані на вирішення важливої проблеми забезпечення та підвищення безпеки ядерної енергетики України та можуть бути використані експлуатуючою організацією та Інспекцією ядерного регулювання безпеки при обґрунтуванні та експертизі технічних рішень з модернізації систем управління аваріями ядерних енергоустановок, у галузевих програмах кваліфікації систем, важливих для безпеки ядерних енергоустановок.^UThe lessons of the largest accident determine the relevance of further improvement and modernization of accident management systems at nuclear power plants for the entire global nuclear power industry.The dissertation work analyses the current directions for supporting and improving the safety of nuclear power plants, as well as well-known methods and means for modernization and qualification of accident management systems. Based on this analysis, the primary objective and tasks of the dissertation work are highlighted.The primary objective is to develop a complex of original and advanced qualification methods and means of modernization of accident management systems at nuclear power plants to support and improve the nuclear power safety.As a result, original and advanced qualification methods and means of modernization of accident management systems at nuclear power plants were developed:To prevent the thermohydrodynamic and thermoacoustic instability of the coolant in the core, heat shocks and water hammers in reactors and the safety related systems of nuclear power plants,To support hydrodynamic stability of the safety systems with pumps and armature,To support the hydrodynamic stability of natural circulation loops of promising passive safety systems of nuclear power plants.Based on the developed methods, the followings are specified: criteria and conditions for thermohydrodynamic and thermoacoustic instability of the coolant in the reactor core in transient and emergency modes; conditions and methods to prevent heat shocks and water hammers in active and passive safety systems; conditions for nuclear loss accidents in the circulation loops of the passive safety systems at Westinghouse low- and high-power nuclear power plants promising for Ukraine.The results of the dissertation work are intended for solving the important problem of supporting and improving the safety of the nuclear power industry of Ukraine. The operating organization and the Nuclear Safety Regulatory Inspectorate can use the results of this work to substantiate and review technical decisions for the modernization of the accident management systems at nuclear power plants, in the branch qualification programs of the safety related systems of nuclear power plants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського