Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Корнієнко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Корнієнко О.О. 
Генеза і трансформація міфопоетичних парадигм у російській прозі 30-х років XX століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.02 / О.О. Корнієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Системно висвітлено семантико-структурну та функціональну специфіку, стратегію та тенденції міфологізування на базі комплексного вивчення зрізів багатовекторних міфотвірних потоків прози метрополії та діаспори 1930-х рр. Запропоновано класифікацію базових міфопоетичних моделей, яка враховує різноманітні критерії їх систематизації. У співвідношенні з динамікою стильових пошуків, наявних у мистецтві цього періоду, охарактеризовано основні комплекси домінантно-репрезентативних міфопоетичних моделей, їх структурно-семантичні модифікації та трансформації. На підставі аналізу технології та поетики креацій міфологізованої текстової дійсності з'ясовано специфіку міфотвірного космогенезу у літературі розглянутого періоду у цілому та у створюваних індивідуально-авторських системах зокрема. Виявлено подібності та відмінності векторів і орієнтирів міфологізування у літературі метрополії та зарубіжжя 1930-х рр. Доведено функціонування міфопоетичних структур і принципів моделювання, які не висвітлювалися у науковій рецепції творчості конкретних авторів (специфіки моделювання семантики можливих світів у прозі А.П.Платонова та М.А.Булгакова, структуротвірної функції Кітезького міфокомплексу у романі-міфі А.П.Платонова, художніх усвідомлень атомної теорії в "Распаде атома" Г.В.Іванова, послідовну деконструкцію моделі перетворення у романі В.С.Яновського, втілення та трансформацію ніцшеанського міфокомплексу у прозі Б.Ю.Поплавського). Базуючись на аналізі художніх структур у поєднанні з розглядом аксіологічних проекцій авторських інтенцій, запропоновано корекції та нові інтерпретації певних ідейно-естетичних контекстів творів. Описано міфологічний код російської прози 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-334 +
Шифр НБУВ: РА349993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Корнієнко О.А. 
Екологічне обгрунтування методів контролю каліфорнійської щитівки в плодових насадженнях України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 16.00.10 / О.А. Корнієнко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше досліджено причини стабільної шкодочинності каліфорнійської щитівки в садах України, уточнено зони розвитку одного та двох поколінь. Проведено аналіз видового складу ентомофагів щитівки та визначено їх роль у регулюванні чисельності виду в різних регіонах нашої держави. Розроблено режими захисту посадкового матеріалу та прищепно-підщепних комбінацій проти заселення щитівкою за допомогою фітоверму. Створено методику визначення плодючості самок та встановлено динаміку виходу личинок (бродяжок) з використанням ловильних смужок. Виявлено, що частина зимуючих личинок щитівки навесні не активізується, а залишається у стані діапаузи протягом усього вегетаційного періоду. Обгрунтовано можливість відміни ранньовесняної обробки саду пестицидом "ДНОК" залежно від умов зимівлі та встановлено доцільність використання інсектицидів для захисту рослин проти каліфорнійської щитівки. З'ясовано, що для короткострокового прогнозу розмноження шкідника навесні достатнє уявлення дають відомості про виживання щитівки після зимівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.61-5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Корнієнко О.М. 
Експериментально-морфологічне обгрунтування клиноподібно-трубчастої резекції шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.М. Корнієнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Вивчено з позицій стереомерії морфологічний стан судинно-нейроклітинних комплексів міжм'язового нервового сплетіння стінок шлункової кукси (ШК) після удосконалених варіантів клиноподібно-трубчастої резекції шлунка (КТРШ) 1/3 - 2/3 у різний термін після втручання. Виявлено надійне постачання та іннервацію стінок ШК після КТРШ незалежно від рівня резекції шлунка та методу відновлення безперервності шлунково-кишкового тракту. Розроблено більш досконалу хірургічну техніку КТРШ з застосуванням спеціальних хірургічних затискачів і зшиваючих апаратів, що підвищили ефективність втручання. Удосконалено методику формування прямого протистенотичного гастродуоденоанастомозу у разі резекції шлунка. Експериментально-морфологічно обгрунтовано доцільність застосування в клінічній практиці удосконалених засобів КТРШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-29
Шифр НБУВ: РА326805

Рубрики:

      
4.

Корнієнко О.М. 
Національні цінності особистості: сутність та особливості формування: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.М. Корнієнко ; Київ. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування національної визначеності особистості. Встановлено, що передумовою національної самовизначеності особистості є вироблення нею національної самосвідомості. Разом з тим, особистість отримує національну визначеність, лише включаючись у внутрішню структуру спільноти, враховуючи діалектику етнічних і соціальних ролей особистості, яка реалізується за допомогою культури взагалі, мови, релігії, мистецтва, історії, ідеології зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.1

Рубрики:

      
5.

Корнієнко О.М. 
Становлення та розвиток зварювального виробництва в Україні у світовому контексті (70-ті роки XIX ст. - 50-ті роки XX ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.07 / О.М. Корнієнко ; Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

На теренах СРСР зібрано матеріали з історії зварювального виробництва у провідних у технічному аспекті країнах, здійснено порівняльний історико-науковий аналіз розвитку зварювання в Україні. Визначено вплив на характер розвитку зварювальної науки та техніки матеріальних, соціальних та інших умов роботи особистих якостей винахідників і вчених, традицій наукових шкіл. Виявлено науково-технічні умови, виробничу необхідність і техніко-економічні переваги, які спричиняли виникнення нових способів зварювання. Установлено закономірності для певних суміжних і подібних технологій, що використовувалися у зазначений період. На відміну від існуючої періодизації в історії зварювання, заснованої на хронології політичних подій в історії СРСР, запропоновано періодизацію за станом промислового використання зварювання з розподілом на періоди освоєння нових джерел енергії та принципів їх використання. На підставі аналізу документального та статистичного матеріалу згідно з новою періодизацією зроблено висновок про загальний характер розвитку зварювання у промислово-розвинених країнах. Досліджено історію зварювання як історію комплексної технології, що складається з окремих наукових напрямків, а саме: фізичних особливостей джерел живлення та нагрівання, хіміко-металургійних процесів у матеріалах, що зварюються, проектування та виготовлення зварних конструкцій. Установлено дату першого в історії практично реалізованого винаходу в галузі дугового зварювання та доведено всесвітній пріоритет вітчизняного винахіника М.М. Бенардосом на рівні ЮНЕСКО. Встановлено нові точні дати певних подій в історії зварювання, створено хронологію розвитку основих видів зварювального виробництва. Створено метод дослідження виникнення нових технологічних процесів виробництва й обробки матеріалів, беззаперечного встановлення пріоритету. Розроблено методику дослідження історичної значущості відкриттів і винаходів і встановлення новизни технологічних процесів за аналізом динаміки розвитку суттєвих ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641 г (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Корнієнко О. А. 
Фазові рівноваги в системах оксидів d-елементів IV групи та оксидів лантаноїдів / О. А. Корнієнко. — Б.м., 2021 — укp.

Корнієнко О.А. Фазові рівноваги в системах оксидів d-елементів IV групи та оксидів лантаноїдів. – Рукопис.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора хімічних наук за спеціальністю 02.00.04 – фізична хімія. – Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України, Київ, 2021.За допомогою методів РФА, петрографії, растрової електронної мікроскопії та ЛРСА вперше проведено комплексне дослідження фазових рівноваг в потрійних системах CeO2(ZrO2)–La2O3–Ln2O3 (Ln=Sm, Eu, Gd, Er) та ZrO2–CeO2–Ln2O3 (Ln=Eu, Gd, Yb) у всьому інтервалі концентрацій. Побудовано фрагменти діаграм стану десяти потрійних систем. Представлено ізотермічні перерізи діаграм стану систем ZrO2–La2O3–Sm2O3 при 1100 і 1500 °С та ZrO2–La2O3–Eu2O3 при 1250 і 1500 °С, ZrO2–La2O3–Gd2O3 при 1500 і 1600 °С, CeO2–La2O3–Ln2O3 (Ln=Sm, Eu, Gd, Er) при 1250 і 1500 °С, ZrO2–CeO2–Eu2O3 при 1500 °С, ZrO2–CeO2–Dy2O3(Yb2O3) при 1500 та 1100 °С. Вперше вивчено фазові рівноваги в обмежуючих подвійних системах CeO2–Ln2O3 в інтервалі температур 600–1500 °С, La2O3–Ln2O3 в інтервалі температур 2200–1100 °С. Побудовано фрагменти діаграм стану п'яти подвійних систем та п'ять повних діаграми стану.Показано загальні закономірності взаємодії фаз в твердому стані в залежності від іонного радіуса лантаноїда. CeO2–La2O3–Ln2O3 (Ln = Nd, Dy, Yb, Lu) при 1500 °С та HfO2–La2O3–Ln2O3 (Ln = Nd, Sm, Eu, Gd, Dy, Yb) при 1900, 1600 та 1250 °С на підставі встановлених закономірностей будови діаграм стану подвійних систем. Показано, що для систем HfO2–La2O3–Ln2O3 церієвої підгрупи характерно утворення неперервного ряду твердих розчинів на основі упорядкованої фази зі структурою типу пірохлору. Отримані дані являються наукового основою для створення нових перспективних керамічних матеріалів конструкційного та функціонального призначення для енергетики, медицини, ядерної промисловості, термобар'єрних покриттів, паливних комірок та ін.Ключові слова: ZrO2, CeO2, Ln2O3, ізотермічні перерізи, упорядкована фаза зі структурою типу пірохлору, фазові рівноваги, діаграми стану.^UKorniienko О.А. Phase equilibria in systems of oxides d-elements of group IV and lanthanides. Manuscript.The Doctor of Science thesis by speciality 02.00.04 – physical chemistry. I. N. Franceviсh Institute for Problems of Material Science, NAS of Ukraine, Kyiv, 2021.Firstly the comprehensive study of phase equilibria in ternary systems CeO2(ZrO2)–La2O3–Ln2O3 (Ln=Sm, Eu, Gd, Er) and ZrO2–CeO2–Ln2O3 (Ln=Eu, Gd, Yb) has been carried out in the whole concentrtion range using conventional XRD techniqaue, petrography, SEM and X-ray microprobe analyses. The isothermal sections for the systems ZrO2–La2O3–Sm2O3 at 1100, 1500 °С and ZrO2–La2O3–Eu2O3 at 1250, 1500 °С, ZrO2–La2O3–Gd2O3 at 1500 and 1600 °С, CeO2–La2O3–Ln2O3 (Ln=Sm, Eu, Gd, Er) at 1250, 1500 °С and ZrO2–CeO2–Eu2O3 at 1500 °С, ZrO2–CeO2–Dy2O3(Yb2O3) at 1500, 1100 °С were constructed. The phase equilibria in the boundary binary systems La2O3–Ln2O3 and CeO2–Ln2O3 have been studied for the first time in the temperature range 600–1500 °С. The fragments of the 5 binary phase diagrams of the CeO2–Eu2O3 (Dy2O3, Er2O3, Yb2O3), ZrO2–Yb2O3 systems and complete phase diagrams of the La2O3–Sm2O3 (Eu2O3, Gd2O3, Er2O3,), ZrO2–Dy2O3 systems were developed.The main reguliarities of the phase reactions in the solid state have been revealed depending on lantanide ionic radius. The topology of isothermal sections were forecasted the unknown ternary systems CeO2–La2O3–Ln2O3 (Ln = Nd, Dy, Yb, Lu) at 1500 °С and HfO2–La2O3–Ln2O3 (Ln = Nd, Sm, Eu, Gd, Dy, Yb) at 2100, 1900, 1600, 1250 °С grounding on the aforementioned reguliarities of the binary systems studied in this research.Presented data are scientific background for desing of novel prospective ceramic materials of both structural and functional applications in energy engineering, medicine, nuclar power engineering, thermal barrier coatings and solid oxide fuel cells.Keywords: ZrO2, CeO2, Ln2O3, isothermal sections, pyrochlore-type ordered phase, phase equilibria, phase diagrams.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського