Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (68)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛІПИЧ$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Ліпич В.М. 
Динаміка складно-суфіксальної деривації іменників в українській мові XI - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.М. Ліпич ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено становлення структури та розвиток семантики складно-суфіксальних іменників в українській мові XI - XVIII ст., висвітлено питання щодо словотвірної мотивації зазначених похідних, продуктивності формантів, які приймали участь у творенні композитів на різних етапах розвитку української мови, частоти вживання окремих компонентів у межах досліджених дериватів. Зазначено, що описані типи складень середньоукраїнської та новоукраїнської мов не мають істотних відмінностей у порівнянні зі словами аналогічної структури, зафіксованими давньоруськоукраїнськими пам'ятками. Відзначено, що загальний характер мотивувальної бази, способи поєднання компонентів композитів загалом відповідають існуючим раніше тенденціям. Запропоновано тезу, що специфіка змістових відношень між частинами складного слова, співвідношення особливостей внутрішньої та зовнішньої валентності полікореневих давньоруськоукраїнських лексем зберігається й у мові подальших періодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-022.11 +
Шифр НБУВ: РА334928

      
2.

Ліпич І.І. 
Екологічна діяльність як складова соціокультурного процесу: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.І. Ліпич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Визначено роль феномену діяльності та діяльнісного підходу в сучасному соціоекологічному аналізі. Обгрунтовано необхідність грунтованого дослідження проблем соціальної екології в аспекті екорозвитку, зокрема не автономного, а сумісного розвитку соціоприродних систем. Виявлено загальні закономірності розвитку таких систем. Встановлено взаємозв'язок прогресивного та регресивного у природі й суспільстві та здійснено аналіз умов і фактів прискорення їх кооперативного, синергетичного, прогресивного розвитку як унікального процесу самоорганізації матерії. Розглянуто процес становлення та розвитку уявлень про діяльність та діяльнісний підхід як одного з основних методологічних засобів наукового аналізу, визначено його специфіку, структуру та методологічний статус. Встановлено значимість діяльнісного підходу в адекватному усвідомленні специфіки сучасної екологічної ситуації. Уточнено зміст і структуру екологічної діяльності, проаналізовано принципи її функціонування. На підставі принципу діяльності проананалізовано феномен екологічної культури, розкрито механізм формування та функціонування етичних імперативів у екологічній культурі особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31 + Ю6*63*31 +
Шифр НБУВ: РА360308

Рубрики:

      
3.

Ліпич Л.Г. 
Прогнозування розвитку ринку товарів підприємства на засадах вивчення споживчої поведінки покупців: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / Л.Г. Ліпич ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 38 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано теоретичні та методичні засади статистично-поведінкової моделі визначення потреб індивідуальних споживачів у промислових і продовольчих товарах, що базується на проведенні сегментації ринку споживачів на стійкі групи домашніх господарств у просторі типології споживання та типу поведінки споживачів і визначенні на цій основі величини незадоволених потреб всередині утворених груп. Удосконалено методику проведення сегментації ринку споживачів у багатовимірному просторі ознак за типологією споживання та типом їх поведінки, обгрунтовано порядок розрахунку величини незадоволених потреб індивідуальних споживачів у промислових і продовольчих товарах. Розроблено сценарій розвитку споживчої поведінки населення на середньострокову перспективу та мережу оптимального розташування підприємств промисловості, що дає змогу знизити загальні витрати на постачання готової продукції. Установлено шляхи задоволення потреб індивідуальних споживачів у промислових і продовольчих товарах, об'єм яких буде підставою для розробки стратегії маркетингової діяльності підприємств виробничої, торгової та сервісної інфраструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-230.3 + У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА329908

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ліпич О.М. 
Управління і регулювання виробничо-ресурсним потенціалом підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Ліпич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні положення та методичні рекомендації щодо управління та регулювання виробничо-ресурсним потенціалом підприємств, розкрито його структурно-функціональні характеристики. Визначено фактори впливу, критерії оцінки використання виробничо-ресурсного потенціалу підприємства та методологічні засади його управління. Проведено системний аналіз ефективності застосування виробничих ресурсів та запропоновано методи оптимізації управління їх використання на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА343302

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського