Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (164)Книжкові видання та компакт-диски (238)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАБА$<.>+<.>A=ГАНН$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Ганначенко С.Л. 
Економічна роль держави у формуванні українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Л. Ганначенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну роль держави у розвитку українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері. Запропоновано шляхи їх активізації та раціоналізації. Обгрунтовано концептуальні засади державного впливу на формування та розвиток зовнішньої торгівлі, систематизовано основні методи та інструменти державного регулювання. Проаналізовано питання формування експортного потенціалу АПК України на російському напрямі, тенденції розвитку експортно-імпортних операцій в агропродовольчій сфері й основні правові документи щодо їх регулювання. Досліджено спільні та відмінні погляди України та Росії у процесі приєднання до СОТ щодо питань внутрішньої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, рівня імпортних тарифів та експортних субсидій. Запропоновано можливий сценарій подальшого розвитку українсько-російських торговельних відносин після вступу обох держав до СОТ. З метою підвищення конкурентоспроможності агропродовольчої продукції сформовано відповідні заходи державного впливу. Проаналізовано Угоду про Єдиний економічний простір (ЄЕП) та визначено напрями спільної аграрної політики країн-учасниць ЄЕП з метою активізації українсько-російської торгівлі у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(4РОС)843.9 +
Шифр НБУВ: РА334195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лабай В. Й. 
Ексергетичне обгрунтування та підвищення енергоефективності роботи холодильних машин для охолодження повітря: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / В. Й. Лабай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано та підвищено енергоефективність роботи холодильних машин split-кондиціонерів і запропоновано новий метод їх ексергетичного аналізу, який пристосований для всебічного термодинамічного дослідження процесу роботи цих холодильних машин. Створено дослідницьку комп'ютерну програму ексергетичного аналізу процесу роботи холодильних машин split-кондиціонерів для з'ясування впливу різних факторів, які визначають процес роботи даних холодильних машин, на ексергетичний ККД і технічні характеристики split-кондиціонерів і втрати ексергії в їх елементах. Одержано універсальні залежності для визначення ексергетичного ККД і втрат ексергії в окремих елементах холодильних машин split-кондиціонерів і запропоновано ефективні енергозберігальні умови їх експлуатації. Запропоновано спосіб підвищення енергозберігальності місцевих автономних кондиціонерів за допомогою визначення ефективного енергозберігального співвідношення між витратами повітря на випарнику та конденсаторі холодильної машини split-кондиціонера. Розроблено пропозиції з вдосконалення роботи елементів холодильних машин split-кондиціонерів, які впливають на зменшення втрат ексергії в них і загальне підвищення ексергетичного ККД кондиціонера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.21
Шифр НБУВ: РА382314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лаба О.В. 
Право Європейського Союзу та право України: теоретико-правові проблеми співвідношення та гармонізації (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Лаба ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретико-правові передумови зближення правової системи України та права ЄС. Комплексно досліджено різні аспекти правової природи Європейських співтовариств та права ЄС. Висвітлено динаміку та соціально-історичні детермінанти утворення, розвитку та функціонування ЄС на сучасному етапі, а також принципи нормативного його регламентування. Проаналізовано суть правової системи України, її особливості, фактори, що вплинули на її формування, особливі риси, а також загально-правові тенденції та національні відмінності генези правової системи України. Визначено понятійно-категоріальну суть та способи узгодження норм національного права та права ЄС як частини міжнародної правової системи. Досліджено теоретико-правові та практичні особливості гармонізаційого механізму зближення законодавства України з правовою системою ЄС, а також основні форми та шляхи правового наповнення євроінтеграційного курсу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА339362

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Лабарткава А.В. 
Розробка основних принципів раціонального конструювання паяних вузлів з різнорідних матеріалів на основі дослідження полів власних напружень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / А.В. Лабарткава ; Нац. техн. ун-т України "Нац. політехн. ін-т". — К., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено, що на рівень максимальних напружень у двошарових паяних з'єднаннях з різнорідних матеріалів (Me + Si, Cu + Nb) впливає сполучення коефіцієнтів температурного розширення та модулів пружності матеріалів. Виявлено, що зниження у двошаровому з'єднанні модуля пружності одного з матеріалів удвічі знижує рівень нормальних напружень на 20 - 40 %, дотичних - на 30 %, а співвідношення довжини до висоти впливає тільки на розподіл напружень, за цього рівень максимальних напружень не змінюється. Показано, що у тришарових з'єднаннях рівень максимальних напружень можна зменшити за рахунок коригування відносної товщини та модуля пружності проміжного прошарку. Установлено, що використання проміжного прошарку товщиною 0,2 від товщини матеріалів, що з'єднуються, рівень нормальних напружень знижується на 18 %, дотичних - на 45 %, а зменшення модуля пружності проміжного прошарку до 0,3 від модуля основного матеріалу знижує рівень нормальних і дотичних напружень на 15 - 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261-04-060.15 +
Шифр НБУВ: РА331190

Рубрики:

      
5.

Лаба Г.П. 
Технологія виготовлення мікролінз з крапель рідких фотополімеризаційних композицій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Г.П. Лаба ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки технології виготовлення мікролінз з рідких композицій методом фотополімеризації лежачої краплі з заданою фокусною відстанню для потреб оптоелектроніки. Запропоновано лабораторний пристрій для виготовлення мікролінз і програмне забезпечення для їх тестування. Розраховано межі застосування методу фотополімеризації лежачої краплі для виготовлення сферичних плоско-опуклих мікролінз. Доведено, що для крапель з сферичною поверхнею контактний кут не залежить від їх об'єму, хімічне осідання не спотворює форми, якої набуває крапля. Розроблено метод прогнозування та контролю фокусної відстані мікролінз як функціональної залежності радіуса кривизни мікролінзи від об'єму краплі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-04-06
Шифр НБУВ: РА318607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лабащук О.В. 
Українська примовка: особливості побутування та функціонування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.В. Лабащук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано масив української примовки, що дозволяє вважати її окремим самостійним жанром національного фольклору, який активно побутує і динамічно розвивається у сільському та міському середовищах, на відміну від багатьох інших жанрів традиційного українського фольклору. Кросжанрові зв'язки примовки із замовляннями, обрядовою поезією, пареміями зумовили збіги в структурі й поетиці цих жанрових утворень. Зазначено, що примовка характеризується широкою сферою застосування: календарний і родинний обрядові цикли, господарська діяльність, щоденний побут, міжособистісні стосунки тощо. Відзначено, що тематика, функціональна модель і модус мислення середовища визначають ті функції, що їх виконує примовка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-651
Шифр НБУВ: РА314488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Ганніченко 
Формування комунікативної компетенції майбутніх економістів засобами дидактичної гри у процесі мовної освіти: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Тетяна Анатоліївна Ганніченко ; Херсонський держ. ун-т. — Херсон, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913-2 + Ш143.21-913-2
Шифр НБУВ: РА365838

Рубрики:

      
8.

Лаба Є. В. 
Тандемні реакції N-ацилювання–циклоприєднання у конструюванні гетероциклічних систем / Є. В. Лаба. — Б.м., 2021 — укp.

Розроблено тандемні реакції N-ацилювання–циклоприєднання, які дають змогу конструювати похідні ізоіндолу, анельовані з тіофеновим, пірольним, індольним, бензофурановим фрагментами, а також похідні іптицену, фуро[2,3-c]піроло-2,4-діону та фенантридону. Розроблені методи синтезу придатні для створення комбінаторних бібліотек сполук і дослідження їхньої біологічної активності. 3-(2- Чи 3-тієніл)аліламіни ацилювали за аміногрупою малеїновим ангідридом. З'ясували, що у тих же умовах відбувається інтрамолекулярна реакція Дільса-Альдера. Якщо взаємодію між малеїновим ангідридом та тієнілаліламінами проводили за кімнатної температури у діетиловому етері, або при 80°C у бензені, то спостерігали утворення лише продуктів, що містять неароматизоване тіофенове кільце. Натомість, у разі застосування толуолу як розчинника і проведення синтезів при 110°С, процес не зупинився на циклоприєднанні Дільса-Альдера, а супроводжувався прототропним перегрупуванням первинних адуктів у такі, що містять ароматичне тіофенове кільце. Ацилювання тієнілаліламінів заміщеними α,β-ненасиченими ангідридами є регіоселективним. Нуклеофільна атака вторинним атомом азоту відбувається за найбільш стерично доступною карбонільною групою заміщених малеїнових ангідридів. При цьому утворюються лише неароматизовані адукти за температури нижче 80°C. Натомість, коли температура реакції перевищувала 100°C, спостерігали селективне утворення продуктів з ароматичним тіофеновим циклом. Виявлено, що IMDAV реакція тієнілаліламінів з 2,3-дихлормалеїновим ангідридом відбувається незвично, з елімінуванням лише однієї молекули хлороводню та декарбоксилюванням. Етилфумароїл- та циннамоїлхлориди, хоча і є слабшими дієнофілами порівняно з малеїновим ангідридом, проте також вступають у реакції тандемного ацилювання / IMDAV з тієнілаліламінами. Показана можливість отримання діастереомерно збагачених (de до 87%) тієноізоіндолонів за ретельного контролю температури реакції. Для синтезу гетарилпропеналів на основі піролу, індолу та бензофурану з метою їхнього випробовування у описаній вище синтетичній схемі розроблено методику одержання N,N-диметиламіноакролеїну. Індолопропеніламіни взаємодіють з малеїновим ангідридом і вступають у реакцію таким чином, що спочатку проходить ацилювання за аміногрупою далі відбувається циклоприєднання. Ввести аліламінний фрагмент не у β-, а в α-положення до атома азоту відносно легко можна для похідних піролу. За розробленою процедурою з використанням N,N-диметиламіноакролеїну одержали 1-метил-3-(пірол-2-іл)аліламіни і випробували їх у реакції тандемного ацилювання / IMDAV. Реакція йде добре з високими виходами. З'ясовано, що 3-(бензофуран-2-іл)аліламіни взаємодіють з малеїновим ангідридом у середовищі бензену при кип'ятінні з формуванням гідрованого ізоіндольного фрагменту, внаслідок чого одержали 2-заміщені карбонові кислоти – аналоги гетеролігнанів. Розроблено зручний спосіб одержання нового класу N-заміщених каркасних піролідоноіптиценових гетеросистем. Досліджено каскадний синтез похідних тетрагідро-2H-фуро[2,3-c]піроло-2,4(3Н)-діону, ключовою стадією якого є ретро-альдольна конденсація. Зважаючи на широке практичне використання фенантридонів та застосовуючи опрацьовану методологію, розроблено зручний метод синтезу ще не досліджених похідних фенантридону.^UWe have developed tandem N-acylation – cycloaddition reactions that make it possible to construct isoindole derivatives annulated with thiophene, pyrrole, indole, and benzofuran fragments. Also methods for preparation of some iptycene, furo[2,3-c]pyrrolo-2,4-dione and phenanthridone derivatives have been disclosed. The developed synthetic methods are suitable for creating combinatorial libraries of compounds and for further studying their biological activity. 3- (2- Or 3-thienyl) allylamines were obtained, which were acylated at the amino group with maleic anhydride. It was found that under the same conditions, an intramolecular Diels-Alder reaction occurs. If the interaction between maleic anhydride and thienylalylamines was carried out at room temperature in diethyl ether or at 80°C in benzene, only products containing a non-aromatic thiophene ring were observed. Instead, in the case of the use of toluene as a solvent and providing synthesis at 110 ° C, the process did not stop at the Diels-Alder stage but was accompanied by prototropic tautomerism of the primary adducts into those containing an aromatic thiophene ring. The acylation of thienylalylamines with substituted α,β-unsaturated anhydrides is regioselective. The nucleophilic attack by a secondary nitrogen atom occurs at the most sterically available carbonyl group of substituted maleic anhydrides. Only non-aromatic adducts are formed at temperatures below 80°C. Instead, when the reaction temperature exceeded 100°C, selective formation of products with an aromatic thiophene ring was observed. It was found that the IMDAV reaction of thienylalylamines with 2,3-dichloromaleic anhydride is unusual. It proceeds with the elimination of only one molecule of hydrogen chloride and decarboxylation. Cinnamoyl and ethyl fumaroyl chlorides, being weaker dienophiles compared to maleic anhydrides, can also be involved in the tandem acylation/IMDA reaction with vinylthiophenes. The possibility of obtaining diastereomerically enriched (de up to 87%) thienoisoindolone with careful control of the reaction temperature is shown. We have studied pyrrole, indole, and benzofuran derivatives in IMDAV reactions. A method for preparing the starting compound N,N-dimethylaminoacrolein was developed. Indolopropenylamines interact with maleic anhydride and react in such a way that the amino group is first acylated, resulting in the formation of intermediates. This is followed by cycloaddition. Also, the allylamine moiety was introduced not in the β- but in the α-position to the nitrogen atom for pyrrole derivatives by the Wilsmeier acrylation reaction. The obtained pyrrolopropenylamines were tested in the intramolecular Diels-Alder reaction. The reaction goes well. The synthetic potential of benzofuran series dienes in the Diels-Alder intramolecular reaction was also disclosed. Which react with maleic anhydride to form benzofuro[2,3-f]-isoindole-10-carboxylic acid, with high yields. A convenient method, for preparation of a new class of N-substituted framework pyrrolidone-iptycene hetero systems has been developed. The cascade synthesis of tetrahydro-2H-furo[2,3-c]pyrrolo-2,4(3H)-dione derivatives, the key stage of which is retro-aldol condensation, was studied. Methods for the synthesis of phenanthridone derivatives have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Лаба О. В. 
Розвиток електронного діловодства в Україні: 1991-2020 роки / О. В. Лаба. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення науково-теоретичного завдання, що полягає в обґрунтуванні електронного діловодства як науково-практичного напряму електронного документознавства, визначенні терміна «електронне діловодство», визначенні місця електронного діловодства в традиційному діловодстві, дослідженні характеристики електронного діловодства, запропоновані на основі наукового аналізу тенденцій розвитку електронного діловодства в Україні та формулюванні практичних пропозицій щодо організування електронного діловодства в діяльності організацій.Уточнено поняттєво-категорійний апарат електронного діловодства, охарактеризовано новації у термінології, зумовлені нормативно-правовими змінами останніх років, зокрема в законодавстві, стандартизації документознавчої термінології, зокрема міжнародної.З’ясована змістовна сутність електронного діловодства шляхом визначення його характерних ознак, об’єкта та предмета дослідження, взаємозв’язків із суміжними дисциплінами документознавчого циклу, визначено місце електронного діловодства в структурі сучасного діловодства, яке свідчить, що електронне діловодство є частиною діловодства організації. Зроблено висновок про те, що моделлю діловодства сьогодення є гібридне діловодство. Обґрунтовано міждисциплінарну природу електронного діловодства. Досліджено взаємозв’язок електронного діловодства з впровадженням електронного урядування в Україні, визначено місце електронної ідентифікації в електронних діловодних процесах.Здійснено періодизацію розвитку електронного діловодства в Україні. Виокремлено п’ять основних періодів, а саме пострадянське діловодство частково автоматизоване, автоматизоване діловодство, автоматизоване діловодство з електронним документообігом, автоматизоване (безпаперове) діловодство із можливістю застосування паперових носіїв, євроінтеграційне електронне діловодство. Описано характерні ознаки, притаманні автоматизації діловодних процесів та ступінь імплементації інформаційних технологій у кожному з періодів.Уточнено класифікацію інформаційних автоматизованих систем управління документаційними процесами, охарактеризовано системи електронного документообігу (далі – СЕД), системи автоматизації діловодства (далі – САД), корпоративні системи управління документами (КСУД).Здійснено порівняльний аналіз традиційного та електронного діловодства. Зроблено висновок про те, що, як електронне, так і традиційне діловодство мають свої сильні та слабкі сторони. Однак, наявність недоліків електронного діловодства не може слугувати підґрунтям для відмови від його впровадження, найсуттєвішими аргументами на користь якого було визначено прозорість, зручність і швидкість реалізації діловодних процесів.Вивчено результати впровадження електронного діловодства в організаціях. Визначено основні групи документів, що створюються в електронному діловодстві. До них віднесено електронні документи зі складом обов’язкових реквізитів, паперові документи, документування інформації яких здійснюється з використанням інформаційних технологій, цифрові копії паперових документів, копії паперових документів в електронній формі, документи, що створюють виключно в електронній формі без підписання електронним підписом. Залежно від технології електронного документування інформації було визначено такі форми документів з електронним носієм інформації, як документ-файл, документ- сукупність файлів, документ-електронний інформаційний ресурс, сукупність документів-файл, сукупність документів-електронний інформаційний ресурс.Виокремлено основні перспективні напрями розвитку електронного діловодства в Україні, зокрема уніфікація термінологічного апарату; визначення переліку обов’язкових реквізитів і правил їхнього оформлення для усіх класів електронних документів; розроблення українських ІАС, що відповідатимуть вимогам українського законодавства та чинної нормативно-правової бази. А також – реалізація ІАС на основі транзакцій; уніфікація форматів електронних документів; унормування діловодних процесів щодо документів в електронній формі, без електронних підписів; використання архівного електронного підпису; автоматизація процесів документування у загальному діловодстві організацій.^UThe theoretical generalization and a new solution to the scientific-theoretical problem are developed, which consist in substantiating of electronic records management as a scientific and practical direction of electronic document science, defining the term “electronic records management”, determining the place of electronic records management in traditional records management, researching the characteristics of electronic records management, based on the scientific analysis of trends in the development of electronic records management in Ukraine, and defining the practical suggestions for organising electronic records management in the activities of organizations.The conceptual and categorical apparatus of electronic records management is clarified, the innovations in terminology caused by the recent regulatory and legal changes as well as standardization of document scientific terminology, in particular international ones, are characterized.The meaningful essence of electronic records management is clarified by determining its characteristic features, the object and subject of the research, the relationships with allied disciplines of the records management field, and the place of electronic records management in the structure of modern records management is determined, which indicates that electronic records management is a part of the organization’s records management. It is concluded that the current model of record keeping is hybrid records management. The interrelation of electronic records management is substantiated. The relationship between electronic records management and the introduction of electronic governance in Ukraine is researched, and the place of electronic identification in electronic records management processes is determined.The periodization of the development of electronic records management in Ukraine is carried out. Five main periods are distinguished, namely post-Soviet partially automated records management, automated records management, automated records management with electronic document circulation, automated (paperless) records management with the possibility of using paper media, and European integration electronic records management. The characteristics and the degree of information technology implementation in each period of the automation of records management processes are described.The classification of automated information systems for managing of documentation processes is clarified, and the electronic document circulation systems, office automation systems, and corporate records management systems are characterized.The comparative analysis of traditional and electronic records management is carried out. It is concluded that both electronic and traditional records management have strengths and weaknesses. However, the existing shortcomings of electronic records management cannot serve as a basis for refusing its implementation, the most significant arguments in favour of which were identified as transparency, convenience and speed of implementation of records management processes.The results of the implementation of electronic records management in organizations are considered. The main groups of documents created in electronic records management are defined. They are electronic documents with mandatory requisites, paper documents in which the information is documented using information technologies, digital copies of paper documents, copies of paper documents in electronic form, and documents created only in electronic form without signing with an electronic signature. Depending on the technology of electronic documentation of information, such forms of documents with an electronic information carrier were defined as a document-file, a document-set of files, a document-electronic information resource, a set of documents-file, and a set of documents-electronic information resource.The results of surveys on the state of record keeping and automation in state authorities conducted in 2003, 2012 and over the past 5 years are analysed. The conclusions are drawn about the most popular electronic document circulation systems and office automation systems implemented in the activities of state authorities as well as the level of use of electronic digital signatures. The conclusion is made about the lack of a unified approach and the spontaneity of information technology implementation in business processes. The significant interest of organizations in the automation of special records management through the introduction of automated information systems – databases is revealed, while general records management remains mostly traditional.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Лаба О. В. 
Прогнозування і профілактика порушень фетоплацентарного комплексу у жінок із ризиком і загрозою передчасних пологів.: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. В. Лаба. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання сучасного акушерства, яке полягає у зниженні частоти акушерських і перинатальних ускладнень у жінок із ризиком і загрозою передчасних пологів та плацентарною дисфункцією шляхом розробки діагностично-лікувальних заходів на основі комплексного дослідження чинників ризику передчасних пологів, клініко-ехографічних, гормональних, мікробіологічних, морфологічних особливостей фетоплацентарного комплексу. Для досягнення мети були поставлені завдання провести ретроспективний аналіз менеджменту вагітних із ризиком і загрозою передчасних пологів в умовах реальної клінічної практики; вивчити стан мікробіоти піхви, ультрасонографічні, біохімічні, гормональні особливості фетоплацентарного комплексу у вагітних із ризиком і загрозою передчасних пологів; дослідити морфологічні особливості і стан рецепторного апарату плаценти у жінок із передчасними пологами; обґрунтувати, розробити, впровадити й оцінити ефективність диференційованих профілактично-лікувальних заходів у жінок із чинниками ризику передчасних пологів. Відповідно дизайну дослідження для досягнення мети і вирішення поставлених завдань робота виконувалась у три етапи. Перший етап передбачав ретроспективний аналіз медичної документації у 300 жінок з передчасними пологами у 22-27; 28-33 і 34-36 тижні вагітності. На другому етапі проведено проспективне дослідження із залученням 180 вагітних (основна когорта): контрольна – 30 умовно здорових вагітних; І група – 73 вагітних із загрозою передчасних пологів; ІІ група – 77 вагітних із чинниками ризику передчасних пологів. На третьому етапі проведено обґрунтування, удосконалення, впровадження й оцінка ефективності диференційованих діагностичних і профілактично-лікувальних заходів у жінок із ризиком передчасних пологів та плацентарної недостатності. Отримані у дисертаційній роботі дані поглиблюють та розширюють сучасні уявлення щодо зв’язку обтяженого акушерсько-гінекологічного анамнезу, ускладнень першої половини вагітності, запальних та дисбіотичних процесів піхви, дефіциту вітаміну D з розвитком плацентарної дисфункції та ризиком передчасних пологів у жінок груп ризику. На основі отриманих результатів дослідження запропоновано комплекс діагностичних і лікувально-профілактичних заходів щодо попередження передчасних пологів і зниження акушерських і перинатальних ускладнень, який впроваджено у роботу закладів охорони здоров’я м.Львова та Луцька. Доведено ефективність диференційованої прегравідарної підготовки пацієнток із чинниками ризику передчасних пологів. Оцінка запропонованих заходів згідно критеріїв ефективності показала зниження частоти загрози раннього викидня у 5,2 рази, безсимптомної бактеріурії у 2,7 рази, загрози пізнього викидня у 3,1 рази, передчасного розриву плодових оболонок у 5,4 рази; зниження частоти передчасних пологів у 6,5 рази за відсутності таких у 22-33+6 тижні; зниження частоти синдрому затримки росту плода у 3,1 рази і дистресу плода у 4,0 рази, що, відповідно, знизило частоту розродження операцією кесарева розтину у 2,1 рази та перинатальних ускладнень.^UThe dissertation provides a theoretical generalization and a new solution to the scientific task of modern obstetrics, which consists in reducing the frequency of obstetric and perinatal complications in women with a risk and threat of premature birth and placental dysfunction by developing diagnostic and therapeutic measures based on a comprehensive study of the risk factors of premature birth, clinical echographic, hormonal, microbiological, morphological features of the fetoplacental complex.To achieve the goal, the tasks were set to conduct a retrospective analysis of the management of pregnant women with the risk and threat of premature birth in the conditions of real clinical practice; to study the state of vaginal microbiota, ultrasonographic, biochemical, hormonal features of the fetoplacental complex in pregnant women at risk and threat of premature birth; to investigate morphological features and the state of the receptor apparatus of the placenta in women with premature birth; justify, develop, implement and evaluate the effectiveness of differentiated preventive and therapeutic measures in women with risk factors for premature birth. According to the design of the study, the work was carried out in three stages to achieve the goal and solve the tasks. The first stage involved a retrospective analysis of medical records of 300 women with premature births at gestational ages of 22-27; 28-33 and 34-36 weeks. At the second stage, a prospective study was conducted involving 180 pregnant women (main cohort): control – 30 conditionally healthy pregnant women; Group I – 73 pregnant women at risk of premature birth; Group II – 77 pregnant women with risk factors for premature birth. At the third stage, justification, improvement, implementation and evaluation of the effectiveness of differentiated diagnostic and preventive and therapeutic measures in women at risk of premature birth and placental insufficiency were carried out. The management of pregnant women of the studied cohort was carried out in accordance with the order of the Ministry of Health of Ukraine No. 417 of 07.15.2011 "On the organization of outpatient obstetric and gynecological care in Ukraine". Pregnant women of the first group received generally accepted medical measures (tocolytic therapy, prevention of RDS of the fetus, symptomatic therapy).It has been proven that the early preclinical signs of placental insufficiency are changes in the hormone-producing function of the placenta - an early decrease in the level of β-hCG, a plateau in the increase in the level of placental lactogen, and a decrease in the serum level of progesterone and estriol. The data obtained in the dissertation work deepens and expands current ideas about the relationship between a difficult obstetric and gynecological history, complications of the first half of pregnancy, inflammatory and dysbiotic processes of the vagina, vitamin D deficiency with the development of placental dysfunction and the risk of premature birth in women of risk groups. Based on the results of the study, a complex of diagnostic and treatment-prophylactic measures to prevent premature births and reduce obstetric and perinatal complications was proposed, which was implemented in the work of health care institutions in the cities of Lviv and Lutsk. The effectiveness of differentiated pre-gravid preparation of patients with risk factors for premature birth has been proven. The evaluation of the proposed measures according to the efficiency criteria showed a decrease in the frequency of the threat of early miscarriage by 5.2 times, asymptomatic bacteriuria by 2.7 times, the threat of late miscarriage by 3.1 times, premature rupture of the membranes by 5.4 times; decrease in the frequency of premature births by 6.5 times in the absence of such at 22-33+6 weeks; reducing the frequency of fetal growth retardation syndrome by 3.1 times and fetal distress by 4.0 times, which, accordingly, reduced the frequency of cesarean delivery by 2.1 times and perinatal complications.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського