Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (314)Книжкові видання та компакт-диски (189)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАВРИК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лаврикова О.В. 
Вікова динаміка особливостей функціонування серцево-судинної системи людини при циклічних фізичних навантаженнях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Лаврикова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни серцево-судинної системи за циклічних фізичних навантажень та встановлено базові закономірності адаптаційних змін морфо-функціональних показників серця в онтогенезі у спортсменів під час заняття спортом, у яких тренувальний процес направлений на витривалість. Виявлено зміни: вікові морфологічні та функціонального стану структур серця у спортсменів віком 14 - 22-х років циклічних видів спорту. Наведено порівняльні характеристики вікових мофрофункціональних змін серця у спортсменів і нетренованих осіб. Виявлено морфометричні особливості діяльності серця та зміни показників центральної гемодинаміки за важких фізичних навантажень. Вивчено вікові та статеві особливості інтракардіальної гемодинаміки, морфофункціональні зміни лівого шлуночку серця та механізми регуляції серцевої діяльності у спортсменів, що займаються циклічними видами спорту у процесі адаптації організму до фізичних навантажень, направлених на розвиток витривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.177.504 + Р731.90 +
Шифр НБУВ: РА339538

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
4.

Лаврик Н. С. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування нового синтетичного імплантату в непроникаючій хірургії відкритокутової глаукоми: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Н. С. Лаврик ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти про складові сльози у хворих на первинну відкритокутову глаукому, на підставі чого визначено найбільш інформативні маркери підвищеного ризику надмірної проліферації в фільтраційній зоні - показники вільної арахідонової кислоти та сечовини. Вперше експериментально на очах лабораторних тварин за допомогою клінічного спостереження та гістоморфологічного аналізу досліджено можливість проведення неперфоруючої глибокої склеректомії (НГСЕ) з інтрасклеральною імплантацією oкоформу в мікрохірургічній практиці. Визначено за умов експерименту на очах лабораторних тварин переваги радіаційного способу стерилізації розробленої моделі імплантата, в порівнянні з хімічним за допомогою гістоморфологічного дослідження. Вперше розглянуто клінічні особливості запропонованої модифікації НГСЕ з інтрасклеральною імплантацією окоформу в порівнянні з результатами стандартної НГСЕ за даними ультразвукового біомікроскопічного обстеження, показниками гідродинаміки, зорових функцій і результатами оптичної когерентної томографії у разі довгострокового клінічного спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1
Шифр НБУВ: РА381748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лаврик Г.В. 
Правове регулювання свободи совісті, віросповідання і діяльності релігійних організацій у радянській Україні (1919 - 1929 рр.): автореф. дис... д- ра юрид. наук: 12.00.01 / Г.В. Лаврик ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 33 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні аспекти формування системи засобів правового регулювання суспільних відносин у релігійній сфері життєдіяльності людини, розкрито його значення у забезпеченні права на свободу совісті та віросповідання. Розглянуто філософсько-методологічні та концептуальні підходи, на яких базувалося науково-теоретичне обгрунтування комплексного формально-нормативного закріплення права на свободу совісті та віросповідання у радянській Україні 1919 - 1929 рр. Розкрито важливе значення у даному процесі диференційованого підходу, використаного для розмежування агресивно-атеїстичних дискримінаційних положень пов'язаної з ним практичної діяльності та жорстких вимог світськості. Охарактеризовано основні етапи відтворення й удосконалення процесу правового регулювання свободи совісті, віросповідання та діяльності релігійних організацій у радянській Україні даного періоду. Зроблено розмежування понять свободи совісті як свободи особистісного самовизначення та творчої самореалізації у системі настанов, координат світоглядного, віросповідного вибору та свободи релігійної дії. Запропоновано визначення свободи совісті як способу реалізації можливостей, втілених у праві на свободу віросповідання (дійсній волі сумління) та праві на свободу релігійної дії (церковній волі). Проаналізовано діяльність вищих органів державної влади 1919 - 1929 рр. щодо забезпечення правового регулювання суспільних відносин у релігійній сфері життєдіяльності людини. З урахуванням історичного досвіду наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинної редакції Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" N 987-XII від 23 квітня 1991 р., розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності Державного комітету України у справах національностей і релігій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332-1 + Х620.323.2 + Э29(4УКР)-36-021.5 +
Шифр НБУВ: РА359916

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Лаврик 
Розвиток системи управління земельними ресурсами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Уляна Валеріївна Лаврик ; Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-21
Шифр НБУВ: РА365941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лаврик Р.В. 
Синтез та дослідження подвійних фосфатів лужних та 3d-металів (Mn, Co, Ni): Автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.01 / Р.В. Лаврик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто вплив фторидів лужних металів на розчинність оксидів мангану (III), нікелю та кобальту (II) у фторидно-фосфатних системах лужних металів. Встановлено, що розчинність оксидів 3d-металів зростає в ряду від літій- до фторидофосфатних систем. На основі фізико-математичних методів досліджень встановлено області утворення, склад та властивості одержаних подвійних фосфатів. Визначено основні фактори, що впливають на склад утворюваних сполук. Досліджено особливості кристалічної будови 9-ти подвійних фосфатів. Запропоновано оптимальні умови для вирощування монокристалів фосфатних сполук, розглянуто їх магнетохімічні та електрофізичні характеристики. Встановлено основні закономірності синтезу подвійних фосфатів мангану (II) та (III) за умови використання нітратів лужних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.213.1-2 +
Шифр НБУВ: РА328348

      
9.

Лаврик 
Ультразвукове дослідження та рентгенівська комп'ютерна томографія у діагностиці та диференціальній діагностиці ураження лімфатичних вузлів черевної порожнини та заочеревинного простору: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Галина Василівна Лаврик ; Український НДІ онкології та радіології. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.16-43
Шифр НБУВ: РА310168

Рубрики:

      
10.

Лаврик А.С. 
Хірургічне лікування ожиріння: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / А.С. Лаврик ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено новий підхід до тактики хірургічного лікування, що базується на аналізі результатів лікування, показників ліпідного обміну, перебігу супутніх захворювань, впливу операцій на морфофункціональний стан органів та систем. За результатами дослідження впливу операцій на ліпідний обмін встановлено, що виконання операції єюноілеошунтування у строки до шести місяців забезпечує нормалізацію всіх показників ліпідного обміну, а після здійснення операції бандажування шлунка через шість місяців відзначено підвищення коефіцієнту атерогенності. Проведено порівняльний аналіз безпосередніх та віддалених результатів операцій єюноілеошунтування та бандажування шлунка. Запропоновано шляхи профілактики післяопераційних ускладнень та нові методики оперативних втручань. Доведено, що після операції єюноілеошунтування можливе виникнення тяжких ускладнень, її можна застосовувати тільки за умов суворого відбору пацієнтів як тимчасовий метод. За результатами досліджень післяопераційних ускладнень у разі хірургічного лікування хворих з ожирінням розроблено класифікацію патологічних синдромів, методи їх діагностики та лікування. Обгрунтовано оцінку результатів хірургічного лікування, хірургічну тактику та критерії вибору методу операції в хворих з ожирінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-59 +
Шифр НБУВ: РА321210

Рубрики:

      
11.

Лаврик О. А. 
Можливості хірургічної корекції ключових складових метаболічного синдрому / О. А. Лаврик. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Лаврик Г. С. 
Характеристика біологічних властивостей лактобацил за взаємодії з автохтонною і патогенною мікробіотою in vivo та in vitro / Г. С. Лаврик. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена мікробіологічному дослідженню біологічних властивостей індигенних лактобацил і встановлення характеру їхньої взаємодії із пробіотичними штамами та іншими мікроорганізмами. На підставі проведених досліджень доповнено новими даними уявлення щодо видового спектра бактерій роду Lactobacillus, виділених з різних екосистем людського організму, їхньоїбіологічної активності та антибіотикочутливості. За умов антибіотикоасоційованого дисбактеріозу in vivo доведено більш високуефективність застосування біокорегуючих препаратів для відновлення лактобацилярної мікробіоти в порівнянні з використанням аутоштамів лактобацил. При вивченні процесу біоплівкоутворення вперше досліджено здатність пробіотичного штаму L. рlantarum 8R-A3 (48-годинної монокультури) в умовах in vitro формувати біоплівку та індукувати загибель біоплівкоутворювальних стафілоків у змішаних культурах, виділених із гною пустул хворих на acne vulgaris. Доведено незворотні ультраструктурні зміни біоплівкоутворювальних стафілококів під впливом пробіотичних штамів лактобацил. Показано, що у змішаній культурі молочнокислі бактерії здатні індукувати загибель стафілококів, які перебувають у біоплівковій формі, не переводячи її у планктонну. Встановлено, що антагоністичнаактивність лактобацил індукується біоплівкоутворювальними стафілококами лише за функціональної активності живих клітин лактобацил.^UThe dissertation is devoted to the results of a comparative study of the biological properties of indigenous lactobacilli and the assessment of the nature of their interaction with probiotic strains and other microorganisms. Dominance in all ecological niches of L. acidophilus species was established (30.3%). Heteroenzymatic lactobacilli predominated in all ecosystems. The probiotic strain L. plantarum 8R-A3 showed the highest antagonistic activity against gram-negative bacteria, and L. plantarum P17630 - against fungi of the genus Candida. The correlation between antimicrobial susceptibility of lactobacilli isolates and the microbiota according to the niches they inhabit has been established. Oropharyngealisolates of lactobacilli are characterized by sensitivity to antimicrobial drugs, which is typical for the gram-positive microflora inhabiting the pharynx, and some intestinal isolates are characterized by sensitivity similar to that of enterobacteria. Irreversible ultrastructural changes in biofilm-forming staphylococci under the influence of probiotic strains of lactobacilli were proven, while in mixed cultures withindigenous isolates of lactobacilli, staphylococci acquired the ability to transfer into an inactive state. It has been proven for the first time that in a mixed culture, lactic acid bacteria are able to induce the death of staphylococci in biofilm form without converting it to planktonic, and also it was observed growth of lactobacilli (probiotic and indigenous isolates) on glucose agar (1%) under aerobic conditions after their isolation from mixedcultures with biofilm-forming staphylococci.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Лаврик В. В. 
Фінансове забезпечення житлово-комунального господарства територіальних громад в умовах децентралізації / В. В. Лаврик. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації уточнено змістовну сутність і специфіку понять фінансового забезпечення як цілісної системи організації фінансових відносин, пов'язаної із формуванням та використанням ФР на основі відповідних форм, джерел таінструментів її реалізації, з метою створення умов для ефективного функціонування підприємств шляхом вирішення завдань, спрямованих на забезпечення відповідної фінансової стратегії їх розвитку, та фінансових ресурсів підприємств житлово-комунального господарства України як сукупності грошових доходів і надходжень, що формуються з диверсифікованихджерел й акумулюються у відповідних фондах та в нефондовій формі й спрямовуються на фінансування виробництва і постачання необхідного обсягу житлово-комунальних послуг, виконання фінансових зобов'язань та забезпечення розширеного відтворення з метою підвищення ефективності їх фінансово-господарської діяльності й конкурентоспроможності наданих послуг; розроблено науково-методичний підхід до оцінювання інтегрального індексутарифного навантаження населення України; вдосконалено методичні засади визначення потенційних обсягів бюджетних фінансових ресурсів територіальних громад на потреби житлово-комунального господарства; вдосконаленотеоретико-методичний підхід оцінювання впливу соціально-економічних показників на індекс тарифного навантаження; досліджено концептуальні засади формування системи фінансового забезпечення діяльності підприємств житловокомунального господарства; розроблено методичний інструментарій діагностики рівня фінансово-економічної безпеки підприємств житловокомунального господарства.^UThe purpose of the dissertation is the improvement of theoretical principles and scientific and methodological approaches to the development of the system of financial support of housing and communal services of territorial communities in the conditions of decentralization. Based on the analysis of modern approaches to interpreting the definition of "financial resources of enterprises", the characteristic features of their formation for housing and communal services enterprises were singled out and taken into account. It is substantiated that the financial resources of housing and communal services enterprises are a set of cash incomes and revenues generated from diversified sources and accumulated in the relevant funds and non-fund form and aimed at financing the production and supply of housing and communal services, financial obligations and provision expanded reproduction to increase the efficiency of their financial and economic activities and the competitiveness of services provided. Considering the peculiarities of financial support of housing and communal services, the sources of formation of financial resources depending on the form of ownership, organizational and legal form of management, and the type of services provided by the housing and communal enterprise were identified.The calculation of the population's tariff load index was carried out based on the method of uniform optimality. To determine this index, an array of input data was formed as of the end of 2018 for 22 regional centers of Ukraine according to the following indicators: weighted average approved tariff for maintenance of buildings and adjacent territories by essential enterprises without VAT, heating tariff, hot water tariff, the tariff for hot water centralized water supply and services for centralized cold water supply with VAT and tariff for drainage and drainage (using indoor networks) with VAT. Based on the results of determining the features of financial support of housing and communal services and the specifics of the formation of their financial resources, research of modern scientific and methodological approaches to the classification of financial resources, it was justified to systematize the financial resources of housing and communal services sources of formation; objects of investment in assets; directions of use. It is proved that this species division will help determine the optimal need for financial resources for the functioning and development of the subjects of this area, will ensure a close relationship between the distribution and real needs of housing and communal services, as well as achieving the appropriate level of efficiency, distribution and use of financial resources in housing and communal services. A theoretical and methodological approach to assessing the impact of socioeconomic indicators on the tariff load index was developed. Using the method of principal components and correlation analysis, among eighteen various indicators that reflect Ukraine's socio-economic development, as of the end of 2018, five were selected, which were included in the process of building a multifactor regression model. As a result, it was found that three of the five variables have a statistically significant positive effect on the tariff load index: the level of employed population by region aged 15-70 per thousand people. Lively, the volume of retail sales of liquefied or gaseous natural gas (methane) and the consumer price index for goods and services, respectively, are negative. In identifying the impact of the tariff load index on the adjustment of the calculation of budgetary, financial resources for the needs of housing and communal services, structural modeling was used to formalize the impact of implicit variables. It is determined that housing and communal services enterprises of all studied cities need more state support. In general, each city needs to increase funding from 45 % of Sumy's town to more than 100 % in the cities of Khmelnytsky and Cherkasy. Also, the increase in the tariff burden on the population of Ukraine and the insufficient level of its solvency creates risks that housing and communal services enterprises need more additional financial resources necessary for their activities, both from personal involvement and from state support.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського