Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАЗЬК$<.>+<.>A=ЛЕОНІД$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Леонідова О.О. 
Адміністративна відповідальність за проступки в сфері телекомунікацій: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Леонідова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття адміністративно-правових відносин у сфері телекомунікацій, їх місце серед інших суспільних відносин (економічних, екологічних, цивільних), проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання відносин у даній сфері, розглянуто поняття та класифікацію адміністративно-правових засобів охорони відносин у сфері телекомунікацій. Значну увагу приділено розкриттю сутності та підстав адміністративної відповідальності за порушення у сфері телекомунікацій, наведено юридичну характеристику адміністративних правопорушень у даній сфері, висвітлено особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері телекомунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)126.9
Шифр НБУВ: РА371455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лазько В.М. 
Вогнищеві ураження печінки, їх діагностика та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.М. Лазько ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам діагностики та лікування вогнищевих уражень печінки (ВУП). Досліджено ефективність сучасних методів діагностики ВУП у 389 хворих і запропоновано діагностичну програму, що складається з двох етапів. Провідне місце у встановленні діагнозу на першому етапі обстеження залишається за ультрасонографією. З урахуванням складності диференційної діагностики тканинних уражень, виникає потреба у використанні на другому етапі прицільної пункційної біопсії, комп'ютерної томографії, імуноферментних досліджень. Встановлення нозологічного та топічного діагнозу ВУП допомагає вибрати оптимальну тактику лікування. Опрацьовано комплексну програму лікування ВУП. Визначено критерії відбору хворих для малоінвазивного та хірургічного лікування. Запропоновано методику умовно-радикального лікування метастатичного раку печінки - поверствової високочастотної термодеструкції, ефективність якої обгрунтовано морфологічними дослідженнями. На підставі аналізу ефективності методів обстеження і лікування створено діагностично-лікувальний алгоритм для ВУП. Основні результати роботи сприятимуть покращанню виявлення ВУП та допоможуть у виборі методу лікування для різних нозологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1-59
Шифр НБУВ: РА308530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
3.

Лазько О.В. 
Моделі і методи забезпечення безвідмовності радіоелектронних пристроїв шляхом підвищення ефективності параметричного синтезу компонентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Лазько ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано забезпечення безвідмовності систем сумісно працюючих компонентів і принципів математичного моделювання їх параметричного синтезу. Здійснено формалізацію завдань забезпечення ефективності параметричного синтезу компонентів, запропоновано імовірнісний підхід до їх розв'язання, сформульовано умови та критерії безвідмовності систем. Розроблено універсальні імовірнісні моделі параметричного синтезу, на базі яких може здійснюватись моделювання широкого спектру систем сумісно працюючих компонентів. Досліджено математичні моделі підвищеної адекватності, побудовані на рядах Грама - Шарльє та Еджворта, крайові ефекти яких проявляються у вигляді хвилястості та від'ємних значень. Обгрунтовано обмеження на використання таких моделей з оцінкою похибок, пов'язаних з вказаними ефектами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-08 +
Шифр НБУВ: РА325939

Рубрики:

      
4.

Лазько І. В. 
Організаційно-технічні засади формування нормативної документації системи управління якістю науково-дослідних установ: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / І. В. Лазько ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 23 с.: табл. — укp.

Вперше встановлено та обгрунтовано систему чинників впливу якості перебігу процесу документування систем управління якістю на результативність виконання науково-дослідних робіт (НДР), розроблено багатофакторні моделі оцінювання цього впливу з урахуванням збалансованих вимог замовників і виконавців НДР. Удосконалено числове оцінювання ступеня відповідності нормативної документації систем управління якістю науково-дослідних установ принципам, нормам і вимогам ДСС та ДСТУ ISO 9001:2009 для своєчасного здійснення запобіжних і коригувальних заходів з вдосконалення змісту, побудови, оформлення, викладення нормативної документації. Удосконалено модель текстової частини нормативної документації систем управління якістю науково-дослідних установ на основі модульного підходу для забезпечення гнучкості та узгодженості нормативних вимог з використанням запропонованого числового оцінювання науково-технічного рівня та якості текстової частини нормативної документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-823.2-44 + Ж. е(4УКР) л
Шифр НБУВ: РА380619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лазько Г.В. 
Особливості структуроутворення та шляхи підвищення властивостей бар'єрних шарів на корозійнотривких сталях, сформованих лазерним легуванням: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.16.01 / Г.В. Лазько ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2009. — 21 с. — укp.

Встановлено особливості механізму структуроутворення в поверхневих шарах після лазерного легування корозійнотривких сталей, зокрема, зовнішній шар характеризується комірковою структурою композитного типу, а внутрішні - будовою високолегованого alpha чи gamma-твердого розчину, армованого включенням відповідних фаз, питома кількість яких плавно спадає за глибиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К650.08,27 +
Шифр НБУВ: РА369460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лазько Л.В. 
Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Л.В. Лазько ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено нелінійний метод регуляції відновлення зображень, який забезпечує екстрополяцію спектра зображення за межами смуги пропускання системи формування, а обмеження на розв'язок у даному випадку не впливають на спектральні складові сигналу з гарантованою стійкістю. Вперше запропоновано використання плоскої розрідженої антенної решітки з квазіоптимальним розташуванням елементів та алгоритм її синтезу за критерієм рівномірності просторового спектра. Встановлено критерій оцінки стійкості розв'язку обернених задач, який базується на спектральних властивостях системи формування зображень, що дає можливість розділити стійкі та нестійкі спектральні складові розв'язку. Проведено дослідження щодо покращання якості відновлення радіометричних зображень та збіжності процесу нелінійних ітераційних методів з використанням апріорної інформації про невід'ємність зображення у вигляді нелінійності типу "модуль числа", що забезпечує зменшення похибки відновлення та зменшує час обчислень більше, ніж у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47 +
Шифр НБУВ: РА332072

Рубрики:

      
7.

Лазько Г.З. 
Правова природа процесуального представництва у цивільному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.З. Лазько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано понятійний апарат і зміст інституту цивільного процесуального представництва, досліджено історично-правові етапи його виникнення та розвитку. Наведено класифікацію процесуального представництва, уточнено його мету та завдання під час здійснення цивільного судочинства. З'ясовано особливості окремих видів процесуального представництва з урахуванням значного збільшення кількості осіб, які можуть виступати як процесуальний представник. Обгрунтовано напрямки розвитку інституту цивільного процесуального представництва. Уточнено підстави виникнення та особливості правового регулювання інституту цивільного процесуального представництва, показано його місце та значення у господарському та кримінальному процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)117 +
Шифр НБУВ: РА344174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Леонідов І.Л. 
Теоретичні основи ефективності стратегічного планування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.Л. Леонідов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади стратегічного планування, визначено його зміст, характерні ознаки, генетичні джерела. Проаналізовано базові складові ефективності стратегічного планування (ефективність стратегії та її планового впровадження), визначено форми, адекватні розвитку перехідної економіки України. Побудовано векторну модель стратегічного планування, що відображає функціонування зазначених складових та трансформаційних форм. Виявлено диференційований вплив ринкового, державного регулювання та громадських інститутів на ефективність стратегічного планування. Розроблено пропозиції щодо прогнозування тенденцій циклічності відтворення факторів виробництва, планування загальнодержавних альтернативних трансформаційних стратегій, які забезпечують оптимізацію економічного зростання. Наведено рекомендації щодо законодавчого визначення взаємозв'язку стратегічного планування на мікро-, мезо- та макрорівнях економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА331853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Леонідов В.І. 
Удосконалення комплексної системи радіоакустичного та акустичного зондування пограничного шару атмосфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / В.І. Леонідов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підвищення функціональної надійності системи радіоакустичного зондування (РАЗ) пограничного шару атмосфери за умов виникнення у ньому термодинамічних збурювань у вигляді термічних струменів або інверсій температури зі зрушенням вітру. Показано позитивний ефект застосування методу апріорного синтезу реалізації функцій керування частотою випромінюваного радіосигналу системи РАЗ. Встановлено, що вихідними даними для синтезу є реалізація кусково-лінійних моделей профілю температури досліджуваного шару атмосфери. Вибір виду та параметрів моделей профілю температури здійснено на базі розробленого методу формалізованого аналізу ехосигналів акустичного каналу системи РАЗ. На підставі аналізу акустичних ехосигналів ідентифіковано тип поточного термодинамічного стану пограничного шару атмосфери, визначено висоту збуреного шару та періоди виникнення в атмосферному пограничному шарі спонтанних термодинамічних збурювань. Аналіз ехосигналів проведено в режимі моніторингу з інтервалом часу від 1 до 10 хв. До наукового обігу введено поняття коефіцієнта ефективності підсумовування хвиль радіоехосигналів. Одержано функціональну залежність між похибкою прогнозування профілю температури та значеннями коефіцієнта ефективності підсумовування відбитих радіохвиль. На базі даної залежності розроблено метод корекції прогнозованого профілю температури за даними наступного циклу радіоакустичного зондування. З використанням удосконалених методів зондування та аналізу ехосигналів здійснено обробку реальних ехосигналів, одержаних за допомогою експериментального зразка діючого акустичного каналу системи РАЗ, який можна використовувати як самостійну систему акустичного зондування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.29 +
Шифр НБУВ: РА350881

Рубрики:

      
10.

Леонідов О. С. 
"Структура та функціонування конструкції accusativus cum infinitivo в середньоанглійській мові" / О. С. Леонідов. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі висвітлено підходи до визначення статусу інфінітивних конструкцій у традиційній та генеративній граматиках, розкрито особливості конституентного аранжування accusativuscuminfinitivoз позиційпрограми мінімалізму, досліджено семантичнігрупистрижневих дієслів, які приєднували комплемент, виражений інфінітивною конструкцією, представлено основні тенденції розвитку accusativus cum infinitive в середньоанглійській мові. Встановлено, що інфінітив має подвійну дієслівно-іменникову природу, яка зумовлює його синтаксичну поліфункціональність. Унаслідок інтеграції до системи дієслівних форм інфінітив набув здатності до дієслівного керування, приєднання зовнішнього та внутрішнього аргументів і вираження категорій виду і стану.^UThe study claims that the infinitive has a dual verbal and nominal nature, which is manifested in its syntactic multifunctionality. Due to the integration of the infinitive into the verbal system, the infinitive has acquired the ability to govern and attach external and internal arguments and express the grammatical categories of aspect and voice. A sentence with an infinitive construction is a poly-predicativ eunit, and the infinitival clause itself is a secondary predication structure that adjoins the main part of the sentence based on the hypotaxis arrangement. The accusativus cum infinitivo construction is an objective-with-the-infinitive construction, which complements the meaning of the main verb.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Лазько О. Б. 
Корекція порушень опорно-рухового апарату жінок 36–45 років засобами оздоровчого фітнесу: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / О. Б. Лазько. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації теоретично обґрунтовано, розроблено й експериментально перевірено ефективність технології корекції порушень опорно-рухового апарату жінок 36–45 років засобами оздоровчого фітнесу.Мета дослідження – теоретично обґрунтувати, розробити й експериментально перевірити дієвість технології корекції порушень опорно-рухового апарату жінок 36–45 років засобами оздоровчого фітнесу.Об’єктом дослідження обрано стан опорно-рухового апарату жінок 36–45 років у процесі занять оздоровчим фітнесом, а предметом – засоби і методи оздоровчого фітнесу, спрямовані на корекцію порушень опорно-рухового апарату жінок другого зрілого віку. Авторська технологія корекції порушень опорно-рухового апарату жінок другого періоду зрілого віку засобами оздоровчого фітнесу – це впорядкована сукупність валідних ефективних засобів і методів, які забезпечують запланований рівень стану скелетно-м’язової системи. Складниками технології є: мета, завдання, принципи, організаційно-педагогічні та методичні умови, рівні впровадження (організаційний, діагностичний, контрольно-корекційний і результативний), три етапи практичної реалізації (підготовчий, корекційний, підтримувальний із використанням пілатесу, фоамроллера – Inex Foam Roller, бодібара, медбола – Ugi, комплексу вправ китайської гімнастики «Привітання сонцю»), кожен з яких було спроєктовано на виконання завдань, алгоритм реалізації яких уможливлює досягнення цілісності та завершеності дослідницької роботи.Запропонована в дисертації технологія корекції порушень опорно-рухового апарату жінок 36–45 років із комбінованим застосуванням засобів оздоровчого фітнесу уможливлює адекватний вплив на стан постави жінок другого періоду зрілого віку. Технологія стане в нагоді фітнес-тренерам для досягнення стійкої мотивації до продовження занять, удосконалення постави і зниження больових відчуттів у різних відділах хребта, підвищення настрою та покращення самопочуття тих, хто займається.^UIn the dissertation, the effectiveness of the technology for correcting musculoskeletal system disorders of women aged 36–45 with the help of health-improving fitness exercises is theoretically substantiated, developed and experimentally verified.The aim of the research is to theoretically substantiate, develop and experimentally determine the effectiveness of the technology for correcting musculoskeletal system disorders of women aged 36–45 with the help of health-improving fitness exercises.The object of the research has been the state of musculoskeletal system of 36–45 aged women in the process of their engagement in health-improving fitness exercises, while the subject has been determined as the means and methods of health-improving fitness exercises aimed at correcting musculoskeletal system disorders of women in the second mature age.The author's technology for correcting musculoskeletal system disorders of women in the second period of mature age by means of health-improving fitness exercises is an ordered collection of valid and effective means and methods that ensure the planned level of the musculoskeletal system condition. The components of the technology are as follows: purpose, tasks, principles, organizational, pedagogical and methodical conditions, levels of implementation (organizational, diagnostic, control-corrective and resultative), three stages of practical implementation (preparatory, corrective, supportive with the use of Pilates means, a foam roller – Inex Foam Roller, a body bar, a medicine ball – Ugi, an exercises set of Chinese gymnastics "Salute to the Sun"), each of which was designed to perform tasks, the algorithm for the implementation of which makes it possible to achieve the integrity and completeness of the research work.The technology for correcting musculoskeletal system disorders of women aged 36–45 years with the combined use of health-improving fitness exercises, introduces in the dissertation, enables adequate influence on the condition of the musculoskeletal system of women in the second period of mature age. The technology will be useful for fitness coaches to achieve sustainable motivation to continue training, control posture and reduce pain in various parts of the spine, improve mood and enhance well-being of those who exercise.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського