Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (242)Книжкові видання та компакт-диски (243)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕВЕ$<.>+<.>A=ХЕЛЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Левенець С.В. 
Анатомічна мінливість ворітної вени: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.В. Левенець ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Встановлено морфологічні та морфометричні характеристики системи судин і ворітної вени (ВВ). Зазначено, що структура (мезо-, браді- і доліхоморфна), стать та тип будови ситеми судин ВВ (магістральний, змішаний та розсипний) впливають на морфометричні показники ВВ та її судин. У ході дослідження виявлено, що формоутвірна сутність системи судин і самої ВВ значною мірою залежить від статури та типу будови системи судин ВВ, а морфометричні показники - від статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.44 + Е70*692.132 +
Шифр НБУВ: РА366661

Рубрики:

      
2.

Левенець В.В. 
Особливості поетики малої прози Еміля Золя: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / В.В. Левенець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено жанрову еволюцію та проаналізовано особливості поетики малої прози Е.Золя. Висвітлено характер еволюції літературно-естетичної концепції Золя, його творчого ставлення до різних літературних течій наприкінці ХІХ ст. Розглянуто жанрову та стильову різноманітність малої прози письменника, її архітектоніку в контексті розвитку французької новелістики другої половини ХІХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Фра)-4Золя Е.534
Шифр НБУВ: РА318365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Левендаренко О.О. 
Особливості процесу доказування у справах про злочини неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Левендаренко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

У межах теоретичного аспекту шляхом співвідношення із загальним предметом процесуального доказування визначено юридичну природу обставин, які складають особливості предмета доказування у справах про злочини неповнолітніх. Для подолання проблем практики розглянуто окремі способи встановлення точного віку неповнолітнього, його характеристики, умови життя та виховання тощо. Особливу увагу звернено на проведення судово-психологічної експертизи у справах даної категорії. В аспекті кримінально-процесуального доказування проаналізовано особливості застосування запобіжних заходів щодо неповнолітніх, а також деякі аспекти цивільного позову у справах даної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х893.9(4УКР)809 +
Шифр НБУВ: РА325145

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Левенець А.Є. 
Психологічні особливості становлення життєвої перспективи в юнацькому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.Є. Левенець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано детермінанти, структурні компоненти та критерії становлення життєвої перспективи у двох вимірах життєвого світу особистості, зокрема, часовому (визначеність, диференційованість, довготривалість життєвих планів) та смисловому (сформованість системи особистісних цінностей, смислових конструктів, диспозицій). Відзначено, що гармонійна взаємопов'язаність часового та смислового вимірів образу майбутнього особистості забезпечує становлення узгодженої життєвої перспективи. Досліджено особливості конструювання життєвих перспектив у сучасної молоді, визначено їх вікові та гендерні відмінності. Розроблено психологічний тренінг сприяння становленню узгодженої життєвої перспективи. Доведено ефективність тренінгової програми на основі позитивної динаміки під час контрольного експерименту за визначеними критеріями в порівнянні з результатами контрольних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.234 + Ю937.42 +
Шифр НБУВ: РА342350

Рубрики:

      
5.

Левенець О.А. 
Психологічні чинники розвитку професійних умінь працівників органів внутрішніх справ: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.А. Левенець ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

На основі системно-психологічного аналізу окреслено теоретичні положення щодо сутності вміння. Визначено відмінність понять "вміння"та "навички". На підставі аналізу функціональних обов'язків розроблено узагальгнену класифікацію професійних умінь працівників ОВС України. Показано, що їх діяльність забезпечується колом найбільш значущих професійно-психологічних умінь: комунікативних, інформаційно-пошукових, інформаційно-репродуктивних, управлінських умінь та умінь емоційно-вольової регуляції. Доведено, що основоположним фактором розвитку професійних умінь працівників ОВС є професійна спрямованість. Проаналізовано вплив психологічних чинників на розвиток професійних умінь у динаміці та взаємодії. Обгрунтовано доцільність застосування професійно-психологічних тренінгів та алгоритмів як ефективних засобів розвитку професійних умінь працівників ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.1-353:Х + Х819(4УКР)112.010.22 +
Шифр НБУВ: РА367001

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Левенець В. В. 
Розроблення кольорових рідкокристалічних елементів на основі конфокальної текстури холестерика для візуалізації інформації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.20 / В. В. Левенець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено кольорові рідкокристалічні елементи на основі конфокальної текстури холестерика для створення великих інформаційних табло. Проведено дослідження електрооптичних, вольт-контрастних і динамічних характеристик індукованих холестериків з малим (до 2 %) вмістом хіральної компоненти. Досліджено вплив електричного поля на розсіювання світла в індукованих холестериках, виявлено закономірності впливу приповерхневої орієнтації та розмірів доменів конфокальної текстури на ширину індикатриси розсіювання. Проведено комп'ютерне моделювання процесу поширення світла в скляній пластині для різних способів і систем введення світлового потоку в планарну структуру. Розроблено кольоровий оптичний елемент зображення, який дозволяє утворити необхідний колір "змішуванням" трьох базових кольорів без створення окремих субпікселів. Показано, що одержаний елемент зображення має високу однорідність пікселя, та на його основі можна створити інформаційні табло з коефіцієнтом заповнення 90 %. Запропоновано способи стабілізації доменної структури холестеричного рідкого кристала, що забезпечує ефект пам'яті конфокальної текстури холестерика, внаслідок чого табло може працювати в стаціонарному режимі без прикладення електричного поля до холестеричного матеріалу. Визначено вплив параметрів керувальних сигналів на величину інтенсивності розсіювання активним середовищем оптичного елемента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В342.2 в641.8,022 + В379.223 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА382307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Левенець Ю.А. 
Теоретико-методологічні засади української суспільно-політичної думки: проблеми становлення та розвитку (друга половина XIX- початок XX століття): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / Ю.А. Левенець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 43 с. — укp.

Досліджено проблеми української суспільно-політичної думки другої половини XIX- початку XX ст. як цілісного феномену, у рамках якого відбулося конституювання класичної української національної ідеї. На матеріалах історіографічного вивчення проблеми, а також шляхом застосування методології системно-критичного аналізу "народницької", "державницької" та "націоналістичної" політико-ідеологічних парадигм обгрунтовано тезу, стосовно якої світоглядною домінантою цих парадигм є орієнтація на органічну цілісність національної системи. Зроблено концептуальний висновок, що вийшовши на арену демократичного самовизначення та розбудови громадянського суспільства, його члени опинилися перед фактом відсутності грунтовних традицій ідеології лібералізму, що обстоює права людини та особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)5/6
Шифр НБУВ: РА315129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Левенок І. С. 
Формування українськомовної професійної компетентності іноземних студентів / І. С. Левенок. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації на основі теоретичного аналізу та вивчення емпіричного досвіду здійснено узагальнення та практичне розв'язання проблеми формування українськомовної професійної компетентності іноземних студентів медичних спеціальностей закладів вищої освіти. На основі узагальнення і систематизації джерел виявлено стан розробленості проблеми формування українськомовної професійної компетентності іноземних студентів медичних спеціальностей закладів вищої освіти. Проведений аналіз дав підстави уточнити зміст, компоненти, критерії сформованості українськомовної професійної компетентності іноземних студентів медичних спеціальностей, розробити модель формування українськомовної професійної компетентності іноземних студентів медичних спеціальностей закладів вищої освіти та обґрунтувати педагогічні умови її реалізації у процесі професійної підготовки.Поняття «формування українськомовної професійної компетентності іноземних студентів медичних спеціальностей» визначено як компетентнісно орієнтований освітній процес, що відбувається з урахуванням педагогічних умов, а його результатом є позитивна динаміка сформованості українськомовної професійної компетентності іноземних студентів –майбутніх фахівців медичних спеціальностей, що сприяє ефективному здійсненню українськомовного спілкування в навчально-професійному й соціокультурному середовищі закладу вищої освіти. З метою педагогічної діагностики рівнів сформованості українськомовної професійної компетентності іноземних студентів медичних спеціальностей закладів вищої освіти на основі структурного аналізу й зіставлення розроблено критерії та визначено їх показники. Розроблено і теоретично обґрунтовано модель формування українськомовної професійної компетентності іноземних студентів медичних спеціальностей закладів вищої освіти та педагогічні умови її реалізації у процесі професійної підготовки. Експериментально перевірено ефективність моделі формування українськомовної професійної компетентності іноземних студентів медичних спеціальностей у процесі професійної підготовки.^UThegeneralizationandpracticalsolutionoftheproblemof formation of the Ukrainian-speaking professional competence of foreign students of medical specialties of higher education institution siscarried outin the dissertation on the basis of the oreticalanalysisandstudy of empirical experience. Based on the general izationandsystematizationofsources, thestate of development of the problemof formation of Ukrainian-language professional competence of foreign students of medical specialties of highe reducation institution sisrevealed. StructuralandlogicalanalysisallowedtoclarifythecomponentsofUkrainian-language professional competence of foreign medical students in interconnection with language-professional, speech-communicative, intercultural components an also structural components


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Хеллаєр М. С. 
Ефективність експорту України за умов євроінтеграції / М. С. Хеллаєр. — Б.м., 2022 — укp.

Метою дослідження є розробка теоретичних засад, методологічних та практичних рекомендацій для вимірювання ролі преференційного доступу до ринку в експортних показниках на дезагрегованих рівнях. Дослідження дозволяє зробити наступні висновки: Сфера дії Угоди про асоціацію, включаючи створення Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, містить положення про всеосяжне зниження більшості тарифів та заходів, еквівалентних тарифам, а також зобов'язання щодо приведення у відповідність до норм ЄС. Таке широке охоплення означає, що ПВЗВТ розглядає тарифи та більшість трансакційних витрат, відповідає теорії та має діяти як стимул для експорту. Гравітаційна модель передбачала, що торгівля в рамках ПВЗВТ буде набагато вищою за фактичну торгівлю, незважаючи на те, що ПВЗВТ відповідає теорії. Показано, що змістовний аналіз лібералізації тарифів може бути здійснений лише на дезагрегированному рівні. У випадку з Україною лише 17,1 відсотка українського експорту стикалися з тарифами до ПВЗВТ, і, отже, вигода від лібералізації тарифів може бути лише для невеликої частини українського експорту. При аналізі експортних показників продукти з фактично покращеним тарифним доступом показали значно кращі результати, ніж сукупний експорт. Тому рекомендується, щоб при оцінці впливу політики лібералізації тарифів політики та науковці відокремлювали вплив такого експорту з тарифною перевагою, а не на загальну торгівлю. Для оцінки розміру вигоди від тарифних преференцій згідно з ПВЗВТ потенційний вплив зазвичай базується на розмірі зміни порівняно з існуючою або ставкою РНС. У реальному світі більш реалістичним показником є відносна преференція (ВП), що порівнює тарифи, з якими стикається Україна, зі зваженим тарифом, який застосовується до фактичних конкурентів на ринку ЄС. Одразу після вступу в силу ПВЗВТ мита на український експорт до ЄС були на 0,91 відсотка нижчими, ніж у інших постачальників. Отже, хоча український експорт отримав покращення у доступі до ринку порівняно з його конкурентами третіх країн на ринку ЄС із впровадженням ПВЗВТ, розмір відносної преференційної межі, як було показано, становить менше одного відсотка. Оцінюючи потенційні переваги тарифних преференцій, рекомендується, щоб політики та вчені вимірювали відносні зміни тарифів, а не абсолютні. Моделі часткової рівноваги здатні ізолювати статичні впливи лібералізації тарифів від споживання, створення торгівлі та відволікання торгівлі на існуючий експорт, що називається інтенсивною маржею. Ця модель показала, що 55% збільшення експорту з тарифами після ПВЗВТ пояснюється покращеною маржею преференцій. Більше того, ці часткові моделі можна вдосконалити за допомогою ВМП, а не абсолютних змін у тарифах, щоб забезпечити більш реалістичний підхід, і це слід завжди використовувати. Використовуючи методологію найменшої торгівлі для визначення «нульового» експорту до ПВЗВТ, екстенсивна маржа (нові продукти, які «торгуються» після ПВЗВТ) оцінювалась лише у 1,4 відсотка загального експорту, що означає, що було мало нового експорту, але не весь він відбувся в результаті змін у маржі переваг. Була використана модель пробіт-регресії для того, щоб чітко зв'язати велику маржу торгівлі зі змінами тарифів і показати, що зміни тарифних переваг становили лише 0,05% великої маржі. Період після ПВЗВТ збігся зі зміною політики обмінного курсу в Україні з фіксованої на керовану плаваючу систему, що призвело до значної девальвації курсу євро до гривні, що призвело до зниження цін на весь український експорт. Моделі реального обмінного курсу показали, що девальвація обмінного курсу після ПВЗВТ мала позитивний вплив на торгівлю, що дало можливість припустити набагато більший вплив на зростання експорту України з ЄС (6,26 відсотка) після ПВЗВТ, ніж вплив тарифів. Вченим рекомендується розглядати інші фактори, такі як обмінний курс, для контекстуалізації експортних показників, оскільки у випадку України було показано, що девальвація мала набагато потужніший вплив на експорт України до ЄС, ніж вплив тарифів. Щоб визначити ступінь існування залишкових бар'єрів для торгівлі, теорію торгового бенчмаркінгу «без тертя» було адаптовано для вимірювання низької ефективності продукту. Вимірювання показує невеликий, але значний рівень українських експортних секторів, які є недостатньо ефективними в ЄС. Використання цієї методики, прив'язаної до конкретної угоди, рекомендується як корисний інструмент для розробників політики для визначення залишкових бар'єрів після впровадження угоди, а в подальшому може допомогти сфокусувати діалог з урядом та переговори з метою усунення будь-яких нетарифних бар'єрів та вирішення інформаційних суперечностей у цих конкретних секторах.^UThe aim of the study is to develop theoretical principles, methodological and practical recommendations for measuring the role of preferential market access in export performance at a disaggregated level. The study allows us to draw the following conclusions: The scope of the Association agreement, including creation of a Deep and Comprehensive Free Trade Area between Ukraine and the EU, the agreement contains provisions for comprehensive reduction of most tariffs and tariff equivalent measures, and binding commitments on regulatory alignment. Such widespread coverage means that the DCFTA addresses tariffs and most transaction costs, aligns with theory and should act as a stimulus to export. The gravity model predicted trade under the DCFTA to be much higher than actual trade despite alignment of the DCFTA with theory. It is shown that a meaningful analysis of tariff liberalisation can only be undertaken at a disaggregated level. In the case of Ukraine only 17.1 per cent of Ukraine's exports faced tariffs pre DCFTA, and therefore, the benefit of tariff liberalisation can only be on a small portion of Ukraine's exports. When analysing the export performance of products that actually improved tariff access, these performed considerably better than aggregate exports. It is therefore recommended that when assessing the impact of tariff liberalisation policies, policy makers and scientists should isolate the effects of those exports that had a tariff preference rather than total trade. To estimate the size of the tariff preference benefits under the DCFTA, the potential effect is usually based on the size of change compared with existing or the MFN rate. In the real world, a more realistic measure is the relative margin of preference (RMP) comparing tariffs faced by Ukraine with the weighted tariff applied to actual competitors in the EU market. Immediately post DCFTA, tariffs on Ukrainian exports to the EU were 0.91 per cent lower than other suppliers. So although Ukrainian exports gained an improvement in market access compared with its third country competitors in the EU market with the implementation of the DCFTA, the size of the relative margin of preference has been shown to be less than one per cent. In assessing the potential benefits of tariff preferences, it is recommended that policy makers and scientists measure the relative changes in tariffs rather than the absolute. Partial equilibrium models are able to isolate the static tariff liberalisation impacts of consumption, trade creation and trade diversion effects on existing exports, referred to as the intensive margin. This model showed that 55 per cent of the increase in exports with tariffs post DCFTA is due to improved margins of preference. Moreover, these partial models can be improved by using RMP, rather than absolute changes in tariffs to provide a more realistic approach and this should always be used. Using the least traded methodology to define "zero" exports pre DCFTA, the extensive margin (new products traded post DCFTA) was estimated at only 1.4 per cent of total exports which means that there have been few new exports, but not all of these would be as a result of the changes in margins of preference. A probit regression model was used to explicitly link the extensive margin of trade with tariff changes and show that tariff preference changes accounted for only 0.05% of the extensive margin. The post DCFTA period coincided with a change in exchange rate policy in Ukraine from a fixed to managed floating system that saw a significant devaluation in the hryvnia euro rate, reducing prices on all Ukrainian exports. The real exchange rate models showed that the devaluation of exchange rate experience post DCFTA had a positive impact on trade and suggested a much bigger influence over Ukraine's export growth with the EU (6.26 per cent) of post DCFTA than tariff impacts. It is recommended that scientists look at other factors such as the exchange rate to contextualise the export performance as in the case of Ukraine, it was shown that devaluation has had a much more powerful impact on Ukraine's exports to the EU than the tariff effects. To determine the extent to which residual barriers to trade exist, the "frictionless" trade benchmarking theory was adapted to measure product underperformance. The measure shows a small, but significant level of Ukrainian export sectors that are underperforming in the EU. The use of this technique linked to a specific agreement is recommended as a useful tool for policy makers to identity residual barriers post implementation, and can then focus government dialogue and negotiation to eradicate any non-tariff barriers and address informational frictions on those specific sectors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Левенець О. М. 
Розвиток освіти і науки у Волинській області в 1964–1985 роках / О. М. Левенець. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація є результатом комплексного науково-історичного дослідження розвитку освіти і науки у Волинській області в 1964–1985 рр.Після розпаду Радянського Союзу та проголошення незалежності України (1991 р.) Українська держава успадкувала від СРСР радянську систему освіти і науки, яка мала свої індивідуальні риси та особливості. Деякі з них, зокрема ідейно-політичні, були відкинуті уже в перші роки незалежності. Згодом, в контексті державного реформування освіти і науки, яке проводило Міністерство освіти і науки України, розпочалися трансформаційні процеси в цих галузях, які передбачали запровадження окремих елементів західноєвропейських та американських освітньо-наукових моделей і поєднання їх з вітчизняною (фактично радянською) системою освіти і науки. Особливо пожвавилося реформування української освіти і науки з 2014 р. (після Революції Гідності), яке триває й зараз. Сучасне реформування освіти й науки в Україні вимагає проведення ретельного аналізу функціонування цієї галузі в минулому, врахування досвіду 60–80-х років ХХ ст., виокремлення позитивних та негативних рис радянської освітньої та наукової систем задля ефективного реформування й становлення якісної освіти і науки в Україні в майбутньому, що й зумовлює актуальність цієї тематики.^UThe dissertation is the result of comprehensive scientific and historical studies of education and science in Volyn region in 1964–1985.After the collapse of the Soviet Union and the declaration of independence of Ukraine (1991) Ukraine inherited from the USSR Soviet system of education and science, which had its own individual characteristics and features. Some of them, in particular ideological and political, were rejected during the first years of independence. Subsequently, in the context of state reform of education and science, held by Ministry of Education and Science of Ukraine, the transformation process, which included the implementation of certain elements of Western European and American educational and scientific models and combining them with domestic (actually Soviet) system of education and science started. The reform of Ukrainian education and science has especially intensified since 2014 (after the Revolution of Dignity), and still continues. The current reform of education and science in Ukraine requires conducting a thorough analysis of the functioning of this branch in the past, taking into account the experience of 60's – 80's of the ХХ century, separation of positive and negative features of the Soviet educational and scientific systems for effective reform and establishment of qualitative education and science in Ukraine in the future, which leads to the relevance of this topic.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського