Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (192)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕЙК$<.>+<.>A=ИГОР$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Петрович Р.Й. 
Агрегативно-ітеративні алгоритми для лінійних рівнянь з обмеженими операторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Р.Й. Петрович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації побудовані і досліджені ітераційні алгоритми для лінійних рівнянь в скінченновимірному і банаховому просторах, названі багатократними агрегативно-ітеративними алгоритмами. Запропоновані агрегативно-ітеративні аналоги деяких числових методів, зокрема методу послідовної верхньої релаксації, методу найшвидшого спуску, чебишовського ітераційного методу, методу простих ітерацій. Отримані умови збіжності і оцінки похибок досліджених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.1,022

Рубрики:

      
2.

Лейких Д. В. 
Ідентифікація причин збудження несинхронних коливань роторів турбокомпресорів і способи зниження їх амплітуд: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.09 / Д. В. Лейких ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методи побудови дискретних багатомасових нелінійних математичних моделей роторів турбокомпресорів для дослідження впливу підшипників, внутрішнього тертя й інших параметрів на поведінку ротора в області стійких і нестійких частот обертання. Вперше на основі розроблених методів ідентифіковано конкретні нелінійні моделі роторних систем для різних типів підшипників ковзання. Досліджено вплив різних моделей внутрішнього тертя, циркуляційної сили та нелінійної квадратичної жорсткості на стійкість і характер полігармонічних коливань роторів, в результаті визначено межі стійкості, часові та спектральні характеристики, траєкторії руху та інші залежності. Вперше експериментально встановлено межі стійкості ротора за його обертання на різних типах підшипників ковзання, закономірності його коливань в нестійкій області частот обертання та залежності впливу температури та тиску масла, що подається в підшипник, та зазора в підшипнику на стійкість руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.22-042-01
Шифр НБУВ: РА381745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Петрович 
Історична топографія міста Володимира X - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Петрович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено історичну топографію одного з найдавніших і найбільших міст Волині - Володимира Х - ХVIII ст. На основі проаналізованих матеріалів з'ясовано основні етапи розвитку міста, наведено характеристику оборонних укріплень та цитаделей, окремих соціально-топографічних частин міста та пам'яток культової архітектури. Висвітлено деякі питання історичної демографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)4-22 Володимир +
Шифр НБУВ: РА326540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петрович В.В. 
Корекція сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Петрович ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено програму корекції сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики, специфічними ознаками якої є організація корекційних заходів з урахуванням особливостей функціональних порушень опорно-рухового апарату та рухової сфери молодших школярів і послідовність вирішення завдань фізичного удосконалення. Уточнено наукові уявлення про особливості формування сагітального профілю постави тіла дітей молодшого шкільного віку. Вперше визначено показники гоніометрії тіла дітей молодшого шкільного віку, що мають порушення постави, які дозволяють за допомогою фізичних вправ різної біомеханічної спрямованості вибірково впливати на порушення просторової організації біоланок тіла школярів. Розроблено спеціальні нормативні шкали оцінювання для контролю й оцінювання процесу формування сагітального профілю постави школярів. Проведено дослідження фізичного розвитку та моторики дітей молодшого шкільного віку Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.491 + Ч516.517 +
Шифр НБУВ: РА370003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лейкіна В.В. 
Реабілітація дітей дошкільного віку з захворюваннями органів дихання на амбулаторно-поліклінічному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.В. Лейкіна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання удосконалення реабілітації дітей дошкільного віку з захворюваннями органів дихання на амбулаторно-поліклінічному етапі. На підставі виявлених клініко-патогенетичних особливостей частих повторних гострих захворювань (ГРЗ), рецидивуючого бронхіту (РБ) і бронхіальної астми (БА) у дітей дошкільного віку запропоновано апробовані реабілітаційні заходи, спрямовані на зниження захворюваності ГРЗ серед них і досягнення стійкої та більш тривалої ремісії РБ і БА. Докведено ефективність індивідуального призначення в комплексі реабілітаційних заходів дітям, що часто хворіють на ГРЗ, препарату з одночасно антиоксидантною та імуностимулювальною дією - "Бемітіл", дітям з РБ і хворим на БА імуномодулювального препарату - "Тимоген". Запропоновано алгоритм диференційного прогнозування частих повторних ГРЗ, РБ і БА, застосування якого дозволяє вже наприкінці першого року життя визначити для дитини групу ризику за конкретним захворюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412-3 + Р733.514.31-3
Шифр НБУВ: РА314065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Петрович С. Д. 
Формування професійної компетентності у майбутніх фахівців з обчислювальної техніки в процесі вивчення спеціальних дисциплін в технічних коледжах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. Д. Петрович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано організаційно-педагогічні умови підвищення професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки. Побудовано модель формування такої компетентності у процесі вивчення спеціальних дисциплін у технічних коледжах засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Визначено компоненти, критерії та рівні сформованості професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА385046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Святненко А. О. 
Циліндричні п'єзокерамічні випромінювачі з внутрішніми екранами / А. О. Святненко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретичних засад розрахунків та проектування циліндричних п'єзокерамічних випромінювачів з внутрішніми екранами з урахуванням взаємодії електричних, механічних та акустичних полів випромінювачів та практичній реалізації цих засад. Розроблені методи дозволяють враховувати вплив конструктивних особливостей випромінювачів на фізичні поля, утворювані випромінювачами в процесі роботи.Визначені методи розв'язку хвильових задач такого типу, які враховують особливості випромінювання звуку досліджуваними перетворювачами. До цих особливостей віднесені зв'язаність електричних, механічних та акустичних полів при перетворенні енергії і взаємодія акустичних полів п'єзокерамічної оболонки та екрану при формуванні акустичних полів, обумовлена многократністю відбиття випромінюваних та розсіяних звукових хвиль. Значна увага приділена процесам: перетворення електричної енергії в механічну, а механічної в акустичну; взаємодії через акустичне поле п'єзокерамічної оболонки і внутрішнього екрану випромінювача; взаємодії процесів перетворення енергії і її випромінення в оточуючі середовища. Досліджено вплив конструктивних характеристик випромінювача на його фізичні поля. Встановлено, що при радіально симетричному електричному збудженні циліндричної п'єзокерамічної оболонки випромінювача введення до його складу внутрішнього акустичного екрану обумовлює появу ряду фізичних особливостей формування механічних полів випромінювача. Визначені закономірності поведінки частотних і кутових залежностей амплітуд і фаз повної коливальної швидкості та її мод в залежності від : розмірів екранів при сталій відстані між поверхнями оболонки та екрану; від відстані між поздовжніми вісями оболонки і екрану при незмінних розмірах екрану; складу застосованої п'єзокераміки; фізичних характеристик рідини у внутрішній порожнині випромінювача; розмірів п'єзокерамічної оболонки – її радіусу і товщини. Встановлено, що при малих розмірах екрану заново генеровані власні резонанси заходять далеко вниз в область низьких частот. При екранах середніх розмірів ці нові власні резонанси механічного поля не утворюються в низькочастотній області, а зосереджені в областях резонансній та високочастотній. Встановлено, що в формуванні закономірностей поведінки акустичних полів випромінювачів з внутрішнім екраном з урахуванням названих вище взаємодій визначальну роль грають такі фізичні фактори як резонансні властивості п'єзокерамічної оболонки та внутрішнього об'єму випромінювача з екраном і степінь асиметрії його побудови. Основні закономірності впливу цих фізичних особливостей на акустичні поля екранованого випромінювача полягають в збагаченні спектру його власних частот і значному поширенні їх в область низьких частот порівняно з власною частотою п'єзокерамічної оболонки в вакуумі без змін розмірів екранованого випромінювача. Кількісні значення цих змін в величинах нових акустичних резонансів та амплітуд акустичного тиску є різними в залежності від характеристик того чи іншого конструктивного фактора. Встановлено, що в областях максимального випромінювання звуку, обумовлених власними резонансами внутрішнього об'єму випромінювача, не змінюються його ненаправлені властивості. В той же час на частотах максимального випромінювання, обумовлених акустичними складовими заново генерованих завдяки асиметрії побудови випромінювача мод коливань, це випромінювання набуває суттєвої направленості. При цьому основна частина акустичної енергії формується в напрямі, протилежному напрямку розміщення внутрішнього екрану. Встановлені якісні і кількісні впливи названих вище конструкційних параметрів екранованих випромінювачів на такі характеристики їх електричних полів як частотні залежності їх струмів та вхідних електричних опорів. Показано, що повний струм збудження випромінювача має дві складові: ємнісну і динамічну. В більшості випадків закономірності змін повного струму в широкому діапазоні досліджуваних частот визначаються закономірностями частотних змін динамічної складової електричного струму. Через дослідження вхідних електричних опорів екранованого випромінювача встановлена спроможність його електричного поля сприйняти електричну енергію від збуджуючого випромінювач генератора. Експериментальним шляхом підтверджена адекватність запропонованих розрахункових моделей та отриманих чисельних результатів реальним циліндричним п'єзокерамічним випромінювачам з внутрішніми екранами. Результати дисертаційної роботи впроваджено на Державному підприємстві «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів» при виконанні проектних розрахунків циліндричного випромінювача для КНР.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical principles of calculations and design of cylindrical piezoceramic emitters with internal screens, taking into account the interaction of electric, mechanical and acoustic fields of emitters and the practical implementation of these principles. The developed methods allow to take into account the influence of design features of radiators on the physical fields formed by radiators in the course of work. Methods of the decision of wave problems of this type which consider features of sound emission by the investigated converters are defined. These features include the interconnection of electric, mechanical and acoustic fields in energy conversion and the interaction of the acoustic fields of the piezoceramic shell and the screen in the formation of acoustic fields, due to the multiple reflection of emitted and scattered sound waves. Considerable attention is paid to the processes: conversion of electrical energy into mechanical and mechanical into acoustic; interactions through the acoustic field of the piezoceramic shell and the inner screen of the emitter; interaction of energy conversion processes and its radiation into the environment. The influence of the design characteristics of the radiator on its physical fields is investigated. It is established that at radially symmetrical electric excitation of a cylindrical piezoceramic cover of the radiator introduction to its structure of the internal acoustic screen causes emergence of a number of physical features of formation of mechanical fields of the radiator. The regularities of the behavior of frequency and angular dependences of the amplitudes and phases of the total oscillatory velocity and its modes depending on: the size of the screens at a constant distance between the surfaces of the shell and the screen; from the distance between the longitudinal axes of the shell and the screen at constant screen sizes; composition of applied piezoceramics; physical characteristics of the liquid in the inner cavity of the radiator; the size of the piezoceramic shell - its radius and thickness. It is established that at small screen sizes the newly generated natural resonances go far down into the low frequency range. With medium-sized screens, these new intrinsic resonances of the mechanical field are not formed in the low-frequency region, but are concentrated in the resonant and high-frequency regions. It is established that in the formation of patterns of behavior of acoustic fields of emitters with an internal screen, taking into account the above interactions, physical factors such as resonant properties of the piezoceramic shell and the internal volume of the emitter with a screen and the degree of asymmetry. The main laws of influence of these physical features on the acoustic fields of the shielded emitter are to enrich the spectrum of its natural frequencies and significantly spread them in the low frequency range compared to the natural frequency of the piezoceramic shell in vacuum without changing the size of the shielded emitter. Quantitative values ​​of these changes in the values ​​of new acoustic resonances and amplitudes of acoustic pressure are different depending on the characteristics of a design factor. It is established that in the areas of maximum sound radiation, due to the own resonances of the internal volume of the emitter, its non-directional properties do not change. At the same time, at the frequencies of the maximum radiation caused by the acoustic components newly generated due to the asymmetry of the construction of the emitter modes of oscillations, this radiation acquires a significant direction. The main part of the acoustic energy is formed in the direction opposite to the direction of placement of the internal screen. Qualitative and quantitative influences of the above design parameters of shielded emitters on such characteristics of their electric fields as frequency dependences of their currents and input electric resistances are established. It is shown that the total excitation current of the emitter has two components: capacitive and dynamic. In most cases, the patterns of changes in total current in a wide range of studied frequencies are determined by the patterns of frequency changes of the dynamic component of the electric current. Through the study of the input electrical resistances of the shielded emitter, the ability of its electric field to absorb electric energy from the generator exciting the emitter is established. The adequacy of the proposed calculation models and the obtained numerical results to real cylindrical piezoceramic emitters with internal screens have been experimentally confirmed. The results of the dissertation work were implemented at the State Enterprise "Kyiv Research Institute of Hydraulic Devices" when performing design calculations of a cylindrical radiator for China.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського