Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛОБОДОВСЬК$<.>+<.>A=ЮЗЕФ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Юзефчик О.Л. 
Діяльність Кабінету музичної етнографії ВУАН у контексті розвитку української музичної фольклористики кінця XIX - першої третини XX ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав. 17.00.03 / О.Л. Юзефчик ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі архівних джерел, наукових праць та матеріалів преси висвітлено збирацьку, науково-дослідницьку та популяризаторську роботу керівника Кабінету К.Квітки та співробітників - М.Гайдая, В.Харкова, М.Береговського. Відзначено, що К.Квітка та наукові працівники Кабінету зробили цінний внесок у вивчення українських народних пісень і народної музики національних меншин. Доведено, що Кабінет музичної етнографії у 1920-х - першій половині 30-х рр. став справжнім науковим цетром музичної фольклористики. Обладнання Кабінету (бібліотека, фотоальбоми, рукописні збірки народних музичних інструментів тощо) сприяло безпосередньому ознайомленню науковців-фольклористів, композиторів, педагогів-музикантів, працівників радіомовлення з народними піснями різних регіонів України, з досягеннями вітчизняних і зарубіжних учених у галузі етномузикології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312е(4УКР)6л1-7
Шифр НБУВ: РА312213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
2.

Юзефович О.І. 
Ефекти сумірності вихорових граток у надпровідних шаруватих системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / О.І. Юзефович ; НАН України. Фізико-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Виявлено явище зворотної надпровідності на надпровідних надгратках Mo/Si у паралельному магнітному полі, що є наслідком власного пінінгу на періодичній структурі й ефекту сумірності між періодом надгратки і періодом вихрових граток. Встановлено, що на однорідних тонких плівках V за ідеального стану меж плівки, яке допускає утворення нескінченних граток вихорів і їх зображень, відбувається ефект сумірності періоду вихрових граток з товщиною плівки. На надгратках V/Si з обмеженою товщиною одночасно виявлено ефекти сумірності періоду вихрових граток з періодом надструктури і з повною товщиною плівки, а на надгратках Mo/Si з товстими прошарками кремнію вперше спостережено фазові переходи першого роду між вихровими гратками з різними порядками сумірності. Запропоновано резистивний метод, що базується на ефекті сумірності та дозволяє визначити різні стабільні і метастабільні стани вихрових граток, а також розглянути фазові переходи між вихровими гратками з різними порядками сумірності. Даний метод можна застосувати в магнітних полях будь-якої сили та для всіх типів шаруватих надпровідників. За допомогою резистивного методу на надгратках Mo/Si і тонких плівках V у похилих магнітних полях виявлено і досліджено "lock-in" ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА318374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Юзефович Р.М. 
Статистичний аналіз і моделювання стохастичних циклічних навантажень при дослідженні втоми елементів конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Р.М. Юзефович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу математичних моделей циклічних навантажень, описаних в літературі, та результатів обробки експериментальних даних обгрунтовано математичну модель стохастичних циклічних навантажень як періодично корельованих випадкових процесів, запропоновано апроксимаційні вирази для опису їх кореляційної структури. Для вибраного типу циклічних навантажень виведено вирази для зміщення у дисперсії когерентних і компонентних оцінок математичного сподівання та кореляційної функції, а також коефіцієнтів Фур'є цих характеристик, які одержуються завдяки неперервним і дискретним реалізаціям. Одержані співвідношення є базою для визначення кількісної похибки результатів обробки й обгрунтованого вибору її параметрів. Показано, що періодична нестаціонарність навантажень суттєво змінює числові значення похибок оцінювання (до 50 %), а також їх властивості як функцій зсуву. Виявлено, що для дослідженого типу циклічних навантажень похибки компонентних оцінок є значно меншими, ніж когерентних. З використанням комп'ютерних симуляційних моделей на базі методу "краплі дощу" показано, що за умов переходу від стаціонарної до періодичної нестаціонарної моделі циклічних навантажень суттєво змінюється їх циклічна структура, а швидкість росту втомних пошкоджень під дією останніх значно підвищується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К415.3 +
Шифр НБУВ: РА350960

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського