Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (162)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУКАШОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Лукашова Т.Д. 
Групи з обмеженнями на нормалізатори заданих систем підгруп: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Т.Д. Лукашова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Описано локально скінченні та неперіодичні локально розв'язні групи, що мають недедекіндову нециклічну норму; неперіодичні групи з недедекіндовою нормою нескінченних циклічних і нескінченних абелевих підгруп. Проаналізовано властивості локально скінченних груп з обмеженнями на норму нескінченних абелевих підгруп. Охарактеризовано неперіодичні та локально скінченні групи, в яких норма нескінченних підгруп недедекіндова або має скінченний індекс у групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.3,022
Шифр НБУВ: РА318601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лукашов Д.В. 
Дослідження локального магнітного впорядкування у ВТНП сполуці {YBasub2/sub (Cusub{1-x}/sub; sup57/sup Fesubx/sub) sub3/sub Osub{6+delta}/sub} методом месбауерівської спектроскопії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Д.В. Лукашов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + В368.313,022
Шифр НБУВ: РА310054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лукашова В.В. 
Моделювання процесу екструзії полімерних композицій зі спінюючими наповнювачами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / В.В. Лукашова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

З використанням фізичних моделей процесів, що відбуваються у функціональних зонах одночерв'ячного екструдера під час виготовлення спінених полімерів, розроблено їх математичні моделі. Створено загальну математичну модель процесу екструзії спінених полімерів як послідовність моделей подачі, плавлення та гомогенізації у зонах до та після введення спінювального агента, об'єднаних відповідно сформульованими умовами стикування. Процес екструзії розглянуто у циліндричній системі координат Лагранжа з нерухомим циліндром і черв'яком, що обертається. За цього виділено кільцевий об'єм, що дорівнює кроку нарізки, рухається вздовж осі черв'яка, та проходить послідовно зони подачі, плавлення та гомогенізації. Створено методику та відповідне програмне забезпечення для визначення параметрів, що забезпечують задану продуктивність. Адекватність створених моделей підтверджено результатами проведених експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.514-5 +
Шифр НБУВ: РА356267

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Лукашов С.С. 
Просторово ускладнені ціаніни для флуоресцентної детекції нуклеїнових кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / С.С. Лукашов ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив довжини та будови поліметинового ланцюга на спектрально-люмінесцентні властивості комплексів ціанітів з нуклеїновими кислотами (НК). З метою одержання флуоресцентних барвників для детекції НК розроблено хімічні підходи до синтезу нових триметинціанінів з замісниками у поліметиновому ланцюзі. Для одержання ацилметиленових основ - ключових інтермедіатів синтезу мезо-зміщених триметинціанінів вперше запропоновано C-ацилювання активних метиленових груп четвертинних солей азотистих гетероциклів імідазолідами карбонових кислот. Синтезовано та охарактеризовано понад 40 ціанінових барвників. Доведено, що введення домезо-положення поліметинового ланцюга триметинціаніну первинної аліфатичної групи значно зменшує рівень власної флуоресценції барвника, тоді як у комплексі з ДНК мезо-алкіл-триметинціанін випромінює у 2 - 3 рази інтенсивніше за відповідний барвник з незаміщеним поліметиновим ланцюгом. Виявлено, що мезо-заміщені триметинціаніни АТ-специфічно утворюють з ДНК флуоресцентні J-агрегатні структури. За допомогою спектрально-люмінесцентних методів показано, що переважним типом взаємодії триметинціанінів з НК є інтеркаляція. Низку барвників запропоновано для використання у флуоресцентному визначенні НК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112в734.6 +
Шифр НБУВ: РА323366

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Лукашов Д.В. 
Роль двостулкових молюсків у міграції радіонуклідів в екосистемі водойми-охолоджувача Чорнобильської АЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Д.В. Лукашов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено еколого-фізіологічних особливостей популяцій 8 видів двостулкових молюсків у водоймі-охолоджувачі; вивчено біотопічний розподіл видів, сезонну та багаторічної динаміки біомаси їх поселень; проаналізовано розмірну, вікову та статеву структури поселень, морфологічну мінливість, інтенсивність фільтрації зависів та їх седиментації в осадию.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.16*820*806*801.1-652.152
Шифр НБУВ: РА316822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лукашова Л.В. 
Стратегія розвитку підприємств ресторанного господарства при вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Лукашова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичну сутність та значення стратегії розвитку, досліжено соціально-економічні та нормативно-правові засади функціонування підприємств ресторанного господарства при вищих навчальних закладах, досліджено фактори впливу на формування попиту на їх продукцію та послуги. Надано оцінку ефективності роботи підсистем та використання ресурсного потенціалу підприємствами ресторанного господарства при вищих навчальних закладах. Розроблено рекомендації щодо проведення моніторингу забезпеченості послугами харчування за місцем навчання студентів, запропоновано модель удосконалення організаційно-обслуговуючої підсистеми. Запропоновано новий підхід до визначення частки ринку підприємства ресторанного господарства при вищому навчальному закладі. Обгрунтовано підходи щодо генерації пріоритетних стратегічних альтернатив на основі позиціонування підприємства залежно від частки ринку та його зростання, динаміки зміни товарообороту та витрат, диференціації продукції та рентабельності діяльності. Запропоновано модель реструктуризації підсистеми управління підприємств з урахуванням галузевої специфіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.14 +
Шифр НБУВ: РА330461

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лукашова О.А. 
Удосконалення обліку витрат і калькулювання собівартості продукції виноробства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.А. Лукашова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 17 с. — укp.

Висвітлено пріоритетне значення Автономної Республіки Крим у галузі виноробства. Досліджено основні проблеми функціонування виноробного виробництва та запропоновано заходи щодо підвищення ефективності розвитку галузі. Виявлено недоліки існуючого порядку обліку витрат на виноробних підприємствах і запропоновано нову методику їх розрахунку. Проаналізовано вплив організаційних і технологічних особливостей виноробного виробництва на побудову системи обліку витрат і калькулювання собівартості продукції. Розроблено алгоритм розрахунку матеріальних витрат і оцінки виноматеріалів для визначення собівартості марочного вина, виготовленого безперевним способом. Виявлено чинники впливу на величину втрат вина та запропоновано ефективні методи встановлення порівняльного рівня витрат на зберігання, переливання та витримку. Досліджено склад і структуру витрат, врахованих у собівартості продукції. Обрунтовано необхідність і методи коригування порядку обліку нераціонально розподілених постійних загальновиробничих витрат і наведено пропозиції щодо зміни номенклатури статей собівартості продукції виноробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.25-148.6 +
Шифр НБУВ: РА335497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лукашова І.О. 
Удосконалення обліку операцій з експортно-імпортних постачань товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.О. Лукашова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо організаційно-методичних аспектів бухгалтерського обліку операцій з експортно-імпортних постачань (ЕІП) товарів за умов ринкової економіки. Розкрито економічну сутність ЕІП з метою визначення предмета й об'єктів обліку, висвітлено питання їх правового регулювання. Обгрунтовано сутність організації бухгалтерського обліку з метою розробки рекомендацій щодо формування оптимальної облікової політики об'єктів обліку цих операцій. Надано критичний аналіз існуючої методики оцінки експортованих та імпортованих товарів, методики обліку операцій з ЕІП товарів за умов чинного законодавства. Наведено пропозиції щодо усунення недоліків діючої методики обліку операцій з ЕІП товарів, а також розроблено форми реєстрів аналітичного та синтетичного обліку з принципово новим підходом до їх формування з урахуванням потреб системи управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)284.30
Шифр НБУВ: РА318063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лукашов О. О. 
Формування та розвиток трудоресурсного потенціалу акціонерних товариств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. О. Лукашов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено та розкрито сутність поняття "трудоресурсний потенціал акціонерного товариства" як складної категорії, інтегрованої складової сукупного економічного потенціалу корпоративної структури, яка має властивості цілісності якісних і кількісних характеристик, міру сукупної наявної та потенційної здатності персоналу до праці загалом, персоналу функціональних підрозділів, відокремлених фірм. Обгрунтовано систему управління трудоресурсним потенціалом (ТРП) акціонерного товариства, яка є сукупністю форм, методів, засобів східчастої системи безперервного нарощування ТРП. Удосконалено концептуальний підхід до підвищення якості трудових ресурсів і розвитку ТРП акціонерного товариства, що визначає нагальну необхідність формування системи стратегічного планування корпоративної структури. Розвинуто метод до впровадження проекту "офіс-кайзен" за рахунок трансформаційної перебудови організаційних складових, що сприяє формуванню стійкої системи акціонерного товариства та нарощуванню її конкурентних переваг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-640
Шифр НБУВ: РА379878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Романько С. М. 
Процес концентрування розчину сульфатної кислоти випаровуванням у потік нейтрального газу за зовнішнього підведення теплоти / С. М. Романько. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена виявленню закономірностей процесу концентрування водних розчинів сульфатної кислоти випаровуванням в потік нейтрального газу за умов зовнішнього підведення теплоти. Такий процес дозволяє понизити температуру теплоносія, який використовується для нагрівання розчину кислоти, і відповідно відмовитись від дефіцитних видів палива. У дисертації представлено результати експериментального дослідження впливу нейтрального газу та режимних параметрів процесу на інтенсивність процесу концентрування розчину. Запропоновано методику визначення швидкості випаровування розчину кислоти та експериментально встановлено її залежності від складу розчину. Проведено дослідження тепло- і масопереносу при концентруванні, визначено величини потоків теплоти при теплообміні між рідкою і газовими фазами, встановлено умови, за яких теплообмінний потік змінює напрям. Отримано емпіричні рівняння для розрахунку швидкості випаровування розчину кислоти та коефіцієнтів тепло – і масовіддачі при його концентруванні. У результаті моделювання зазначеного процесу встановлено закономірності зміни складу розчину в часі для періодичного процесу і від величини потоку початкового розчину для безперервного процесу при різних режимах концентрування. Розроблено пропозиції щодо апаратурного оформлення цього процесу на основі типового ємнісного апарату і апарату плівкового типу, а також методику розрахунку періодичного і безперервного процесів концентрування в ємнісному концентраторі.^UThe thesis presents the results of an experimental investigation of the influence of indifferent gas, which is injected into the free space above acid solution or bubbled through it, and operating conditions of the process on the intensity of the solution concentration process. A method of determining the acid solution evaporation rate has been suggested, and its dependences on the solution composition that confirm the presence of the critical acid concentration in the solution, at which the acid (H2SO4 monohydrate) starts evaporating along with water, have been determined experimentally. It has been shown that, within the range of solution concentration values before and after the critical concentration, the dependences of the evaporation rate on the solution composition are of a different nature. The study of concentration heat transfer and mass transfer has been carried out, the heat flux values at heat exchange between liquid and gaseous phases have been determined, and the conditions, at which the heat-exchange flow changes its direction, have been ascertained. By means of modelling the aforementioned process, the regularities of the solution composition change over time for a batch process and the dependences on the initial solution flow value for a continuous process at different concentration conditions have been determined. The suggestions have been made concerning the equipment needed for this process on the basis of a standard capacitive apparatus and a film apparatus, as well as the methods of calculating the batch and continuous concentration processes in the capacitive concentrator.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ляшенко В. А. 
Діагностичний моніторинг стану річкових екосистем за показниками зообентосу та біотестування донних відкладів / В. А. Ляшенко. — Б.м., 2021 — укp.

Вперше проведено діагностичний моніторинг стану річкових екосистем, визначеного за структурними показниками угруповань зообентосу та оцінкою рівня токсичного забруднення донних відкладів за біотестуванням на рослинних та тваринних тест-організмах, для чотирьох модельних річкових екосистем - Дунай, Удай, Ворскла та Рось. Робота є результатом досліджень проб зообентосу та донних відкладів, відібраних протягом 2007-2019 років на 22 станціях спостереження. Для р. Дунай виявлено 89 види зообентосу чисельністю від 16600 до 38000 екз/м2; для р. Удай - 58 видів чисельністю від 7330 до 13745 екз/м2; для р. Ворскла - 26 видів чисельністю від 29 до 70 екз/м2; для р. Рось - 22 види чисельністю від 13 до 266 екз/м2.Оцінка стану річкових екосистем за біотичними індексами, розрахованими за структурними показниками зообентосу, вказує на переважання «доброго» стану екосистем модельних річок Удай, Ворскла та Рось. Для стану екосистем річки Дунай переважають оцінки «задовільний» та «поганий». Оцінка рівня органічного забруднення поверхневих вод модельних річок за індексами сапробності вказує на переважання «доброго» стану їх екосистем.Оцінка токсичного ефекту донних відкладів на рівні «відсутнього» або «низького» токсичного забруднення вказує на переважання «доброго» стану екосистем усіх досліджених ділянок річок.Показано придатність встановлених еталонних значень показників зообентосу р. Удай для визначення екологічного стану середніх річок рівнинної частини України. Результати дисертаційної роботи сприяють вирішенню проблеми визначення референційних умов для водних об'єктів, що є необхідним етапом для здійснення програм державного моніторингу масивів вод.^UThe dissertation is devoted to the complex analysis of river ecosystems surface water quality and establishment of their ecological condition. For the first time, long-term diagnostic monitoring of surface water quality was performed using biological indication and biological testing methods. The dissertation includes surface water quality assessment performed by studying benthic macroinvertebrate communities; carried out in conjunction with establishing the bottom sediments contamination by biological testing on plant and animal test organisms. The following widely used biotic indices were calculated: the Trent Biotic Index, the Belgian Biotic Index and the Biological Monitoring Working Partly Index. To assess the level of organic pollution, the Goodnight Whitley and the Zelinka Marvan saprobity indices were calculated. The species diversity on benthic invertebrates was assessed by the Shannon index, the similarity of species composition was assessed by the Jacquard index with further cluster analysis. To estimate the bottom sediments pollution level biological testing with the following test organisms was performed: Lactuca sativa L., Allium cepa L. and Daphnia magna Strauss. The study was conducted for four model river ecosystems Danube, Uday, Vorskla and Ros` rivers.The work represents result of fourteen year study. The dissertation is based on the material including 445 samples of benthic macroinvertebrates and 240 samples of bottom sediments taken during 2007-2019 at 22 observation stations. The total number of macrozoobenthos species identified during the study is 126. For the Danube River 89 species of benthic macroinvertebrates were registered with the total abundance from 16,600 to 38,000 specimens per square meter. For the Uday River 58 species of benthic macroinvertebrates were registered with the total abundance from 7330 to 13745 specimens per square meter. For the Vorskla River 26 species of benthic macroinvertebrates were registered with the total abundance from 29 to 70 specimens per square meter. For the Ros` River 22 species of benthic macroinvertebrates were registered with the total abundance from 13 to 266 specimens per square meter.Surface water quality assessment performed by biotic indicators of benthic macroinvertebrate communities indicates the predominance of "good" quality class among all studied river ecosystems. Estimation of the bottom sediments pollution level performed by biological testing on plant and animal test organisms indicates the predominance of "low" pollution level among all studied river ecosystems.It was shown for the first time that integrated using of surface water quality biological indication and bottom sediment pollution level biological testing is a promising area of modern environmental monitoring. Long-term gradual changes in surface water quality are registered with the help of biological indication by benthic macroinvertebrate communities on the example of Danube and Uday rivers. On the other hand short-term fluctuations in pollution level of water ecosystems are registered with the help of bottom sediment toxicity biological testing on plant and animal test organisms.The suitability of the established reference values from the Udai River benthic macroinvertebrate communities for determining the ecological state of other rivers of Ukraine was shown. Results of the dissertation can be used to find solution of the reference conditions determining problem for water bodies. This task is a necessary step for the implementation of surface waters monitoring Ukraine state programs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського