Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУКАЩУК$<.>+<.>A=ВИТАЛИ$<.>+<.>A=ИГОРЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Лукащук М.М. 
Дидактичні умови використання нових інформаційних технологій в навчанні біології і хімії в медичних коледжах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.М. Лукащук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено дидактичні умови підвищення ефективності навчального процесу у медичних коледжах з біології та хімії за використання нових інформаційних технологій, якими є: підготовка викладацького складу та студентів до використання нових інформаційних технологій; створення навчально-методичної та матеріальної бази інформатизації навчання; сучасна діагностика та контроль професійного становлення студентів; організація якісного управління пізнавальною діяльністю; комплексне використання комп'ютерних засобів у межах інфомаційних технологій. Ці умови взаємопов'язані з принципами дидактики. Новим підходом до дослідження дидактичних умов є об'єднання їх до комплексу, у якому кожна з них є необхідною та достатньою для ефективного використання нових інформаційних технологій. Розроблено та впроваджено до навчального процесу моделі формування вмінь використання нових інформаційних технологій викладачами та студентами медичних коледжів у процесі навчання з біології та хімії, дієвість яких забезпечують дидактичні умови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.р(4УКР)2-25 + Г.р23-353 +
Шифр НБУВ: РА350155

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Лукащук Л.Я. 
Оптимізація способів обробітку грунту та системи удобрення під озиму пшеницю в західному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Л.Я. Лукащук ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Для зони західного Лісостепу за результатами комплексу досліджень установлено закономірності формування агрофітоценозу пшеничного поля за умов достатнього зволоження. Визначено особливості формування конкурентних взаємовідносин між культурними рослинами та бур'янами залежно від способу обробітку грунту та системи удобрення озимої пшениці. Виявлено роль технології щодо врожайності та якості зерна. Доведено, що на фоні високої забур'яненості багаторічними бур'янами, зокрема пирієм повзучим, за вирощування озимої пшениці після озимого ріпаку основним обробітком грунту має бути оранка. З'ясовано, що ефективним заходом боротьби з бур'янами є доведення грунту до посівного стану безпосередньо після основного обробітку. Це провокує сходи бур'янів, які знищуються передпосівною культивацією. Відзначено, що осіннє боронування посівів як засіб боротьби з малорічними бур'янами є неефективним через значне зрідження посівів озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337998

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лукащук Г.Б. 
Початкові стадії вторинних сукцесій у лісових природних комплексах Горган: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Г.Б. Лукащук ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено й узагальнено ландшафтно-екологічні особливості зрубів Горган. Розглянуто особливості зміни рослинності за різних ландшафтно-едафічних умов. З'ясовано, що формування, ріст і розвиток молодого покоління лісу визначається еколого-біологічними особливостями впливу особин деревних порід, їх специфічної взаємодії з трав'янисто-чагарниковим покривом, яке виконує важливу функцію природного добору найстійкіших і найбільш конкурентоспроможних молодих особин деревних видів. Природне відновлення лісового рослинного покриву описано як вторинну сукцесію, представлену серією послідовних стадій перехідних рослинних угруповань. Перехідні рослинні угруповання на різних стадіях відрізняються за структурою біоморф, видовим складом і ценотичною асоційованістю. Виявлено, що формування рослинності зрубів має суттєві ідафічні особливості, які, зокрема, залежать від характеру геологічного субстрату. Зазначено, що результати проведеного дослідження можна використовувати як методичну основу для прогнозування напрямів формування дифузної трав'янисто-чагарникової рослинності та майбутніх молодих деревостанів на зрубах, а також обгрунтування доцільності лісогосподарських заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П344(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА363557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лукащук В.І. 
Тенденції розвитку спорту в умовах ринкових перетворень: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.І. Лукащук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Викладено концептуальні положення про спорт як соціальне явище, а також в контексті інституціонального підходу. Визначено універсальні та специфічні функції спорту, фактори, що впливають на його розвиток, зокрема, політичні, релігійні, соціально-психологічні, соціокультурні, соціально-економічні, а також інформаційно-комунікативні технології. Розглянуто сучасні тенденції розвитку спорту: комерціалізація, професіоналізація, розвиток спеціалізованої системи ЗМІ, нових видів спорту та використання допінгу. Проаналізовано взаємозв'язок спорту і якості життя, відзначено, що спорт є індикатором якості життя окремої людини та певних соціальних груп, суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*675 +
Шифр НБУВ: РА342334

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського