Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (124)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУЦІВ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ОРЕСТОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Луців В.О. 
Використання медоносних бджіл і осмій для запилення люцерни та помідорів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.О. Луців ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про співвідносну участь медоносних бджіл і диких комах (джмелів та осмій) у запиленні квіток та формуванні врожаю насіння люцерни посівної, визначено оптимальну норму бджолиних сімей (5 - 6 на 1 га насіннєвої площі) у західному регіоні України. Вперше експериментально обгрунтовано спосіб регулювання індивідуального розвитку осмій під час розведення у штучно створеному середовищі шляхом впливу температурного фактора для досягнення синхронізації з періодом цвітіння запилюваних рослин. Доведено доцільність штучного розведення диких поодиноких бджіл для збільшення їх популяції. Встановлено, що використання медоносних бджіл та осмій у комплексному запиленні є економічно вигідним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3-207 + П223.2-264.21 + П241.61-264.21 +
Шифр НБУВ: РА331936

Рубрики:

      
3.

Луців Б.Л. 
Кредитно-інвестиційна діяльність банків України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / Б.Л. Луців ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 29 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади функціонування інвестиційного ринку України на сучасному етапі. Визначено місце та роль банків. Розглянуто питання щодо стимулювання їх інвестиційної активності. Висвітлено теоретичні аспекти та шляхи формування інвестиційної банківської діяльності. Розроблено концептуальний підхід до оцінки функціонування даної діяльності банків як до процесу, взаємопов'язаного з трансфомаційним періодом економіки України. Проаналізовано сучасний стан процесу інвестиційної діяльності банків України та обгрунтовано практичні рекомендації щодо вдосконалення організаційно-економічних, законодавчих засад регулювання діяльності банків у зазначеній сфері. Запропоновано діалогово-ієрархічну модель процесу прийняття рішень щодо управління інвестиційним портфелем банку та математичні моделі механізму формування та розподілу фонду інвестиційного портфеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА338688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Луців Н. В. 
Нормативне забезпечення оцінювання параметрів екологічно відновлювальних процесів водних середовищ: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / Н. В. Луців ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено набір основних приладів і параметрів для водних середовищ в озерознавстві. Сформовано основні параметри та балансові співвідношення для імітаційної математичної моделі, яка описує відновлювальні процеси у водному середовищі. Розроблено концептуальну основу введення множини діагностичних ознак і відповідний алгоритм. Розроблено алгоритм аналізу надійності всієї інформації й оцінювання зв'язків в системі ризик - небезпека на підставі термодинамічного підходу. Введено факторні індекси, які характеризують якість водного середовища, з їх допомогою проведено оцінку темпів відновлювальних процесів, і на прикладі даних для озера Світязь встановлено градації екологічного ризику. Здійснено проект стандарту "Вимоги щодо компетентності екологічних лабораторій".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226,8
Шифр НБУВ: РА376007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Луців І.В. 
Основи створення багатолезового оснащення з міжінструментальними зв'язками для обробки поверхонь обертання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / І.В. Луців ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 39 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади створення багатолезового оснащення з кінематичними міжінструментальними зв'язками (КМІЗ) для обробки поверхонь обертання як бази для структурного представлення та раціонального конструювання, а також експлуатації прогресивних верстатно-інструментальних систем для суттєвого підвищення продуктивності, точності та якості лезової обробки у порівнянні з традиційним різанням. Базуючись на кінематичному адаптивному зв'язку між різальними елементами, розроблено комплекс нових кінематичних і технологічних схем багатолезової самоналагоджувальної обробки паралельного, "нахиленого" зустрічного точіння, регульованого свердління, зенкерування, розточування та комбінованого різання, структурні формули та компоновки конструкцій багатолезового оснащення. Установлено істотну можливість зменшення ймовірності виникнення автоколивань за багатолезової обробки з КМІЗ. Наведено наближену аналітичну залежність для розрахунку межі вібростійкості багатолезової обробки та встановлено режими безрезонансної роботи за умов такої обробки зі змінною товщиною зрізу. Наведено результати досліджень кінематики утворення елементів стружки та здійснено структурний синтез нових компонувальних схем оснащення для кінематичного подрібнення стружки. Досліджено експлуатаційні можливості багатолезового верстатно-інструментального оснащення з КМІЗ. Створено методологію розробки багатолезового оснащення, реалізовану в алгоритмі структурно-параметричного синтезу й аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.133-5-02 + К630.4 +
Шифр НБУВ: РА343601

Рубрики:

      
6.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Луців Н.Г. 
Принципи та інструменти економічного стимулювання ефективного використання природних рекреаційних ресурсів (на прикладі Львівської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Н.Г. Луців ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні аспекти удосконалення економічних інструментів для стимулювання ефективного використання природних рекреаційних ресурсів. Здійснено еколого-економічний аналіз ефективності використання природних рекреаційних ресурсів та розраховано природно-рекреаційний потенціал курортно-рекреаційних територій Львівської області за основними напрямками туризму та рекреації. З метою забезпечення екологічно збалансованого розвитку рекреаційно-оздоровчих територій України розроблено принципи та інструменти економічного стимулювання ефективного використання природних рекреаційних ресурсів. Запропоновано методику розрахунку платежів за спеціальне використання природних рекреаційних ресурсів на базі диференційованих підходів щодо визначення економічної оцінки природного рекреаційного потенціалу. Одержано економетричні моделі економічної оцінки природних рекреаційних об'єктів на прикладі регіонального ландшафтного парку "Знесіння" м.Львова. Визначено основні напрямки удосконалення національної та регіональної політики в галузі регулювання природокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)684 +
Шифр НБУВ: РА353109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Луців М. С. 
Цивільно-правові способи захисту майнових прав інвесторів у сфері будівництва житла / М. С. Луців. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена аналізу джерельної бази регулювання інвестиційної діяльності в сфері житлового будівництва, з'ясуванню способів захисту прав інвесторів. Розглянуто загально-цивілістичні способи захисту та особливості їх застосування в інвестиційній сфері. Визначено поняття майнових прав інвестора як об'єкта цивільних правовідносин. Проаналізовано особливості захисту майнових прав інвестора. Oкреслені методологічні засади способів захисту майнових прав інвестора, спрямованих на відновлення становища, що існувало до порушення. Визначено особливості визнання права як способу захисту в інвестиційній сфері будівництва. Розкрито сутність відновлення становища, яке існувало до порушення. Охарактеризовано поняття та види збитків, відшкодування яких має компенсаційну природу і спрямоване на 3 відновлення майнового становища інвестора. Розкрито проблемні питання застосування компенсаційних способів захисту в житловому будівництві. Висвітлено співвідношення майнових способів захисту інтересів інвестора з досягненням кінцевої мети інвестиційної діяльності – отримання у власність об'єкта будівництва, передбаченого інвестиційним договором. Проаналізовано підстави припинення правовідносин в аспекті охоронних способів захисту. Визначено особливості припинення правовідносин та їх наслідки у разі порушення прав учасників інвестиційної діяльності. Доведено, що припинення інвестиційного правовідношення як спосіб захисту не завжди відповідає інтересам інвестора. Адже він не отримує у власність вимірний об'єкт будівництва. Припинення правовідношення як засіб захисту поєднується з вимогою повернення інвестованих коштів.^UThe dissertation is devoted to the analysis of the source base of investment activity regulation in the sphere of housing construction, to clarifying ways of protecting the investor's rights. The general civilistic methods of protection and peculiarities of their application in the investment sphere are considered. The concept of the investor's property rights as an object of civil legal relations is defined. The peculiarities of investor`s property rights protection are analyzed. It outlines the methodological foundations of ways to protect investor's property rights aimed at restoring a pre-existing situation. The features of right recognition as a way of protection in the construction investment sphere are defined. The essence of the situation restoration that existed before the violation is revealed. The concepts and types of losses, the compensation of which have a compensatory nature and are aimed at restoring the investor's property rights are characterized. Application problems of protection compensatory methods in residential 9 construction are revealed. The relation of investor's property interests protection ways with achievement of the ultimate goal of investment activity - obtaining the construction property stipulated by the investment contract is elucidated. The grounds for termination of legal relations in the aspect of guard methods of protection are analyzed. The peculiarities of legal relations termination and their consequences in case of investment activity participants rights violation are determined. It is proved that termination of the investment legal relationship as a protection method does not always meet the investor's interests. As investor does not acquire a measurable building property. The termination of the legal relationship as a protection method is combined with the demand for repayment of the invested funds.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Луців Р. С. 
«Розумне місто» як вектор урбаністичної трансформації у глобальному економічному середовищі: автореферат дис. ... д.філософ : 292 / Р. С. Луців. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано авторське вирішення важливого завдання, що полягає у розвитку теоретичних засад становлення та розвитку «розумних міст» як вектору урбаністичної трансформації глобального економічного середовища. В роботі визначено трансформаційний вплив таких новітніх інформаційно-комунікаційних технологій як великі дані, Інтернет речей, штучний інтелект, машинне навчання, мобільний Інтернет 5G, хмарні технології, блокчейн, глобальна система позиціонування, безпілотні літальні апарати на базові економічні процеси життєдіяльності сучасного міста. В процесі оцінювання впливу цифрових технологій на процес урбанізації у дисертації сформульовано та емпірично підтверджено авторську гіпотезу стосовно вирішальної ролі цифровізації задля вирішення економічних, соціальних та екологічних проблем урбанізованого глобального середовища через становлення та розвиток «розумних» міст. Здійснено систематизацію основних концепцій «розумного міста». Підкреслено дуальний підхід до трактування «розумного» міста через поєднання «розумного» муніципалітету та «розумних» мешканців, що створює синергетичний ефект для його прискореного розвитку.В роботі з’ясовано, що у ХХІ ст. розпочалося будівнициво «розумних міст» нового концепту (Неома – Саудівська Аравія; НАСа – Єгипет; Телоси – США; Вувен Сіті – Японія). Доведено, що новітній концепт «розумного міста» ґрунтується на трьох принципах: «людиноцентричності», повазі та визначенні пріоритетів і вподобань людей; «живій лабораторії» («living laboratory»), яка забезпечує безперебійне тестування нових технологій у реальному світі.В результаті аналізу практики становлення «розумних» міст Україні виявлено зростання зацікавленості впровадження сучасних технологій та інновацій у муніципальне управління. В роботі виокремлено групи міст України щодо впровадження ними елементів та ініціатив «розумного міста», результати цього дослідження можуть бути використані урядом України у процесі післявоєнної відбудови.^UIn the dissertation, a theoretical generalization was made and an author's solution to an important task was proposed, which consists in the development of the theoretical foundations of the formation and development of "smart cities" as a vector of urban transformation of the global economic environment.The work defines the transformative impact of the latest information and communication technologies such as big data, the Internet of Things, artificial intelligence, machine learning, 5G mobile Internet, cloud technologies, blockchain, global positioning system, unmanned aerial vehicles on the basic economic processes of life in a modern city. In the process of evaluating the impact of digital technologies on the urbanization process, the author's hypothesis was formulated and empirically confirmed in the dissertation regarding the decisive role of digitalization in solving the economic, social and environmental problems of the urbanized global environment through the formation and development of "smart" cities.The main concepts of the "smart city" were systematized. A dual approach to the interpretation of a "smart" city through the combination of a "smart" municipality and "smart" residents is emphasized, which creates a synergistic effect for its accelerated development.The work revealed that in the 21st century the construction of "smart cities" of a new concept began (Neoma - Saudi Arabia; Nasa - Egypt; Telos - USA; Woven City - Japan). It has been proven that the newest concept of a "smart city" is based on three principles: "people-centeredness", respect and determination of people's priorities and preferences; "living laboratory" ("living laboratory"), which provides uninterrupted testing of new technologies in the real world.As a result of the analysis of the practice of creating "smart" cities in Ukraine, an increase in interest in the implementation of modern technologies and innovations in municipal management was revealed.The paper singles out groups of cities of Ukraine regarding their implementation of the elements and initiatives of the "smart city", the results of this study can be used by the government of Ukraine in the process of post-war reconstruction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського